1

Téma: tetania?

Ahoj rng.

Od zaciatku roka mam problemy.  Najprv mi zacali tri dni strasne trpnut ruky a nohy. To preslo, zostala len slabost. O tyzden na to som si dal entizol, tri dni, 3-3-3. Chceli sme sa doma odparazitovat (mali sme zohnate aj dalsie antihelmetika a podla zdravi-az najlepsie zacat entizolom) ja som mal strasnu reakciu, mozno herx, mozno len vedlaji efekt. strasne utuky triasky, palenie kostrového svalstva, nervozita. hrozne daco. pomalicky sa to davalo ako tak dokopy. tesil som sa, ze uz bude ok. lenze potom to znova prislo, zasa som zacal trpnut na celom tele, ovela viac ako dovtedy. cwelkova svalova slabost, rozne zavrate, tlaky do hlavy, uchopenia hlavy, triasky. ako tak sa to zlepsuje, za ten cca mesiac. zostala mi len slabost a mierne tlaky v hlave. slabost je teda poriadne niekedy. cez den sa mi príznaky rozne menia, vecer vacsinou sa to ustali na tu najlepsiu cast. cakam, ze to snad odoznie.

kroky zatial urobene. MR krcnej chrbite. OK. EMG - Pozitivny test na tetaniu, dubltety po druhej minute v ischemickej faze. TYest na myasteniu negat. EEG ok. USG krku ok. Od neurológa predpisany karbamazepin - timonil retard 150, beriem jednu tabletku, silne vedlajsie ucinky (zavrate). najviac mi teraz pridal ritrovil 0,5, pol tabletky ked pride triaska. (viem, ze je to benzodiazepin, takze opatrne) zaroven som nemohol spat, melatonin, lubovnik, valerian a pod. nepomahali. dostal som AD, trazodone, trittiko, pomaha spat.

nechal som si spravit testy na infekcie. borelia zakladny aj western blot negativne. chlamidie zakladny test vysoke igg, 4x take ako referecny rozsah. ze vraj je to ok, ze su to len pamatove imunoglobuliny. kto vie. nechal som si spravit test znova a aj western blot. nechal som si spravit dalsie koinfekcie. vysledky budu tak o 2 tyzdne. nechal som si spravit testy na imunitu. zakladne imunoglobuliny v referencom rozsahu. iba IgE mierne vyssi. IgE je zodpovedny za alergie a parazity. odparazitovavam sa bylinkami. alergie si necham potom vysetrit.  bunkova imunita, az na cd19, t.j. b lymfocity vyslo vsetko ok, aj ked ku spodku referecnych rozsahov,  b lymfocity tesne pod. bielich krviniek mam ako je u mna zvyok, tesne pod referecnym rozshaom. netusim co to znamena, mam slabsiu iminutu? imunolog ma teraz volno, takze sa to dozviem az o dva tyzdne.

takze jedine co mi namerali je tetania, krvny obraz ok, mineraly v krvi aj v moci ok. jedien oh25d mam mensi, nez treba. zato 1,25ohd mam cca v strede referencncyh hodnot. podla interného som 100 percent zdravy. akurát sa potacam po svete, slaby ako mucha. s tym, ze ta slabota rozne variuje. hlavne nohy, kolena su casto akokeby derave. niekedy zasa vsetky klby akoby nedrzali a otacaju ruky, nohy viac, nez by trebalo. ako marioneta.  mierne sa to zlepsuje, ale to viem povedat len tak, ze sa obhliadnem o tyzden, ci dva spat. lebo ide to tak ze dva kroky vpred a jeden spat.

stravujem sa relativne zdravo, kopec ovocia, zeleniny, malo bordelozneho jedla (vyprazane, maso, bilea muka, spracovane veci - aj ked je to po tych AD tazko, lebo robia strasny apetit)

doplnky mam vsetko mozne. acko, vsetky mozne bkca (jamieson stress plex, b-12 500mg - mam b12 odmerane a mal som ju dokonca vysiu) c-cko niekolko gramov - mam kyselinu askorbovu, dcko aj 2000 iu aj viac denne, ecko, NAC, zinok, selen, magnézium lactate ca 300-400mg cisteho magnezia na den, vapnik caltrate plus, jedna tabletka denne, samozrejme v inom case ako magnézium. niacin 250mg (jamieson, no flush), jod (mam namiesany v alkohole a oleji), q10 - 200mg za den, betaglukan 200 mg na den, alli max cesnak, zo 3 tabletky na den. bohuzial, nic nezabera zazrazne, t.j. ze si dam magnézium a citim ulavu.

nemam typicke prejavy tetanie, buchanie sdrca, neodpadavam, nedycha sa mi zle. mam len tu neuromuskularnu drazdivost a vyssie spominane problemy s kostrovym svalstvom.

co by ste mi odporucali na to pridat? na nervy, na svaly, na klby.

od swansonu cakam,pre pripad bakteriálnej infekcie:  RESVERATROL 50, SW HERB OLIVE LEAF EXT SUP STR 750MG 60C, SW ULT VIT B-12 HI ABSORP 5MG 60 SUBL TB, SWANSON COLOSTRUM 480MG 120 CAPS, SW ULT POTASSIUM CITRATE 99MG 120 CAPS, SW ULTRA ALPHA LIPOIC ACID 300MG 120 CAP, SW FULL SPECTRUM ECKLONIA CAVA 400MG 60C, DOCTORS BEST SERRAPEPTASE 90 VEG CAPS, SWANSON CAT'S CLAW 500MG 250 CAPS, ULT MAX-ST GRAPEFRUIT SEED 575MG 120C, SW FULL-SPECTRUM WORMWOOD 425MG 90 CAPS, SWANSON BALANCE B-100 100 CAPSULES, SWANSON HIGH POTENCY QUERCETIN 650MG 60C, SW ULTRA PHOSPHATIDYLSERINE 100MG , SWANSON N-ACETYL CYSTEINE 600MG 100 CAPS, SW ULTRA COQ10 200 MG 90 CAP, SW SUP HERB ALOE VERA 25MG 100 SGELS, SW RAW THYMUS GLANDULAR 500 MG 60 CAPS, NOW FOODS OREGANO OIL 90 SOFTGELS



2

Re: tetania?

Nuz vidim ze si plne pripravena sa branit voci vsetkemu moznemu, hoci este stale netusis, co ti vlastne je. Ale vyborne, lebo ak zistis, co ti je mas zbrane na to.
Ale zatial jedine, co vidim je tetania a to je pri zdravej strave mozne len ked mas zle travenie a absorbciu. Takze tam by si sa mal najviac zaujimat(kyseliny enzymy mikrovlakniny probiotika), lebo co ti dobre travenie a absorbcia nedaju, to sa vsetko vydoplnkovat rozhodne neda.

A co sa tyka toho "zdraveho", mnohe mikroby lekari nevedia spolahlivo zistit, najma mykoplazmy, virusy, L-formy(vcitane borelioz a chlamidii) a dokonca ani obycajne bakterialne biofilmy.
A na to su najucinnejsie odmaskovace(NAC, serrapeptaza) a oleuropein z extraktu z olivovych listov, kvapky samenta, banderolu a coumandy.

Na virusy, co nosime v tele vyckavajuce na oslabenie aby sa premnozili a skodili(najma napadaju vystelky organov a nervove obaly)  je to najma chaparal, viac v teme herpes.



