101

Re: malé deti

500 milionov zivych mikrobov v case plnenia v 50 gramoch?  To je ubohe. naviac tieto treba chladit, takze ked neboli chladene dlhsie, tak su mrtve aj tak. A nehovori to nic o odolnosti na kyselinym, tj akj ked ich dostanes maximalne cerstve a chladene, nemusi sa ich vobec dost prebojovat cez zaludocne kyseliny zivych do criev.
Nuz ako ustne neobsahuju tie ucinne kultury na usta.



102

Re: malé deti

http://www.iherb.com/Culturelle-Health- … l&ic=1
http://www.iherb.com/Garden-of-Life-Ext … l&ic=4
Aktore s tychto by boli lepšie?



103

Re: malé deti

Nuz ked pozeras na ustne probiotika pozri na
http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … l&ic=3
A ked pozeras na probiotika do criev pozri napr na
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … &ic=11
Samozfrejme na creva treba brat aj zmes mikrovlaknin, lebo aj to ohurujuce cislo 30 bilion(30 miliard) je len malicky zlomok toho, tj len nasada, co by malo byt v hrubom creve a preto to treba rozmnozit aspon 1000 krat pouzitim zmesi mikrovlaknin, co odporucam brat cely zivot kazdemu, lebo ich z dnesnej stravy nedostavame dost. Za tisicrocia sme sa o to postarali hlupym slachtenim rastlin najma na hektarove  vynosyn a potravinarskym priemyslom, co nas o mikrovlakniny pripravuje systematicky.



104

Re: malé deti

Mozem dat 15 mesacnemu do nosa gse?pri nasal je na nom napisane  adults only. Ak ano, aky pomer?



105

Re: malé deti

Dnesne GSE je velmi slabo antimikrobialne, pozri na temu GSE
Roztok praveho citricidalu(60%), professional od BioChem research , 4 kvapky na deciliter vody(100 ml) je bezpecny na kvapky do nosa, oci usi , na vyplachy a samozrejme aj na pitie, bez ohladu na vek.
Mikroby totiz neexistuju specialne detske a ine dospele. Takze ked ich chces znicit musis logicky  pouzivat na ne tie iste prostriedky v tej istej koncentacii pre kazdeho. Rozdiel je len davka, ktora ma ist podla vahy, nie podla veku.



106

Re: malé deti

http://www.magister.sk/produkt/detail/p … fi-10-cps/

tieto su ok ako ustne?potrebujem surne, potom objednam



107

Re: malé deti

Samozrejme su dobre.



108

Re: malé deti

Dobry den, co by ste mi vedeli odporucit ako prirodny variant liekov proti parazitom pre 2 rocne dieta. Na gastre nam predpisali Entizol a Vermox. Parazity laboratorne potvrdene neboli, pred casom vsak syn zhltol kopec piesku, ktory (ako inak) zapachal od vykalov a mocu. Momentalne ma riedku kyslo a niekedy aj hnilobne zapachajucu stolicu, v nej biele nepohyblive nitky 1-2 cm (ktore vsak v labaku ani po opakovanom dodani vzorky, nevyhodnotili ako parazity). Okrem toho ho bolievalo brusko (kratke intenzivne zabolenie, ktore ho prinutilo si čupnut niekolko krat za den) a mal problemy s extremnou plynatostou (potvrdene na sone), co prestalo, ked som mu zacala davat probiotika. Cukor jedava naozaj minimalne, prakticky vobec, oblubuje zeleninu a ovocie, ale napriklad aj maso a pečienku. Podla mna pestro sa stravujuce dieta s mimoriadnym apetitom. Vysledovala som, ze mu skodia kvasnice - po ich uplnom vyluceni hnilobny zapach prestal sa objavovat. Mlieko a mliecne vyrobky ma v jedalnicku prilezitostne. KO vyborny.  Velmi pekne dakujem



109

Re: malé deti

Nuz je nezodpovedne od lekarov, ked predpisuju protiparazitne lieky dietatu, ked nemalo nijak potrvdene parazity v tele. Na druhej strane protiparazitne doplnky moze pouzit kazdy, kedze potravinove doplnky na volnom trhu su schvalene lekarmi ako neskodne.
Samozrejme treba take iste na tie iste parazity pre deti aj dospelych, len deti musia mat samozrejme davku prepocitanu na ich vahu.
Pozor na prejedanie, potom telo nedostane v zaludku dostatok kyselin a zacne tam  kvasit a hnit, co pokracuje aj do criev
A aj male deti mozu dostat do napojov mirovlakniny, cim podporis probiotika, ktore potlacia ine neziaduce, napr hnilobne mikroby v crevach.



