51

Re: kto obj.z Iherb.??

To ti ja veru nepoviem, z vitaminlife vôbec neobjednávam. Asi sa tam musíš najprv regnúť, aby si videla koľko bude poštovné. http://rng.nazory.eu/kde-kupit-potravin … z-usa.html pozri sem možno



52

Re: kto obj.z Iherb.??

Objednala som v nedeľu s iherbu za 174,12 $. Dnes to prišlo na Slovensko. Už chcem mať svoj balíček doma



53

Re: kto obj.z Iherb.??

Platila si aj DPH (zrejme hej) aj clo? Zaujímalo by ma to, lebo večne objednávam len do 22 €..



54

Re: kto obj.z Iherb.??

Na to práve čakám, že aký bude verdikt. Podľa príspevkov, ktoré som tu čítala, by som mala platiť DPH. Clo už nie. Uvidím. Dúfam, že mi čo najskôr dajú vedieť, nech už mám balíček čím skôr doma.
Momentálne mám na stránke, kde si môžem sledovať svoj balíček, ako posledné napísané toto: ,,Clearance delay" čo znamená, že balíček prechádza colným odbavením. Tu je to tak vysvetlené, lebo google translate mi to prekladá dosť blbo (preložilo mi to ako "Svetlá oneskorenie":-D): http://wiki.answers.com/Q/What_does_cle … l_tracking

Naposledy upravil: MisheliQ (2012-06-13 21:36:51)



55

Re: kto obj.z Iherb.??

Takže k mojej objednávke
10.06. (nedeľa) som objednala z i-herb pár prípravkov v sume 174,12 $ o hmotnosti 4,2 lb
13.06. bola moja objednávka na Slovensku
14.06. som dostala správu z colného
18.06. som dodala potrebné doklady a informácie a
20.06. mám už balíček doma
Clo: 0,00 €
SPD: 0,00 €
DPH: 27,51 €
čiže nebyť toho môjho oneskoreného dodania potrebných info, tak by som mala balíček doma už oveľa skôr
S objednávkou aj dodaním som spokojná, všetko prišlo v poriadku.

Naposledy upravil: MisheliQ (2012-06-20 14:55:19)



56

Re: kto obj.z Iherb.??

Vyborne. Ale nespoliehajte sa na to, Slovenski colnici su nevypocitatelni, s tym mam dlhorocne skusenosti, zialbohu.



57

Re: kto obj.z Iherb.??

Ak si chcete pozrieť ako to vyzerá v iHerb, tak nech sa páči: http://www.youtube.com/watch_popup?v=_k … r_embedded



58

Re: kto obj.z Iherb.??

Ahojte, prave mi dosiel balik z iHerb v hodnote 48 USD. Na baliku som mala pripnutu poznamku "Tovary nesplnajuce podmienky uvedene v clanku 9 a 10 Zmluvy o zalozeni Europskeho hospodarskeho spolocenstva". Znamena to pre mna nieco?
A druha otazka: Kedy colnici vyrubuju DPH. Pride mi este dodatocne?



59

Re: kto obj.z Iherb.??

Kto vie co tym mysleli. Teoreticky je plno doplnkov, ktore su na roznych listinach europskych krajin nedovolene, ale to sa zatial tykalo len komercneho dovodu, nie individualnej spotreby, aspon tak som to osobne pochopil.Samozrejmwe su aj zakazane niektore, nie len neschvalene.
Ja som kedysi ked som mal na Slovensku obchody musel posielat vzorky na schvalenie a to mi bez problemov prepustili. Ved ako inac by mohli robit z toho rozbory na posudenie nezavadnosti obsahu.

Ked ma niekto okolo toho viac, prosim, napiste to sem.



60

Re: kto obj.z Iherb.??

iherb je pomerne nova korporacia, z roku 1996, plocha podniku je vyse 30 000 stvorcovych meterov a obsluzia rocne okolo miliona zakaznikov. Nemaju vlastne vyrobky a predavaju vyrobky roznych vyrobcov. Maju dost siroky vyber tovaru  a znesitelne ceny, ale nie najlepsie.
http://www.linkedin.com/company/iherb



61

Re: kto obj.z Iherb.??

lucide napísal(a):

Ahojte, prave mi dosiel balik z iHerb v hodnote 48 USD. Na baliku som mala pripnutu poznamku "Tovary nesplnajuce podmienky uvedene v clanku 9 a 10 Zmluvy o zalozeni Europskeho hospodarskeho spolocenstva". Znamena to pre mna nieco?
A druha otazka: Kedy colnici vyrubuju DPH. Pride mi este dodatocne?

