1

Téma: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Aj napriek tomu ze tu uz RNG vela krat pisal o vitamine C,davam do pozornosti tuto knihu na internete.Stoji za precitanie...

Staci dat do googla: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Mam s vitaminom C osobne velmi dobre skusenosti,:starsi syn maval casto bradavice a po vysokych davkach C vitaminu mu vsetky do jednej zmizli.Momentalne aplikujem liecbu C-vitaminom mladsiemu na velmi odolnu infekciu v strednom uchu.Vyzera to ze to zabera..dost rychlo...:-)



2

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Tosom rad.
Ja osobne pouzivam megadozy vitaminu C(1 gram za hodinu esteru C s bioflavonoidmi) pri nahlom viralniom utoku, ktory treba zachytit co najskor, hodiny sa tu rataju. A obvykle za 2-3 dni je po viruse, a clovek sa musi samozrejme urcity cas regenerovat/rekonvalescencie, aby nechutilo oslabene telo nejaku sekundarnu/druhotnu infekciu.

Na ine som to este neskusal, ale iste to ma plno pouziti na ine zdravotne problemy, megadozy vitaminu C dokonca ako infuzie sa pouzivaju casto s uspechom pri lieceni rakovin,. s davkami az vyse 100 gramov neutralneho vitaminu C dodaneho postupne do tela cez infuzie denne.
To uz ale nie je zalezitost doplnkov, ale lekarskej alternativnej liecby, to som tu len spomenul na to, aby ludia videli, co je to naozajstna megadoza vitaminu C, ked sa boja pouzit co len odporucane denne 3 gramy.



3

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Ze vraj 3 gramy by mal konzumovat zdravy clovek.Logicky... ,clovek ktory uz ma nejake problemy zdravotne by mal konzumovat ovela viac a pravidelne,aby mal urcitu hladinu v krvi po cely den.



4

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Sisa 24 a kolko davok mu pomohlo s tymi bradavicami ? .. myslis ale intravenoznu liecbu vitaminom C nie ?



5

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Na to som prisla uplnou nahodou,len pravidelne pil sumivy celaskon 1000mg,pretoze som ho kupila namiesto sirupu..do vody.Az neskor mi povedal ze z toho celaskonu mu zmizli vsetky bradavice....uz si ani nepametam ako dlho to pil...ale moze sa to neobmedzene dlho,lebo c-vit nema ziadne skodlive ucinky..

Myslim ze denne vypil az do 10 gramov c vit.

Naposledy upravil: Sisa 24 (2012-03-04 19:15:01)



6

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

10 gramov kyseliny askorbovej so sodou bikarbonou=11.3 mg neutralneho vitaminu C, askorbatu sodneho    Na aku telesnu vahu?
To by ma velmi zaujimalo konkretne, aby som si to mohol zaraditr do odporucenych antiviralnych, lebo zatial tam mam, len ze vitamin C vo vacsich davkach je antiviralny a moja jedina skusenost s nim je vo forme ester C (forma velkomolekularneho askorbatu vapenateho) a potlacenie beznych chripok.
Na ine virusy som to zatial este neskusal (nemam na stastie na to dovod osobne)



7

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

No moj starsi syn je riadne chlapisko...myslim ze uz vtedy asi pred troma-styrmi rokmi uz mal aspon 80 kilov...ak nie viac...A pametam si ze v tom case bolo leto a stale chodil a zarabal si c-vit...Vtedy som este nemala informacie co mam teraz a vycitala som mu ze to prehana...ze je to skodlive...:-)



8

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Zaujimave, ze uz taka mala davka pomoze proti virusom!
Dolezite je ale to, ze pil postupne cely den , tj udrzoval si cely den zvysenu hladinu vitaminu C v krvi/ Inac vitamin C v terj forme ma velmi kratky polcas zivota v tele, len pol az 1 hodinu, preto je dolezite ho neustale dodavat, nie jednorazove velku davku.

Naposledy upravil: RNG (2012-03-05 16:29:02)



9

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

A ako dlho sa udrzi v krvi ester C?



10

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Pri podavani patentu museli dokazat, ze sa udrzi najmenej 5 krat tak dlho, ako kyselina askorbova. Casto je to aj dlhsie, to velmi zavisi od jednotlivca a jeho schopnosti vylucit enzymi na rozklad toho esteru na jednoduche askorbaty vapenate.
Rozdiel je polcas rozpadu v krvi, vo svaloch a v tuku.



