1

Téma: kto obj.z Iherb.??

Zdrawim,,je tu niekto kto ide neco objednavat v najblizsej dobe z Iherb??potreboval by som zopar doplnkov ale nemam bankovy ucet,,tak by sme sa mohli dohodnut a taktiez zaplatim polovicu postovne.za info dik.



2

Re: kto obj.z Iherb.??

Vybavit si kreditkartu a bankovy ucet je malickost.



3

Re: kto obj.z Iherb.??

tiez bysom mala zaujem objednat doplnky stravy z iHerb, len kvoli jednej objednavky sa mi neoplati zriadovat si ucet, ak by niekto objednaval z tejto stranky, pomohlo by mi keby dal vediet, zaplatim polovicu postovne



4

Re: kto obj.z Iherb.??

ja sa pridam ....ucet by nebol problem ale nikdy som z netu neobjednavala a mam strach ze daco dokafrem



5

Re: kto obj.z Iherb.??

ikusa, tam nie je co "dokafrat". Vsetko je prvy krat, len naber odvahu a daj sa do objednavania. Ked som ja objednaval prvykrat, trvalo mi to neskutocne dlho. A tiez to bola moja prva objednavka v zivote.
Neviem si predstavit celkom dobre, ze sa niekto k niekomu pripoji pri objednavani, ja objednavam za max 22€ aby to neslo cez colnicu a do tejto sumy sa teda toho vela nevojde.



6

Re: kto obj.z Iherb.??

ked objednavate ako platite



7

Re: kto obj.z Iherb.??

ak je to otazka na mna, tak cez mbank ucet, ja som isiel podla navodu co je tu uvedeny http://rng.nazory.eu/kde-kupit-potravinove-doplnky

na tom ucte mam minimum penazi, ked idem objednavat zvysim si limit na platbu cez net na maximum a po objednani to hned vratim na nulu, aby mi ucet nikto nevybielil, ochrana je to asi slaba, ale aspon je.



8

Re: kto obj.z Iherb.??

kix zasa plnoleta este niesom ucet jedine otcov ale ak sa nieco stane bude to na mna...a zas neviem ako to je s tym postovnym urcite to nechcem cez UPS ale to najlacnejsie ale som z toho blba...mam strach z objednavok este zo slovesnka by som si objednala ale zahranicie...noo neviem ale urcite to dakedy vyskusam big_smile



9

Re: kto obj.z Iherb.??

USPS first class je najlacnejsie na Slovensko. Nakoniec ked ti to ukaze nejaku horibilnu sumu, vzdy sa mozes vratit spat alebo aj zrusit objednavku(vypnes a hotovo pri najhorsom)



10

Re: kto obj.z Iherb.??

ikusa, presvedci otca, ze potrebujes svoj ucet, zriadenie je za 0€, vedenie bez poistenia tiez 0€.  Rec je o mbank. Da sa to vsetko vybavit cez net, akurat pride kurier a donesie papiere. Ak budes mat vlastny ucet s par eurami na nom, riziko je mensie nez male. Tiez by som na taketo platby nepouzival "rodinny" ucet, opatrnosti nikdy nie je dost.
Z iherbu je doprava International Airmail za 4 dolare, to ze ten balik naozaj pojde v europe aj cez UPS ta nemusi trapit, cena je 4 dolare.
Ak mas aspon trochu znalosti z anglictiny tak objednanie ti nebude robit problemy. Ja tiez nie som expert na jazyky, ale da sa, aj s pomocou slovnika.



11

Re: kto obj.z Iherb.??

je potom problem zrusit tento ucet, lebo chcem objednat len raz



12

Re: kto obj.z Iherb.??

