351

Re: GSE-ktoré je účinné?

TaRa
Podla toho, o akych doplnkoch hovoris.
Kazdemu odporucam cely zivot brat doplnky zinku, selenu jodu vitaminov C E D-3, mikrovlakniny a probiotika obcas, lebo s nimi telo lepsie pracuje celkove.
Ostatne doplnky su len podla momentalnej potreby alebo roznych specialnych individualnych potrieb ako napr enzymi, kyseliny, silne antioxidanty a podobne pre ludi, co to potrebuju.



352

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuz aby si chapal, Goji je bez akychkolvek pochybniosti superjedlo, tj jedlo s velmi vysokym obsahom zivin pre nas.
Priklad, co video uvadza bol clovek velmi chory, s velmi kyslou krvou, chorobne(vysledok extremne nespravnej diety, dlhorocne) , nizkou imunitou, bakteriami a plesnami v krvi. Davali mu dasvky vyse 100 gramov ovocia goji denne a sledovali,jeho zlepsenie.
Samozrejme bolo rapidne, lebo antioxidanty a polyfenoly zlepsia obranu, enzymi v surovom ovoci precistia telo a pomozu bielym krvinkam odmaskovat rozne mikroby a samozrejme silne alkalizacne vlastnosti goji potlacia kyslost krvi, aby sa mohli krvinky od seba odlepit(napepene na seba sa chrania voci kyslosti) a teda normalne cestovat po tele a roznasat kyslik.
Ale ako som povedal, jedna sa tam o velmi choreho cloveka dlhodobo nespravne ziveneho a velke davky cerstveho Goji
Inac to je z roku 2006, tj nic noveho.



353

Re: GSE-ktoré je účinné?

graupel napísal(a):
zuzanka napísal(a):

graupel, ako vies, ze z BioChemu? Ja tu vsade vidim napisane, ze NutriBiotic ®

Zuzanka, je tam obrázok fľaštičky Citricidal-u od BioChem-u. Vidím, že môj link nefunguje, takže na stránke BioZdravie.sk do vyhľadávača napíš citricidal a okrem produktov NutriBiotic tam nájdeš aj produkty s obrázkom Citricidal-u od BioChem-u. A predávajú aj tablety Citricidal-u od BioChem-u, nielen tekutú formu. Avšak nemám osobné skúsenosti s touto stránkou. To, že produkty sú od BioChem-u, súdim len podľa obrázka - je tam síce napísané na obale, že NutriBiotic, ale sú to staré fľaštičky, kedy ešte firma NB preberala Citricidal od BioChem-u a dnes sa tie fľaštičky, pokiaľ viem, nevyrábajú - na internete sa tie posledné fľaštičky fakticky iba vypredávajú, takže u predajcu by možno bolo potrebné si overiť dátum spotreby, ale podľa RNG by Citricidal mal byť účinný aj po záruke (záruka trvá zvyčajne 5 rokov). Možno to kúpiť aj cez MomeMineral na eBay, kde majú lacnejšie poštovné na eBay (11 USD) ako na svojej vlastnej stránke MomeMineral.com (vyše 16 USD) a navyše na titulke produktu máš napísané, že je to od BioChem-u, aj keď na obrázku produktu je napísaný NB (vysvetlenie vyššie v tomto príspevku). A tak celkovo je to lacnejšie ako nákup cez BioZdravie.sk.
Nákup Citricidal-u od BioChem-u cez eBay (najvýhodnejšia voľba): http://www.ebay.com/itm/Citricidal-Liqu … 53f99cc659

prosim Vas, ja uz sa stracam v tom, ktore gse je prave a ucinne, mozete mi poradit? je toto vyssie uvedene v linku s pravym obsahom citricidalu? dakujem



354

Re: GSE-ktoré je účinné?

Dnes nie je ziadne GSE uz prave, s obsahom povodneho citricidalu. Snad ale uvedeny citricidal , profesional  z BioChem  je este povodny, lebo tak je na inych linkoch aj popisovany.
Pozri napr na popis tu
http://www.pureformulas.com/citricidal- … 2yqfC.dpbs
alebo tu
http://www.crohns.net/page/C/PROD/CVR0621
teda pokial to este nezmenili, za co nemozem garantovat.



