1

Téma: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

prosím ťa RNG pred polrokom som si prekyslila a poškodila žalúdok ovocnými šťavami(citrónové najmä) a pitie jablčného octu nalačno. Odvtedy ma páli, štípe, pichá v žalúdku nedá sa mi jesť. Schudla som už 15kg a som podvýživená. Vytvorila som si alergiu a tak nemôžem jesť kyslé a čokoľvek horké alebo pálivé. Nedávno mi bola zistená borelioza, na ktorú mi nasadili veľmi silné ATB po ktorých som skončila v nemocnici pre bolesti žalúdka a netrávenie. Dali mi infúzie na zníženie kyseliny(riadna blbosť). Robili mi gastrofibroskopiu a záver: reflux žlče, stredne chronický zápal sliznice dvanástnika a chemická gastritída.Dali mi Helicid ale to samozrejme nejem pretože viem že mám nedostatok kyselín. Po zákroku je už mesiac a ja odvtedy musím spávať a byť stále posediačky čo sa mi neustále valí horké a kyselina hore krkom a to aj ked som teda po sediačky. Mám silné bolesti žalúdka a už mám spálenú celú trubicu aj hrtan, strašne ma to páli a vydráždený nervový systém. Pravdepodobne mi narušili tú príklopku. Vôbec mi netrávi iba mi zo dňa na deň hlasnejšie a viac buble v žalúdku, cítim zo seba hnilobný zápach po každom jedle grgám a mám vetry. Nič už nejem a ten reflux žlče sa stále robí a oslabuje ma to už natoľko že si prestávam cítiť nohy, ruky, jazyk a veľké bolesti žalúdka,trubice.A ešte keď aj niečo zjem tak cca za dve hodiny mi prídu silné tlaky do uší a prestanem na chvíľu dýchať. Tieto nevoľnosti po jedle začali cca pred troma mesiacmi po zjedení konzervy cíceru. Ale to bolo len najskôr pálenie od chrbta a potom nevoľnosť až teraz tie silné tlaky a hučanie v ušiach a nemožnosť nadýchnuť sa. Od vtedy potom to bolo už aj po olejoch, bielkovinách a teraz po všetkom. Žlčník mám vraj v poriadku. Skúšala som enzým pankreatín a probiotikum na noc 30 mil. čo odporúčaš ale potom  mi spraví reflux a neskutočne ma pálil žalúdok. Aj Betain Hcl s Pepsínom som si kúpila a to boli bolesti a pálenie ešte niekoľko dní. Prosím ťa ako výjsť z tohto bludného kruhu? Kde všetko čo odporúčaš: doplnenie kyselín, enzýmov, probiotík je bolestivé. Aj vlákninu a jablká som skúšala a tiež mi spraví reflux. Ako naštartovať trávenie, odstrániť reflux a tie nevoľnosti po jedle. Pomôže na neutralizáciu tej žlčovej kyseliny kapustová šťava a sóda bikarbóna aspoň? Alebo čím to neutralizovať nechcem jesť anacid kvôli hliníku.

A ešte prosím ťa zistili mi aj že štítna žľaza mi už vôbec nepracuje a poháňa ju už len nervový systém? Čo treba na to?

Naposledy upravil: libi (2014-03-23 09:32:18)



2

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Nuz nechala si si to zajst pridaleko. Pre nedostatok kyselin sa ti zniocila crevna flora, mas zapal zaludka a samozrejme ked sa ti v zaludku a crevach rozmnozuju kvasne a hnilobne bakterie, mas reflux aj do pazeraku zo zaludka  aj do zaludka zlcovy z pankreasu.
Odporucam ti brat kvapky jodu, lebo jodu mas aj tak malo a jod je tiez antimikroboalny, Samozrejme mikrovlakniny , rozpustene vo vode, s pridanou lyzickou hojiveho aloe vera prasku, pit pocas celeho dna.A kvalitne probiotika a DGL 15 minut pred jedlom, aby sa ti co najskor vyhojil zaludok.
Kyseliny ti zatial neodporucam, lebo nemas dobre ochraneny zaludok mazami proti nim. Ale aby si potlacila aspon cast mikrobialnych procesov v zaludku a crevach ber aspon berberimne, mozno az 6 x 500 mg, aby si nemala naraz vysoku koncentraciu v zaludku. A na zaludocne bolesti pomoze vypit zakazdym jeden hlt koloidnej striebornej vody. Aj collostrum by som ti odporucal, casto cez den, povedzme 6 x 2+ gramy
Az ked sa ti zaludok zahoji a tiez pankreas, mozes zacat brat kyseliny a enzymy, aby si mala normalne travenie.
Zlcova kyselina sa neda takto neutralizovat, ale da sa nasiaknut do mikrovlaknin a vyniest spravnym smerom von z tela.
Na stitnu zlazu treba jod a selen.