11

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Tato kniha mi velmi pomohla!
Knihu je dobre brat ako info,nesluzi ako predpis,rovnako ako moj prispevok,podava info aj z druhej strany.
Kazdy za seba a na sebe!
Trpel som neznesitelnymi bolestami sposobenymi zapalom sed.nervu alebo jeho casti,kedze posledne dve medzistav.platnicky su vysunute,z toho vychadzali pri diagnostike.
Odmietam akekolvek analgetika a niektore druhy liekov,uzival som Cvit.5-6g kazde 2-3h,non-stop 5dni/aj v noci/.Denna davka bola40-50g.Bolesti ustupili,ale nadalej uzivam cca 20-30g/den.Uvadzam to pre tych,ktory sa boja vyssich davok.Moja vaha 60kg.
Moj zdroj bol z kanady/zial/ale zabral a pokracovatel Pauinga sa mi zdal slabsi,aj moja sestra to tvrdi,ale mame nedrazdi trav.trakt/vek55/to pripajam,ze je to ozaj velmi individualne a kazdy to musi na sebe preverit.



12

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nuz vitamin brat na udrzbu tela a megadavky ako liek su dve rozdielne veci.
Samozrejme farmacia nedovoli tvrdit o vitaminoch a potravinovych doplnkoch, ze maju liecive ucinky.
Podla nich su liecive len tie, co im oficialne schvalia ako lieky.

Inac ja mam na zapal sedacieho nervu, tj jeho regeneraciu osvecene brat zdroje EPA a DHA, teda rybacie oleje v davkach az 10 gramov denne, alebo ovela ucinnejsi krill olej 2 gramy denne.
Ciste protizapalove je napr 3 x 1500 mg curcuminoidov s 10 mg bioperinu na zlepsenu absorbciu.
To mojej zene zabralo na hrozny zapal bedroveho klbu za tyzden brania. Bola napuchnuta ako balon, nevedela ani sediet, ani spat. A nakoniec zo zufalosti ma posluchla("doma nikto nie je prorokom" hovori stare prislovie) a zbavila sa toho zapalu rychlo.

Zapaly nervovych obalov, vystelkov roznych organov a podobne su casto vysledok nasich  vlastnych virusov, preto odporucam kazdemu si zvysovat viralnu imunitu, aj ked sa mnohe nase virusy na vonok neprejavuju.



13

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Dakujem za radu,urcite vyuzijem,hej mudrosti nasich predkov su ako diamanty brusene casom.

Pijem tento olej http://www.mollersomega3.com/p-21-12-pr … roduct_21.

V doplnkoch som zaciatocnik,ale toto forum mi velmi pomaha.Dakujem.
Mam este nejasnosti ohladom uzivania Cvit.teda casu kedy ho uzit,vzhladom k trav.procesom,kedze este stale citim potrebu vyssich davok,ale najprv precitam vsetko dostupne,lebo doposial som sa zameral len na grami,a az ked bolesti ustupili ma zacalo trapit nacasovanie a vyrobcovia.



14

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Najdlhsie sa v tele zdrzi ester C, az patnasobne dlho, ako kyselina askorbova alebo rozne askorbaty.
10 gramov oleja je polievkova lyzica. Cod liver(tresci olej) obsahuje hodne vitaminu A, takze ho neodporucaju brat viac, nez 2 lyzice denne.
Krill olej ma formu phospholipidov, nie triglyceridov, preto je mnophonasobne ucinnejsi v tele ako rybaci olej.
Naviac ma len maly zlomok zamorenia, co maju drave ryby, ako treska a losos.



15

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Dakujem Vam za info a cenne rady.
Myslim ze prejdem na ester C a urcite zmenim olej.
Este pridam aj jod a postupne dalsie doplnky,kedze vdaka tomuto foru som ziskal info co a od koho ojednavat.