110

Re: malé deti

Tiez sa mi to nepaci. Nechcem mu odpalit pecen len tak, kvoli nepotvrdenemu podozreniu.
Okrem probiotik, ktore uziva som mu dnes kupila Lepicol pre deti http://www.slnecnica.sk/produkt/lepicol-pre-deti-200g/, na podporu rozmnozenia probiotik. Ta poznamka o prejedani sa nas tyka. Lebo on naozaj vela jedava. Nastastie sa ulakomi aj na rukolu napriklad, takze tu jeho zravost skusim vyuzit na zvysenie vlakniny v strave.

Ked nepomozu tieto opatrenia, zvazim tie parazity. Budeme objednavat z iherb, tam bohuzial nemaju vami odporucanu 20 dnovu  kúru od NAP. Nenajde sa aj na iherb nieco porovnatelne ucinne?

Aky je vas nazor napriklad na toto http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/
A co oreganovy olej? Ten na parazity nezabera?

Dakujem

Naposledy upravil: lotika (2014-01-24 21:24:07)



111

Re: malé deti

OK, ten Lepicol vyzera dobre, hoci osobne odporucam najma na odmorovanie tela arabinogalactany a modifikovany citrusovy pektin a na potlacenie priberania a "zravosti" glucomannan. Ale akekolvek jemne vlakniny su dobre pre telo.
Ten protiparazitny balicek z jukl je presne podla popisu to iste, ako vyrobok  NAP, len neviem ,ci je to rovnaka kvalita.Dufajme ze ano. A ten rozvrh brania je presne kopia toho na NAP, tj podla dr Huldy Clark. A je to o hodne lacnejsie.
Oreganovy olej je  len minimalne protiparazitny, zialbohu.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-24 21:39:39)



112

Re: malé deti

Este by ma zaujimalo: porovnavam ten originalny protiparazit. balicek s tym od Jukla. Jukl odporuca kuru potiahnut na 3 mesiace a dokupit este balenie klincekovych a palinovych tabliet. Plus v tom jeho balicku je aj pitie caju SLEZINA. Je to nutne podla vas? Konkretne ten caj mam pocit, ze do neho nedostanem - nema rad caje ako take.

Inak zrejme bude problem naporcovat jednotlive davky na jeho vahu 11 kg. Budem musiet pouzit gramovu vahu. Aspon dufam, ze ide o kapsule naplnene praskom.

Inak ked na stranke Jukl pozeram zlozenie napriklad tych klincekovych tabliet, vidim ze obsahuju okrem samotnych klincekov aj: laktóza, škrob, talek, želatina, stearan hořečnatý, drcený hřebíček. Je to v poriadku? Nikde sa neuvadza, co obsahuje kura od NAP, ale mam taky pocit, ze to budu rozdrvene klinceky v kapsuliach bez tychto pomocnikov. Alebo to nemam riesit?

Naposledy upravil: lotika (2014-01-25 19:19:04)



113

Re: malé deti

Nuz zrejme su nejake rozdiely medzi tymi vyrobkami, dnes doplnkari v USA a Canade nedavaju na sypkost do doplnkov talcum, mineral, ani laktozu ani skrob, kedze tieto su pre niektorych ludi alergeny. Nuz ale nemyslin si za za par tyzdnov pouzivania tieto su az natolko skodlive, ak mas obavy, mozes si namliet cerstve klinceky sama a dat ich do malych kapsul.Vyse 90% parazitov tato 3 tyzdenna kura znici, take, co su zacystovane samozrejme nie a tam casto nestaci ani dlhsie pouzivanie tohoto protokolu alebo ovela vyssie davky. Dufam , ze to nie je tvoj pripad.
Potom by bolo treba zistit presne, o akeho parazita sa jedna a najst na neho najucinnejsi liek. Dufam, ze to nebudes potrebovat.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-27 00:04:50)



114

Re: malé deti

Nejde mi o skodlivost, skor o to, aby tam tie pridavne latky neboli na ukor tych ucinnych. Ale tak hadam to tak nie je. Dakujem pekne za rady



115

Re: malé deti

Uvedene e-cka tam nepotlacaju ucinnost . Len su dnes podla moderneho doplnkoveho priemyslu nevhodne.



