1

Téma: Nadmerne grganie a plynatost

Dobry den.

Potreboval by som poradit. Uz asi dva roky trpim nadmernym grganim - vyskusal som uz vsetko mozne, upravil som stravu, navstivil som roznych odbornikov, klasicki doktori mi povedali, ze sa jedna o dyspepsiu - funkcnu chorobu ale mrzi ma, ze nemam od nich ziadnu terapiu ani liecbu - len mi povedali, aby som dodziaval zdravu zivotospravu a nestresoval sa. Bol som aj u alternativnej liecitelky (technika EAV) a ta ze zase mam Helikobaktera, ktoreho mi zase lekari vylucuju po biopsii. Doplnkami od liecitelky sa mi stav nezmenil a vyhodil som za to kopec penazi. Vsade sa mi snazia detoxikovat organizmus - mozno je aj nieco na tom pravdy, neviem. Grganie mam stale ci sa najem alebo nie. Ked zjem nieco mastnejsie, tak mam tazko na zaludku. Tyzden do zadu som mal nejaku zimnicu, teplotu celu noc a bolest brucha a nasledne na to velmi pachnuce vetry. Mavam ich hlavne po obede. Tento stav zatial trva 7 dni, tak cakam, ze sa mi to nejako upravi aj samo ale nechcem sa na to spoliehat lebo ani to grganie sa mi samo neupravilo. Skuste mi prosim poradit co mam robit, co by mi mohlo pomoct? Ci strava, zivotosprava, sport, lieky alebo nieco, po com uz uvidim vysledky k zlepseniu. Su to vsetko veci neprijemne, nie bolestive ale aj tak sa ich chcem zbavit. Mam strach z toho, aby sa mi stav bez liecenia nahle nezhorsil a neskoncil som niekde v nemocnici pretoze vsade na internete sa pise o roznych vredoch, nadoroch a rakovinach. Verim, ze existuje odpoved na moje problemy. Dakujem za odpoved.

P.S.: stale mam na jazyku biely povlak rano silnejsi, cez den slabsi a niekedy je aj zlty

Naposledy upravil: town (2011-04-05 08:22:43)



2

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Grganie je znak kvasenia v zaludku, ktore sa moze odohravat len pri NEDOSTATKU kyselin. Kyseliny totiz potlacia kvasne aj hnilobne bakterie. Takto nakvasene a nahnite sa to dostane do criev, kde to hnitie a kvasenie pokracuje, tj normalna probioticka flora je porusena a do znacnej casti nahradena skodlivymi hnilobnymi kulturami, plesnami a candidozami. Z toho mas aj ten jazyk biely=zaplesneny. A z toho su tie jedovate hnilobne a kvasne toxiny.
Musis si napravit travenie
http://rng.nazory.eu/travenie  ( Tj doplnit  kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika)
a potlacit candidu a nahradit probiotikami
http://rng.nazory.eu/candida

Naposledy upravil: RNG (2011-04-05 08:47:18)



3

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Dakujem za odpoved.

Tych informacii a doplnkov je obrovske mnozstvo az sa v tom clovek nakoniec strati. Neviem ci si treba objednat jeden alebo kombinaciu viacerych a ci najprv liecit tu candidu alebo travenie. Vedeli by ste mi poradit a odporucit nejaky jednoduchy navod, pripadne potravinovy doplnok (najlepsie zo SVK, lebo mam jazykovu barieru a zle skusenosti s objednavanim v zahranici), ktory bude aj ucinny (tych 5%), ktore dostupne na trhu su. Dakujem.

Som ochotny vyskusat cokolvek len nech sa mi zdravostny stav zacne zlepsovat.



