551

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, neviem najst temu o probiotikach na zuby, usta. chcem kupit, poradis ktore z i-herbu?
ako ich uzivat a kolko denne z nich brat, alebo staci raz do tyzdna,mesiaca?



552

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ja berem ustne probiotika skoro kazdy den, ked nezabudnem. Najma na noc.
Momentalne pouzivam tieto
http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … l&ic=1



553

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

dakujem.presne tieto som myslela ze kupim.
a teda to nestaci brat raz za 2 tyzdne ako pri probiotikach zaludocnych, crevnych?



554

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Clovekmdostava kazdy den nove mikroby, na surovom ovoci, zelenine a podobne. A zatial ani vlastne neviem, ako si tie uzitocne probiotika v ustach podporovat, tj com sa vlastne zivia. Takze ich odporucam brat pravidelne kazdy den , zatial.
Naviac sprijemnuju dych, lebo obsahuju nejake pridavky na to.



555

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Chcel by som Ta poprosit, mohol by si mi odpovedat na prispevok c. 550? Velmi pekne dakujem.



556

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ahoj, chcel by som Ta poprosit. Moze sa uzivat rybi olej a calamarine spolocne alebo krill olej a calamarine alebo vsetky tri spolu. Zaujima ma to preto, lebo ten calamarine je bohaty na zlozku DHA ale zase malo ma EPA. Rybi olej a krill olej su podstatne bohatsie na EPA. Existuje nejaky produkt, ktory ma medzi sebou tieto dve zlozky obsahovo rovnocennne, povedzme napr. 500mg EPA a 500mg DHA v jednej tobolke. Ak taky produkt je, mozes mi prosim Ta nejaky kvalitny poradit?



557

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Samozrejme ze ich mozes kombinovat, podla potreby.
Jednotlivi lekari, co ich spravy sem davam sice maju take zmesy, ale su besne drahe,takze ani ja ich nepouzivam a kupujem radsej zlozky osobitne.
Naviac rafinovane produkty , na zvysenie obsahov EPA alebo DHA molekularnou destilaciou podla moznosti nepouzivam, lebo je to priemyselny proces, tj je to uz produkt priemyselne spracovany a nie prirodna latka.



558

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobrý večer, pán RNG, čo hovoríte na tento výrobok? http://www.eshop-rychlo.sk/regena/eshop … IMAX-30tbl
našla som tento na iherb http://www.iherb.com/Allimax-100-Allici … &ic=1, ktorý je kvalitnejší? V cene je dosť veľký rozdiel, ale vychvaľujú oba, aspoň výrobcovia. Ďakujem

Naposledy upravil: monikamon (2014-03-14 01:25:25)



559

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Oba produkty obsahuju stabilizovany alicin registrovany/patentovany pod menom Allisure AC 23 v rovnakom mnozstve
http://www.allisure.com/AllisureSMPC.pdf
takze by som bral samozrejme lacnejsi.
Vdaka za uvedenie, dosial boli mna trhu cesnakove produkty s mnozstvom allicinu 2 az 8 mg a tito tvrdia, ze maju stabilizovanu davku 180 mg, tj radove viac.
Ja som osobne dosial cesnakove produkty nebral velmi vazne, lebo mnozstvo cesnaku potrebneho na ucinok bolo prilis drazdive na moj zaludok a creva. Iste  takyto extrakt bude ovela lepsi
Vsetky nove produkty , najma s vysokymi obsahmi ucinnych latok a patentovanymi procesmi  su drahe



560

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobra den.Chcela by som sa vas opytat,ci je uzivanie tohto doplnku rovnako ucinne ako vitamin D3 v oleji.Je treba tobolku brat s nejakym tukom aby to bolo ucinne?Vdaka
http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=1



561

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

http://www.osel.cz/index.php?clanek=7008

rng, mozes sa pozriet na studiu o ktorej sa hovori v tomto clanku? mozes po precitani studie povedat co si o tom myslis?