16

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

OK. Prave som dopisal prispevok na spravu, ze jeden si objednal Everest Nutrition krill olej cez www.shipito.cz a vyslo ho to ovela menej pri objednavke 6 flasiek, ako z inych zdrojov, cca 22 dolarov aj s postovnym za flasku. Dokonca neplatil ani clo.
Pritom Everest Nutrition ma asi najkvalitnejsi krill olej a flaska ma 60 kapsul po 625 mg, nie 500mg ako druhi.
A definitivne nema vonu ryb a olej je plny astaxanthinu, je skoro uplne cierny.



17

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Žeby objavili Ameriku?
http://magazin.e15.cz/veda-a-technika/v … nou-903179



18

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

To su veci zname uz od tridsiatych rokov minuleho storocia a dosial potlacane zdravotnickym priemyslom, casto s nastrojami mafie.



19

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Zdravim,

ku knihe od pana Tuhárskeho som sa dostal nedavno aj ked vit.C vo forme Esteru-C na zaklade odporucania RNG uz nejaky ten cas uzivam.
Zaujal ma vsak jeden udaj v knihe v sekcii o mineralnych askorbatoch, hlavne askorbat vapnika, kam by sa mal zrejme radit aj ester-C (Calcium Ascorbate):

Tvrdi sa tam, ze jeden gram obsahuje 114mg vapnika, ktory sa dobre vstrebava avsak odporucany denny limit je 2,5g denne comu zdpoveda 21,9g askorbatu. Upozornuju, ze vapnik v niektorych doplnkovych formach moze podporovat rast nadorov a odporucaju sa mu vyhybat intravenozne a pri rakovine.

Mna teda zaujima, ci je tato forma esteru naozaj vhodna iba do tych davok okolo 20g denne pri liecbe roznych virusovych ochoreni a pri snahe uzivat vacsie davky nez 20g by nebola lepsia ina forma ako lacnejsia kyselina askorbova alebo askorbat sodika. Resp. ci sa netreba nejak extra obavat toho vapnika.
Dakujem



20

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Ked ma niekto drzost napisat, ze vapnik podporuje rast nadorov, tak dalej sa s nim vobec nebavim.
Ze moze sposobit vo velkych davkach zapchanie ladvin, aj to je dost nepravdepodobne, lebo vo forme askorbatu je vyborne rozpustny vo vode, tj nemoze krystalizovat a tvorit kamene v oblickach.Leda ze by sa z tela vylucili stavelany, kde kyselina stavelova vytlaci kyselinu askorbovu a tie by vytvorili kamene v ladvinach. Ale nevidim nikde ziadne expeimentalne dokazy na to, len recicky a upozornenia.
Zapchane ladviny(nephritis) boli roznymi doplnkami vapnika, najma anorganickymi ako stavelany, a karbonaty, to je potvrdene z rozboru kamenov.
Nie vsak chloridmi (ked zaludocna kyselina sa naviaze na askorbat vapenaty a vytvori chlorid vapenaty a kyselinu askorbovu, lebo tieto dva su tiez vyborne rozpustne vo vode a teda nemozu vytvorit ziadne kamene.

Takze ten strach z prebytku vapnika je len, ked je v inych formach, a nie vyborne rozpustnych.
Napriek tomu by som na infuzie pouzival zmes askorbatov, nielen askorbat vapenaty, ale aj horecnaty, sodny, draselny, zinocnaty a ine, co zaroven telu doda potrebne mineraly a tak telo posilni v boji proti rakovine.



21

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Vdaka za odpoved.
Kniha cituje vyjadrenia istych odbornikov, ktori sa zaoberaju vitaminom C a obhajuju tuto liecbu, tak by som predpokladal, ze nepouziju praktiky ociernovania z opacneho spektra. Kazdopadne uvadzaju, ze "iste" doplnkove formy "mozu" ten rast podporovat a iba upozornuju ze v istych pripadoch je lepsie pouzit inu formu vitC. Nebral by som to teda vyslovene ako nejaku drzost. Kazdopadne kniha je velmi zaujimava, tak ju predsa neodsudim na zaklade jednej nepresnosti (staci ju brat s nadhladom).

Skor by ma zaujimalo ci je dobry napad investovat do lipozomalnej formy. Kedze je draha tak skor vyrabat doma, kde viacmenej staci iba ta ultrazvukova vana - teda aspon podla videi na youtube a roznych zahranicnych for. Ide mi o tu dobru vstrebatelnost, len zas nie vsetky veci zhotovene doma na kolene su presne a bezpecne...



