101

Re: Nador konecnika a absces.

Tak uz je doma z nemocnice, stehno ma stale opuchnute a tvrde. vcera do rana jej opuchla cela jedna strana tela, ruka, chrbat. citi sa cela nafuknuta, nevieme, ci to z tych infuzii, co jej davali alebo je to tymi cievami. dali jej injekcie warfarinu, no nejde ich brat, precitali sme si temu tromby tu u vas na fore, a kedze je zbytocne si ich pichat, sestra hned nasadila nattokinazu aj serrapeptazu, kedze ten treti enzym zatial nema. berie nattokinazu 3x2000FU a serrapeptazu 3x50 000FU, asi zvysi az na 80.000 ako uvadza aj ten chalan na fore s podobnym problemom. myslite, ze su to postacujuce davky? berie ich naraz. pridala aj bromelain. ostatne enzymy uziva stale. cely opuch natiera kokosovym olejom s 10% MSM, to neviem, ci som jej poradila spravne. vravi, ze po natreti jej noha akoby otazie. chcem sa vas spytat, staci jej to uzivat, alebo treba zajst za cievnym a ziadat operacne tie tromby odstranit? zatial sa opuch nemeni, aj ked je asi skoro este nieco hodnotit. takisto si myslime, ze nejaka cieva je zapchata aj v oblasti panvy, dost logicky by to vychadzalo, kedze problemy zacali po operacii a v tej oblasti sa nachadza aj vyvod, aj opuch, aj nador vnutorny aj vonkajsi, ktory sa ani po brani vsetkeho moznejho nelieci. vyzera to, akoby sa to tam ani nedostavalo. takisto uzliny su napuchnute. je mozne to aj v tej oblasti nejako enzymami rozpustit, popripade operacne? inac, s tym testom na zrazanlivost krvi to nemoze byt tak, ze ich ovplyvnilo to, ze sestra uz aj vtedy uzivala nattokinazu? ze tromby uz boli, no krv bola zriedena nattokinazou. ak sa mylim, opravte ma, prosim. stale nad tym rozmyslam, ze ako je mozne, ze jej vsetko vzdy tak krasne zaberalo, ved si pamatam pred 3 rokmi, ked sme zacali s liecbou, ocividne jej to pomahalo a dala sa dokopy, nador sa zmensil, ale tentokrat berie ovela viac pripravkov a len sa to zhorsovalo. tam predsa musi byt daco, preco jej to nefunguje. je mozne, ze je to vsetko tou cievou? prosim poradte. dakujeme vam.



102

Re: Nador konecnika a absces.

som to pomylila, spravne ma byt nattokinaza 3x4000 a serrapeptaza 3x40.000.



103

Re: Nador konecnika a absces.

opravujem, nie injekcie warfarinu, ale fraxiparine. este som zabudla napisat, ze opuchnuta je prava noha a cela lava strana trupu, na tej strane aj lezi.



104

Re: Nador konecnika a absces.

Moja zena mala tiez natolko opuchnuty bok, ze nevedela lezat, dokonca sa jej zacali vyhadzovat vredy. Pricina dosial neznama, ale ked brala 3 x 1500 mg  curcuminu, s bioperinom,  za tyzden jej to odpuchlo. Preto v to natolko verim.
Inac treba sa pohybovat, inac lymfa neplynie v tele a telo sa nemoze cistit.Lymfa je nasa "kanalizacia," cez nu odchadzaju odpady z rozlicnych casti tela, ustia do krvi cez ventilyfiltre/lymfaticke uzliny.Pouzivala tento curcumin
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
Ja ho mam zo Swansonu, ten ho predava lacnejsie, ale u vas postovne zo Swansonu je vysoke, takze Iherb sa oplati lepsie. Alebo Heathdesignes.com, kde je tiez zlavny kupon pre prvy nakup http://rng.nazory.eu/



105

Re: Nador konecnika a absces.

