1

Téma: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Zdravim pan RNG.
Dnes som bol zastaveny jednou tetou ktora mi prezentovala tento vyrobok. Udajne v UK a Japonsku prestavaju ludia zubne  pasty kupovat lebo, ze je tu nove riesenie. Moze byt tato zubna kefka ucinna ci je to dalsi podvod ? dakujem pekne
http://www.soladey-eco.com/sk/zubna-kefka/

Naposledy upravil: miso122 (2013-08-30 22:40:05)



2

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Teoria je uveritelna, ale ci to naozaj prakticky pracuje, to sa ukaze neskor.
Ja osobne skor staviam na pouzivani specialnych zubnych probiotik, ktore ochrania zuby pred skodlivymi mikrobami tym ze ich vytisnu.
Teoria, ze treba znicit v tele vsetky mikroby je tradovana od Kocha a Pasteura, dnes sa pomaly ale iste nahraduje praxou kontorly mikrobov v tele, kde sa nasadzuju pre nas uzitocne mikroby, probiotika, kedze nie je mozne stale vsetky mikroby vyhubit, radsej si nasadit take, co nas ochranuju a vyrabaju aj hromadu protilatok, ktore nase telo pouziva na svoju obranu aj inde.
Povodne sa hovorilo len o hrubom creve, kde je mikrobov najviac , ale aj inde su, na kozi, v ustach, v ociach, v zaludku a tenkom creve atd.
Dnes sa teda nehovori o zniceni vsetkych mikrobov, novsie praxe niektorych pokrokovych lekarov su nasadenie a podpora uzitocnych mikrobov/probiotik, ktore nas brania proti skodlivym a vyrabaju kopy uzitocnych a obrannych latok pre nas.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-31 04:44:08)



3

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Dobrá kefka je, čo čistí ultrazvukom, moc som tomu neverila, ale funguje to fakt dobre, len mi je to trochu nepríjemné na zuby a ústna sprcha je fajn, ja mám len takú obyčajnú, čo sa nastrčí na vodovodnú batériu.

Kedysi som používala túto "ionickú" zubnú kefku, to je niečo podobné tej soladey eco:
http://www.iherb.com/Dr-Tung-s-Ionic-To … Head/11148

Tiež čistila dobre, ale ultrazvuková je lepšia, ale na mňa tie zubné štetiny boli tvrdé, používam úplne mäkké zubné kefky. Ale ani tá najlepšia kefka nevyčistí medzizubné priestory, tam treba medzizubné kefky a čiastočne vyčistí ústna sprcha. Problém bežných kefiek je v tom, že ľudia nevedia používať správnu techniku čistenia a zodierajú si ďasná vodorovným čistiacim pohybom a majú potom odhalené krčky - ja som to robila roky tiež a aj tak vyzerajú niektoré moje zuby. Správna technika je niečo ako stieranie zhora smerom nadol v ca. 45 stupňovom uhle, ale robiť to bežnou kefkou je otravné, kdežto tú ultrazvukovú stačí len priložiť k zubom, netreba robiť žiadne agresívne pohyby, čiže v tom je tiež jej veľké pozitívum, že šetrí ďasná. Ale píšem o ultrazvukovej kefke, nie elektrickej - tá naopak vysokými otáčkami ďasná zodiera excelentne.

No a uvidím o pár rokov, či to bude mať efekt a bude menšia kazivosť zubov.



4

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Odhalene krcky=paradentoza su vysledok rozmych mikrobov , ktore sa na krckoch zdrzuju a ich vylucky sposobuju zapaly dasna a tym sa dasno od krckov vzdaluje.

Ani najlepsie cistenie ti mikroby nevynici, aj ked proces spomali. Antimikrobialne vyplachy  spomalia proces este viac, ale podla mna je riesenie si tam nasadzat pravidelne  ustne probiotika, ktore vytlacia skodlive rozkladne bakterie



5

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Odhalené krčky spôsobuje aj nesprávna agresívna technika čistenia zubov al. použití tvrdých kefiek, kedy doslova tie ďasná zoderiem.