4

Re: Nadmerne grganie a plynatost

opakujem
Tj doplnit  kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika.
Slovensky trh nepoznam velmi dobre, lebo zijem mimo Slovenska. Ale z toho, co som dosial poznal na Slovensku tych 5% dobrych prakticky tam  nie je a teda sa zatial musis obracat na zahranicie, najma USA, kde su v tomto znacne pokrocili, a to aj co sa tyka kvality,ucinnosti  aj ovela prijatelnejsich cien.
\Na kyseliny potrebujes betain HCl alebo Pepsin HCl alebo L-lysin HCl atd.
Povedzme toto:   http://www.iherb.com/Country-Life-Betai … /1657?at=0
Na enzymi silne enzymaticke zmesy, ako napr
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … /6199?at=0
  http://www.iherb.com/Country-Life-Super … /1718?at=0
na vlakniny dostanes aj na Slovensku psylium a jablka(ako zdroj pektinu)
A samozrejme potrebujes dobre silne a odolne probiotika, ako napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0

Uz viac polopatisticky ti to neviem podat, ak nerozumies dost po anglicky, najdi si priatela, co ti v objednavani  pomoze.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-05 09:33:15)



5

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Dakujem, presne takuto odpoved som potreboval. Velmi mi to pomohlo... uz len, aby aj zdravotne. smile.

Mam este poslednu otazocku? Budem musiet tieto pripravky jest cely zivot alebo sa mi moje travenie upravi po niekolkych tyzdnoch a budem sa moct vratit do stravovania bez diet? Dakujem.



6

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Nuz candida nie je len nakaza sama o sebe, vyvinie sa po potlaceni probiotik alebo systematickym podporovanim dietou bohatou na volne cukry. Takze aby clovek nedostal tuto nakazu criev je dobre jest minimum rafinovanych cukrov, obmedzit jemne muky a jest hrubozrnne a celozrnne komplexne sacharidove produkty cely zivot.
Doplnky sa beru len potial, pokial su potrebne.
Ale niektore odporucam cely cas, lebo telo potrebuje selen, zinok, jod, vitaminy C E D-3 a nedostava ich z jedla dost podla najnovsich vyskumov , nie podla starych archaickych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa lekari zvacsa dosial zatate drzia bez ohladu na tom, ze uz boli davno vyvratene tisicami novsich vyskumov ako chybne.



7

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Uz tri tyzdne sa snazim vyhybat vsetkym druhom cukrov a tyzden dozadu som zacal tri krat denne pit koloidne striebro, rano si na lacno dam psylium a tri krat denne jedavam 2 tabletky BIO spiruliny pred jedlom. Vecer si dam vzdy pred spanim 2 tobolky probiotik (Biopron - Premium 9). Pocas spanku hlavne nad ranom grgam, prdim viac ako obvykle a zvyknem sa aj potit. Chcem sa spytat ci je to normalna reakcia tela alebo su to nejake vedlajsie ucinky? Jazyk mavam uz krajsi, nie je tak biely ako niekolko mesiacov dozadu. Dakujem.



8

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Psylium je vlaknina, tj potrava pre probiotika, z ktorych cast su kvasne bakterie. Tj niektore z nich vyvijaju plyny, najma CO2 ale aj metan. To nie su zapachajuce hnilobne plyny.
Grganie je ale priznak nizkych kyselin v zaludku. V zaludku pri normalnej hladine kyselin nema byt ziadne kvasenie a cez zaludok velka vacsina mikrobov nesmie prejst, len tie, co su vysokoodolne na kyseliny. Kvasenie a hnitie, co zacne v zaludku pre nedostatok kyselin samozrejme pokracuje v crevach a z toho su tie nadmerne plyny(meteorizmus)
Normalne mnozstvo plynov je asi 1/2 litra



9

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Kym budem mat potravinovy doplnok na tvorbu kyselin, tak cim si mozem pomoct?



10

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Delenie jedla pomaha.
Tazko stravitelne bielkovinne jedla  jedz na prazdny zaludok , v mensich mnozstvach a pi az 2-3 hodiny po tom, aby si mal zaludocne kyseliny co najmenej zriedene.
Nepoznam ziadne prostriedky na tvorbu kyselin, ktore by boli ucinne dostatocne, len priamo doplnky kyselin.
Rozne horke byliny nepodporuju tvorbu kyselin, len su ciastocne antimikrobialne, tj potlacaju kvasenie a hnitie v zaludku a crevach.
Enzym specificky na travenie zeleninovych sacharidov (tiez fazule a inych strukovin) je alfa galaktosidaza, znizuje plynnatost.
Ucinne davkovanie je od 300 GALU plus

Naposledy upravil: RNG (2011-04-27 18:49:17)



11

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Pokial som to dobre pochopil, tak vsetky tie problemy, ktore mi vznikli mam kvoli tomu, ze mam nedostatok kyselin a enzymov, ktore rozkladaju cukry, tuky a bielkoviny. Zdravy organizmus si ich vie vytvorit sam. Preco sa u mna prestali vytvarat a na co by som si mal dat pozor do buducna? Je moznost, ze ked sa mi to pocas uzivania doplnkov obnovi, tak telo zacne znova same vytvarat kyseliny a enzymi alebo ich budem musiet vzdy nahradzat doplnkami?



