1

Téma: potravinová alergia

Mám 52 rokov a posledné 2 roky trpím kožnými výsevmi - cez deň sa nič nedeje, ale k večeru a v noci sa obsypem po celom tele...niekedy je to aj na slizniciach...2 roky denne beriem Zodak, alebo Xyzal, avšak lieky niekedy zaberú, niekedy len čiastočne...bola som na gastro sonde...výsledok bol neg., na testoch zistili, že som alergická na pšenicu, raž, zemiaky, papriku, majoránku, cibuľu,...bola som týžden hospitalizovaný na infúziách - kortikoidy, ale ak by som tam nehladovala, tak sa mi stav nezlepší...neviem čo mám jesť, môj zdravotný stav sa zhoršil, zvýšila sa hmotnosť , som stále unavená ...
Prosím o radu, domnievam sa, že mám niekde v hrubom čreve pliesne....ten výsyp trvá do rána a ráno, ked naštartujem organizmus, tak po výsevoch ani stopy...
Krajská alergologička mi navrhla, aby som držala delenú stravu...nie som si istá, či by mi to pomohlo...vlastne ani neviem čo jesť...som alergická na penicilín a acylpirín...
Taktiež prosím o radu, kde si vami navrhnuté potraviny v Košiciach môžem zakúpiť.
Za odpoved dakujem....anka,Košice



2

Re: potravinová alergia

S vekom cloveku ubuda kyselin a  enzymov, s cim suvisi aj zmena crevnej flory a mozne parazitne pliesne a candida..
Pre nedostatok enzymov sa telo zamori roznymi polorozlozenymi latkami a zacnu alergie.Co telo nevie spracovat, snazi sa vyhodit hoci aj cez kozu.To iste plati na toxiny vytvorene v crevach pliesnami a candidou.
Pozri na temu "enzymi", "travenie" a "cistenie a odmorenie" a "candida"

Co sa tyka zaobstarania si spominanych prostriedkov, zialbohu ich na Slovensku nedostanes, musis si ich objednat odtial kde ich maju, tj cez internet zo zahranicia.



3

Re: potravinová alergia

RNG, prosím Ťa na alergiu okrem Quercetinu, Bromelainu a C vit. môže pomôcť aj
http://www.swansonvitamins.com/SWU479/ItemDetail

Ďakujem za odpoveď



4

Re: potravinová alergia

Nie.Uvedeny doplnok  je polotovar na vyrobu histaminu, tj prave naopak, zvysuje moznost a silu histaminovych reakcii.

Uvedene doplnky su len na vzdusne alergie.
Na potravinove alergie su to rozne enzymi, podla toho, ktoru potravinu telo nevie spracovat.
Antihistaminy len potlacaju silu histaminovej reakcie, neriesia odmorovanie ani travenie roznych telo zamorujucich jedal( velmi individualne)



5

Re: potravinová alergia

Ďakujem za vysvetlenie a prosím Ťa, kedy je vhodné použiť tento doplnok na zvyšovanie  histaminových reakcii?



6

Re: potravinová alergia

Tvrdia, ze pri malokrvnosti, ale to len vyrobca, takze neviem na co naozaj je to.



7

Re: potravinová alergia

moze byt skoricovy prasok znacny alergen ?
Dieta to bezne konzumuje len ako posypane na niecom, ale zrazu sa zacalo vsade
skrabat a vyrazky, ktore zmizli po 5 minutach a podobne...
Na nic ine v strave sme neprisli len na vyssie davky skorice v ovocnom koktaile... je to mozne ?
Alebo to bola skor ina zlozka v skolke, o ktorej nevieme ?



8

Re: potravinová alergia

Niet takej latky a jedla na svete, na ktore by sa nenasli ludia alergicki. Niektore alergie su slabo poznatelne, niektore prudke a anafylakticke reakcie mozu byt dokonca zivotunebezpecne.
Ci to bola skorica alebo nejake e-cko, to ti povedat neviem. Mozes si to vyskusat s cistou skoricou doma.
Ja mam napr reakciu na privela jahod, teda raz om zjedol asi pol kila na veceru, pol kila na ranajky a do vecera som bol vysypany ako keby som mal sarlach . A svrbelo to ako bestia, a trvalo to 2 dni, kym to zmizlo.



9

Re: potravinová alergia

no dostala kotikosteroidny cipok do zadku, lebo uz sme boli zufali...
Teraz uz druhy den opakujem tie iste jedla ako predtym a zatial bez reakcie...