22

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Boj proti doplnkom ma 2 formy, jedna je ciastocne spochybnenie, aby sa to zdalo skoro pravdive a druhe su vyslovene drze lzi.
Sucastou boja proti doplnkom, je "starostlivost o bezpecnost spotrebitela" co je drza loz, lebo potravinove doplnky v USA mozu zostat na trhu len ked su uplne bezpecne. Akonahle maju dokaz o skodlivosti, tak ich stiahnu okamzite z trhu a vyrobcovia doplnkov pri tpom, aktivne pomahaju.
Predsa nie su samovrahovia a nenechaju FDA moznost napadnut ich celu vyrobu lern kvoli jednemu doplnku, ktory nie je celkom v poriadku podla definicie doplnkov.
A ze to robia dosledne dokaz je ze na doplnky nezomrel napr v roku 2008 v USA nikto, ale na potravinove nakazy vyse 5000 ludi. Tj doplnky sa kontroluju samotnym doplnkovym priemyslom ovela prisnejsie, nez potraviny potravinarskym priemyslom



23

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Niečo podobné ako pri tom vápniku som našla aj o vitamíne E, teda, že jeho forma - alfa tokoferoly vo výživových doplnkoch zvyšuje riziko rakoviny.

"Chráni alebo nechráni teda vitamín E pred rakovinou? Otáznik preto, lebo doterajšie výsledky viacerých štúdii boli značne rozporuplné. Zdá sa však, že odpoveď na túto otázku sa konečne našla.
Vitamínu E sa vyskytuje v rôznych formách: v potravinových zdrojoch najčastejšie nachádzame gama- a delta-tokoferoly a vo výživových doplnkoch alfa-tokoferol. Tieto formy majú, ako sa ukazuje, úplne opačné účinky v zmysle ochrany pred rakovinou. Prírodné formy riziko rakoviny znižujú, kým alfa tokoferoly z výživových doplnkov podľa najnovších výsledkov môžu riziko rakoviny aj zvýšiť (aká podobnosť s prírodnou a syntetickou formou betakaroténu!)."

je to zo stránky http://www.akv.sk/index.php?option=com_ … ;Itemid=30
ale asi je to tiež len jedna z foriem boja proti doplnkom



24

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Pozor, experimenty boli robene z formou DL alfa tocoferol, tj nie prirodnou formou vitaminu E. To samozrejme tie spravy "zabudli" povedat.
Ja osobne pouzivam zmes prirodnych tocoferolov a tocotienolov.
To iste sa tyka tych "vyskumov" okolo betakarotenov a rakovinou.
Samy podvod, ako obvykle a manipulacia statistik.

Je pravda, ze aj rakovinne bunky ziju z roznych zloziek zivin, co prijmame, ale to neznamena, ze tie zlozky zivin nepotrebuju aj ine bunky a ze ich mozeme jednoducho prestat brat, aby sme "potlacili" rakovinu. Na potlacenie rakovin su ine, ovela ucinnejsie prostriedky, pozxri temu rakovina.

Naposledy upravil: RNG (2013-02-13 20:40:49)



25

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

vďaka za objasnenie :-)



26

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

OK



27

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

1. RNG chcem sa Ta opytat aky mas nazor na infuznu liecbu vitaminm C. Uz sa to zacina oficialne rozbiehat aj na Slovensku. Je to vsak kyselina ascorbova.
http://www.vitamin-c-infuzia.sk/verejno … itaminom-c
Liecba je financne narocna nakolko ju poistovne nepreplacaju.
2.Zvazujem ze by som pila cečko. Viem ze ester je najlepsi z hladiska dlzky udrzatelnosti v organizme a neprekysluje ale co povies na tento?
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Calciu … 54-g/40790
Beriem vela doplnkov a je to velmi financne narocne.
3.Kolko gramov denne by si mi odporucil na onkologicke ochorenie

