51

Re: Citricidal

Roztok citricidalu trosticku drazdi a niekomu na cas zvysi tecenie hlienov. Ale s hlienami sa odplavuju toxiny aj v nich zabudovane/zachytene mikroby. Tyzden/dva by malo byt dost na znicenie mikrobov v nose a prinosnych dutinach, ked si to kvapkas spravne v leze a hlavou zaklonenou co najviac dozadu(dole z postele). Totiz inac sa to nemoze dostat do celnych dutin a tam sa tie potvory tiez skovavaju.
Kokosovy olej mozes dat do teplej vody a v teplote 26 stupnov celzia=vlazny je uz tekuty. V tropoch je stale tekuty, lebo tam teplota neklesa velmi pod 25 stupnov celzia.



52

Re: Citricidal

Ahoj RNG. Chcem sa ta opytat, ked budem uzivat GSE -30kvapek do pol litra vody a denne pit po duskoch, mozem zaroven s nim uzivat aj ine doplnky ako vit. C, E, selen, Wil Yam.....a ked mam pravdepodobne kvasinky v posve, pomoze mi to GSE ked budem pit, alebo si mam urobit vyplach posvy? Len neviem aky pomer toho na ten vyplach. Mam aj kokosak, mam uzivat aj ten, Dakujem.



53

Re: Citricidal

Ta ista koncentracia GSE je dobra aj na vyplachy aj do nosa a oci.Jedine co spolu s tym nepouzivaj(tj naraz) su probiotika. Tie pouzi az ked dopijes "horkac" a 2-3 hodiny neskor tesne pred spankom, s jablkom.
Kokosak je bezny olej nas kozu, na varenie...



54

Re: Citricidal

RNG vies mi prosim ta napisat, kolko kvapiek GSE a do kolko deci vody zriedit ked si chcem zlikvidovat pravdepodobne zacinajucu plesen na vnutornej strane oboch nechtov na nohach? mam to na krajicku,ale bojim sa, aby sa tonerozsirilo. neviem ci som to dostala teraz ked sme boli tyzden v termalnych kupaliskach, ci kde.....

Tiez mi napis , ako to aplikovat, ci si tym roztokom iba potierat zvrchu nechet,alebo si to podrzat tam na tampone dlhsie na nechte,  ci ako a kolkokrat do dna, popripade ako casto.
dakujem.



55

Re: Citricidal

Na nechty, pod nechty  a okolitu kozu si nanasaj silny roztok, 2 az 5 %. Tj na 10 kvapiek GSE(35mg glycerinove kvapky)=120 mg citricidalu,
2.4 ml  az 6 ml vody, teda 40 az 100 kvapiek vody.(kvapka vodu je zhruba 60 mg)



56

Re: Citricidal

niekde si pisal, ze tych 10 kvap.GSE treba dat na velku polievku lyzicu vody...moze byt?

a nanasat si to mam kolkokrat denne, alebo ako casto?
dakujem.



57

Re: Citricidal

Odvtedy som zvysil koncentraciu aj na sebe, hlavne ze mam na nohach "hrosiu kozu" a podobne aj na palcoch, dnes je to 10 kvapiek do lyzicky vody, sle zxrejme to zalezi od toho, ako ti na to bude reagovat koza.
Ja si to davam rano a vecer, teda ked zacnem mat zltnuce nechty.



58

Re: Citricidal

Taka stvrdnuta koza na palcoch?



59

Re: Citricidal

Stvdnuta ako pancier. Chyba je, ze si nohy velmi slabo citim(cukrovka DM2) a tato "hrosia koza" co mi rastie v dosledku drazdenia od  plesni mi cit este znizuje.



60

Re: Citricidal

RNG, objavili to už asi viacerí, ale chcem sa Vás spýtať na tento produkt Citricidal od f. Higher Nature z UK. Píšu síce citricidal
34%, ale nikde sa nespomína syntetizovanie na quaterniové zlúčeniny. Dá sa tým pádom považovať za nedostatočne účinný ?
Koľko kvapiek z neho treba do vody na antimikrobiálny účinok oproti pôvodnému syntetizovanému GSE od f. Nutribiotic ? Ako sa dá vôbec zistiť skutočná účinnosť ?

https://www.highernature.co.uk/Products/Citricidal

Má tento doplnok niekto z fóra odskúšaný ?