Curcumin uz brala a dost dlho, myslim, ze ho este aj berie,, no ono to vyzera, akoby do tej asti telka nic neslo alebo nie dostatocne. Takisto celu dobu uziva vela enzymov, aj protizapalovy a ine, no ta oblast stale tvrdne, puchne, boli, vyteka jej zvnutra nieco podobne hlienom, strasne to zapacha akoby po hnilobe. Aj guca, ktora sa vytvorila po abscese akoby hnila, tiez boli, meni tvar, tiez sa tam tvoria akoby hrcky, vredy smerom kuk konecniku. Preto si myslime, ze je problem v cieve, kedze uziva vsetko ako ma a vysledky ziadne. Akoby neboila dostatocne vyzivovana. Panvu jej co sa tyka ciev nevysetrili, povedali, ze to ma z nadoru a tym to  pre nich hasne. Takze zatial to ziadnym vysetrenim potvrdene nemame, no logicky by to tak vychadzalo. Aj preto, ze na jednej nohe ma trombozu, aj ked sa cievny vyjadril (cca mesiac dozadu), ze tam ziadny problem nie je a pritom sestra ma nohu uz ako budzogan. Myslite, ze by sa to tymi enzymami (nattokinaza, serrapeptaza, lubrokinazu uz ojednala) dalo zvladnut alebo je potrebne to riesit operacne? Chuda, uz je z toho zufala, trva to uz viac ako pol roka, dodrziava vsetko ako ma a vysledky bud ziadne alebo minimalne.
Sestra momentalne uziva nattokinaza 3x4000 a serrapeptaza 3x40.000FU, jet o dostacujuce, ci treba este zvysit?

Ma uzivat draslik podla doktorov, dali jej formu chlorid draselny, jet o vhidne alebo to nahradit nejakou inou formou? Myslite, ze tie nove opuchy  (pol trupu) moze byt sposobene aj jeho nedostatkom? Alebo je vsetko problem ciev, pripadne obliciek?

Mala vysoko vapnik v krvi, moze uzivat ascorbat vapenaty alebo ho radsej nahradit magnesiovym. D3 bol sice v krvi v norme, no brala mesiac konske davky, uz ho moze pomaly zaradovat v rozumnych davkach alewbo este pockat?

Zaujimal by ma jod, je potrebne ho aj pit alebo staci len natierat. ktora forma uzivania je efektivnejsia?

Dakujeme vam velmi pekne za radu.



106

Re: Nador konecnika a absces.

Ked je to privelka oblast zahnisana, zacystovana=slaby prienik krvi a spolu s tym rozncb materialov, vcitane doplnkov do tej oblasti, tak neviem, kedy je uz potrebny operacny zasah. Ja osobne by som vystupnoval podstatne enzymy aspon na tyzden -dva, co to zaberie. Povedzme pamncreatin na 12 +gramov, nattokinazu na 4 x 6000 IU plus, a samozrejme pohyb a pripadne jemne enzymaticke masaze na vytlacenie tej otravenej lymfy, kvoli ktorej si tam tie opuchliny.
Enzymaticke masaze sa prevadzaju jemnym tlakom(do 100 gramov) na konce prstov, zacat s kruzivymi pohybmi blizo lymfatickych uzlin smerom do uzlin, potom o 5 cm vyssie, tak isto smarom do uzlin  az si v polceste k druhym uzlinam a tam pokracujes zase od blizko uzlin do uzlin, potom o 5 cm vys atd.
Ine lymfaticke masaze narobia viac skody ako uzitku, lebo tlaky nad 100 gramov poskodia lymfaticke riecistia a regeneracia tychto moze trvat niekolko dni, zatial sa ale lymfa hromadi v opuchoch.
http://www.livestrong.com/video/2417-do … ody-detox/
http://www.innerbody.com/image/lympov.html
http://www.nhlcyberfamily.org/nodes.htm
Su na to aj knihy, kde sa presne popisuju masaze jednotlivych casti tela ako sucast kurzu na lymfaticke masaze, tj lymfaticke cistenie tela.



107

Re: Nador konecnika a absces.

Dobry den, pan RNG,
velmi pekne Vam dakujem za Vase rady a nazory ohladom mojho zdravotneho stavu, poprosila som sestru, aby Vam zatial pisala ona.
Enzymy som zvysila, len mi nie je celkom jasne, ci mozem brat nattokinazu spolu so serrapeptazou zaroven aj s inymi enzymami (napr viaczlozkove alebo samostatny pankreatin), alebo radsej samostatne a tie druhe enzymy radsej az po nejakej pauze? Ak ano, o kolko cca minut?
Na odopchatie ciev radite tiez lubrokinazu... Myslite tym tento pripravok?: http://www.iherb.com/Nutricology-Lumbro … sules/8266
A este ma napadlo, nattokinaza nemusi mat entericky obal? Lebo pozeram, ze tie 2 zvysne enzymy maju, len tato nie, tak aby sa ucinne latky nahodou neznicili v zaludku.
Vopred velmi pekne dakujem. Pekny den.