Lara, vsetko sa da, akurat sa mi to zda nerozumne, v dnesnej dobe internetovych nakupov urcite neskoncis pri jednej objednavke, kvoli jednej objednavke urcite nema zmysel vybavovat si ucet.
Ked budes mat ucet, posles si nan len tolko penazi aby ti to vyslo na nakup a nechas ho tak, a zase ked bude v buducnosti treba tak si posles dalsie peniaze nan. Akurat si ho nepoistuj, tam je nejaka pravidelna mesacna platba (uz si nepamatam podrobnosti). Inak je zriadenie, vedenie aj zrusenie uctu zdarma (citam to z ich cennika pre mkonto).



13

Re: kto obj.z Iherb.??

iherb zdrazil postovne na objednavky do 40 USD z 4 USD na 6 USD, sad



14

Re: kto obj.z Iherb.??

Zaregistroval som zdrazenie postovneho IHERB asi pre tyzdnom, ale obj. nad 40 USD su za 4 USD...



15

Re: kto obj.z Iherb.??

nad 40 USD je 19% dph, takze radsej mensie zasielky.
Iherbu sa darim ked zvysuje ceny postovneho.



16

Re: kto obj.z Iherb.??

Prave naopak, zistili, ze maju privela problemov s tym nizkym postovnym, kde sa privela balikov straca.



17

Re: kto obj.z Iherb.??

RNG:
bolo tu napisane, ze straca sa velmi malo balikov, ze First Mail Class je spolahliva sluzba. A tym, ze zvysia cenu o 2 USD neodstrania problem so stratou balikov.
Podla mna je logicke, ze ak sa firme dari, tak zvysi cenu. Ak sa firme nedari musi ist s cenou dole a nalakat zakaznikov.



18

Re: kto obj.z Iherb.??

Stratene baliky znamena reklamacie a stratu casu. Takze je dovod na zvysenie aj tak prinizkej ceny.
First class USPS je spolahliva v ramci USA, neviem ako na Slovensku. S tym mam trochu ine skusenosti, zialbohu.



19

Re: kto obj.z Iherb.??

RNG:
aj tak si dovolim tvrdit, ze zvysenie postovneho o 2 USD neznizi pocet stratenych balikov. To postovne mali bezkonkurencne nizke, a kedze sa im dari a ludia z EU vyuzivaju radsej viacej objednavok, aby nemuseli platit DPH, tak zvysili postovne. Podla mna je to logicky krok.
Ak by zvysili postovne na 10 USD, tak to ano, clovek by si rozmyslel, ci nepojde cez DHL.



20

Re: kto obj.z Iherb.??

OK



21

Re: kto obj.z Iherb.??

Takze dnes znovu prekvapenie z IHERB. Objednaval som 20.1. balik  a dnes t.j. 26. jan, dorazil.....



22

Re: kto obj.z Iherb.??

2MilanDr: to nie je prekvapenie, uz to od noveho roka chodi tak za 6-7 dni, aj mne to tak prislo, rekord tu daval niekto 4 dni. Ja by som podozrieval zvysenie ceny za dopravu prave zmenou tej rychlosti na SK strane. (alebo je to len moj vymysel?)



23

Re: kto obj.z Iherb.??

mozem potvrdit, moja objednavka trvala 7 pracovnych dni, t.j. 9 dni. Zvysene postovne urcite nema vplyv na rychlost dorucenia, to by urcite na iherb.com spomenuli. Su obdobia kedy ide posta rychlo, su obdobia kedy ide dlho, napr. pred Vianocami. A myslim, ze aj na iherb spominaju, ak sa zasielka zdri, tak je to vacsinou vinou colnikov.



24

Re: kto obj.z Iherb.??

tak moja stale pride po dvoch tyzdnoch este nikdy neprisla skor aj  teraz meska a obj. bola 14.1.............



25

Re: kto obj.z Iherb.??

vladimira:
To uz je dost. Otazne je, ze kde byvas. Ak priamo v BA, tak by sa to nemalo stavat. Ak byvas nejakej dedinke pri Bardejove, tak to moze trvat a nejaky ten den, dva, tri dlhsie.