12

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Casto je zaludok a creva napadnute roznymi mikrobami, jedina 2 denna zaludocna "chripka" vie vyradit vyrobu kyselin na dost dlhy cas. To iste plati aj na ine mikrobialne  v crevach, kde sa tvoria rozne enzymi. Pripadne aj v pankrease a peceni, lebo aj zlc je potrebna na travenie, tiez pankreaticke enzymy.
Regeneracia je skoro vzdy mozna, najma u mladych ludi. ja v to uz dufat nemozem, ked sa mi to vyse 30 rokov netvori v dostatku. takze pre mna je doplnanie, aspon s kazdym vacsim jedlom viacmenej nevyhnutne.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-28 15:54:32)



13

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Ahoj objednal som si tieto doplnky z iHerbu - chcem ich vyuzit na to moje nadmerne grganie a na tu kandidu:

Country Life, Super Strength Pancreatin, 100 Tablets(CLF-05351)
Healthy Origins, Probiotic, 30 Billion CFU's, 60 Vcaps(HOG-55515)   
Now Foods, Oregano Oil, 90 Softgels(NOW-04732)   
Country Life, Betaine Hydrochloride, with Pepsin, 600 mg, 250 Tablets(CLF-05104)   
NutriBiotic, The Original GSE Liquid Concentrate, 4 fl oz (118 ml)

zaroven mam aj kokosovy olej a koloidne striebro.

Chcem sa tej kandidy a grgania co najskor zbavit a chcem ta poprosit o radu, ze ktore doplnky, v akom mnoztve a kedy mam konzumovat (hlavne ci pred jedlom, s jedlom alebo po jedle) a pripadne na co si mam dat pozor pri zivotosprave, aby to bolo efektivne. Tiez aj do kedy by som ich mal uzivat, ktore doplnky mozem postupne vypustit z uzivania. Dakujem.



14

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Vsetky doplnky sa beru podla potreby, tj ziadny navod  pre teba nemozem urobit. Zacni s najnizsou davkou a stupnuj to, pokial ti problemy neodidu.
Kyseliny a enzymi na travenie sa beru s jedlom, na cistenie tela 1.5 hodiny pred jedlom(nie kyseliny, len enzymi!)
GSE odporucam 60 kva[piek do litra vody, pit po malych glgoch cely den
Oreganovy olej , ten silny uvedeny z NOW v enterickych kapsuliach ber s jedlom alebo aspon dobre zapi. 3x2 kapsule denne.
Kokosovy olej pocas tej bezsacharidovej diete preoti kandide odporucam brat 3x1 lyzicu na nahradi sacharidov a zaroven je to mierne protikandidove.



15

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Stale som na diete a nemozem sa candidy zbavit - telo mi travi velmi pomaly a kedze mam sem tam pachnuce vetry, tak usudzujem, ze to stale vo mne hnije... otazka je, ze ci hnitie v tele podporuje candidu? Pretoze sacharidom sa uz dlhsie vyhybam a neviem co by ju mohlo este zivit. Kazde rano pozriem na jazyk a snehovo biely.



16

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Nevidim tam nikde vlakniny, tie urychluju pohyb jedla v traviacom trakte.
Napis co jes, nejak sa mi nezda, ze by po vyse mesiaci nebol ziadny rozdiel(usudzujem ze si to uz mesiac pouzival podla data prispevkov
Protikandidova dieta je zaroven aj protiplesnova ale nezahrnuje niektore hnilobne bakterie, ktore rozkladaju bielkobiny.
Tie su zodpovedne za tvorenie smradu. Co na to pomoze je viac kyselin, aj enzymov, a rychlejsi pohyb jedla cez traviaci trakt(viac vlaknin)
Ja pouzivam aj ustne probiotika, pozri na specialnu kulturu, Streptococcus salivarius, K-12
http://www.swansonvitamins.com/LE029/It … de=INTL401
http://www.swansonvitamins.com/SWU519/ItemDetail
http://www.nutritiongeeks.com/showprodu … _term=6338

