1

Téma: tetania

Ahoj RNG, chcem sa ta opytat, bola mi diagnostikovana tetania. Ked spievam, alebo ked emotivne rozpravam, tak mi pride zle, tazsie sa mi dycha, pocit na odpadnutie. Je to normalny priznak tetanie ? Aby mi pri takom vypati, namahe, alebo pri kratkej chodzi prislo zle na odpadnutie? Zacne sa mi tazsie dychat a citim sa zle. Moze to byt z tetanie ? Dakujem



2

Re: tetania

Je to priznak hyperventilacnej tetanie, tj primalo CO2 v krvi z prudkeho dychania. Obvykle je to naviazane spolu s tetaniou z nedostatku mineralov. Pozri na
http://rng.nazory.eu/tetania   a tiez    http://rng.nazory.eu/stres



3

Re: tetania

Mavam casto busenie srdca a tetaniu...krce do prstov a hocikde na tele.Zistila som ze mi velmi dobre pomaha magnezium.Co povies na tento doplnok:Rainbow Light, Magnesium Calcium+, 180 Tablets..alebo mas link na nieco lepsie?Dakujem...



4

Re: tetania

Nevyzera zle, ale je to dost novy produkt, takze nema ustalene ceny, zatial je dost drahy, napr ked ho porovnavas u Swansona pozri na
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/I … 4294967192
http://www.swansonvitamins.com/SW180/ItemDetail
http://www.swansonvitamins.com/SWU464/ItemDetail
http://www.swansonvitamins.com/CRL016/ItemDetail
http://www.swansonvitamins.com/JR078/ItemDetail
http://www.swansonvitamins.com/RBL010/ItemDetail

Ked mas nizko mineraly, tak mas pravdepodobne nizko kyseliny a zlu absorbciu mineralov. Vteda radim najma glycinaty,proteinove chelaty, askorbaty, citraty, maleaty. V tom Rainbow Lite produkte nie je napisane, ako vela je v nom pre teba zle absorbovatelnych oxidov a karbonatov



5

Re: tetania

Uz ozaj neviem co by som mala brat na busenie srdca...beriem totiz Bone maximizer lll,Coenzym Q10 800mg denne,Gaba,5HTP,lecitin,Krill oil...a nijako mi to nepomaha...z coho to moze byt...keby som to tusila...Z nicoho nic sedim pri PC a tak sa mi silno rozbucha srdce...citim ho v krku..slabsie aj velmi silne udery..ako keby nepravidelne...je to velmi neprijemne...az mam strach...byva mi tak casto aj rano,este ked lezim v posteli sa mi to stava...Dakujem za kazdu radu..



6

Re: tetania

Ahoj Sisa24, neviem či si skušala , alebo berieš Kalinát, alebo sod. bicarbonu na lačno 2-3 hod pred jedlom alebo na noc, tiež s odstupom od jedla, ja som mala problémy so srdcom podobné, nič mi lekári nezistili, nakoniec som zistila, že mi to spôsobuje prekyselenie organizmu, najmä v noci som to veľmi cítila. Prekyselenie mi vznikalo pravdepodobne candidou, čo je boj na dlho, po 3 rokoch a asi 4x prísnej proticandidovej diete + doplnky, ktoré sú doporučované, sa citim dobre. Teraz , keď nedržím už prísnu proticandidovú dietu, ale takú slušnú, tj. nie cukry a biele múky, tak som pridala aj Kalinát + lyžička melasy a myslím, že to dobre funguje.



7

Re: tetania

Dakujem za radu...je to mozne...skusim tu dietu..aj ked uz raz som to skusala...ale zial nevydrzala som to..je to dost narocne...musim dat dohromady vsetky sily a protikandidove doplnky a vyrazim do boja...Neviete zi sa moze pri protikandidovej kure jest soja..alebo vyrobky z nej..napr.sojove mlieko...?



8

Re: tetania

Ja nie som extra za soju, lebo moze vykolajit hormony. Radsej sa sustred na ine strukoviny, rozne orechy a olejnate semena.