Mne tento štítok chodí takmer na každom balíku a nikdy odo mňa nepýtali DPH dodatočne..
Takže prakticky to asi nič neznamená



62

Re: kto obj.z Iherb.??

lucide, moja skúsenosť - asi 10 mesiacov mi nezadržali na colnici žiadny balík, potom už takmer všetky nad limit 22 eur. Ak ti zadržia balík na colnici, príde ti najprv  doporučene oznámenie že máš zaslať doklady - faktúru k zásielke, našťastie stačí  e-mailom. Potom ti príde balík aj s DPH - tzv. colným dlhom, ktorú treba zaplatiť pri prebraní balíka.



63

Re: kto obj.z Iherb.??

RNG, Delux, aduke
dakujem za vysvetlenie. Uz som mudrejsia smile



64

Re: kto obj.z Iherb.??

Ahojte!

Plánujem si objednať doplnky z iherb, probiotiká, Se, Zn, I, vit C, vit D3, vit E, GSE, pankreatín, DGL, spirula, vit B7, vit B5, best betaine HCl. Dokopy to vychádza na 170,14 dolárov + 28,10 poštovné hmm Je lepšie nechať si to poslať po častiach, aby som nemusela platiť clo alebo ako to je? Snažila som sa prečítať si to tu na fóre, ale iba som sa v tom ešte viac stratila. Ďakujem za pomoc a rady



65

Re: kto obj.z Iherb.??

Podľa mňa sa ti to oplatí rozdeliť na viac, nielen kvôli colnému a DPH, ale aj poštovnému...
Najlacnejší International Airmail už nie je možný pri váhe nad 1,8 kg a hodnote tovaru nad 80 USD, preto ti to vyhadzuje také vysoké poštovné (zrejme DHL International)

Ja byť tebou, rozdelím si to na 4 objednávky tesne nad 40 USD, kde máš akciu na poštovné 4 USD, ale riskuješ platbu DPH, keď objednávaš nad 22 €.. keby to rozdelíš nad kopu balíkov pod 22 € tak budeš platiť veľa za poštovné (6 USD x počet balíkov), ešte by som ti poradil, neobjednávaj všetko v jeden deň, ale radšej postupne počas týždňa, lebo keď colník zbadá 4 potencionálne balíky na DPH, tak sa podľa mňa "chopí šance" a naparí ti DPH... ale neber ma vážne, je to len úvaha..

Inak mne pri posledných 4 objednávkach, ktoré som mal tesne nad 40 USD, nedali platiť DPH vôbec! Mal som fakticky šťastie..



66

Re: kto obj.z Iherb.??

Spravna uvaha



67

Re: kto obj.z Iherb.??

Aj mne dnes prisli z IHERB 3 zasielky, vsetky boli okolo 50 USD, kazdy mal post. 4 USD, akurat stvrty, tiez cca 40 USD stopli colnici, ale aj tak sa to v konecnom dosledku oplati...Myslim, ze risk je zisk....Stavalo sa mi bezne cez prazdniny, cize jul-august, ze zasielky cca 45-50 USD si colnici vobec nevsimali, mam pocit,ze mali tiez dovolenky a nechcelo sa im zaoberat s colnym konanim , kedze ich bolo v praci menej. To je ale moj nazor, zasielky  mi cele prazdniny chodili bez problemov..



68

Re: kto obj.z Iherb.??

Delux, ďakujem za veľmi nápomocnú radu!! Vážim si to



69

Re: kto obj.z Iherb.??

Ahojte, pridam svoju skusenost s iHerb.

19.03.2013 som odoslala moju prvu objednavku suma Total $39.49 (nejakych 30 Euro).
03.04.2013 som si balicek prevzala na poste (ziadne CLO)

Zatial spokojnost.

Dnes som spravila dalsiu objednavku Total $48.53
Prisiel mi hned potvrdzujuci email faktura s cislom objednavky, v nom je (okrem ineho) uvedene:

"Your invoice is also available by clicking "Order History" within your online iHerb.com account."

