101

Re: Gastroezofagealny reflux

Takze keby to vyskusam, tak by som asi nic nepokazil, ked to je podpora crevnej flory...ci?



102

Re: Gastroezofagealny reflux

Definitivne je to zdrave, ci uz doplnok, alebo potravina.



103

Re: Gastroezofagealny reflux

Rng prosim Vas, potreboval by som vediet, uzivam kyseliny s jedlom a alkalizujem telo KALINATOM, ale neviem kolko moznostva ci polku cajovej lyzicky kalinatu staci na pol litra vody a vzdy rano na lačno ho treba vypiť, viete potreboval by som vediet davkovanie, kyseliny si davam vzdy len s velkym bielkovynovym jedlom a vzdy na druhy den rano na lacno alkalizujem.
Zaujmalo by ma ci vzdy musim na druhy den alkalizovat alebo staci aj kazdy druhy den, alebo kolko krat do tyzdna by stacilo, ked clovek berie občas jednu kapsulu a niekedy dva kapsuly za den betainu hcl a hlavne to davkovanie kolko toho kalinatu treba dat do kolko množstva vody, dakujem



104

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz ja sa napr uz dasvnejsie nealkalizujem, hoci ako cukrovkar by som sa mal alkalizovat.
2 tablety betainu HCl, alkalizuje asi 1 gram KHCO3=stvrt lyzicky.
Ja odporucam pol lyzicky kalinatu  do 3 deci az  pol do pol litra teplej vody skoro rano, to je pri dnesnej potrave , najma ked mas kysly moc dobre ako prevencia roznych problemov.



105

Re: Gastroezofagealny reflux

dakujem rng a este by som chcel vediet ci to mus kazdy den rano alkalizovat,lebo ja si vzdy kaxdy den dam aspon jednu kapsulu kyseliny s velkym bielkovynovym jedlom,tak reku ci kazde rano hned na druhy den mam alkalizovat alebo staci par krat do tyzdna...dakujem za odpoved



106

Re: Gastroezofagealny reflux

rng prosim vas zaujimal by ma vas nazor,co si myslite o posilovani,mam namysli posielovanie ked ma clovek gerd,alebo teda nejake problem s nedostatkom kyselin ze ma palu v pazeraku,po ciastocnom vylieceni,ked to uz cloveka tak nepali a neboli, je dobre zacat posilovat,zdvihanim ciniek?alebo taky clovek by nemal zdvihat nic tazke.viete lebo som cvicieval a jak zacali moje problemy,tak som schudol 15 kg a citim sa uz teraz lepsie,ci by som mohol pomalicky po mensich vahach zacat zase alebo neodporucate to.
dakujem za odpoved



107

Re: Gastroezofagealny reflux

uz da sa zit aj s kyslym telom , znacna cast ludi tak zije, ale je dobre sa alkalizovat z hladiska zdravia, najma ked je clovek hodne okyslujucich potravin(sacharidy, cukry, bielkoviny) a naviac aj beries kyseliny.
Ked ta prestane gerd palit znamena, ze mas este menej kyselin.
Mne napr po zaludocnej chripke sa netvoria skoro ziadne, takze musim brat doplnok kyselin s kazdym jedlom. Dufam, ze casom sa mi to zregeneruje.



108

Re: Gastroezofagealny reflux

s kazdym jedlom?lebo ja kyseliny berem  len s obedom a s vecsim bielkovinovym jedlom,to mam aj s ranajkami brat?telo alkalizujem kazdy druhy den,dufam ze to staci.este ma zaujmalo ako je to s tym posilnovanim a zdvihanim tazkych bremien...takze az som to dobre pochopil az ma uz neboli medzi rebrami v tej jamke ani nepali iba obcas v pazeraku,tak to znamena ze nam este menej kyseliny?hm to mi pride nejake divne,skor som si myslel,ze ked cloveka boli medzi rebrami v tej jamke a pali v pazeraku tak vtedy ma clovek nedostatok kyselin a musi brat doplnok kyseliny s vecsim jedlom,ktore mu dobre nechce stravit a pali ho pritom+na doliecenie pazeraku aloe vera,ten vymrazeny prasok,ktore odporucate.
Teraz som s toho troska jelen,mohli by ste ma dostat do obrazu prosim vas RNG?
Dakujem