61

Re: Citricidal

Neviem ziadne porovnanie medzi extraktom z grapefruitovych zrniek a chemicky zmenenym extraktom, kde polyfenoly su zmenene na quaternialne zluceniny. Ale je to odhadom od 5 do 30 nasobku, a prave to bolo podstatou povodneho patentu na povodny citricidal.
Kedze aj polyfenoly su antimikrovialne, skus pouzit koncentraciu 5 az 10 krat taku, ako na povodny GSE s povodnym citricidalom s quaternialnimi zluceninami na kvapky do nosa.
Zacni samozrejme od nizsej koncentracie a zvysuj ju podla tolerancii tela, tj sliznice.
Aj nieco je lepsie, ako nic, iste to bude ovela  lepsie ako vyplach nosa slanou vodou.



62

Re: Citricidal

Ahoj RNG, prosim Ta mam taku otazku.

Kedze citricidal professional je teraz dost dlho nedostupny a neviem kedy opät bude a ci aj vobec bude.

Poznas nieco tiez ucinne, aspon ako je citricidal, proti streptokokom?? Dakujem.



63

Re: Citricidal

Nie. Totiz je plno antimikrobialnych , ale ako a na co su ucinne neviem.
Nikto zatial na ne nepublikoval ziadne tabulky tak ako su na citricidal.



64

Re: Citricidal

Uz maju skladom tento citricidal
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
Uz ho niekto objednaval a testoval ci je dobry,lebo nie je najlacnejsi????



65

Re: Citricidal

lu1234 napísal(a):

Uz maju skladom tento citricidal
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
Uz ho niekto objednaval a testoval ci je dobry,lebo nie je najlacnejsi????

Ja som ho uz davnejsie testoval: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=42226#p42226 , ale tazko dnes povadat, ci je rovnako ucinny ako bol povodny citricidal, ale urcite este celkom dost ucinny.

Na trhu je este GSE, to som tiez robil test ucinnosti a v porvnani s citricidalom professional je ovela slabsi, pozri tu: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=53802#p53802

Naposledy upravil: Pietro (2015-09-23 12:44:25)



66

Re: Citricidal

Ahoj RNG. Nemam velke skusenosti s prirodnou liecbou tak ta prosim o radu. Ojednala som si Tiapru tbl 100mg, GSE (bohuzial podla toho co citam nie moc ucinny ak nie neucinny  ) dalej oreganovy olej 60% carvacrolu,  kokosovy olej a vyrabam si aj kefir z tibetskej huby..hlavnym dovodom su opakovane  pozitivne nalezy vaginalnej mykozy ( aj ked tazkosti A priznaky nemam ziadne)..otazka je CI MOZEM A AKYM SPOSOBO VSETKY TIETO SPOMINANE DOPLNKY KOMBINOVAT V PRIEBEHU DNA ABY SA NAVZAJOM NEVYLUCOVALI. DAKUJEM



67

Re: Citricidal

To , co uvadzas sa nijak nevylucuje. Ale na potlacenie candidy za niekolko tyzdnov to nestaci. Osobne odporucam oreganovy olej z firmy NOW, 3 x 2 kapsule, kde dostanes 3 x 200 mg carvacrolu, bez palenia ust, a zaludka
MUsis byt na prakticky bezsacharidovej diete, brat hodne mikrovlaknin a na noc kvalitne probiotika s jablkom. Kokosovy olej, 3 x polievkova lyzica, ti nahradi sacharidy ciastocne a je zaroven proticandidovy, ciastocne



68

Re: Citricidal

Tato koncentracia sa moze pouzit aj do usi???
Roztok citricidalu ma obsahovat 4 kvapky citricidalu na deciliter(100 ml) vody, nie viac.

A na 92kg tiez pouzit 35 kvapiek na 1 liter vody alebo viac kvapiek????

Naposledy upravil: lu1234 (2015-10-07 14:05:33)



69

Re: Citricidal

Vacsia/mensia vaha, davky na pitie treba prepocitat podla pomeru vah.
A roztok ( 4 kvapky na deci vody)sa da kvapkat samozrejme aj do oci, usi aj nosa.



70

Re: Citricidal

Ahoj Rng to GSE co som si objednaval  iherbu  http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Li … 59-ml/4211  som kusala testovat pomocou drozdia. Tam kde GSE nebolo mi zacalo normlne kvasit a spravila sa sumiva voda. Tam kde som nakvapkala 6 kv GSE mi skoro vobec nekvasilo spozorovala som len par bubliniek. Je teda mozne ze je aj to nove gse ucinne?
alebo ho nemam brat a radsej si kupit to co odporucas NutriBiotic Professional Strength Citricidal Liquid Concentrate len neviem z akej stranky to objednavas lebo na iherb som to nenasla.