355

Re: GSE-ktoré je účinné?

graupel napísal(a):
zuzanka napísal(a):

graupel, ako vies, ze z BioChemu? Ja tu vsade vidim napisane, ze NutriBiotic ®

Zuzanka, je tam obrázok fľaštičky Citricidal-u od BioChem-u. Vidím, že môj link nefunguje, takže na stránke BioZdravie.sk do vyhľadávača napíš citricidal a okrem produktov NutriBiotic tam nájdeš aj produkty s obrázkom Citricidal-u od BioChem-u. A predávajú aj tablety Citricidal-u od BioChem-u, nielen tekutú formu. Avšak nemám osobné skúsenosti s touto stránkou. To, že produkty sú od BioChem-u, súdim len podľa obrázka - je tam síce napísané na obale, že NutriBiotic, ale sú to staré fľaštičky, kedy ešte firma NB preberala Citricidal od BioChem-u a dnes sa tie fľaštičky, pokiaľ viem, nevyrábajú - na internete sa tie posledné fľaštičky fakticky iba vypredávajú, takže u predajcu by možno bolo potrebné si overiť dátum spotreby, ale podľa RNG by Citricidal mal byť účinný aj po záruke (záruka trvá zvyčajne 5 rokov). Možno to kúpiť aj cez MomeMineral na eBay, kde majú lacnejšie poštovné na eBay (11 USD) ako na svojej vlastnej stránke MomeMineral.com (vyše 16 USD) a navyše na titulke produktu máš napísané, že je to od BioChem-u, aj keď na obrázku produktu je napísaný NB (vysvetlenie vyššie v tomto príspevku). A tak celkovo je to lacnejšie ako nákup cez BioZdravie.sk.
Nákup Citricidal-u od BioChem-u cez eBay (najvýhodnejšia voľba): http://www.ebay.com/itm/Citricidal-Liqu … 53f99cc659

graupel, ja ten citricidal z biozdravie mam, napisane je tu NutriBiotic, ale neviem, ako je to s tymi "starymi flastickami", lebo tu mam napisane exp.do konca r. 2018. Tak to asi nebudu stare flasticky. Teda neviem... wink



356

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Dnes nie je ziadne GSE uz prave, s obsahom povodneho citricidalu. Snad ale uvedeny citricidal , profesional  z BioChem  je este povodny, lebo tak je na inych linkoch aj popisovany.
Pozri napr na popis tu
http://www.pureformulas.com/citricidal- … 2yqfC.dpbs
alebo tu
http://www.crohns.net/page/C/PROD/CVR0621
teda pokial to este nezmenili, za co nemozem garantovat.

RNG, tu na pureformulas sa pise, ze je to vyrobene aj z "pulp" - to je duzina ci odrezky, nie?  Tak potom ani ten pravy (synteticky - kvarterna zlucenina) nie je len z cistych jadierok... (?)



357

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuz neviem, vyrobci casto menia bez oznamenia spotrebitelom, ale viem, ze na staZnost, ze grapefruirtove vyrobky mozu potlacit dovcasne niektore pecenove enzymi a tak cloveka predavkovat latkami, co sa mali tymi enzymami rozlozit a vylucit, pred rokmi presli na vytazok len z jadierok, abu vysledny citricidal nemal ten narangin s duziny, co ten problem s pecenou sposobuje.



358

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Nezabudaj na NAC, ten sa da pit aj vo forme roztoku, chuti nakyslasto a pomaha rozpustat hlieny a odmaskovat rozne maskovane infekcie, najma biofilmy, ktore mnohe mikroby na svoju obranu tvoria.

vcera mi dorazil balik s NAC 600mg, z iherb. vece som dala detom celu kapslu (3,5 a takmer 6 rokov), je to vsak asi naraz vela pre tak male deti.... znamena to, ze im obsah tobolky mam vysypat do vody a rozdelit trebars na 3x, ci mozu takto navecer zhltnut jednu celu?
riesim zahlienenie, dlhotrvajuce (2 mesiace), davam aj gse a oreg. olej. mladsia je uz myslim ok, starsia este obcas "huhne" zadne sople, nic nevysmrka.
Dakujem.