562

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

ako sa falsuju studie: http://www.naturalnews.com/041154_fish_ … fraud.html



563

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Paury, ked ja beriem doplnok, chcem vediet davky ucinnych lastok v nom. Rybacie oleje zriedka uvadzaju mnozstvo vitaminu D-3 a neobsahuju vitamin K-2 v dostatocnom mnozstve.



564

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

anly, nemam casu to cele precitat, ale uzaver po 12 dnoch je dobra blbost. Na to treba roky studii na 12 dni.
A ten dalsi clanok ti jasne povie, ako sa daju "vedecky" vyrobit akekolvek data o skodlivosti cohokolvek co sa farmacii nehodi.

Kde je ale pravda ti jasne ukaze mnozstvo lekarov v USA, tj profesionalov v zdravotnistve, Z ktorych len 1.5% odporuca doplnky ale vyse 90% ich to sukromne potichu berie.

Jedna z velkych naivnosti mas je, ze este stale veria tlaci a televizii, hoci tieto su uz davno v sluzbach malych ale silnych globalnych skupin ludi. Podobne sa dnes zacina diat aj na internete, kde sa bezne mazu spravy, co sa niekomu nehodia a vytvoria hormady inych , nicim nepodlozenych ciganstiev.



565

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

cital som ze vacsina produktov rybieho oleja dostupna na trhu je zoxidovana (peroxidovana). myslis ze je to pravda? v tom pripaden by rybi tuk skor skodil ako pomahal.
ja mam doma fish oil v kapsuliach od "madre labs", mala by byt tato forma v kapsuliach stabilnejsia proti oxidacii ako rybi tuk vo flasiach?



566

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG viem, ze si to uz pisal velakrat, ale neviem, kde by som to mohol v rychlosti najst, tak sa ta chcem spytat, ci sa vitaminy A, B, C, D-3, E, selen, zinok a jod mozu uzivat aj naraz a akokolvek kombinovat alebo niektore nejdu uplne dokopy? Dakujem.



567

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Failder napísal(a):

RNG viem, ze si to uz pisal velakrat, ale neviem, kde by som to mohol v rychlosti najst, tak sa ta chcem spytat, ci sa vitaminy A, B, C, D-3, E, selen, zinok a jod mozu uzivat aj naraz a akokolvek kombinovat alebo niektore nejdu uplne dokopy? Dakujem.

http://rng.uforum.sk/topic/1601/zinok-s … z/?login=1
písalo sa o tom tu, uložila som si diskusiu



568

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Patram, tam je len diskusia o konkretnych doplnkoch, nie o kombinovani vitaminov, prvkov.



569

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Aj oxidovane rybacie oleje su lepsie,. ako ziadne. Vela vyrobcov do nich ale pridava antioxidanty, napr vitamin E, aby vydrzali dlhsie. Kapsule oxiduju podstatne menej.



570

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Faidler, menovane sa mozu bez problemov kombinovat.



571

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

mozem rybi olej v kapsuliach drzat pri izbovej teplote okolo 20 stupnov (v lete podstatne viac) alebo ho mam drzat v chladnicke?



572

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prepac, ze som zvedavy, mam taku otazku. Ty ako dlho uzivas doplnky NAC, extrakt z olivovych listov a berberine, uzivas ich dlhodobo pravidelne kazdy den?