71

Re: Citricidal

http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
Alebo aj tu
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/

Naposledy upravil: lu1234 (2015-10-11 16:44:12)



72

Re: Citricidal

Smrkanie moze byt aj z alergii, tj vobec nemusi byt spojene s nejakopu nakazou.
Skus brat quercitin, 3 x 600 mg. Do nosa sa hodi koncentracia citricidalu okolo 6 kvapiek na deci vody, mac 10 kvapiek. Viac sposobuje prilisny tok hlienov a kychanie. taka ista koncentracia sa da robit s kokosovym olejom. To menej stipe a dlhsie trva v nose. Problem je len ze kokosak na to aby bol tekuty treba zohrievat nad 26 stupnov celzia tj v teplej vode pred kvapkanim do nosa.



73

Re: Citricidal

Nedavno som spominala ze som objednaval GSE z iherbu co som testovala  drozdim. Podla testu a zdalo byt celkom ucinne no skusila som este nakvapkat gse do cistej pohara s cistou vodou a pockat 2 tyzdne ze co a stane. Vyledok je taky ze vo vode sa zacali tvorit akesi male chumaciky niketore su biele niektore  take az do cierna.  neviem co to je ci daka plesen ci co. Neviem som ci mam o tom mysliet ved GSE by mal byt ako konzervant tak by a tej vode nemalo nic udiat.  Ci ????? Zatzial som ho este na sebe nepouzila. A po tomto uz asi ani nepouzijem.

Naposledy upravil: Melania (2015-10-21 15:37:34)



74

Re: Citricidal

Nuz to ti neviem povedat, ale co je ucinne na rozne bakterie, nemusi byt ucinne aj na plesne.



75

Re: Citricidal

Rng, prosim aky je rozdiel medzi tymito dvoma?

http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/

http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/

GSE je o 5€ drahsi.

Je v tom nejaky zavratny rozdiel? Lebo ten citricidal nemaju na sklade.

Vdaka.



76

Re: Citricidal

Neviem. NutriBiotic robil s nimi podvody a teda neviem, ktory z nich je este stale pravy a ci sa lisia v obsahu quaternialnych zlucenin.
Podla popisu su ale rovnake, ked sa tomu da verit....



77

Re: Citricidal

Vdaka, zoberem ten z Biochemu:

http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm



78

Re: Citricidal

Ahoj rng, mam na teba otazocku. Manzel ma zly spermiogram, po roznych vysetreniach mu lekar povedal, ze to bude chronickou prostatitidou, ktoru ma uz od puberty, ale exaktne sa to neda dokazat, ze ju ma. Problemy, ktore by o tom svedcili nemá, ale je fakt, ze v puberte prekonal zapal prostaty, ktory mu ale lekari nedotiahli liecbou do konca. Kazdopadne vzdy mu vychadzaju 2 bakterie - ecoli a enterococus faecalis. Vybral kvantum liekov, antibiotik, dokonca autovakcinu,  ale tie bakterie a zapal sa ho drzia ako kliest. Momentalne je uz viac ako mesiac na liecbe, ktoru odporucujes ty: 35 kv citricidalu do 1 l vody, berberine, curcumin s bioperinom, enzymy so serapeptazou, nac, masivne na noc probiotika, cajiky urologicke, brusnice, oreganovy olej, mikrovlakniny....vsetko podla tvojho odporuceneho davkovania, doplnky objednavane z Usa

A teraz otazky na teba:

1. Pri chronickej prostatitide sa antibiotika beru v podprahovych davkach dlhodobo - aj zopar mesiacov. Je to takto aj pri citricidale? Ako dlho sa maximalne smie uzivat? V akom davkovani by si to odporucil uzivat dlhodobo? Maju sa robit prestavky?
2. Ako maximalne dlho sa smie uzivat berberine?
3.lekar povedal, ze chronicka prostatitida je nevyliecitelna, ze je vernejsia ako zena. Aky mas na to nazor ty? Uprimne...da sa s tym vobec nieco robit?Aj ked je zapal v tele uz cca. 10 rokov?
4. Myslis si, ze prirodna liecba je rovnako ucinna ako umele antibiotika? Vsetci nas presviedcaju, ze nie, ze to prirodnou liecbou podcenujeme a nevyliecime a raz si to budeme  vycitat. Tak ako to teda je?

