1

Téma: Bedrový kĺb a panvová kosť.

Dobrý deň RNG
Pocitujem občas bolesť v pravej panvovej kosti pri sedení a praskanie pri ohýbaní kolien a nôh do strán.
Taktiež citim bedrový klb pri chôdzi, nohy mávam stuhnuté a pociťujem v panvovej oblasti bolesti pri vstávaní zo stoličky a po dlhšom ležaní.

Môže ísť o problém s kostrčou či škôr zápal?
Venoval som sa niekoľko rokov drepovaniu s tažkou váhou, výšlapami a behaním do schodov a behaniu.

Na premastenie jedávam 3 avokáda týždenne, kurkumu vo forme http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/turmerix.aspx.
Strava zásaditá bez mäsa a mlieka.

Ďakujem za odpoveď



2

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

Nuz nestaci brat len mlety koren curcumy s bipoperinom, bez ohladu na jednostrannu reklamu na nom, treba brat curcuminoidy s bioperinom, tj vytazok az 30:1 z curcumy, a nepotrebujes na to nijaku bombasticku reklamu o neucinnosti konkurencnych produktov. Odporucam najma tento
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
davka 3 x 3 kapsule na zastavenie zapalu.
Ale, to nestaci, treba brat aj rozne mukosacharidy na regeneraciu klba, tj zelatina, huspenina, glucosamine,hyaluronicku kyselinu  MSM a podobne.
Avokado sluzi na klbovy maz ale nepomoze nahradit vydranu klbovu hmotu, slachy  a puzdra.Len zabrani dalsiemu rychlemu vydieraniu.



3

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

RNG napísal(a):

Nuz nestaci brat len mlety koren curcumy s bipoperinom, bez ohladu na jednostrannu reklamu na nom, treba brat curcuminoidy s bioperinom, tj vytazok az 30:1 z curcumy, a nepotrebujes na to nijaku bombasticku reklamu o neucinnosti konkurencnych produktov. Odporucam najma tento
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
davka 3 x 3 kapsule na zastavenie zapalu.
Ale, to nestaci, treba brat aj rozne mukosacharidy na regeneraciu klba, tj zelatina, huspenina, glucosamine,hyaluronicku kyselinu  MSM a podobne.
Avokado sluzi na klbovy maz ale nepomoze nahradit vydranu klbovu hmotu, slachy  a puzdra.Len zabrani dalsiemu rychlemu vydieraniu.

Vďaka

Ak by islo o zapal prejavovalo by sa to aj praskanim v kostiach? Situaciu zjednodusuje aj fakt ze sa teraz hybem skor pre zdravie/plavanie,joga,prechadzky,posilovanie s vlastnym telom/
Zabudol som napisat ze siru MSM beriem uz dlhsie ale jeho uzivanie neovplyvnilo panvu ani klb. Citim sa skor aktivnejsi,culejsi. Firma nutraceutika ma doplnok v letativne dobrej cenovej hladine, okrem zlepsenia pohybu som zaznamenal aj lepsie travenie po uzivani. Nema ale taku koncentraciu ako DB to vidiet. Len ci zaberie.
Je nutne povedat ze som vegetarian a teda mäso ani produkty z neho nefiguruju v mojom jedalničku uz zopar rokov a tak sa mi to vyhovuje, hladal by som nasiel riesenie v inej forme ako zelatina. Este predtym ako som sa nim stal som tento problem riesil zelatinou z ryb,osipanych. Tiez bez vysledku.



4

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

Nuz mucosacharidy su zivocisne produkty a zrejme tvoje telo ich nevie dost tvorit z rastlinnych produktov. Takze by si mal urobit aspon tuto vynimku. A na stravenie zelatiny potrebujes enzymy, proteolyticke. Lacne su zivocisne, drahsie su rastlinne , fungalne a bakterialne. Ked chces za ne zaplatit co najmenej, skus aspon bromelain z ananasu, najmenej 500 az 1000 GDU so zelatinou. Pozri na tento, co ma v 500 mg na kapsulu v kazdej kapsuli 12OO GDU aktivity.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bromelai … caps/16546



5

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

RNG napísal(a):