116

Re: malé deti

Dobry den,
chcel by som sa opytat na moznost brania cordycepsu pocas dojcenia. Mame dvojmesacne dieta a od narodenia ma stale hlieny. Asi v tretom tyzdni mu na zaklade vyterov zistili bakteriu  Moraxella. Citricidal do nosteka nezaberal a nakoniec sme skoncili s atb. Hlieny ustupili a vsetko sa zdalo v poriadku, ale asi pred tyzdnom sa to opat vratilo aj s teplotami a silnym zahlienenim. Vytery boli tentokrat negativne. Manzelka berie pravidelna a uz dlhodobo NAC, collostrum a beta-glukany, dufajuc, ze to prejde malemu do mliecka a pomoze, ale zatial nic... Chceli by sme skusit cordyceps, ale nikde sa neviem docitat na ucinky pri dojceni.
Manzelka ma po porode stale bolesti v posve, mozno nedolieceny zapal po porode,aj ked doktor tam nic neobvykle nenasiel. Aj preto by sme chceli ten cordyceps skusit. Dakujem

Naposledy upravil: adrian77 (2014-01-27 19:02:23)



117

Re: malé deti

Moraxela catharalis tvori biofilmy, ktore zabranuju prieniku ucinnych antimikrobialnych latok do tejto bakterie. Preto odmaskovanie(NAC a serrapeptaza) su nevyhnutne na to, aby sa dala tato kultura znicit v tele, tj najma v prinosnych dutinach a strednom uchu.
Cordyceps je adaptogen,. ktory vseobecne zvysuje imunitu tela a moze tu pomoct. Ale nenahradi ani odmaskovace, ani antimikrobialne latky aplikovane priamo ako kvapky do nosa.
Za to ze lekar nic nenasiel, to neznamena, ze tam nieco nie je, ved je zrejme, ze bolesti a zapaly maju svoje priciny. Typujem na viacere mozne nakazy, najma take, co sa dost tazko s presnostou zistuju, a teda aj moraxela tu prichadza do uvahy, ale aj rozne ine. Osobne by som bral extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu) a berberine(2 x 1 gram) co su na taketo nakazy casto ucinne. A nezabudat na zmes mikrovlaknin a probiotika, lebo po nemocnicnom pobyte, kde sa bezne davaju atb maju ludia bezne znicenu priobioticku floru tj znacne oslabenu imunitu.
Ucinna davka colostra je 2 x 10 gramov plus, to si ludia casto neuvedomuju a naletia na miniaturne davky, co pisu v navodoch vyrobcovia doplnkov.



118

Re: malé deti

Dakujem za odpoved. Problem ale je, ze dieta ma len dva mesiace a podavat mu tie latky je teraz nemozne. Prechadza to aj materskym mliekom? Ked ano, ake davky ma matka brat?



119

Re: malé deti

Nuz collostrum, mu kludne mozes davat, ved je to aj sucast ludskeho materskeho mlieka, ale v mensich davkach.
Oleuropein a berberine sa velmi pravdepodobne tiez dostanu do mlieka, takze ich dieta asi dostane.



120

Re: malé deti

Čo by ste mi poradil pre 6 roč. syna (19 kg), ktorý už tri mesiace kašle ako starý "tuberák"...hovorí, že hrdlo ho nebolí, len ho v ňom škriabe a dráždi na kašeľ...trochu mu to ustúpilo po preliečení kvapkami do nosa - Tobradex  a sirupu Trifed expektotrans - ale to len na čas potlačilo symptómy a o týžďeň kašlal zas...základné testy na alergie boli negatívne, výtery z hrdla a nosa tiež...kašle vo dne v noci...oreganovú kapsľu mi neprehltne, ale mám doma koloidné striebro, kokosový olej, namiesto NAC dočasne Solmucol a mám aj Citricidal profesional Nutribiotic (na fľaštičke je uvedené: LT 22813; EX 7/19 - v popise ešte spomínajú, že : is a natural quaternary compound synthesized from....a tiež že :grapfruit biofavonoids(pholyfenoics)are converted into an extremely potent compound...ale nerobím si žiadne ilúzie - skúška s kvasnicami mi vyšla tak "neurčito") - tak neviem, či ho mám vyskúšať použiť????
Ale teda čo z toho, čo mám doma radíte použiť, príp. čo ešte zohnať, trebárs cordyceps by sa hodil???(priedušky mal však čisté) ....
Už sa to jeho kašlanie vážne nedá počúvať...:(

Naposledy upravil: selinka (2014-02-07 21:58:25)



