1

Téma: Pálenie a pichanie celého tela, silné depresie, dezorientácia

Prosím o radu veľmi SURNE!!
Pila som iba ovocné a zeleninové šťavy a lyžicu jablčného octu denne asi mesiac. Lebo som si chcela spraviť očistu tela. A postupne som začala cítiť, že prestávam vnímať a upadám do akéhosi spánku. Pridala sa reakcia po jedle. Najskôr len ma bralo akoby na spánok ale skôr akoby strata vedomia po jedle. Teraz je to tak, že čokoľvek ziem, vypijem aj len vodu začne mi búšiť tepna v bruchu a za chvíľu potom ma chytí zimnica a začne enormne páliť a pichať v celom tele, hlava, jazyk, oči, brucho, nohy, chrbát potom mi príde slabosť do rúk a nôh a začnem upadať do toho akoby bezvedomia. Zviera mi hrdlo a brucho strašne akoby alergia keď je.Nič si nepamätám mám dezorientácie a obrovské depresie. Som už mesiac PN. Začala som brať 5-HTP 2 dni dozadu, Spitomin (nie je to AD ale je na úzkosti a pálenie a pichanie tela - kedysi mi predpísala psychiatrička), Ženšen, Rybí olej, Ľanový olej, Milgammu N a B3 čo ste vy tu doporučili niekomu na nervy začnem zajtra lebo som si ju objednala. Už do seba hádžem všetko možné schudla som 10kg za mesiac. Nespávam. Doktor z gastro ma poslal k psychiatričke lebo jeho vyšetrenia sú ok. Neviem čo robiť prosiiim o radu veľmi.

Naposledy upravil: libi (2013-11-24 18:23:18)



2

Re: Pálenie a pichanie celého tela, silné depresie, dezorientácia

Extremne diety su vzdy skodlive.
Nemam ani sajnu, co ti je, ale v kazdom pripade by som zobral enzymi, mikrovlakniny a probiotika a doplnil si tie zakladne, ako zinok, selen jod vitaminy C E a D-3, tiez bral rybacie oleje, alebo este lepsie krill olej.
Symptomy, co popisujes moze byt nejaka mikrobialna choroba, kedze si si oslabila prilisnou dietou telo, mozu to byt nielen vonkajsie, ale aj vnutorne mikroby, nase vzdypritomne rozne virusy.
Ale moze to byt aj tetania,na co by ti pomohlo aspon docasne brat mineraly na kosti,  alebo nedostatok roznych zivin pre mopzog, co vyvola nedostatky roznych neurotransmiterov, doporucujem ti brat vitaminovu zmes stress B.



3

Re: Pálenie a pichanie celého tela, silné depresie, dezorientácia

Ďakujem pekne.

Vlastne u mňa to začalo všetko pred piatimi rokmi keď som mala úraz, privalil ma 120 kg regál v práci. Od vtedy mám hučanie v ušiach asi teda tinitus silný, zrnito vidím (biele malé body ako keď je zle naladený televízor), brnenie v rukách nohách, pamäť sa zhoršuje respektíve tá strata vedomia, vnímania. Som cca 13 rokov vegetariánka a vôbec som si nedoplňala potrebné minerály a vitamíny pre moju nevedomosť. Chodila som po vyšetreniach a nikto nič nezistil. Iba, že to bude tetánia. Prestala som spávať a psychicky sa zrútila, respektíve mala som záchvaty, že som prestala dýchať. Tak som šla psychiatričke a nasadila AD. Escitalopram po cca roku, ktorý všetko prekryl, začala som vnímať aj pamäť sa zlepšila. Pred polrokom som ho vysadila a bola aj chorá a mala som ATB a odvtedy začali depresie silné ktoré som nikdy také nemala a hneď aj strata toho vnímania, koncentrácie. Tak som čítala, že šťavami sa dá všeličo vyliečiť a dopadlo to tak ako som hore písala. 2 dni dozadu som bola u psychiatričky lebo tie stavy sa nedali zvládať. Chodím na injekcie - magnézium a bčka plus beriem znova AD. Tie AD to aspoň tlmia a môžem sa ako tak najesť. Keď si dám magnézium cítim, že to nachvíľu zaberie na to pálenie a pichanie tiež. Skúšam po trošku dávať probiotiká Friendy Force lebo aj to vyvoláva reakcie. Prosím poraďte v akých dávkach a čo si mám dávať z toho čo ste uviedli. A hlavne ak by to bolo dostupné tu na Slovensku lebo liečbu musím nasadiť čo najskôr. Teraz jedávam  rybý olej lyžicu ránoa večer s jedlom, ľanový lyžica poobede, Niacín od Webber naturals 1x500mg, probiotiká Friendly force 1xkapsula, vlákninu lyžica s každým jedlom a pijem magnéziovú minerálku, milgamma N (B1, B6, B12) 2xdenne, 5 htp už neberiem lebo mám tie AD a neviem či sa to môže kombinovať.
To pálenie a pichanie hlavne začne aj od brucha keď sedím alebo ležím na boku. Mám pocit že  treba obnova brušného prostredia ktoré som si spálila tými šťavami a na to neviem čo brať, či tie enzýmy?A pitím štiav sa mi hučanie v ušiach a zrnité videnie zhoršilo veľmi.

Naposledy upravil: libi (2013-11-27 10:37:41)



4

Re: Pálenie a pichanie celého tela, silné depresie, dezorientácia

5-HTP je len polotovar na serotonin, tak isto je aj vzdialenejsi L-tryptophan, ktory je v roznych jedlach co bezne jes. Takze nevidim ziadny dovod, preco by 5-HTP malo s cimkolvek  z roznych AD reagovat.
Ovocnymi stavami si nic nemozes spalit, ale privela ovocnych kyselin ti moze odburat hodne mineralov z tela a teda mas tetaniu ako nasledok toho. Skoda, ze si nepila zeleninove stavy, tie maju o hodne vyssi obsah mineralov a nizssi obsah kyselin, tj miesto demineralizovania tela ho naopak mineralizuju.To sa ale da dobre potlacit dobrym doplnkom na kosti plus vitaminy B-3 a K-2, bez ktorych sa mineraly poriadne neabsorbuju a neulozia do kosti.
Z beciek odporucam skor stress B zmes, ako napr
http://www.iherb.com/Twinlab-Stress-B-C … l&ic=2
alebo jeho vacsie balenie(az 300 kapsuli)
plus B-12 pod jazyk, lebo cez zaludok sa ho do tela dostane minimalne.
Od rybacich olejov, ktore nemusia byt priam nezamorene je lepsie brat krill olej, ktory je az 5 x tak ucinny a kedze je zo severskych mori a krill priamo je plankton, je zamoreny podstatne menej, ako rybacie oleje.
Ale palenie a pichanie zo zaludka moze byt aj mikrobialneho povodu, kedze mas nedostatky kyselin, co by tie mikroby vytlkli.
plus B-12 pod jazyk, lebo cez zaludok sa ho do tela dostane minimalne.



5

Re: Pálenie a pichanie celého tela, silné depresie, dezorientácia

Ďakujem za cenné rady.



6

Re: Pálenie a pichanie celého tela, silné depresie, dezorientácia

OK