Ja ale tuto objednavku nevidim v Order History na stranke, ako last order tam vidim len tu prvu uz dorucenu objednavku.

Co to moze znamenat?

PS: doplnam, uz je to tam ako Processing Payment

Naposledy upravil: jahaja (2013-04-05 08:37:35)



70

Re: kto obj.z Iherb.??

Doplním aj ja svoju skúsenosť: 13.marca t.r. som si objednala z Iherb balíček v hodnote 79 USD. V pohode a bez všetkých obštrukcií došiel pred týždňom. Toto je už moje druhá pozitívna / čo sa týka colnice/ skúsenosť. Nech to nezakríknem...



71

Re: kto obj.z Iherb.??

Nuz ako to vyzera, na Slovensku je to dost loteria s tym clom.



72

Re: kto obj.z Iherb.??

Vyzera to tak ze iherb opat znizil postovne na $4 smile



73

Re: kto obj.z Iherb.??

Vyborne.



74

Re: kto obj.z Iherb.??

Zdravim!
Dnes som objednavala 1.x zo zahranicia, z iherb, platila visa elektron, platba ok, len mam otazku, nejako som nepochopila, ci musim nieco posielat na colnicu, ci to im poslu oni? cakat na spravu z iher, ci aj od colnikov?
dakujem.



75

Re: kto obj.z Iherb.??

Ak mas platit clo, colnica ti to oznami.



76

Re: kto obj.z Iherb.??

Ak mám však platiť iba dph, tam sa nemusím o nič starať? Predpokladam teda, že budem platiť dph.



77

Re: kto obj.z Iherb.??

Aj za DPH ti budú volať z DHL , prípadne ak tam máš v objednávke mail tak ti napíšu , treba im poslať prefotený občiansky , výpis z banky (koľko si platila) + vytlačiť splnomocnenie vyplniť a naskenované im poslať nazad (taká silná somarina , že či nieje tovar z tuleňov..) , ja čakám už týždeň kým sa to uráčia páni colníci precliť a poslať .... majú čas ...



78

Re: kto obj.z Iherb.??

To ako všetko poštou???
Som myslela že sa tieto veci riešia elektronicky.



79

Re: kto obj.z Iherb.??

Nie nie cez mail , všetko si musíš doma naskenovať (OP,splnomocnenie, výpis z banky stačí screen) , poslať im to a čakať kým sa uráčia to riešiť. Ja čakám už týždeň v pondelok im tam zavolám , že či sú tak neschopní , alebo čo (každý deň mi chodí mail , že sa čaká na preclenie ...)

Naposledy upravil: martinsos (2013-08-23 18:50:36)



80

Re: kto obj.z Iherb.??

To je divne..
tak ja to robim tak, ze ak mam tracking a vidim ze uz je na SR, volam na colnicu, nech ma ocakavaju a idem tam osobne..
zaplatim a idem domov..
ale to byvam blizko, takze mam vyhodu..



81

Re: kto obj.z Iherb.??

Nuz v Europe je vsetko komplikovanejsie, byrokracia je ovela vacsia.



82

Re: kto obj.z Iherb.??

Justin Case , ja bývam 120km od BA , kde to držia tak cesta by ma višla na 20eur :-/ A ešte mi napísali , že maju nato čas 2 týždne tak neviem či by mi to dali do ruky keby tam prídem (možno keby to bolo do 22e).



83

Re: kto obj.z Iherb.??

martinsos napísal(a):

Nie nie cez mail , všetko si musíš doma naskenovať...

aha, tak to ok, som sa zlakla.



84

Re: kto obj.z Iherb.??

Moja skusenost, objednane z iherbu doslo za 6 pracovnych dni. Suna na krabici bola 78dolarov (bolo to bez sumy za postovne). Balik mi dosiel tak, ze postarka mi ho len dala ruky nechcela nic podpisat, ze je to obycajna zasielka. Neprisiel mi ziadny papier na dan ani clo. Co sa divim.

Naposledy upravil: Dukyyke (2013-09-03 10:33:22)



85

Re: kto obj.z Iherb.??

OK.
Ved je to absurdne, aby davali clo na tovary, ktore sa na Slovensku nevyrabaju, tj zmysel cla, co je ochrana vnutornych trhov tu nie je splnena. Ale mozes si byt isty, ze to je len nahodne, ludia povacsine platia clo  a DPH podla tych pomylenych predpisov.