9

Re: tetania

Moj problem spočíva v tom, že pred 2-r. som začala mať veľké problémy s krčnou chrbticou, mravenčenie
až pálenie v rukách a nohách, pulzovanie vo svaloch na rôznych miestach ktoré pretrvávajú celý deň.
Začalo to po prekonení kožnej choroby pityriáza rosea gilbert.
Obmedzenú chybnosť s končatinách nemám ani únavu necítim, nemám stresy ani žiadne trápenie, akurát som si všimla precitlivelosť na zmeny v počasí.
Absolvovala som akupunktúru a masáže, naprávanie chrbtice  ktoré odstránili bolesť  ale mravenčenie zostalo.
Krvné vyšetrenia v poriadku, cukrovku nemám. MR hlavy, kr. chrbtice – iba mierne vyklenutie 2mm, podľa lekárov nevyžaduje liečbu.   Likvor: ľahká hyperproteinorhachia s porušením hematolikvorovej bariéry, CPEKTRO negat, sériolog. vyš. brélie, neurotopné vírusy , baktérie / HSV, mykoplasma – anamnestické protilátky/ Vit. B12, kys. lstová, minerály v norme . EMG test na  TETANIU  pozit. v ischemickej fáze.
Minerály  v krvi mám v poriadku. Liečia ma na astmu, zníženú imunitu artrózu bedrového klbu a na zvýšený tlak. Neurologička na  základe  super výsledkov mi predpísala antidep. ktoré som odmietla a tu sa skončilo liečenie z jej strany.
Veľmi prosím o usmernení  z akého konca začať. Zatiaľ čo beriem: magnezium,  draslík, E,C,D,B probiotiká, enzýmy nepomohli.
Ďakujem.
Annika



10

Re: tetania

Co mozes mat je
zhorsena cirkucavia, to sa da natravit cvistenim ciev lecitinom, riedenim  krvi nattokinazou serrapeptazou alebo  lumbrokinazou
mykoplazmicke nakazy,hlavny dovod reumatickych bolesti v tele,  na co je dobry extrakt z olivovych listov a NAC
periferalnu neuropathiu, na co treba brat vacsie davky benfothiaminu/forma B-1(500 mg +)
a inositol hexaniacinatu/forma B=3(500 mg +)
ale moze to byt aj utok nasich vlastnych virusov, kde radim dnes kazdemu si zvysovat viralnu imunitu(pozri na prispevok pod herpes)  a samozrejme podla toho ako to popisujes moze sa jednat obcas aj o tetaniu, na co by som bral mineraly na kosti plus vitaminy D-3 a K-2.
Poskodene nervove obaly sa daju regenerovat  branim 1 az 1.5 gramu DHA, co je vo vacsom mnozstve najma v oleji calamarine.



11

Re: tetania

Ahoj RNG, kedze som tu prvykrat, chcem ti vzdat obdiv nad tvojimi vedomostami a hlavne nad ochotou poskytnut ich ludom, ktori ich potrebuju.  Tiez ta chcem poprosit o radu. Neviem ci to spada do tejto temy, ale nechcel som zbytocne vytvarat novu. 

Mojim problemom je nejaka porucha nervoveho systemu. Prejavuje sa to miernou poruchou stability.  Citim to ako mierne kolisanie a choda je trochu nestabilna. Zatial co som zistil od lekarov, interne - krv v poriadku, mierne zvyseny cholesterol (lekar odporucil bez liekov), neurolog pred par rokmi na tetanickom teste zistena tetania  pri vyssich davkach elektrickych impulzov, nedavne vysetrenie vertigo bolo v poriadku. Nemam ziadne extremy, je to v podstate stale rovnake trva to asi dva tri roky, mohlo to zacat z prepracovanosti.   Este ma caka endokrinologicke vyserenie krvi. Zijem a stravujem sa zdravo. Praca je stresova, snazim sa to kompenzovat relaxom a sportom. Mam normalnu vahu, vek 37r. Pravidelne beriem granulovany lecitin aj vyssie davky na precistenie ciev, beriem b-komplex forte. Este co som zistil, tak ked strenujem stabilitu na takej nestabilnej plosine a zavriem oci, tak je stav o poznanie horsi. Tiez sa mi trasu svaly v nejake napnutej polohe, slachy  na nohach mam dost stiahnute, snazim sa ich napravit strecingom.

Prosim ta aky mas na to nazor a co by som mal skusit brat?
Tiez som nasiel stranku swanson.sk oplati sa od nich brat?

