1

Téma: Echinokokóza

Ahoj RNG, včera som u susedov jedla černice/ostružiny. Potom som si len tak zo zaujímavosti prečítala, aké vitamíny a minerály obsahujú a na jednej stránke som sa dočítala, že by sa černice nemali konzumovať neumyté, lebo na nich môžu byť vajíčka parazitov Echinococcus multilocularis alebo Echinococcus unilocularis/granulosus. Tieto spôsobujú echinokokózu, čo je vraj najzávažnejšie parazitné ochorenie.

Ohrození sú vraj hlavne ľudia, čo chovajú ovce. Tie my teda nemáme ani nikto v okolí, ale psov, mačiek a rôznych hlodavcov je tu dosť a tiež muchy, čo tiež možno môžu prenášať vajíčka a na černice teda sadajú. Preto si odteraz budem radšej každé ovocie pred zjedením umývať, ale chcem sa ťa opýtať, ak by som sa s týmto niekedy v živote stretla, či sa to dá aj so všetkými cystami (ktoré môžu vznikať kdekoľvek po tele – pečeň, pľúca, mozog, oči) nejak vyničiť. Lebo čo som čítala, tak je na to len chirurgické odstránenie, ktoré nie je vždy možné a doživotná chemoterapia a to nie je bohviečo. Ak niečo na to môže pomôcť, nemôžu nastať komplikácie ako rozbitie cysty a roznesenie po celom tele, čo je pri tomto dosť spomínané? Ak si sa s tým ešte nestretol, môžeš si o tom viac prečítať napríklad tu:

http://polovnictvo.pluska.sk/polovnictv … okoza.html

Ďakujem za každú pomoc.



2

Re: Echinokokóza

http://en.wikipedia.org/wiki/Echinococcus
jedna sa o pasomnice a tie sa daju odstranit, aj branim roznych doplnkov a liekov proti parazitom. Cysty sa samozrejme odstranuju tazsie, ale aj to sa da urobit so znacnym uspechom.
Inac najcastejsie cysty parazitov  u ludi su drobne cysticky toxoplazmozy gondii, teda  podla clankov od parazitologov.



3

Re: Echinokokóza

Mohol by si sa prosím trochu rozpísať, čo je účinné proti takýmto parazitom a čo na ich cysty? Lebo dosť ťažko sa zháňajú informácie o tejto téme a to nehovorím o účinných liekoch, doplnkoch a látkach proti nim.



4

Re: Echinokokóza

Nuz najcastejsie tu odporucam proti parazitom trojkombinaciu dr Huldy Clark, co sa sklada z paliny pravej, tinktury zo zelenych supiek oresaku a mletych klincekov, brane v presnom mnozstve a rozvrhu.
Genericku verziu dostat aj v cechach, pozri na
http://www.jukl.cz/protiparazitalni-balicek/d-70716/
20 denna kura znici vacsinu parazitov, na niektore "tvrdohlave" ale treba cas predlzit a davky zvysit. To je pristup k parazitom neskodnymi potravinovymi doplnkami, bez nutnosti zistit, o akeho parazita sa vlastne jedna.

Lekari odporucaju tieto chemicke lieky proti parazitom roznych druhov
http://en.wikipedia.org/wiki/Antiparasitic
Samozrejme tieto chemikalie maju aj skodlive ucinky a na rozne parazity su rozne lieky ucinne.Tj najprv musis zistit, o akeho parazita sa jedna a to moze byt problem, lebo len velmi malo lekarov sa dnes zaobera parazitmi.



5

Re: Echinokokóza

Dokáže to bezpečne vyničiť tohto parazita a jeho cysty po celom tele t.j aj napr. v mozgu či očiach? Lebo som čítala, že keď sa to náhodou dostane až sem, tak sa musí oko odstrániť a to by neprichádzalo v úvahu.