Naposledy upravil: RNG (2011-06-28 06:43:04)



17

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Na obed, ranajky aj veceru hlavne zeleninu (okrem kukurice, zemiakov, ryze) a k tomu vajcia (na tvrdo, prazenicu) alebo kuracie prsia - na prirodno. Vlakniny sa snazim jest casto, aspon tri krat denne ale v poslednej dobe od minuleho tyzdna (co som mal cely den v utorok nejaku crevnu vyrozu - cely den ma prehanalo) mam hnacky - na wc chodim tak za tri dni. Vecer sa snazim davam probiotika cca o 22:00 a tiez cca o 2:00 rano. Cez den GSE popijam a s kazdym jedlom 2xoregano, 1xHCL, 1xenzymi. Pocas dna 1 az 3 lyzice kokosoveho oleja ale nepodari sa mu to uplne vzdy dat 3. Posledny tyzden od tej vyrozy mam problem hlavne s pevnou stolicou a posledne 3 dni pachnuce vetry. Jazyk je stale zaplesneny, hlavne rano.



18

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Nuz zemiaky , kukurica a ryza su velmi silne zdroje sacharidov, takze nepatria do bezsacharidovej  diety.



19

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Po kazdom jedle asi tak hodinu ma sprevadza grganie - pre grgani citim ako keby nieco vo mne kvasi - ako ked si odgrgnem s mineralky. Je to skor nedostatok kyselin alebo enzymov?



20

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Kvasenie v zaludku znamena nedostatok kyselin.
Pri dostatku kyselin su vsetky kvasne a hnilobne procesy v zaludku potlacene a velka vacsina mikrobov znicena. Inac sa dostanu rozmnozene s nedostatocne natravenou potravou do criev, kde sa dalej rozmnozuju a potlacia nase uzitocne probiotika, tj daju zelenu" kvasnym kulturam, hnilobnym aj plesnovym.
A preto nas v crevach candidu a plesne a v krvi nedostatok obrannych latok proti plesniam, lebo tvoja crevna flora neprodukuje dost protilatok proti plesniam  nielen v crevach, ale aj inde v tele.
Zle travenie a zla skladba potravin podporuje rozvoj zlej crevnej flory

Travenie potrebuje dostatok kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik



21

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Nechapem tomu, uzivam vsetko a stale mi zle travi... neviem, ktorych zloziek mam v tele malo. Ci je to len absenciou jednej alebo sucasne viacerych... ci mam pridat teda viac kyselin, enzymov, probiotik alebo vlakniny... asi nezostava nic ine iba to skusat... mam to skusat len pocas jedneho dna... alebo treba dlhsie, aby som pocitil nejake zmeny?



22

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Definitivne musis videt vysledky za par dni. Nafukovanie v zaludku poznas za 2 hodiny po zobrati doplnku kyselin. Ked si zobral dost, ziadne kvasenie v zaludku nesmies mat.
S enzymami je to komlexnejsie, to poznas casto az za niekolko dni
A probiotika sa zacnu rozmnozovat az ked mas travenie kyselinami a enzymami napravene a dostanu dostatok vlaknin na rozmnozovanie, najma mikrovlakniny, ako psylium alebo pektiny(jablka, hrusky). Ja osobne beriem aj arabinogalaktany, co su vlakniny z stavy /miazgy zo smrekovca(modrin, larch)
Samozrejme pomaha brat aj silne probioticke zmesy, aby sa malo co v tych crevach rozmnozovat pri nasej strave, ktora je povacsine sterilizovana, tj chyba v nej zdroj probiotik na dosadenie do criev(zarodok dostatocne velky na rozmnozenie a obsadenie criev)



23

Re: Nadmerne grganie a plynatost

No nic, treba byt trpezlivy - podrzim tuto dietu este nejaky ten mesiac a verim, ze sa prejavia vysledky. Pripadne skusim zvysit HCL na 3 tablety s jedlom a uvidime co to spravi. Hneva ma, ze ten moj organizmus stale robi problemy a to robim maximum preto, aby som sa toho naduvania zbavil.

