1

Téma: Opuch členkov

Dobrý deň,
chcem sa opýtať čo by pomohlo mojmu otcovi, má 59 rokov a opuchaju mu členky, teda má ich už opuchnuté skoro stale, neodpuchaju mu, má aj krčové žily na lýtkach. U lekara mu povedali, že cievy ma v poriadku, nemá ich upchate, neviem ako nato došli a USG ani inom vyšetrení nebol, a lekár ho nechce nikam poslať ani na jeho žiadosť,  jednoducho mu iba predpisal Dextalex a ešte nejaké ine lieky , doporučil mu nefajčiť, ale mam pocit, že to nejak nepomaha. Asi to nerieši príčinu... Všetci mame strach, ved srdcovocievne choroby zabijaju dosť ludí...niečo som sa tu už dočitala ale aj tak prosím o radu. ďakujem



2

Re: Opuch členkov

Opuchy v koncaninach, najma nohach su casto len prejav oslabenych bunkovych stien, kde sa pod hydrostatickym tlakom natlaci tekutina=lymfa.
Spruznovanie stien buniek vykonavaju najma rozne antioxidanty, a hlavne vitamin C a E a niektore aminoyseliny(arginin, ornitin, cystein) ktorre sa podielaju na tvoreni pruznych kolagenovych vlakien v tele(nasa "nosna konstrukcia").
Je to zalezitost lymfy, nie krvi, tj nema to s zapchavanim ciev skoro nic spolocne, skor s cinnostou ladvin,,ktore pri oslabeni nevyhadzuju dost tekutin.
Ja tie opuchy noh(aj ja ich mam, samozrejme ako starsi clovek) riesim branim extra antioxidantov, viraminu C a E a najma davanim si na noc nohy vyssie, nez ostatne telo(25 cm vysoke pruzne penove podlozky v posteli, predtym som pouzival len obycajny vankus ale to nebolo dost). A opatrne zo solou!

Na cistenie ciev od tukovych nanosov odporucam kazdemu brat aspon raz tyzdenne lyzicu lecitinu, cisteho, praskoveho. A na zlepsenie prudenia krvi a zriedenia, tiez na rozpustanie zrazenin a znizenie lepkavosti krvnych platniciek odporucam brat najma Stredoeuropanov enzymi na riedenie krvi(nattokinaza, nattozyme, serrapeptasa, bromelain,) rybacie oleje a pripadne seanol, ktory tiez riedi krv a posobi proti zrazeninam.
Tak sa najlepsie brani proti infarktom a porazkam a tiez zlyhaniam organov sposobenym slabou cirkulaciou krvi cez polozapchate cievy.



3

Re: Opuch členkov

Mo u mna tiez ta noha po hlbokej tromboze v hornej casti koncatiny je mierne opuchnuta a zlepsi sa mi to viditelne ked beriem ten detralex.
Ale to robim len raz do roku, po dobu 3 tyzdnov, aj to pred a pocas letnej dovolenky, kedy nenosim kompresivnu pancuchu.
Nattokinazu som objednal, takisto aj lecitin, co budem brat zatial popri tom warfarine...
Tie vitaminy uz beriem podla tebou odporucanej davky... Myslim, ze by to malo stacit, nie ? Nemal by som to asi prehanat s inymi doplnkami, ze ?



4

Re: Opuch členkov

Nuz tie bioflavonoidy(detralex alebo ine zdroje pozri hesperidin, diosmin rutin na internete, ja ich kupujem ako potravinovy doplnok napr z Swansonvitamins))  by si mal brat pravidelne, a pripadne vo vyssej davke,2x 1 gram denne+, ked chces, aby sa ti spruznili cievy. Ja mam cast aj v kapsuliach esteru C, 200 mg na kapsulu  bvioflavonoidov a beriem ich aspon 6 denne, kde biofalvonidy a vitamin C sa vzajomne posilnuju v cinnosti
http://www.swansonvitamins.com/AM089/ItemDetail
Ako cukrovkar a stredoeuropan, naviac stary clovek mam dobre pocuchane cievy a objednal som si aj  lacny rutin aj drahsiu  kombinaciu http://www.swansonvitamins.com/SWU310/ItemDetail, ktora je podobna detralexu, len nema ziadne tabletovacie ecka.
Mam prpblemy s cirkulaciou v nohach, totiz, a zacinam v nich stracat cit. Inac rutin je aktivna latka na potlacenie tvorenia skodliveho enzymu, ktory sa cukrovkarom tvori pri zvysenych  hladinach cukru v krvi a malo cukru v bunkach a nici bunky(glucosylacia, enzym aldose reductase)

Moj nazor na doplnky je ber len to co potrebujes a len pokial  to potrebujes a ucinkuje to na teba.
Ja ich osobne beriem kopu, lebo mam kopu problemov a chcem byt extra zdravy s extra energiou a nepoddat sa starnutiu a cukrovke, ani ziadnym nakazam, na ktore som nachylny od detstva.
Ale casto ich obmienam a zialbohu pri nedostatku presnych informacii a rychlo sa vyvijajucom p[oli doplnkov som casto nuteny na sebe aj ciastocne experimentovat, opatrne samozrejme.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-14 22:44:04)



5

Re: Opuch členkov

teda hlavny je pri tychto opuchoch po tromboze Diosmin, ano ? Hesperidin a ostatne su skor druhorade ?



