1

Téma: lupus. sjogrinov syndrom

Dobry den,
prave mi diagnostikovali autoimunitnu chorobu, zatial nemam vsetky vysetrenia tak je to v stadiu podozrenia bud na lupus alebo Sjogrinov syndrom. Kedze sama som zdravotnik viem o co ide a viem aj o hroznych nasledkoch liecby, s cim sa osobne nemienim zmierit. Nehodlam zaplavit telo mnozstvom chemie, kortikosteroidov a antimalarik. Nemam velky prehlad o alternativach, mohli by ste mi poradit ake doplnky a rastlinne produkty by bolo vhodne uzivat? a kde ich zohnat? Mam aj autoimunitne podmienenu hypotyreozu (znizenu cinnost ŠŽ)...mam malinku dcerku a ta potrebude silnu a zdravu maminu ...za odpoved vopred dakujem.



2

Re: lupus. sjogrinov syndrom

http://rng.nazory.eu/autoimunita
Z mikrobov, ktore sa na tychto chorobach najcastejsie podielaju je to borelioza burkdorferi, chlamidia pneumoniae a samozrejme nase vlastne virusy, ktore ma v tele prakticky kazdy a o ktorych lekari zialbohu prehlasuju, ze su "spiace"(dormant, neaktivne), co je daleko od pravdy.
Samozrejme, k tymto chorobam prispieva aj zamorenie tela. co znizuje imunitu, cim telo nevie porazit tieto nakazy a na to lekari predpisu este znizenie imunity, aby sa "autoimunne" neprejavovali navonok
Miesto toho, aby telo odmorili, posilnili v obrane a regenerovali poskodene bunky.
Precitaj si temy ako odmorenie, enzymi, herpes, jod  a podobne



Re: lupus. sjogrinov syndrom

Dobrý deň, rád by som sa informoval ohľadom liekov.... na lupus, nejaký komplex látok na iherb.com.

Ďakujem



4

Re: lupus. sjogrinov syndrom

Kedze sjojgrenov syndrom nema oficialne ziadne konkretne dovody, adresoval by som ho najma intenzivnym enzymatickym cistenim, protizapalovymi(curcuminoidy, boswelin) , antimikrobialnymi latkami , najma na zvysenie viralnej imunity a proti L-formam.
Takze sa nejedna o jediny "vsemocny" komplex latok, ale viacero doplnkov



5

Re: lupus. sjogrinov syndrom

Ahoj RNG,  prosim ta o radu ohladom vyzivovych doplnkov. Uz asi 15 rokov mam Lupus, postihnutie obliciek – glomerulonefritida (mierne zvyseny kreatinin, vyssi odpad bielkovin v moci), vaskulitidy v bielej casti mozgu a vysoky krvny tlak. Kortikoidy neuzivam. Mam subjektivny pocit, ze telo zle vstrebava ziviny (velmi tazko priberam)
Z vyzivovych doplnkov som skusila  uz  viac veci, momentalne uzivam Turmeric od Lambertshealthcare, Cordyceps od Tiens a vitaminy Nature´s way Alive (iherb). 
Z toho, co som nedavno na roznych forach  zachytila, pochopila som ake su moje vedomosti ohladom vyzivovych doplnkov obmedzene. Myslim ze spravne skombinovanie, spravne davkovanie a kvalitny vyrobca vie urobit velky rozdiel vo vysledku a ja by som namiesto partizanskeho potacania sa od jedneho doplnku k druhemu chcela  mat v tomto jasny a odborny plan. Preto ta prosim o pomoc.  Mozes mi prosim ta podrobne napisat ake vyzivove doplnky z akeho dovodu a v akych davkach uzivat? Popr ak odporucas nejakych vyrobcov.. Z tvojich odpovedi som  pochopila, ze je dolezite dat si spravit test na boleriozu a plucne chlamydie (dam) a z vyzivovych doplnkov odporucas boswellia, kurkuma , bioperin, cordyceps, NAC.  Prosim o presne odporucania aj s davkami.. Otazka Napr. Je dobre dat si kuru Samento aj v pripade, ze nebude potvrdena borelioza?. Budem ta velmi rada kontaktovat na chate ak mi das adresu. Vopred velmi pekne DAKUJEM!!!:)



6

Re: lupus. sjogrinov syndrom

Uviedla si len protizapalove , ale za zapalmi su vzdy nejake priciny, najma rozne mikroby, parazity alebo zamorenia. A tie treba adresovat.
Odporucam kazdemu si zvysit viralnu imunitu, poxri na temu herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
precistit a odmorit telo enzymami, mikrovlakninami a pripadne aj chelaciou a bojovat proti inym mikrobom, najma tym, co lekari vrelmi nepoznaju a nemaju na ne lieky dostatocne ucinne, menovite rozne mykoplazmy, L-formy, biofilmy atd co zahrnuje aj boreliozu a plucne chlamidie. Nezabudaj na probiotika a mikrovlakniny, treba ich brat cely zivot.
Ucinne proti menovanym mikrobom  su napr extrakt z olivovych listov a kvapky samenta, coumandy a banderolu. Samozrejme ich treba odmaskovat, inac do nich malo prenikne na znicenie, tj pouzivanie NAC a serrapeptazy je nevyhnutne.



7

Re: lupus. sjogrinov syndrom

Dakujem velmi pekne! -Precitam, nastudujem viac na tvojom fore. Co sa tyka navrhovanych doplnkov proti mikrobom mam brat vsetky spominane alebo si mam vybrat jeden, popr co s cim je dobre skombinovat a v akych davkach? A co sa tyka protizapalovych opat mam brat kurkumu, bosweliu paralelne alebo si mam nieco vybrat? Z prekonanych veci som mala urcite parazity - askaridy. Dakujem este raz za odpovede!



8

Re: lupus. sjogrinov syndrom

Protizapalove, ako curcuminoidy s bioperinom(tj nie bylina curcuma) alebo serrapaptaza adresuju len zapal, tj ulahcia zivot, ale neadresuju pricinu za nim, Tj pomahaju , ale to same o sebe nestaci
Parazity prispievaju znacne k roznym chorobam, takze sa ich treba dokladne zbavit co najskor.
A to sa neda casto tak jednoducho spravit, lebo napr vajicka askariazy su znova a znova infikujuce. Takze hovorit o prekonani, je casto dost nerealisticke.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ascariasis