26

Re: kto obj.z Iherb.??

nie v KOSICIACH



27

Re: kto obj.z Iherb.??

tak potom bude mozno problem vo vyclievacom oddeleni v KE.  Ja mozem za BA potvrdit tak cca 7 pracovnych dni a to uvadza aj iherb na svojich strankach, z prieskumu z maja 2011.



28

Re: kto obj.z Iherb.??

Ja byvam v Kosiciach a mne prisli baliky teraz za 7 dni! Som spokojna.

OLO je jednoduche mysliet si hned ze firma zvysuje ceny ked sa jej dari ale pricin moze byt ovela viac. Skor sa priklanam k tomu co hovori RNG.
Ale pricinou moze byt aj napr. ze cim dalej tym viac malych zasielok (kvoli tomu aby sme neplatili DPH a clo objednavame plno malych)  maju zo zahranicia za to nizke postovne a uvedomme si ze to balenie tiez nieco stoji! Krabica, ostatny material, sledovanie uhrad, uctovanie viacerych poloziek, clovek ktory ma s tym viac prace...
Ja podnikam, ja sa na to pozeram inak.



29

Re: kto obj.z Iherb.??

Yannie:
Cize zvysenie postovenho na 6 USD ta odradilo rozdelovat si zasielky tak, aby kazda jedna bola v max. hodnote 22 EUR? Opytam sa radsej verejne: KOHO TO ODRADILO? Podla mna nikoho, staci si spocitat DPH + dotahovacky s colnikmi a vysledok je jasny.
S tym balenim a nakladmi na krabice suhlasim, ale uvedomme si, ze iherb je velka e-shop(na sk pomery), videl som foto ich skladov. Oni kupuju krabice vo velkom.
Sledovanie uhrad maju automatizovane, ci bude objednavok 1000, alebo 1800 je im to jedno.



30

Re: kto obj.z Iherb.??

OLO nechapem ako to myslis ci ma odradilo. Ja som nic take nepisala. Ja si stale vypocitam najlepsie mozne podmienky pre seba a tak objednavam. Zalezi od mnozstva, ceny, rizika a pod.

Kazdy ma ine priority. Mne vobec nerobi problem colnica, poslem im e-mailom doklady a onedlho mam doma balik na dobierku so zaratanym DPH a clom. Okrem toho niekedy vychadza lacnejsie aj s DPH ked su vacsie baliky ako ked mensich vela. Ale na tuto temu som ti nic nepisala, takze ako pisem nerozumiem celkom ako simyslel tu otazku.

Ja aj tak tvrdim ze firma nezavisle od velkosti vzdy pozera na vynosnost a ked sa jej z akychkolvek pricin zvysia naklady, zvysi aj ceny. A ked potrebuju zrazu pouzit viac krabic ako doteraz, tak sa im zvysia naklady nezavisle od toho ci ich kupuju vo velkom. Aj ked vo velkej miere mozu mat automatizovane systemy, vacsinu veci robia aj tak ludia.
No ak mas iny nazor ok, ja mam tento.



31

Re: kto obj.z Iherb.??

Yannie:
Kazdy mame svoje priority(ja ti tvoje neberiem), ale nebavme sa o sebe, bavme sa o dovode zvysenia ceny postovneho.

Tazko sa mi veri, ze to bude v krabiciach, ale mozne to je. Mozne je aj to, ze sa s USPS dohodli na novych podmienkach zmluvy. Dovodov moze byt viacej. Asi by bolo vhodne napisat do iherbu a opytat sa ich na to.



32

Re: kto obj.z Iherb.??

OLO ja mozem pisat len o svojich skusenostiach, nemozem nanutit nikomu svoje nazory, bolo by to arogantne.

Ved to, dovodov moze byt viac, ja osobne nemam potrebu zistovat preco zvysili cenu, je to ich obchodna politika. Take su podmienky, tak ich respektujem. Kvoli nam asi neznizia :-)



33

Re: kto obj.z Iherb.??