Dakujem vopred za odpovede na moje otazky



28

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nuz farmacia zistuje, ze mozu zarobit slusne predrazovanim lacneho vitaminu C , ked ho budu predavat ako drahy injekcny. A samozrejme v  primalych davkach, ktore nebudu konkurovat ich chemoterapii
Calcium askorbat mala molekula,  nie je to iste, ako ester C, ktory ma molekulu ovela vacsiu a preto sa v tele udrzi az 5 krat tak dlho, kym, vypadne cez ladviny.
Zialbohu, doplnkari  tuto formu nemozu ponukat na vnutrozilove pouzitie, to by ich FDA velmi rychlo zastavila. Takze ho mozes pouzivat len ako ustne podavany(per os) potravinovy doplnok. Ja pouzivam pri chripkach az 1.5 gramu kazdu hodinu(100 kg), bez akychkolvek problemov.
Ak chces, mozes si vyrobit z neho aj liposomicku formu, co lepsie prenika do tela, ked to zmiesas s lecitinom a das do ultrazvuku aspon na 10 minut. Pozor na to, aby sa ti to neprehrialonad 50 stupnov celzia. Daj tam pre istotu aj kusok ladu.
http://www.iherb.com/American-Health-Es … l&ic=1



29

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

RNG - pred par mesiacmi som experimentoval s vyrobou lipozomalnej formy vitaminu C a veru musim povedat, ze neuspesne. Pokusov som urobil pozehnane v roznych variaciach, s roznymi kyselinami askorbovymi od roznych vyrobcov, to iste plati aj pre sojovy lecitin. Zakupil som dokonca 2 ultrazvukove vanicky, aj ked jedny z tych lacnejsich do 50E ale podla navodov ohladne tejto vyroby maju stacit aj tie najobycajnejsie. Po vyrobe bol lipozomalny vit. c vzdy kysly, nemozem povedat ze by sa kyslost badatelne znizila. Takisto som skusal test s hydrogenuhlicitanom sodnym na overenie enkapsulacie - vzdy mi to vysumelo poriadne. Venoval som tomu naozaj dost casu a nakoniec mi vyslo, ze ak naozaj nejaka enkapsulacia prebehne tak prinajlepsom do 5% a nie proklamovanych 75% a viac. Pri tak vysokej enkapsulacii ako deklaruju navody, sa uz len chutovym testom da poznat rozdiel medzi vzorkou pred enkapsulaciou a po.
Naozaj by som bol velmi rad, keby to fungovalo ako tvrdia tisice ludi ale mne to v ich pripade pride ako placebo. NAvyse vela z nich pouziva askorbat sodny a tam uz to chutou poznat veru nejde. Nikto nebol schopny urobit relevantny test pod vykonnym mikroskopom na vzorke urobenej doma a tak je mi naozaj tazke tomu uverit.
Keby bolo aspon takychto vedeckych dokazov viac, bol by som ochotny kupit profesionalnesiu ultrazvukovu vanicku aj za 500E, momentalne mi to vsak pride ako vyhodene peniaze.



30

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

NuZ ja neviem, co sa to po naviazani na liposomy ci pokryti liposomami prejavi zmenou kyslosti.
Ale keby labaky za nieco stali, tak by to vedeli zistit podla hladiny vitaminu C v krvi. To by bolo asi najpresnejsie urcenie, lebo od tej hladiny zavisi ucinok vitaminu C v tele.
Nemyslim si, ze to vidno pod mikroskopom, mozno pod  takym, co ma vyse miliona zvacsenie, kde mozno vidiet jednotlive molekuly ale takych je na celom svete len zopar, pokial viem.Ja som taky elenktronovu mikroskop raz hladal, ked som si chcel zmerat velkost castic v koloidnom striebre, co som vyrabal vtedy a nikam som nedosiel, maximalne som sa dostal k mikroskopu s 200 000 nasobnym zvacsenim, co na to samozrejme nestacilo.



31

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Ano na to som narazal, ze k takemu mikroskopu je takmer nemozne sa dostat a preto je cela mania okolo home-made lipozomalneho vitaminu akasi nejednoznacna a viacmenej nepodlozena.
Podla vysvetleni ako enkapsulacia funguje, cisto laicky vysvetlene by sa mali ciastocky vitaminu C obalit fosfolipidmi. To by sa malo dosiahnut ultrazvukom. Pokial teda tvrdia ze 75%-90% toho vitaminu sa obali, logicky mi z toho vyplyva, ze ak jedina kysla zlozka je vitamin C, nemalo by to byt take kysle ako na zaciatku.
Ale ako som spominal robil som aj test s hydrogenuhlicitanom sodnym a tam uz chemia nepusti. Kedze mi ten lipozomalny vitamin C zakazdym poriadne vysumel, bol to jednoznacny dokaz toho, ze ta kyselina askorbova tam bola vo velkom mnozstve v povodnom stave a zreagovala na askorbat. Ten test som si nevymyslel, je obsiahnuty vo vacsine navodov kde sa meria hladina a intenzita reakcie a podla toho ako to v pohari stupne, sa da odhadovat (zhruba) percento enkapsulacie.