3

Re: tetania?

ahoj,
vdaka za odpoved. mam 40 rokov a prve zdravotne problemy zacali pred troma rokmi. v noci som sa par krat zobudil na triasku a paniku. teraz vidim, ze to bolo podobne, ako teraz, ked mam svalovu slabost, ze sa az roztriasem. vtedy som mal zapal zaludka a pazeraku. ovtedy ma v boku stale pobolievalo, niektore mesiace ok, niektore nie, zhorsovalo sa to. vlastne preto sme zmenili doma stravu. dovtedy som jedol standardnu dietu, potom som sa zacal zaujimat o zdravu stravu. komercny test z lekarne na celiakiu vysiel negativne. mal som niekolkokrat silny reflux. na gastre mi nic nezistili, po organickej stranke som podla nich ok. garstroskopia ok, usg ok. testy na vzorky ok. napriek tomu ma casto naduvalo, aj napriek dobrej strave.  skusali rozne lieky, ale nic mi nezaberalo, enzymy, rozne urychlovace peristatiky, spomalovace pazerakoveho zvieraca. jedine co fungovalo je helicid, inhibitor protonovej pumpy.

co sa tyka hcl, mam jej asi vela.  skusal som test na lacny zaludok so sodou bikarbónou, grgal som vacsinou okolo 40 sekundy. co je skoro. aj ked som skusil dat si betain hcl v tabletke, aj najmensie mnozstvo (polka 350mg) mi vyvolavalo palenie.  takze kyseliny mam asi naozaj viac, nez menej. samozrejme, meranie hcl sa u nas nerobi. ale ani vonku to nie je zadarmo, stoji to tak 300 dolarov, co som pozeral.

koncom minuleho roka to zacinalo byt horsie, tak som si aj objednal nejake veci na zaludok, dgl, mastic gum, curcumin, l glutamin, cayenne. (podla knih Natural Alternatives to Nexium, Maalox, Tagamet, Prilosec & Other Acid Blockers: What to Use to Relieve Acid Reflux, Heartburn, and Gastric Ailments a Natural Alternatives to Nexium, Maalox, Tagamet, Prilosec & Other Acid Blockers: What to Use to Relieve Acid Reflux, Heartburn, and Gastric Ailments ) ale nepouzil som to, dokial to doslo, prisla na mna tetania a brucho sa ukludnilo.

odmalicka mam problem s mastnym.

co sa tyka probiotik, tie jem pravidelne. tabletky (aspon jednu za dva dni) a  domaci kefir a teraz v zime aj kyslu kapustu a rychlokyslu kapustu (nasolene pickles)
samozrejme, pred troma rokmi ked to vsetko zacalo, sme sa detoxikovali, cerstvymi dzusmi, postupne aj nejake posty, pecenove ocisty (olivovy olej, grep)

som typicky pocitaciar, lenivy. malo pohybu. minuly rok som sa premohol, zacal som cvicit, plavat, atd... aj napriek tomu, prisla v januari ta tetania.  zaujimave je, ze ked prislo to trpnutie atd, problemy s bruchom razom ustali a odvtedy mam s nim  pokoj. samozrejme, tetania neprisla odrazu. uz predtým mi trocha trpli prsty, ale len velmi slabo, prikladal som to problémom s bruchom.

pre lekarov je tetania syndrom, nie choroba. neriesia ju, pokial nenajdu nieco organicke. u mna nenasli nic, bol som vsade, kde sa dalo. snad jedine mr hlavy mi este nerobili. aj endokrino mam ok. vsetky hodnoty su ukazkove. pravda, ako je to na bunkovej urovni nevie nikto.

reakcia na entizol v januari by mohla svecit o bakteriálnej infekcii. entizol nici prave aj krypticke formy bakterii. hlavne ludia s chlamidiami maju silne reakcie na entizol. z doterajsich testov jedine tie chlamidie mi vysli vyssie, aj ked len IgG, co su pamatove protilatky. samozrejme, viem, ze testy na protilatky nie su 100 percetne. 

moja bunkova imunita, je v ramci referencii, ale na spodnej miere. b lymfocity dokonca tesne pod mierou. b lymfocity sa staraju o protilatky. mozno mam menej protilatok ako takých, tym padom menej aj na konkretne bakterie a jednotlive testy na protilatky to nemusia namerat.

je tazko zistit co mi je, ked lekari, kedze nemaju nic organicke, na to kaslu a ja ako nelekar neviem co vsetko este pozriet. a vacsinu veci, so mam porobene, mam kvôli tomu, ze som si to sam vynutil. nechal som si pomerat aj vitaminy, ktore u nas idu.  b12 a kyslinu listovu mam mierne vyssie. co je zaujimave, na to, ze jem malo masa. (ale zato doplnam v doplnkoch) to by mohlo svedcit o tom, ze hcl je dost, lebo b12 a kyselina listova potrebuju HCL, a az potom sa dalej upravene HCL cez creva dostavaju dalej. co by mohlo svedcit o tom, ze tenke crevo prijima ziviny dobre.  vitam D celkovy mam mensi. to je ten 25OHD3. nastastie, 1,25OHD2, ten aktivny, nemam zvyseny. ten mam v strede referecnych hodnot, takze ziadna bakteria nepapa 125ODD2 a tym vynucuje jeho zvysenie a znizenie zasob 25OHD3.  ostatyne vitaminy (A,C, E)  sa na slovensku nemeraju. aspon neviem o labaku, kde by to robili. v  cechach som nejaky nasiel, ale aj tam je to skor vynimka.

jedna z mala veci, co mavam pravidelne, v KO mam menej bielych krviniek. uz od malicka. castokrat som chory, ale nikdy nemam crp ani biele krvinky zvysene.

samento a banderol su drahe, zatial som si neobjednaval. objednal som si len obycajny cats claw. je mi jasne, ze nema taku ucinnost ako samento, ale na zaciatok, uvidim, ci bude nieco robit. okrem toho som cital, ze v europe mame ine druhy borelii a samento s baderolom nemusia zaberat, dokonca mozu posobit aj kontraproduktivne.

na ten chaparal sa pozriem. ceste asi skusim bentotiamin a inositol.

Naposledy upravil: dezorz (2014-03-06 09:58:03)



4

Re: tetania?

Nuz ja som stale toho isteho nazoru, ze nedostatok mineralov je sposobeny zlym travenim alebo absorbciou. U ziem v prechode to moze byt aj zlym hospodarenim s mineralmi pre hormonalne vykyvy, ale u chlapov som nic takeho este nepocul, zatial.
A okrem moznosti zhorsenej absorbcie kvoli lepku, ziadne ine dovody pre zlu absorbciu mineralov nie su, len nedostatok zelenin, kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
Palenie nie je zo zaludka, pokial tam nemas nejaku infekciu, ktora tam ale moze byt spravidla len pri nedostatku kyselin, palenie je z pazeraku, kam sa dostanu kvasne peny a jedlo vytlacene nasilne zo zaludka. Samozrejme protikyselinove lieky to len podstatne zhorsia, hoci pocit paly potlacia(bez kyselin nemoze palit)
Zaludok samotny, pokial  tam nie je zapal a poskodene steny nikdy nemoze "palit", lebo ma hrubu vrstvu protikyselinoveho mazu.
Skus brat  pred jedlom 15 minut 2 tabletky DGL, dokladne pozut, to podporuje aj vylucovanie kyselin aj hojenie poskodenych zaludocnych stien a tvorbu zaludocneho mazu.
A nepi s vacsim jedlom nikdy, ale az 3 hodiny po nom.
Odporucam ti brat s jedlom aj enzymy, kedze aj tak mas problem s travenim mastneho, mono aj inych veci, co si dosial nezistil
A na cas vynechaj vsetko s lepkom a uvidis, ci sa ti problemy nevyriesia, ako to pozoruje az vyse 20% ludi, ktore ma sice problemy s lepkom , ale lekari ich nevedia diagnozovat presne.
B-12 v krvi je najma z cinnosti probiotik v hrubom creve, cez zaludok sa z potravin prakticky vobec neabsorbuje

