1

Téma: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Dobrý deň, dovoľujem si Vás požiadať o zodpovedanie nasledovných otázok, i keď viem, že k téme fibroadenómov ste sa už vyjadrovali. Mám však tzv. komplexný fibroadenóm v prsníku (asociovaný so sklerozujúcou adenózou), ako i ďaľšie jednoduché mnohopočetné fibroadenómy Bola som navrhnutá na operáciu  vzhľadom na jeho miernu rastovú progresiu. avšak konečné stanovisko chirurga je, že nevidí dovôd na operáciu, core cut biposia bola negatívna. Dozvedela som sa však , že ani biopsia nie je 100 % ná a boli prípady, keď napriek negatívnemu výsledku sa  po vybratí nádoru preukázala prítomnosť karcinómu, pričom v prípade komplexného fibroadénomu sa v  odborných  článkoch uvádza mierne zvýšené riziko jeho zvrhnutia, kým u fibroadenómu jedoduchého nieje riziko žiadne.

1. Vzhľadom k uvedenému chcem začať brať Vami odporúčaný jód a enzýmny a zaujíma ma Váš názor na Kelp od Webber Naturals

http://www.webbernaturals.sk/produkty?product_id=186

2. Ďalej prosím o info  v akom množstve by som mala brať jód, keďže sa jedná o komplexný fibroadenóm, a tiež aké enzýmy a v akom množstve.

3. Čítala som, že protirakovinové účinky má len jód organický, má teda z tohto pohľadu zmysel jódová tinktúra alebo lugolov roztok? je možné kombinovať ich natieranie na kožu s braním kelpu?

Ďakujem.



2

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

este sa chcem opytat ci z enzymov staci brat serrapeptazu  ...dakujem



3

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

serrapaptaza sice pomaha ako proteolyticky enzym, ale odporucam brat najma entericky pokryty pancreatine, ten je silnejsi a lacnejsi.
Jodu odporucam az vyse 6 mg, denne, tie tabletky nehovoria, kolko je v nich jodu, tj neodporucam. Transdermalne sa jod naviaze okamzite na podkozne tukove vazivo a odtial sa dostava dalej do tela len ako organicky viazany. Takze tam nevidim ziadny problem. Forma KJ sa v zaludku tiez ciastocne zmeni na elementarny jod a ten sa rychlo naviaze, tj aj z neho  sa v tele stane organicky viazany, len v ovela mensom mnozstve, lebo KJ je malicka molekula, ktora sa z tele dost rychle vyluci, ak sa nenaviaze.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-10 15:58:36)



4

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Dakujem....ja som to pochopila ze obsah jodu je 575 mg...a toho pancreatinu mam  brat kolko prosim?



5

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Nuz je tam obsah kelpoveho prasku 575 mg, a kelp obsahuje 0.1 az 0.8% jodu, v tomto vyrobku to nie je urcene, tj ho neberiem vobec do uvahy



6

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Dakuejm za odpoved len este prosim ake mnozstvo pancreatinu mam brat?



7

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Ber 2 x 2 tabletky tohoto
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
kde v kazdej entericky pokrytej tabletke je ekvivalent 3 gramy pancreatinu



8

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Dakujem:)...este jedna posledna otazka co sa tyka aplikacie jodu transdermalne, je mozna aj u ludi ktori su dost stihli, t.j. maju minimum tuku?davnejsie mi bolo tiez z krvi zistene ze mam malo tuku,  resp. nie je v takom pripade vhodne brat spolu s aplikaciou jodu cez kozu aj tuk?ak ano ako postupovat?
dakujem este raz ochotu.



9

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Aj najchudsi ludia maju podkozny tuk



10

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Dakujem a este predsa len kedze mam uz z toho celeho chaos:D,
- dala som si namiesat jodovu tinkturu v objeme 50 ml: 2% jód, 2,5% jodid draselny a zbytok alkohol, je to v poriadku?
- ako casto a  v akom mnozstve mam aplikovat tinkturu na kozu (pod pazuchu) a v akom mnozstve mam brat selen a E vitamin?

Velmi pekne este raz dakujem za ochotu :-)



11

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Stara jodova tinktura sice obsahovala len 50% etylalkohol  , ale na tom nezalezi.
Davaj si pod pazuchu 1 az 2 x tyzdenne 15 kvapiek, alebo stetcom nanes flak asi velkosti dlane.
Selen odporucam od 200 do 600 mikrogramov, viac jodu=viac selenu potrebneho.
Vitamin E ber 400 IU denne, pri opalovani az 800 IU denne. Ja beriem na vysokych horach, kde je velmi vela ultrafialoveho ziarenia az 1200 IU



12

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Vdaka...a To znamena, ze  ten selen brat sucasne len s aplikaciou jodu, t.j. len 1-2 tyzdenne ano?
..dalej kym si objednam z USA chcem brat E vitamin dostupny u nas ,vacsinou sa vsak nikde neuvadza udaj v IU...napriklad tento E vitamin 400 od Zentiva ......je tam ze 400 mg E v jednej tobolke, staci teda jedna tobolka denne alebo?
   http://www.zentiva.cz/our-products/page … temId=2122



