1

Téma: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Dobrý deň, už som písala na fórach, no medzi ostatnými otázkami sa to všetko strácalo a nevedela som, kam to presne adresovať, tak zakladám novú tému.
OD malička som mala problémy s imunitou - neustále angíny, zápaly dutín, migréna od 10 r., lupus..
No ozajstné problémy začali pred rokom. Cvičila som aktívne, 4-6X do týždňa, striedala som činky a kardio. Pri jednom intenzívnom tréningu m prišlo zle, neskutočne sa mi rozbúšilo srdce a mala som pocit, že odpadnem. Večer sa to vystupňovalo a skončila som na pohotovosti. Po celonočných testoch bol výsledok - málo draslíka, vraj mám jesť marhule a menej trénovať... Zaradila som vyššie dávky C-čka aj iných vitamínov a minerálov, prestala som sa toľko hýbať, no lepšie mi nebolo. Začali sa objavovať problémy s koncentráciou, pamäťou, v noci som nemohla spať - bola som strašne unavená, no len som sa prehadzovala do rána v posteli. pridali sa aj svalové zášklby, na ktoré som brala vyššie dávky magnézia, čo pomohlo len čiastočne. Potom začala plejáda vyšetrení a diagnóz.. Aby som sa toľko nerozpisovala, napíšem, ako som na tom teraz.

Ráno sa budím strašne unavená, mám nízky tlak, pískanie v uchu, pocit na odpadnutie a bez kávy prakticky nefungujem (viem je to nezdrave, no inac som mrtva). Som celá opuchnutá, tvár na ľavej strane, cítim strašný tlak za okom, bolesť postupuje dole k zubom, ku uchu, cez krk dole pod hrudnú kosť. Občas sa mi strašne rozbúši srdce, zovrie mi hruď a tlkot cítim až v krku). Potom cítim strašnú bolesť na ľavej strane temena hlavy, ide to dole cez rameno až do prsta, takisto aj chrbát no a občas bolesť vystrelí až do nohy - stále len na ľavej strane. Neviem to opísať, no najmä na tej hlave a chrbte mám pocit cudzieho telesa, ako keď sú zapalené dutiny, tieto oblasti su zvaj teplejšie a opuchnuté. Okrem toho mám vybehnuté uzliny na krku, za uchom, vzadu na hlave, v oboch prsníkoch, na slabinách aj na ľavej nohe. Sú bolestivé, cítim ich, keď sú zmeny počasia (teplo/zima), keď niečo zjem alebo vypijem (korenisté, alkohol). Moja obvodná tvrdí, že je to normálne a nemám sa toľko pozorovať (no, uzliny pribúdajú a ''bolia'').
Ďalej mám problémy s trávením -  stále hnačky, nafukovanie, po veľa potravinách som dostala alergickú reakciu, 2x mi tiež na pohotovosti museli pichať adrenalín a kortikosteroidy.. Robili mi testy na intoleranciu, zatiaľ všetky negatívne, ešte čakám na výsledky DAO tolerancie. Aj na mlieko mám testy OK, no nemôžem si dať ani jogurt, ani maslo, syr,.. do pol hodiny ma preženie a vyhodím sa, rovnako ako z veľa druhov ovocia, obilovín (tie už nejem),.. Mám aj vracajúce sa gynekologické zápaly a zápaly hrdla a oka, zapáchajúci, akoby kyslý pot. Candida test mi vyšiel pozitívny, môže to byť spôsobené jej premnožením? mám a neskutočne svrbiacu a suchú pokožku, tiež oči a sliznice. No a v poslednej dobe sa ozvali kaziace sa zuby a kĺby, ktoré mi strašne pukajú a bolia. Viem, že to všetko spolu súvisí, len neviem, kde to má pôvod, teda ako proti tomu bojovať. Takmet nič už nejem, teraz mám viacmenej tukovo - bielkovinovú stravu s množstvom zeleniny a troškou ovocia. Mala som aj pokus o 2 týždňovú proticandidovú dietu + doplnky, no musela som to ukončiť. Momentálne mám doma Betaine HCL, ktorý si dávam pred väčším jedlom, no akonáhle si ho dám, začne ma páliť pažerák a neskôr ma strašne rozbolí hlava a rozbúcha sa srdce - ako zistím, koľko a či kyselín mi treba doplniť?). Mala som aj enzýmy, pankreatín, ešte mám aj super enzymes, no tie su s HCL. Aké by bolo vhodné brať na trávenie najmä tukov, bielkovín a zeleniny a ktoré na odmorenie? Nasadila som aj selén, zinok, vitamín E,  C vo vysokých dávkach, rybí olej, magnezium, večer probiotiká s jablkom, no asi to bude chcieť nejaké silnejšie.. Ráno si vždy dám sodu bikarbonu  a jem až neskôr, no aj tak do seba ledva čosi napchám... Ak zjem väčšie tukové jedlo, tak mi je úplne špatne, akoby mi nedokrvovalo mozog, nepravidelne, mi búši srdce a nie som schopná nič robiť.
Strašne ma trápi, že nemám energiu, v podstate sa nehýbem, poriadne nejem, nechudnem, nepriberám, len je mi horšie a horšie a každý na mňa pozerá ako na hypochondra. Mám 20 rokov, v podstate žiadny sociálny život, nič sa mi nechce/nevládzem, Kvôli zhoršenej koncentrácií som nespravila skúšky na školu ani vodičák, skoro ma vyhodili z absolventskej praxe a nikto nerozumie, všetci to berú tak, že to mám na háku a nič nerobím. Ja by som pri tom tak rada žila normálny život človeka v mojom veku a pomaly sa odobrala svojou cestou, nie mať pocit závisosti na druhých..Áno, už som z toho aj psychicky mimo a mám depresiu, lieky však odmietam, napriek nabádaniu lekárkou aj rodinou, verím, že sa to dá aj ináč... O týždeň mi konči prax, tak sa môžem pustiť do ''liečenia'' naplno. Prosím Vás veľmi pekne o radu, sama som zúfalá, tento stav mi spôsobuje množstvo problémov a ja to už o chvíľku asi vzdám.. Ďakujem..