359

Re: GSE-ktoré je účinné?

Prave rozdelenie toho roztoku na co najviac davok je najucinnejsie. A samozrejme musis prepocitat davku podla vahy dietata, nie podla veku.
Dospela davka je 2 x 600 mg na zhruba 70 kg osobu a napr pre 15  kg dieta je to jedna patina tej davky, priblizne. Teda roztok zo  600 mg ti vystaci pren na 5 krat.



360

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

Prave rozdelenie toho roztoku na co najviac davok je najucinnejsie. A samozrejme musis prepocitat davku podla vahy dietata, nie podla veku.
Dospela davka je 2 x 600 mg na zhruba 70 kg osobu a napr pre 15  kg dieta je to jedna patina tej davky, priblizne. Teda roztok zo  600 mg ti vystaci pren na 5 krat.

ok, takze kludne mozem vysypat prasok z tobolky?
dakujem.



361

Re: GSE-ktoré je účinné?

AHoj Rng, pisem ti ohladom citridalu ktory mam je pravda, ze mam ten silny z ciech z biochemresearch, avsak brala som ho tyzden pila som 1L denne aj kvapkala do nosa 6 dni a hlieny mam stale, trapia ma od aprila kedy som bola riadne mesiac pn, dovtedy som bývala tiez chora 2 az 5 krat do roka, najvacsi problem je ze sa mi vracaju streptokoky raz agalactiae raz anginous, raz skupiny B raz vkuse len si tie male hovada menia priponu za 11 rokov som vybrala 30 druhov antibiotik bezne 3-4 do roka pri anginach, chripkach a t d mi doktorka predpisovala to co jej vzdy vyslo podla kultivacie take antibiotikum, na jar som bola chora mala som EBV a bolest hrdla plus streptokoka agalctie, bolest hrdla jak svina, strasna, vtedy som si povedala dost a napisala ti, teraz tapam chodim k jednemu homeopatovi, resp algeziolog, anesteziolog, velmi sikovny a vravi po vacsine to co ty  ziadne ATB ktore raz nezaberie nezaberie ani 105te, a tu vyvstáva moja otazka ako to ze mi citridal nezabera na koka, ci je potrebne ho brat dlhsie? a kolko brala som ho 1 tyzden ak je potrebne viac napis, moje davkovanie bolo ako ty vravis, 35 kv / liter vody, pit a to iste aj kvapkam do nosa, treba to zvysit beztak je to horke, musim este povedat ze mi robili cievkovanie a potom mi zistili stafylokoka  este pre rokom , neviem skade stale chytam tieto lukrativne bacily ale kedze robim v skolstve otazka je zbytocna kolektivy deti ... porad mam aj vitaminy z iherby vymenujem selen zinok, kelp capsules, vitamin D3, NAC 600 mg, uzivam aj vlakninu psyllium. dakujem za odpovede



362

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuz ja neviem, ci ten citricidal  z ciech je dobry, jeden z citatelov tu uviedol novy zdroj
http://www.gaines.com/store/Biochem/EM- … .html#5872
Ale uz existujuce nakazy a zahlienenia mozno potrebuje NAC a oreganovy olej. Citricidal je vyborny, ale nie na vsetky nakazy, obcas treba skusit aj ine antimikrobialne a najma odmaskovac NAC, pripadne Samento.
Na viralne nakazy pozri do temy herpes.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
EBV z tela totiz nemizne, poskodi pecen a pri nizkej viralnej imunite v tele narobi skody, aj ked sa viditelne neprejavuje. Zaroven znizuje imunitu. A nezaskodi si po nom precistit a regenerovat pecen, pozri na protokol dr Berksona v teme pecen.
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/pecen
A samozrejme ako kazdemu ti odporucam brat aspon 15gramov zmesy roznych mikrovlaknin a nasadzat si kvalitne probiotika, lebo tieto su nasa najsilnejsia zbran proti roznym nakazam.