573

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Snazim sa byt pravidelny, ale niekedy zabudnem v zapale prace. Ale pouzivam to uz vyse 3 mesiacov pravidelne, pred tym som to pouzival dlhe roky nepravidelne, v mensich davkach. Po operacii zlcnika a nemocnicnom pobyte(infuzie, atb a ine chemicke lieky) sa mi rozmohli mykoplazmy natolko, ze mi to hrozilo penziou, kedze mi to napadlo ruky natolko, ze som nevedel udrzat ani prazdnu sialku v pravej ruke.
Tak som sa do toho boja pustil naplno, najprv len NAC a olivovy list vo vysokych davkach, potom som pribral aj kvapky samenta, coumandy a banderolu a presiel na normalne davky extraktu z olivovych listov.
Berberine beriem uz aspon 1.5 roku, sice nepravidelne, ale dost,  ale beriem ho hlavne na cukor v krvi, ktory tento znizuje. Odkedy to dr Whittaker napisal do svojho periodika a zacal predavat aj zmes obsahujucu berberine, tak odvtedy to aj ja sice neporiadne, ale casto beriem, ci uz v jeho odporucenej zmesi alebo osobitne



574

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

A vtedy co si tie vysoke davky extraktu z olivovych listov a NAC uzival, ake vysoke boli tie davky? A teraz ake davky uzivas extraktu z olivovych listov?



575

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Pouzival som az 2 x 5 kapsul toho najsilnejsieho zo Swansonu, co mi dalo davku 2 x 750 mg oleuropeinu. 2 krat pre to, ze pocas dna mam obvykle tolko roboty, ze na doplnky zabudam.
Dnes pouzivam len 2 x 3 kapsule, tj 2 x 450 mg oleuropeinu. Vaha 100 kg.

Samozrejme je najlepsioe brat doplnky rozdelene na co najviac davok, okrem tych, co su tukorozpustne a zhromazduju sa v tele dlhodobo, ako napr vitamin D-3
Najma male, vodorozpustne molekuly naju kratky polcas zivota v tele, napr vitamin C vo forme askorbovej kyseliny len 1/2 hodiny, preto je ho potrebne dodavat velmi casto. Ja si ho davam do mojej vody na pitie, spolu s mikrovlakninami a napr MSM proti klbovym bolestiam.



576

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

A z toho berberinu a NAC, teraz ake davky uzivas?



577

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Berberine beriem 2 x 1 gram (ked nezabudnem...)
a NAC 600 mg denne.
Ked mam zapchaty nos , tak beriem NAC aj 2-3 krat denne.



578

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ale mozem kludne ten NAC uzivat dlhodobo aj v davke 2x600 mg?



579

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Samozrejme ze mozes, ved je to len forma jednej z potrebnych aminokyselin



580

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Este mam otazku. Ked uzivam aj ten extrakt z olivovych listov a berberine, tak nemam cervene oci, resp. sa mi velmi zmierny tento problem az tak, ze koloidne striebro si len raz za cas kvapnem do oci. A to uzivam extrakt z olivovych lisov a berberine len davkach co odporuca vyrobca. A preto sa ta chcem opytat ci mozem extrakt z olivovych listov a berberine uzivat aj vo vyssich davkach (napr. v tych klinicky ucinnych) neobmedzene dlho?



581

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz ja ho pouzivam  vo vacsich davkach a uz dlhe mesiace moze sa brat aj dlhe roky.
Berberine je najma protipliesnovy a kontroluje aj niektore bakterie,
extrakt z olivovych listov kontroluje niektore bakterie, mnohe virusy a najma ho odporucam na mykoplazmicke infekcie.



582

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Tak asi to budem uzivat dlhodobo ten extrakt z olivovyvh listov a berberine, aj vo vyssich davkach, pretoze mi to na tie cervene oci dost pomaha. Po dlhych rokoch mi koncene nieco na to zabera smile RNG, velka vdaka za to smile



583

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz ja popuzivam na oci najma to koloidne striebro, to mi zabera uz dlhe roky vyborne, ale iste to, ze beriem ine ako extrakt z olivovych listov, counadu, samento, banderol, berberine a rozne probiotika tam iste velmi pomaha tiez.
Ale koloidne striebro mi pomahalo na cervene a suche oci ,aj ked som  tie ostatne este nebral



584

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz ja popuzivam na oci najma to koloidne striebro, to mi zabera uz dlhe roky vyborne, ale iste to, ze beriem ine ako extrakt z olivovych listov, counadu, samento, banderol, berberine a rozne probiotika tam iste velmi pomaha tiez.
Ale koloidne striebro mi pomahalo na cervene a suche oci ,aj ked som  tie ostatne este nebral
Dodnes sa rano po holeni ostriekam koloidnou striebornou vodou, s otvorenymi ocami.