3

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

dakujem veľmi pekne
môžeš mi konkrétne ešte prosím napísať dávkovanie mikrovláknin s tým aloe práškom, v akom množstve a pomere s vodou. Ten jód môže byť lugolov roztok 1% a tiež v akých dávkach a či s vodou alebo pod jazyk. Mám 43kg a 28 rokov. Aloe vera prášok môže byť tento: http://www.viaczdravia.sk/viaczdravia/e … ERA-prasok A berberin sa dá kúpiť niekde na Slovensku? Poprípade ešte kým by som ho zohnala môžem skúsiť zelený íl na absorbciu tej kyseliny? Lebo tie bolesti sú už tak silné že mám pocit akoby mi to tam už krvácalo.



4

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Ked chces zobrat 6 mg jodu a jedna lugolova kvapka vazi 65 mg, tak potrebujes asi 9 kvapiek  do pohara vody. Ja mam doma urobenu zmes roznych mikrovlaknin a davam si do vody do litra 3 kopcom kavove, lyzicky, tiez pol kavovej lyzicky aloe vera, prasku, zo Swansonvitamins.com
Berberin nedostanes na Slovensku, pokial viem a zeleny il neneutralizuje kyseliny ani zlc.



5

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

vdaka a môžem si lugolov roztok dávať radšej pod pazuchu ak áno tak tých 9 kvapiek? pretože mám už tak silné bolesti, že ani to sa mi nedá piť. Aloe vera som si na rýchlo kúpila tabletky v lekárni a rozpustila vo vode a to tiež strašne bolelo. Pomohol by kalinat na tú kyselinovú žlč alebo niečo na neutralizáciu? Skúsila som dnes minerálku Vincentku a tiež obrovské bolesti. Vlastne ten Berberin si neviem predstaviť, že by som si dala sad ked mám takéto silné reakcie na už pomaly čokoľvek. Kolostrum som si kúpila tekuté a popíjam cez deň.
Ešte prosím, dnes a včera som skúsila zvracať pretože počujem a cítim cca mesiac plný žalúdok a prelievajúcu sa vodu v ňom, aby som ho odlahčila. Ale šla iba voda, ktorú som vypila pred tým a pritom som cítila, že v žalúdku je toho ešte veľa a to už nešlo. Dokonca mi ten žalúdok vytrča, vidím si ho. Myslíš, že tej potravy je tam už toľko? Ako to prečistím?



6

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Jod  si mozes davat aj pod pazuchu, ale roztok jodu je zaroven antimikrobialny tj ti pomoze potlacit nakazu v zaludku, co ti sposobuje zapal.
Ak ti zapal pokracuje aj do criev, tak samozrejme nemas motilitu, tj peristaltika=posuv jedla v crevach je znacne pomala, az zastavena.
Collostrum to moze nastartovat, ked ho beries dost.
Zatial pi vody co najmenej, den-dva, lebo to ti len riedi kyseliny v zaludku.Ked pijes tak pi glg dva koloidnej striebornej vody, ktora ti zastavi rozne mikrobialne cinnosti v zaludku a mozno aj v dvanastorniku.

Vyzera to velmi zle, ja by som pomyslal mozno aj ma pohotovost, hoci si neviem predstavit, cim z liekov by ti tam vedeli pomoct.



7

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Dobry den želam RNG potrebovala by som radu, behom 2 mesiacov som dostala dva silne zachvaty, silne kolikove bolesti v oblasti žaludka, zvracanie, hnačky, ehydratacia a odpadavanie bola som hospitalizovana na infuzkach v žlčniku mi nezistili žiadne kamene ani sludge teda blato, nedavno som bola na gastro a zistili mi že mi vyteka žlč do žaludka a mam ztenšenu jednu stenu žaludka dali mi len lieky na vyprazdnovanie žalidka a travenie no ja som ich prestala brat nakolko mi viac uškodili ako pomohli každych 5 minut ma prehanalo a dostala som snich horučku, ja mam travenie dobre si myslim nakolko mi tak travi že 3-4 krat som za den na wc bez komplikacii žijem zdravo už viac ako dva a pol roka žiadne mastne vypražane nejem, nefajčim , nepijem a skoro každe rano chodim cvičit do fitka vobec netušim aka pričina nastala že ma toto postihlo a žiaden lekar sa k tomu nevie vyjadrit a neviem čo dalej ako sa toto lieči? a hlavne pri mojej situaci ja dokonca sa ani neprepchavam no nesmiem mat ani prazdny žaludok vtedy pri zatlačeni brucha začne boliet , ale inak nemam žiadne bolesti citim sa dobre a tie zachvaty som mala v rozmedzi od prveho prešiel mesiac než som dostala dalši dovtedy bolo všetko v poriadku tak ako po tom druhom zachvate je teraz všetko dobre nič ma neboli pride to vždy tak nečakane a takto dokola to nejde každy mesiac zachvat? niečo sa stym musi dat predsa robit prosim poradte mi pretože už som s toho zufala sad ps: cvičim aj teraz ked sa citim už lepšie ma to nato niaky vplyv?dakujem velmi pekne vopred za Vašu odpoved

Naposledy upravil: Silvia 26 (2014-04-06 12:40:27)



