51

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Dakujem, RNG. Prosim, vedeli by ste mi poradit, kde by sa dal zohnat chlorid stroncia? Budu to mat v lekarnach, alebo skor v nejakych laboratornych potrebach? Nasla som chlorid strontnaty hexahydrat - je to to, co potrebujem? A ak by chcel manzel B17 brat len v marhulovych jadrach, kolko by ich mal denne zjest? A este jedna otazocka, moze popri tom jest tvaroh s lanovymi semienkami podla Budwigovej? Niekde som citala, ze sa to nema kombinovat s graviolou, je to tak? Velka vdaka za pomoc.



52

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Ak mas ten hexahydrat dost cisty, mozes ho pouzivat.
Marhulove jadierka obsahuju B-17, co je kyanid, ale cez zaludok sa z neho uvolnujke kyselina kyanovodikova, tj nemozes toho zjest dost, max 4 x 10 jadierok a to neobsahuje dost B-7 na vyliecenie rakoviny, to je len ciastocne pomocne alebo dobra udrzba.
Liecebne davky su mnohosto mg B-7, cisteho rozpustenehop v DMSO a podavaneho intravenalne. Takze davky B-17 do zaludka by sposobili otravu.
Nevidim dovod, pre co by si nemala netodu dr Budwigovej (panensky lanovy olej, high lignan, alebo panensky olej z black cumin, nie len mlete lanove semienka...)kombinovat s roznymi inymi protirakovinnymi, ako graviola, paw-oaw, chaga, betulin, collostrum, vlastne jeho zlozka lactorerrin,tiez podobne ucinkujuci artemisinin,  tiez hromada inych.



53

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Cistota toho hexahydratu je 99%. To by malo byt dost, nie? A ake davky odporucas pri tych dalsich doplnkoch - chaga, lactoferrin a artemisinin? Paw paw zatial neviem zohnat a cistu B17 tiez nie. A co sa enzymov tyka, zmienoval si sa tu aj o elagitanine. Ten by nebol vhodny, kedze ma zasiahnute pluca? A ak ano, ake davky?



54

Re: dávkovanie počas chemoterapie

99% je dobry, pokial nej je vyslovene zamoreny tazkymi kovami.A to je nepravdepodobne.
Chaga, caj z 6 az 10 gramov, alebo 6 gramov v kapsuliach.
Lactoferrin 500 mg denne(?) s jedlom neobsahujucim zelezo, podobne aj artemisinin, 2 x 100 mg.
Elagitanine , vytazok napr zo semien malin alebo granatovych jablk,je najma ucinny pri plucnej rakovine, davka je 2 x 100 plus mg denne, ale to je len pomocny antioxidant, teda ziadny enzym, ani  nie hlavna citotoxicka latka.
http://www.iherb.com/Source-Naturals-El … l&ic=1
Velke davky B-17 ustne sa nedaju brat, lebo v zaludku sa z neho uvolni kyanovodikova kyselina, kdezto v krvi je to zlucenina, ktora nie je jedovata ale  stabilna, a az v kyslych rakovinnych bunkach sa uvolnuje kyanovodik a tak ich zabije.
B-17 je ucinny silne len ako intravemalny roztok v DMSO, tj nie je to pre bezne pouzivanie, podobne ako aj vysoke davky vitaminu C, kde citotoxicita zacina od 75 gramov  denne do infuzii, postupne.
Graviolu maju aj v www.iherb.com   aj v  www.swansonvitamins.com



55

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Este sa spytam na to C-cko. Chodil na infuzie 2x tyzdenne. Pises, ze treba denne a postupne zvysovat davky. Poslednu infuziu mal pred necelymi 2 tyzdnami, a to 15g. Treba teraz znova zacat tymi 15g a pridavat kazdy den po 15g (cize 2. den 30g, 3. den 45g), az kym nedosiahne davku 75g a tu potom drzat? Momentalne ma problem aj s tym, ze sa v nom drzi voda. Opuchaju mu nohy a dnes je trochu opuchnuty aj v tvari. Vies mi poradit aj nieco na regulovanie vody v tele, resp. na odvodnenie? Dakujem a klobuk dolu pred tvojimi znalostami. Kiezby bolo viac takych ludi, ako si ty, znalych a navyse aj ochotnych poradit.



56

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Neviem, ci treba vyckavat a zacinat od nizsich davok, lebo vitamin C ma polcas zivota v tele okolo 1/2 hodiny, tj aby si dostal citotoxicku hladinu v krvi ho musis brat naraz dost vela za kedze po par hodinach z tela zmizne, tak to treba opakovat dost casto
Ako som casto povedal, je plno roznych alternativnych metod, ale ja sa sustredim najma na tie, co si clovek moze urobit sam a nepotrebuje na to infuzie a lekarov. Lekarov samozrejme potrebuje na to, aby mu povedali, ako sa ten nador meni a[podla toho moze sam zintenzivnit alebo spomalit ( alebo pribrat ine)  branie roznych doplnkov.
Kedze sa jedna o smrtelne nebezpecnu chorobu, odporucam co najviac roznych doplnkov, cim viac, tym vyssia pravdepodobnost vyliecenia.