Dakujem

D



12

Re: tetania

Strata stability=vertigo je sposobene infekciami v strednom uchu, tzv vestibularny syndrom, kde odporucam si najprv infekcie v prinosnych dutinach potlacitkvapkanim roztoku citricidalu , a potom , alebo vlastne zaroven brat NAC a entericky pokryty oreganovy olej na adresovanie nakaz v strednom uchu.
Zapaly tam sposobuju ukladanie drobnych kalcifikatov, krystalikov,v statokineticvkom ustrojenstve,  co ovplyvnuju stabilitu, to sa da odstranit branim vitaminu D-3 a K-2, co presuva vapnik z makkych tkaniv do kosti a tiez viac agresivne chelaciou(EDTA) a naslednou remineralizaciou, napr rano chelovat, vecer remineralizovat dobrou zmesou na kosti
Na ukludnenie svalstva pomaha brat GABA, co sa normalne ma vytvarat v dostatku v crevach, zrejme nie kazdemu. A skus brat aj vitamin B-12, sublingual=pod jazyk, lebo jeho nedostatok tiez sposobuje tras svalstva a chvenie ruk.
Nekupuj od priekupnikov, kupuj priamo. Tak je to lacnejsie a naviac ne si odkazany na slaby  vyber importovnych

Naposledy upravil: RNG (2013-08-25 15:16:03)



13

Re: tetania

Dakujem za rady, prisli mi doplnky z iherbu.

rano beriem EDTA 2ks hodinu pred jedlom http://www.iherb.com/Arizona-Natural-ED … sules/5729
NAC hodiny po ranajkach a hodinu po obede http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-600-mg-250-Vcaps/694
oreganovy olej hodiny po ranajkach a hodinu po obede  http://www.iherb.com/California-Natural … ules/27983
D-3 K-2 1ks s obedom a 1ks s vecerou
http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … Caps/10056
GABA plus 1ks s vecerou http://www.iherb.com/Twinlab-GABA-Plus- … sules/2363
B-12  rano naobed vecer http://www.iherb.com/Source-Naturals-B- … ablets/994

Je davkovanie v poriadku?

citricidal mi zatial nedosiel, objednal som 60% z momEmineral

beriem este zinok 25mg, C-1g, DHA 200mg. Este si objednavam Bone Strengh a chalated magnesium

Pekny den



14

Re: tetania

Nuz ten oreganovy olej z Californie ma len 32 mg carvacrolu na kapsulu, Takze radim skor tento, co ma v enterickej kapsuli /softgel  minimum 100 mg carvacrolu a je lacnejsi naviac.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Entericke pokrytie znamena, ze nebude palit v zaludku ale rozpusti sa az v crevach.

Spominas zvyseny cholesterol, tak zniz spotrebu cukrov a bielych muk a vyrobkov z nich a ber policosanol (2 x 20 mg),   red yeast rice tiez pomaha, davka 2 x 1 gram. Vysledky sa ukazu na krvnom test do jedneho mesiaca, kde LDL pojde hodne dole a HDL velmi malicko hore. Rozhodne necakaj, cakanie nic nenapravi, len zhorsi.
Odporucam ti brat aj stress B, ktory obsahuje vitaminy B-6, B-9 a B-12, ktore su potrebne na znizenie hladiny homocysteinu, skodlivej splodiny travenia, ktora zdrsnuje vystely ciev a tym umozni na nich nasadanie roznych nanosov. To je dolezitejsie proti zapchavaniu ciev, nez znizovanie hladiny LDL cholesterolu. Zialbohu, lekari o tom vedia dost malo, lebo adresuju povacsine len cholesterol, lebo na to sa farmaciou tlacia patentovane lieky, kdezto na homocystein su len lacne potravinove doplnky.

Naposledy upravil: RNG (2013-09-05 15:54:27)



15

Re: tetania

Dakujem,

pri tom oreganovom oleji ma zmiatlo tych 70% ale to je len cast v tobolke.

Objednavam si dasiel veci, ktore spominas.

Prisiel mi citricidal, davam 35kvapiek na liter, je horky. Druhy den ho pijem aj podrzim v ustach.
Ale zacal ma velmi boliet mrtvy zub. Moze to byt z toho citricidalu?
Mam bolestive dasno pri koreni zuba, vcera som nevydrzal bez tabletky.
Zhanam striebornu lyzicku, zatial marne.