585

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Samozrejme aj ja si kvapkam koloidne striebro do oci. Ale ked som si len KS kvapkal do oci, tak sa mi vyrazne polesilo. A ked som este k tomu pridal to, ze som zacal uzivat extrakt z olivovych listov a berberine, tak zlepsenie bolo este ovela vyraznejsie. Takze teraz mi staci kvapkat KS do oci, len obcas. Tak preto asi zacnem brat ten extrakt z olivovych listov a berberine vo vyssich davkach dlhodobo a mozno tym padom bude mi stacit kvapkat KS do oci len vynimocne.



586

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

OK



587

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Prepac mi, este sa Ta chcem pre istotu opytat. Kedze mi ten extrakt z olivovych listov a berberine pomaha aj na tie cervene oci, tak ich kludne mozem uzivat aj vo vyssich davkach pravidelne neobmedzene dlho?



588

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Mozes, ak ti penazenka na to staci.
Ja ich uz pouzivzam dlhodobo a budem pouzivat dalej roky, lebo berberine mi priaznivo vplyva na moju cukrovku a extrakt z olivovych listov zase bojuje uspesne s mykoplazmami, ktore uz hrozili , ze ma pripravia o moznost pracovat.



589

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dakujem smile Som Ti velmi vdacny za tvoju ochotu. Tvoje rady maju vzdy obrovsku hodnotu, tak este raz Ti dakujem velmi pekne smile

Naposledy upravil: Pietro (2014-04-08 19:21:24)



590

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

OK



591

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobrý den RNG,

chcela by som Vám velmi pekne podakovat za vsetky rady, ktore ste mi dali pri liecbe UC, ktorymi som sa riadila a prospeli mi. Rada by som sa Vas ešte v tejto súvislosti opýtala, ktoré doplnky a v akých množstvách sa majú užívať v "dobe kľudu"? Viem, že to určite majú byť vitamíny a psylium, ale neviem, či mám v probiotikách (najsilnejšie od SW) pokračovať po troch mesiacoch alebo si dať pauzu? Ktoré dalšie doplnky a koľko sú nutné na udržiavanie stavu? Vopred dakujem. Zoki



592

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Doplnky co odporucujem brat stale, ziadne pauzy su selen, zinok, jod, vitaminy C E D-3, mikrovklakniny a obcas si nasadzat kvalitne probiotika.
Najma po zazivacich tazkostiach, hnackach alebo po pouziti atb je to podla mna nevyhnutne.
Mne taka 60 kapsulova flaska probiotik vydrzi aj vyse roka, hoci po pol roku je v nich ovela menej probiotik, nez ked su cerstve.



593

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ahoj RNG. Chcem sa popýtať ohľadne doplnkov, tak využijem túto otvorenú aktívnu tému. Chcem si komplexne napraviť trávenie, tak som si objednal a už mám aj doma konkrétne nasledovné veci:

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … sules/7353
http://www.iherb.com/jarrow-formulas-ja … psules/257
http://www.iherb.com/jarrow-formulas-ja … psules/124
a Psyllium, Inulin a Ovsenú vlákninu (3 zložky = mikrovláknina)

Viem, že si na túto tému odpovedal už miliónkrát, ale chcem sa uistiť v dávkovaní! Budem písať v bodoch:

1. - Betain HCl...beriem už týždeň, mám teda odskúšané už, a podľa pozorovania mi vyhovuje 1 tbl s raňajkami, prípadná malá a ľahká desiata bez, potom 2 tbl s obedom, prípadný olovrant bez a potom večera 1 tbl...OK?
2. - Enzýmy...chcem začať teraz, čiže predpokladám 1 tbl s raňajkami, obedom a večerou, čiže 3 krát denne 1 tbl...OK?
3. - Probiotiká...nasadím na začiatku intenzívne, to znamená 1 tbl denne (večer, po večeri, hodinu pred spaním s jablkom) a po 5tich dňoch zvoľním dávkovanie, čiže probiotiká potom dajme tomu každé 3 dni a potom každých 5 dní...alebo inak?
4. - Mikrovláknina denne do litrovej fľaše zmes menovaných troch probiotík (15-20gramov) zmiešať s vodou, popíjať počas dňa. Tú zmes mám vytvorenú z menovaných probiotík v pomere 1:1:1, je to OK?

5. - Dávkovanie v závislosti na váhe človeka...zohráva nejakú úlohu? Pri HCl je to o vyskúšaní si primeranej dávky, a od stupňa nedostatku kyselín - to je jasné! Ale čo Enzímy, Probio a Mikrovláknina??? Bude dávkovanie vyššie, ak má niekto 70 kg, a ak napríklad konkrétne ja mám 105 kg (výška 189, vek 32r.).

Poprosím o odpoveď v jednotlivých bodoch, ak sa dá...

:-)

Ďakujem pekne za odpoveď.

ahoj



594

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Doplnky sa beru podla individualnej potreby, takze to si musis vysledovat sam, kolko toho potrebujes.
1. OK
2.OK
3.OK
4.Zmes 3 mikrovlaknin,  OK
5. samozrejme doplnky zavisia od vahy, vacsi traviaci trakt vyzaduje viac potravy a teda i viac mikrovlaknin. Ale udane 15 gramov je len priblizne



595

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

OK, Dík za odpoveď!

smile



596

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Prosim ta RNG, ktore aminokyseliny su potrebne na tvorbu kolagenu v ociach, hlavne teda na sietnici? Vies mi aj povedat, ci je skodlive pre sietnicu pozriet sa na par sekund napr. do slnka alebo to za moment nevadi? Clovek teraz ked ide po vonku, tak sa slnko odraza z kazdej strany a obcas sa teda pozrie do slnecnych lucov. Vdaka.



597

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Na kolagen traba brat vitamin C93 az 5 gramov) a aminokyseliny L -lysin a prolin, aspon 3 gramy dokopy.
Ale rozpad sietnice je najma zo zapchatych cievok v oku, tj treba pouzivat fibrinolyticke enzymy na riedenie krvi a rozbijanie krvnych zrazenin a rozne antioxidanty na spruznovanie cievok(vinpocetine, Huperzine A, gingkolidy, anto a proantokyanidy,  zo semienok,karotenoidy, bioflavonoidy. Vyborny zdroj karotenoidov je napr safran, co moja zena pridava, kde sa len da, lebo je to podla dnesnych dat ztial jedina naozaj pomocna latka proti makularnej degeneracii, tj rozpadu sietnice. A nie je to prave najlacnejsie riesenie(vzacny ako safran...)
Samozrejme tiez lecitin na cistenie ciev od tukovyvh a tukovobielkovinnych usadenin



598

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Takze UV ziarenie pri priamom pozreti do slnka na kratky cas (ale viackrat) az tak neuskodi?



599

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz to sa iste stalo nahodou uz mnohym a to by muselo byt teda hramada ludi s poskodenym zrakom. Zdrave to nie je ake oslepnut z toho neoslepnes.



600

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ok, ja som si, ked som prisiel domov, dal hned lutein so zeaxantinom, s cucoriedkami a este s nejakym extraktom, ale pre istotu to budem robit castejsie a samozrejme si kupim nejake kvalitne slnecne okuliare s dobrym UV filtrom.