Ak mám medzi zubami zvyšky potravy a neodstránim povlak, tak nejaké probiotikum nezabráni hnitiu tej potravy. Ja som mala na mysli dôkladnú mechanickú očistu toho povlaku, nie antimikrobiálne látky. A odkedy používam kombináciu ultrazvuková kefka-medzizubné kefky-ústna sprcha a čistenie jazyka 1xdenne, mám tak hladký povrch zubov, dokonca aj po zobudení, čo sa mi predtým nestávalo a žiadny zápach.

Používala som toto ústne probiotikum, ja neviem, ale mňa to nepresvedčilo, ale veď vždy sa to dá použiť aj po čistení zubov, ale určite nie ako náhrada čistenia:
http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … nges/42229

Naposledy upravil: bludicka (2013-09-01 00:21:47)



6

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Probiotika tiez rozkladaju potravu, samozrejme, ved z niecoho musia zit, ale proti inym mikrobom ich vylucky a cinnost nie je skodliva, ale ochranna.
A mnohe potraviny maju prirodzenu cistiacu schopnost, napr jablka. Pravidelne kefovanie zubov, najma s ultrazvukovou kefkou samozrejme nechava zuby ovela cistejsie, co je dnesny trend, ci je to ale pre zdravie a zivotnost zubov optimalne, to zostava ako otazka.
V crevach sa tiez cistenie ako vodne sprchu a masove davky antimikrobialnych v minulosti neosvecili. Takze zostava tu stale otazka, co je lepsie, bojovat proti mikrobom sterilizaciou alebo nechat boj o ochranu zubov uzitocnym mikrobom a cistit si zuby len ako sucast kozmetickeho vzhladu,, tj obcas a bez tej dokladnosti, co dnes zubari propaguju.



7

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Nad tým som tiež premýšľala, či dôkladné umývanie zubov je k prospechu alebo nie. Ale podľa mňa je, v rozumnej miere, viem, že keď pár dní za sebou nepoužijem medzizubné kefky a potom ich použijem, tak niekedy ide doslova hnilobný zápach a občas aj krv - to je signál toho, že tam mikróby pracujú a vznikajú ideálne podmienky pre zubný kaz. A môžem chrúmať jablká koľko chcem. A ľudia, čo jedávajú veľa ovocia, majú najhoršie zuby a spravidla sú to vitariáni, práve kvôli obsahu ovocných kyselín a cukrov, deficitu minerálov a oni jedávajú toho ovocia veľa a viac krát denne. A cukor vôbec skoro nekonzumujem a spracované sacharidy už vôbec nie.

Ja som toho názoru, že stačí umyť zuby 1xdenne, ideálne večer, nemusia sa pri tom použiť žiadne antibakteriálne látky a ani zubné pasty, ale dôkladne. Určite nebehám s kefkou po zuboch po každom jedle. Len keď vypijem niečo kyslé, tak si neutralizujem zuby vypláchnutím napr. sódou, morskou soľou.

Dnes ľudia už nemajú stravu ako kedysi, je plná cukrov, spracovaných sacharidov, čiže aj tá výživa zubov je mizerná. Dr. Weson Price kedysi skúmal prírodné národy a zdravie ich zubov, no boli v oveľa lepšom stave, než zuby dnešného človeka. Tak tomu by som aj verila, že keby som jedla tú stravu od narodenia, čo mali zdravé národy kedysi a čo propaguje Dr. Price - surový rybí tuk, vajcia, surové mlieko, rybie ikry, vnútornosti, kostná dreň, maslo... (kde sa dá dnes takáto strava zohnať bez toxického zaťaženia?) nula cukrov a spracovaných sacharidov, tak by moje zuby aj inak vyzerali. Lenže keď sa človek "prebudí" v 35-tich rokoch a až v tomto veku zístí, čo je možno pre zuby optimálne, dovtedy mu ale zubári stihli dať do úst pár amalgámov, moc neverím, žeby sa zdravie zubov dalo nejak drasticky zvrátiť, ale aspoň čiastočne napraviť škody, čo dovtedy vznikli, aj vďaka modernému zubárstvu.

http://www.westonaprice.org/nutrition-g … ston-price
http://leva-net.webnode.cz/news/prevenc … neho-kazu/