6

Re: Opuch členkov

takze toto je asi dobra zmes aj dobra cena ? : aj ked mnozstva su uvedene na 3 tabletky

http://www.iherb.com/FutureBiotics-Vein … /7293?at=0

A potom taketo nieco bez diosminu, najma hesperidinove  je vhodne brat, alebo by som to potom mal brat cely zivot na potromboticku nohu, o ide dost do penazi :

http://www.iherb.com/Life-Extension-Hes … /4059?at=0



7

Re: Opuch členkov

Nuz ja neviem co je hlavne, pri tromboze je to riedenie krvi a rozbijamie fibrinov.
Na pruznost stien ju najma vitamin C a e a rozne bioflavonidy, osobne sa nazdavam ze zmes je lepsia, ako izolovane a naviac lacnejsia. A pripadne aj escin a ine antioxidanty(anto a  proanto kyanidy, polyfenoly atd)
Uvedena zmes sa zda dobra, ale slabo popisana na mnozstvo roznych zloziek takze sa na  nu nemozem konkretne vyjadrit.
Pekny weekend



8

Re: Opuch členkov

No ale obaja vieme, ze napriklad taky rutin je velmi slabucky na tento ucel, nohy po nom neodpuchnu a aj pripravky s nim su lacne a lekarnikom neodporucene (Cilkanol ??) v porovnani s takkym Detralexom, ktory mi predaju aj bez predpisu. A ten mi naozaj pomaha, ako mi aj radili, ze oni maju podobne problemy s nohami pri tej praci, kde cele dni stoja...
A ten detralex ma prave mohutny ten diosmin, s 10 % pridavkom hesperidinu.
Preto je to ten diosmin prave  pre tento ucel velmi vyznamny ?



9

Re: Opuch členkov

Nuz to ti neviem celkom povedat, zrejme na rozne bioflavonidy niekto,robil vyskum, ked preferuju diosmin.
Cilkanol(troxerutin troxevastin) su semisynteticke zmesy bioflavonidov, ci su lepsie, nez prirodne, neviem ale bocne reakcie su na ne velmi zriedkave.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-18 01:41:05)



10

Re: Opuch členkov

Potrebovala by som posilnit steny ciev..a objednala som si Hesperidin Methyl Chalcone 500mg...kolko mozem denne aby som pocitila ucinok?Vdaka...



11

Re: Opuch členkov

Osobne velmi nepodporujem farmaceuticke verzie potravinovych doplnkov, lebo tam doplnky chemicky zmenia a pridaju do nich hromadu otaznych eciek, pozri napr na
http://www.drugs.com/drp/hesperidin-met … lcone.html
Na hesperidine a diosmine odporucam 1 az 2 gramy denne, ale podla moznosti ako potravinovy doplnok, bez chemickych zmien a pridanych eciek



12

Re: Opuch členkov

Tak to som vobec netusila ze je to farmaceuticka verzia doplnku..ked je to na i-herbe  Doctor's Best, Best Hesperidin Methyl Chalcone, 500 mg, 60 Veggie Caps
Rate It



13

Re: Opuch členkov

OK, zrejme hovorime o inom produkte, ja som nasiel len farmaceuticku verziu na internete, tento produkt s Dr Best je sice chemicky zmeneny metylaciou na rozpustnejsiu verziu, ale nema pridane skodlive e-cka. Takze je zrejme dobry.
Sorry za nedorozumenie.



14

Re: Opuch členkov

Dakujem..a terba brat s tym aj Diosmine..alebo staci Hesperidin??



15

Re: Opuch členkov

Nuz viacere tie bioflavonoidy spruznuju steny ciev, co som cital diosmin je vraj najucinnejsie, ale pracuje aj hesperidin aj rutin aj apigenin a ine. Samozrejme aj rozne antioxidanty k tomu prispievaju, vitaminy C a E, aj niekedy pomoze chelacia krehkych nanosov kalcifikatov, aj presuvanie kalcifikatov s pomocou vitaminov D-3 a K-2 do kosti atd.

To mi nieco pripomenulo, uz davno som nembral apigenin a zacinam citit na nohach ze mi doslova chyba. Znizuje totiz tiez tvorenie kyseliny mocovej, tiez neprijemnej  pre tvorenie ostrych krystalikov, ktore prispievaju najma k poraneniu nervovych obalov, mechanicky(periferalna neuropathia), prqavdepodobne aj k fibriomyalgii, tiez miestnemu okysleniu a teda zapalovym procesom, co vedu k hromadeniu tekutin miestne, tj k opuchom/edemam. Potom sa mi nohy poriadne nevmestia do topanok, obmedzuje to cirkulaciu krvi a mozu sa vytvorit zrazeniny, kde si krv poriadne nezriedim fibrinolytickymi enzymami. A moze to viest k hlbokej cievnej tromboze, co som uz raz mal a mozno mam este v niektorych drobnych cievach  na nohe, najma pod clenkom, narte  a v slapaji. A to moze viest k odumieraniu a strate tkaniva, co je caste u cukrovkarov, dokonca k amputaciam, co je naozaj velka a vazna  hrozba.
Boze, dalsia hrst doplnkov!!! Zacinam mat z nich fobiu!

Naposledy upravil: RNG (2013-09-25 00:19:50)



16

Re: Opuch členkov

Mozem pouzit davkovanie ako je uvedene na obale??Apigenin aj Diosmin zo Swansonu....

Inak tu fobiu mam obcas tiez..ale kedze sa citim ovela lepsie ako kedysi tak ju velmi lahko zazeniem..:-)

Naposledy upravil: Sisa 24 (2013-10-05 11:11:33)



17

Re: Opuch členkov

Na zaciatok je dobre pouzivat ako odporuca vyrobca, ale lepsie je pouzivat ako radia lekari, co sa s tym zaoberaju, alebo ako to samo telo naznacuje.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-06 03:28:20)



18

Re: Opuch členkov

A ako radia lekari?:-)



19

Re: Opuch členkov

Ktori ako. Ale radia az  po 2-3 gramy bioflavonoidov dokopy denne.