109

Re: Gastroezofagealny reflux

Palenie znamena ze sa ti obsah zaludka pod tlakom kvasnych a hnilobnych plynov  nasilne dostal do pazeraku a hoci aj slabe kyseliny, ked ich mas malo, pazerak neznesie ziadne.
Ak si uplne zneutralizujes kyseliny, co lekari casto robia predpisanim antiacidov a protonovych pump, tak aj ked sa ti jedlo dostane do pazeraku tak ta tam nepali.Ale mas znicene travenie...
Bolest zaludka nie je z kyselin ale z toxinov, co sa tam vytvoria pri hniti potravin, tj pri nedostatku kyselin.Zaludok je vyborne chraneny mazom proti kyselinam.
Bolest v jamke (solar plexus) je obvykle zo zlcnika, zriedka zo zaludka. Na to by si si mal riedit zlc, napr protokolom dr Berksona, ktory je sice navrhnuty na ciostenie pecene, ale samozrejme zriedenim zlci moze pomoct odstranit zlcove kamene.



110

Re: Gastroezofagealny reflux

ale mna zaludok neboli,ja pocitujem v tej jamke obcasne ako keby take pichanie ked zjem nieco dost tazke tak aj take palenie obcasne,zaludok som si uz dal doporiadku,lebo mal som aj so stolicou problem,ale ako nahle som zacal brat mikrovlakniny ktore ste mi odporucili a enzymi tak sa mi to napravilo.momentalne sa rano na lacno alkalizujem a beriem len kyseliny t.j. betain hcl vzdy s väcsim jedlom,to je vsetko co beriem a hlavne neriedim jedla s vodou,vodu vzdy pijem az dve alebo 3 hodiny po jedle a ked sa napijem tak az za hodinu si dam nejake to jedlo,snazim sa to robit tak ako ste mi radili,teraz som si este objednal aloe vera,ten vymrazeny prasok,ktory som uz raz mal a chcem ho skusit znova.co by som mal podla vas este urobit alebo skusit uzivat,aby som to dotiahol do uplneho konca?myslite ze by som mal skusit ten dr. berksonov  protokol?je v mojom pripade potrebne brat ten betain hcl, alebo nie,lebo som ostal teraz troska v pomikove zaskocenym,ci mam vlastne palu alebo bolesti pazeraka alebo ked ma boli v tej jamke to bude nieco ine...

Naposledy upravil: david6 (2014-01-16 19:48:40)



111

Re: Gastroezofagealny reflux

Ked mas nedostatrok kyselin skor ci neskor sa ti to prejavi pokazenym zaludkom.
Ja oobne odporucam protokol dr Berksona aspon 2 x do roka 3 tyzdne. A ako vidis, aj tak som mal zlcove kamene, lebo som to nerobil vyse dvoch rokov,  lebo som na to pri inych problemoch uplne zabudol. Stalo ma to operaciu zlcnika....



112

Re: Gastroezofagealny reflux

mohli by ste mi presne objasnit v com spociva a ako sa vykonava ten protokol dr. berksona?
potreboval by som vediet presne co treba objednat a ako to uzivat a v akych intervaloch, aby to bolo spravne
Mna by teda nakoniec zaujimalo, ci mam brat ten doplnok kyselin vzdy s vecsim bielkovinovym jedlom alebo nie, ci tym nieco pokazim alebo nie ma zaujima.

Naposledy upravil: david6 (2014-01-17 01:40:47)



113

Re: Gastroezofagealny reflux

Ako som povedasl, na travenie bielkovin je treba dostatok kyselin a enzymov, inac sa do nestravi a dokonca moze hnit=bolesti zaludka, plynnatost, dokonca po case znicena probioticka crevna flora.
Protokol dr berksona najdes napr v teme pecen
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/pecen



114

Re: Gastroezofagealny reflux

RNG lenže ja nemam žlčove kamene, proste som ostal troška zaskočeny a teraz neviem ci mam vyskusat ten protokol dr. Bergsona alebo nie, niečo som si o tom prečital a mam strachy či sa mi niečo nemože stať, viete ked tento protokol je určeny na prečistenie pečene a ja s pečenou nemam problem, tak neviem.