Inac uzaver zaludka sa uzaviera na signal  dostatku kyselin a jedna tableta betainu HCl nemusi na to stacit A po rokoch refluxu moze byt aj ten uzaver poskodeny, tj akakolvek kyselina v zaludku moze sposobit okamzite palenie



5

Re: tetania?

ktore enzymy odporucas? (je ich kvantum) (ale nejake bez hcl) neviem si vybrat. pozeram, ze niektore enzymy su dobre aj ako detox na tazke kovy.

jedol som uz aj dlhodobo bez lepku (ok, da sa to vôbec, ked muka je dnes skoro vsade) takze viacmenej bez lepku a nevidel som rozdiel v traveni. podobne mlieko.

ja zas reflux nemavam roky. mal som 2x velmi silny reflux, az s palenim do chrbta,ramena a ruky. to boli dnove zlaezitosti. a raz som mal poriadne dlho palenie pazeraku, asi mesiac. to som nasadil proti refluxovu dietu. (nielen typicke veci co su dobre na reflux, ale ani nic kysle, pretoze pepsi sa drzi v pazeraku aj par tyzdnov a s kyslim prostredim reaguje a rozpleptava bielkoviny, t.j. pazerak)  a maval som slabe palenia, na to pomahal helicid. ked som si dal celu tabletku hcl, palilo to ako slak. aj na lacno, aj pred jedlom. skusil som pol tabletky, aj stvrt tabletky. palilo menej, ale stale palilo. kedze aj test zo sodou bikarbónou hovori o vela hcl, nechcem skusat viac tabletiek. (ok, mozno by som to dokazal zbrucha vyvratit, napit sa litra teplej vody a dat hcl prec, ale takto sa mi fakt na to nechce ist)

ak je pravda, ze mam naozaj len tetaniu, tak ventil pazeraku moze byt tiez blbo riadeny nervami a naozaj mam len psychosomaticke problemy. kto vie. ako vravim, od zaciatku roka, od kedy mam problemy s trpnutim, palenim svalov a slabostou, brucho dalo pokoj. z jedneho dna na druhy. v decembri dost pichalo, co predtým nikdy. az som sa bal vredov.



6

Re: tetania?

Napriek tomu, ze mas dojem, ze mas privela kyselin ich mozes mat primalo Dobry zaludok totiz vyluci mnozstvo kyselin, co mas 3-4 tabletkach betainu HCl(625 mg). Slabe palenia znamenali malo kyselin , co si si este potlacil helicidom na nulu. A potom sa divis, ze mas zle travenie a nedostatok mineralov??
Ak mas vzdy ten ventil otvoreny a pazerak nezahojeny, samozrejme ti tableta kyseliny vyvola palenie, lebo jedna nie je dostatocna na uzavretie uzaveru.
Ale dobre, ber aspon DGL a snaz sa s jedlom nepit.Aj to pomoze.
Na enzymy odporucam napr pancreatin, davka ekvivalent 4 az 6 gramov s jedlom, pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3
kde je v kazdej kapsuli ekvivalent 2 gramy pancreatinu.



7

Re: tetania?

ja, pokial viem, malo mineralov nemam. v krvi aj v odpad mineralov 24 hodinovom moci je vsetko ok. ako je to na medzibunkovej urovni, o tom sa mozeme len dohadovat. ze mi to netravilo dobre, aj napriek zmene stravy, je fakt. naduvalo ma casto.

ako som spominal, kedze heiderbergerov test na meranie hcl stoji vela a u nas sa nerobi, tak som vyskusal podla internetu to co sa dalo. podla týchto testov, ak si date hcl a pali va na hrudi, tam kde sa spaja pazerak so zaludkom, znamena to, ze kyseliny mate dost. samozrejme, pri tomto teste som nikdy helicid nejedol. helicid stiahne produkciu hcl, nestahuje tu hcl, ktora uz v zaludku je.

predchvilou som si dal po jedle super enzymes od now, obsahuju 200mg hcl, zacina ma palit v hrudi.

helicid som si daval, ked som citil palenie v hrdle poprípade ked som mal tak ble pocit z brucha.  palenie na pazerakovom splinteri citim vacsinou len ked zjem hcl.

suhlasim s tym, ze nikto netusi kolko hcl mam a kolko hcl helicid zrazi. pri gastroskopii, 2x, dvaja rozni doktori, konstatovali, ze mam kyseliny vela a aj nejaku pri tom vybrali.

na zaklade vsetkych pokusov a toho co som precital som nakloneny verit tomu, ze hcl mam viac a nie menej.

B12 v krvi bakterie nerobia. bakterie v zladuku, v ktorom je menej hcl, dokazu vyrobit kyselinu listovu a b6, preto nedostatok týchto dvoch j emalo casty, ale B12 nedokazu vyrobit. na spravnu absorpciu b12tky je potrebna mimo ine aj dostatocna hcl. poodobne na absorpciu vapnika a zeleza. kedze mam vsetko z toho ok, sudim, ze aj hcl je ok.



8

Re: tetania?

pokial viem, tak ventil pazeraka nebyva len tak dlhodobo otvoreny a necaka, dokial sa zaludok zaplni hcl. ventil je stale zatvoreny a len pri niektorých cinnostiach sa otvara. inac by sme mali sakra problem s kyselinou. ci vela, ci malo, ak by sa kyseina dostavala takto mimo zaludok, mali by sme reflux vsetci. reflux sa deje vtedy, ked sa ventil neocakavane na chvilu ovori. preco? to sa nevie. je tam este poistia, peristatika pazeraku sa snazi unik vratit rychlo spat. ale ked je toho viac, pepsin ostane v pazeraku a zacne robit sarapatu.



9

Re: tetania?

Ventil medzi zaludkom a pazerakom sa nasilne otvori, pod tlakom kvasnych plynov a pien, kde kvasenie moze v zaludku nastavat len pri nedostatoku kyselin.
Kyseliny kvasne mikroby minimalne potlaca, ked su dost silne aj zabije,  preto sa kyselinou konzervuje  ako nalozenie do octu, a zabije aj choroboplodne mikroby takze sa nerozmnozia a neznicia crevnu floru.
Ventil sa neocakavane neotvara, otvara a zatvara sa na pokyn jedla a kyselin.