108

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz neviem nakolko sa nattokinaza nici kyselinami, ale zrejme nie prilis, lebo inaksie by uz davno bola v enterickych kapsuliach, podobne ako serrapaptaza a aj tato tu uvedena lubrokinaza.
Nemyslim,, ze serrapeptaza posobi na lubrokinazu alebo nattokinazu, dokonca poznam jeden besne silny prostriedok, ktory ma vsetky tri v sebe vo velkych mnozstvach. A je vyslovene oznaceny ako rozbijac krvnych zrazenin, dost odvazne od vyrobcu doplnkov.
http://www.detoxinternational.com/%28S% … eSupport=1



109

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem za link, prave ho citam, len moja anglictina je dost slaba a pomocou prekladaca sa mi zda, ze tam pisu, ze by aj nattokinaza mala mat podla nich entericky obal.

Tu je ten odsek:

"The Clot Zapper contains a Standardized Nattokinase of 20.000 FU made from fermented soybean with beneficial bacillus, Natto producing enzymatic peptidases to be absorbed in the intestine duodenum. Therefore, it must be Enteric Coated. Most commercial enzymes in the market are not Serrapeptase (100.000 unit) is a proteolytic enzyme extracted and purified from the intestine of silk worms. This vitally important enzyme allows the newborn silkworm to dissolve the fibrous cocoon and enzyme after its captivity. Serrapeptase must be absorbed from the intestines into the bloodstream as an enzyme active form."

Tak teraz rozmyslam...

1. bud si objednam nattokinazu s enterickym povrchom, napr tuto: http://www.iherb.com/Naturally-Vitamins … blets/4465 plus tu lubrokinazu co som spominala vyssie a budem ich brat spolu aj so serrapeptazou co mam doma, ta je ok.. alebo

2. objednam len tu lubrokinazu, co mi chyba a budem brat dalej nattokinazu co mam doma (bez enter.obalu) zaroven s kalinatom a tie 2 ostatne potom po nejakej hodine a pol, len to by som zas musela brat kalinat 3x denne a to asi nie je mozne uz aj z pohladu jedla... alebo

3. risknem to a objednam ten silny pripravok z horeuvedeneho linku, len dufam, ze to nebude na mna vela, ked mam len 40 kil (cca, nevazim sa), aj ked spominate, ze by to nemalo mat vedlajsie ucinky... Takisto sa bojim, aby to k nam na SK neslo dlhsie ako z iherbu.

Aku moznost by ste prosim volili na mojom mieste Vy?
Vopred dakujem.



110

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz ta lubrokinaza od nutricology  sa mi pozdava,pozri na tu besnu davku,  aj ta entericky pokryta nattokinaza moze byt ucinnejsia, kto vie.
Kalinat raz denne podla mna staci, ved nemozes si kazit cely traviaci proces. Skoda, ze nedochadza v enterickych kapsuliach a ja sam som rozmyslal si plnit kalinat do kapsul a pokryt entericky, zariadenie na domace pokryvanie predavaju.
Ja osobne by som tu drahu trojkombinaciu nekupil ale nahradil jednotlivymi enzymami, to vide lacnejsie.



111

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem, pan RNG, presne tak som urobila, ako mi aj Vy radite.
Noha uz odpuchla a mam pocit, ze ani tie tromby tam uz nie su, chodim skoro normalne, akurat ze sem tam ma bolia nohy, ked lezim. Ale mozno je to tym, ze po odpuchnuti ich mam tenke ako palicky, ale co sa cudujem, ked som skoro cely mesiac kvoli nevolnostiam prelezala, vsakze.... Cize pravdepodobne to funguje, lebo injekcie fraxiparinu som si od navratu z nemocnice nepichala. Moja doktorka sa zas potesi, ze som nieco odignorovala smile
Nattokinazu a serrapeptazu beriem vsak v takych istych davkach dalej (natto 3x6.000 jedn a serra 3x 80.000jedn, takisto skoro kazdy den 1 PL granulovaneho lecitinu) a neviem ci si to nahovaram, alebo nie, ale mam pocit, ze parkrat za den pocitim hocikde v tele (hlavne v nohach a tam, kde mam na zadku tie opuchy) take kratucke niekolkosekundove steklenie. Nemoze to byt uvolnovanie niecoho v cievach? Nemali ste nieco take, ked ste vtedy riesili velkymi davkami to mozne zablokovanie cievy?
Chcela by som Vas este poprosit o radu, ci mozem brat enzymy na cievy (natto a serra) zaroven napr s digest platinum alebo pankreatinom, teraz mam medzi nimi cca polhodinu pauzu, ale radsej by som to zobrala vsetko naraz.
Inac, ja mam tiez radsej vsetko v kapsuliach, radsej zjem 30 kapsul naraz akoby som si mala kadejake drinky miesat, bolo by super, keby vsetko bolo dostat aj v tejto forme. Pri mojich maxi davkach vsetkeho mozneho mi to pripada praktickejsie.
Dakujem velmi pekne, pekny den.



