1

Téma: rakovina lymfatickeho systemu

Ahoj RNG a dalsi,

mojmu velmi blizkemu cloveku diagnostikovali rakovinu lymfatickeho systemu, ide o no-Hodgkins. Ma po celom tele, teda v miestach lymfatickyh uzlin nadory.

Momentalne mu idu urcit liecbu.

Co vsetko mu mozem odporucit, co vsetko by mal brat a na co by sa mal zamerat.
Mimochodom, ide o cloveka, ktory aktivne sportoval, ma 60 rokov, stravuje sa nadmieru dobre, zdravo, nefajci ani nepije. Zije pokojny a vyrovnany zivot. Brava vela proteinovych doplnkov pre sport.

Dakujem dopredu. Kazda rada sa ceni.

Dakujem



2

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Pozri na temu rakovin.Odporucam najma silne entericky pokryte enzymy na odmorenie tela plus jod, graviolu, betaglukany a rozne ine menovane



3

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dobry den pan RNG. v rodine blizkemu cloveku /65 rokov, zena/diagnostikovali nador, presne ma folikulovy lymfom, 1.stadium. vybrali mu ho cely, bol dobre ohraniceny.
touto cestou ta velmi pekne prosim, napis mi nieco viac o nom, ci je liecitelny, aku formu liecby navrhujes, ake doplnky, ci skusit chemo-ja som zasadne proti,no dotycny si mysli, ze doplnky mu velmi nepomozu, ze ich bude popri chemo uzivat...
sice jednoznacne este nevieme,aku liecbu navrhnu lekary, tento tyzden ide do onko centra v BB, takze sa uvidi.
dakujem za skoru odpoved.



4

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Nuz odporucam take iste prostiredky ako aj na ine rakoviny, tj v zasade
1) cistenie a odmorenie tela+enzymy absorbenty a chelacia
2) citotoxicke latky ako napr graviola, paw paw, velke davky vitaminu C, alkalizator chlorid stroncia, oxidatory ako peroxidy a chloraty atd
3) pomocne latky ako betaglukany na posilnenie vlastnej telesnej obrany, antioxidanty, protizapalove latky, boj proti roznym mikrobom a parazitom, co produkuju karcinogenne latky.

Co si dotycny mysli je len vysledok toho, aky dostup k informaciam ma, co je zialbohu dnes kontrolovane a diktovane  vsade organizovanou medicinou a farmaciou.
A to je zialbohu velmi daleko od pravdy.



5

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem . a vies mi nieco konkretne o tomto lymfone napisat? co si myslis. ma ho v 1. stadiu.
vsetky nadory sa liecia rovnakymi doplnkami?

a aky mas nazor na liecbu protonom? v Prahe je taky institut. si fyzik, tak iste mas vedomosti. dakujem.



6

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Akykolvek nefunkcny utvar v tele treba odstranit a na to su enzymy.
Naviac treba telo enzymami odmorit, aby sa dalsie netvorili
NO a potom pouzit nieco na zlepsenie celkovej obrany tela a ked sa jedna o rakovinu, tj akekolvek bujnejuce bunky, pouzit na ne nieco citotoxicke, co ucinkuje len na rychle rozmnozujuce sa/bujnejuce  bunky a nie na ine, normalne.
Nuklearne ziarenie, akekolvek len vypaluje. Protonove a pozitronove sa pouzivaju uz davnejsie  ako presne smerovatelne na rakovinny nador. Zialbohu, ak to dobre nevypocitaju, tak to znici aj ine tkanivo, ci uz pred nadorom alebo za nim. Takze podobne ako laser je to vlastne typ chirurgie, len nie je to vyrezavanie ale vypalovanie.
Tu sa na to specializuje napr ustav Enrica Fermiho,  v blizkej Batavii, kde maju 3 milovy okruh velmi silneho urychlovaca, ktory je schopny produkovat aj protony aj neutrony, oboje pouzivane v case, ked sa urychlovac nepouziva na vyskum , tak ho pouzivaju na medicke ucely, kde tam namontovali kabinku, ktorej polozenie sa da presne regulovat, aby ten luc dopadal presne na miesta vymedzene CT scanerom, ktory je sucastou tej kabinky.



7

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem. a mozes mi este nieco o tom konkretnom, folikulovom lymfome napisat? co z tvojho pohladu nan hovoris, ako ho vidis v uspesnosti liecby a tak. u dotycnej je to 1.stadium.



8

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Nuz uvediem tu vysvetlenie a pristup klasickej mediciny
http://en.wikipedia.org/wiki/Follicular_lymphoma
Iny pristup mas v prispevku cislo 4. Uspesnost samozrejme zavisi na tom kolko a coho protirakovinneho skombinuje.



