1

Téma: Je to vôbec možné?!?

Ahoj RNG!

Som tu nový - ak dovolíš, budem tikať... smile

Neviem, či som mal vôbec kvôli tejto veci zakladať novú tému, ale nechcel som to zaraďovať "len tak" niekam. (poprípade to potom vymaž, ak chceš...) Téma je, a zároveň nie je o zdraví - je skôr o zdravotníctve, o systéme + celkovo o medicíne, ako "vede", odbore, ktorá by tu mala byť pre nás, pre ľudí (viď. zloženie prísahy pomáhať ľuďom, atď.!).

Takže, na viacerých fórach, stránkach na nete som sa dočítal o aktuálne(posledné roky) dosť "omielanej" téme, a síce Tráviace ťažkosti spôsobené DOSTATKOM/NEDOSTATKOM žalúdočnej kyseliny!!!

Ako to vlastne teda je? Prečo sa pacientom rad-radom diagnostikuje (diagnostikuje?) prebytok kyseliny? Na akej diagnostickej metóde je to postavené? Ako mi to môj lekár zdôvodní - ak by som sa ho spýtal, že Z ČOHO USUDZUJE, že mám prebytok kyseliny? Prečo sa neaplikuje Heidelbergov test - len kvôli financiám? Je vôbec možné, aby sa v dnešnej civilizovanej a modernej (technicky vyspelej - rôzne diagnostické metódy!) dobe takto zaobchádzalo so zdravím (životom!) človeka...??! Ako môže niekto poslať domov človeka s opačnou diagnózou??? Kto nesie zodpovednosť za zlú diagnostiku, spôsobujúcu potom následné zdravotné ťažkosti pacienta, prípadne aj niečo horšie??! Je to problém len tu, na Slovensku, prípadne v ČR, alebo je to globálna záležitosť? Alebo je to vec "obchodu" a moci? Vie lekárska obec o tomto probléme? ...je im to jedno???

Uvediem len úplne laický príklad a možno je to blbosť z medicínskeho hľadiska, ale len na demonštráciu: Ak by som trpel na cukrovku, a niekto by mi zlou diagnózou zistil akoby pravý opak, a nasadil by mi liečbu, ktorá by mi cukrovku ešte viac podporovala, a teda zhoršovala môj zdravotný stav, čoho následkom by bolo výrazne podlomené zdravie + ďalšie komplikácie + doživotné zdravotné problémy, tak predsa toto musí mať nejaký postih či už diagnostikujúceho lekára alebo nemocnice...!

Nerozumiem tomuto celému...a to absolútne...(pričom mi nepripadá, že by som bol nejak slabšie mysliaci jedinec!)

Ak už konkrétne takto bola niekde tu v témach postavená otázka, tak sa ospravedlňujem za "zdvojenie" témy, no veľmi ma to zaujíma!!!

Ďakujem za odpoveď...



2

Re: Je to vôbec možné?!?

Njuz aj rakovina je vysledok zamorenia tela, lebo vtedy sa tovri ovela viac poskodenych buniek, z ktorych niektore su bujnejuce=rakovinne. A predsa to liecia chemoterapiou, co su karcinogeny a zamorenie.
Podobne napr rozne degeneracie klbov(ludove reuma, inac arthritis a osteoarthritis) sa "liecia" potlacenim obrannej reakcii tela, tj potlacenim prirodzenej imunity, miesto aby adresovali mikroby, co to sposobuju tj najma vnutrobunevne parazity-mykoplazmy
Je to samozrejme neuveritelne, ale zialbohu fakty hovoria, ze sa to deje a na to je jediny vyraz, monopolu to tak najlepsie vyhovuje a lekarom v skolach toto naleju do hlav a vystrihaju ich proti pouzitiu cohokolvek ineho, co by im niekedy zdravy rozum, dal.
Lekar nema pravo predpisat nic ine, nez to co je schvalene a co ho naucili v skole, ktora je kontrolovana medickym  monopolom. Aj keby mal s niecim uspech, predsa ho budu za to prenasledovat a casto ho znicia. Tj lekar nema na vyber medzi schvalenymi liekmi a alternativou, hoci aj ako ucinnou

Takze odpoved je : ano, je to mozne, ked mas monopoly a diktaturu do toho zamiesanu a zaujmy su najma o financie a nie zdravie, teda aspon na najvyssich a kontrolnych miestach.