Naposledy upravil: RNG (2013-09-04 16:06:42)



363

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ahojte, ja som si asi pred rokom presla protikandidovou dietou a pouzivala som tento Citricidal

http://www.komplexnizdravi.cz/vyzivou-n … ginal-gse/

Horkost ma taku silnu ze si za cely ten den, co ten 1L cuckate neprajete nic ine, len aby bolo uz po tom :-D

Co sa tyka konzistencie, tak je velmi husty, skoro ako mad, sada na dno, ale rozpusti sa vo vode po premiesani.

Rada by som pocula nazor RNG na tento produkt, kedze si dietu idem zopakovat a Citricidal idem rozhodne objednavat. Rovnako zopar nazorov ludi, co nahodou tento konkretny produkt uzivali.

Vopred moc dakujem :-)



364

Re: GSE-ktoré je účinné?

Produkt uvadza ucinne latky polyfenoly a glykosiody, o chemickej premene polyfenolov na ovela ucinnejsie quaternialne zluceniny tam nie je nic, tj meno citricidal je tam len na pomylenie ludi
Sorry.



365

Re: GSE-ktoré je účinné?

ahojte,
ti co ste si objednavali citricidal z http://www.momemineral.com/ ako ste si to nechali poslat? nevidim tam moznost poslat aj na slovensko...



366

Re: GSE-ktoré je účinné?

TaRa:  Ked je tovar v kosiku, mas tam moznost vybrat krajinu a Slovensko tam je. Aj nam prave z momemineral.com prisiel citricidal.



367

Re: GSE-ktoré je účinné?

ved prave vcera som si chcela tiey objednat a v ponuke mi vobec nevyhadzovalo moznost krajiny Slovensko... tak skusim este raz. a len dufam, ze je ten pravy. smile



368

Re: GSE-ktoré je účinné?

?



369

Re: GSE-ktoré je účinné?

TaRa: Verim, ze toto je pravy citricidal, 2x ma zacalo boliet hrdlo a tymto paradne horkym citricidalom som to zazehnala za 1 den!



370

Re: GSE-ktoré je účinné?

Wind kolko si ratali postovne?? 17,42 USD ? Ako dlho trvalo dodanie zasielky?



371

Re: GSE-ktoré je účinné?

MilanDr : Postovne bolo okolo 20 dolarov, ale vzali sme rovno 6 citricidalov. Ked rozpocitam postovne na 6 ks vyrobku (skutocne ucinneho), nie je to tak strasne. Som rada, ze ho konecne mam do zasoby. Dorucenie bolo pomerne rychle, asi tyzden, max. tyzden a pol.



372

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuz ja somk pred 2.5 rokmi objednal liter povodneho GSE, a tiez som zabezpeceny na niekolko rokov dopredu. Na stastie citricidal sa nekazi(ved je to konzervacny prostriedok a ine tam je len glycerin, tj nieto coho sa kazit), takze zatial ho nepotrebujem znova objednat, ale nerad by som on prisiel, ja ho pouzivam uz vyse 15 rokov a neviem si predstavit , co by som bral miesto neho tak sirokospektralne ucinneho.
Pevne dufam, ze sa farmaceutickej" mafii "nepodari zlikvidovat kazdeho vyrobcu tohoto velmi uzitocneho prostriedku.



373

Re: GSE-ktoré je účinné?

Dobry den, na internete som nasla toto, myslite, ze je to original citricidal? mate niekto skusenosti s tymto vyrobkom? dakujem
http://www.liecivemasti.com/products/ci … pky-25-ml/



374

Re: GSE-ktoré je účinné?

Lubica: nie je tak funkcny ako ten od BioChemResearch, neoplati sa brat ho



375

Re: GSE-ktoré je účinné?

Vytazok z grapefruitovych semioenok je sice trochu antimikrobialnt, najma preto ze obsahuje antimikrobialne bioflavonoidy/polyfenoly, ale je patentovany proces, pri ktorom sa tieto polyfenoly zmenia na ovela/radove ucinnejsie quaternialne zluceniny. A to je ten pravy velmi ucinny citricidal o ktorom tu od zaciatku vlastne hovorim. Ine, ktore nie su takto chemicky upravene nie su ani zdaleka tak ucinne a nazyvat ich citricidal je vlastne podvod na oklamanie zakaznika.



