51

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Jednoznacne oreganovy olej, kde je davka carvacrolu 3 x 200 mg denne.To je daleko najucinnejsie na odhlienenie.
No a kvapkat GSE do nosa, lebo tam obvykle cele infekcne  problemy s hornymi dychacimi cestami zacinaju.
A nemusi to byt viroza, moze to byt obycajna alergia, hromadu hlienov sa dostane do pluc a tam sa v nich uchytia nakazy ako aspergilus pneumoniae, zapaly nasleduju a samozrejme sa to telo kaslom snazi dostat von. Takze by som bral aj quercitin, pre istotu na zmiernenie vzdusnych alergii.



52

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Chcem sa spytat. Kedze sa stale nemozem zbavit toho grgania prostrednictvom doplnkov, tak som sa rozhodol vyskusat hladovku, ze co na to telo povie. 4 dni som bez jedla a aj napriek tomu, ze nic nekonzumujem iba pijem vodu, tak stale grgam (vzdy rano, ked sa zobudim) ale tiez vzdy, ked cokolvek vypijem... akokeby som konzumoval nejake jedlo (takze neviem co si mam o tom mysliet pretoze mi nema co v zaludku hnit a ani kvasit), jazyk mam cely biely pocas celeho dna a mam cely den zalahnute v usiach (neviem ci tou kandidou alebo hladovkou). Co si myslis o tejto mojej diagnoze a ako dlho odporucas drzat dietu, tak aby sa telo precistilo a samo seba stravilo? Dakujem.



53

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Ja osobne neodporucam hladovky, je to prilisne oslabenie tela.
Zalahnutier v usiach nemusi byt nic vazneho, ale moze to naznacovat zapal v strednom uchu., Prinajmensom je to zahlienenie a zapchata Eustachova trubica. Na to je oreganovy olej A NAC



54

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Tomu rozumiem islo mi len o to zistit pricinu toho grgania... a nechapem ako je mozne, ze stale grgam, ked nic tazke na zaludok nekonzumujem... vlastne iba vodu pijem... co sa tyka toho oreganoveho oleja... tak to si mam kvapkat do usi...? kolko kvapiek na liter?



55

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Nech ta ani nenapadne davat sdi oreganovy olej do usi. Ako korenina a dost silna je vhodna len do zaludka a criev a to najlepsie vo forme enztericky pokrytych kapsul s dennu davkou 3 x 200 mg carvacrolu v nom. To mas 3 x 2 kapsule s tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
Plyny sa vyvijaju nielen v zaludku, ale aj v crevach, kde sa moze nachadzat az niekolko kil nalepenych zvyskov jedla. Z vrchnej casti criev sa mozu plyny dostat aj do zaludka, spolu s jedlom a zlcou vylucenou v dvanastorniku a to sposobuje poskodenie zaludka, krce a grganie.
Creva si treba precistit mikrovlakninami.



56

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Pre Town:
Dobry vecer, moj ocino ma podobne problemy ako vy, ma problemy z grganim a palenim zaludka, uz nevie ako si pomoct. absolvoval mnoho vysetrenia  a tiez alternativnu medicinu, avsak po niektorych potravinach sa mu to vracia.
Poradte co Vam pomohlo.
Dakuejm pekne.



57

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Nakaza v prinosnych dutinach moze zostavat aj dlhe mesiace, dokonca roky, pokial ju tam nevyhubis antimikrobialnymi kvapkami, na ne ucinnymi.
Ja odporucam najma citricidal/GSE roztok, lebo ten ma ovela sirsi zaber na rozne mikroby, nez atb.
Diagnoza "viroza" je s pravidla robena bez akehokolvek testu na dokaz, je to proste "odborne vycicane z diplomovaneho prsta"
Okrem toho clovek moze mat aj ine sprevadzajuce infekcie, napr v hlienoch z nosa stecenych do pluc sa usadia kultury, ako aspergilus pneumoniae a ine, co ziju z hlienov a vylucuju toxiny, ktore nielenze telo drazdia ku kaslu, ale aj oslabuju imuinitu.
A na odhlienenie z tychto nakazenych hlienov odporucam   NAC a carvacrol z oreganoveho oleja.
Ked si vybijes nakazu v nose a prinosnych dutinach
, potlacis mozne alergie, na ktore tiez telo produkuje hlieny,
zvysis viralnu imunitu, co by mal dnes robit kazdy,
,  a odhlienis sa,
nie je ziadny dovod na kasel.



58

Re: Nadmerne grganie a plynatost

town-ako dopadli tvoje problemy s travenim,pomohlo ti nieco,zlepsilo sa to?
velmi by ma to zaujimalo,ak sem nahodou nazries



59

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Ked hovorime o boji s candidou, zabudni na sladku zmrzlinu.A volne cukry su prvwe, ktore pri nedostatku kyselin kvasia, takze to nie je vhodne velmi ani pre ludi, co maju zaludocne kvasenie, aj ked nemaju candidu zatial.



60

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Dobry den,RNG.Chcem sa opytat ohladne 9 mesacnej dcery.Ma problem s castym grganim po jedle aj medzi jedlami a kojenim,robi jej to problem pri kojeni,pri jedle,budi ju tozo spanku-potreba grgnut si,niekedy vetry.Otazka je_Moze mat take babo malo kyselin a enzymov?Ak ano,co s tym?Ako jej to doplnit,alebo sa to casom u deticiek spravi?Vdaka



61

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Nuz grganie u tak malych kojencov je velmi caste, este nemaju spravny traviaci cyklus, to sa vyvyja asi do 2 rokov  a az potom by som pripadne hovoril o doplnovani. Probiotika a mikrovlakniny moze dostavat samozrejme uz teraz.



62

Re: Nadmerne grganie a plynatost

RNG, chcem sa spytat, stale mam zafixovane v pamati, ze clovek , ktory ma zaludocne vredy, nemoze uzivat betain hcl....to info som pred par rokmi tuším nasiel tu nafore...Pytam sa kvoli dcere, betain mam doma,kedze ho sam uzivam, ci by som ním neuskodil dcere, kedze ma caste bolesti zaludka a ja to po skusenostiach ,ako sa stravuje, typujem na slepo na HP. Nebolo by na skodu vraj,keby do pohara vriacej vody dala lyzicku struhaneho zazvoru, lyzicku kurkumy , ochutila medom + citron...traveniu by to mohlo napomoct.



63

Re: Nadmerne grganie a plynatost

HP sa das znicit koloidnou striebornou vodou, tiez obmedzit zinkovymi solami, tiez adaptogen DGL je tu uzitocny na regeneraciu zaludocnych stien a mazu co HP poskodzuje.
Pokial nema vredy, moze kludne pouzivat betain HCl, bolesti zaludka nemusia byt este z vredov, ale len zo zapalov,. kde sa rozne mikroby v zaludku premnozia pre nedostatok kyselin. Samozrejme po case to znici probioticku crevnu floru a tak ma telo daleko menej obrannych latok