Naposledy upravil: LeYsHaA (2013-09-24 21:31:24)



2

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Muslim ze koren tvojich problemov je v zlom traveni a nizkej imunite, z toho vyplyvajucej. To vysvetluje caste ochorenia,na ktore si zrejme brala rozne chemicke lieky, ktorre maju samozrejme aj skodlive postranne ucinky a napr atb znicia probioticku floru a tym zhrsia travenie a imunitu proti plesniam, kvasnym infekciam a dokonca aj roznym atb vzdorujucim bakteriam a biofilmom.
Nedostatok kyselin vedie k nakazam a zlej crevnej flore, nedostatok enzymov k nedostatocne rozlozenym jedlam, ktore tak isto kazia crevnu floru a nedaju dost potrebnych zivin do tela na energiu, obranu a regeneraciu. Kedze mas poriadne zamorene telo, vid rozne alergie, potrebujes enzymy nielen na travenie spolu s jedlom, ale aj na cistenie tela, tj napr entericky pokryty pancreatin vo vacsich davkach, povedzme 2 x 6 gramov ekvivalent.
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
davka 2 x 2 tablety
Na travenie odporucam napr
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/257
davka 2-3 s jedlom. Obsahuje aj enzym na travenie zelenin a strukovin.

Na rozne nakazy co mas v tele ti asi bude treba zohnat citricidal, profesional, na dutiny potrebujes totiz kvapky roztoku, tiez kapsule oreganoveho oleja a NAC na odhlienovanie, pravdepodobne aj serrapeptazu na ncistenie, odhlienovanie a zlepsenie cirkulacie.
Ak mas nejaku L formu v tele, alebo premnozene mykoplazmy, borelie alebo chlamidie(testy su velmi casto nepresne) tak potrebujes aj extrakt z olivovych listov alebo Samento.
A radim ti, ako kazdemu brat selen, zinok jod vitaminy C E D-3,, lebo tieto vsetky zlepsuju celkove cinnost tela roznymi sposobmi, od posilnenia imunity az po regeneracne procesy a vyrobu energie.
Docasne mozes brat aj doplnky mineralov, najlepsie dobru zmes na kosti plus vitaminy D-3 a K-2 na absorbciu a zabudovanie.