8

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Inak veľmi zaujímavú techniku vyvinul Dr. Joseph Philips tzv. "blotting" techniku, kedy sa špeciálnym typom kefky jemne poklepáva po ďasnách a zuboch a štetiny tej kefky do seba absorbujú povlak, nepoužíva sa žiadna pasta, kefka sa len viac krát prepláchne vodou. Veľa ľuďom táto technika pomohla pri pokročilých odhalených ďasnách, paradentóze. Je to veľmi jemný pohyb, kedy sa masírujú ďasná a šetrne sa odstraňuje povlak.

http://www.youtube.com/watch?v=6BhuQFcE0u0

Ja som tú techniku skúšala, aj s tou doporučenou kefkou, no nemám fakt na to trpezlivosť. Ale čo mne ešte výborne pomáha a fakt vidím pokroky na zuboch a ďasnách, je vyplachovanie úst kokosovým olejom, robím to 1-2xdenne pri hocijakej činnosti, takže ma to neobmedzuje, asi tak 20 minút, väčšinou hneď po zobudení.

Naposledy upravil: bludicka (2013-09-02 08:24:22)



9

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

RNG, Ty si tuším niekde spomínal, že si zuby neumývaš, tak to by ma naozaj zaujímalo koľko rokov a ako sa to odzrkadlilo na zuboch a ich kazivosti.



10

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Nuz pokial som si ich 2 x denne kefoval a pouzival dokonca aj nit a irigator(vodny pulznu stiekacku)  a chodil 3 x do roka k zubarovi, stratil som skoro 1/3 zubov na kazy, brusenim pod mostiky, a brusenim na plomby.Sice to bolo za 40 rokov "intenzivnej starostlivosti" ale stratil som aj celkom zdrave zuby, ktore mi znicili brusenim na to, aby drzali mostiky pre chybajuce zuby.
Ked som sa rozhodol nechat to na prirodu, samozrejme s pomocou doplnkov, najma vlaknin a probiotik, odvtedy nemam ziadny novy kaz a niekolkokrat som si zapaly pod zubami s korenovou vyplnou vyriesil iontoforezou koloidneho striebra. Inac by som o tie zuby prisiel.
Som zvedavy, keby som takto postupoval od mladosti, aku by som mal dnes kvalitu zubov.
Simpanzi napr v pralesoch maju na prirodnej strave pomerne velmi dobry chrup a dnes ludia, aj male deti, ako napr moja vnucka 6 rocna potrebovala dokonca zubnu operaciu a vybratie 2 mliecnych zubov, lebo sa cez ich rozpadnuty kanal/kavitu dostala pod zub hnisava infekcia.
Obcas si prekefujem zuby aj teraz, najma z esterickych dovodov, a pouzivam na to jedlu sodu(vlastne KHCO3) ked mam na nich privela nanosov z jedla , ale najcastejsie zjem len jablko, co mi zuby dostatocne precisti a ovocne kyseliny v nom vybielia(co je tiez len kozmeticka zalezitost, lebo nazltle zuby od jedla nie su nezdrave, len zafarbene) A samozrejme v poslednom, case pouzivam ustne probiotika s obsahom aj polyolov, ktore tiez sa podielaju na "odhakovani" mikrobov zo zubov, a najma z miest, kam zubna kefka nedosiahne, tj medzi dasnom a krckom zubu, co je kriticka zona pre paradentozu



11

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Ale mňa by skôr zaujímala kvalita zubov pri neumývaní a kvalitnej strave bez zásahu zubárov - teda mimo toho, že sa zuby zbrúsia pod mostíky, alebo odstráni časť zubu napr. pri korunkách, blombovaní. Lebo čím viac sa zo zuba odstráni, hlavne zdravého tkaniva, tým je zub náchylnejší na odumretie, kazy. O koreňových kanálikoch ani nehovorím, to by som si robiť nikdy nedala.

So zafarbením zubov si ani ja hlavu nelámem, jednu dobu som jedla každý deň čučoriedky a vyzerali príšerne, inak ten kokosový tuk zuby super vybieli bez škodlivých následkov.