Yannie to je pravda, co pises, IHERB ak porovnavam ceny s pred rokom zvysil ceny...napr, aj kokosovy olej http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ex … /2505?at=0 stal pred rokom, prave som teraz pozeral 7,88 USD....ale postupne vsetky ceny postupne navysuje,,Pri takom kvante doplnkov , ktore denne zabalia, to nie je zanedbatelna suma..



34

Re: kto obj.z Iherb.??

Za dva roky zdražel benzín o 50%. Doprava funguje na pohonnné hmoty. 6 dolárov je asi toľko, ako keď Ti pošlú doplnky z Bratislavy. Ak by si chcel ten istý balíček poslať do USA, tak by si platil najmenej okolo 30€. Takže mám takého tušáka, že poštovné dotujú zo zisku z doplnkov.



35

Re: kto obj.z Iherb.??

Presne tak Ivan.
Na Slovensku platíme poštovné pri nakupovaní z internetových obchodov bežne cca. 3 €, a z USA po zvýšení vychádza cca. 4,60 € (tých 6 USD).
Nehovoriac o tom že tie doplnky sú tam o polovicu lacnejšie a u nás ich ani nedostaneme!
Takže mali by sme byť spokojní...



36

Re: kto obj.z Iherb.??

MilanDr:
ceny idu hore to mas pravdu, ale v pripade kokosoveho oleja to zvysenie ceny mohlo nastat u vyrobcu a iherb s tym nic nema.

Ivan:
Tazko sa porovnava US posta a SK posta, neporovnatelne. A este tazsie sa porovnava ked firma v USA posiela na Slovensko s pripadom ked SK cloviecik posiela do USA. Iherb musi mat s USPS dobru zmluvy, na zaklade ktorej mozu ist ceny dole az tak, ze si to tam kupujeme.

Yannie:
Ja sa nestazujem, postovne je ok, ale bolo aj za menej, aspon co som tu cital na diskusii, zevraj bolo aj zadarmo.



37

Re: kto obj.z Iherb.??

Najvacsi problem je pokles vymennej hodnoty dolara voci inym menam, to zdrazuje vsetky dovazane suroviny. To je dovod sucasnej inflacie v USA, ktoru sa vlada snazi maskovat. Benzin vysiel za posledne 3 roky vyse 40%, potraviny az 60%.
No a aby to ludia nevideli oficialne, tak vynali z indexu inflacie aj naftu, aj potraviny.
A odrazu nemame oficialne  inflaciu, hehehe. To su ale fiskusi ti podvodni politici, vsakze.



38

Re: kto obj.z Iherb.??

Ake mate skusenosti v poslednom case s Iherb? Mne dosiel balik za 5 pracovnych dni, ale na druhy cakam a ten bol odoslany skor.



39

Re: kto obj.z Iherb.??

nedosli mi baliky neviete mi poradit kde sa mam obratit ............ci na iherb alebo colnicu ale predtym mi colnica stale poslala vyzvu



40

Re: kto obj.z Iherb.??

a kolko je to dni od obj. ?



41

Re: kto obj.z Iherb.??

zdravím všetkých, nevie mi niekto povedať, do akej sumy objednaného tovaru z Iherbu tovar ešte nepodlieha clu? A ak sa nad túto sumu dostanem, aká je cca výška cla? Resp. mi to na stránke iherbu ukáže?



42

Re: kto obj.z Iherb.??

Badatel napísal(a):

zdravím všetkých, nevie mi niekto povedať, do akej sumy objednaného tovaru z Iherbu tovar ešte nepodlieha clu? A ak sa nad túto sumu dostanem, aká je cca výška cla? Resp. mi to na stránke iherbu ukáže?