9

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Dobry den RNG.
Mam k vam prosbu.Uz 7 rokov mam mnohopocetne cysty a fibroadenom.
Kontroly vzdy po pol roku.stav sa nemení.
Potrebovala by som poradiť ake doplnky mi odporucate a link a davkovanie.
Vela som tu o tom citala,ale mam nejaky chaos.



10

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Dobrý deň,
Prosím RNG takisto o radu pri rakovine lymf.uzlin. Ide o 62rocnu ženu z rodiny, diagnostikovali jej to pred 6rokmi, leukocyty sa postupne zvyšovali, takze až teraz bola nasadená infúzna chemoterapia. Po prechodeni viacerych chripok sa to tak zhoršilo, že sa jej vnútorne uzliny zväčšili tak, že jej začali tlačiť na pľúca a dusila sa. Po 1.infuzke sa to rapídne zlepšilo a aj celkový stav. Nasadili sme aj užívanie gravioly. Chcela by som sa poradiť, píšete že treba veľké množstvo enzymov a jódu. Viete mi poradiť presnú značku a kde ich môžme kúpiť? A aj aké množstvo tej gravioly treba užívať denne. Vopre veľmi pekne dakujem za odpoved.



11

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Mirka jod sa davkuje povedzme 6 mg denne, selen 400 mikrogramov  a entericky pokrytych enzynov mozes brat az 12 gramov equivalent(pancreatin enteric coated ako napr tento, http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
samozrejme musis zacinat vzdy od nizsich davok, aby si nemala privelku reakciu na to.



12

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Gravioly odporucam najmenej 6 gramov denne, pozri na
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … &ic=1, davka 4 x 3 kapsule, alebo to najdes aj v iherb
http://www.iherb.com/Now-Foods-Graviola … l&ic=1
Na pancreatin entericky pokryty mas napr toto,
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
kde plna davka je az 2 x 2 tabletky, s jedlom, co je ekvivalent 12 gramov pancreatinu.
Na rychle nalozenie tela jodom je napr tento velmi silny doplnok, jedna s jedlom
http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … &ic=20
Na selen odporucam napr kvasnicovy , pri vysokom prijme jodu treba aj vysoky prijem selenu, odporucam az 600 mikrogramov, povedzme tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Se … l&ic=7
kde su aj ine protirakovinne



13

Re: rakovina lymfatickeho systemu

RNG,poprosimna nazor od teba, ako fundovaneho cloveka.

1. co hovoris na podavanie C -ka zilou infuzne? u nas v meste to praktizuju 4. lekari, dokonca 2.onkologovia. robia to popri chemoterapii......akeho si nazoru- je lepsie si dat pichat bez chemo to C-ko, alebo aj s chemo? ja som proti chemo.

2. ked ma clovek nador, kolko odporucas C-ka uzivat oralne denne? a v akych intervaloch...treba si to velke mnozstvo nariedit do krcaha s vodou a pit cely den, alebo radsej kazde 2-3 hodiny urcite mnozstvo si dat....a treba ho riedit s kalinatom, sodou biukarbonou, alebo ciste...

3. odporuca sa pit vela cistej vody. moze byt aj z vodovodu, aj ked je chlorovana, alebo je nutne destilovana, ale destilovana ked je, tak potrebujes kupit ten pristroj....velmi by skodila ta z kohutika?

poprosim na tieto 3 otazky odpovedat. dakujem.



14

Re: rakovina lymfatickeho systemu

1) chemo zamoruje telo, tj aj ked znici nador, nakoniec vytcvori podmienky pre vytvaranie dalsich. Tj taku metodu zasadne odmietam, podobne ako az 75% onkologov na sebe v USA, hoci pacientom ju na 95% este stale predpisuju.
2) pochybujem, ze sa ustne da prepravit do tela dostatok vitaminu C, aby sa v krvi vybudovala citotoxicka, tj rakovinne bunky zabijajuca hladiona. Aler odporucam brat maximum vp fpr,e ester C, co cloveku zaludok znesie, ked uz nemas k dispiozicii lekara, co by ti dal do infuzie tych minimum 75 gramov denne neutralnej formy vitaminu C.
Vitamin C zneskodnuje chlor vo vode, takze ked si davas do vody vitamin C a to pijes, tak ta troska chloru vo vode sa naviaze na vitamin C a tak je chlor zneskodneny.
Ja si davam napr do vani pol lyzicky askorbovej kyseliny, pockam asi 10 minut a kupem sa v takejto vode, kde je chlor uz zneskodneny=naviazany na vitamin C.