Takže ked ma neboli žaludok a mam pravidelnu stolicu, tak nemusim brať doplnok kyselin?



115

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz ja neviem, gerd je dosledok nedostatku kyselin, ked jedlo v zaludku kvasi a hnije(bielkoviny samozrejmem hniju, cukry kvasia).
Pecen je nas filter krvi, kde sa zhromazduju rozne neziaduce latky, preto je dolezite si pecen z casu na cas precistit. A to sa robi stimulaciou toku zlci a zaroven branim mikrovlaknin, aby tu zamorenu zlc vyniesli z tela, lebo inac sa reabsorbuje spat do krvi.



116

Re: Gastroezofagealny reflux

RNG, dva dni som skusil aj vecsie jedla ... bez doplnku kyselin tj. betain hcl a necitil som nejaku zaťaž ani ma žaludok nebolel, neriedil som to s vodou a bolo celkom fajn, skor si myslim ze ked som bral aloe vera a DGL,tak tie veci mi zabrali, aleo vera som si objednal znova, potreboval by som vediet davkovanie aloe vera a do coho najlepsie ci do cistej vody a do kolko mnozstva vody sa to ma zarabat?
DGL viem ze sa dava 15 minut pred jedlom.
dakujem



117

Re: Gastroezofagealny reflux

OK!!!.Dobras sprava.
DGL pomaha nielen regenerovat zaludocne steny, ale udajne pomaha aj regeneracii parietalnych buniek, ktore su v hornej castio zaludocnych stien a ktore vyrabaju pre nas zaludocne kyseliny stiepenim soli(NaCl)
Ja odporucam z praskoveho(freeze dried) aloe vera pol lyzicky denne, dat do vody na pitie,okrem inych doplnkov v prasku,  co nosim cely cas so sebou.
Vzacne hojive sacharidy a enzymy z aloe vera sa vstreby do krvi a pomaly a postupne zlepsuju /prebudovavaju steny buniek a tym zlepsuju celkovu imunitu, Je to dlhodoby proces, samozrejme.



118

Re: Gastroezofagealny reflux

rad by som vedel prosim vas, do kolko mnozstva vody, ci do dva alebo tri deci,by som mal zarobit to aloe vera.
kedy je najlepsie vypit pohar vody aloe vera,lebo premyslal som,ci hned rano pred ranajkami alebo medzi ranajkami a obedom,kedy myslite,ze by to bolo najlepsie?
dakujem



119

Re: Gastroezofagealny reflux

To mas uplne jedno.
Ja si miesam aloe do mojej zmesi mikrovlaknin do vody na pitie, ktoru nosim cely cas so sebou a kazdu chvilu si s nej dam glg. Ta zmes obsahuje aj ester C, obcas aj MSM, ked mam reumaticke bolesti, casto aj rozne antimikrobialne, ked na mna nieco lezie, ako napr citricidal, najnovsie samento banderol coumanda, lebo sa mi premnozili mykoplazmy(reumaticke bolesti) a berime aj zaroven kapsule extraktu z olivovych listov, lebo tieto 4 su na mykoplazmy ucinne.
Inac do tej vody si davam aj nesladene ovocne koncentraty, kvoli chuti aj antioxidantom, co mas napr vo visnovom, cucoriedkovom, a ribezlovom(cierne ribezle) koncentratoch vo velkych mnozstvach.



