1

Téma: Vlašské orechy, kešu orechy a iné-možná plieseň, ako na ňu ?

Pri potlačaní candidy sa možu konzumovať aj niektoré druhy orechov. Nemáme však istotu ako sa zbierali,skladovali. Nemám moc dôveru v kúpene orechy, aj keď od sú prípadne aj od súkromníka a preto by som tu chcel položiť otazku.
Je nejaká možnosť" nekŕmiť " Candidu z orechov ? Mám na mysli, ako môžem odstrániť-zničiť-pripadnu plieseň v kúpených orechoch ?  Berme to tak, že o tom neviem. Nemyslím na orechy na ktorých to vidieť, alebo ich cítiť stuchlinou.
Proste tovar kúpeny a  pravdupovediac, nemam k nemu moc dôvery. Dá sa to nejakým spôsobom , napríklad prepražením v kokosovom oleji zničiť tá plieseň ? Alebo aj len prepečením v trúbe ?  Alebo v nejakom roztoku s GSE po hŕstkach oplachnuť a prepiecť ?
Alebo nejest orechy ktoré sám nenazbieram, keď nemám k orecho dôveru ?



2

Re: Vlašské orechy, kešu orechy a iné-možná plieseň, ako na ňu ?

Plesen sa sice da znicit, tj zabit, ale toxiny z nej tam zialbohu zostanu.Najhorsie su aflatoxiny, co su karcinogeny a nervove jedy zaroven.



3

Re: Vlašské orechy, kešu orechy a iné-možná plieseň, ako na ňu ?

A  je mozne -zoberme nahodile- pliesne zničiť ako som na začiatku popísal,alebo aj ináč ? Zameriavam sa na ne preto, lebo teraz hlavne bojujem s Candidou. Nebudem popisovat ako , popísal ste tu toho dosť a snažím sa to využiť. Nechcem byť lahostajný k aflatoxinom a tým ostatný svinstvám,čo ste popiísal. ale myslím si, že ak sa jedna o malé náhodile množstvo, organizmus by si mal s tým poradiť. Človek počas svojho života zje ozaj všeličo. Ide mi o to , že keď preventívne "prečistím" tie orechy, či ich môžem jesť,alebo radšej až po vyliečení.Orechy, ako take su tiež zdrojom výživy, minerálov a pod. pre organizmus.



4

Re: Vlašské orechy, kešu orechy a iné-možná plieseň, ako na ňu ?

Len malicko plesni a mkvasnych kultur su naozaj skodlive. Ale tie co skodia, skodia aj v malych mnozstvach znacne. ja osobne uz neriskujem, ked vidim na orechu plesen tak ho pre istotu vyhodim. najma para orechy su udajne velmi nebezpecne, tie maju nebezpecne druhy tropickych plesni, ked nie su dobre vysusene hned po zbere.
Potuchle orechy nie su nebezpecne, len zle chutiace, lebo su tam tuky oxidovasne/zvetrane.



5

Re: Vlašské orechy, kešu orechy a iné-možná plieseň, ako na ňu ?

Ja som mal na mysli, čo sa dá preventívne urobit s orechami po kupe, plieseň nevidieť.Ale ako som spomínal nevieme, ako boli zbierané, skladované a pod. Obchod je obchod a nikomu nedokažete, ze mate problémi z jeho orechov. Takže čo sa dá preventívne urobiť, nejakou úpravou.Jasné keď vidím, ze boli plesnivé vyhodiť.



6

Re: Vlašské orechy, kešu orechy a iné-možná plieseň, ako na ňu ?

Zialbohu tu ti nepomozem. V USA napr kon troluju arasidove maslo(peanut butter) na mnozstvo aflatoxinu, ale jednotlive arasidy sa nekontroluju. Kontroluje sa aj zomleta muka z obilnin, ale nie cele zrna. takze tam je to zialbohu vzdy riziko.
Preto osobne radsej beriem napr selen ako doplnok,. ako by som mal pravidelne jest paraorechy, ktoere mam inac rad, ale kedze rastu diviko, zbieraju ich indiani, bohvie ako susia a skladuju v tropoch takze tam je nebezpecie aflatoxinov znacne.
Komercne pestovane orechy maju samozrejme riziko ovela nizsie.
Aflatoxiny sa nedaju chemickou/tj potravinarskou chemiou ani tepelnou upravou ucinne znicit.



7

Re: Vlašské orechy, kešu orechy a iné-možná plieseň, ako na ňu ?

Pozrel som si od Vas na boj s Candidou snáď vsetko a mal by som ešte dotaz ako si poradiť, keď z horkáča mam vela kyseliny/žalúdok/ a bolest žaludka už pri 35 kv. na 1 l vody. Možem užiť sódu bikarbonu ? Mozem v priebehu dňa piť kefír a tento jogurt ?   http://www.hollandia.sk/Nase-produkty/G … oduct.aspx     Kolko a kedy je to najlepsie ?



8

Re: Vlašské orechy, kešu orechy a iné-možná plieseň, ako na ňu ?

"Vela kyseliny" je mytus sireny medzi lekarmi.
Palenie je nie v zaludku,ten je dobre ochraneny proti kyselinam zaludocnym mazom, ale v pazeraku, kam sa kvasnymi plynmi nasilne otvoriacimi uzaver obsah zaludka , tj aspon peny, ked nie aj jedlo dostanu. A pazerak nie je proti kyselinam chraneny, citis aj slabu citronovu stavu v nom, nieto maso rozkladajuce zaludocne stavy, tj najma HCl.
Kvasenie a hnitie v zaludku ale moze nastat len pri nizkych hladinach zaludocnych kyselin, tj neutralizovat si aj tak uz nizku hladinu kyselin v zaludku sodou bikarbonov je kontraproduktivne. A predsa to lekari v drvivej vacsine robia, lebo takto ich to v skole mylne ucia. Neutralizovanim kyselin sa totiz palenie odstrani, nema co palit, ked kyseliny zneutralizujes. Ze to ale znici proces travenia  a absorbcie zivin a zaludocnu kyselinovu barieru proti priestupu mikrobov z jedla do tela, o tom sa uz nehovori vela, vsakze.

Tak sa zda, ze medicky priemysel potrebuje viac a viac zakaznikov, nie vyliecit. Preto sa pravda o zdravi zamerne skresluje, co zacina uz v skolach, kde lekarov naucia symptomaticke diagnozy a adresovanie symptomom odporucenymi farmaceutikami, nie naozajstne vnutorne liecenie a udrzbu zdravia.

Ja si vyrabam jogurt doma sam, pouzivam mlieko z volne pasenych krav, co "neosetruju" hormonami a antibiotikami a kvalitne jogurtove kultury, co su zaroven kvalitne probiotika. Takze ich v mlieku rozmnozim a bez chemikalii na predlzovanie zivotnosti, ako to maju pridane komercne jogurty ich jem cerstve.
Komercne jogurty zo stajnenych krav krmenych zmeskami maju zlozenie mlieka uplne ine, neprirodzene, a zostanu v nom zvysky hormonov a probiotik, co je pre nas aj pre mnohe probiotika nezdrave/neziaduce.