10

Re: tetania?

ahoj, myslel som si, ze mi skor poradis ohladom môjho problemu, nez ze budeme preberat detaily travenia. smile

cize, s mojim proboemom asi toto, dobre chapem:

na tetaniu mineraly. hlavne magnézium a vapnik, samozrejme, nie spolu. draslik pomoze tiez. (napriek tomu, ze ich mam v krvi dobre, na medzibunkovej urovni nemusia byt dobre; cital som medicinsky clanok, ze vacsinou pri tetaniii ide o nedostatok horcika, a ze je potrebne ho merat v eritrocitoch a nie v krvi, lebo v krvi nie je dostatocne vypovedna hodnota, kedze v krvi sa velmi rychlo vyrovna z erytrocytov. bohuzial, nenasiel som na slovensku labak, ktory by meral horcik z erytrocytov)

na ukludnenie nervov a spanok lubovnik, mucenka, valerian, medovka. na mna velmi nezaberalo, bral som benosence balance a deprim, co su asi najlepsie kombinacie spomínaných fyto prípravkov u nas. vybral som za mesiac, dva (este minuly rok) asi 3-4 balenia a nevidel som velky efekt.

teraz som dostal trazodone od psychiatra, pomaha spat a ma aj relaxacne, anti anxiety a anti depresivne ucinky. na zaciatku velmi pomohol so spanim. teraz je to spanie uz lepsie, dokonca posledny tyzdne uz aj snivam. bezsenne noci su take mierne vycerpavajuce.  od neurológa mam karbamazepin, ktory by mal pomahat tlmit rychle reflexy. ci skutocne pomaha netusim. stav sa mi pomaly, velmi pomaly zlepsuje. tak snad hej.

pokial pojde i bakterialnu infekciu, tak samozrejme nasadit nejaky vhodny CAP (kombinovany antibiotikovy protokol, to necham na lekara, nastastie v kosiciach jeden taky je)  a pridat k tomu vsetky odmaskovace, podporovat imunitu, a pridat vsetko proti virom, na pripadne koinfekcie.

na zlepsenie travenia, aby tie mineraly sa aj vstrebavali, pridat dgl, povedazme curcumin, cayensky pepper, svedske kvapky, atd.

zabudol som nieco?

reflux je vec komplikovana, nastava kvoli roznym veciam. jedna je to co spominas, malo hcl, vela plynov, vela odgrgavania, kysly obsah zaludka sa dostava do pazeraka. to neocakvane otvaranie som mal na mysli pojem Transient lower esophageal sphincter relaxations. vid:

TLESR which occurs about 3–6 times per hour. TLESRs are considered the physiological mechanism which enables venting of gas from the stomach, also known as belching . This belching reflex acts as a protective mechanism which prevents excess amounts of gas accumulating in the stomach. Since the discovery of TLESRs in the early 1980s, it has become increasingly clear that most reflux episodes occur during TLESRs. A TLESR is currently defined as an abrupt decline in pressure at the position of the LES which is not induced by swallowing.

v podstate ide o to, co popisujes ty. len nejde nutne o nedostatok kyseliny. aj ten zavazi, ale aj dost kyseliny moze vyvolat TLESR.



11

Re: tetania?

este ma napadlo, kludne by to mohli byt aj parazity. odparazitovavam sa bylinkami, mam prichystane aj antihelmetika, na neskor. pri testoch imunity mi vsetky klasicke imunoglobiny vysli ok, len IgE my vyslo mierne vysie. tento sa stara o parazity. co myslis?



12

Re: tetania?

ahoj rng,
mam 37 rokov, a tetaniu mi zistili pred pol rokom necelym, trapim sa uz rok, no kym mi to zistilii, presla som si vsetkymi vysetreniami na svete, cela som zdrava inak:) moj najvacsi problem je vlastne to, ze uz s tetaniou ako takou si viem dat rady, jem 500 magnezium 2 x denne, doplnam to calciom, jemne mravencenie v prstoch si uz ani nevsimam, ale ja halvne hyperventilujem ked mi tlak vybehne nad 170/100, a a moj najvacsi problem je tep, ked ho mam 100 tak mam pocit ze sa uz idem zadusit, busenie srdca je hrozne, ja viem ze sa na to neumiera, beriem corvitol na tlak a na to busenie, ale navodilo mi to po prvych par zachvatoch samozrejme fobiu , strach.... neviem ist do obchodu, na postu, do restiky, nikam, len ked je so mnou niekto, bojim sa soferovat, idem sama autom 6 km, vratim sa do 10 minut a mam tlak 175/105, som vystresovana, rozklepana.... ked mame niekam cestovat, napr. ku klinickemu psychologovi ku ktoremu som teraz zacala chodit, mam od rana hrozne stavy, musim si ist dat pichnut magnezko do zily, apaurin do zadku, a tak potom zvladnem cestu, ked su dalsi dvaja ludia so mnou, ako istota.... psycgholog miukazal nejake dychacie ccvicenia, trnujem ich, no este mi s mojou fobiou nepomohli velmi, viem ze to chce cas.... inak mineralogram som mala dobry, mne nic nechyba, ale ked mi pichnu Mg , hned mi je dobre.... bojim sa byt doma sama, neviem si to dat von z hlavy, ked niekam idem aj peso, tak sa snazim cez den, aby som v pripade nudze hned bezala domov alebo ku lekarke ktora by ma napichala.... na psychiatrii mi dali neurol 3x denne, to bolo ine svinstvo, aj tak mi nic nepomohlo, tak som to vymenila za xanax, a stiahla som davky na jednu tabletku rano 0,5mg, chcem sa aj toho zbavit, ale hlavne sa musim zbavit toho strachu, co mam robit?



13

Re: tetania?

ahoj martina. ja ti pomoct neviem. len take drobnosti, neurol a xanax su to iste. (alprazolam) psychiater by mal vediet, ze vytvaraju zavyslost a mal by ti predpisat nieco ine. napríklad spitomin, to je tiez proti uzkosti, nema sedacny ucinok, nevytvara sa zavyslost, ale ma pomaly ucinok, nefunguje do polhodiny ako xanax/neurol. poprípade ti mali dat antidepresiva, nejake, ktore maju aj efekt proti uzkosti.

to 500mg magnézium, to je vaha cisteho magnezia alebo nejakej latky? ja beriem 500mg magnézium lactate cca 6x denne od galvexu, ale ciste magnézium je v jednej tablete len 50mg.

mne magnézium do svalu nikdy nepomohlo. akurát som bol ospaly. apaurin som neskusal, ale je to podobne ako ten xanax oralne, a ten mi tiez vela nerobil.

u teba to naozaj bude asi o uzkosti a z nej plynúcej paniky. injekcia magnézia ti pomoze znizit tlak/tep a antianxiolitika (apaurin, xanax) zasa uzkost.

akos om vravel, ja ti neporadim, u mna sa tetania neprejavuje uskostou, zachvatmi, hyperventilaciou ani vysokym tlakom a bohuzial mi ani nic nefunguje, magnézium, neurol, atd... sad aspon teda v krátkodobom slede nevidim, ze by mi nieco zaberalo. na Facebooku je skupina o tetanii, skus sa prihlasit, mozno ti pomoze porozpravat sa s podobne postihnutými. mne  velmi pomohlo vediet, ze aj ini maju podobne problemy ako ja a ze to nie je nic vaznejsie.
https://www.facebook.com/groups/187424900079/



14

Re: tetania?

dakujem ti, skusim sa na ten FB prihlasit teda, aj ked mne psychiatricka povedala ze pri tetanii sa 90% u pacientov vzdy pridruzi nejaka fobia, teda strach z niecoho, cize to vyusti automaticky do uzkosti, idem skusit s tymi ludmi pokecat na FB, uvidim co mi pomoze, momentlane si citam rozne blogy o tom ako zvladnut fobie a ko proti nim bojovat



15

Re: tetania?