Opuchanie noh je dost casta zalezitost u starsich ludi, ja to riesim pitim viac vody(rozriedia sa soli v tele a tak telo nezadrziava vodu) a na noc sy vykladam nohy aspon 40 cm vyssie, na specialny vankus pod nohu. Do rana mi ta lymfa prirodzene odtecie.
Umele odvodnovace/diuretika neodporucam, lebo nicia ladviny, ale prirodne ako petrzlen, celerove semeno, medvedie hrozno a najma komonicu lekarsku mozno obcas pouzivat.



57

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Existuje este nejaka alternativa k chloridu strontnatemu ako alkalizatoru? Je komplikovane ho zohnat sad Snazim sa, ale zatial neuspesne.



58

Re: dávkovanie počas chemoterapie

V chemikalioach ho maju ako stroncium chloride hexahydrate, potrebna cistota je aspon 99%, najlepsie kvalita USP.
Nepoznam ziadnu tak silnu nahradi zan, len 2 kovy prichadaju do uvahy, stroncium a ovela vzacnejsie rubidium.



59

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Podarilo sa mi ho zohnat. Podla vsetkeho je to dost nebezpecna latka. Musim vyriesit, ako to budeme vazit - 1,5g doma tazko odvazim. Mozno v lekarni by mi to vedeli navazit na davky. A akym sposobom je to najlepsie podavat? S jedlom, zapijat velkym mnozstvom tekutin atd? Nemusim sa bat, ze mu to ublizi po tej chemoterapii???



60

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Nuz lekari, co s nim pracovali ho za nebezpecnu latku nepovazuju, jeden spominal, ze sam bral par dni az 30 gramov a nemal z toho ziadne skodlive nasledky.Nakoniec tomu nasvedcuje aj vysoka LD50 davka, co je na [potkana 2250 mg na kg hmoty
http://www.sciencelab.com/msds.php?msdsId=9925107
To je podstatne viac, ako aspirin, tj aspirin je ovela nebezpecnejsi
Osobne by som rozpustil povedzme 30 gramov v litri vody, a daval mu 2 x denne 1/2 deci do salky vody. 30 gramov je asi 5 kavovych lyziciek

Inac napis, kde si ho zohnala, mnozstvo ludi s rakovinou by z toho malo uzitok. Pokial to vsemocna farmacia nezatrhne, ako to urobili v USA.



61

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Este mi neprisiel, ale cakam na dodanie. Je to od ceskej firmy MACH CHEMIKÁLIE a ide o 99% hexahydrat v 100g baleni. Dnes sa mi ozvali este aj zo slovenskeho Sokol Trade, ze tuto chemikaliu vedia dodat, ale kedze uz mam objednane z Ciech, tak mozno nabuduce. A este sa ozvali aj z firmy Reachem, ze latku maju, ale zatial mi neposlali specifikacie, tak neviem, aka je kvalita. Je to u nich najlacnejsie, tak je mozne, ze to nebude take ciste. Skusala som aj volat do jedneho laboratoria v TN, ci by mi to vedeli navazit na 1,5g davky, ale mam tam volat este zajtra, ked tam bude konatel a ten rozhodne. Ale ten tvoj tip na rozpustanie 30g v litri vody vyzera podstatne jednoduchsie. Spravne tomu rozumiem, ze do salky mu nalejem pol deci toho roztoku a dolejem vodou? A mozem to rozpustit v obycajnej vode (pramenitej), alebo treba destilku?



62

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Kazdy ma doma kavove lyzicky a mnohi poldecaky. Takze tak sa mi to videlo najjednoduchsie. Z flase z roztokom, nalejes pol deci a vlejes do sialky s vodou a vypijes. Ja som to sice este osobne neskusal, ale nebude to prilis rozdielne od slaneho roztoku.
Kedze na rakoviny dnes zomiera vyse 1/4 ludi, osobne som sa zabezpecil touto chemikaliou dostatocne z kanadskeho zdroja, kde som ju dostal bez lekarskeho predpisu(v USA to sukromnikom nepredaju....) a zaplatil som za to vyse 250 dolarov za kg. To je vyse 5 nasobok cien z Ciny, ale tam ti predaju len najmenej 10 az 50 kg plus drahe postovne.
Akakolvek pitna voda je fajn.
Inac to 2 x 1.5 gramu je len priblizne, rozhodne sa nepredavkujes s 2 x 2 gramy. A samozrejme to zalezi od vahy osoby, to 2 x 1.5 gramu je odporucenie pre priemernu dospelu vahu, tazsim odporucam samozrejme viac.