10

Re: potravinová alergia

Niekedy sa prekyslenie tela prejavi drobnymi vyrazkami, dost podobnymi, ako potnicky a ked sa nerozskabu, pomerne rychlo zmiznu. Pri skrabani este viac narastu. Je to jeden z prejavov histaminovej reakcie.Mozno trochu alkalizacie by dietatu prispelo.
Vela cukrov a niektore e-cka to tiez mozu sposobit.

Moj syn z detstva bol napr vyhadzany, ked zjedol pol flasky maraschino ceresni, mohlo to byt z bielidla(kyslicnik siricity) alebo z cervenej farby tych Maraschino ceresni.

Jahody obsahuju v zrnkach silnu berbericku kyselinu, ktorej privela moze tu reakciu z prekyslenia tela vyvolat.

Moja mama sa zas vyhadzala z pitia kyslej uhorkovej vody(nie kvasene ale nakladane), zrejme vypila viac od smadu, nez bolo zdrave.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-22 21:45:27)



11

Re: potravinová alergia

OK, zvysene kyseliny som nasiel... dik



12

Re: potravinová alergia

Nerozumiem, prekyslene telo nema nic spolocne so zaludocnymi kyselinami, tie sa v pankrease kompletne zneutralizuju.
Parietalne bunky v zaludku stiepia NaCl na HCl a NaHCO3
HCl ide do zaludka, NaHCO3 do krvi a vyluci sa cez pankreas do dvanastornika, kde presne zneutralizuje zaludocne kyseliny, nakolko sa v parietalnych bunkach sa vytvori presne tolko kyselin ako sody bikarbony.

Kysle telo poznat podla vyluckov z tela,moc , pot a sliny.
Ked moc a sliny su kysle, znamena ze sa telo snazi zbavit toho, co ma privela
Krv ma velmi presne PH od 7.35 do 7.45, tj prebytky kyselin ci zasad sa vyhadzuju cez moc.
A telo lepsie praciuje, ked ma mierny prebytok zasad(budovanie kosti, absorbcia mineralov, imunita)



13

Re: potravinová alergia

myslim, ze tu alergiu zo zvysenych kyselin ... tie prave v tom case v prijimanej potravy boli .. oproti beznej strave...



14

Re: potravinová alergia

Nuz tak to bude najpravdepodobnejsie dovod na tie nahle "vyrazky", ktore sa zrejme reabsorbovali v mladom tele s vyborne fungujucim vylucovanim z ladvin aj pecene



15

Re: potravinová alergia

Dobry vecer,
   chcem Vas poprosit o radu. Posledne dva roky ma trapi vysev na kozi. Spociatku som sa vyhadzala na kozi na predlakti, neviem z coho, vyzeralo to ako zihlavka. O rok neskor sa to opat zopakovalo na tom istom mieste. Predpokladam, ze to bolo z lososa na bylinkach /chladeny polotovar/. Skoncila som na koznej ambulancii, kde mi lekarka po ukonceni cca mesacnej terapii diagnostikovala alergiu na parabeny.
Vymenila som vsetku pletovu a telovu kozmetiku bez obsahu parabenov, upravila si stravu /presla som na vegetariansku s prevahou surovej zeleniny a ovocia/.
Vykonala som detoxikaciu organizmu podla siedmych bodov dr. Partykovej. Viem, ze na prvykrat po vykonani detoxikacie sa telo
nezbavi vsetkych necistot a jedov.alergiu na parabeny.
Vymenila som vsetku pletovu a telovu kozmetiku bez obsahu parabenov, upravila si stravu /presla som na vegetariansku s prevahou surovej zeleniny a ovocia/.
Vykonala som detoxikaciu organizmu podla siedmych bodov dr. Partykovej. Viem, ze na prvykrat po vykonani detoxikacie sa telo nezbavi vsetkych
alergiu na parabeny.
Vymenila som vsetku pletovu a telovu kozmetiku bez obsahu parabenov, upravila si stravu /presla som na vegetariansku s prevahou surovej zeleniny a ovocia/.
Vykonala som detoxikaciu organizmu podla siedmych bodov dr. Partykovej. Viem, ze na prvykrat po vykonani detoxikacie sa telo nezbavi vsetkych necistot a jedov.   
    Vysev na kozi sa postupne rozsiril na oblast tvare, krku a hornej casti chrbata vo forme  vodnatych vyraziek. Mam 36 rokov a vyzeram ako pubertak. Navstivila som alergolog. ambulanciu, kde mi odobrali krv na laktozovu intoleranciu /negativna/ a histaminovu intoleranciu /este nemam vysledok/. Vyhybam sa potravinam, ovociu a zelenine, ktore sposobuju histaminovu intoleranciu, ale aj tak sa obcas vyhadzem z niecoho. Neda sa takto fungovat, ze sa budem v jedle do konca zivota obmedzovat. Dokonca som zacala pit aj destilovanu vodu, aby som vylucila prijem anorganickych latok do organizmu.
Za posledne roky sa mi zhorsila aj psoriaza, ktorou trpim uz od 14 rokov. Mozete mi poradit ako sa zbavit danej alergie, prosim.
Za rada vopred dakujem.