8

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Travenie je vec dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a kvalitnych probiotik.
Nedostatok kyselin nielenze spomali celkove travenie ale da moznost v zaludku sa rozmoct roznym kvasnym a hnilobnym kulturam, ktore vyvolaju zapal stien zaludka a takto rozmnozene prejdu aj do criev, kde vytvaraju exta plyny, ktore obratia chod a z dvanastornika sa cast jedla moze spolu so zlcou natlacit do zaludka. Zdravy zaludok je vyborne chraneny proti kyselinbam, ale nie proti zlci
Takze musis brat extra kyseliny, pripadne aj enzymy a nevyhnutne aj mikrovlakniny a probiotika. Mikrovlakniny okrem ineho do seba nasiaknu tu zlc a creva sa mozu do niecoho poriadne zapriet a poslat to spravnym smerom von.
A radim ti pred kazdym jedlom 15 minut pozuvat 2 tabletky DGL, co hoji a posilnuje regeneraciu zaludocnych stien

Ked mas bolesti zaludka a reflux zlce, to nie je znak dobreho travenia v ziadnom pripade.



9

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Dakujem pekne za radu a chcem sa ešte opytat tie extra kyseliny a enzymy či mikrovlakniny su niake tabletky? pod akym nazvom si ich možem v lekarni vypytat? alebo je to skor o ziskavani s potravin? a tabletky DGL to su ake? probiotika nemožem obsahuju lakzotu , ktoru ja nesmiem prijimat tak ako mlieko a mliečne vyrobky. Dakujem ešte raz.



10

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Lekarne su na lieky, nie na potravinove doplnky. Zabudni na to.
Na kyseliny pozri napr na
http://www.iherb.com/Twinlab-Betaine-HC … l&ic=2
na enzymy napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3

Toto ti pomoze stravit mlieko, aspon 2 sialky na jednu kapsulu
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-C … l&ic=5

tieto kyselinovo a tepelne odolne probiotika neobsahuju ziadne mlieko ani lactozu
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=2

Mikrovlakniny dostanes aj doma z firmy Vemica
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou



11

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Ešte raz Dakujem velmi pene za rady



12

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

OK



13

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

RNG napísal(a):

Lekarne su na lieky, nie na potravinove doplnky. Zabudni na to.
Na kyseliny pozri napr na
http://www.iherb.com/Twinlab-Betaine-HC … l&ic=2
na enzymy napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3

Toto ti pomoze stravit mlieko, aspon 2 sialky na jednu kapsulu
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-C … l&ic=5

tieto kyselinovo a tepelne odolne probiotika neobsahuju ziadne mlieko ani lactozu
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=2

Mikrovlakniny dostanes aj doma z firmy Vemica
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou


Dcéra odmala ma skrytý reflux. Brala lieky costi  prestala ich brat, keď mala asi 5... Potom sa málokedy sťažovala, aby ju niečo bolelo, palivo, tak som to prestala sledovať. Až minuly týžden, keď som jej pri zahlienení nasadila oreganovy olej, dostala kŕče a zvracala, až dovečera ju bolelo brucho, tak som si pomyslela, či to nemá súvis s tým jej reflexom. Vysetrenie na reflux jej robili, keď bola malá, potom len USG a lekárka povedala, že stačia costi a menej sladkostí. Chcela by som jej pomôct, aby v budúcnosti nemala problémy. A ešte .... máva taký zápach z pusinky, no pripisovala som to stekaniu hlienov, kedže ma vzdušne alergie a vecne fúka nos a pokasieva. Takze uvedené produkty čo si písal vyššie môže užívať aj 30 kg dieťa, len to mam prepočítať na jej váhu? Teraz jej dávam inulín, aloe vera powder zo swansona, probiotiká na noc s jabĺčkom



14

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Lekari robia rozdielly medzi dospelymi a detami, ale to je omyl, lebo detske telo pracuje rovnako ako dospele, dokonca potrebujme viac zivin na vahu, lebo ma vacsiu spotrebu energie na svoju vahu a potrebuje extra materially na rast.
Takze ked ma nedostatky kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik, tak sa to ne nich prejavuje opvela skor a horsie, ako na dospelych.

Costi neriesi nic zo spomenutych, akurat zamoruje telo a zrychluje peristaltiku
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/sp … -4588.html



15

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

RNG napísal(a):

Lekari robia rozdielly medzi dospelymi a detami, ale to je omyl, lebo detske telo pracuje rovnako ako dospele, dokonca potrebujme viac zivin na vahu, lebo ma vacsiu spotrebu energie na svoju vahu a potrebuje extra materially na rast.
Takze ked ma nedostatky kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik, tak sa to ne nich prejavuje opvela skor a horsie, ako na dospelych.

Costi neriesi nic zo spomenutych, akurat zamoruje telo a zrychluje peristaltiku
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/sp … -4588.html

Takze co by som jej este  okrem  uvedenych mala nasadit? Teraz jej dávam inulín, aloe vera powder zo swansona, probiotiká na noc s jabĺčkom



16

Re: Netrávenie, reflux žlče, strata dychu

Par dni jej mozes davat aj  kapsule oreganoveho oleja, nech to potlaci tie hnilobne mikroby v zaludku a crevach.
Inac staci len doplnovat kyseliny s jedlom,  enzymy, mikrovlakniny a obcas probiotika.