Kedze sa mi nepodarilo urcit element alebo pricinu mojho neuspechu pri pokuse vyrobit tuto formu vitaminu, musim sa spolahnut na kombinacie esteru-C, praskovej kyseliny askorbovej a predrazeneho komercneho lipozomalneho vitaminu C.
(Ake by to ale bolo skvele, keby to bolo naozaj take jednoduche vyrobit doma - aj ked odhliadnem od rizika poskodenia si, ak je podomacky vyrobeny roztok kontaminovany niecim nezelanym a dopravime si to cez lipozomy priamo do bunky...)

Naposledy upravil: markk (2014-01-23 22:59:24)



32

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nujz ked pouzivass len na konzunaciu schvalene potravinove doplnky, nevidim dovod na ziadnu kontaminaciu. A zrejme na to treba aj trosticku trikov a velmi silny ultrazvukovy generato, pripadne rozpustidla lecitinu, ktore sa maju postupne odparit a tak ten klecitin prinutit pokryvat cokolvek das do vodneho roztoku co s tym necjas v ultrazvuku reagovat. Pozri na
http://groups.yahoo.com/neo/groups/DIY-LET/info
http://www.betterhealthguy.com/making-a … l-compound
http://www.naturalnews.com/034646_vitam … _dose.html
http://www.quantumbalancing.com/liposomalC.htm

Ale aj obycajny vitamin C, beZ akejkolvek liposomickej ochrany sa predsa len absorbuje na 10 az 15 percent a ester C aj vyssie.



33

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Trikov som uz skusal viac ako dost. Presliedil som vtedy aj tebou uvedenu DIY-LET skupinu a mnohe ine. Jedine, co by mohlo zohravat zasadnejsiu ulohu je vykonna ultrazvukova cisticka ale to pokial mi niekto naozaj dokazom nepotvrdi alebo neukaze, ze funguje, kupovat naozaj nemienim. Bohuzial na Slovensku alebo v Cechach som neregistroval ziadne forum, kde by sa tomu ludia nejak viac venovali, alebo mali skusenosti.
Zatial ostanem pri liveOn lipospheric vitamin C a Ester-C v kombinacii s praskovou kyselinou askorbovou - osvedcene a overene smile



34

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

OK. Uvedena literatura uvadza, ze na komercne pokryvanie pouzivaju lecitin rozpusteny v rozpustidle, ktore sa odparuje a tym prinutia lecitin sa usadzavat na inych latkach pritomnych v roztoku.
Kedze lecitin sa dobre rozpusta v alkohole, skusim to s etylalkoholom
Inac na tu domacku metodu hovorie, ze pokryje len asi 70% vitaminu C po hodine ultrazvukovania, tj samozrejme to nie je tak kvalitne, ako komercne, ale to neznamena, ze je to bezcenne. Inac sa totiz vitamin C vo forme kyseliny askorbovej dostane do obehu krvi s ucinnostou len 10-15%.
Ja mam v praci cisticku obsahu 3 litre s vykonom  600 Watov , co je dost slusne, ale nie spickove.
Ak si najdem cas, tak to tam vyskusam. Zmes dam do plastoveho vrecka a ponorim otvorene na to, aby sa mohol alkohol odparovat do cisticky naplnenej vodou, pripadne tam dam aj lad do vody, aby sa to neprehrialo nad 50 stupnov, co by mohlo znicit vitamin C.
A na to, ze kyslost nezmizla nestaci to len ochutnat, treba merat presne PH, co ti povie, nakolko ucinne si ten vitamin C obalil.
Nie ze by som chcel konkurovat profesionalom, ale kedze alkohol, lecitin vitamin C v roznych formach a ultrazvukovu cisticku mam, nevidim dovod, aby som sa s tym trochu aspon zo zvedavosti nepohral. Pripadne mozem si spravit aj ine liposomy, najma z latok, co sa uboho absorbuju, ako napr cuircuminoidy a podobne. A kedze liposomy ochranuju pred zaludocnymi kyselinami, je to mozno pouzit aj na ucinnejsiu alkalizaciu, kde alkalizator sa nespotrebuje na zaludocne kyseliny, cim skodlivo odkysly zaludok. Takze mozno to bude dobre aj na rozne mineraly na kosti.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-28 09:59:04)