112

Re: Nador konecnika a absces.

Ani si nevies predstavit, ako ma toto potesilo
Steklenie je dobry priznak, casto sprevadza hojenie v tele. Tam, kde su zapalu je aj znacne poskodenie nervov a steklenie je priznak regeneracie aj nervov
Chod co najviac, pokial ti to sila dovoli, to podporuje odmorovanie a odpuchanie.
Opuchliny su totiz nazhromazdenie sa lymfy a lymfa je nosic odpadu a zamorenia z tela. Tak pohybom treba podporit jej tok.
Cim viac enzymov, tym lepsie. Oni si vzajomne nekonkuruju, naopak sa doplnuju v ucinkoch. Limit je len tolerancia zaludka.
Ja som ho nijak nedosiahol, aj pri znacne velky davkach enzymov, co som obcas zo zvedavosti zobral. Na stastie som to okrem nattokinazy nikdy v tak velkych davkach nepotreboval.
Mozno by ti bolo dobre zobrat aj lyzicu lecitinu aspon raz do tyzdna, alebo dat lyzicu do jedla, ked sa ti odblokovavaju cievy od krvnych zrazenin, nech sa zaroven precistia od usadenin tukov a tukovobielkovinnych latok, co nielenze podporuje  cirkulaciu,, ale zaroven aj regeneraciu vystelku ciev, kde vystelky dostavaju materialy vo forme vodorozpustnyuch priamo z krvi, tj proces je zastaveny do znacnej miery usadeninami, ktore znemoznuju prisum zivin do vystelkov ciev.



113

Re: Nador konecnika a absces.

Ako som sa vratila z nemocnice, beriem 1PL lecitinu skoro kazdy den (asi 2x som zabudla).
Ja som tiez velmi rada, ze ta noha a trup odpuchli, nebolo mi vsetko jedno, este keby tak ten moj zadok sa chcel dat na poriadok, uz by to bolo vsetko super. Ale ako som zacala brat velke davky nattokinazy, serrapeptazy a lecitinu, sa ten opuch na nom este viac zvacsil (v priebehu par dni), aj hnisanie, vyzera to, ako keby dost velka cast uplne zahnivala. Aj vyzorovo, aj to hnusne zapacha. Pripada mi to, ako keby sa zvnutra nieco hnisave "pchalo" von. Je to mozne, ze aj v tych miestach tie enzymy na cievy a lecitin nieco uvolnuju a preto sa to tak zintenzivnilo? Dost som zvysila aj "obycajne" enzymy, ale ani neviem kolko toho dokopy denne beriem, nemam to zratane, ale mega davky su ich urcite... Mojmu zaludku to zatial nevadi, tak beriem co najviac.



114

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz ked je ten acess privelky, bolo by to dobre aspon  drenazovat, o tolko menej by telo muselo odstranovat inymi prostiedkami(tj najma enzymami)

Ked je tam zniceny privod krvi uplne, ani enzymy ani antimikrobialne latky ustne brane  sa tam nemozu nijak dostat. Niekedy na to pomoze len otvorit, vyskrabat rozlozene zhnite tkanivo,  vydezinfikovat a vyhojit.
Obavam sa, ze tam mas infekciu MRSA, co je dnes dost caste ako nemocnicna nakaza po operaciach
.A Citricidal/GSE sa ti tam s krvou nevie dostat. Pri drenazi by sa to dalo aj preplachnut roztokom citricidalu cez drenazne kanaliky, ale to by si musela najst ochotneho lekara, co by pouzil na preplachnutie roztok citricidalu/GSE a nie konvencne atb, ktore nie su na to vobec ucinne., ba prave naopak, podporia hnitie.



115

Re: Nador konecnika a absces.