Osobne sa snazim veci zjednodusit, nie skomplikovat, lebo su uz aj tak dost komplikovane.
Ked ma clovek tetaniu, tak to znamena, ze sa mu mineraly dobre neabsorbuju,
alebo neje dost potravin , co ich obsahuju 
alebo ze s nimi telo nevie hospodarit.
A kedze si spominal aj ine zdravotne problemy, ktore mozu byt dost pravdepodobne dlhodoby vysledok zlej absorbcie zivin, tak ma napada, a pravom, ze mas asi poskodene travenie alebo absorbciu.
A to by som na tvojom mieste adresoval ako prve. Lebo co clovek nevie dostat poriadne z jedla, tisice roznych zivin, sa nedaju vydoplnkovat.
A telo pre svoju normalnu funkciu potrebuje tie tisice roznych zivin a nepotrebuje ziadne chemicke patentovane drogy, ktore pred tym nikdy nikde neexistovali, tj nie su pre telo potrebne ale prave naopak, predstavuju skodlive zamorenie. Naviac niektore su aj navykove, co je spinavy  trik farmacie, aby si udrzala zakaznikov.
Takze som spat na traveni tj dostatok kyselin roznych enzymov, mikrovlaknin a kvalitnych probiotik.
Doplnok mineralov na kosti , spolu s vitaminmi D-3 a K-2  moze docasne pomoct, mozno aj dlhodobo, ale zla absorbcia napr pri ulepenych(lepok naozaj zapchava creva, nalepi sa na steny a v nom sa premnozia mikroby, co nakoniec creva poskodia, vedu k IBS, crohn a ulcerativne kolitide) alebo poskodenych crevach  neznamena len zla absorbcia mineralov , ale aj zivin, co sa napr podielaju na vyrobe neurotransmiterov, tj s tym su spojene aj dusevne problemy. Teda okrem roznych inych zdravotnych problemov.

Samozrejme nemozno vylucit ani parazity, tych je dnes coraz viac tym ze ludia cestuju a prenasaju sa aj roznymi tovarmi a mnohe z nich maju karcinogenne alebo neurotoxicke ucinky  a mnohe maju v svojom, vnuitri rozne mikroby, ktore sa v nich velmi tazko daju adresovat.
Preto mnohym, co maju "nevysvetlitelne" problemy odporucam aspon jeden cyklus protiparaziticky, pre istotu napr protokolom dr Huldy Clark.  Mnohym moze pomoct, nikomu prakticky este neuskodil, tj je to "dobra medicina"



16

Re: tetania?

ja mam akurát druhy cyklus antiparazitik, bylinkových, nie podla clarkovej, ina receptura, lepsia, od miestneho odbornika na bylinky, na vsetky vyvojove stadia. ak to nepomoze, mam aj chemiu nachystanu.

paradox, akonahle zacali problemy s tetaniou, nemam problemy s bruchom. a to teraz obcas jem aj nezdravo, AD zvysuju apetit a tazko sa odlava. naduvat ma nenaduva, akurát na stolici vidno, ked je vela lepku, ze je polepena.

neviem preco ma predtým naduvalo,  tiez ako ty si navrhoval, som si myslel, ze to bude malo hcl, ale vsetky moje testy ukazali, ze asi nie. bude to v niecom inom. skudal som aj enzymi, ale nevidel som rozdiel. neskusal som velke davky enzymov, to este skusim.

mam nejake nove vysledky. borelia elisa negatovne. po druhy krat. chlamidie pneu,., IgG vysoke, po druhy krat. mykoplazma pneu. IgA 81, malo by byt pod 21. lekari povedia, ze to nic nie je, ze to nie je IgM, ale co pozeram, aj vysoke IgA nevesti nic dobre.

majhorsie mam problemy s klbami, kolenami a uz zacina aj clenok. (a svalova slabost ako taka) meni sa to v priebehu dna rozne, aj v priebehu dni. borelie su pomale, u nich sa to meni tak raz za tyzden. takze borelky asi nemam a mam nieco rychlejsie? podarilo sa mi vybavit diatermiu (hlbkove oteplenie svalov) aby som tie potvory vyhnal zo svalov, klbov.... teplo nad 38C im nerobi dobre, uvidíme, ci to pomoze.



17

Re: tetania?

Nuz nemyslim ze najdes lepsi metodu na parazity od miestneho bylinkara. Dr Hulda Clark bola v tomto svetova kapacita.
Tie tzv testy na kyslost zaludka zialbohu nie su nijak presne,dokonca viacmenej bezcenne,  jediny presny je Heidelbergov test, ktory nielenze meria hladinu kyseliny v zaludku ale po potlaceni tejto sosou bikarvonou aj rychlost a mnozstvo jrej vyvijana.
Jediny rychly test, nie velmi presny je vypit napr 2 gramy sody bikarbony v pohari vlaznej vody a grgat do hadicky, co vedie do flasky naplnenej voduy obratenou hore nohami v hrnci vody a ked mnozstvo vytlacenej vody plynmi(CO2)  je vyse 1/2 litra, tak si tam mal dost kyseliny.
Kolko a ako rychlo sa ti vyvinie dalsia to ale nehovori, tj uzavery, ze mas dost kyselin vseobecne ani z toho nemozes robit, ale je to aspon indikacia, ze v tom momente si mal v zaludku dost kyselin
Popularne viac na imunoglobuliny pozri tu
http://en.wikipedia.org/wiki/Antibody
Borelioz a chlamidii pneumoniaje je vela subtypov, a kazde sa spava trochu inac.
Ale reumaticke bolesti molzu byt aj z nasich vlastnycy virusov, a roznych mykoplaziem a L-foriem, na ktore lekari zatial nremaju prakticky nic co sa tyka diagnostiky a uplne nic co sa tyka liekov.
Ale mne dobre zabera kombinacia extrakt z olivovych listov, kvapky samenta, coumandy a banderolu.
Miestne aj ako v roztoku DMSO, kam pridavam aj zdroj quartenialnych amoniakatnych alkaloidov, tj citricidal Najma mi to spohybnilo ruky, ktore som mal odrazu bolestve a uplne zdrevenele, tak ze som nevedel udrzat v nich ani prazdnu sialku. Dnes o zhruba 10 tyzdnoch kludne zdviham 50 kg cievky v robote, takze je to drasticky lepsia. A pri tom som to rste bral a natialral sa dost nepravidelne, lebo z zapale prace a inych starosti som na to casto zabudol.
Kexde ale ako starsi clovek("tu ma boli, tu ma picha") mam zrejme cele telo mykoplazmami prelezene, tentokrat budem pokracovat niekolko mesiacov, aby som ich co najviac vybil a ziskal znacnu cast povodnej ohybnosti.
A samozrejme pokracujem v brani kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotika, tak ako to dnes uz radim kazdemu, co ma akekolvek problemy spojene s travenim a absorbciou(na to je toa dolozka pre starsich. .....a tu mi robi tratatata"  Nuz mne nie natolko, ako kedysi, pred tym , ako som bral doplnky na travenie.
A co je dobry dokaz toho, ze to pomaha, ja som nestratil z vysky este ani 1 cm, kdezto moji rovesnici aj 2-3 cm. Ani nevraskaviem prilis , ani nestracam svalstvo ako ini.



18

Re: tetania?

kapsule mam naozaj lepsie ako to trojacko od huldy, to nie je na vsetky stadia parazitov.
imunoglobuliny zavysia aj ake konkretne protilatky to su, na ake bakterie a dokonca aj aky konkretny test.

ked si dam niekolko gramov lanoveho oleja za den, stac ito na omega 3? ci mam davat aj tie kapsule dfa, eha? tie su predsa len drahe, ked chcem dat niekolko gramov za den. lanovy olej mam kvalitny, cerstvo lisovany, potom sup do mrazaku, aby neoxidoval.

a citricidal, gse. musi byt to kvlaitne, ci stacia ah kapsule grapefruit seed extract od swansonu?

vcera som si dal saunu a uplne ma zlozila. po krásnych par nociach vcera desna noc a dne som ovle aslabsi. v saune som uz dlho nebol. co t je, bezna detoxikacia organizmu, ci som zasiahol teplom nejake bakterie, zdochli a teraz je to herx?

moje problemy brucha, typujem ze su psychosomatike. ked jeden mesiac boli, iny nie a nic sa nezmenilo, co sa tyka stravy, stressu a tak. aj teraz, september az december des a prisla tetania a brucho dalo pokoj. v jedeni velka zmena nie je.