Nespominas mikrovlakniny, bez ktorych odmorovanie tela a rozmnozenie probiotik je nemyslitelne Odporucam ti brat aspon 15-20 gramov zmesy roznych kazdodenne s dostatkom vody(liter). A ucinne probiotika, tj take, co sa ti dostanu do criev zive, tj teplovzdorne a kyselinovovzdorne, ako napr tieto
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/124

Naposledy upravil: RNG (2013-09-24 22:45:31)



3

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Ďakujem pekne, tak začnem tou nápravou trávenia.
S enzýmov môžu byť aj tieto? nie sú mi celkom jasné tie pomery amyláza, proteáza, lipáza
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ie-Caps/12
rozmyslala som, ze tie problemy zacali asi rok potom, co som mala kliesta, ako mala, kliest bol v hlave, kde sa mi spravila psoriaza a potom aj tie bolesti a postupne problemy.. moze to byt nejaka borelia? vraj sa to prejavuje postupne a dlhe roky, no to uz len spekulujem...
este sa chcem opytat, ci by sa naslo nieco na upravanie nizkeho tlaku, depresivnych stavov a poruchov spanku? beriem a melatonin, ale nepomaha mi vobec..
no z miktovlaknin beriem psyllium, mozem si zobrat este inulin a nieco k tomu. Este sa chcem opytat, na hojenie zaludka ste kdesi spominali koloidne striebro a DGL, mam si vziat aj toto, ked mam pocity palavy v krku aj pazeraku pri jedle? napr a ked si dam lyzicku panenskeho olivoveho oleja, idem vyskocit z koze ako to pali.



4

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

No ten enzym je vyborny, hoci trochu drahy, lebo to je zmes rastlinnych, fungalnych a bakterialnych enzymatickych vytazkov. Osobne odporucam najskor pancreaticke enzymy na travenie, ktore su ovela lacnejsie a takyto enzym len ako doplnok, tj na cistenie toho, co pankreaticke enzymy pripadne  nedokazu, pozri na uvedeny Jarrow Pancreatin plus.
Nuz ked si mala kliesta, tak mas dost pravdepodobne boreliozu a ine nakazy, co kliest prenasa.
Takze by si sa mala na to liecit, pozri temu borelioza. Samotna bakteria a jej ine formy sa nemusia prejavit navonok roky, lekarske testy na nu su velmi nespolahlive, mozu ti zistit, ze ju podla nich nemas a predsa ju mas, a kedze podstatne znizuje celkovu imunitu, podliehas hromade chorob, co by ti telo normalne potlacilo.
Uvazuj o objednani a brani hromady extraktu z olivovych listov a to dlhodobo. Pozri na
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
tiez samozrejme NAC a serrapeptazu, lebo dobre  maskovanu boreliozu treba odmaskovat.



5

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Ďakujem, dlhšie som sa neozývala, skúšala a pozorovala som reakcie svojho tela a pobehala som ešte nejaké vyšetrenia. Takže podľa nanovších výsledkov mám histamínovú intoleranciu, čo konečne vysvetľuje moje reakcie takmer po každom jedle + alergia na plesne a pele. Je to dosť zlé, pretože pred 3 rokmi som bola alergická len na plesne, teraz sa to rozrástlo, takže je mi jasné, že niečo nie je v poriadku.
Experimentovala som s braním enzýmov a kyselín. Ráno som vždy začala vypitím kávy a hneď potom pol lyžičky sódy v pol litri vody, niekedy som si dala ešte a druhú, ak som mala pocit silného prekyslenia. Prvé jedlo som mala najskôr o 12, niekedy neskôr, bola to vždy zelenina + tuk. Kyseliny som s ňou nebrala, max enzýmy, ale aj tak som mala vždy po zjedení pocit ťažkého žalúdka, bolesť hlavy, niekedy napínanie na vracanie.  O 2 hod. neskôr som si dala 1. jedlo, menšie, väčšinou bielkovina + tuk. Potom som išla cvičiť a večer som sa normálne najedla (mäso, ryby, vajcia + šalát, neskôr sacharidové jedlá). Enzýmy som brala vždy, ak som si dala kyseliny, niekedy mi bolo super, trávenie sa naštartovalo a neboli problémy, inokedy mi po nich bolo len horšie - pálenie žalúdka a pažeráka, strašná bolesť hlavy, búšenie srdca, svalové zášklby,.. vyžarovala mi taká zvláštna bolesť, na ľavej strane, spod hrudnej kosti hore do ramena, cez krk do ucha, oka, na zátylok a do chrbta. Vlastne som striedavo cítila pichľavú bolesť v celej ľavej polke tela - od hlavy, cez ´´žalúdok´´ až po prst na nohe. Všade tam som cítila aj bolestivé, pohyblivé hrčky (uzliny?). Navyše mi začali strašne pukať kosti a všeobecne som sa cítila slabo. Ak som si však kyselinu nedala, netrávilo mi to a pár krát som vracala aj kusy nestrávenej zeleniny. Ako sa dá vlastne reálne zistiť, či a koľko kyseliny organizmus potrebuje dodať? Nechcem už zbytočne ísť metódou pokus - omyl, mám pocit, že raz mi je zle aj po 200mg HCL a niekedy nevadí ani 800mg.
Chcem sa opýtať, kde vlastne začať? Zrejme najskôr trávenie, doplniť enzýmy, kyseliny, mikrovlákniny, .. chcela by som popritom držať aj protikandidovú diétu, len neviem, či to zvládnem, kedže mám intoleranciu histamínu aj laktózy, v bezsacharidovej diéte by som mala problém, čo mám vlastne jesť ? A môžem hneď nasadiť aj rôzne protizápalové doplnky a odmaskovače, alebo s nimi počkať až keď bude trávenie 100%? Mám teraz voľnejšie obdobie, žiadna namáhavá práca ani škola, tak to chcem využiť a dať sa konečne doporiadku.