6

Re: Echinokokóza

Niz na svetete nie je 100%, preto hygiena je cislo 1 a hned za tym je obrana, najma s doplnkami, a ked to nepomoze aj s chemickymi liekami.
\Cysticky toxoplazmozy nasli mikrobiologovia v mozgu az 90% ludi, tieto drobne cysticky su prakticky neaktivne a mozu tam byt cely zivot. Jedine, co sa u nich pozorobalo bolo, ze jemne drazdia mozok ku vyssej aktivite, co by som skor povazoval za pozitivne, paradoxne.Ale moze to mat vplyv na zvysenu moznost tvorenia mozgovych rakovin, hoci o tomto som este necital nic z mojich lekarskych zdrojov.
Ja osobne nie som za ziadne amputacie, problemy treba vyliecit v prvom rade, nie vyrezat.



7

Re: Echinokokóza

To je dobrá úvaha, že problémy treba v prvom rade liečiť, ale napr. také oko je dosť špecifický orgán a keď sa tam dostane taký Echinococcus, tak neviem neviem. Myslíš, že by človek mal robiť preventívne protiparazitnú kúru v povedzme 2 ročných intervaloch?



8

Re: Echinokokóza

Nuz ja som uz parkrat tu kuru absovoval za roky, aj ked som necitil ziadneho parazita v tele.
Casto mozes mat parazity v mensom mnozstve a nijak sa ti to viditelne neprejavuje. Ale skodit ti skodia, najma kedmaju toxicke a karcinogenne vylucky, coho sa obavam najviac. Cital som totiz literaturu, kde parazitologovia prehlasili, ze az 50% rakovin a znacne percento roznych tzv"autoimunnych chorob" je spojene s vysokym vyskytom parazitov u toho jednotlivca. Takze to iste nie je nahoda.
A prevencia bezpecnymi potravinovymi doplnkami tu je teda  na mieste.
Zailbohu v dnesnej medicine za nedava dost dorazu na zoonoticke choroby.



9

Re: Echinokokóza

OK. Čítala som, že ten antiparazitický balíček dokáže vyničiť parazitov aj v mozgu a očiach, tak snáď neklamú a ozaj to funguje aj tu.

Inak tá stránka je aj v slovenčine: http://www.jukl.sk/ a dokonca tuším sídlia v Trenčíne. Majú tam, okrem toho antiparazitického balíčka, rôzne produkty, ktoré by sa mohli hodiť, takže možno budem niečo kupovať aj odtiaľ, dúfam, že sú spolahliví.

Ešte by ma zaujímalo, či sa ten antiparazitický balíček môže kombinovať s chemoterapeutikami a kde ešte sa dá kúpiť, lebo ak náhodou skončí tento e-shop (možno nie za mesiac, ale za roky), tak sa to bude musieť zháňať odniekiaľ inakiaľ.



10

Re: Echinokokóza

Alice, podobne balicky maju rozni vyrobcovia dosial, ja som to napr kupil zo Swansona
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=20+day+parasite
Aj jednotlive zlozku mozes dostat na nete, cez www.google.com Neodporucam jednoflaskove antiparaziticke, lebo tam sa nedaju jednotlive zlozky menit podla programu, ktory je najucinnejsi na rozne parazity, ich vajicka, cysty a rozne formy.

Neviem o ktorych chemoterapeutikach hovoris a vobec ja tu neodporucam kombinovat potravinove doplnky s chemickymi liekami,  prave naopak, vyhnut sa podla moznosti chemikaliam, co maju skodlive postranne ucinky. Lebo liecit sa treba dnes coraz castejsie, nakaz je coraz viac a preto treba vyberat co najmenej skodlive  metody, ako na to, alebo ako tomu dokonca predist prevenciou.
Dovodov, pre co je nakaz coraz viac je coraz blizsi styk ludi, cestovanie a prevoz potravin a tovaru krizom krazom po svete a v neposlednej miere oslabovanie ludi roznym chemickym zamorenim, vcitane chemickych liekov a vakcin.

Dalsi dovod, co tu spomeniem je sice len podozrenie, ale velmi silne, co su geneticke modifikacie potravin a geneticke modifikacie mikrobov, co robia dnes na svete stovky laboratorii a iste casto vyrobia nove, ovela nebezpecnejsie mikroby, alebo zamorujuce druhy rastlin, kde je pravdepodobnost, hoci ako mala, ze sa niektore z nich dostanu chybou alebo dokonca zamerne von.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-25 20:51:35)



11

Re: Echinokokóza

RNG, a čo si myslíš o tomto, čo napísal jeden človek na fóre Zdravie.sk? Myslíš, že naozaj mu tá kúra veľmi nepomohla?