120

Re: Gastroezofagealny reflux

Vyborne, dakujem a teraz ked som prestal brat kyseliny, tak je dobre sa aj tak alkalizovat rano na lačno Kalinatom, alebo uz to neni moc dobre, ked neberem doplnok kyselin.
Lebo teraz som nabehol na fazu, ze rano na lačno alkalizujem Kalinatom, a potom pred kazdym jedlom cez den si dam DGL, neriedim jedlo s vodou + doplnim este aloe vera, ked mi pride, je tato kombinacia dostačujuca?
dakujem



121

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz nie som si isty, ci ti alkalizacia nie je aj tak uzitocna, pol lyzicky kalinatu na rano, 2 hodiny pred jedlom je uzitocne kazdemu. Ked nie ako alkalia, tak aspon ako zdroj kalia/drasliku, ktoreho mame zialbohu v nasej potrave primalo.



122

Re: Gastroezofagealny reflux

rng prosim vas,uz mi prislo aloe vera,chcem sa spytat,to aloe by som chcel davkovat raz za den do cistej vody na pitie a to pol lyzicky do dva deci vody,je to vysoka davka do dva deci vody alebo mohlo by to byt.
viete mam na mysli tak,ze ci nneuskodim mojmu telu ked dam taku vyssiu davku.dakujem



123

Re: Gastroezofagealny reflux

Aloe vera stavu mozes pit aj miesto vody ani tak ti nemoze uskodit.Ved obsahuje len komplecne sacharidy, sice vzacne, ale pre telo spracovatelne aj v ovela vyssich davkach a trochu enzymov, samozrejme, ktore sa nam zidu tiez aj v ovela vyssich davkach.



124

Re: Gastroezofagealny reflux

rng prosim vas zacal som sa troska orientovat aj na caje,zaujmalo by ma,ktory by bol vhodny pit a ci nevadi ked do caju namiesto cukru davam med.dakujem



125

Re: Gastroezofagealny reflux

Med je samozrejme zdravsi, nez rafinovany cukor. Cajov je hromada, od normalnych beznych(camelia sinensis) kde zelene su najzdravsie, ale je hromada bylin a ovoci, ktore davaju vyborne a zdrave caje, dokonca mnohe liecive.



126

Re: Gastroezofagealny reflux

Ktore su tie liečive čaje alebo byliny by ma zaujmalo, niečo na ten pažerak.Momentalne mam všetky veci na hojenie pazeraku, t.j. DGL a Aloe vera a rano na lačno alkalizujem, este by som cez den zaradil aj nejaky ten caj, len nechcem hoci aky, necham si radsej poradit.dakujem



127

Re: Gastroezofagealny reflux

Dobry den,RNG.Velmi velmi pekne vas prosim o radu ohladne rocnej dcerky.Od narodenia ma traviace problemy-diagnostikovali jej reflux.Podla priznakov si myslim,ze ma bud malo kyselin alebo traviacich enzymov-pankreatickych?Vela grga,ma viac vetrov,z pusinky jej smrdi,akoby mala pokazeny zaludok.Navyse jej diagnostikovali anemiu z nedostatku zeleza.Som presvedcena,ze je to kvoli zlemu vstrebavaniu z traviaceho traktu.Ako by ste vy odporucali pomoct takemu rocnemu dietatku.Mozem jej skusit do jedla vysypat kapsulu traviacich enzymov-mam od Dr.Best-Best digestive enzymes..Mohlo by to pomoct?Prosim,poradte mi.Mam obavu,ze potom sa vitaminy a mineraly nebudu dobre vstrebavat do krvi,ked jej to tam hnije.Ako sa da zistit,ci ma problem s malo kyseliny alebo s enzymami.Vopred vam dakujem za odpoved.Naozaj potrebujem pomoct,uz som z toho nestastna.Rok sa trapi ona aj cela rodina..Este vraz vdaka za odpoved a vas cas.



128

Re: Gastroezofagealny reflux

David, caje vseobecne nemaju dostatocne davky ucinnych latok , takze ich odporucam velmi zriedkavo kvoli liecivym ucinkom.