15

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem.
ale pokial jej este nepodavaju ten C vitamin v infuziach, tak zatial chce brat ustne a kedze ester C nemame,moze si praskove ciste C-ko miesat so sodou bicarbonov?aby tomalazneutralizovane.neuskodi ta soda bicarbona?



16

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Neutralizovanie kyseliny askorbovej  napr draselnou bikarbonou a sodou bikarvonou vytvori neutralne askorbaty, ktore drazdia zaludok menej, nez kyselina askorbova a tak sa daju z nich brat vacsie mnozstva. Ale polcas zivota askorbatov v tele ako aj kyseliny askorbovej je len 1/2 az 1 hodinu, a naproti tomu esteru C az 5 hodin, tj s nim sa da vybudovat ovela vyssia hladina v krvi. Preto vam odporucam co najskor si zohnat ester C
A samozrejme aj ine, spomenute v prispevku c 12 alebo inych  v roznych temach na  rakoviny

Naposledy upravil: RNG (2014-01-19 23:31:03)



17

Re: rakovina lymfatickeho systemu

ok.dakujem.
a este za tu  chlorovanu vodu z vodovodu...okrem C-ka,ktore ten chlor vo vode naviaze,moze sa aj jod dat do nej aby nebola chlorova? ak ano, kolko kvapiek?



18

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Jod a chlor su halogeny, tj s tej istej skupiny v Mendelejevovej tabulke. Takze sa na seba neviazu ale si len v tele konkuruju. Chlor vytlaci potrebny jod z tela
Chlorove filtre su absorbcne(aktivne uhlie) alebo chemicke(zinok na seba naviaze chlor) a tiez maju dnes aj take, co maju v sebe vitamin C najnovsie.
Vsetky antioxidanty na seba viazu volne radikaly tj reaktivne latky ako napr chlor,
Viazany chlor je pre nas neskodny,pozri na NaCl, pre nas pre zivot nevyhnutnu sol.



19

Re: rakovina lymfatickeho systemu

ahoj RNG.
je normalne, ked doktor-onkolog povie pacientovi,ze v ziadnom pripade nesmie uzivat doplnky ,kym sa jej  presne neurobia vsetky vysetrenia, CT, magneticka rezonanciacia ci  nema metastazy aj inde v tele. pretoze ak by brala doplnky, tak mozu pozmenit vysledky testov....zda sa mi to chore.
chceli sme,aby dotycna uzivala doplnky kym urobia vsetky testy,ktore mozu trvat aj 1-2 mesiace.....
onkolog povedal,ze bat sa nemusi,ze ma pomaly rastuci typ nadoru. hoci ho vybrali, no teraz ju vysetruju, ci to nema aj inde v tele. podla toho potom urcia liecbu.



20

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Lekar moze vidiet len zoskupenie rakovinnych buniek dostatocne velke, tj aspon niekolko milimetrov. Ale v tele mozes mat aj tisice mensich nez to zoskupeni, ktore casom narastu. Takze vybranim nadoru viditelnej velkosti sa problem rakoviny nevyriesi.
Nuz osobne ja by som na klasickeho onkologa vobec nepocuval, maju prilis slabe vysledky v porovnani s alternativnymi lekarmi.
A vyckavanie sa nevyplaca, lebo tym das moznost nadorom rast. Osobne by som bral aspon silne enzymy, pancreatin nakoniec vylucuje aj nase vlastne telo, zialbohu v pripade rakovinarov zrejme v nedostatku, lebo maju zamorene telo.A branir betaglukanov tak isto neovplyvni ziadne lekarske testy na rakoviny, to by jej museli zakazat aj jedenie vsetkych kvasenych a hubovych produktov, ktore obsahuju trochu betaglukanov, tak isto brat mikrovlakniny a probiotika, najma arabinogalactany a modified citrus pectines je definitivne odporucane pri rakovinach akehokolvek druhu.
Ale nakoniec je to vec pacienta a jeho rozhodnutie, komu verit, ci klasickym onkologom, co maju dost slabe vysledky statisticky s liecenim rakovin, alebo lekarom, co to ovela ucinnejsie liecia roznymi alternativnymi metodami.



21

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem tiez som toho nazoru, ze cakat je blbost a treba nasadit silne doplnky.
a kolko praskoveho C-ka ma brat denne ?riedila by si ho sodou bikarbonou. Ester c nemame zatial. takze kolko gramov z neho ma uzit denne. dakujem.



22

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Nuz bezny doplnok vitaminu C je podla Linusa Paulinga okolo 3 gramov, a samozrejme v pripade rakovin maximum co telo znesie bez prudkych hnaciek.