Clo nezávisí od toho, z akej stránky objednávaš - či je to iherb, swanson, healthdesigns,....; clo sa platí za tovar, teda v tomto prípade doplnky v hodnote nad 150 € pričom clo platíš nie podľa aktuálneho kurzu, ale podľa kurzu ktorý je uvedený na stránke colnej správy - http://www.colnasprava.sk/wps/portal
Nad 22 € platíš DPH, nad 150 DPH + clo.. Veľa závisí aj na tom, akého chytíš colníka.. Viď.- na tomto fóre je o tom dosť písané..
Niektorí riskujú aj objednávky v hodnote napr. 60 € a neplatia DPH..
Ja som minulý víkend objednával z iherb aj healthdesigns, to je už 10 dní (iherb) a 9 dní (hldes).. Ale dnes na  1. mája je sviatok, čiže cez sviatky sa neoplatí objednávať.
Hlasovanie užívateľov zo SR na stránke iherbu ukazuje, že priemerne trvá 7 dní, kým im príde zásielka domov.
U healthdesigns je to asi dlhšie..
Týmto sa chcem aj spýtať tých, čo objednávali z healthdesigns..Koľko trvalo, kým vám prišla objednávka domov?

Naposledy upravil: Delux (2012-05-01 15:48:33)



43

Re: kto obj.z Iherb.??

prislo mi shipitom dodavka zo swansonu za 80e, postovne 33 e a tot vsho.colne ani dph nic.ale uz tak skoro nebudem takto riskovat..



44

Re: kto obj.z Iherb.??

oriesok, pises, ze 80 eur a 33 eur. mas to prepocitane, alebo to malo byt namiesto eur v USD? lebo to postovne sa mi zda aj napriek shipito vysoke.



45

Re: kto obj.z Iherb.??

Ahojte,som tu nova,tak mam z toho trochen chaos.
funguje to tak,ze do 22e neplatim u nas dph.cize objenavka na dva baliky.dokopy mi to robi 40,72dolara.cize ak spravne ratam,ked mi ho u nas na colnici odchytia zaplatim dph z tych 40,72 dolara po prepocte na euro a dph ma vyjde menej ako postovne za dva balicky?



46

Re: kto obj.z Iherb.??

Ak objednáš za 40,72 dolára z iherb, tak platíš poštovné 4 USD (teraz majú akciu na medzinárodné zásielky - nad 40 USD je poštovnné 4 USD). Tu ale riskuješ platbu DPH.
Ak ale objednáš 2 balíky do 22 € poštovné ti dá spolu 12 USD (6+6).
Musíš si vypočítať, či sa ti oplatí platiť DPH, či DPH bude vyššie ako 8 USD v prepočte na €.
Veľa ľudí tu však písalo, že im často prešli objednávky nad limit, ja som riskol len 2 krát. Ja byť tebou asi risknem.
Mám známeho, ktorý objednáva z USA objednávky aj nad 300 USD a vraj sa mu už stalo, že sa nejaký ten balík cez colnicu dostal bez preclievania, mal pekelné šťastie.



47

Re: kto obj.z Iherb.??

No ked som to zratala,tak spolu s postovnym je to teda 44,72dolarov,to by malo byt v prepocre,ked dam kurz 1,25= 35,78e a 20% dph z toho je 7,15e a to je stale menej ako 2x postovne. Len neviem,ci som si nasla spravny kurz.

Ozik a ucet mam v slov sporitelni,mozem platit cez pay pal?

Naposledy upravil: Ada (2012-06-11 19:41:44)



48

Re: kto obj.z Iherb.??

Cez paypal zrejme nie http://www.iherb.com/info/paymentoptions.aspx
Ale tu môžeš aj cez paypal, potom aj kreditnou a debetnou kartou http://www.healthdesigns.com/

Ak by si náhodou aj platila DPH, tak poštovné vychádza z kurzu colnej správy, kurz je tam teraz 1 € = 1,2659 USD



49

Re: kto obj.z Iherb.??

Diky moc,
idem sa tam popozerat.Pekny den Ti zelam!



50

Re: kto obj.z Iherb.??

Delux,
este ta pootravujem,neviem sa dopatrat kolko ma vyjde postovne na vitaminlife za styri doplnky v sume 41,34 dolarov a o vahe do 0,5kg.dik