129

Re: Gastroezofagealny reflux

Dobry den,RNG.Velmi velmi pekne vas prosim o radu ohladne rocnej dcerky.Od narodenia ma traviace problemy-diagnostikovali jej reflux.Podla priznakov si myslim,ze ma bud malo kyselin alebo traviacich enzymov-pankreatickych?Vela grga,ma viac vetrov,z pusinky jej smrdi,akoby mala pokazeny zaludok.Navyse jej diagnostikovali anemiu z nedostatku zeleza.Som presvedcena,ze je to kvoli zlemu vstrebavaniu z traviaceho traktu.Ako by ste vy odporucali pomoct takemu rocnemu dietatku.Mozem jej skusit do jedla vysypat kapsulu traviacich enzymov-mam od Dr.Best-Best digestive enzymes..Mohlo by to pomoct?Prosim,poradte mi.Mam obavu,ze potom sa vitaminy a mineraly nebudu dobre vstrebavat do krvi,ked jej to tam hnije.Ako sa da zistit,ci ma problem s malo kyseliny alebo s enzymami.Vopred vam dakujem za odpoved.Naozaj potrebujem pomoct,uz som z toho nestastna.Rok sa trapi ona aj cela rodina..Este vraz vdaka za odpoved a vas cas.



130

Re: Gastroezofagealny reflux

Kyselinu v zaludku sa daju odmerat  celkom presne napr Heidelbergovou kapsulou. Ale ked ma naduvanie a hnitie v zaludku, tak to moze byt len pri nedostatku kyselin. Kyseliny inac znicia kvasne a hnilobne mikroby a pomozu enzymom rozkladat jedlo. Samozrejme travenie treba napravit co najskor, lebo bez toho clovek nedostasne dostatok zivin a to vedie k stovkam roznych aj velmi vaznych zdravotnych problemov.
Doplnat kyseliny u tak maleho babatka bude ale problem, nemam s tym ziadne skusenosti. KYseliny sa totiz bezne dodavaju vo forme betainu HCl a pepsinom HCl vo forme kapsul, ktore sa nemaju otvarat, lebo maju velmi kysly obsah. Mozno ale malu cast kapsule mozes dat do vody a nechat dieta pit cez slamku.
Enzymy nie su az taky problem, tie sa daju do jedla zamiesat, lebo nie su natolko chutove zle.



131

Re: Gastroezofagealny reflux

Aky dovod moze mat nedostatok kyselin u takto maleho dietata? Este by ma zaujimalo, v akom veku ludsky organizmus zacne produkovat vsetky potrebne enzymi. Je zname, ze detske travenie je nedokonale, napr. maso vedia male deti travit horsie ako dospely. Ide o to, ze sa u nich este netvori kompletna skala enzymov?



132

Re: Gastroezofagealny reflux

Dakujem za odpoved.Vysetrenie tou heidelbergovou kapsulou na SVK asi nerobia,ako sa da zistit,ci aspon v Rakusku je mozne nieco take absolvovat?Takzeasi nedostatok kyselin jej teraz neporiesim?Cez slamku zatial nevie pit.Moze sa aj nedostatok enzymov prejavovat castym grganim a zvysenymi vetrami?Alebo vtedy su ake priznaky?A este posledna otazka:6 rocny syn bude mat zrejme ten isty problem a ja tiez-zeby to pomne zdedili?Jemu by som v akych davkach mohla podavat tu Betain HCl?A ako ho potom alkalizovat?



133

Re: Gastroezofagealny reflux

nemozu to byt kvasinky?



134

Re: Gastroezofagealny reflux

Lotika,ak si to pisalamne-nie,decrke robili rozbor stolice,nema kvasinky,ja by som tipovala tie kyseliny alebo enzymy.zaujimala by ma aj odpoved rng na tvoju otazku c.131 aj na moj prispevok c.132.Vdaka,RNG.



135

Re: Gastroezofagealny reflux

Prosim rng vyjadril by si sa k tym prispevkom 131 a 132?Velka vdaka.