23

Re: rakovina lymfatickeho systemu

ano ja tiez denne uzivam preventivne 4g, ale kolko onko pacient...ty by si kolko bral denne povedzme...kazdu hodinu 1-2g, alebo kazde 3 hodiny 4g, alebo.....ja viem,ze je to individulane, ale kolkymi gramami a v akom casovom rozpati brat na zaciatku..potom samozrejme uvidi,kolko telo znesie. je to zena a ma 62 rokov



24

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Nuz moj brat je celkom zdravy a vyse 5 gramov denne. mu sposobuje hnacku hoci si ho neutralizuje kalinatom(draselna bikarbona, odkyslovac vin)
Ja som este s vitaminu C nedostal hnacku, ale ja beriem zasadne neutralny ester C a nikdy nie viac, ako 2 gramy za hodinu.Ale to je ovela viac ako znesie moj brat, takze aj u surodencov to nie je rovnake ale dost individualne.
Zvysena absorbcia z 10-15% na skoro 100% je pre formu liposomicku, takze teoretizujem ze tam je mozne pripadne aj ustne dosiahnut hladiny podobne hladinam pri  infuzii s velkymi molekulami esteru C.
Liposomicku formu vitaminu C dostanes , ale si ju mozes pomocou lecitinu a pouzitim ultrazvukovej cisticky pripadne aj sam vyrobit. Pozri napr na
http://www.hawkeshealth.net/community/s … php?t=6456
http://www.youtube.com/watch?v=F2eqfiTxDwg

Naposledy upravil: RNG (2014-01-25 01:17:58)



25

Re: rakovina lymfatickeho systemu

onkologickí pacienti by urcite mali uzivat aj vilcacoru-samento-uňa de gato
http://www.medicc.eu/sk/clanky-od-pouzi … -vilcacora



26

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Nuz je registrovanych oficialne vyse 3000 rastlin s protirakovinnymi ucinkami.
Vilcacora/una de gato/uncaria tometosa je iba jedna z nich, skor protiplesnova, takze ucinna na plesne v kostnej dreni, co je hlavna pricina  leukemii, tj sa nejedna o rakovinu vlastne podla viacerych lekarov.
Ale ze je aj nprotirakovinna, je jasne, lebo obsahuje oxindolove alkaloidy, ktore su dokazatelne protirakovinne, aspon in vitro, tj v pokusnej miske.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20576410
Davka byliny na caj je 18 gramov denne, v delenych davkach.
Na ine ucely, najma proti boreliozam a inym podobnym mykoplazmickym infekciam vyrabaju z nej ucinnejsi vytazok, pod menom Samento/prima una de gato, kde je obsah TOA(teracyklicke oxindolove alkaloidy) potlaceny a obsah POA(pentacyklicke oxindolove alkaloidy) zvyrazneny.
Ci je to ucinnejsie aj na rakoviny, neviem, ale na boreliozu napr samento je ucinnejsie, nez caj z uncarie tometosy-byliny.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20576410



27

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Nuz je registrovanych oficialne vyse 3000 rastlin s protirakovinnymi ucinkami.
Vilcacora/una de gato/uncaria tometosa je iba jedna z nich, skor protiplesnova, takze ucinna na plesne v kostnej dreni, co je hlavna pricina  leukemii, tj sa nejedna o rakovinu vlastne podla viacerych lekarov.
Ale ze je aj nprotirakovinna, je jasne, lebo obsahuje oxindolove alkaloidy, ktore su dokazatelne protirakovinne, aspon in vitro, tj v pokusnej miske.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20576410
Davka byliny na caj je 18 gramov denne, v delenych davkach.
Na ine ucely, najma proti boreliozam a inym podobnym mykoplazmickym infekciam vyrabaju z nej ucinnejsi vytazok, pod menom Samento/prima una de gato, kde je obsah TOA(teracyklicke oxindolove alkaloidy) potlaceny a obsah POA(pentacyklicke oxindolove alkaloidy) zvyrazneny.
Ci je to ucinnejsie aj na rakoviny, neviem, ale na boreliozu napr samento je ucinnejsie, nez caj z uncarie tometosy-byliny.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20576410
Kedze cat's claw bola pouzivana aj ako bylina na vyvolanie potratov, nepouzival by som ju velmi v tehotenstve.
http://www.pharmacologyweekly.com/artic … -pregnancy



28

Re: rakovina lymfatickeho systemu

RNG, zdravim ta.
poznas vodu PREVENA, obsahujucu deuterium? dnes som sa o nej docitala,ze je ucinna pri liecbe rakoviny . co ty na to? alebo je to iba reklamny tah, nakolko cena je velmi vysoka.
dakujem.