Ved to je prave to, ja som sa uz zoparkrat pred mesiacmi o to pokusila, aby mi to niekde narezali a vycistili (jedno zariadenie bolo dokonca sukromne), ale vsade ma poslali prec, vraj to je rakovina, narezavat a cistit sa nic nebude, ze je to zbytocne... A to, ze tam mam potvrdeneho nejakeho zlateho stafylokoka, ze to nemam ani brat do uvahy, ze to v mojom pripade dolezite nie je...
Po tychto skusenostiach som prestala nejaku chirurgiu, kde by mi to bolo ochotni urobit, hladat, lebo mi to, co rozpravali, nerobilo dobre na psychiku, vzdy som potom nejakych par dni preplakala, ale vidim, ze asi ina moznost neexistuje, kedze sa to napriek vsetkym moznym branym doplnkom len zhorsuje...
Chcela by som sa Vas este opytat, kedze som mala nedavno zvyseny vapnik v krvi - kvoli tomu aj ten pobyt v nemocnici (ci uz to bolo z tych megadavok vitaminu D3 alebo z niecoho ineho), mozem uz zacat brat normalne davky vitaminu D3 a takisto vitamin C (askorbat vapenaty, popripade Ester C, ktory tiez obsahuje vapnik)?
Dakujem. Pekny den.



116

Re: Nador konecnika a absces.

Ten problem so zvysenym vapnikom v krvi po predavkovani vitaminom D-3 je len docasny, neviem presne ako rychlo ale pravdepodobne za niekolko tyzdnov sa tu musi upravit. Skoda,,ze su lekari natolko neochotni, inac by mohli z rozboru krvi velmio lahko povedat, kedy sa to znormalizovalo a tak mozes brat doplnky, s mierou,  znova.



117

Re: Nador konecnika a absces.

Mne pred prepustenim z nemocnice povedali, zevraj mam vapnik a aj D3 uz v norme. D3 som vraj mala v norme aj pri nastupe do nemocnice (75 neviem coho), ale niekde som citala, ze jeho skutocna hodnota sa hned neprejavi v krvi, kedze sa uskladnuje v peceni, neviem co je na tom pravdy... Jedna doktorka mi povedala, ze ten zvyseny vapnik som nemala z D3 a primar zas, ze si mam davat pozor na doplnky, ze som to s nim "mierne"prehnala.. Tak ja neviem...
Myslite, ze 5.000 jednotiek D3 denne je stale na mna vela alebo mam tuto davku radsej brat zo zaciatku obden?
Dakujem.



118

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz ked je telo schopne na slnku vytvorit denne az 10 000 IU vitaminu D-3, tak asi skodliva davka je daleko nad 10 000, to by dal rozum. A kedze vitamin D-3 potrebujeme na hromadu roznych funkcii v tele a nie kazdy si ho vie vyrobiyt v dostatku, doplnovanie je definitivne rozumna vec. A tadim tio brat najmenej 2000 IU denne, pri tych davkach a vyssich rozni vyskumnici poznali prispevok D-3 k zdraviu(antidepresny, zvysujuci imunitu, zlepsujuci absorbciu a zabudovanie mineralov do kosti- to su zatial dokazane ucinky, a casom sa ich objavi iste viac)
D-3 je tukorozpuatny, preto sa jeho nedostatok napr vo Finsku ukazal az po 2 mesiacoch pochmurneho pocasia. Tam aj robili okolo toho najviac vyskumu, lebo zistili antidepresivne vlastnosti a imunitu posilmnujuce v obdobi bez dostatku slnka.
Na Hawaii zase zistili, ze mnozstvo ludi, az 20 % nema schopnost vytvorit si dost vitaminu D-3 aj napriek dostatocnej expozicii nechranenej kozi na slnko. Takze z tychto dvoch je jasne, ze je dobre si vitamin D-3  preventivne doplnovat, samozrejme s mierou.
Inac pytat sa na rady lekarov, co nepoznaju doplnky je to iste, ako pytat sa hociakeho ineho laika. Ba dokonca horsie, lebo v skolach ich ucia, ze len lieky liecia a umyvaju hlavy falosnymi tvrdeniami, ze neskodne(lebo za take boli oficialne lekarmi uznane, skor ako ich pustili na volny trh) potravinove doplnky treba zasadne obvinovat za skody sposobene inymi pricinami, najma liekmi.



119

Re: Nador konecnika a absces.

Dobry den, pan RNG,
chcela by som Vas poprosit o Vas nazor na tvrdenie lekarov, ze ked je nador uz velmi velky a dalej sa rozrasta, tak nestiha vyzivovat celu cast nadoru a vtedy moze v jeho strede nekrotizovat/rozkladat sa. Takisto aj sposobovat teploty (37-39 st, ako kedy).
Vopred velmi pekne dakujem.