13

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

resp. tu som nasla E vitamin a selen od Solgar na slovenskej stranke, tieto mozu byt prosim? http://www.sanopa.eu/index.php?route=pr … %20vitamin



14

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

http://www.sanopa.eu/index.php?route=pr … arch=selen



15

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Absurdne predrazene. Obrazok hovori 100 mikrogramov, popis 50 mikrogramov, reklamy tam je plno ale selenu malo a cena vysoka.
Porovnaj napr s tymto selenom z kvasnic(tj organicky viazany)
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … l&ic=2



16

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Vdaka...vravis ze mam brat minimalne 6 mg jodu denne,ale jak pocitam tak pocitam(matematika mi nikdy nesla):D ale ked aplikujem raz za tyzden 15 kvapiek z 50 gramovej  jodovej  tinktury kde su 2% jodu a 2,5 % KJ tak mi to neda predsa na den 6mg jodu,ci?prepac ale fakt som z toho blba

a ten selen 200 az 600 mikrogramov mam brat denne ci tiez raz za tyzden ako jod?

Pls mozes mi to vysvetlit ako debilovi?:D



17

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Jedna alkoholicka kvapka je asi 30mg, z coho zhruba 4% su jod, tj v kvapke mas 1.2 mg jodu. 15 kvapiek ti da 18 mg jodu. Tj na 6 mg denne by si si to musela davat kazdy treti den.
Davka selenu je kazdodenna.

Obsah flasky, tj tych 50 gramov tu nie je podstatny, to ti len hovori, na ako dlho ti to vytrva. A to je asi 1/2 az 3/4 roka podla hrubeho odhady pri tych 15 kvapkach kazdy treti den
Nenazyvaj sa debil len pre to, ze nieco nevies vypocitat. To ja my som musel mat o sebe ovela nizsiu mienku, lebo s vekom ako clovek ziskava nove a nove znalosti zistuje  postupne vlastne ako malo vie. To je nepriama umera, cim viac vies, tym voac si uvedomujes, ako vlastne malo vies.
Inac debilita je alebo vrodena, alebo sposobena nedostatkom jodu, pozri na niektore cinske vnutrozemske dediny v horach, kde nedostavali ani 10 mikrogramov  jodu denne a debilita tam bola az vyse 10 %. Dnes im davaju jod do soli , nutene, pod trestom zakona, aspon tych minimalnych 100 mikrogramov, co odstranuje tu masovu debilitu, ale nie je to dost na odstranenie vsetkych problemov s hormonami a enzymami, na to treeba davky ovela vyssie.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-13 19:23:59)



18

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Dakujem ze trpezlive vysvetlenie:)..vcera som si vecer aplikovala jod pod pazuchu, preslo odvtedy cca 14 hodin, flak zbledol ale nezmizol uplne ( ma to uplne zmiznut alebo len zblednut?)....znamena to teda, ze mam jodu dostatok a pricinou vzniku mojich fibroadenomov nie je nedostatok jodu, ale nieco ine? Co okrem nedostatku jodu môže byť dovodom ich vzniku? a ake pripravky by som mala potom este brat okrem enzymov?

Vdaka.

Naposledy upravil: Jesabel (2014-03-18 11:21:06)



19

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Dobry den. Chcela by som sa poradit o uzivani kelpu. Kupila som si dnes tento kelp: http://www.pilulka.sk/kelp-morske-riasy-650-g-100tbl. Je to asi najsilnejsi, aky som nasla. Prislo mi, ze 650mcg je vcelku dost oproti inym vyrobkom. Mam hokej z toho, ako to uzivat, lebo na slovenskom preklade sa pise ze 1 tableta obden a na anglickom originale, ze 1 kazdy den s jedlom. Chcela by som vyskusat tuto formu dodavania jodu, kedze mam uz par rokov zisteniu autoimunitnu tyreoiditidu. Cele mi to prislo zvlastne, ked mi to zistili, lebo aj ked mi lekarka nasadila najnizsiu davku euthyroxu, tak problemy, co som vraj mala zo zlazy - padanie vlasov, meskajuci menzes, zimomrivost a zaroven nadmerne potenie sa mi mali zlepsit, ale nic take neprislo. Pred dvoma rokmi som euthyrox vysadila, lebo som uz do seba nechcela pchat chemiu. Po asi roku nebrania mi zacali traviace problemy - malo kyseliny, helikobakter, candida, zla imunita, chudnutie. Tieto problemy som z velkej vasciny vyriesila aj vdaka tomuto foru a Vam, ale ten nedostatok kyselin zostal. Napadlo ma, neviem preco az teraz, ze to moze mat suvis aj so stitnou zlazou. Ta chcem skusit este doplnit jod touto formou. Mam pocit, ze v tomto som sa stotoznila s vasou teoriou o autoimunitnych chorobach. Stale mi ta moja tyreoiditida nesedela, lebo mam velku cast priznakov presne opacnu, ako ma spomalena stitna zlaza. Som skor stihla, skor pribrat nemozem, mam rychlu rec, pohyby, konanie. Vela lekarov mi povedalo, ze je to zvlastne. Takze by som len chcela vediet, ako davkovat tento kelp. Dakujem