No ja som čítala, že aj primáti mávajú zubné kazy, ale tak o dosť menej ako ľudia.

http://rawfoodsos.com/2010/01/24/dental … et-part-1/

Tak isto veľa vitariánov, čo jedáva surovú stravu, ovocie, trpí kazmi a nejedia žiadny cukor a spracované sacharidy, ale môžu im chýbať iné zložky, napr. tie tukorozpustné vitamíny. Sú určité potraviny, ktoré pôsobia negatívne na zuby a je jedno nakoľko sú "prirodzené". Ono veľa vitariánov si zuby ani neumýva v presvedčení, že to jablko stačí, jedia predsa zdravú stravu a je to pre človeka neprirodzené, lebo primáti si zuby neumývajú. A potom skončili u zubára s plnými ústami kazov, dosť o tom podrobne píše Frederic Patenaude a teraz používa na zuby zubnú sprchu, niť a všetky vymožnosti.

A ďalšia vec je, že zubár objaví skoro vždy nejaký kaz. Takže možno aj teraz máš kopec malých kazov a len človek o nich nevie. A o tom, či jablko zuby prečistí, by sa dalo tiež diskutovať. Tak určite chrúmaním nejakej mrkvy, stopkatého zeleru sa zuby čiastočne prečistia, aj tie silice z toho zeleru sú antibakteriálne, ale neviem, či zrovna dostatočne. Ak po tom zeleri si nedám čokoládu, alebo nevypijem osladený čaj.

Podľa toho článku od Westone Price najmenej kazoví boli pôvodní Eskimáci.

A možno deficit kazov u Teba súvisí aj s cukrovkou - obmedzenie cukrov a zlepšení stravy za posledné roky. Možno tá strava je oveľa kľúčovejšia ako zubná hygiena, ale podľa všetkého nie vitariánska. Ale tak aj odstraňovaním plaku zlepšil ten Dr. Joseph Philips u mnohých svojich pacientov tou blotting technikou stav ďasien a zubov. No ja zatiaľ nemám odvahu si zuby nečistiť.

Naposledy upravil: bludicka (2013-09-02 20:47:55)



12

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Je možné, že strava, ktorá prospieva zubom, nemusí byť pre človeka úplne ideálna? Tak napr. pôvodní eskimáci majú minimum kazov, ale tiež sa mi to nezdá ako najideálnejšie zloženie stravy pre človeka. Tak nejaké zložky tam určite korešpondujú s celkovým prínosom pre človeka. Ale už vitariáni sú na tom dosť biedne so zdravím zubov, tak buď tá ovocná zložka to robí, alebo sa prejedajú sušeným ovocím, alebo sú na niečo deficitní, hlavne tí, čo odmietajú aj mliečne produkty a vajíčka, väčšina z nich neje ani mäso, možno občas sushi, asi kombinácia oboch faktorov. Ale tak logické by bolo, že najmenej "kazová strava" prospieva aj zvyšku tela.

Tak jednoznačne rafinované spracované potraviny nie sú ok, mňa skôr zaujímajú tie prirodzené potraviny, ktoré z nich sú kazotvorné a ktoré naopak chránia zuby.



13

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Ono to je tazko povedat, zubne kazy su z mikroklimy v ustach, nielen z potravin a potraviny sice mozu urcite mikroklimy podporit, ale tie sa tam najprv musia dostat. Sami od seba sa nemozu vyvinut.
Napadanie skloviny silnymi ovocnymi kyselinami je zname, novsie aj remineralizacia zasadotvornymi zeleninami je tiez uz znama, hoci celkovy dosah remineralizacie este nie je dobre a dlhodobo preskumany.



14

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Bludicka cucoriedok by som sa nevzdal. Tiez sa ich snazim jest pravidelne a pravdou je ze pekne farbia zuby. Takze som upustil ich davat do musli a presiel som na koktiely, ktore pijem slamkou. Cucoriedky skladujem tak, ze ich blansirujem, zamrazim a mam na rok.