121

Re: malé deti

Aj odklamany novy GSE je lepsi, ako nic, samozrejme ho vyskusaj v roztoku do nosa, tak silny, ako ho len dieta znesie a vzdy v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu.
V teplom kokosaku mozes az zdvoj-trojnasobnit davku, drazdi to menej, ako vodne roztoky. Len to musis pred kvapkanim postavit do teplej vody, lebo kokosak pri 26 stupnoch celzia stvrdne a neda sa kvapkat.
Na infekcie horneho dychacieho traktu nepoznam nic lepsie ako citricidal a oreganovy olej, ktory sa da aj inhalovat, napr par kvapiek na papierovu trubku a dychat cez nu.



122

Re: malé deti

Chcem sa opýtať kúpil som Inulin a chcel by som ho dávať 4r. dcérke. Je na ňom napísané, že nie je určený pre deti. Beriem to tak že je to skôr myslené že deti to ťažšie konzumujú, ako to že by to nemohli vôbec konzumovať. Ďakujem



123

Re: malé deti

Inulin vo vacsich davkach podpori plynnatost, preto treba mensie davky. Ale nevidim ziadny dovod, aby bolo vyluceny pre deti.
A odporucam zmes roznych mikrovlaknin, nie len jedno(psylium, pektiny, inulin, arabinogalactany, glucomannan...)



124

Re: malé deti

moje 6 mesacne dieta 7,5kg ma zatekajuci soplik, uz je to mesiac, liekmi antibiotikami sa to na par dni zlepsi, potom zase kasel. davam mu 150mg NAC vo forme sirupu Solmucol, Hedelix sirup, zacala som mu striekat do nosa roztok zo 6kv v 100ml GSE 33%. mam kapsuly s oreganovym olejom, chcela by som vediet, ako mu to mam dat inhalovat a ci mozem ,dik



125

Re: malé deti

Nuz atb mu znicili probiotika, tj dieta stratilo vyse 70% obrany. Takze probiotika a mikrovklakniny na podporu ich rozmnozovania sa je prva vec co by som potradil. NAC je vhodne aj pre deti a oreganovy olej aspon dychat vypary(das na papierovu trubku 1-2 kvapky oreganoveho oleja nie viac, vyskusas, ci ta to nedusi prilis, a potom nechas dieta cez to dychat nejaky cas.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-10 21:23:42)



126

Re: malé deti

Dobrý večer rng,prosím o radu pre moju 7 - ročnú vnučku. Pred dvomi týždňami jej vyoperovali nosné mandle pretože mávala každý mesiac angínu, mandle jej tlačili na bubienok a nepočula dobre.Vysali je tekutinuz eustachovej trubice ,celkom fajn sa zotavila ,ale dnes mala teploty 39 a kašlala.CRP jej vyšlo tak na hranici tak jej predpísali atb.Po dvoch týždňoch od operácie mala začať užívať nejaký liek na zvýšenie imunity,ale ochorela tak z toho nič nie je.Ako jej pomôcť s tou imunitou ? Ďakujem za všetky rady čosi doteraz poskytol.



127

Re: malé deti

Pozri na temu infekcie,
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
kde viaceri lekari tvrdia, za atb nie je casto vhodne na rozne infekcie hornych dychacich ciest, dokonca niekedy  niektore z tych infekcii podpori.
Odporucam kvapky roztoku citricidalu do nosa, kde sa v prinosnycn dutinach rozne infekcie z kvapockovych infekcii vo vzduchu zdrzuju, a kde ich nic ustne brane nevie znicit.
No a na odhlienenie odporucam najma NAC, dospela davka je 2 x 600 mg, sa sa otvorit kapsula a vysypat do napr 3 deci vody, ochutit nejakou ovocnou stavou alebo/a medom a davat pit po deci dietatu akoze :"citronova voda" , cez slamku.
No a ked sa ti podari do nej postat oreganovy olej v enterickych kapsuliach, ako ma napr firma NOW, tak to mas vyhrate, 2 az 3 krat jedna kapsula, s jedlom.
Mandle nie su zdroj infekcie,  preto ich vyoperovanim sa nic nevyriesi,  ale vzduch s kvapockovou infekciou  je zdrojom nakaz, a ta sa moze potom zdrzovat mesiace v prinosnych dutinach a odtial s hlienami znova a znova nakazovat hrdlo, mandle, priedusky pluca a v noci v leze pri kasli sa moze dostat aj do stredneho ucha cez eustachovu trubicu.