376

Re: GSE-ktoré je účinné?

Wind a v akom pomere treba davat ten citricidal z http://www.momemineral.com tiež 60 kvapiek do litra vody ?

Naposledy upravil: Fero (2013-10-01 20:34:42)



377

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ak tu už o ňom bola debata tak sa ospravedlňujem.

http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … p-862.html



378

Re: GSE-ktoré je účinné?

Fero: Myslim, ze tento je 60%, takze 30kv. citricidalu /Lt. vody. Vychadzam z toho, ze citricidal od BioChemResearch bol 60%, tento ma na sebe logo i BioChem i Nutribiotics. Uz 3 kv. v 1 dl vody je mimoriadne horke, 6kv. v 1 dl by som nedokazala vypit.



379

Re: GSE-ktoré je účinné?

Diky, uz som to objednal, som zvedavy co to bude, mne ta horka chut moc nevadi a mas vyskusane ze urcite funguje ? Za tu cenu by veru mohol.



380

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nic na svete nie je iste, kde sa rozhodnu vyrobcovia menit formule.
Ale mas na vyber riskovat neskodne doplnky  proti liekom, kde ani doplnok nemusi ucinkovat a lieky nemusia byt tak isto ucinne, ale lieky zarucene su aj skodlive, lebo sa jedna o umele patentovane chemikalie.
Ziadny lekar ti tak isto neda zaruku, to si bud isty.



381

Re: GSE-ktoré je účinné?

Dobry den,
mozem potvrdit, ze citricidal professional kupovany z momemineral je horky a voda po nom zbelela. Na flaske je napisane, ze nutribiotic, a v popise .. synthesized from seed and pulp of grapefruit, ale asi je naozaj ucinny, lebo uz 3 kv v 1 dcl vody su velmi horke. Da sa nejako zamaskovat- oklamat ta horka chut, aby to mohol vypit aj ten, kto sa nevie premoct na tu horkost?
dakujem.



382

Re: GSE-ktoré je účinné?

citricidal professional - v popise na flaske je napisane, ze mozu uzivat na kvapkanie do nosa iba dospeli. Chcela som ho kvapkat do nosa aj 4 rocnemu dietatu, 3 kv. citricidal profesiional v 1 dcl vody.. mozem mu to kvapkat? dakujem



383

Re: GSE-ktoré je účinné?

Fero: iste funguje, mam vyskusane, ze sa mi 2x rozbehlo bolenie hrdla. Bez citricidalu by skoncilo klasicky - tyzden bolave hrdlo a potom zahlienenie na dlhu dobu. S popijanim citricidalu (3kv./1dl - davam to len ako pomer riedenia) mi to preslo za 2 dni uplne.



384

Re: GSE-ktoré je účinné?

wind: chcem aj ja objednat ten citricidal o ktorom pises ale chcem sa uistit ci som nasla ten spravny. Mrkni prosim na to a daj mi vediet.

http://www.momemineral.com/Nutribiotic- … B0038Q44OQ

Dakujem vopred.

A este otazka, ci si platila cez paypal alebo klasicky.



385

Re: GSE-ktoré je účinné?

Yannie: ano, je to on, ale k tomu logu este Nutribiotics prida svoje, tak sa nezlakni. Je tam popis o kvarternych zluceninach, takze horka chut bude. Platbu neviem, overim a dam vediet ak nezabudnem.



386

Re: GSE-ktoré je účinné?

momemineral je najlacnejsie, co sa da zohnat?
tiez uvazujem objednat, hoci postovne ma najprv dost vzalo, ale ked som si to prepocitala, stale je to tretinova cena, nez co by som za to dala u nas.



387

Re: GSE-ktoré je účinné?

wind napísal(a):

MilanDr : Postovne bolo okolo 20 dolarov, ale vzali sme rovno 6 citricidalov. Ked rozpocitam postovne na 6 ks vyrobku (skutocne ucinneho), nie je to tak strasne. Som rada, ze ho konecne mam do zasoby. Dorucenie bolo pomerne rychle, asi tyzden, max. tyzden a pol.

kedze si platila nad 22€, zaratali ti aj dph na colnici?