Co by si mi poradil?

D



16

Re: tetania

Bolest zubov je od nakaz a citricidal nakazy nici, ked sa ku nim dostane. Rozhodne ich tam nemoze priniest.



17

Re: tetania

Pan RNG, kolko by ste povedali že može byt max. denna davka magnezia vo forme oxidu horecnateho? Mam vyrobok, kde 1 draze obsah. 375 mg oxid. horeč.  a denne uživam 4-5 dražé, magnezium som zač. uzivat kvoli kazdod. velk. unave aj bez zjav. pričiny a Mg mi na to velmi pomaha ale az vo vyssich davkach, tiez m i pomaha na psychiku- dlhodobo mam problemy- bolesti hlavy, uzkosti, fobie, velka citlivost na stresy, zmeny , ludi a pod.  Dakujem za odpoved.



18

Re: tetania

Oxid horecnaty sa velmi slabo drzi v tele, lebo je vodonerozpustny a absorbuje sa len tolko, co sa v zaludku zmeni na chlorid horecnaty. A chlorid horecnaty ma tak malicku molekulu, ze zotrva v krvi len velmi kratko a vyluci sa ladvinami. Preto odporucam ine formy magnezia, ako napr laktat, citrat, maleat, glycinat, glukonat a ine proteinove chelaty.
Uzkosti, fobie, stresy to su kazde z nich nieco osobitne, najma spojene s neurotransmiterami, tj nielen z hladinou magnezia. A teda na to by som skusil aj ine doplnky, ako napr L-theanine na ukludnenie, Stress B proti stresom, 5-HTP na tvorbu serotoninu, pripadne vytazku zo st John's wort, ktore nedovolia zanik/zachyt serotoninu, norepinephrinu a ciastocne aj GABA v mozgu.
Spravny doplnok SJW na to musi v narazovej davke (tj nie pravidelnej!) obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ako mas napr v 3 kapsuliach tohoto vyrobku
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1

Bolesti hlavy mozu byt zo zleho travenia a nedostatku vody. Pri zlom traveni(kyseliny enzymy, mikrovlakniny probiotika) mozes mat aj zlu absorbciu niektorych zivin, ktore su potrebne pre telo, ako mineraly(tetania, osteoporoza) alebo rozne polotovary na neurotransmitery. Mozno naprava travenia by u teba znamenala zaroven aj odstranenie tych roznych problemov , co mas.



19

Re: tetania

Dobry den p. RNG. Chcela by som sa s vami poradit. Mam 33 rokov a pred dvoma rokmi mi zistili tetaniu. Teraz tie stavy su uz lepsie ale stale to nie je dobre. Stavy sa zhorsuju pri zmene pocasia, v obdobi menstruacie a pri fyzickom a psychickom vypeti
Berem Mg, vitaminy B, Ca plus vit. D,vit E a obcas draslik

Zacala som brat Mg chelat od Swanson. Chcem sa opytat kolko tabliet je idealne brat, nakolko v jednej tablete je len 133 mg mg. Viem ale ze v chelatovej forme je vsterbavanie ucinnejsie

Manzel mi vcera doniesol z USA dalsie produkty. Bone Essential, Wild yam root, enzymi Bio Cor a drasli vo forme K2 a tiez chelatove zelezo, kedze mam znizene hodnoty.
Je mozme tieto produkty brat subezne vsetky pocas dna? Viem ze zelezo by sa nemalo kombinovat s niektorymi mineralmi
Taktiez sa chcem opytat ci mam brat v jeden den Bone esential aj vit K2? nie je to priliz draslika, kedze sa nachadza aj v Bone essential?
Viem ze draslik zhustuje krv, tak nechcem to prehnat.
Prosim poradte

Dnes v noci som mala silny tetanicky zachvat aky som nemala uz dva roky. Vecer ma palila zaha tak som si dala Iskru. Par hodin na to mi zacalo byt zle. Paraliza ruk, hlavy, kolabsove stavy atd. Mohla to sposobit iskra kedze je tam dost vysoke mnozstvo sodika? Mohol sodik ovplyvnit hladinu draslika v tele? Pokial mam dobre info tak nejaka suvislost tam je.