35

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Tak fajn, pokial mas taketo moznosti a chut urobit pokus, budem rad a len to uvitam. Mne je jasne aka nizka je vstrebatelnost kyseliny askorbovej a preto aj nejaka 20-30% enkapsulacia v domacich podmienkach by bola skvela. Nemam vsak pocit, ze tie ich uvadzane 70 a viac % enkapsulacie v obycajnych lacnych cistickach maju nieco spolocne s realitou.
Drzim teda palce s etylalkoholom a dufam, ze sa to podari.

P.S.: Nemam skusenosti s vykonnejsimi cistickami ale nemalo by sa to plastove vrecko ponorene do cisticky porusit jej posobenim? Resp. plastove ciastocky kontaminovat danu zmes?



36

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Ani silne cisticky nemozu porusit plastove vrecko. A ked udrzujes teplotu  nizku a plast neobsahuje skodlive polyfenoly,tj je to potravinarska kvalita podla dnesnych prisnejsich noriem,  nemusis sa obavat.



37

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Ok vdaka za vysvetlenie.

V pripade udrziavania nizsej teploty je naozaj na povazenie, ze vela ludi v navodoch na lipozomalny vitC pouziva cisticku s ohrevom. Pekne im ta zmes po case zhustne. Otazka potom je, ze aj ked enkapsulacia funguje, naco im to je, ak to ohrievaju na teplotu ktora vitaminu C vyrazne skodi.



38

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nuz to neviem, ale ked chces kapsulovat na teplo citlive latky, tak to musis robit za studena.
Ja keby som mal navtrhnut priemyselne zariadenie na to, tak by som odparoval riedidlo za pomoci vakua, tj za studena pri ultrazvukovom vibrovani. Tym ze by sa vyparil alkohol by to zaroven chladilo celu zmes.



39

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Dobry den,

chcela by som vyskusat vacsie davky vitaminu C potom, co som precitala tento clanok:

http://www.slobodavockovani.sk/news/ako … taminom-c/

vyzera to tak, ze mam cierny kasel.....kedze antibiotika, kvapky nezaberu, idem na to s vitaminom C. Zatial som uzivala Cetebe a Vitamin C Long Effect 500mg, ale tieto su smiesne davky oproti napr. tym 10mg v clanku.
Clanok neodporuca ester ani askorbat vapenaty, skor askorbat sodny alebo liposfericky vitamin C. Vid:

http://www.amazon.com/NUTRIBIOTIC-SODIU … ref=sr_1_2

Aky je na to Vas nazor prosim a konkretne na tento askorbat sodny? Je podla Vas zbytocne na to vyhodit peniaze, kedze sa rychlo dostane z tela von? Mozem poprosit, date sem link, ktory vitamin C uzivate Vy konkretne?

Dakujem velmi pekne.



40

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Askorbaty sa zdrzuju v tele tak 1/2 az 1 hodina, patentovany ester C az 5 nasobok dlho, preto ja osobne pouzivam tento novsi vyrobok. Linus Pauling pouzival najma askorbat sodny, pripadne draselny, lebo v tom case este nebol ester C na trhu
To, ze sa to z tela dostava rychlo von este neznamena, ze to aspon docasne nezvysi hladinu vitaminu C v krvi a to telu znacne pomaha.
Mocom sa vylucuje aj velka vacsina liekov, aj atb napr a to neznamena, ze pokial su v tele, tak nemaju ucinnost.
Ja osobne pouzivam aj kyselinu askorbovu spolu s draselnou bikarbonou(KHCO3, na Slovensku predavane ako Kalinat, odkyslovac vin)
ale pri viralnych utokoch zasadne pouzivam ester C, aby som dosiahol rychlo a dlhodobo vysoke hladiny vitaminu C v krvi.
Draselna bikarbona je lepsia, ako soda bikarbona, lebo nam zaroven doda viac potrebneho draslika a menej sodika, ktoreho dostavame aj tak privela obvykle



41

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Dakujem krasne, vsetko jasne,
uz mam aspon kyselinu askorbovu, kalinat este nie, ale kratky cas mozem uzivat kyselinu aj bez kalinatu, vsak?
kolko beriete Vy z kyseliny askorbovej proism? 3g?

a bola by som vdacna keby ste sem dali, ktory ester C uzivate Vy...myslim link,
dakujem moc.