15

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Vyborne. Ja sice jem cucoriedky, pokial ichdostat, a to je dnes znacna cast roka, lebo ked sa neurodia tu v USA, dovazaju ich z druhej pologuli, najma z Chile. Ale prichucujem si aj moju vodu na pitie ovocnymi koncentratmi, co su skoncentrovane a nesladene stavy, ci uz z visni, granatovych jablk cucoriedok alebo trpka z brusnic(cranberry)



16

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Ja mám v mrazáku asi 15 l lesných čučoriedok, rozhodne lepšie ako kupovať predražené acai prášky a u nás asi najdostupnejší zdroj superfood ovocia, s vyšľachtenými odrodami sa to nedá ani porovnať. Ja ale čučoriedky neblanšírujem, veď to je škoda. Zelenina sa blanšíruje, aby sa zastavili enzymatické procesy, ale ovocie sa nemusí. Ešte jedávam aj kompóty z bazy, tá farbí zuby tuším ešte horšie, než čučoriedky.

Mne je jedno, že mi farbia zuby, odkedy ale používam kokosák, tak ten mi tie zuby priebežne vždy vybieli, aj keď na reklamu na oral b whitening to nie je, ale to nie je ani mojim cieľom.

Naposledy upravil: bludicka (2013-09-03 20:55:14)



17

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Ked znizis teplotu v mrazaku pod -35 stupnov celzia , tak sa z potravin neodparuju ani estery, ani enzymy nemozu posobit rozkladne.
Baza farbi seredne, voci tomu su cucoriedky nic. Ale napr jahody bielia s obsahom kyselin. Tak istop bieli kiwi a ine ovocia s obsahmi kyselin.



18

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Tak to musia byť nejaké extra mrazáky, lebo náš dosahuje max. -25 stupňov celzia.

Ovocné kyseliny mi robia zuby citlivé, stačí, keď zjem 3 ks kiwi, alebo viac ananásu a cítim to na zuboch. A čo je problém, u nás sa tieto druhy ovocia predávajú v podstate skoro vždy nezrelé, takže prekysľujú ešte viac ako keby boli na slnku dozreté.

Pred dvoma dňami som si zarábala kyselinu askorbovú, 1 čaj. lyžičku som neutralizovala 1/2 čaj. lyžičkou sódou a ešte dnes cítim zuby po tom ako som to pila, nejak to musí odvápňovať, aj keď to bolo neutralizované tou sódou, tak to asi nestačilo. Ale keď si teraz preplachujem ústa kokosákom a vodou s morskou soľou, tak sa mi citlivosť zubov znížila, môžem chrúmať čo chcem. Len na tie kyslé veci si už dávam bacha.

No rady, čo sú na internete ako vybieliť si zuby citrónovou šťavou, octom, peroxidom by som rozhodne nikomu nedoporučovala, ak si nechce zničiť sklovinu. Ešte dobrá je soľná pasta od Weledy, je mierne abrazívna.



19

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Na dlhsie uchovavanie nestacia obycajne mrazaky, treba "deep freeze"
Ja pijem casto ovocie v mixoch a cez slamku, takze sa mi relativne malo dotyka zubov.
Hlavny dovod je ale ten, ze cast antioxidantov v nich je v zrnieckach/semienkach a tie bez dokladneho rozbitia v mixeri z nas vijdu nestravene.
Ked mas kyselinu askorbovu neutralizovanu dokladne , uz nemoze napadat sklovinu . jediny askorbat, co moze este odvapnovat substitucne je askorbat zinocnaty a toho je na trhu len nepatrne.
Sodik sa neda z askorbatu sodneho vytlacit ovela menej reaktivnym vapnikom.



20

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Tak keď je mrazák vo fáze mrazenia, tak dosahuje aj -30, teraz som pozrela na teplomer. Ale -35 teda nie.

Bobuľovité ovocie mixujem aj ja kvôli antioxidantom.

Pozerala som niektoré recenzie na iherbe na askorbáty, ľudia píšu, že ich tiež prekysľujú, aj keď nie toľko ako čistá kyselina askorbová. A v článkoch zameraných na vysoké dávky vitamínu C doporučujú  pomer mixu kyseliny askorbovej a sódy bikarbóny 2:1,  a k tomu doplnkovo extra vápnik, horčík a ďalšie minerály. Takisto píšu, že takýto vitamín C už nie je tak efektívny.

"When taking high doses of vitamin C in the longer term, it is highly recommended that some calcium and magnesium, at least 5000 IU of vitamin A and a multi-mineral tablet also be taken. Some doctors recommend that high dose vitamin C always be taken with 500 mg – 2 g of vitamin B5, depending on the vitamin C dose."