Nuz mucosacharidy su zivocisne produkty a zrejme tvoje telo ich nevie dost tvorit z rastlinnych produktov. Takze by si mal urobit aspon tuto vynimku. A na stravenie zelatiny potrebujes enzymy, proteolyticke. Lacne su zivocisne, drahsie su rastlinne , fungalne a bakterialne. Ked chces za ne zaplatit co najmenej, skus aspon bromelain z ananasu, najmenej 500 az 1000 GDU so zelatinou. Pozri na tento, co ma v 500 mg na kapsulu v kazdej kapsuli 12OO GDU aktivity.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bromelai … caps/16546

Mensie zlo by v mojom pripade bol zelatinovy doplnok ako huspenina,tlacenka ale ako vravim skusal som oboje a vysledok bol totozny a druhak ma z tychto veci pravidelne napisalo okrem hnackovitej stolice.
Bromealin z ananasu? Pijem skoro kazdy den ananasovu stavu asi 3dl, staci to? Nemozem mat usadeny vapnik v klboch a kostiach? Cely zivot som pil chlorovu vodu z vodovodu a solil ako cukril ako blazon. Vraj grepy a ine citrusy rozpustaju anorganicky vapnik z tela. Zvazujem kupu reverznej osmozy, skusal som ju a chutovo mi pride menej zasytujuca. V hrdle mam ako keby suchoty po poziti viac alkoholu.

Vdaka



6

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

Enzymy sa nicia teplotou nad 50 az 55 stupnov celzia. Tj v ziadnej konzerve alebo flasi nemozu byt enzymy, lebo by musela byt nepasterizovana, tj by sa okamzite kazila.
Bromelain sa nachadza najma v stopke ananansu, odkial sa studenou cestou a najma vymrazovanim ziskava. Ale je aj v surovom ananase, hoci nie dost na ucinnost, pokial nezjes aspon pol ananasu denne.
Ja pijem len destilovanu vodu uz skoro 30 rokov, ale prichucujem si ju casto nesladenymi ovocnymi stavami a pridavam najnovsie do nej aj trosticku KHCO3, takze je viac mineralizovana nakoniec , ako voda z vodovodu.
Ale dlhe roky som ju pil bez mineralizovania.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-04 22:06:40)



7

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

RNG napísal(a):

Enzymy sa nicia teplotou nad 50 az 55 stupnov celzia. Tj v ziadnej konzerve alebo flasi nemozu byt enzymy, lebo by musela byt nepasterizovana, tj by sa okamzite kazila.
Bromelain sa nachadza najma v stopke ananansu, odkial sa studenou cestou a najma vymrazovanim ziskava. Ale je aj v surovom ananase, hoci nie dost na ucinnost, pokial nezjes aspon pol ananasu denne.
Ja pijem len destilovanu vodu uz skoro 30 rokov, ale prichucujem si ju casto nesladenymi ovocnymi stavami a pridavam najnovsie do nej aj trosticku KHCO3, takze je viac mineralizovana nakoniec , ako voda z vodovodu.
Ale dlhe roky som ju pil bez mineralizovania.

To je presne dôvod prečo chcem ist vlastnou cestou. Mnohe enzymy sa degraduju tepelnym spracovanim a co i len zahriatim nad 45°C. Preto mam hriadelovy odstavovač, ktory pomalou cestou lisuje ovocie a zeleninu. Pijem denne do 1l stavy vacsinou zo zelene a pridavam ovocie. Pasterizovane stavy nepijem, nechuti mi ta koncentracia cukrov, pali ma z nich zaha. Uz ma unavuje pit "hormonovu" zanesenu vodu a utesovat sa tym, aku ma nasa vodarenska spolocnost "kvalitnu" vodu.
Ta destilovana voda ma tiez zaujala, odradza ma ale fakt, ze jej prevadzka vide draho, mozno sice lacnejsie ako kupovana balena voda ale to sme zase niekde inde.
Ty pijes destilku a pridavas do nej draslik? Ako draselnu soľ ci bikarbonat draselny?

Ak by som si zakupil akvaristicku osmozu napriklad odtialto http://abc-zoo.sk/1513-reverzna-osmoza- … l-den.html mohla by spravit rovnaku sluzbu nie?  Ci preferujes iba destilku?