Naposledy upravil: dezorz (2014-03-09 19:58:53)



19

Re: tetania?

Nuz ja sa drzim prostriedkov, ktore su oskusane a uspesne za dlhe desatrocia statisdicami ludi.
Omega 3 olejov je 9 roznyc druhov, telo si vie z jedneho vyrobit druhy, ale len vo vrelmi malej miere, takze napr pri zapale nervov  je dobre pouzit to drahe DHA., a nie ine.
Sauna odsoli telo, tj vystupnuje tetaniu.



20

Re: tetania?

tak ja skusim tento rybi olej:  6€ 200g, t.j. tak 2 lyzice na den? 10g?
http://www.galvex.sk/?mnu=produkty& … tail=vdop1

mozno to nie je taka kvalita ako krill a calamari, ale ta cena je prijatelnejsia. (vzhladom na to, ake kvanta toho na den treba)

samozrejme, lanovy olej k tomu.

usetrene peniaze dam do lepsieho curcumoidu a dalsich daviek oreganového oleja a extraktu z olivych listov.



21

Re: tetania?

OK. Ja sa osobne vyhybam farmaciou spracovanym olejov.
Tu dostanes z jednej flasky 20 davok(10 g=4 kavove lyzicky), s obsahom dokopy zhruba 1 g DHA. Z tohoto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
dostanes 90 davok co je len na dennu  davku o daco drahsie, ale nie je to farmaceuticky spracovane, ale prirodne.



22

Re: tetania?

vies, nemam nic proti kvalite a cene, ale pri slovenských platoch, mnozstve prípravkoch a ich dávkach je potrebne hladat co najlepsie ceny.



23

Re: tetania?

Pri akchkolvek prijmoch je treba setrit, peniaze sa vzdy daju pouzit na nieco ine, nez zbytocne zmarnit.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-10 21:27:35)



24

Re: tetania?

to ano, setrit je dobre. ale lahsie sa kupuju potrebne veci z amerického prijmu nez zo slovenského. sad nehovoriac, ze na slovensku su veci, napr. potravinove doplnky, este aj predrazene. sad

ten galvex olej som rychlo pozrel zlozenie, myslel som, ze je tam na gram oleja klasicky 300mg efa/dha, ale je to uplne iny pomer a len cosi okolo 200mg. v kazdom pripade, stoji 6€.  k tomu teda dokupim aj nejaky calamri a budem to kombinovat. smile



25

Re: tetania?

OK



26

Re: tetania?

prisiel balicek zo swansonu. do piatku budu vysledky na infekcie. takze este par dni a budem vediet (alebo nevediet, ak budu negativne) co za pliagy v sebe mam. sauna ma totalne zlozila, strasna slabost svalov, dokonca unava tak, ze som vcera musel o 14 hod ist domov zalahnut. spat sa mi nepodarilo, len som sa unaveny prehadzoval. takto asi dva krat, noc bola ok, ale rano detto to iste. tlak v zatylku, slaby brain fog, chodil som jak ponocny, lebo sa pridala aj svalova slabost. nakoniec som to o 11 hod zabalil a isiel si lahnut, zasa som nezaspal. je to herx a tie potvory v infra saune podochli a teraz sa potrebujem zbavit toxinov?



27

Re: tetania?

Skor by som povedal, ze v saune si stratil plno soli a nasledok je oslabenie tela a tetania.
Teplom nezabijes masove ani infekcie, ani parazitov. nanajvys to spomali ich rozmnozovanie a zlepsi cirkulaciu v tele tj telesnu obranu. Z toho Herxheimerovu reakciu dostat nemozes, prave naopak telo sa odmori potenim ciastocne.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-12 23:33:40)



28

Re: tetania?

infra sauna teoreticky by mohla. ide do hlbky svalov teplom nad 40C. mnoi boreliozici zazivaju po infra saune herx. ale co ja viem.

bol som dnes na vysledky na osteologii, zistili mi denzometriou osteopeniu, riedke kosti. t.j problem so vstrebavanim mineralov. (idem na dalsie vysetrenie, urolog, gastro, imuno). ci uz zaludok, alebo crevo, niekde mi to mineraly nevstrebava. a z toho asi bude aj ta tetania



29

Re: tetania?

Nuz zvysenie cirkulacie moze sposobit zvysenie uhynu roznych mikrobov zlepsenym prisunu antimikrobialnych latok vytvorene v tele telom alebo probiotikami,. Tj teoreticky moze nastat masovy uhyn a prejavit sa herxheinerovou reakciou.
Ale ako tu opakujem nekonecne, hromada problemov , stovky , so zdravim vyplyvaju zo zlej stravy alebo zleho travenia.
A travenie znamena dostatok, kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik.
Vstrebavanie zavisi od kyselin enzymov aj probiotik, ktore pomahaju nielen travit, ale aj obranovat crevne steny pred mikrobami, co ich poskodzuju.
Zialbohu ziadne vysetrenia, co sa bezne prevadzaju ti nic na tieto otazky neodpovedia.
Naviac rozne sondy a vzorky co ti vysklbnu z criev  a zaludka ti tam sposobia len rany, co sa nemusia tak rychlo zahojit a mozu ti sposobit seriozne problemy, co samozrejme lekari si bezne nepriznavaju.
Kyseliny sa nemeraju(cest vynimkam), ani enzymy, ani probiotika.
Takze to si musis zistit sam na sebe doplnanim, uvidis, co ti to spravi a v akych davkach to tvoje telo potrebuje.
Docasne si mozes mineraly aj doplnovat, spolu s vitaminmi D-3 a K-2, inac sa ti to nezabuduje do kosti.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-13 19:08:27)



30

Re: tetania?

dr. powell pouziva infra saunu ako leik prvej volby u niektorých pacientov s chlamidiami. nejake ucinky na zabijanie bakterii teplo ma.

taka otazka, ak mam mineray v krvi ok, mineraly v 24 hod moci ok, to jest nevhylucujem v moci viac, nez by malo byt, v krvi je tiez tolko co ma byt,  tak by vstrebavanie mineralov crevom malo byt ok? ci sa mylim? ze preco teda mam tu osteopeniu, t.j. malo vapnika v kostiach.



31

Re: tetania?

mam nove testy. borelia elisa aj western blot znova negativne. chlamidie pneu igg vysoke, znova. mycoplazmy, pvy krat, iga 3x take akao refer. medz. zeby ta unava bola od mycolplazmy pneu? odkryvace, antioxidanty aj odvirovace mam, aspon tak na mesiac, pockam na buduci tyzden co povedia lekari a holt sa do toho.



32

Re: tetania?

Nuz ja by som sa pustil do toho bez cakania, kedze je dostatocne podozrenie na mykoplazmy a predsa neberies lieky so skodlivymi postrannymi ucinkami, ale len neskodne potravinove doplnky.
Ja pouzivam na mykoplazmy, ktore mi pored 2 mesiacmi skoro uplne skriplovateli ruky, ze som v pravej nevedel udrzat ani prazdnu sialku, dnes po desatich tyzdnoch som zdvihol v nej 50 kg/.
Pouzivam 3 x 450 mg oleuropeinu a 2 x 15 kvapiek z kazdeho, samento coumanda a banderol. Je to poriadne drahe, ale lacnejsie, nez odist nutene do penzie.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-17 04:42:39)



33

Re: tetania?

hej, ja viem. idem si prave po výsledok, ci naozaj ta mycoplazma tam je.

este si zabudol NAC na odmaskovanie. smile

a turmeric na znizenie cinnosti citokinov pri herx reakcii. (popriapde quarcentin a enkonia klava)

cakam len tento tyzden na dvoch lekarov, co povedia a ake budu dalsie vysledky a potom do toho idem. bud s nim a s atb (plus doplnky) alebo bez nich.