136

Re: Gastroezofagealny reflux

Je betain Hcl dobry aj v tabletach alebo lepsie su kapsule.Tie tabletymaju totiz nizsiu davku hcl,co by bolo dobre pre 6 rocneho syna.
Je to podla vas dobry produktalebo ktory odporucate?
http://www.iherb.com/Thompson-Betaine-H … l&ic=1



137

Re: Gastroezofagealny reflux

Ja mam doma aj tablety aj kapsule. Prave naopak, moje tablety maju vyssiu davku betainu HCl, ale su dost konsky velke.Ale na kyseliny mas aj L-lysinHCl, ktory ma sice menej kyselin(22%) ale je potrebny na vyrobu kolagenov v tele, takze pouzivam obcas aj ten.
Tvorba kyselin zacina u deti neskor, viac zacina snad od pol roka  a stupnuje sa do plnej mozna od roka vys.
Niektore mikroby, napr virusy a ine vedia poskodit parietalne bunky, co produkuju kyseliny vo vrchnej casti zaludka. Osobne som to zazil pred vyse mesiacom, ked som potlacil asi norovirus, ktory sposobuje "zaludocnu chripku" a hnacky. Odvtedy musim brat kyseliny s kazdym jedlom, inac mam problem= premnozene kvasinky a hnilobne bakterie, bolesti zaludka a pala a potom samozrejme bolesti brucha a hnacka.
Tieto "zaludpocne chripky" su dnes velmi caste. Virus telo potlaci ovbvykle rychle(u mna s pomocou chaparalu za dva dni), ale tie nasledky na tvorbu kyselin a dokonca aj enzymov mozu pretrvavat aj mesiace dlho, najma u mna, kedze som uz v pokrocilom veku a neregenerujem sa ako mladez.
Ja som aj inac obcas uz musel pouzivat kyseliny a enzymy, inac s vacsim jedlom som trpel na paly uz od 40 rokov.

Nezabudnite aj na mikrovlakniny a probiotika,tie su na dobre travenie a najma posuv stolice/motilita tiez dobre a naviac probiotika potlacaju hnilobne mikroby v tele, co je dolezite. Hnilobne mikroby su totiz skodlive, lebo neprodukuju uzitocne latky pre telo ako probiotika, ale skodlive toxiny. A probiotika naviac pomahaju travit, vytvaraju hromady uzitocnych latok, vcitane obrannych a teda posilnia imunitu tela vyrobou ovela viac obrannych latok, nez je telo schopne produkovat samo.

Uvedeny betaine s pepsinom HCl  je dobry, najma pre deti, kedze ma mensi obsah kyselin(mensia davka)
Ja obvykle odporucam tento
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … sules/7353
lebo kapsule sa lahsie prehltnu, nez tablety a je tam aj horec(gentiana) co podporuje tvorbu kyselin.



138

Re: Gastroezofagealny reflux

Dakujem vam za odpoved.Takze pre 6 roc.syna bude ta davka OK a ja si mam dat asi dve tablety,ze?Snad bude stacit brat kyselinu len s obedom.A ako je to s kalinatom?Je automaticky potrebne,aby sme sa alkalizovali?Vycitala som,ze kazde rano dve hodiny pred jedlompol lyzicky do vody.Alebo to nebude potrebnepodla vas?Necham si poradit..Rocnej dcere by som poskodila,keby som jej tie kyseliny dala nejako rozdrvene a zmiesane s vodou a dala prehltnut?Jej tak z pusinky pachne,ako ked mas pokazeny zaludok,tak by som jej nejako chcela pomoct,plus tie enzymy jej budem miesat do obeda z kapsule..



139

Re: Gastroezofagealny reflux

Dakujem vam za odpoved.Takze pre 6 roc.syna bude ta davka OK a ja si mam dat asi dve tablety,ze?Snad bude stacit brat kyselinu len s obedom.A ako je to s kalinatom?Je automaticky potrebne,aby sme sa alkalizovali?Vycitala som,ze kazde rano dve hodiny pred jedlompol lyzicky do vody.Alebo to nebude potrebnepodla vas?Necham si poradit..Rocnej dcere by som poskodila,keby som jej tie kyseliny dala nejako rozdrvene a zmiesane s vodou a dala prehltnut?Alebo kupim na Slovensku v lekarni HCl v kvapkach a skusim podavat tak,aby to neprislo do kontaktu so zubami.Lem neviem aku davku,ked by to tak mohlo byt..Jej tak z pusinky pachne,ako ked mas pokazeny zaludok,tak by som jej nejako chcela pomoct,plus tie enzymy jej budem miesat do obeda z kapsule..
Ma aj enzymopatia priznaky ako caste grganie a naduvanie?