42

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nuz ja pomerne dobre znasam aj kyslu formu vitaminu C a tak su ju pridavam do mojej vody na pitie casto aj bez kalinatu. Vyskusaj a uvidis, len si to rozdel, na viacero davok, aby si si neokyslila prilis creva, inac ta moze prehnat. Ja pouzivam aj tento praskovy do mojej vody na pitie
http://www.iherb.com/American-Health-Es … &ic=16
aj tento v kapsuliach, ked potrebujem brat hodne pri virusovych napadnutiach tj az 1.5 gramu za hodinu den-dva
http://www.iherb.com/American-Health-Es … l&ic=4



43

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

teraz som dokoncil test lipozomalneho vitaminu C.
dal som do dvoch poharov rovnake mnozstvo roztoku, jeden pred ultrazvukom, a druhy po ultrazvuku. vysumeli obidva rovnako.
cisticka ma 170W



44

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nuz zrejme ti to nejak valne nepokrylo, tj nevyrobil si dostatocne pokryty liposomalny vitamin C



45

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

len otazka je co som pokazil...lecithin som rozmixoval, neboli vidno ziadne pevne castice, kyselinu askorbovu som poriadne rozpustil tiez, a potom to bolo 8 minut v cisticke...
poradilo sa tu uz niekomu uspecsne spravit lipozomalne C?



46

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Na ucinne pokrytie lecitinom ho treba rozpustit napr v alkohole, pridat do zmesi co chces lyofilizovat a v ultrazvuku nechat odparovat, aby sa vylucoval z alkoholu a usadil na inych materialoch, v tvojom pripade na askorbovej kyseline.
Zrejme ze technologia nie je az taka primitivna a preto vysledokucinn ost pokrytia zavisi velmi od roznych faktorov, od teploty, cez intenzitu ultrazvuku az po cas na to potrebny.
Presne postupy ako na to si firmy samozrejme  chrania



47

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

podarilo sa mi vyrobit asi 30-40% lipozomalny C

nepouzil som zatial alkohol, ale v dalsej testovacej verzii tam tam asi jeden stamperlik etanolu z lekarne. ked tam dam ten alkohol je to bezpecne? stihne sa stamperlik 60% etanolu za 4 hodiny odstranit?

--------
postup:

lecitin som 4 hodiny rozpustal vo vode ktora mala izbovu teplotu (cca 24stupnov), nasledne som ten lecitim rozmixoval. potom som pridal rozpustenu kyselinu askorbovu a znova som to zmixoval.

odlial som si do pohara testovaciu vzorku pred cistickou, a potom som dal zbytok do cisticky 170W na 8minut.
potom test pomocou jedlej sody. vzorka bez cisticky vysumela tak ze skoro mi pena vytiekla z pohara. vzorka ktora presla cistickou vysumela cca na 2cm a potom pena klesla na 3mm.

Naposledy upravil: tracheus (2014-06-17 19:14:40)



48

Re: /dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Rozpusti lecitin napr vo vodke, ak nemas cisty etanol, a potom ultrazvukuj co najsilnejsi roztok vitaminu C nie  8 minut ale aspon hodinu, za ten cas sa ti alkohol odpari a lecitin ti pokryje .
Totiz lecitin sa roazpusta aj vo vode, tj daj tam minimum vody a rozpusti lecitin v alkohole, ktory sa pocas ultrazvukovania vypari a tak sa musi lecitin usadit na obsahu c cisticke.
VCi uz je to vitamin C, alebo ine doplnky.
Pre mna su ovela dolezitejsie najma slabo absorbovatelne ako curcuminoidy, boswelin, transresveratrol a podobne.