Prosim poradte mi vhodne davkovanie spominanych produktov reps. ake produkty este doplnit. Mam dost aktivnu pracu a poterbujem byt fit smile dakujem



20

Re: tetania

Tetania je z nedostatku mineralov, najma. To je sposobene zlym travenim(nedostatky kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik) a absorbciou, niekedy aj nedostatkom zelenin. takze to si treba napravit v prvom, rade.
Nemam sajnu, co obsahuje ta spomenuta "iskra" ale draslika potrebujeme 2500 az 4000 miligramov a to iste nikto na Slovensku bezne nedostane. Extra  sodik mloze ovplyvnit vylucovanie draslika, [pripadne aj inych mineralov.
Kazdy mineral "zahustuje" krv, vlastne len plazmu. Ja ked hovorim o "hustej krvi" mam pod tym vyznam  len zrazanlivost
koagulaciu krvi, nie obsah mineralov, bielkovin, triglyceridov a ineho v plazme.
K2 je vitamin, nie draslik. A zahustovanie , tj v tomto pripade zvysenie zrazanlivosti sposobuje len minimalne, najma forma MK7. Ak mas vysoku zrazanlivost krvi ako znacna cazt  stredoeuropanov, musis si ju riedit (nattokinaza, serrapeptaza, lumbrokinaza, a pomahaju aj omega 3 kyseliny ciastocne)

Inac zaha je dosledok NEDOSTATKU  kyselin, nie prebytku ako sa drviva vacsina ludi aj lekarov nazdava. Kvasenie v zaludku a kvasnymi plynami nasilne otvorenie ventilu medzi zaludkom a pazerakom moze nastat len pri slabej koncentracii kyselin v zaludku.



21

Re: tetania

Dakujem vam pekne za odpoved.
Zakupene mam Mg chelat od Swanson,  Bone Essential, Wild yam root, enzymi Bio Cor, selen chelat swanson, zelezo chelat swanson.
Mohli by ste mi poradrit este davkovanie spominanych produktov?



22

Re: tetania

Neviem presne davky ale 1-2 tablety/kapsule denne  su obvykle dost ako doplnok. Teda okrem enzymov, co radim brat s kazdym vacsim jedlom.
Yam mozes brat az do 5 kapsul za den, tolko brala moja zena, ked bola v prechode a vo faze "zima/teplo"



23

Re: tetania

Mám podobne problémy, len závraty a nestabilita oveľa väčšia. Diagnostikovany tetanicky syndróm a vestibularny syndróm. Popri tom kŕče, trás, búšenie srdca. Mg, Ca, K v krvi mám v norme. Vitamín D po 3 týždňoch užívania 2400 u.i. denne mám 25 . Koľko môžem podľa vas užívať dennú dávku decka , prípadne co by bolo vhodné k tomu. Tetaniu mi zrejme naštartovala celiakia .



24

Re: tetania

Tetania je nedostatok alebo mineralov alebo CO2 pri prudkom dychani.
Ked mas celiakiu, znamerna ze nemas poriadne vstrebavanie zivin v crevach. Odporucam brat kyseliny, enzymi, mikrovlakniny a probiotika.
Vestibularny syndrom je z mnohonasobnycvh nakaz v strednom uchu. Pozri na temu Infekcie. Na odhlienovanie stredneho ucha treba NAC, serrapaptazu a oreganovy olej.



25

Re: tetania

Dobrý deň,
pred rokom mi bola zistená tetania. Mávam závrate, trpnutie končatín a pier, niekedy si pripadám, ako by som existovala v nejakej bubline, mávam panické stavy, nespavosť. Zaujímalo by ma, či to súvisí s tetaniou. Bola som u troch psychiatroch a všetci mi predpisovali antidepresíva, čo som odmietla. Tiež by ma zaujímalo, či tetania je už nemenný stav, alebo je možnosť, že tak ako prišla aj odíde. Mohli by ste mi poradiť, čo konkrétne by som mala užívať, aby sa môj stav zlepšil? Prečo sa na to predpisujú antidresíva? Okrem toho mám aj nepravidelnú menštruáciu, tak raz za 2-3 mesiace, nemôže to s tým súvisieť?
Momentálne beriem Lecitín, Mg (3x60 g), B komplex, 5 HTP (2x100 mg), D3.
Ďakujem za Vašu odpoveď