Vdaka



8

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

RO alebo RO/DI voda je samozrejme tiez vyhovujuca, problem je len s degradaciou blany, ktora sa po case rozpadne a nikdy nevies kedy. Samozrejme RO voda je ovela lacnejsia, ale nie tak cista, ako destilovana.Ale vyplati sa len vtedy, ked jej potrebujes vela a membranu udrzujes a kazde 2 roky minimalne menis. A samozrejme vzdy merias, inac sa moze stat, ze pijes vodu nie dostatocne cistu=vodovodnu.
Napr na generator striebornej vody v mojich niekdajsich obchodoch v Lucenci som namontoval stvorstupnivu RO/DI cisticku vody ale doma sam pouzival destilacku, uz vyse 30 rokov.



9

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

Podla dostupnych informacii RO prepusta 0,00001 gramu molekuly vody v ktorej sa uz ziadna necistota nenachadza. Je zbavena akychkolvej organickych ci anoranickych latok.
Jej prevadzka sa udava v litroch, zaklad sedimentacny filter, uhlikovy 6000l a RO 40000 zvladnu . V reale to ale moze vyzerat inak.

Chcem sa ta este spytat preco pridavas bikarbonat draselny do destilovanej vody.
Nebolo by vhodne pouzit chlorid horecnaty pripadne ine mineraly?

Co si myslis o destilovanej vode ktora sa da zakupit v lekarni?

Vdaka



10

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

2 krat v minulosti(asi pred 10 rokmi) som kupil destilovanu vodu v lekarni na Slovensku. Predavali ju v tmavych flasiach, na posmech, ved ked je cista, nema sa v nej co kazit. Ked som ju ale odmeral, tak mi ukazala az 2 ppm mineralov na mojom velmi presnom, meraci(citlivost0.01 ppm) tj je to velmi slaba "destilovana" voda. Na mojej domacej destilacke s casovym spinacom, aby to vyplo ked je 2/3 dodestilovane dosahujem 0.4 ppm bez problemov. To bol aj dovod, preco som v mojich obchodoch neskor nainstaloval cisticku vody, RO/DI, kde bezne voda vychadza pod 0.5 ppm, dokonca po nainstalovani noveho DI filtra len 0.1 ppm. Bikarbonat draselny  dodavam do destilovanej vody  len v poslednom case a to celkom malicko, trochu to vylepsi chut.Chuti akosi"hladsie" pre nedostatok ineho vyjadrenia.
Ako som zdoraznil mnohokrat, nie voda ale jedlo je podstatnym zdrojom mineralov. Voda vchadza do tela skoro cista, max 150 ppm=150 mg mineralov na liter, a odchadza ako moc s koncentraciami mnohotisic ppm roznych mineralov a inych latok, co sa v tele nespotrebovali.
Ale nazyvat ich splodiny je nespravne, aj ked sa v nich nachadzaju aj splodiny. Ladviny totiz po case prepustia aj rozne uzitocne latky z tela, ked maju dostatocne malu molekulu.



11

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

RNG napísal(a):

2 krat v minulosti(asi pred 10 rokmi) som kupil destilovanu vodu v lekarni na Slovensku. Predavali ju v tmavych flasiach, na posmech, ved ked je cista, nema sa v nej co kazit. Ked som ju ale odmeral, tak mi ukazala az 2 ppm mineralov na mojom velmi presnom, meraci(citlivost0.01 ppm) tj je to velmi slaba "destilovana" voda. Na mojej domacej destilacke s casovym spinacom, aby to vyplo ked je 2/3 dodestilovane dosahujem 0.4 ppm bez problemov. To bol aj dovod, preco som v mojich obchodoch neskor nainstaloval cisticku vody, RO/DI, kde bezne voda vychadza pod 0.5 ppm, dokonca po nainstalovani noveho DI filtra len 0.1 ppm. Bikarbonat draselny  dodavam do destilovanej vody  len v poslednom case a to celkom malicko, trochu to vylepsi chut.Chuti akosi"hladsie" pre nedostatok ineho vyjadrenia.
Ako som zdoraznil mnohokrat, nie voda ale jedlo je podstatnym zdrojom mineralov. Voda vchadza do tela skoro cista, max 150 ppm=150 mg mineralov na liter, a odchadza ako moc s koncentraciami mnohotisic ppm roznych mineralov a inych latok, co sa v tele nespotrebovali.
Ale nazyvat ich splodiny je nespravne, aj ked sa v nich nachadzaju aj splodiny. Ladviny totiz po case prepustia aj rozne uzitocne latky z tela, ked maju dostatocne malu molekulu.

Ďakujem za obšírne odpovede, veľmi pomohli.



12

Re: Bedrový kĺb a panvová kosť.

OK