6

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Nuz ja nemam skusenosti priamo s dodavanim kyseliny, len vo forme betainu HCl s pepsinom HCl, alebo L-lysin HCl. Tieto sa davkuju podla mnozstva jedla a vypitej vody s nim.Maximalne je to ale 3 tablety(625 mg betainu HCl s Pepsinom),
s malym jedlom a malo vodou casto netreba nic, lebo telo predsa len nieco samo vyprodukuje.
Davaj pozor na velke davky, tie sa zdrzia v zaludku dlhsie a moze nastat kvasenie a hnitie.
Muzne jedla nejed zaroven s vacsou dovkou masa, lebo maso potrebuje velmi silne kyseliny a mucne jedla okamzite kvasia pri nizkej hladine kyselin, na co zacne maso a ine bielkoviny po case hnit.



7

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Samozrejme, myslela som Betaine HCL, len mi vypadlo slovko, moja chyba. Fu, tak najvacsiu davku som mala 600mg Betainu HCL, viac som sa neodvazila pre tie divne pocity. Kyseliny uz cca 2 tyzdne vobec neberiem, kedze som mala pocit, ze je mi z nich zle, no travenie mam v katastrofalnom stave. Enzymy sa mi minuli a cakam, kym pridu dalsie, zadrzane u nas na colnici,... Kvoli histaminovej intolerancii som v jedeni velmi obmadzena, mne dokonca robia zle a tie potraviny, ktore su oznacene ako neskodne, tak neviem.. Mam a DAOsin, ktory beriem takmer s kazdym jedlom, ale vobec mi to nepomaha, je vobec sposob, ako tento enzym, co ma spracovavat histamin, nastartovat, resp. preco intolerancia histaminu vznika a da sa nejako odstranit? nemoze byt sekundarnym prejavom inej choroby? (borelioza, zapal, infekcia? ) .. Doktori mi nie su schopni pomoct, povedia len, ze informacie si najdem na internete a inac sa mam zahrat na poksuneho kralika, co mi robi dobre a co nie, pretoze sami nevedia... Nie je to normalne, kvoli nahromadenemu histaminu zrejme uz ani nemozem zaspat, vzdy mi je neskutocne zle, cela spuchnem a tazko sa mi dycha..

Naposledy upravil: LeYsHaA (2013-10-22 22:16:18)



8

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Nuz cokolvek jes, ked na to nemas spravne enzymy, tak sa ti to alebo neabsorbuje, alebo ked sa to absorbuje, je to nerozlozene v tele ako zamorenie=potravinove alergie.
A ked nemas dostatok kyselin, jedlo sa ti v zaludku rozklada=hnije a kvasi.
Lekari nie su skoleni na potraviny prakticky vobec a na doplnky vobec, takze len zriedka najdes nejakeho, co sa v tom samovzdelaval a moze ti poradit.
Uplne cerstve produkty by nemali mat ziadne histaminy, lebo to su bielkoviny najma z kvasnych a plesnovych procesov.