3

Re: Je to vôbec možné?!?

RNG, vies mi prosim ta dat vysvetlenie na otcovu otazku,ktoru mi dnes polozil?
vcera sa asi nudil a robil test na zasaditost. do pohara dal kalinat s vodou a citron s vodou dal do druheho pohara. ked namocil lakmusovy, ph papierik do oboch poharov, tak ten s kalinatom bol veeelmi zasadity, co je ok. ale nechapal, preco ten s citronom bol kysly. ved sa hovori, ze citron je zasadity.....skusil aj samotny citron, aj zmiesany s vodou a vzdy bol kysly na papieriku.
otec bol prekvapeny,nakolko doteraz kazde rano pil citron s vodou na lacno prave preto, ze si myslel, ako mu to v tele robi zasadite prostredie.
alebo sa zasaditym stava iba v tele?nerozumiem ani ja.



4

Re: Je to vôbec možné?!?

Telo je velmi komplikovane, niektore kyseliny vie spalit, ine zase vylucit, tj s okyslovanim tela je to velmi komplikovane.Najma ked hovorime o okyslovani kde. Zaludok potrebuje byt vzdy kysly, krv vzdy zasadita, creva mierne zasadite atd.



5

Re: Je to vôbec možné?!?

a teda co povies...ked pijeme vodu s citronom, tak telo si alkalizujeme,kedze by mal byt citron zasadita potravina, alebo ako to je, kedze na papieruku ked sa dal do stavy citronovej bola stupnica pod 4, co je velmi kysle....

kalinat ked sa dal papierik Ph do neho tak bol nad stupnicou 8...cize tam je vidno, ze je krasne zasadity...no ako je to s citronom...



6

Re: Je to vôbec možné?!?

Ako som povedal, je to v tele velmi komplikovane, kde telo vie kyselinu citronovu spalit alebo vylucit,  a ostatne co je v citrone su mineraly a to je zasadotvorne.



7

Re: Je to vôbec možné?!?

Ahoj.

Poznáš tieto stránky?

...je to podobná filozofia, akú vyznávaš aj ty:

http://www.badatel.net/ (Bádateľ - Kampaň za pravdu v medicíne)

A tu napríklad o nedostatku HCL:

http://www.badatel.net/hcl-zaludocna-ky … ysetrenie/

tu napríklad, medicína vs. realita:

http://www.badatel.net/casto-kladene-otazky/

...atď. - dosť zaujímavé čítanie, nie? ...alebo??!

ahoj



8

Re: Je to vôbec možné?!?

S badatelom casto spolupracujem. Ale mnohwe jeho prispevky su z druhych zdrojov, tj definitivne su zaujimave.
Osobne som, ale podstatne konzervativnejsi, nie natolko revolucny a odporucam len dlhodobo osvecene veci, podla moznosti.



9

Re: Je to vôbec možné?!?

Ja som to nejak do podrobna "nebádal" - všetky tie jeho témy, každopádne je to zaujímavé.

Ak o tých jeho stránkach vieš, tak nič...hodil som to sem pre prípad, že by si o tom ešte nevedel. smile

zdar



10

Re: Je to vôbec možné?!?

To je hlavne pre druhych uzitocne,vdaska za uvedenie,
ja som osobne pomerne informovany od mojich lekarskych zdrojov, co uz vyse 20 rokov citam a odoberam ich periodika. Zialbohu ich sem nemozem jednoducho otlacat, pre autorske prava, ale moze spomenut rozne podstatne veci bez uvedenia autorov.