Pocuj a aky mas nazor na ten MMS, co pise Julius?

http://www.emms.cz/index.php



24

Re: Nadmerne grganie a plynatost

MMS su silne oxidatory, vyborna pomocka na nicenie roznych mikrobov a rakovinnych buniek. Ale je to chemikalia, takze ziadny potravinovy doplnok. Miliony ho uz pouzili ako liecivo, ucinne, preto proti nemu tak zurivo farmaceuti bojuju.
Podobne je aj peroxid vodika a ozon.
Ale nejedna sa o potravinove doplnky,, takze to nie je moje pole.
Ja osobne mam pre istotu odlozene chloraty(Na2ClO3 a Ca(CLO)2 ,  chloritan sodny a chlornan vapenaty tj MMS1 a MMS2 ako sa to dnes nazyva popularne podla geologa Jima Hendersona, ktory tom spopularizoval v Afrike na vnutorne pouzitie, povodne proti malarii , a potom zistil, ze je to dobre na hromadu chorob a rozsiril to po celom svete, na zlost farmaceutov) Oboje sa pouzivaju uz skoro 100 rokov na dezinfekciu vody, teraz ich chcu kompletne zakazat, aj ako dezinfekciu vody, tj aspon v Europe sa o tom hovori, v USA, kde maju ludia miliony bazenov neprichadza do uvahy zakazat predaj tzv quick, co je chlornan vapenaty na dezinfekciu bazenov ale hodi sa vyborne aj na vnutorne pouzitie, o com sa vsak nesmie rozpravat.

Takze keby mi nezabrali dost rychlo a ucinne potravinove doplnky, rozhodne nezavaham a pouzijem tieto oxidatory
Co sa tyka peroxidu vodika, treba si zohnat cisty, a nie naschval "stabilizovany" tazkymi kovami, aby nebol vhodny na vnutorne pouzitie.
Ale ako som povedal, toto tu neradim, len komentujem



25

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Ohladom toho mojho zaludka - podla vsetkeho mam velky problem s kyselinami, kedze ich nemam dostatok, tak mi stale vznikaju hnilobne a kvasne procesy v zaludku (nech zjem cokolvek) a tym padom je problem s potlacenim kandidy... pretoze ju v podstate stale zivim - uz sice nie sacharidmi ale hnitim a kvasenim... ak tomu teda spravne rozumiem - moze to byt sposobene tym, ze moj jedalnicek je iba 3 x denne? a tym padom aj doplnky jem iba tri krat denne?



26

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Protikandidova dieta a prisl;usne doplnky v nej musia nakoniec candidu vyhubit alebo aspon poriadne zatlacit. Ak potom nebudes jest privela volnych cukrov a jemnych muk, co podporuje candidu, ale viac zelenin a vlaknin, celozrnnych produktov, co podporuje probiotika, nebudes mat z candidou problemy.
Samozrejme ked mas nafukovanie v zaludku, musis si doplnovat kyseliny, inac nebudes mat nikdy v poriadku travenie, absorbciu zivin ani crevnu floru a imunitu, co vedie k stovkam roznych moznych zdravotnych problemov.

Takze napravenie si travenia  tu nie je na vyber, to je absolutne nevyhnutne.



27

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Ved na tom pracujem.. hladam sposob ako by sa mi to travenie co najskor upravilo... a kedze uz dlhsie uzivam doplnky a nie su vysledky, tak hladam, kde robim chybu... kedze to inym zabera a mne nie... tak skusim pravidelnejsie jest a uzivat HCL... a hadam sa to travenie upravi...



28

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Este by som sa chcel spytat ohladom stravovania. Uz nase babicky vzdy rozpravali, ze kazdy den je potrebne jest nieco teple - polievky a tak... pri tejto diete jem hlavne zeleninu a ta nie je tepla. Ako je teda s prijmanim teplej stravy pre organizmus, je potrebna alebo sa clovek aj bez nej v pohode zaobide?



29

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Zeleninove polievky, caje, maso a ryby su tiez teple cerstvo pripravene.
Babky mali pravdu, to neustale pitie chladenych napojov velmi skodi na traviaci trakt.



30

Re: Nadmerne grganie a plynatost

A co potom zmrzlina?.....