Inac ked mas navazene 100 gramov, mozes to rozpustit v 3 litroch vody a to ti da dost na 30 dni.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-02 15:16:45)



63

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Este pridavam aj firmu Slavus, tiez sa ozvali, ze vedia dodat chlorid strontnaty bez problemov. Spominas tu aj L-lysin. Ten mam tiez davat manzelovi? Na co sluzi?
A prikladam tiez link, kde sa da kupit paw paw - dodavaju na Slovensko a ani nie draho - http://www.netpharmacy.co.nz/natures-su … 0-capsules

Naposledy upravil: zuzana.doh (2014-04-02 17:07:44)



64

Re: dávkovanie počas chemoterapie

L-lysin a L-arginin a L-ornitine  su aminokyseliny, ktore pomahaju tvorit spolu s vitaminom C kolagenove strukturym ktore zamedzia odstiepovaniu sa rakovinnych buniek z nadorov, vcitane neviditelnych mikronadorov a vytvarat v tele ine loziska rakovin.



65

Re: dávkovanie počas chemoterapie

V akych davkach mame davat paw paw a L - lysin? Viem, ze sa opakujem, ale milionkrat dakujem za pomoc.



66

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Paw pav velmi nepoznam, ale ucinkuje podobne, ako graviola, takze ked nemas silny vytazok, tak by mali byt aj podobne davky.  Tu napr udavaju 3 x 2 kapsule vytazku ale postupne zvysili u niekoho az na 16 kapsul denne Takze je dobre zacat mensimi davkami a postupne stupnovat. PawPaw je antimikrobialny a antiviralny, takze moze sposobit silnu uhynovu reakciu(herxheimer/Jarish), co sa prejavi tazobou v zaludku, a symptomami podobnymi chriple(otrava toxickym obsahom zabitych  mikrobov)
http://alternativecancer.us/pawpaw.htm
L lysin  odporucam 2-3 gamy denne, ale predavkovanie zacina ovela vys, takze sa nemusis obavat aj vacsich davok.



67

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Je mozne MMS davat medzi chemoterapiami? Alebo by to bolo kontraproduktivne?



68

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Pozri na ten co obvykle odporucam, enericky pokryty, kde v kazdej tablete je erkvivalent 3 gramy pancreatinu
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
Davka 2 x 2 tablety , zapit s jedlom
Tak isto Graviola je na sklade tu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Graviola … l&ic=1



69

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Prosim este o upresnenie, ako treba brat ten chlorid strontnaty - nalacno alebo s jedlom? A treba to davat trebars pred enzymami alebo ako? Aby sme z toho vytazili maximum.



70

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Chlorid stroncia je dobre vodorozpustny a mozes ho brat s jedlom, podobne ako sol.Teoreticky najlepsia absorbcia je sice na prazdny zaludok, ale tato sol je dobre absorbovatelna aj na plny zaludok a tak sa aj lepsie berie
Entericky pokryte enzymy mozes brat hocikedy, aj na prazdny zaludok , aj s jedlom. leobo tie sa rozpustia az v crevach.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-05 22:59:36)



71

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Este mame jeden problem. Od tej chemoterapie je manzel stale velmi zavzdusneny, na bruchu ma bublinu, chvilu mensiu, chvilu vacsiu. Espumisan vobec nepomaha. Neexistuje nejaky prirodny prostriedok, ktory by mu mohol pomoct? Citi sa ako balon - plny vzduchu. Dakujem.



72

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Nerozumnien tomu ze "na bruchu ma bublinu"
Myslis ze ho neustale naduva a nepohybuje sa mu stolica poriadne?
Nuz travenie  je vec dostatku kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik
Chemoterapeuticke jedy aj ine chemicke lieky  a casto aj rozne mikroby , najma pri oslabenej imunite mozu poskodit vyrobu kyselin aj enzymov, takze si ich treba doplnat, aby telo vedelo normalne potravu rozlozit a ziviny absorbovat.
Ja osobne  napr po nedavnej zaludocnej chripke musim brat s kazdym vacsim jedlom 2 kapsule kyseliny a 2 pancreatiny, pozri na
http://www.iherb.com/Twinlab-Betaine-HC … l&ic=2
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1
Mozno sa mi po case obnovi vyroba kyselin, ale v mojom veku sa to uz nemusi stat, lebo aj pred tym som si obcas musel doplnat kyseliny, aby som nemal palu a naduvanie.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-05 23:09:23)



73

Re: dávkovanie počas chemoterapie

On praveze stolicu ma a celkom casto. Skor je to len take nafuknutie. Tou bublinou som myslela to, ze ma navrete brucho, urobi sa mu taka akoby hrca pod rebrami. Pankreatin berie (mame ten 4x500mg od Now Foods), tazko sa mu vsak prehltaju kapsule. Bude ucinok rovnaky, ak mu obsah kapsule vysypem do vody? Bude aj vtedy 1 kapsula zodpovedat 2g enzymu? A dalsia vec - od pondelka bude brat infuzie vitaminu C. Ako dlho by ste odporucali brat ho bez prestavky? Ide mi o to, aby sme prilis nezatazili oblicky. Na dalsiu chemo ma ist 24.4. Asi by par dni pred chemo nemal brat ani C, aby si oblicky trochu oddychli pred tym dalsim naporom, nie? A potom po chemo zasa nasadime C.



74

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Samozrejme mozes ten pankreatin vysypat do vody a moze to pit slamkou, keby to mali prilis osklivu chut.
Vitamin C nezatazuje oblicky lebo je vyborne rozpustny vo vode.