388

Re: GSE-ktoré je účinné?

Dobry den, kupila som citricidal cezvyssie spominany  link ebay http://www.ebay.com/itm/Citricidal-Liqu … 670086745? , platbu som spravila 22.9. a 3.10 mi prisiel citricidal. Za 4 ks som platila 61 €. Dolezite je, ze tento citricidal je pravy t.j. dodrzany patentovany postup vyroby. Tato tema bola zalozena kvoli tomu, ze ludia kupili neucinny citricidal, kde nebol postup dodrzany. list  prisiel bez dorucenky, na colnici list nezastavili...



389

Re: GSE-ktoré je účinné?

ovekyska: nie, ziadne zadrzanie ani dlh sa nekonali



390

Re: GSE-ktoré je účinné?

wind napísal(a):

ovekyska: nie, ziadne zadrzanie ani dlh sa nekonali

tak to je vlastne skor stasie? rozmyslam, ci to risknut...



391

Re: GSE-ktoré je účinné?

ovekyska napísal(a):
wind napísal(a):

ovekyska: nie, ziadne zadrzanie ani dlh sa nekonali

tak to je vlastne skor stasie? rozmyslam, ci to risknut...

EDIT:
takze nic z toho, mam iba visa electron, tu mi nevezme sad



392

Re: GSE-ktoré je účinné?

to si vybac z tvojou bankou, plnpo ludi zo Slovenska dnes objednava cez karty. Pred rokmi prve kredit karty na Slovensku vydavala Tatrabanka. Ako je to dnes neviem, ale banka iste vie. Pytaj si kartu na medzinarodne objednavky.



393

Re: GSE-ktoré je účinné?

Yannie: platili sme klasicky kartou s CVV, paypal sme nevyuzili.



394

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

to si vybac z tvojou bankou, plnpo ludi zo Slovenska dnes objednava cez karty. Pred rokmi prve kredit karty na Slovensku vydavala Tatrabanka. Ako je to dnes neviem, ale banka iste vie. Pytaj si kartu na medzinarodne objednavky.

ja som tou kartou platila na iherb, lenze na momemineral mi to davalo iba moznosti visa a podobne karty, pay pal nemam. mam visa electron od tatrabanky.



395

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nuz ja sa do bankovnictva nevyznam, len som chcel povedat, ze je to vec banky a s tou si to musis vyriesit.
Ak ti niektory e-obchod nechce vzat kartu, moze to byt aj zalezitost, ze nie su zariadeni na zahranicne objednavanie uplne.



396

Re: GSE-ktoré je účinné?

no nie je to kreditna karta, ale bezkontaktna debetna.
teraz som skusila platit, zaskrtla som VISA, dala cislo karty a objednavku mi vzalo (zrejme som 1.x zabudla napisat posledne 4cislie), len som cakala, ze mi okamzite odidu peniaze z uctu, tak ako pri nakupe z iherb, no nic sa zatial nestalo, tak neviem.
EDIT:
no uz mi platba odisla.

Naposledy upravil: ovekyska (2013-10-04 19:40:14)



397

Re: GSE-ktoré je účinné?

OK



398

Re: GSE-ktoré je účinné?

Mam v tom teraz maximalny zmatok...je odskusane ze aj z toho ebay chodi dobry citricidal? ci mam objednat z momemineral?



399

Re: GSE-ktoré je účinné?

emari3 napísal(a):

Mam v tom teraz maximalny zmatok...je odskusane ze aj z toho ebay chodi dobry citricidal? ci mam objednat z momemineral?

ano, z ebay som kupila v septembri citricidal a je ok.



400

Re: GSE-ktoré je účinné?

Zialbohu , aj ja mam z toho galimatias. Ale zopar clenov napisalo, ze citricidal z BioChem research je velmi horky co by nasvecovaslo, ze sa jedna o povodny, kde sa polyfenoly chemicky zmenili na quaternialne zluceniny, ktore su velmi horke a zaroven velmi ucinne.