1

Téma: Lichen Striatus - chronicka dermatoza

Zdravim Vas RNG,

pisem Vam ohladom problemu, ktory mam uz od detstva - ide o zhrubnute svrbive loziska na kozi neurciteho tvaru (nemenia miesto, ani svoj tvar) prevazne na pravej strane tela (peta a malicek pravej nohy, prave viecko nad okom ..) absolvoval som aj exciziu v lokalnej anesteze a na histologii vzorku spracovali.

"Kompletne spracovaný materiál tvorí excízia kože s obrazom dermatózy. Epidermálna lišta je psoriaziformne hyperplastická, s výraznou hyperortokeratózou a ložiskami parakeratózy na povrchu. V parakeratotických ložiskách sú sérové exsudáty a neutrofilné granulocyty. V epiderme sú veľmi ojedinelé apoptotické keratinocyty. Dermo-epidermálna hranica je diferencovateľná, bez známok hydropickej degenerácie. V dermis je povrchovo riedky lymfo-plazmocytárny infiltrát.

Záver:
Chronická dermatóza kože. S psoriaziformnou hyperpláziou. Bližšie nešpecifikovateľná. Bez jednoznačných známok "interface" dermatitídy typu lichen striatus."

Skusil som uz toho tak strasne vela a presiel som tak strasne vela dermatologmi a nic nepomohlo. Preto skusam stastie tu...



2

Re: Lichen Striatus - chronicka dermatoza

Nuz to je hromada cudzich slov vyzera to velmi odborne, ale zrejme ked ti dosial lekari nevedeli pomoct nijak, je to zbytocne mlatenie prazdnej slamy.
Keratozy su premnozovanie buniek z roznych dovodov, ja podozrievam najma rozne zamorenia a potravinove alergie. Oboje sa da riesit ciastocne cistenim tela, tj absorbia chelacia a najma enzymaticke cistenie.
Ja spom mal 2 take keratozy na tvari, nic na ne nepomohlo, tak som si ich vypalil, jednu klincekovym olejom, druhu roztokom artemisininu v DMSO(100 mg na 30 ml cisteho DMSO. Obe boli doslova vypalene az do masa, rany som potom vyhojil zmesou cukru a kokosoveho oleja
Takze s tymto ti velmi nepomozem
Momentalne mam asi cm stvorcovy flak/utvar na tvari, na ktory som zacal aplikovat Sangre de Grado. Som zvedavy ci to pomoze, alebo budem zas nuteny to "vypalit"

Je pravda, ze beriem dost enzymov, ale specificky nie na lepok ani na mlieko a mozem mat na to alergie, uz len kvoli veku.



3

Re: Lichen Striatus - chronicka dermatoza

Ahoj Rng, uz si mi velmi vela pomohol pocas uplynulych rokoch a znovu sa na Teba obraciam, teraz s otazkou ohladom mojho uja. Ma 62 a uz par rokov sa mu objvail lichen vsade na tele-rukach, pri konecniku, na chrbte, ale teraz najhorsie to ma uz rok v ustach. Ako obrovske stale otvorene rany - lekar na to nedal nic,iba diagnozu, ma si to zatial nejak liecit sam. Skusal konopny olej a podobne antisepticke oleje, ale nic naozaj nepomaha, este sa to cele mu v ustach rozsiruje. Skusal uzivat silne proiotika, tie mu vsak nerobia dobre na zaludok, celkom ich nevynechal, ale davka je mala. Z jeho zdravotneho zivota treba vediet, ze ma od narodenia chore oci a problemy s kkrvnym tlakom /vysoky-skakajuci/. Po 20-ke zostal zavisly na alkohole, bol na odvykacke, odvtedy si nedal - teraz uz teda 40rokov ani kvapku. Asi pred 15mi rokmi sa mu zacali problemy so zaludkom, z crevami, s pecenou, so zlcnikom /aj mu praskol cestou do nemocnice, tak ho zachranovali v poslednej chvily/ a stale sa okolo tych chorob "mota", nijak to nevie udrzat v normalnejsich korytach - a ako to posledne, najviac ho trapi ten lichen v ustach, ma tam stale tu velku ranu. Denne chodi do fitka, zije sam, stres uz nema, chodi na obedy k Babke alebo tam vo fitku, nevari si doma. Aj ked tusim, co by si mu odporucil, ale chcela by som Ta poprosit, keby si mohol, presne napisat, ako a s cim by mal postupovat, co urobit, co presne uzivat, aby som mu to mohla poslat.
Dakujem aj v jeho mene!



4

Re: Lichen Striatus - chronicka dermatoza

Nuz to je dost problem, lebo slovo lichen ma plno zmyslov, pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Lichen_planus
Ale kedze mnozstvo chorob ma vnutorny povod v zasmoreni, prve by som sa odmoroval enztericky pokrytymi enzymami.
A mnohe choroby su sposobovzane pritomnostou roznych parazitov, tak by som presiel cez protipoarazitnu kuru, napr ako mas protokol dr Huly Clark
A mnohe kozne problemy  maju podstatnu zlozku v nasich vlastnych virusoch, tak by som si zvysil viralnu imunitu.

Za to, ze to lekari nevedia pripisat jednemu mikrobu, neznamena, ze sa tento stav nevyvinie kombinaciou cinnosti viacerych mikrobov, tj nejedna sa o ziadnu "autoimunitu" ale reakciu tela na mnozstvo roznych nakaz a zamoreni odrazu.
Dal by som si urobit aj analyzu krvi na boreliozu, chlamidie a podobne, lebo tieto choroby velmi znizuju imunitu a potom sa cloveka chyti hromada mikrobov, z kombinacie ktorych su pravdepodobne vsetky tzv "autoimunne" choroby.

A ako kazdemu mu odporucam si doplnat zinok, selen jod, vitamin C E D-3, mikrovlakniny a probiotika, to je uzitocne pre mnozstvo funkcii tela, vcitane obrany a regeneracie.