31

Re: Nadmerne grganie a plynatost

To iste.Podchladzovanie si traviaceho traktu nie je velmi zdrave. Je to extra namaha na travenie, prinajlepsom



32

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Ked sa najem rano, na obed a vecer, tak chapem, ze 2 hodiny po jedle mi travi a grgam. Prosim ta ako je to s travenim, ked sa rano zobudim a odgrgava sa mi? Najem sa 3 hodiny pred spanim cca o 18:00. To mi travi este stale alebo ako to je?



33

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Nie kazdeho zaludok je prazdny aj po osmych hodinach, ked ma nedostatok kyselin.A plyny, co sa v nom nahromadili mozu ciastocne zostat tam az do rana.
A plyny co sa nachadzaju v hornej casti criev sa tak isto mozu dostat so zaludka a clovek grga. Dokonca to moze potlacit spat aj cast potravy a zlc do zaludka(hiatalna hernia s;posobuje bolesti zaludka...)
Preto tu tak zdoraznujem tie mikrovlakniny ako suucast napravy travenia



34

Re: Nadmerne grganie a plynatost

A je v poriadku pokial 1,5 hodiny pred jedlom uzivam alkalicky pripravok (napr. Kalinat) a zaroven enzymi... ?



35

Re: Nadmerne grganie a plynatost

OK



36

Re: Nadmerne grganie a plynatost

aky ma vplyv Vitamin C (napr. Ester) na candidu?



37

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Ziadny.



38

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Je vhodne ho uzivat pri tejto diete?



39

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Selen zinok, jod , vitaminy C E a D-3 odporucam pouzivat vzdy a kazdemu. Tiez obcas lecitin a probiotika.



40

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Kolko g denne odporucas?



41

Re: Nadmerne grganie a plynatost

selen 400 mikrogramov, zinok 30 az 50 mg, jod 2 az 6 mg,  vitamin C 3 gramy plus, vitamin E 400 IU, vitamin D-3 2000az 5000 IU, podla sezony a potreby. Tiez odporucam rybacie /krill oleje, obcas lecitin a probiotika.



42

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Aj tu ta poprosim o nejake linky (najlepsie z iHerb). Tak aby to bolo co najefektivnejsie aj z pohladu ceny a mnozstva - tak aby zase nebolo toho prilis vela na konzumaciu. Pripadne, ktore a kolko kedy odporucas. Dakujem.



43

Re: Nadmerne grganie a plynatost

este uvediem krill, ostatne som ti uz uviedol
http://www.iherb.com/Olympian-Labs-Inc- … 13873?at=0
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … ode=ZAM400

Naposledy upravil: RNG (2011-07-06 18:45:00)



44

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Mam otazku: Dva dni dozadu ma zacalo skriabat v hrdle, neviem ci zmenou pocasia alebo klimatizaciou v aute a niekde na fore som cital, ze pri chripke, ci nachladnuti je dobre zacat viac uzivat vitamin C - kazdu hodinu som uzival Ester C a cez noc 3 x po 2 tabletky. Do toho pijem GSE - 60 kvapiek a vsetky doplnky pri anticandidovej diete. Zatial uz je to cca 48 hodin, som nepocitil ziadne zmeny a choroba prichadza rovnako ako kedykolvek predtym (bolesti hrdla, skriabanie v hrdle, upchaty nos, unava, bolesti hlavy...). Podla vsetkeho mi doplnky nepomahaju. Moze to byt sposobene aj candidou, ze sa mi cez creva neabsorbuju vitaminy do tela?

Taktiez sa stale nemozem zbavit candidy a to sa naozaj snazim drzat aj dietu a stale tlacim do seba doplnky - moze sa stat, ze sa stane telo rezidentne voci doplnkom? Candida si na ne zvykne a prisposobi sa?

Stretol si sa uz s pripadmi, kde doplnky neboli dostatocne ucinne pre organizmus? Respektive, ze choroba je taka silna, ze potlaci ucinok doplnkov? Dakujem.