20

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Pokial nejes kelp, nemozes dostat dostatok jodu z beznych jediel, tj dostatok s ohladom na novsie lekarske vedomosti, nie na stare odporucene denne davky, kde odporucaju len 0.150 mg jodu a novsie odporucaju od 2 do 12 miligramov, co jedia Japonci v priemere. Samozrejme s jodom treba brat aj selen. Oboje sa podielaju na vyrobe roznych hormonov a enzymov.
Na doplnkoch rozne zdravotne organizacie nutia vyrobcov pisat instrukcie v zmysle starych odporucenych dennych davok z roku 1948, lebo tych sa drzia lekari zatate a spiatocnicky aj napriek statisicom novsich vyskumov, ktore tieto davky davno vyvratili, napr vitamin C, E, D-3, jod, selen,. zinok a podobne
Ja osobne odporucam aj sam beriem v priemere 2 az 6 mg jodu a 200 mikrogramov selenu, tiez 3-5 gramov vitaminu C, 400 IU vitaminu E a 5000IU vitaminu D-3 spolu s 100 mikrogramami vitaminu K-2.
Pretoze tolko zriedka mozno dostat z potrevin, odporucam kazdemu si to doplnat, lebo tak telo lepsie pracuje.
Co sa tyka jodu napr, o ten nas dnes rabuje coraz viac chloru, fluoru a bromu v nasom prostredi, co vode aj v potravinach. Na ilustraciu jedna tepla 5 minutova sprcha v chlorovanej vode moze dodat do tela cez rozsirene pory az 1 mg volneho chloru, co vytlaci z tela 3 mg jodu, tj davku podla starych tabuliek na 20 dni....Nehovoriac o fluore vo vode, v zubnych pastach, o  brome proti plesniam v muke aj roznych olejoch atd.
Kelp, je vyborny zdroj jodu, roznycy mineralov tj aj roznych stopovych. Na 2 mg jodu teda musis s tych relativne silnych tabletiek brat 3 denne.
Som velmi prekvapeny, ze vobec sa niekdo odvazi take nieco dat na trh otvorene, lebo pomsta lekarskych komisii je pricasta. ak sa clovek nedrzi oficialne schvalenych pravidiel. Pre to sa napr na praskovy kelp, kde je obsah jodu od 0.1 az 0.8 % tento fakt ani neodvazia napisat.



21

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Popravde, aj ja som bola velmi prekvapena, ze som nasla Kelp v takejto koncentracii 650mcg. Predtym som nasla na slovenskej stranke Swansonu kelp 225mcg, chcela som si ho objednat spolu s inymi vecami, ale nemali ho na sklade. Tak som hladala iny a tento ma prekvapil, hned som ho brala, lebo mal aj cenu dobru. Selen 200mcg beriem uz davno, takisto aj Ester C cca 2-3g denne podla vasich odporucani. Je moje patranie o suvislosti stitnej zlazy a tvorbe kyseliny v zaludku spravne? Hladala som nejake info a nasla som suvislost. Hormony predsa riadia nase telo, cize pri nedostatku jedneho, moze nastat nedostatok ineho.
Navyse, ked som si precitala na Vasich forach, ze jod je kazdodene vytlacany chlorom v sprche, co je vlastne denne, tak mi urcite chyba. Chlorovanu vodu nepijem, filtrujem si ju a zubnu pastu tiez nepouzivam s fluorom. Muky, co pouzivam ja sa pravdepodobne nebromuju, ale istotu nemam. Ale tou sprchou odide teda dost jodu, uf.



22

Re: komplexny (nie jednoduchy) fibroadenom - Kelp od Webber Naturals

Muky sa bromuju, len to ludom nepovedia. kedy si sa jodovali proti hrckaveniu(plesne), ale potom rozny "mudraci" oznacili jpod za skodlivy a nakreslili na jodove tinktury smrtky na odstrasenie ludi. Viac okolo tohoto mozes najst v teme jod a dalsej literature, co najdes pod menami tych jednotlivych lekaroch vyskumnikoch, co sa s touto tematikou zaoberali.
http://rng.nazory.eu/rubriky/j/jod
Inac co sa tyka jodidovania soli, tam davaju len tolko KJ, aby sme dostali 50 az 100 mikrogramov jodu, co je hanebne malo, ale vy[plyva to z ich chybnych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorycy sa dodnes tvrdohlavo a spiatocnicky drzia, napriek vsetkym vyskumom a priklade napr Japoncov, co je narod vyse 132 milionovy, zijuci v priemere o 10 rokov dlhsie, ako priemerny zivot na Slovensku. Takze mame sa co od nich ucit.