120

Re: Nador konecnika a absces.

Nekroza nedostatocne vyzivenej casti nadoru nie je nic zvlastne. A samozrejme pri nekroze je tam vlastne hnitie, a to produkuje toxiny. Preto som toho nazoru, ze by to mozno predsa len bolo dobre otvorit, vycistit a pri tom aj pripadne vyrezat s tohom nadoru com najviac, lebo potom nemusi telo tolko likvidovat a zaroven vyrezane casti sa dalej nemozu rozmnozovat.
Problem je nebezpecenstvo sirenia sa ulomkov z operacie po tele=metastazy.
Preto treba betaglukanmi a graviolou a enzymami extra posilnit telo, aby sa nemohli tie ulomky nikde usadit a mnozit.



121

Re: Nador konecnika a absces.

Moj problem je vsak v tom, ze vobec neviem najst ziadneho doktora, ktory by bol ochotny to operovat, podla kazdeho je to na operaciu prilis velke. Jedine, co kazdy navrhuje, je najskor skusit ozarovanie a ak sa to vobec zmensi, tak potom operovat. Takisto vobec nikoho nezaujima, ze mi na zadku koza hnisa/plesnie (hlavne v miestach kde som mala minuly rok ten velky absces) a ze som mala v oktobri minuleho roku v tych miestach diagnostikovaneho zlateho stafylokoka, vraj to je stara zalezitost, ze uz musi byt davno prelieceny.
Je to strasne, ze v dnesnej dobe, ked si zeny davaju z vlastnej vole zvacsit prsia, vyhladit vrasky a este neviem co vsetko, si clovek nemoze na vlastnu ziadost dat odoperovat aj nador, ktory mu ocividne skodi. Zacinam byt z toho vsetkeho dost nestastna...



122

Re: Nador konecnika a absces.

Je to naozaj smutne...



123

Re: Nador konecnika a absces.

Dobry den,

mala by som na vas jednu otazocku. Od juna neberiem chemo (skoncila som na vlastnu ziadost), cize moja liecba este ani zdaleka nie je ukoncena a cca pred 2 tyzdnami sa mi znova zacala vytvarat v okoli nadoru hrcka (2 dni po odsati hnisu z abscesu tiez z okolia nadoru), ktora za tie 2 tyzdne napuchla na cca 4x3 cm a vytvara sa na nej taky biely povlak.... Neviem, ci je to rozsirujuci sa nador alebo to moze byt aj nieco z bakterii, co mam  v sebe? Podla poslednych vysetreni mam v sebe (ten odsaty hnis z abscesu) stafylokoka, e-coli aj nejake gram pozitivne koky.Mozu taketo nieco vytvarat? Striekala som to aj roztokom GSE, ale nemalo to na to ziadny vplyv.

Dakujem za vas nazor.

Naposledy upravil: alica (2013-09-29 13:19:13)



124

Re: Nador konecnika a absces.

To vyzera skor na plesen na co GSE je dost malo ucinny. Pozri skor roztok oreganoveho oleja napr v glycerine alebo alkohole koncentracia 2% by mala byt dostatocne ucinna.
Inac neviem, ci mas este ten povodny ucinny GSE, lebo nove neobsahuju ucinnu latku citricidal vobec.V sucasnosti mozes dostat citricidal len od BioChem research, pod menom citricidal profesional



125

Re: Nador konecnika a absces.

Dobry den, pan RNG,

dakujem za odpoved. Ten roztok oreganoveho oleja dostat niekde aj normalne kupit? Lebo som pozerala na iherbe a som z toho jelen... Alebo si to mam vyrobit doma zmiesanim obycajneho cisteho glycerinu a oreganoveho oleja z toboliek, ktore odporucate na uzivanie? Alkohol pouzit nemozem, mam tam v okoli aj otvorene rany (aj na nich je to biele) a to by asi stipalo.. mimochodom, ten biely povlak za zacal na celej tej ploche tvorit len ako sa vytvorila ta guca. Dnes som vravela sestricke, ktora mi to kazdy 2.den chodi osetrovat, ze aky mate vy na to nazor a ona na to, ze nie nie, ze to je obycajny povlak, ze ten sa zvykne robit, ked su povrchove metastazy.... Ale kazdy povlak by mal byt z niecoho, nie? Hlavne, ked tam tie rany boli uz rok a povlak az teraz...
To GSE mam este to stare, ucinne...
Dakujem za vas nazor.