29

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Je to reklamny tah. Zialbohu.Deuteriom, izotop vodika sa vo vode v malych mnozstvach stale a vsade nachadza, ale rakoviny v dnesnej obrovskej miere su jasne choroba civilizacna, tj sposobena roznymi zamoreniami, nie prirodnymi latkami.



30

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem.vidis,ako z ludi tahaju peniaze a ta voda z HU nie je lacna zalezitost.bohuzial na tazko chorych sa najlepsie zaraba.

ale idem ti este napisat za ine...
vcera sme sa dozvedeli vysledky CT vysetrenia. svokra mala pod sankou uzlinu a histologiou zistili ze sa jedna o folikulovy lymfom, I. stadium. piusala som ti o tom.
robili jej CT do pasa, ci nema inde a bohuzial. ma uz na hrudniku, zaludku a zevraj to vidia ako minimalne III.stadium co ma sokovalo.
este nedosli vysledky z miechy. ktovie, co tam bude.
tiez nechapem, precojej CT nerobili az po spodok noh.ved aj tam moze mat,nie?
co je hrozne, tak maju cas lekari, svokra ma zavolat iba o tyzden co a ako s nou budu robit. povedali jej,ze bat sa nemusi, ze tento lymfom rastie pomaly.no zda sa mi to divne, ze maju cas. uz sa to taha od novembra a nic.
svokra uz ma aj nocne potenia tela,ubytok vahy co su priznaky tohto nadoru podla toho co som citala. a zatial s nou nic nerobia.
co mi k tomu napises,prosim...mna strasi to minimalne III. stadium,ved to je uz vazne, nie?
a nema ziadne potiaze svokra, citi sa OK.okrem tych navalov tepla v noci...zvlastne.



31

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Na rakoviny sa da aj zomriet bez zvlastnych potiazi, a len niektore su velmi bolestive.
Necinne Vyckavanie je velmi zla vec , ale este horsia je chemoterapia, kde sa zamorene telo este viac zamori a poskodi.



32

Re: rakovina lymfatickeho systemu

1. a co povies na tento druh nadoru-folikulovy lymfom...nozaj rastie pomaly ako hovoria, alebo? aky mas nazor na celu vec.

2. a este otazka...ked pod sankou-na hrdle mala ten lymfom v I.stadiu a v zaludku,na hrudniku ma minimalne III. stadium...to znamena,ze primarneako prvy  vznikol v tom zaludku a na hrudniku a ten pod sankou iba teraz ked je v I.stadiu? nerozumiem celkom....
a to III.stadium je uz velmi vazne? je sanca vyliecenia?
dakujem za odpoved



33

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Rakovin rozne vyzerajucich a rozne ohranicenych je hromada. A ked maju nie celkom pevnu vonkajsiu stenu, uvolnuju sa z nich bunky, ktore sa roznesu po celom tele a zacnu rakoviny aj inde. To jasne dokazuje, ze rakovinna bunka z jednej rakoviny, jedneho mena, moze sposobit inde v tele ine rakoviiny, s inymi menami, co im lekari davaju, ale vlastne sa jedna o ten isty typ ochorenia, len na roznych miestach v tele sa rozne prejavuje.
To co niekde v tele rastie velmi pomaly(silne ohranicenie) z toho ked odvandruju bunky inde(metastazy) mozu tam ovela rychlejsie bujniet.
Rakovina je vzdy  velmi vazna choroba a ked ju neodstranis a tiez priciny na nu, tak ta velmi rychlo usmrti.
Vyckavanie tam rozhodne nepomaha, treba konat
Ako som uviedol uz mnohokrat treba robit
1) enzymaticke cistenie tela(entericky pokrute silne enzymy
absorbcne cistenie, najlepsie su na to rozne mikrovlakniny, najma arabinogalactans a este lepsie modified citrus pectines)
2) brat citotoxicke latky ako vysoke davky vitaminu C intravenalne, B-17 s DMSO, graviola, paw-paw, citral, monolaurin,alkalizacia napr cezium chloridom (2 x 1.5 gramu)pripadne aj oxidacna terapia ako chloraty(MMS! a 2, peroxid vodika) atd.
3) posilnit obranu tela samotneho  napr stimulovanim cinnosti a tvorby NK krviniek betaglukanmi, davka 3 x 500 mg



34

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem krasne. ja si ta tak vazim, neskutocny clovek si. radis nam tu tolko veci a paci sa mi, ze aj ked sa pytame uplne blbosti niekedy, nikdy nikomu nedas pocitit zosmiesnenie,nerobis si srandu z nikoho.