Tak neviem potom aký pomer kyseliny askorbovej a sódy treba, aby to neprekysľovalo, ale pomer 2:1 nie je dostatočný a zuby z toho boli citlivé riadne. Čo je ale zaujímavé, že keď zjem napr. tento prírodný vitamíjn c:
http://www.iherb.com/Madre-Labs-Madre-C … 80-g/17628
ktorý je kyslý, tak hento mi so zubami nerobí.



21

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Kysle na chut moze by zahadne ale pre telo alkalizujuce. Nepytaj sa ma ako, ale napr citron alkalizuje telo celkove, aj ked obsahuje kyselinu citronovu, samozrejme aj amla a ine ovocia, co mas v zmesi firmy Madre. Je to pravdepodobne tym, ze obsahuju hromadu mineralov.



22

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Presne to si myslím aj ja, že to je tými minerálmi. To ovocie obsahuje okrem kyseliny askorbovej kopec ďalších látok, minerálov, vitamínov, nie je tam izolovaná na rozdiel od toho čistého vitamínu c a to alkalizuje. Jedným z mechanizmov ako si telo udržiava ph, sú minerály. Moc som napr. nechápala prečo nepasterizovaný jablčný ocot je alkalizujúci, pretože tých minerálov a vitamínov tam podľa mňa moc nie je, a tu je jedno zaujímavé vysvetlenie:

http://curezone.com/blogs/fm.asp?i=1048605

"Apple Cider Vinegar in itself is alkaline because of its "ash" content, which means if the apple cider vinegar was burned, what is left over becomes ash. When you check for the pH of that ash and dissolve it with water, the content is alkaline. Whenever our body digests anything, it undergoes oxidation, which is similar to burning and the end result is that you can determine whether the end product was alkaline or acid. Apple Cider Vinegar has anti-fungal, anti-bacterial, and anti-viral properties, primarily coming from the malic acid and acetic acid portion of the vinegar. Apple cider vinegar acts as a buffer in the body because the acetic acid reacts with base or acid compounds to form an acetate, therefore rendering them chemically bioavailable for the body's utilization. Additionally, Apple Cider Vinegar can reduce the toxicity of certain compounds by converting the toxin into an acetate compound, which is less toxic. This is why they are ideal for insect bites and certain skin allergies. While Apple Cider vinegar in itself is considered alkaline, a chemically pure vinegar (acetic acid) is neither acid nor basic forming as it leaves no ash as the entire portion, when burned evaporates completely. Ted"



23

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Takze tam je ten pes zakopany!. Ked to telo spali, tak sa to zmeni na alkalizujuce!
Vdaka za vysvetlenie, lebo ma to matalo dlho.



24

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Detailné fotky po účinkoch kyseliny fosforečnej na zuby, obsahuje ju napr. cola, sódové sladké nápoje ako 7up. V pokuse boli použité ale silnejšie koncentrácie pre urýchlenie.

http://www.naturalnews.com/041933_phosp … sodas.html



25

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Inac aj ine silne kyseliny poskodia zuby, ako citronova, jablcna , octova a podobne. A;le nie tak silno, ako velmi silna fosforesna, samozrejme.
Ale napr moja zena v mladosti hryzla kazdodenne citrony na "schudnutie" a znicila si sklovinu na prednych zuboch, co ma teraz stoju par sovak rozner na to, aby jej to lekar pravidelne pokryval umelou sklovinou. V poslednom, case je to ale coraz trvanlivejsie, lebo nove zubne kompozity(tvrdene ultrafialovym svetlom) su znacne trvanlive. Mne napr pred vyse 10 rokmi napr zubar vybudoval na pahyli zubu takto novy zub, samozrejme povedal, ze to je len docasne a potrebuje to po case obrusit a nasadit korunky na to, ale ja som si to nedal a zub drzi vyborne, lepsie, ako ine uz vyse 10 rokov.