Dakujem ti velmi pekne za rady a odpovede. Je uzasne, co robis



79

Re: Citricidal

1. 2.doplnky mozes pouzivat neobmedzene dlho(az na male vynimky), lebo nemaju skodlive postranne ucinky
3.Za to , ze to bezny lekar, co pozna len predpisove lieky nevie vyliecit, to neznamena, ze lekari pouzivajuci ine prostriedky, alternativne, to nevedia vyliecit.
4. Na mediskych fakultach sa uci len lekarstvo s pouzivanim farmaceutickych liekov, nic z prirody, pokilal to nie je oficialne schvalene sa nielenze nepouziva, ale znacne podcenuje.
Pravda je vsak ina.
Inac ten lekar si protireci, lebo tvrdi, ze sa to neda vyliecit, tak o akych chybach hovori, ked sa clovek rozhodne na rady inych lekarov to adresovat prirodnymi antimikrobialnymi?
Ja poznam hromadu antimikrobialnych z prirody, co maju ovela lepsiu ucinnost na rozne mikroby, nez patentovane chemicke  lieky. A mam to osobne potrvdene aj na sebe, zene detoch vnukoch uz vyse 20 rokov.



80

Re: Citricidal

Joj, to mi odlahlo, dakujem velmi pekne za odpoved.

1. A teda, ak aj citricidal moze neobmedzene, kolko kvapiek do kolko vody by si odporucil, aby sa nevybila este viac probioticka flora v crevach? Moze dlhodobo aj tak ako teraz, t.z. 35 kvapiek do 1 l vody ci radsej ine davkovanie?

2. Ma vyznam uzivat citricidal dlhodobo, ak nevynici bakterie za dajme tomu 2 tyzdne uzivania alebo ak to dovtedy nepomohlo, tak to uz nema vyznam?

Dakujem



81

Re: Citricidal

35 kvapiek do litra vody to zriedi dostatocne, aby ked to pijes po malych glgoch a nie naraz to crevnu probioticku floru nenapadne.
2. Obvykle staci pouzivat citricidal tyzden dva, ale su take maskovane bakterialne  kultury, na ktore to treba pouzivat aj dlhsie.



82

Re: Citricidal

RNG da sa tento lemongrass  http://eu.iherb.com/Now-Foods-Essential … 30-ml/3330  uzivat aj vnutorne?



83

Re: Citricidal

Sampzrejme sa da. ja ho davam do mojich ovocnych mixov par kvapiek, Da im to citronovitu prichut, ako ked predas trochu z koze citrona.



84

Re: Citricidal

Ahoj RNG, nedavno som mala nadchu,tak som pouzivala klasicky sprej do nosa a aj roztok GSE. (ucinok klas.spreja vydrzal dlhsie).Nadcha skoncila no akosi som si na sprej zvykla ,teraz sa snazim davat len GSE a pomenej. Dokaze sa urobit na nom zavislost ,tak ako aj na beznych sprejoch do nosa? A je normalne,ze po vstrieknuti ma pali v nose, mam taky neprijemny pocit v hlave? - pouzivam 4 kvapky na 100 ml vody.
A este mam jesnu otazku. Pila som 35kvapiek na 1l vody cely den a po cely den som mala taku neprijemnu chut v ustach a necitila som sa najlepsie. Tak som to ani nedopila a prestalo to. Potom som sa kdesi docitala ,ze taky pomer je priblizne na 70kg,ja mam o 20 kg menej,tak som si ten pomer upravila.No cely den prebiehal rovnako, neprijemna chut  a pod. Je to bezne,alebo si to mam este rozriedit?
Dakujem



85

Re: Citricidal

Citricidal nie je nijak a nikomu prijemny.
A GSE dnes nemusi obsahovat ziadne quaternialne zluceniny, tj je viacmenej len slabo antimikrobialny, tj malicko ucinny.



86

Re: Citricidal

Prosim ta rng  pri aplikacii do GSE do  nosa staci  1 kvapka GSE do 100 ml  0,9 NA Cl  ?  ci je ta jeda kvapka malo?
Tiez sa ta chcem opytat ci pri protikvasinkovej diete mozem jest CHIA semienka  a susene GOJI, dakujem



87

Re: Citricidal

Ja pozivam az 4 do deci vody.
Cia ma taki nizky glycenicky index, ze ti mozes jest, samozrejme len trochu, kedze obsahuje skroby.
Trochu ovocia ti nezaskodi,,hoco osobne davaqm prednost cucoriedkam kivi a   cerniciam pre ichj vyssi obsah vitaminu C.