mozno tato otazka,cotipolozim je tiez pre teba smiesna, no neda mi a az vies, skus mi odpovedat. viem, ze nemas kristalovu gulu,ale....

s tou mojou svokrou je to tazke, pretoze v jej okoli je takmer 6-7 ludi,ktorych dobre pozna a klasickou liecbou, teda ozarovanim a chemo sa z rakovin dostali.a co je zvlastne, ziju zatial v pohode uz aj 10-15 rokov. nevratilo sa to. ved chvalabohu, ale..
v tom je kamen urazu...ona si ich berie za priklad a veri, ze chemo ju z toho dostane ako ich a ked jej ja zacnem oponovat, ze nech ide alternativnou cestou,ktorou by som isla aj ja hned povie...no ale povedz mi,preco tomu neveris,ved pozri,oni to podstupili a ziju v pohode uz aj 15 rokov a nic im nie je.
a vtedy som odzbrojena. sama neviem co povedat, tiez to nechapem, zeby tolko ludi iba v jej okoli toto dokazali aj s chemo? a tolko rokov od liecenia su ok...
no RNG, co povies.....ja neviem, co jej mam na to povedat.sama nechapem.



35

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Nemozno kazdeho presvecit, treba sa vyrovnat s osudom. Aj mne zomreli viaceri pribuzni a prietelia na rakoviny, co mi doverovali v roznych doplnkoch, ale nie pri rakovine. Zialbohu taky je svet...
Ani alternativne sposoby nezachrania kazdeho, len podla statistik napr z Mexickych nemocnic, kde sa pouzivaju vo velkom su vysledky z alternativami az 2 x tak dobre, ako klasicke.
A lekari casto nazvu rakovinou aj utvary, ktore nie su vobec rakovinne, mam to dokazanenapr aj  na mojej vlastnej zene,, kde mala na nose otvoreny vred, co nazvali s kludom bez testou rakovinnym utvarom a ked jej ho odoperovali, pocul som vysledok z laboratoria, lebo som sedel v ordinacii s nou a lekar dostal telefonat po pol hodine cakania, ze sa jedna o zvredovatele tkanivo a nema ziadne priznaky bujnenia. Aj lekar sa preriekol, ze je to "ciste", ale napriek tomu v naleze a na ucte bolo s kludom napisane, ze jej odoperoval rakovinny utvar.



36

Re: rakovina lymfatickeho systemu

svokre uz zakazali pri rakovine lymfy uzivat B-vitaminy, zevraj zvacsuju nadory, takze sa boji aj B17 vo forme marhul. jadierok brat...no povedz co je to za blud? nepocula som o tom, ze B-co zvacuje nador.
tak ledva ju nalomim na C-ko, B17 a D aspon popri chemobrat, oni ju takto odzbroja a opat som tam, kde som bola. nechce to brat. ja sa uz vzdavam.nechapem, ako ti ludia bezhlavo veria lekarom.
zevraj doplnky nech berie po vylieceni, alebo ked to daju aspon pod kontrolu....
takze co hovoris na to B-cko----vsak nezvacsuje nador..



37

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Nuz neocakavaj od lekaro, co nepoznaju hodnoty a ucinky jedal a doplnkov, aby ti spravbne poradili. Oni su odbornici len na to, co ich v skolach naucili, nic viac, cest velmi vzacnym vynimkam.
Nadory rastu zo zivin, vsetkych co do tela davas. Takze podla tej "logiky" lekarov by si nemal jest nic......
Len sem chcem pripomenut, ze prave na rakovinu lymfatiockych ciest je velmi ucinny artemisinin, davka 2 x 200 mg
A samozrejme odporucam aj graviolu, betaglukany, a enzymaticke cistenie silnymi enzymami ako napr entericky kryty pancreatin v davke 2 x 6 gramov ekvivalent.
A tiez absorbcne cistenie, najma mikrovlakninami ako arabinogalactany a modified citrus pectines.
A samozrejme nemozes taketo rady ocakavat od onkologov, co o doplnkoch nemaju ani sajnu, cest ukrutne vzacnym vynimkam,lekarom,  od krorych to mam aj ja.



38

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem RNG. takze svokra je rozhodnuta. popri chemo/no co narobim, jej rozhodnutie/  ide brat doplnky a zmeni stravu - ziadne cukry, maso.....
vies mi konkretne napisat co ma brat z doplnkov, co bude popri chemo mat vyznam ako taky.....
budem rada, ak mi doplnky das presne nazvy aj davkovanie...

1. mozeme aj ten artemisinimn kupit?nevadi ze je to tiez prirodne chemoterapeutikum,ze bude brat subezne aj riadne chemo aj ten artemisinin? ak nevadi, kupime to a co este? marhulove jadierka brat uz pri artemisinine nemusi?