26

Re: tetania

Nuz telo potrebuje denne okolo 800 Mg, tj tolko potrebuje vstrebat, nielen dostat do zaludka. A samozrejme treba aj ine, ako 2500 mg Na, 2500 az 4000 mg K, 1500 mg Co 25 az 50 mg zinku a rozne stopove samozrejme tiez. Na ich vstrebanie su potrebne vitasminy D-3(2000 az 5000 IU) a K-2( 100 az 200 mikrogramov.
Toto vsetko by si mala dostat Z pestrej stravy, ak mas dobre travenie a absorbciu a telo by malo drzat spravne hladiny tychto mineralov, ktore su vlastne v nervovh vodice(kationy)
V prechode alebo velmi nepravidelnych periopdach sa toto hospodarenie casto narusuje, takze moze dojst k tetanii, tak isto pri zlom traveni a absorbcii alebo zlom vybere alebo nedostatku potravin(dietovanie....)
Na hormonalne radim doplnok yamu, tj vlastne diosgenin v nom v davke 200 mg denne.
Travenie je vec dostatrku kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik. Strava celkove musi byt bohata na zeleniny a chudobnejsia na cukry a sacharidy, ako bezne odporucane lekarmi, zialbohu. Samozrejme sa treba vyhybat znicenym rastlinnym tukom.
Ak to nestaci, tak doplnok mineralov, najlepsie zmes na kosti aspon dovcasne uzivana spolu s menovanymi vitaminmi, pripadne 2-3 gramy spiruliny na zlepsenie absorbcie a zabudovania do kostry  moze predist osteoporoze.



27

Re: tetania

dobrý deň,
ešte by ma zaujímalo, ako budem vedieť, že sa tetania upravila. Alebo mám počítať s tým, že všetky produkty budem brať už stále? Môže sa GABA a 5 HTP brať súčasne? Ak by som ich chcela vysadiť, musím to robiť postupne? Ďakujem za odpoveď.



28

Re: tetania

Tetania sa neda necitit, tj budes vediet velmi dobre, ked ti prestane alebo kedy sa ti vrati.
Doplnky sa daju zacat a prestat brat kedykolvek, nemaju ziadnu navykovost.To sa tyka aj GABA aj 5-HTP. GABA odporucam brat s vitaminom B-3(najlepsie forma inositol hexaniacinate davka 500 mg) inac sa GABA nemoze dostat do mozgu cez mozgovu krvnu barieru. Obvykle sa GABA v tele vytvara v crevach a tam ukludnuje crevne pohyby. Ale do mozgu sa nemoze dostat, prenikne tam ale jej zlucenina s vitaminom  B-3

Naposledy upravil: RNG (2014-01-24 19:19:36)



29

Re: tetania

ešte by ma zaujímala, čo sa dá predávkovať Mg. čítala som, že aj to má podobné prejavy ako jeho nedostatok.



30

Re: tetania

To su rozne zamerne rozsirovane povery. Krvny test ti jasne povie, ci mas dostatok alebo nedostatok horcika.



31

Re: tetania

dobrý deň
dala som si z krvi zistiť hodnoty Mg a vyšlo mi nasledovné
S-Fe 15,59 umol/l 
S-K   4,42 mmol/l 
S-Ca 2,49 mmol/l   
S-Mg 0,77 mmol/l 
Chcela by som vedieť, či je to dostačná hladina, lebo aj napriek vysokým dávkam Mg mávam krče, hlavne v noci a ráno. dakujem za odpoved



32

Re: tetania

Kedze asi si nemerala hodnoty mineralov v krvi v case a mieste krcov, tak nemozes vediet, ci sa jedna o tetaniu alebo nie. Ale podla priznaku je to tetania, aj ked to ten test krvi nenasvecuje, lebo chemia krvi sa meni z hodiny na hodinu.
Krce su z nedostatku roznych mineralov od sodika, cez draslik vapnik horcik
Vela ludi ma nedostatok draslika a horcika, odporucam ti si ich doplnit. najma draslik je dnes v nasej potrave v nedostatku, to sa da napravit pouzivanim soli, kde najlepsie je si vyrobit zmes nerafinovasnej morskej soli a KCl. Dost podobne, ale bez stopovych morskych prvkov je aj sol so znizenym obsahom sodika, kde sodik je nahradeny draslikom.
Niekto pouziva aj na alkalizaciu tela draselnu bikarvonu, (KHCO#, Kalinat, odkyslovac vin), co je tiez dobry zdroj draslika. Pol lyzicky skoro rano na prazdny zaludok s poharom teplej vody, 1 .5 hodiny pred jedenim.
Na horcik a vsapnik odporucam dobru zmes na kosti, ktora obsahuje aj dostatok vitaminov D-3 a K-2 na vstrebanie/absorbciu a zabudovanie ,
alebo si napravit stravu(viac zelenin) a travenie, pozri na temu travenie.