16

Re: potravinová alergia

Nepoznam tu metody dr Partykovej, ale  viem ze na detox tela treba brat silne enzymy, najlepsie entericky pokryte a viacero druhov, mikrovlakniny -zmes a dostatok na crevnu absorbciu, precuistenie pecene protokolom dr Berksona, pripadne protiparaziticku kuru dr Huldy Clark.
Ak mas histaminovu intoleranciu, musis brat aj enzym na to, ktory ti v tele chyba v dostatku. Tato je nie z beznych potravin, ale najma z mikrobov ktore ich rozkladaju, tj cerstve potraviny neobsahuju histaminove bielkoviny.
Vysevy a pravdepodobne aj psoriaza maju koren z znecisteni tela a jedine enzymy to mozu vyriesiot, silne a rozmanite, lebo nevies co konkretne ti to sposobuje.
Pozri na entericky bochraneney pancreatin a striedaj ho s  rastlinnymi a fungalnymi enzymami. Cast ber na prazdny zaludok na cistenie, cast s jedlom na dobre stravenie.
Jedlam s lepkom by som sa vyhybal podla moznosti.



17

Re: potravinová alergia

Mozete mi odporucit konkretne doplnky vyzivy, aby som poriesila svoj zdravotny problem. Citala som o enzymoch, ale neviem, ktore by boli pre mna vhodne a od ktorej firmy.



18

Re: potravinová alergia

Napriklad na cistenie tela
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
na travenie
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
a obcas aj zmes rastlinnych a fungalnych enzymov, mnohozlozkovu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … caps/21321

Na histaminy v potravinach je DAO, pozri napr na
http://www.iherb.com/search?kw=Diamine+ … mp;y=2#p=1



19

Re: potravinová alergia

Dobry den, kupila som doplnky vyzivy, no neviem ci mozem spolu uzivat aj dolnky na cistenie tela a enzymy, ktore ste mi odporucil v odpovedi na moj prispevok.



20

Re: potravinová alergia

Samozrejme ze mozes, tym sa ucinok znasobi



21

Re: potravinová alergia

Dakujem pekne za odpoved. Chcem Vas este poziadat o spravne davkovanie doplnkov vyzivy a aky casovy odstup ma byt medzi nimi:
Pancreatin
Silymarin, Best Alpha Lipoic Acid
Selenium, Zinc Glycinate, Ester C
Digest Platinum
Psyllium,Lactobacillus Bulgaricus- pre opakovane herpesy na pere



22

Re: potravinová alergia

Ziadne z uvedenych sa "nebiju" medzi sebou, takze ich mozes brat kedykolvek
Digest platinum  a Pancreatin na cistenie tela je na prazdny zaludok, na pomoc traveniu je to s jedlom. 1-2 stacia
Sylimarin na cistenei pecene (2 x 450 mg) spolu s alfa lipoickou(2 x 300 mg) a selenom (2 x 200 mikrogramov)
Ja si praskovy ester C pridavam do mojej vody na pitie, takze tu lyzicku kopcom rozdelim na vela davok.



23

Re: potravinová alergia

Vdaka za rychlu odpoved.
Teda nalacno Digest Platinum a Pankreatin 1-2, potom uzijem psyllim 3 x polievkovu lyzicu, potom sa najem a dve hodiny po vlaknine-psyllium si dam Lactobacilus Bulgaricus prasok 3 x lyzicku.
Ostatne nie su zavisle od jedla, takze ich uzivam pred alebo po jedle.. Vitaminy C, zinok mozem uzivat spolu.

Este som zabudla spomenut jod ako sa berie a v akych davkach.

Vyska dennej davky tychto potravinovych doplnkov je zavisla od hmotnosti jedinca? Lebo som nespomenula, ze vazim 46kg a mam 36 rokov.
Za odpoved  dakujem.



24

Re: potravinová alergia

Pozor s tym 3 x polievkovu lyzicu psylia, psylium absorbuje az 50 krat tolko vody, co samotne vazi. Takze ked nebudes s tym pit dost vody, moze ta paradne  zapiect.
Jod odporucam najma transdermalne, z jodovej tinktury aplikovanej pod pazuchu raz tyzdenne.
Samozrejme davky co uvadzam su na zhruba 70 kg vahy, pri tvojej nizsiej vahe si to mozes podla pomeru vah prepocitat(tj ber asi o 1/3 menej). Vek nehra rolu, ale vaha ano.