9

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Tak sa ozyvam znova po dlhsej dobe. Skusala som bezhistaminovu stravu, kedze tabletky s diaminooxidazou mi nepomahali. Vylucila som maso a vsetky zivocisne vuyrobky a jedla som len zeleninu, orechy,semena a nejake sacharidy bez lepku, lenze nebolo mi dobre, ozvala sa candida. Tak som zacala jest len zeleninu so semenami a olejmi, k tomu som brala olive leaf, serrapeptase, wild yam, traviace enzymy + pancreatin na lacno, lecitin, vitaminy E, D-3, vapnik, magnezium, B-komplex, zinok a jod. No napriek tomu mi netravilo, tak som pridala kyseliny - Betaine HCL 650mg pred kazdym jedlom. Sice mi po nom travilo, no az moc, prisli hnacky, palil ma zaludok a bolest vystrelovala poza hrudnu kost, tiez ma strasne rozbolela hlava ,.. ako ked ma clovek reflux, no u mna je to bez kyselin lepsie. Okrem toho ma strasne boieva po jedle lava strana dole pod bruchom, zrejme pankreas. Skusila som teda pit len zeleninove stavy s kuskom oliv. oleja, aby sa vyuzili vitaminy +som brala doplnky. Bolo mi fajn, len som bola kusok slaba. Vecer som si dala vacsie mnozstvo mrkvovej stavy a vtedy som sa vyhodila,  svrbelo ma cele telo a spuchla som, zrejjme znova candida? Vyskocila mi teplota, sklbalo mi celym telom, piskalo v uchu, srdce bilo a o zivot, tiez ma to dost bolelo pod hrudnou kostou. Nemohla som lezat na lavej strane, lebo ma akoby dusilo, na lavej strane krku mi navrela taka bulva a trpli mi nohy, ruky, tvar, akoby nieco s cievami. Dala som si teda serrapeptazu aj lecitin, troskh sa polepsilo, no bolest pretrvavala a vystrelovala. do celeho tela. V poslednych dnoch je to takto, nejem skoro nic, len kusok zeleniny s cesnakom a doplnky. Navyse som si vsimla, ze ak si dam nieco s kyselinou citronovou, pride mi zle, pali ma zaludok, rozbolia zuby a hlava, obcas mi az skruti prsty od bolesti. Neviem, ci je to len mojs dedukcia, alebo mi nejak skodia kyseliny, neberiem teda ani traviace kys, vysadila som aj NAC, lebo tza bola kys. askorbova a vazne mi po nej bolo zle. Ak zjem vela zeleniny,tiez mam citlive, bolave zuby. Stale mam take tvrde, pohyblive hrcky, okolo celeho krku, v prsnikoch a po celej lavej strane tela, spredu aj zo zadu, konci to az na spodku chodidla. Mam znova gynekoligicky zapal, bolia ma oblicky, vecer sa to zhorsuje. Kvoli tomu nespavam, prehadzujem sa od bolesti a zaspim najskor okolo 4ej rana. Potom spim aj do 18:00, aj to sa ledva zobudim, uplne unavena a slaba. Pijem vela kavy, aby som nejako fungovala, no viem ze by som nemala, ked s om prekyselna. Potom, ked si dam sodu bikarbonu alebo nieco zasadite, price taky utlm, znova ma vsetko rozboli, najma oblicky a hlava... neviem, ci je to dobry znak alebo zly, noo uz som v koncoch.  Som a strasne smadna, pijem 3l vody aj viac, no hned to zo mna vyde von a taktiez mam chut na slane, co to moze znamenat?  Mam aj suchu kozu a zle hojace sa rany . Viem, ze tu toho pisem strasne vela a je to trochu neprehladne, no som totalne zufala. Taha sa to vyse roka a v tej poslednej dobe ledva fungujem. Nie som schopna pracovat, aj z praxe ma vyhodili preto, ze som porobila vsetko zle ( nie naschval, problemy so sustredenim) a stale som behala po doktoroch.  2 doktorky ma odpisali ako hypochondra a povedali, ze sa moc sledujem. Teraz som si nasla noveho, ktory sa zaujima aj o alternativnu liecbu, nepcha len ATB a ine veci, vseobecne vraj zapadnu medicinu velmi neuznava. No ked videl moju kartu, povedal, ze mi nemoze slubit, ze mi pomoze, ale pokusi sa....ochvilku budu vianoce, ja ani neviem ako idu dni... rovesnici chodia na vysoke skoly, pracuju, su v zahranici, zakladaju si rodiny a ja nie som schopna pomoct sebe samej. Nikto to nechape, sestra mi vykrikuje, ze som obycajny parazit, vycicavajuci rodicov a mna to strasne boli, pretoze ma pravdu.. prosim, prosim rng, co mam este skusit, co vlastne robit?....