140

Re: Gastroezofagealny reflux

Ako som povredal davka kyselin zavisi od mnozstva, druhu jedla a vlastnej zbytkovej vyroby kyselin.. Takze budes muset trochu experimentovat, kym zistis s cim kolkom potrebujes.
Pach z pusinky moze byt z pokazenych zubov, co neprichadza u roznej do uvahy, alebo zo zaludka a to znamena hnitie=nedostatok kyselin.
Osobne tekute kyseliny z farmacie som este neskusal, to nie je priam potraviniovy doplnok.
Neviem co je presne enzymopathia tj co pod tym lekari myslia, ale nedostatky roznych enzymov su dost caste, ludoa maju pre to problem travit rozne jedla, ako napr mlieko, produkty obsahujuce lepok, a ine.
Na trhu je hromada roznych enzymov, od lacneho pancreatinu az po exoticke vytazky fungalne, ovocne  a zeleninove a dokonca aj rozne bakterialne.
A vybrat si treba take, ktore individualne mame v nedostatku a ktore si pre to musime doplnit.



141

Re: Gastroezofagealny reflux

Dakujem vam za ochotu aj vas cas,ktory venujete odpovedaniu.Ak mozem,napadlo ma niekolko otazok,ak by ste poradili:
1.je potrebne kazde rano sa alkalizovat Kalinatom,ked sa kyseliny uzivaju s obedom kazdy den?
2.Uzivame praskovy vitamin C vo forme askorbatu sodneho so sodou bikarbonou.Je mozne namiesto nej pouzit Kalinat a dostat tak askorbat draselny?
3.Je potrebny nejaky casovy odstup pri uzivani kyselin a enzymov.Mozu sa s jednym jedlom brat sucasne oba doplnky?



142

Re: Gastroezofagealny reflux

!.Ono to je tak, ze napr ja, hoci pouzivam kyselinu kazdodenne, v poslednom case po zaludocnej chripke aj voackrat, alkalizujem sa velmi neporiadne, niekedy to nespravim aj cely tyzden.
Ale telo ma svoje systemy, ako vylucit neziaduce kyseliny, takze to nie je ziadna tragedia. Ale ludia, co maju rozne hormonalne poruchy a poruchy travenia a absorbcie a jedia malo zelenin, mozu mat s okyslenim tela problemy. Preto hovorim, ked pouzivas kyseliny, pouzivaj v inom case aj alkalizaciu, je to bezpecnejsie na kosti.



143

Re: Gastroezofagealny reflux

RNG prosim vas,taka vec by ma zaujmala,kedysi pred dvomi rokmi ked som bol v poriadku po zdravotnej stranke,tak som chodil cvicit do posilnovne a popri cviceni som vyskusal aj rozne doplnky,dostal som sa len k proteinom a gaineru,najviac som vyskusal gainer,a ktorym som bol spokojny a moja vaha isla hore,nikdy som ani nejako nepocitoval z neho zaludocne potiaze alebo zeby mi to nejako pokazilo travenie.
Teraz by som chcel vediet co si myslite vy o tomto vyzivovom doplnku pre sportovcov,vola sa BRUTAL GAINER,tu je presny link na dany doplnok,kde je k nemu aj popis co vsetko to obsahuje,ake to ma nutricne hodnoty, no a mna by zaujmalo,ci tento produkt obsahuje nejake hrozne zatazove latky alebo vitaminy pre nas organizmus a ci je to moc tazke pre nase travenie.
Vo vseobecnosti by ma zaujmalo,ktore by boli vhodne doplnky pre sportovcov ktory chodia posilnovat a chcu nabrat nejake kila hore,viem ze to je hlavne o strave,ale doplnok by mal doplnit a dat este plus nasmu telu,len ci to je dobre pre nas a pre nase travenie alebo je len otazka casu,kedy sa takymto doplnok podobnym tomuto moze pokazit cele travenie.
Tu je odkaz na dany produkt:
http://www.bodyworld.sk/gainer-brutal-g … 3632-g-680
Dakujem