33

Re: tetania

Ahoj, nechcem otvarat novu temu,lebo uz sa to tu velakrat opakovalo,skusim to napisat sem.Tyka sa to mojej mamy,ma 68 rokov,opisem jej problem. V niektore dni mava normalny tlak,skor nizky, tep ma od 90-100,na to  berie concor 1/4 denne,okrem toho uziva rano serrapeptazu Enerex 120 000,Lecitin od Jamieson,magnesium od Jamieson,obycajny Bkomplex,selen,zinok,Q10,CarnosinExtra,kurkuma v praskovej forme,vapnik s D3,C vitamin. A teraz opisem problemove dni-z nicoho nic navaly horucavy,busenie srdca-tep 100,triaska od zimy,trpnutie pier,hned vyskoci tlak na 170/120,nasledne trikrat po sebe hnacka,bolesti chrbta,trpnutie hlavy, koncatin,pocit tecucej rieky v rukach, nohach a hlave,samovolne pohyby noh a ruk-ludovo trhanie telom,nevie ist rovno-ma pocit stale akoby vypila sampanske a bola opita,ale pritom vobec nepila alkohol,zavraty,nemoze sa nadychnut,pri pohybe telom pocit na vracanie. Tiez precitala vela rad od Teba,ale nevie ktore doplnky by boli pre nu uplne najvhodnejsie. Diagnostikovanu ma tetaniu na EMG vysetreni. Z toho mnozstva ponukanych pripravkov od teba,ktore by boli najvhodnejsie -5-htp,GABA plus B3,L-DOPA,stressB,ST.johns Word,SAM-E,picamilon,theatine,niacin,inositol? Na kolikovite  bolesti hrudnej chrbtice(na termoviznom vysetreni bol zisteny silny  zapal  hlboko vo svaloch)  sa lieci styri roky,skusila  uz takmer vsetko co jej ponukli -RHB,laser,rozne cvicenia,parafin,liecive mineralne vody,injekcie GUNA,akupunktura a k tomu rozne medikamenty z lekarne-ibalgin,mydocalm,ataralgin,movalis,aj infuzna liecba.Zial,k nicomu to  nebolo,teraz berie druhy mesiac serrapeptazu,bolesti su vraj o trocha mensie. Co by si na zaklade popisanych tazkosti odporucil zo spominanych pripravkov alebo doplnil,a poprosila by som aj konkretne linky na objednanie-najlepsie ak vies tak na Slovensku,nemame skusenosti s nakupovanim v USA,a mnohi tu pisali o problemoch s clom a dph alebo porad ako tam spravne objednavat a aj poprosim presne linky. Mama ma 160cm/68kg, ako doplnky spravne davkovat? Dakujeme velmi pekne za odpoved.



34

Re: tetania

Navaly horucavy su obvykle z hormonalnych problemov, mozno by jej pomohol yam.
Tetania je z nedostatku mineralov absorbovanych zo stravy, treba viac zelenin alebo si napravit travenie. Ja mam v sucasnosti po viralnom utoku(norovirus, za 2 dni porazeny ale stacil mi poskodit vyrobu enzymov a kyselin, takze si ich musim s kazdym jedlom doplnat, inac mi zacne jedlo kvasit a hnit v tele=otrava zaludka a criev).
Nuz to iste moze mat aj tvoja mama, ktora ma ten isty vek ako ja, aj zavraty, aj slabost, horucava, hnacky to vsetko moze byt z nedoastatku kyselin a enzymov.
Pri zlom traveni mas po case hromady roznych zdravotnych problemov, lebo ti chybaju neabsorbovane ziviny, mas znicenu crevnu floru a miesto obrannych latok a zivin, co pre nas vyrabaju prbiotiak tam mas rozne skodlive kultury, ktore nas oslabuju a dokonca vyrabaju toxiny, vcitane karcinogenov.
Tj doplnit kyseliny enzymy mikrovlakniny a nasadit si  kvalitne probiotika by mal byt prvy krok, skod nez beries hromady roznych doplnkov. Davka serrapeprazy proti zapalom je 3 x 120 000 IU. Pozri na lacnejsiu
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747