10

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Este som sa chcela opytat, ked pijem Lapacho alebo si dam Kokosovy olej, rovnako ako kokos, cela sa vyhodim a svrbi to ako slak, je mozne, ze tak reaguju umierajuce kvasinky, alebo je to alergia a mam to vysadit?



11

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Nuz popisujes mi tu stale priznaky zamorenia tela a zle travenie. Travenie je vec kyselin, roznych enzymov, mikrovlaknin(zmes) a probiotik.
Ked si brala kyseliny, to este neznamena, ze ti to bude automaticky travit a odmorovat telo, na to su potrebne enzymy rozneho druhu. Ked sa vyhodis z tukov, znamena, ze mas nedostatok lipazy. K tomu sa mozu pridruzit aj hnacky, lebo ani creva neznesu privela nestravenych tukov.
Neviem kolko a akych enzymov si brala, ale zrejme nie alebo dost, alebo spravne.
Mas zrejme riadne zamorene telo a bude ti to dlho trvat odmorit.
A zrejme mas v tele aj nejake skodlive mikroby, lebo zapaly nie su z nicoho nic, za nimi su rozne mikroby, od nasich vlastnych virusov, co ma kazdy v tele, az po rozne mozne nakazy.
Velke zaplesnenie alebo candida mozu vyvolat herxheimerovu reakciu,ked ich napadnes niecim proticandidivym,(kokosovy olej, oreganovy olej, citricidal, a enzymy celulaza a hemicelulaza, napr ako mas v zmesi dod menom Candex) ale nechapem na tu zmienku o NAC, to nema s kyselinou askorbovou nic spolocne.
Kedze mas zle travenie, nemas dost roznych materialov v tele, tj aj mineralov a tak ked vypijes nieco, co na seba viaze mineraly, ako kyseliny, mozes dostat zachvat tetanie.



12

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Enzymy beriem, na prazdny zaludok silnu zmes enzymov, kt. su v pancreatine a pred jedlom mam akesi Jarrow formulas, co som pozerala,tak maju pomenej lipazy, asi 10 000 USP, mam si teda este dokupit extra lipazu?...
Dnes som bola na hematologii a tam sa ma doktoka pri prezerani mojej karty spytala, ci som bola na infekcnom, s tou boreliozou, co mi vysla cca 4 mesiace co zsdu v testoch. Ja som to prvykrat pocula dnes z jej ust, moja predosla doktorka tomu nevenovala pozornost.. Vraj som mala hodne zvysene zapalove hodnoty a v neskorsom teste uz boli len trosicku nad normal. Takze predsa to moze byt aj borelia?... ak ano, ako s nou zatocim, kt. doplnky su vhodne?....
No tu candidu musim mat hrozne premnozenu, svrbi ma cele telo a robia sa mi tmavocervene az fiaove flaky, odkedy som zacala s dietou a doplnkami, aj sa citim akoby choro.. Aky je realny cas na znicenie Candidy ak sa rozbujnila po tele? Zrejme viac ako 3 tyzdne...
No, ja som si kupila NAC od firmy Doctor's Best, tam je ako vedlajsia latka obsiahnuta citric acid. A ked si to damje mi strasne zle, vsetko ma tak pali a v hlave strasne tresti. Stava sa mi to aj ked si tam vit. C, teda mam praskovu formu kyseliny askorbovej, uz som ju skusala aj neutralizovat sodou bikarbonou, no po vacsom mnoztve mi je stale akosi divne, aj zuby ma rozbolia. Len neviem, ci je to dobre,alebo to mam radsej vynechat?....
Ospravedlnujem sa aj za to hekticke spravanie, no niekedy mavam take stavy zufalstva, depresie, uzkosti.. mozu za to tiez tie parazity co mam v sebe? Takisto sa mi toci hlava a. obcas stratim rovnovahu, vzdy ma pri tom taha doprava, znamena to nieco? Dakujem pekne



