1

Téma: Sklerodermia circumscripta morphaea

Dobry den,

neviem ci som spravne zaradil tento prispevok, ale potreboval by som radu. Synovi (20 r) potvrdili lokalnu sklerodermiu (biopsia na reumatologickom oddeleni). Prejavuje sa ako pigmentova skrvrna v okoli laveho prsnika, v priemere cca 10 cm. Ma ju min. 5 rokov. Bol uz svojho casu na koznom, kde to bolo zhodnotene a uzavrete ako pigmentova skvrna. Teraz sme opat navstivili koznu lekarku, ktora nas poslala na kopec dalsich vysetreni (reumatolog.,kardio, nefro, plucne...), aby sa potvrdila, alebo vyvratila tato diagnoza. Udialo sa tak preto, ze moja mama zomrela na systemovu sklerodermiu, tak asi si chceli byt isti. Biopsia tuto diagnozu potvrdila. Ta skvrna, ktoru ma, sa uz roky nezvacsuje, nema na nej zhrubnutu, ztuhnutu kozu (ako to bolo u mojej mamy). Nema s nou v podstate ziadny problem. Syn nema ziadne zdravotne problemy, zdravo sa stravuje, pravidelne (cca 5x tyzdenne) cvici, v podstate zdravy mlady clovek. Co by ste odporucili , aby sa tato diagnoza (asi uz celozivotna) neprejavila v neziaducej forme (autoimunitne ochorenie), ktore by mu mohlo v buducnosti zneprijemnit zivot? Nechceli by sme aby bol cely zivot na nejakych liekoch, skor uprednostnime nejake prirodne doplnky.

Dakujeme za kazdu radu.



2

Re: Sklerodermia circumscripta morphaea

Kazdemu odporucam si posilnit viralnu imunitu, virusy su najpravdepodobnejsie cast autoimunnych ochoreni, dobre by bolo nasadit aj protiparazitny proetokol, lebo aj parazituy tam hraju casto rolu. Nuz a zistit, ci to nie je ineho mikrobialneho mpovodu, ako tazko diagnozovatelne, boreliozy, chlemidie a L-formy.
A kazdemu odporucam samozrejme pracovat na ndobrej crevnej flore, tj brat mikrovlakniny cely cas a probiotika obcas.
Uloha probiotik v obrane nasho tela je strasne podcenena lekarmi, pricom probiotika, ked su dobre osidlene creva nimi su schopne vyrobit okrem ineho az 70% obrannych latok, s ktorymi telo potom disponuje. Tj vyrobia vyse 2 krat tolko,  ako  je samotne telo schopne



3

Re: Sklerodermia circumscripta morphaea

Vdaka za odpoved. Co konkretne by ste odporucali na posilnenie viralnej imunity, pripadne proti parazitom?
Ja osobne, na Vasu radu, beriem mikrovlakniny (pectin, psylium) denne a 2x tyzdenne probiotika.

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … p;flt=0200

Bolo by to vhodne aj pre syna? Ma vyznam aj selen s E vitaminom, alebo ani nie?
Zistenie ci sa jedna o Lformy a to co pisete je mozne nejakym vysetrenim krvi? Nemame s tym skusenosti, tak sa pytam.



4

Re: Sklerodermia circumscripta morphaea

Copje dobre pre dospelych je dobre aj pre deti. Ved su to tak isto ludia, len mensi a napadaju ich tie iste mikroby a maju roznake pochody v tele , ako dospeli.
L-formy su pre beznych lekarov nezistitelne, nemaju na to ziadne zariadenia. Len mikrobiologovia ich vidia vo vzorkach tkaniva pod elektronkovym mikroskopom.
Na posilnenie viralnej imunity pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Proti roznym mykoplazmam a L-formam zatial mam oskusany  na potlacenie len extrakt z olivovych listov, NAC a serrapaptazu na odmaskovanie ale z novsej literatury spominaju aj samento, coumandu a banderol, ktory tieto pliagy a vnutrobunecne parazity tak isto nicia.
Na parazity odporucam protokol dr Huldy Clark, ktory mozno dnes dostat aj  na Slovensku, pozri
http://www.jukl.sk/protiparazitalny-balicek/d-70717/
Inac, aby som nezabudol , ucinny liek na sklerodermiu je silny odmaskovac=univerzalne polarne rozpustidlo DMSO. Samozrejme ako ucinny liek, prirodnu latku, ho blokuju podla moznosti vsade, ale napr zverolekari ho pouzivaju na natieranie klbov napr konov, ked maju klbove problemy, ktore toto rozpustidlo nejak riesi(najpravdepodobnejsie odprace skodlive latky a odmaskuje rozne mikroby, takze ich organizmus spozna a znici.)
Potichu to pouzivaju aj niektori sportovci, hoci vyrobcovia cisteho DMSO nan musia pisat, ze nie je vhodne na ludi.
Samozrejme farmaceuti ho potichu pouzivaju, napr do transdermalnych naplasti, lebo ako inac by do tela dostali rozne velke liecive molekuly.
Je to ale dost nebezpecna latka, lebo rozpusta aj rozne plasticke latky, tak sa musi prechovavat len v polyetylenovych alebo sklenenych flaskach a ked si to na seba natries, nesmies sa s vlhkym povrchom nicoho dotknut a pockat, az sa ti to vsiakne.
A aj potom je to dobre omyt a ususit len cistym bavlnenym uterakom, tj ziadne plasticke latky!!!

Naposledy upravil: RNG (2013-11-08 01:47:20)