34

Re: tetania?

takze, najnovsie spravy. mam helicobaktera (tri roky mi ho nevedeli najst) ebv, cvb virus a asi aj chlamidie.  dostal som entizol 2x1, 3 tabletky azitromycin a 14 tabliet amoxicicklin. o 3 tyzdne na kontrolu. staci to? mne to pride malo.



35

Re: tetania?

ATB tio znicia probioticku floru, tj ti znizia imunitu voci vsetkemu, na co neucinkuju. A toho je plno, lebo okrem vacsiny bakterii na ine mikroby nie su ucinne. Samozrejme ze nie na virusy, ani na chlamidie. A to co si este nemal diagnozovane, po zniceni probiotik sa moze objavit, ako napr plesne, L-formy, candida atd.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/helicobacter-vredy
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



36

Re: tetania?

dostal som od pana doktora aj ze mam brat lactoflor, jedine toto teraz.  to ma doskusane. smile kefirova zmes bakterii s inulinom.  to ze sa treba prepachvat probiotikami pri uzivani atb samozrejme viem. na chlamidie mi aj tak 10 dnova atb kura na HB nepomoze.

na travenie a HB by malo pomoct, dgl 3x2 tabletky, vitamin c, l-glutamin 1g denne, curcumic 3x-500mg, cayenske pepper v tabletkach a hlavne mastic gum 3x500mg denne. ze vraj probiotika s th 10 su na HB ucinne, ale aj pekelne drahe.

Naposledy upravil: dezorz (2014-03-18 14:03:17)



37

Re: tetania?

Nuz moj brat si vylieci HP koloidnou striebornou vodou za 4 tyzdne. Predtym to 2 x skusil s trojkombinaciou atb, ale sa mu to vratilo.
Ked odporucam probiotika, tak take, co su kyselinovo a tepelne stabilne, aby si mala zarucene, ze sa dostanu zive do criev cez zaludocne kyseliny.
Bezny Lactoflor to netvrdi a ma len 2 x 10 na deviatu kultur, vyber 4.
Lepsi lactoflor je aspon entericky chraneny, ale treba ho chladit
http://www.tonusles.am/en/products/172- … l-capsules
Ja odporucam toto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1



38

Re: tetania?

u nas v sr je skor tento laktoflor:
http://lactoflor.sk/
predpokladam,ze ho doktor odprouca preto, ze su studie, ze miektore kmene bifido bakterii su na HB.

takze tie tri roky problemov s bruchom, gastritidy, refluxy, boliestky bol asi HB, len mi ho nikdy nenasli. skusali zo stolice, z biopsie gastroskopie, krvi. naposledy krv pred 3 mesiacmi. ze vraj na jar a na jeden je telo oslabenejsie, tak moze skor vybehnut. takze to nebude nedostatkom hcl, ako sme sa bavili, alebo enzynmi, skor to bude tym, ze HB niekedy urobi viac HCL a vtedy mam palenie na uzavere pazeraku alebo az palenie v krku/reflux. vtedy pomoze helicid (PPI). a vsetky tie nafukovania aj pri zdravej strave, zly dych, za to vsetko moze HB. aspon ze to po troch rokoch mam poriesene, najdene a uz to nie je len psychosmaticka dyspepisa, na tkrou sa davaju akurát antibiotika. 

teplo zo sauny asi vyhnalo ebv a cmv virusy, ktore mi sposobili unavu. za ten tyzden sa to ako tak dalo dokopy s únavou. zostavaju len veci co so mal predtm, kostrove svalstvo je slabe, ale skor od nervov ako unavy. trpnutie, rozne pocity tepla, chladu.

mykoplazmu mam, takze aj s nou bude treba bojovat. mykoplazmy maju biofilmy? ako najmensie bakterie lezu do nasich buniek, nie?

idem si zosumarizovat, co idem na HB brat (okrem atb) (a co uz mam), striebro urcite, DGL urcite, Mastic gum urcite, caj z puskvorca. ze vraj aj chmel je dobry (mam, dam si na noc aspon trocha skludni), na viry oreganovy olej a extrakt z olivových listov. mam gse, sice neoriginal, len obycajny zo swansonu, ale obcas prihodim, NAC, chelatovany zinok (pepzin nemam, ten carnosine, co uz) , rybi olej na nervy, vitaminy (a, c, d, e) mineraly (mg, vapnik - osteopenia, svina HB asi pekne papa a papa ziviny) a sposobil mi malo vapnika v kostiach a asi aj v bunkach a teraz mam tie tetanicke prejavy z toho. dalej q10 neuskodi, draslik este pre istotu, lipovitan na pecen, na krcove zily varivenol ( 450 mng diosmin, 50 mg hespreredin, 150 mg 20 percenteho escinu), rutin od swansonu, mzes bioflavonoidov od swansonu, pridam aloe vera, a k tomu obcas caynesky pepper, l glutamin, samozrejme turneric a doberiem ten alli max cesnak.



39

Re: tetania?

novinky. elisa test na chlamidie p. pozitivne len igg. ale podrobnejsi, western blot, 5 z 5 pozitívnych proteinov v igg a 3 z 5 v iga (3 a viac je poizitivita, 2 su pravdepodobna pozitivita) a 1 z 5 v igm. takze okrem mycoplazmy je to aj chlamidia. ziadna tetania. pekne bakterialne svinstvo je vo mne.



40

Re: tetania?

Nuz to nie je dobra sprava, lebo chlamidia pneumoniae je velmi tazko znicitelna, vie sa pekelne dobre maskovat a znacne oslabuje celkove imunitu, tj clovek moze nalapat aj take infekcie, proti ktorym sa telo normalne vie hravo obranit.
http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie
Tema tu uz bezala neraz, a obrana proti nim je podobne ako proti mykoplazmam a inym maskovanym infekciam, tj extrakt z olivovych listov, samento coumanda , banderol a samozrejme je to vsetko ucinne len ked ich odmaskujes, tj NAC a serrapaptaza, pripadne aj ine enzymy.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-19 20:09:14)



41

Re: tetania?

rng, v tom nasom marazme je to aj dobra aj zla sprava. helicobaktera nemam. doktor zavadzal. podla informacii labaku HB vôbec nedaval merat. ebv aj cmv virusi nemam tiez. doktor lieci HB kazdemu, co som pocul. uz u neho v oridinacii som ze vraj mal aj chlamidie p. iga pozitivne, ale nechcel mi ukazat testy, aspon viem preco. a na opakovnu ziadost co bude robit s chlamidiou, mi nepodpovedal, ze som dostal lieky na HB tak ma lieci  a basta.

cize na HB mozem zabudnut, mam chlam- p a mycompl. p a viem, ze je to boj antibiotikami na dlhe mesiace. a samozrejme, milion doplkov na podporu imunity a na znizenie herxu



42

Re: tetania?

Osobne bojujem uspesne proti mykoplazmam a inym maskovanym doplnkami. Kombinaciou atb su vysledky totiz ovela neistejsie a nasledky/skody na tele nevyhnutne. Boj totiz pouzitim kombinacie atb trva aj vyse roka-dvoch. A medzitym samozrejme prides az o 70% imunity, lebo za par dni mas po probiotikach.