Naposledy upravil: alica (2013-09-30 09:28:51)



126

Re: Nador konecnika a absces.

Kedze potrebuje4s len malicko oreganoveho oleja na 2% roztok, mozes ho vytlacit aj z kapsul, ked ich mas po ruke.
Samozrejme glycerin je vhodnejsi rovno do ran alebo na kozu, ale ten nevysycha, ako alkohol.



127

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem pekne. Tak nakoniec som prisla na to, ze oreganovy olej v kapsuliach som mezicasom zjedla (mam toho doma tolko, ze stracam prehlad..), ale uz som objednala a cakam.. :-)
Majte sa pekne.



128

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz aj ja mam z toho obcas gulas, tolko roznych doplnkov beriem. Ale co sa da robit, ked chem mat vela energie, taham ako kon a som uz stary a chory- ta moja cuklrovka mi dava poriadne zabrat a jej nasledky su rozne, takze musim bojovat na roznych frontoch. Plus tie caste  zapaly hornych dychacich ciest a celkove ucinky starnutia.... A teraz este aj nasledky pobytu v nemocnici a poskodenie zaludocnej sliznice, este stale sa mi to poriadne nezahojilo a obcas krvacam do zaludka(cierna stolica je neklamny dokaz).



129

Re: Nador konecnika a absces.

A nechcete skusit aspon na par dni cistu ryzu natural (ryzovu kuru)? Ja som mala niekedy v lete podrazdene cele travenie a par dni na ryzi mi to pekne upokojilo...
Skore uzdravenie vam zelam....



130

Re: Nador konecnika a absces.

Ryza je pre cukrovkarov , ako ja absolutne nono vo vacsich kvantitach.
Ryza natural obsahuje aj mnozstvo mikrovkaknin, ryza lupana nie.



131

Re: Nador konecnika a absces.

Aha, uplne som na to zabudla....

A uz je vsetko ok?



132

Re: Nador konecnika a absces.

Zialbohu este stale nie som v poriadku, krvacanie sa mi uplne nezxastavilo, stolicu sice nemam uz ciernu a nemam hnacky, ale je este velmi tmava, tj krvacanie sa zmiernilo ale neprestalo. A to su uz 3 mesiace pomaly!!!



133

Re: Nador konecnika a absces.

To ma mrzi... prajem vam, nech sa to konecne popravi..



134

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz co, radsej do seba pcham rebarboru, co mi to uz parkrat zastavilo, tiez opatrne vitamin K2 a samozrejme zaroven serrapeptazu, nez by som sda dal znova do ruk lekarom/chirurgom, lebo ako cukrovkar sa tazko hojim a oni nevedia nic ine, nez sondovat a rezat a oboje treba hojit a ja sa nehojim dobre.



135

Re: Nador konecnika a absces.

Ja mam tiez uz dlhodobejsie mierne krvacanie z okolia  nadoru, objednala som si K2, ale rebarboru u nas velmi bohuzial nedostat.. Mam doma nejake lieky proti krvacavosti, ale to jest nebudem...

Skore uzdravenie...



136

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz ani tu rebarboru nie je bezne dostat, len v case sezony sa kde tam objavi. Ja som si jej v tom case namrazil vyse 20 kg, na stastie to moje krvacanie po operacii bolo prave v sezone rebarbory a tak som sa takto zabezpecil. Inac dostat cely rok rebarborovu napln do kolacov, zmiesanu s cukrom a jahodami, ale tam je privela cukru pre mna cukrovkara a primalo rebarbory.
Inac aby som nezabudol, koren rebarbory je pouzivany do caju esiac, ktory je tiez protirakovinny podla niektorych zdrojov, ale onkologia to zurivo popiera. Nuz ja osobne neviem. Je to dost chutny kyselkavy caj.
http://www.cancer.org/treatment/treatme … essiac-tea
http://www.cancer.org/treatment/treatme … essiac-tea

Bezne sa predava tzv Turkey rhubarb root, tj koren z rebarbory, ale ten som neskusal ako antikoagulant, hoci asi je tiez, lebo je to astringent=trpcina a uvadzaju ju ako tradicnu ucinnu medicinu na crevnu floru.



137

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem za tip :-)



138

Re: Nador konecnika a absces.

OK



139

Re: Nador konecnika a absces.

Dobry den, pan RNG, v prvom rade Vam aj vsetkym Vasim blizkym chcem zazelat vsetko len to najlepsie do noveho roku, nech ste hlavne vsetci zdravi, ostatne uz pride samo.
Chcela by som sa Vas opytat, da sa detoxikovat od chema obsahujuceho platinu? Ak ano, cim najlepsie? Na fore o CDS maju nazor, vraj vacsinou sa to neda, tak dufam, ze pravdu nemaju.... Vdaka za Vas nazor...