Screenshot: http://prntscr.com/1o4wdw



12

Re: Echinokokóza

Nuz kaszdy ma prevo na osobne nazory a vlastne skusenosti. To ale neznamena, ze to druhemu jednotlivcovi nepomoze
Takze principialne, skor nez sa postim do pouzivanie chemickych liekov s hromadou skodlivych postrannych ucinkov vyskusam prirodne,neskodne,  osvecene na znacne vysokom percente ludi, pripadne zvysim ich davky az niekolkonasobne, nez prejdem na chemicke
A aj tie zacnem puzivat az ked viem, o ake parazity sa jedna, inac si nemusim vybrat ucinny prostriedok a teda bude len pre telo skodlivy bez odstranenia parazitov.
Ked uz clovek experimentuje na sebe, tak je aspon na zaciatku lepsie pouzivat neskodne potravinove doplnky, a az ked tie nezaberu uvazovat o liekoch so skodlivymi bocnymi ucinkami.



13

Re: Echinokokóza

Tak si to zhrňme. Napíšem v bodoch niektoré veci a ty prosím podľa vlastných skúseností napíš, či pomôže tento antiparazitický balíček úplne alebo len čiastočne a či je potrebná silná a alebo bežná kúra (nemusíš sa veľmi rozpisovať, nechcem ťa veľmi zaťažovať).

1. vyničenie akýchkoľvek parazitov v pečeni, pľúcach, obličkách
2. vyničenie akýchkoľvek parazitov v mozgu
3. vyničenie akýchkoľvek parazitov v očiach
4. vyničenie lariev, dospelých parazitov a ich cýst, ktoré sú rozšírené po tele
5. potlačenie hučania v ušiach, ak je príčina parazitická



14

Re: Echinokokóza

Moze, s dost velkou ;pravdeposdobnostou, najma na aktivne parazity a ich rozne formy, na vsetkych 5, hoci ucinnost nikdy nie je 100%. Najnizcia ucinnost samozrejme je na cysty, ktore su chranene proti prieniku hrubou vrstvou materialov. Casto sa daju znicit len vyckavanim az sa vyliahnu a potom ich protiparazitne prostriedky znicia. Odmaskovace tu mozu pomoct, ako NAC,serrapeptaza a rozne silne enzymy, najma proteopyticke.
Niektore cysticky sa ale v tele vobec nevyliahnu a tie zostavaju prakticky necinne ako pasivne zamorenie tela, priklad si cysticky toxoplazmozy, co ma v tele udajne az 90% ludi, samozrejme len v malickych mnozstvach povacsine.
Niektore parazity ale mali cyklus cez viacero nosicov, ktorych dnes nie vzdy potrebuju, lebo sa vedia z jednej do druhej formy zmenit aj u cloveka, ktory ma v tele specificke zamorenia, ako izopropyl alkohol, metyl alkohol  najma z kozmetik a rozne ine rozpustidla, co vedia rozpustit zacystovane fazu a premenit na dalsiu vyvojovu fazu.  Pozri napr na fasciola hepatica, na jej rozne vyvojove formy, na ktore kedysi potrebovala inych nosicov, ako kravy, slimakov a podobne a dnes s pomocou zamorenia tela to dokaze robit skoro cele bez druhych nosicov.
Viac okolo toho pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Flatworm
alebo sirsie na http://en.wikipedia.org/wiki/Parasitism
a ked chces vediet najma tych, co mozju nakazit ludi, pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pa … 28human%29

Alebo dodrzuj hygienu co najviac a nenechaj sa vsetkym vystrasit.
Samozrejme ked mas problemy co sa nedaju bezne vysvetlit, tam paprazity zialbohu prichadzaju vzdy do uvahy, od "chronickych chorob", rakovin, koznych problemov a podobne

Naposledy upravil: RNG (2013-08-30 16:15:04)



15

Re: Echinokokóza

Dá sa aj tak, že by som používala vyššie dávky aj povedzme 2 mesiace? Ani za túto dobu by to nemalo vedľajšie účinky a napr. nestratila by som veľmi na váhe? To už by podľa mňa spolu s enzýmami slušne poničilo parazitov, nech sú akíkoľvek a kdekoľvek.