43

Re: tetania?

s chlamidiami, co som cital, je ten problem, ze bez atb to nejde. imunita, neimunita. su to svine, na ktore len priroda nezabera.



44

Re: tetania?

Na rozne intracelularne parazity , ktore sa maskuju a rozne maskovane infekcie ako L-formy, mykoplazmy, dokonca aj biofilmy su ucinne odmaskovace ako NAC(2 x 600 az 1200 mg) a
serrapeptaza ( 3 x 120 000 IU), a tiez napr na borelioze dokazane ako ucinne oleuropein z extraktu z olivovych listov, kde davka oleuropeinu intenzivne je 3 x 300 mg a udrzobne dlhodobo 2 x 150 mg.
Tiez vyrazky pod menom samento, coumanda, banderol v davkach 2 x 15 kvapiek.
Aj nase probiotika rozneho druhu vyrabaju proti nim protilatky, takze ich treba pravidelne nasadzat a kazdodenne krmit mikrovlakninami, zmesou.
Na to aby lieky, protilatky a antimikrobialne doplnky prenikli do roznych  maskovanych infekcii treba samozrejme tieto v prvom rade odmaskovat.

Niet takych mikrobov, proti ktorym neexistuje v prirode plno roznej konkurencie(tj latok, co ich obmedzuju) inac by napadli a znicili vsetko. A kedze su tu v rovnovahe v prirode uz miliony rokov tak priroda ma hromady prostriedkov na udrzanie tejto rovnovahy.
Zialbohu velke zarobky su dnes len na patentom ochranovanych liekoch, tj tam ide cely vyvoj a dokonca ucinne prirodne alternativy sa snazia ociernit aby im nekonkurovali, tak sa nediv, ze celkove medicka literatura spomina prirodne latky len ako maloucinne, co je samozrejme hruba loz. A dnes ovladaju nielen skoly mediciny a medicku literaturu,tlac a televiziu,  ale pomaly  aj internet a celu vladu.



45

Re: tetania?

myslim si, ze v tomto nemas uplne pravdu. priroda je silna, ale nie vsemocna. samento a banderol tiez nefunguju na vsetky kmene borelii. viem, ze na borelie existuhje bruhnov prirodny protokol. (a mixuju sa tam dalsie bylinky) nespochybnujem pripravky, ktore spominas a mnohe budem brat. ale necital som o chlamidiach, ze by sa dali vyliecit len , ked to prezeniem, odmaskovacmi a samentom. nie som stastny napchvat sa atb, a ver mi, ze ak by som videl niekde cisto pritodny protokol k chlamidiam, urcite by som ho zvazoval. ak taky poznas, daj vediet.



46

Re: tetania?

Neberiem ti tvoje nazory, ale ja sa drzim svojich,  ktore mam od lekarov, co sa s tym zaoberaju. Uspesne, podotykam.

V prirode su chlamidie pneumonie kontrolovane prirodnymi latkami a nie umelymi atb, patentovanymi, tj pred tym nikdy a nikde neexistujucimi. Inac nemozes patent dostat.
. Musis dokazat prioritu, tj ze nic take predtym nikde neexistovalo

A kedze sa  chlamidia nepremnozili dosial nehatene tak, ze by boli vsade a v konecnom dosledku zabili vsetko zive, tak je tych latok zrejme dost. Mozno tisice.
Mame rozdielne zdroje informacii. Tvoje su len z internetu,velmi nespolahlive, podotykam, s hromadou lzi naschval sirenymi,  moje su najma z periodik lekarov, co sa zaoberaju uspesne  liecenim alternativou, tj povacsine stravou a potravinovymi doplnkami, nie patentovanymi schvalenymi liekmi. Momentalne si predplacam 8 roznych peripodik a mam aj celu kniznicu plnu knih od tychto lekarov.
Zialbohu ich spravy tu nemozem priamo kopirovat, lebo su chranene autorskymi pravami.

Zijeme vo svete penazi a tito lekari tiez potrebuju zarabat, o to viac, kedze ich neustale napadaju a chcu znicit.
Napr dr Mathias Rath minul na svoju obranu a branu svojho institutu  vyse 10 milion dolarov, na mnozstvo sudov, co ho sudili najma onkologovia. Samozrejme vsetky sudy vyhral, lebo mu nic nevedeli dokazat. Ale keby nemal extra prijmy na platenie advokatov, tak ho uz davno pochovaju
Podobne aj dr Julian Whittaker, ktory ma tiez svoju velku kliniku v Texase, kde zamestnava vyse 80 lekarov a prechadzaju cez nu desiatky tisicov pacientov rocne. A to aj napriek tomu, ze svine poistovne za to nezaplatia ani halier.

Takze dnes zadarmo dostanes povacsine len spravy, ktore niekdo siri naschval , na obranu svojich zaujmov, alebo reklamy

Naposledy upravil: RNG (2014-03-21 12:09:54)



47

Re: tetania?

rng, nemam problem si kupit anglicku knihu, ci periodikum, ak je v nom to co potrebujem. vies mi dat par prikladov knih ci casopisov, ktore sa zaoberaju liecbou chlamidii?



48

Re: tetania?

Nuz tie periodika prichadzsju s tym, co jednotlivi lekari v tom case do nich pisu.
Ja to dopredu neviem, takze ked ich budes odoberat tak ako ja vyse 20 rokov, tak sa to budes moct vselico po kuskoch  dozvediet.
Spiatocne to by som musel dost dlho hladat v roznych, aby som ti mohol povedat, kde som sa co dozvedel a pripadne by si si na to mohol objednat tie prislusne kopie.
Na Samento by som musel ist vyse 10 rokov spat, coumanda a banderol  pri lieceni mykoplazmickych a podobnych utvarov su zalezitost dost cerstva.
Inac co sa tyka atb kombinacii proti tejto bakterii a jej vnutorbunecnej formy, tie su velmi slabo ked vobec ucinne, a to aj dlhodobo, preto som sa rozhodol volit podobne ako pri borelioze a mykoplazmach uvedenu kombinaciu.
https://microbewiki.kenyon.edu/index.ph … pneumoniae
Inac tuto kombinaciu aj ja pouzivam monentalne, lebpo ma nejake mykoplazmy skoro skriplovateli, nevedel som v ruke udrzat ani prazdnu sialku a zacali sa mi ozyvat vsetky klby. Po 2 mesiacoch hoci nie este 100% v poriadku mozem ruky pouzivat bez problemov aj klby su naspat.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-21 14:14:43)



49

Re: tetania?

nieco take? http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnk … Z2520.html ale ze vraj to nestoji za vela.

buhner chalmidie vo svojich prírodných protokoloch nespomina
http://buhnerhealinglyme.com/the-protocols

Naposledy upravil: dezorz (2014-03-22 20:28:28)



50

Re: tetania?

Ten chlamidyl nepoznam ale podla obsahu je tam dost malo, aj ked su to mozno spravne veci.
Buhnerove podklady na jeho odporucania tak isto nepoznam, takze sa na to nemozem vyjadrit ani tak ani tak.
Lime desease nie je to iste , co borelioza, to je sirsi nazov zahrnujuci boreliozy, viralne infekcie a parazitalne, ktore su prenasane kliestami. A tie su rozdielne, zavisle od miesta. V USA su na severe inaksie, ako na juhu, v Europe su celkom ine.
Preto sa nazvu lime desease obvykle vyhybam a hovorim nezavisle o viralnych, parazitalnych a boreliozach.