25

Re: potravinová alergia

Dobry vecer, spominany pankreatin a protokol dr . Berksona skm dobrala a ostatne este beriem. No momentalne ziadne zlepsenie, obcas sa mi este zhorsi vysev na tvari a krku. Neviem ako mam postupovat dalej...mozete mi poradit



26

Re: potravinová alergia

Skus na nejaky cas bezlepkovu dietu.
A objednaj si lepsie probiotika, ako napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518



27

Re: potravinová alergia

Bezlepkovu dietu dodrziavam odkedy ste mi o nej vraveli, t.j.3 mesiace. Nekonzumujem stravu s chemicky upravenymi konzervacnymi latkami, ba dokonca nejem ani maso-stala som sa vegetarianom. Tieto probiotika, ktore ste mi odporucili uz uzivam. No este pockam chvilu aky ucinok sa dostavi po nich. Predtym som uzivala probiotikum bacillus Bulgaricus pre opakovane herpesy.
Dakujem



28

Re: potravinová alergia

Dufam, ze ked si poriadne nasadis a rozmnozis viacero probiotik v crevach, tak sa ti to s pomocou doplnku enzymov zlepsi
Enzymy na cistenie tela musia byt entericky pokryte, inac sa spotrebuju na jedlo alebo znicia zaludocnymi kyselinami.



29

Re: potravinová alergia

Mam to chapat tak, ze spolu s probiotikami mam uzivat aj Pankreatin entericky pokryty dovtedy, pokial sa mi tvar a krk nevycisti od vyrazok. A taktiez mam pokracovat aj v uzivani protokol dr. Berksona?



30

Re: potravinová alergia

Samozrejme. Telo vyhadzuje latky, ktore nepotrebuje, najma cez moc, stolicu(zlc z pecene sa vylucuje do criev a tam ma prave ten Berksonov protokol a mikrovlakniny rolu)), ale niekedy aj cez kozu alebo si zacne budovat v tele rozne smetne kose(cysty, myomy, tumory, hrcky...)
Teda ked si clovek chce precistit telo, musi to robit s pomocou enzymov, ci uz vlastnych telesnych, ale dodanych ako doplnok zvonku.



31

Re: potravinová alergia

K spominanym doplnkom mozem uzivat aj serapeptazu alebo nattokinazu? Co by bolo lepsie. Vela som o tom citala. Mojim dlhodobim problemom su studene koncatiny, popraskane cievky na nohach a zacinajuce varixy na nohach a v poslednom case pri pobyte v saune aj fleky na kozi, co si myslim, ze je dosledkom poruchy prekrvenia.
Dakujem za odpoved.



32

Re: potravinová alergia

Studene koncatiny su zo slabej cirkulacie krvi(lecitin nattokinaza) a znizenej funkcie stitnej zlazy, ktora sa z krvi slabo zistuje. A na to pomaha brat selen a jod.
Na praskajuce cievky pomaha cistit cievy, a brat rozne antioxidanty, pocinajuc z vitaminom C E,a bioflavonoidmi, ako napr rutin, hesperidin a najma diosmin. Aj ine antioxidanty spruznuju cievky, ako napr vytazok z hroznovych jadierok, cucoriedkovych a billberry, tiez zo semien zimozelene(vinpocetin) huperzin A z machu a ine.
Na krcove zily treba nosit stahujuce pancuchace(support pantyhose) a vykladat si nohy hore kedy len mozes. Na noc napr podloz pod nohy 2 podusky. To znizuje aj puchnutie noh z nahromadenej vody(lymfa)

Naposledy upravil: RNG (2013-08-19 21:31:40)



33

Re: potravinová alergia

Spominane doplnky maju rovnaky ucinok aj ked ich kupim na Slovensku? Mozete mi napisat konkretne doplnky od akych firiem a ake davkovanie, prosim.
Dakujem.



34

Re: potravinová alergia

Na mene firmy nezalezi ani odkial to kupis, ale na obsahu aktivnych latok. Ja osobne zijem v USA tj nenakupujem na Slovensku ani neviem co tam je vlastne dostat. Zo zopar prikladov viem ale, ze tam maju velmi slaby vyber a velmi vysoke ceny. Takze ti radim nakupovat zo zahranicia cez internet, ako dnes nakupuje plno Slovakov.
Davkovanie doplnkov zalezi od potreby tela a je pre to individualne