26

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

http://www.iherb.com/Flora-Udo-s-Choice … s-Ice/3073

tieto ustne probiotika su ok? ktore uzivas ty? v tychto je 5 druhov bakterii



27

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Neviem, nakolko su uvedene ucinne. Podla vyskumov su tieto najucinnejsie zatial streptopcoccus salivarius(Bliss) K-12 a M-18.
Momentalne pouzivam tieto
http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … l&ic=3
kde je bacilus coagulans, co mi mozno prispieva proti krvacaniu dasien, lebo aj to sposobuje zapach a kazenie zubov. Totiz cistenie zubov od jedla ti velmi nepomoze, ked ti mozu 24 hodin pomaly krvacat dasna.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-21 22:49:53)



28

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

http://www.iherb.com/Now-Foods-OralBiot … -Ice/23650

este som nasiel aj tieto. idem robit objednavku a rozhodujem sa medzi tymito a tymi od Life Extension. now foods pisu ze pri vyrobe 1 cukrika bolo pouzitych 2 miliardy BLIS K12, zatialco pri Life Extension len 575 milionov.
now food este pisu ze produkt je zamrazeny aby sa zachovalo mnozstvo bakterii, znamena to teda ak tie probiotika od Life Extension nie su zamrazene tak sa mnozstvo bakterii znizuje?



29

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

U probipotik jem ovela dolezitejsie, ako sa kazia teplom nez kolko tam mas mikrobov pri plneni. A ked nepisu vyslovene, ze ich mas chladiot tak su tepelne odolnejsie, tj dostanes ich viac zivych, aj ked nie su chladene.
A pri objednavani aj ked ich distributor chladi(co nepredpokladam) kym ti dojdu postou, prejsu cez rozne teploty a tak je velmi dolezite objednavat take, co znesu aj inu teplotu ako v  ladnicke.



30

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

pri tych od now foods je niekolko nasobne vyssia vaha, takze budu zrejme zabalene v nejakom chladiacom obale.
nechapem vsak jednu vec, pises ze je dolezite ako sa kazia teplom, ale ak je pri oboch vyrobkoch pouzity rovnaky mikrob (BLIS K12) tak nemali by mat tieto mikroby rovnake vlastnosti aj v roznych produktoch? alebo mozu byt v jednom produkte zastabilizovane na izbovu teplotu a v druhom chladene, a vysledok bude pre mna rovnaky (dobra kvalita)?



31

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Rozdiel je v priprave, nakolko ho tepelne stabilizuju a aj v odrodach, kde vedie vybratr/vyslachtit take, co su odolnejsie.



32

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

a tepelnou stabilizaciou sa straca kvalita?



33

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Prave naopak, predlzi sa zivotnost probiotik takze sa dostanu zive do criev.



34

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

aha, lebo ma pomylilo ze tie od Now Foods su o dost drahsie a su nestabilizovane kedze ich dodavaju v dakom ochrannom obale a pisu o potrebe chladenia



35

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Ta ista bakteria sa da vyslachtit na vyssiu odolnost proti teplu takze nie je jeden  Blis K-12 ako iny Blis K-12
Stabilizacia je system najma  vytvarania sporov z mikrobov, kde spor je odolnejsi a stavilnejsi , ako ziva bakterie.
Samozrejme vsetky tieto procesy si kazdy vyrobca prisne chrani, takze ako na to idu je zatial vyrobne tajomstvo ale je jasne, ze tam , kde napisu, ze ich produkt netreba chladit, tak maju nejak kvalitnejsie probiotika

Naposledy upravil: RNG (2014-02-18 18:08:05)



36

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

su dobre tieto dentalne probiotika? link:  http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Adul … nges/21404  dakujem



37

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Iste



38

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

Ahoj rng
Zacal som aj ja uzivat ustne probiotika na odhalene zubne krcky.
http://www.iherb.com/Now-Foods-OralBiot … -Ice/23650
Staci jedna denne? A kedy najlepsie ci predspanim ako ostatne probiotika?
Treba ich aj krmit?



39

Re: revolucna zubna kefka ci dalsi podvod ????

V ustach mas samozrejme vzdy nejake zvysky jedla, perfektne sa neda vseytko od tioal vycistit. A z toho zvysku sa rozmnozuju rozne mikroby, kde je rozumne si tam nasadit take, co su nam uzitocne a nie skodlive na zuby a ustnu dutinu. Najucinnejksie je to samozrejme tesne pred spanim, aby mali dlhy cas moznost sa rozmnozovat a vytlacat ine mikroby.