P.S. lebo na stranke iherb,som nasiel sekciu sport,kde su tiez v ponuke podobne doplnky len od inych vyrobcov,ci aj tie dolnky su na jedno kopyto a radia sa medzi tie zle,alebo najdu su tam aj dobre,ktore maju dobre nutricne hodnoty a hlavne neublizia a nezatazia tak telo a travenie.este toto by som chcel vediet prosim vas

Naposledy upravil: david6 (2014-02-12 20:52:16)



144

Re: Gastroezofagealny reflux

Nuz ja som principialne proti naberaniu zbytocnej svalovej hmoty, lebo to treba cely zivot udrzovat, inac sa premenis na hrudu sadla velmi rychle. A vacsia hmota tela si vyzaduje neustale viac potravin, tj organy pracuju ovela viac, a skor sa znicia, doslova ako sa hovori , zoderu.
Dany produkt potrebuje na stravenie casto  aj extra kyseliny a najma enzymy a obsah inych latok tam nie je uvedeny, v akych davkach, tj nemozem na to ani komentovat.



145

Re: Gastroezofagealny reflux

aha, no to mi bolo jasne ale ked clovek naberie svalovu hmotu troska ked sa zneho stal pomali vychrtli clovek co stratil dost kil a chcel by troska nabrat a potom to len udrziavat,nie viacej naberat tj. viacej a viacej jedla do seba pchat.
zaujmalo by ma ci z iherbu,kde si objednavam aj doplnky ako napr. to DGL,tak v tej sekcii Sport su tam aj proteiny aj gainery,proste vela doplnkov pre sportovcov,z proteinu alebo gaineru,ci z nich sa nenajde nieco kvalitne,napr. z gaineru som nasiel toto:
http://m.iherb.com/Naturade-Weight-Gain … 480-g/4102
vybral som tento preto ze bolo na neho najviac recenzii,co vy hovorite nan?dakujem



146

Re: Gastroezofagealny reflux

Osobne si myslim, ze pri normalnej pestrej strave a dobrom traveni si netreba doplnat nic okrem niektorych specialnych latok a tohpo co v tej strave nie je zastupene v dostatku. Ale ked si velmi vychudnuty, tak taky doplnok bielkovin ti moze na cas prospievat
http://www.iherb.com/Naturade-Weight-Ga … l&ic=2



147

Re: Gastroezofagealny reflux

až dobre pozeram, tak tento doplnok bielkovin co ste mi sem dali je bez cukru, to je asi lepsie ci je to v podstate jedno ?
ake by bolo davkovanie tohto doplnku, keby som sa rozhodol ho kupit?
myslite si ze keby som zacal uzivat tento doplnok bez toho ze nebudem chodit cvicit, tak by to nevadilo, nic by som tym nepokazil?



148

Re: Gastroezofagealny reflux

Obvykle su doplnky na svalstvo zmesy bielkovin a aminokyselin. Sacharidy nie su skoro vobec potrebne na budovanie svalstva. Tie su potrebne najma na vyrobu mechanickej energie



149

Re: Gastroezofagealny reflux

ake by bolo davkovanie tohto doplnku, keby som sa rozhodol ho kupit?
myslite si ze keby som zacal uzivat tento doplnok bez toho ze nebudem chodit cvicit, tak by to nevadilo, nic by som tym nepokazil?
Dakujem



150

Re: Gastroezofagealny reflux

Doplnky mozes pouzivat samozrejme aj bez cvicenia, ale mozes mat na ne nedostatok enzymov a kyselin, co sa ti prejavi nafukovanim. Takze vtedu musis s nimi brat doplnok kyselin a enzymov, v tomto pripade napr pancreatine.