86

Re: kto obj.z Iherb.??

ovekyska napísal(a):

Zdravim!
Dnes (23.8.) som objednavala 1.x zo zahranicia, z iherb, platila visa elektron, platba ok, len mam otazku, nejako som nepochopila, ci musim nieco posielat na colnicu, ci to im poslu oni? cakat na spravu z iher, ci aj od colnikov?
dakujem.

tak dnes ma balik cakal na poste, necelych 19$, bez dph. tak som spokojna.

Naposledy upravil: ovekyska (2013-09-03 17:12:05)



87

Re: kto obj.z Iherb.??

Hello,
Objednal som si balíček z Iherb, došiel mi za 10dní, za 1 den ho expedovali čiže 9 dní.  Suma bola 27,78usd tú som aj uhradil.  Na baličku ktorý mi prišiel bola suma 23,78Usd  čiže 4usd poštovné ho tam nepriratali.  Tak podla tohto kludne môžem objednať aj baliček v hodnote 33usd  a zmestím sa do limitu 22eur.   
Máte stým niekto skúsenosti?

Naposledy upravil: matko456 (2013-09-06 11:45:40)



88

Re: kto obj.z Iherb.??

Ano. Uvadzal som tu uz niekolko krat. Postovne sa nezaratava a kludne nakup doplnky do 22 eur. Objednaval som tak uz viac ako 50x.



89

Re: kto obj.z Iherb.??

tak dnes mi prisiel balik z Iherb po 17 dnoch a v baliku bolo namiesto dvoch poloziek, len jedna. pricom na krabicke bola uvedena objednavka v celkovej sume oboch doplnkov.... tak teraz nechapem. budem im musiet napisat, ze mi neposlali jeden doplnok...



90

Re: kto obj.z Iherb.??

TaRa: presne to sa i nam stalo v septembri. Napisala som im mail a oni sa ospravedlnili a poslali ten chybajuci doplnok - prisiel tento tyzden.



91

Re: kto obj.z Iherb.??

OK



92

Re: kto obj.z Iherb.??

Objednala som Z i herb.Com a na mail mi prišiel aby som poslala autorizáciu kód,či je karta moja,ale neviem sa K tomu kódu dostať,keďže výpis mi neprišiel. Ako ho mám získať.



93

Re: kto obj.z Iherb.??

anazuz31 napísal(a):

Objednala som Z i herb.Com a na mail mi prišiel aby som poslala autorizáciu kód,či je karta moja,ale neviem sa K tomu kódu dostať,keďže výpis mi neprišiel. Ako ho mám získať.

Ahoj, nemas nahodou pododny problem, co sa riesil tu?
http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=26708#p26708



94

Re: kto obj.z Iherb.??

?



95

Re: kto obj.z Iherb.??

Ahojte....ako casto objednavate z iHerb? Myslim v akom casovom odstupe....kedze sa chcem stale zmestit do tych 22eciek. Asi 2-3 baliky naraz nie....aby to nebolo podozrive na colnici????



96

Re: kto obj.z Iherb.??

Naaty ja som sa chcel presne to isté opýtať, asi by nám to spočítali...



97

Re: kto obj.z Iherb.??

Naaty podľa mňa na tom nemá byť čo podozrivé pokiaľ dodržíš dovozný limit bez cla - objednávka v balíku do 22 eur. Nikde nie je dané koľko balíkov si môžeš objednať v nejakom časovom horizonte. Takže je to neobmedzené. Ja objednávam keď potrebujem viac každý deň jeden balík ale kvôli tomu aby náhodou nedali v i-herbe všetko do jedného balíka. I keď si myslím že by to neurobili - ale istím si to....



98

Re: kto obj.z Iherb.??

Tak ja to skúsim, ďakujem za odpoveď.



99

Re: kto obj.z Iherb.??

.



100

Re: kto obj.z Iherb.??

Dnes mi prisiel mail z colneho od pana Cmara , vraj treba vyplnit nejake dotazy fotku obcianskeho fotku dokladu ze som to objednaval a ine hluposti , chodi to aj vam ? mam to vipisat alebo ignorovat alebo co ?

objednaval som za 100 dolarov

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-06-17 17:19:25)