2.poprosim konkretne nazvy...z iherbu ideme kupit.

3. stravu ma uplne zmenit -cize stop masu okrem ryb aj stop cukrom? alebo netreba pri chemo tak stopnut to, aby nezoslabla?



39

Re: rakovina lymfatickeho systemu

V kazdom pripade nech berie entericke enzymy, inac sa telo neocisti a bude produkovat nove rakoviny, aj ked budu mat lekari stastie a znicia existujuce nadory, lebo po chemo je telo este viac zamorene a teda prvdepodobnost tvorenia novych rakovinnych buniek o to vyssia.
Tiez odporucam pouzivat betaglukany, kvasnicove 3 x 500 mg, co posili obranu tela, najma zvysi pocet a aktivitu NK krviniek, ktore su v tele na to, aby zabijali rakovinne bunky.
Uvedene doplnky z iherb:
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
davka 2 x 2 tabletky na prazdny zaludok najlepsie  alebo s jedlom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … l&ic=3
davka 3 x 2 kapsule s jedlom
http://www.iherb.com/Nutricology-Artemi … l&ic=1
davka 2 x 1 az 2 kapsule,  pred jedlom najlepsie na prazdny zaludok.
Odporucam brat aj jod, selen mikrovlakniny, najma arabinogalactany a modified citrus pectiny, najdes ich vo www.swansonvitamins.com v praskovej forme, davka aspon 2 x lyzicka denne, s hromadou vody, samozrejme.
Mikrovlakniny potrebuju az 50 nasobok vody  tj lyzicka(3 az 5 gramov) potrebuje najmenej 3 deci vody, inac ta zapecie.



40

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem

1.a ked bude brat ten ARTEMISININ,moze zaroven aj marhulove jadierka? nebude tej B17 uz vela ? ak moze, takkolko jadierok denne,kedze bude brat aj artemisinim

2. selen moze byt aj z kvasnic?nevadi to onko pacientovi?

3. dnes opat sok..uz ma aj kostnu dren celu napadnutu...cize uz ma zaludok, hrudnik,panvu, kostnu dren a minimumum III. stadium...napis, prosim, ked je uz kostna dren v tahu, je vobec sanca vyliecenia?

prosim, odpis este na tieto3 otazky.
dakujem krasne.



41

Re: rakovina lymfatickeho systemu

este poprosim odpoved na dalsie otazky...

4. tu stravu ma zmenit, cize vynechat maso, cukry, alebo nie, nakolko bude zoslabnuta z chemo a nebude potom vladat, co odporucas, aku stravu ma jest a  comu sa vyhnut

5. ten ARTEMISININ ma kedy  brat, ked rano a vecer pred jedlom bude brat na prazdny zaludok PANKRET. ENZYM a tento Artemisinin tiez ma brat 2x denne na lacno, moze aj Pankreatin a Artemisin zobrat naraz, spolu?

tak ta poprosim odpoved na tychto 5 otazok.
dakujem.



42

Re: rakovina lymfatickeho systemu

4. maso treba znacne obmedzit, lebo je zamorujuce a spotrebuje sa nan privela enzymov na stravenie, takze nezostane dost na cistenie tela. Ale ked beries masivne davky enzymov, tak trochu masa iste nezaskodi, aby clobvek mal predsa len pestrejsiu stravu. Entericky pokryte enzymy sa daju brat aj s jedlom, hoci na prazdny zaludok su mozno predsa len trochu ucinnejsie.
Artemisinin MUSI  byt brany na prazdny zaluidok, lebo jeho ucinnost je naviazanie sa na zelezo v tele a tym je citotoxicky pre rakovinne bunky. Poskodzuje aj ine bunky, ale znacne menej a zdrave bunky sa vedia z toho poskodenia zregenerovast, rakovinne bunky ale nie a uhynu.



43

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Velmi ucinna vilcacora aj pri rakovine http://www.medicc.eu/sk/clanky-od-pouzi … 1481237582



44

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Vilcacora je indianske meno tejto byliny, latinsky je to uncaria tometosa, spanielsky una de gato, anglicky cat's claw, cesky kocici drapek. Je to popinava rastlina, z ktorej vnutorne lyko je bohate na liecive latky, najma tetra a pentacyklicke oxindolove alkaloidy. Vytazok z tejto rastliny pod menom Samento/prima una de gato, je vytazeny tak ze su tam odstranene tetracyklicke oxindolove alkaloidy(TOA Free) a na mnohe choroby je taky vytazok znacne ucinny, najma napr na vnutrobunecne parazity, ako napr formu borelioz a chlamidii, tiez rozne mykoplazmy a dokonca aj plesne.
Ja ju casto odporucam na mykoplazmy spolu s coumandou a banderolom. Ale na rakoviny by som radsej odporucal nie vytazok, ale caj z celej byliny(tj vnutornej kory/lyka)