45

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Spravny doplnok v dostatocnej davke je obvykle ucinny.
Vitamin C ako ester C je na virusy velmi dobre ucinny v davkach 1 gram za hodinu.
Lenze to plati len na virusy, a podla symptomov mozes mat od alergii cez bakterie, mykoplazny a podobne cokolvek.
Nechapem vyraz"rezistencia voci doplnkom"
Mozu byt neucinne, nespravne zvolene, primale davky, mozes mat na ne alergiu(tak ako su u niektorych alergie na rozne jedla).
Samozrejme ucinnost sa posudzuje percentom, tj nie vsetko kazdemu pomoze.
Na stastie je vyber velky, tj ked nezaberie jedno, zaberie ine.

Ja osobne neberiem nikdy len jeden doplnok, lebo pri oslabeni tela to mozu vyuzit rozne mikroby, tj nemas chorobu z jedneho, ale kombinacie viacerych.Takze ich tak isto musis adresovat viacerymi prostriedkami.



46

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Tym rezistentnym som myslel, ze su bakterie a vyrusy odolne voci doplnkom... smile... a co vsetko este kombinujes pri takomto stave - chripka alebo nachladnutie? Ze by som to vyskusal nabuduce, ked sa to zopakuje - nastup choroby je velmi neprijemny a priznaky dlho pretrvavaju.

Da sa takato nakaza potlacit alebo vyliecit aj vo 4 dni alebo vzdy sa musi na zaciatku zakrocit inak je uz potom neskoro a inkubacna doba bude trvat tych 7 dni... ?

Co by som mohol este skusit, nech mozem byt co najskor v pohode?



47

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Virusy mozes citit uz po 12 hodinach, niektore bakterie potrebuju az 14 dni a aj inac, mame stale v tele hromady mikrobov, ktore sa pri znizeni imunity(hlad, prechladnutie, ina infekcia) p[ekne rozmnozia a sposobia komplikacne infekcie.
Ako som povedal, ja drzim doma okrem vitaminov A, B C D -3 a E rozne antimikrobialne, ako GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, chaparal, uncariu tometosu a dokonca aj graviolu, pre istotu.
Z adaptogenov najma vytazok z hub(agaricus blazei) ,astragalus a obcas aj cordyceps.

Momentalne mam aj collostrum, Sangre de Grado , citral a monolaurin co som skusal, hlavne pre to, ze sa mi na perach chceli vyhodit herpesy zoparkrat, a musel som ich potlacat iontoforezou striebra, co som vedel, ze miestne sice zaberie, ale znizenu viralnu imunitu v tele velmi neriesi.
Herpesy a ine virusy su zakerne najma tym, ze napadaju sliznice a nervy vsade v tele, sposobuju rozne zapaly a dokonca vedu k poskodeniam mozgu, pecene a pod, ako napr
Alzheimer, zapal sedacieho nervu, nicenie roznych sliznic v roznych organoch v tele a podobne.
Je toho plno, vsakze, ale tisice liekov, co predpisuju lekari sa nedaju nahradit len zopar doplnkami. Aj ked mnohe antimikrobialne doplnky maju casto ovela sirsi zaber.



48

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Kedze mi ucinky doplnkov nezabrali a choroba prebehla, tak ako obvikle, tak mam problemy s hlienami - upchatym nosom, bolavym hrdlom a kasel. Standardne som to dotaraz vzdy riesil nosnymi kvapkami (olynth, nasivin), sprejmi do hrdla (tantum verde, pastilky na cmulanie) a na kasel (kvapky rozneho druhu alebo sirupy - calciovy). Aky mas na tieto veci nazor a co odporucas pokial by sa to do buducnosti zopakovalo? dakujem



49

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Na hlieny beriem NAC a orega\novy olej, to samozrejme od prvych priznakov, necakam, nez mi hlieny s nakazou natecu vo velkom mnozstve do pluc Pokial sa ti tvoria hlieny asi nemas nakazu pootlacenu a aj ked to zacalo s virusom, pokracuje to dalej so sekundarnymi nakazami, takze len si kvapkaj GSE do nosa , lebo si nie z toho von



50

Re: Nadmerne grganie a plynatost

Ja som za z tej chripky ci nachladnutia dostal za nejakych 10 dni ale priatelka aj po 10 dnoch stale kasle a skusa kadejake hluposti z lekarne (sinupret, robitusin, calciove kvapky, muconasal... atd.). Viem, ze aj ini ludia casto po prekonani takejto virozy maju s kaslom problemy. Co odporucas z doplnkov na zbavenie sa kasla? Dakujem.