16

Re: Echinokokóza

Nemyslim ze protiparazitne maju vplyv na vahe. Skor opacne ked napr vybijes pasomnicu, zostane ti pre telo viac zivin, tj mozes trochu pribrat.
Bolo zopar blaznov, co si dalo nasadit pasomnice, aby schudli. Nuz blbost nema hranice.



17

Re: Echinokokóza

RNG, vieš mi odporúčiť aj nejaké bežné potraviny alebo vitamíny, ktoré pri denno-dennej konzumácii vedia zničiť nejaké larvy a vedia poslúžiť ako prevencia, aby sa prípadné parazity nerozširovali, alebo aby im to aspoň poriadne sťažovalo život a robili menej problémov, alebo aby prípadne aj úplne vyničili bez nutnosti kúry?



18

Re: Echinokokóza

*Alice* napísal(a):

RNG, vieš mi odporúčiť aj nejaké bežné potraviny alebo vitamíny, ktoré pri denno-dennej konzumácii vedia zničiť nejaké larvy a vedia poslúžiť ako prevencia, aby sa prípadné parazity nerozširovali, alebo aby im to aspoň poriadne sťažovalo život a robili menej problémov, alebo aby prípadne aj úplne vyničili bez nutnosti kúry?

Skrátka tak, ako sa dá zvyšovať virálna imunita, tak či sa dá zvyšovať aj parazitická imunita.

Naposledy upravil: *Alice* (2013-08-31 22:50:14)



19

Re: Echinokokóza

Paraziticka imunita, to je pre mna nieco este nove. Zatial jedina prevencia proti parazitom, co poznam je zvysena hygiena.



20

Re: Echinokokóza

No napríklad o cesnaku sa hovorí, že je na niektoré parazity, tak napr. jesť 2-3 strúčiky denne. Inak vraj aj MMS je dobré na parazity a to by malo byť myslím tiež prírodné a bez vedľajších účinkov. Čo si o tom myslíš ty?



21

Re: Echinokokóza

MMS je oxidatot chemikalia, a nie potravinovy doplnok. Ale je na vseliake mikroby, rakoviny a mozna aj parazity ucinne. Zatial nemam na to spolahlive informacie od mojich lekarskych zdrojov a naviac to nie je neskodny potravinovy doplnok, takze sa zdrzim komentaru.



22

Re: Echinokokóza

Aha. Inak čítala som, že koloidné striebro dokáže z oka vyhnať prípadných parazitov. Ak ich ale zaženie do mozgu, tak to tiež nie je moc dobre. Vieš o tom niečo?



23

Re: Echinokokóza

Na koloidne striebro sa zialbohu pise privela lzi, co ho diskredituje, lebo je to inac cenny prostriedok, ale rozhodne nie zazracny na vsetko.



24

Re: Echinokokóza

RNG, ja ti neviem, ale parazity mi prídu ešte väčší problém ako naše vlastné vírusy. Vieš mi ešte niečo poradiť alebo ma ukludniť?



25

Re: Echinokokóza

Na ukludnenie je L-theanine, thai chi, autohypnoza a podobne. Fakt je, ze sa kvoli parazitom nepomoze znervoznovat, ale dodrziavat hygienu, jest dobre prepecene masa a pripadne, ked mas nejake zdravotne problemy mysliet aj na kuru proti parazitom, nielen proti mikrobom rozneho druhu.



26

Re: Echinokokóza

Ok, tak to je asi všetko. Ďakujem pekne za pomoc.



27

Re: Echinokokóza

ok



28

Re: Echinokokóza

RNG prepac,moja otazka je na Alice
brala si nejaku protiparaziticku kuru a ak ano ktoru,tu z Juklu?
napis ake to malo ucinky prosim ta



29

Re: Echinokokóza

Žiadnu takú kúru som ešte nebrala, nepotrebovala som to zatiaľ. Teraz som sa chcela len informovať.