Naposledy upravil: RNG (2014-02-08 00:33:26)



35

Re: tetania

Co sa tyka toho Wild yam zohnali sme 200mg balenie-taky bielozeleny obal,mama to chce brat na navaly horucavy, ako to spravne davkovat a kedy to uzivat?



36

Re: tetania

Nuz davkovanie je podla obsahu Diosgeninu, takze pokial mi nepovies, kolko tej ucinnej latky to obsahuje, nemozem ti povedat, kolko z toho brast denne
Odporucena davka diosgeninu je 200 mg denne, co mas v 5 kapsuliach tohoto
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
Moja zena to pouzivala v 2 davkach rano a najma vecer(tj 2 kapsule uvedeneho rano a 3 vecer)



37

Re: tetania

mama niekde citala,ze z toho mozu narast na cele chlpy, mozno aj inde na tele,kedy takyto stav moze nastat pri uzivani wild yamu?



38

Re: tetania

Nuz nevidim ze by moja zena ochlpatela ani nikto iny sa zatial na to nestazoval a poradil som, to hromade zien a dievcat na rozne hormonalne problemy.



39

Re: tetania

S tym travenim a bolestou hlavy ste mali u mna asi pravdu- zist. som že mam gluten. intoleranciu a ked sa vyhybam glutenu ma hlava nebolí, a ked nahodou nieco zjem co ma trochu glutenu, ma hlava zas bolí.



40

Re: tetania

Nie si sama, na to trpi az 20% ludi. najma teraz, ked zavadzaju nove obilniny, co maju tych nestravitelnycy bielkovinnych latok coraz viac.



41

Re: tetania

Dobry den,
Stav sa mi mierne upravil, stale to vsak nie je na normalne fungovanie. Aktualne berie serrapeptazu 1x120000 u.i., NAC 2x 600mg, z Oregano oil som mal bolesti zaludka, Hawthorne extract 2x300mg na prekrvenie a DHA 500 od NOW na regeneraciu nervovych zakonceni. Trpnutie mierne ustupilo, nestabilita hlavne pri chodzi je stale znacna. Vymenil som gastroenteorologa a bolo mi povedane, ze vsetky problemy mozu byt z celiakie. Objednal som si z PBchem aloe vera extract a GSE extract v prasku. Nikde neviem najst sposob uzivania toho prasku, ako to rozrobit. Este pred jedlom uzivam Gluten digest, ktory tiez pomaha pri traveni, aj ked nie stale. Prosim o radu, ako to travenie dostat do normalu. Dietu drzim 3 roky a zlepsenie je minimalne...



42

Re: tetania

skman, travenie a absorbcia zivin je vec dostatku kyselin enzymov rozneho druhu, mikrovlaknin a probiotik.
Bolesti zaludka pri brani entericky pokrytych kapsul  oreganoveho oleja jasne dokazuju nedostatok kyselin. Takze jasne potrebujes viac kyselin a pravdepodobne aj enzymov a ako kazdy z nas aj mikrpovlakniny a probiotika.
Davka DHA pri poskodenych nervovych obaloch je 1.5 az 2 gramy denne.
Neviem ake GSE mas, ale ked nehovori jasne, ze to bolo chemicky upravene, tj polyfenoly boli zmenene na quaternialne zluceniny, tak mas len celkom slaby ucinok



43

Re: tetania

http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/994/grep … ierok-10-g

Je to tento , popis je vsak minimalny...



44

Re: tetania

Nuz to nie je ani GSE,lebo tam je zarucenych 33% extraktu z grapefruitovych jadierok,,lebo tento hovori o extrakte a prasku zo suchych grapefruitovych semienok, bez uvedenia, coho je tam kolko. Zaidna premena polyfenolov na quaternialne zluceniny sa tam ani nespomina.