13

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Botrelie a chlamidie podstatne znizuju imunitu, preto ajkeby sami sa pril;s neprejavovali, ine mikroby  kvoli znizenej imunite mozu telo nicit.
Na boreliozu, chlamidie a mnohe maskovane infekcie su ucinne najma extrakt z olivovych listov(davka 3 x 300 mg oleuropeinu) odmaskovace NAC a serrapeptaza a extrakty ako samento, coumanda, burbur a banderol. Co este mozes mat, su parazity, ktorych ma dnes na svete vysoke percento ludi a ked ich nepotlacis, tak isto skodia celkove telu, imunite, oslabuju a vyrabaju aj rozne silne skodlive a karcinogenne latky.
Ked mas hromadu zdravotnyc problemov, tak to moze byt spojene aj s parazitmi, lebo tie vedia lekari velmi obmedzene diagnozovat, zatial. Pozri na temy parazity



14

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Zatial beriem Olive Leafs a serrapeptazu,  mozem pridat aj dalsie, alebo az potom, ked doberiem jedno, zaradit druhe doplnky? ...a ako dlho by to mohlo trvať, kým vymiznú všetky pliagy? Candida, borelia, aj všetky parazity? nech sa viem pripraviť.
mam aj rozhadzabe hormony, tak beriem wild yam, co je este vhodne? vynechava mi menstruacia, zvysilo sa mi ochlpenie, jemne aj pod perou a na tvari, naberam akoby muzske crty. moze to suvisiet s tym, ze posilnujem a zvysila sa mi hladina testosteronu? ...
snazim sa alkalizovat, tak beriem sodu bikarbonu, chlorellu, zeleny jacmen, davnejsie som vyhodila maso, vajcia, este chcem prestat s kavou... chcem sa opytat, co je vhodne vlastne jest, je spravne veganstvo/vitarianstvo? stale citam o tom, co je pre cloveka najvhodnejsie a cim viac toho zistim, tym viac som z toho mimo.. nazory sa lisia, rovnako aj rozne studie sa navzajom vylucuju, uz neviem, comu sa da vlastne verit... momentalne jem hlavne surovu stravu, kopec zeleniny, nejake oriesky a semienka, ale som z toho slaba, akoby mi nieco chybalo.. alebo je to len pre tu bezsacharidovu stravu? kedysi som mala nizkotukovu stravu a vzedy mi bolo super, az na par much, no ked som presla na opak, vysokotukovu, vsetko sa zosypalo.. teraz mi  robia problem oriesky, avokádo, oleje, dokonca aj kokosovy nie moc dobre  trávim a naťahuje ma po ňom..

a este sa chcem opytat, kedze mi tuky moc netravia, mam si vziat viac, silnejsich enzymov, alebo na to pomoze kyselina alebo ako? .. ked si dam kyselinu, pomoze mi to, no zase ma vsetko rozboli, aj klby, srdce sa rozbusi.. nerozumiem, preco je to tak a citim stale tu lavu stranu tela, doslova od hlavy po patu. Exituje nejaky nerv, ktory ide skrz cele telo, ze by som ho mala zapaleny a preto to tak citim? inac si to nedokazem vysvetlit.. (rozboli to po vsetkom kyslom, aj kave, niekedy dokonca aj po jablku ci inom ovoci ) takisto to vsak citim, ked sa alkalizujem, dokonca mi je nachvilku horsie, tak som z toho zmatena..



15

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Este sa chcem opytat' ci by som si mohla dat tetovabie, ci to nebude velky zasah do uz oslabeneho organizmu a aj kvoli tomu, ze vo vlasoch mam psoriazu  a obavam sa, ze by sa na tetovanom mieste mohla  vytvorit tiez?



16

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

A este ma napadlo, chcu ma poslat na rozne vysetrenia, mozno aj do nmocnice, nemoze mi rontgen, CT ci MRI akosi uskodit? Najma rtg absolvujem dost casto, preto by ma to zaujimalo.



17

Re: Trávenie, imunita, rozhodený organizmus

Nuz radiacia sa postupne v tele uklada a je to zamorenie, karcinogen. Takze pokilal to nepotrebujes nutne, tak by som sa tomu vyhybal.