140

Re: Nador konecnika a absces.

Platina je inertny kov, tj sa zlucuje v tele velmi malo a teda nepredstavuje ziadny vacsi problem, tak ako napr ovela viac zluciva ortut a olovo.
Ale celkove odmorovanie tela je najviac enzymami, menej absorbciou a chelaciou. Platina sa chelovatm prakticky  neda, lebo sa nezlucuje s chelatormi. Ale jej zluceniny sa daju absorbovat a napr cistenie a regeneracia pecene protokolom dr Berksona, ked popritom beries hodne mikrovlaknin ako absorbentov, najma arabinogalactans a este lepsie, modified citrus pectines, ktore su tak jemne, ze sa vedia absorbovat aj do krvi a cistit /absorbovat v celom tele, nie len v crevach, ako ine mikrovlakniny. Oboje najdes vo swansonvitamins.com

PF 2014, mier a hodne stastia a zdravia Vam prajem vsetkym



141

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem za odpoved. Potesili ste ma, ze to nie je az take strasne s tou platinou. A ktore enzymy su najviac ucinne? A mozu sa arabinogalaktany a pektiny uzivat pocas celeho dna, ked uzivam aj ine doplnky? Protokol dr. Berksona uzivam takmer stale..
Pekny den :-)



142

Re: Nador konecnika a absces.

To RNG:

Rebarboru  konzumujete surovú alebo tepelne upravenú?



143

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz ja pouzivam enzymy a kyseliny najma na travenie, lebo ako starsiemu  cloveku ich telo nevyraba uz dostatok . Na cistenie tela ich tiez pouzivam, na prazdny zaludok a enzyericky pokryte, aby ich kyseliny neznicili. Ale to robim dost zriedka, lebo ked clovek berie extra enzymy, je dost surovych zelenina ovoci a berie hodne mikrovlaknin, tak ma zamorenie v tele minimalne
Zena mi varila rebarborovy kompot, sladeny erytritolom(cukrovkar) s klincekami a skoricou. Ja som si ho rozmixoval na tekuty a nosil so sebou do roboty a pil z neho dost casto.
Chvala Bohu, uz nekrvacam, ale trvalo to porazit vyse 3 mesiace. Ked som sa stazoval lekarom na to, brali to na lahku vahu alebo sa mi otocili chrbtom. Este stastie, ze si clovek vie pomoct aj sam...
Na zastavenie krvacania je ale najucinnejsi rebarborovy prasok, ja som ho zialbohu nemal a susit rebarboru je dost problem a len uplne sucha z desikatora sa da rozbit na prasok.



144

Re: Nador konecnika a absces.

Vdaka za odpoved, pan RNG.
Uz ste o tomto poculi? Myslite, ze je to blbost, ci stoji to za vyskusanie?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/732

Dakujem za vas nazor.



145

Re: Nador konecnika a absces.

Je zaregistrovasnych vyse 3000 protirakovinnych rastlin. Osobne poznam korene pupavy ako stimulant zlci, tj na liecenie pecene. Co ine su schopne urobit neviem. Ale obsah sterolov a inych latok iste dava tejto byline aj viac liecivych vlastnosti.
Moje lekarske zdroje to v spojeni s rakovinou zatial nespomenuli. To ale neznamena, ze to nie je protirakovinna rastlina, len ze na tom nemaju este dostatok vyskumu aby to propagovali.



146

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem za vas nazor....



147

Re: Nador konecnika a absces.

OK
Boj proti rakovinam je na roznych frontoch.
Odmorovanie tela je cast toho boja, preto odmorovanie nasho filtra, pecene k tomu tiez prispieva.



148

Re: Nador konecnika a absces.

Zialbohu "alica"  svoj boj z rakovinou napriek vsetkej snahe prehrala, dozvedel som sa od jedneho z citatelov, ze podlahla rakovine 17 marca 2014..
Priamu pricinu ale nepoznam, mohlo to byt aj zlyhanie niektoreho z organov, poskodenych ziarenim a chemoterapiou.
Bojovala statocne, z toho vyse 2.5 roka pouzivanim alternativ, ale zrejme poskodenie tela bolo privelke a zasiahnuty bol aj traviaci trakt, zo znemoznovalo poriadnu absorbciu zivin.