Neda mi tu nespomenut aj inu andsku rastlinu, Pau d Arco/lapacho/taheebo, z ktorej caj je tiez antiviralny, protiplesnovy a liek na rakoviny
Spomeniem tu aj hubu, chagu(hrdzavec sikmy) rastucu parazitne na brezach , vyzerajucu ako hruda blata. ktora je velmi lieciva a v davke okolo 10 gramov je nielen antiviralna ale silne protirakovinna.
Antiviralne aj protirakovinny je olej z citronovej travy/lemon grass/cymbopogon citratus, kde ucinna latka, citral  tvori az 70% obsahu. Tato citronovo chutiaca aj vonajuca latka jre asi 4% v citronovom oleji a 6 % v limetkovom oleji



45

Re: rakovina lymfatickeho systemu

RNG poprosim este odpoved na tri otazky co som sa pytala v otazke cislo 40



46

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Artemisinin ma ucinok viazania sa na zelezo. Podobne pracuje aj lactoferrin. B-17  uvolnuje v kyslom prostredi kyselinu kyanovodikovu a rakovinne bynky maju cnutri kysly rezim
To su teda dva rozdielne mechanizmy, ktore sa vzajomne neovplyvnuju a spojenie tychto dava dvojitu ranu rakovinnym bunkam. Mnozstvo semien by malo byr zhruba rozne pctu ovocia, co je clovek schopny ziesj takze povedzme 4 x 6jadierok maximalne. Ale to je len odhad, lebo obsah B-17 v jadierkach je casto velmi rozdielny.
Selen v akejkolvek mforme je antioxidant a protirqakovinny, Kvasniciova forma je OK aj nekvasniciva. V pripade leukemie samozrejme neodporucam kvasnicovu formu. A kedze jej to ide aj na kostnu dren, tak to ma spojenie s leukemiou takze pouzi nekvasnicivy selen.
3. Proti sireniu sa rakoviny v tele, metastazovania treba podporovat tvorenie kolagenov, tj struktury, ktora nedovoli rakovinnym bunkam sa oddelit od nadorov  a usadit sa inde v tele. Na to treba brat masivne davky vitaminu C a L lysinu, pripadne aj argininu a ornitinu.
Je plno ludi, co boli vylieceni z rakovin aj 4 stadia, kde sa onkologovia vzdali,  roznymi alternativnymi metodami a najma ich kombinaciami, na to sa mozes pozriet na statistky povovnania 5 rocneho prezitia napr z jednej z mexickych alternativnych nemocnic.
http://www.oasisofhope.com/patient-surv … istics.php
Na sirenie sa=metastazy si mozes pozriet video dr Ratha z jeho institutu
http://www.youtube.com/watch?v=C1rki3xk … ture=share

Naposledy upravil: RNG (2014-02-09 12:18:01)



47

Re: rakovina lymfatickeho systemu

dakujem pekne...
len nerozumiem , pises  - vitamin V -...nie je to preklep?



48

Re: rakovina lymfatickeho systemu

este sa opytam za ten atemisinin

1. ked ho zoberie rano nalacno kolko minut,popr.hodin ma ma pauzu medzi nim a cistiacim enzymom,ktory bude brat za nim a tiez na prazdny zaludok...nemoze ich zobrat sucasne?lebo ide podla isteho programu a tam ma uvedene, ze den zacina branim enyzmu na lacno o 7.00hod,potom pauza a potom pokracuje dalej....


2. a poprosim este odpoved na otazku nad touto,cislo 47



49

Re: rakovina lymfatickeho systemu

poprosim odpoved na otazku c.48.dakujem pekne.



50

Re: rakovina lymfatickeho systemu

Vdaka, opravene nie vitamim V ale C, samozrejme
Neviem, ako reaguje artemisinin s enzymami, pre istotu ich neber naraz., ale daj medzi ne 2 hodiny pauzu.
Entericky pokryte enzymy sa mozu brat kludne s jedlom, lebo sa rozpustia az v crevach, tj sa nespotrebuju na jedlo a neznicia kyselinami v zaludku.
Samozrejme nepoktyte enzymy sa musia brat na prazdny zaludok a aj tak sa z nich znacna cast znici kyselinami, najma zivocisny pancreatin je na kyseliny citlivy. Rastlinne enzymy aj niektore fungalne nie az natolko.