251

Re: AKNE

Borakovy olej na acne, to pocujem prvy krat.



Re: AKNE

Vidíte, zasa by som kúpila blbinu:-D našla som, že sophora flavescent má antiandrogénne účinky, na sr som našla len soforu japonskú... nepoznáte to?



253

Re: AKNE

Prečo by si mala kúpiť blbinu? Skús si hľadať aj sama na internete, zistíš veľa (aj o ďalších x-príčinách akné..a liečbach - skús pozrieť najväčšie fórum na svete o akné, acne.org..)
Borákový olej je práveže na akné výborný aj vnútorne (cca 20-25% GL kyseliny, protizápalové,.) a vonkajšie nanášať (protizápalové účinky,...)
Na borákový olej pozri napr. tú 6. stranu v tej téme
http://www.acne.org/messageboard/topic/ … try2494273
http://www.acne.org/messageboard/blog/4 … -lecithin/ - pozri napr. aj toto, kde máš vymenovaných v prvom príspevku zopár linkov, kde si to ľudia pochvaľujú..
Pozri napr. story tejto baby http://www.xojane.com/beauty/vitamins-m … less-fugly
ktorá aj uviedla fotku po 16 týždňoch
"BORAGE SEED OIL Oh heavenly borage seed oil! This stuff is full of the essential fatty acid gamma-linolenic acid, which reduces inflammation, and slaughtered all of my nasty acne."

Z inej stránky:
"I have suffered from acne for a long time now. I accidentally stumbled upon Borage Oil a year ago and my skin looked wonderful and CLEAR after taking borage oil capsules. I stopped taking it for a while and about a month ago I started taking an anxiety medication which caused my face to horribly break out. I started taking the Borage Oil again and my face is almost clear again. It's helped so much that people have commented on how my skin has cleared up. I'm not sure of the dosing since I no longer have the bottles, but I take 4 gel caps a day and I noticed a difference within a few days. I just thought I'd pass this info on b/c it may help someone else! You can google "borage oil" and "acne" to see that others have been helped by this treatment as well.    "

Ale ak ti nevyhovuje a si z okolia NR, tak mi môžeš kľudne predať..:)



Re: AKNE

super ďakujem smile ja som ho ešte nekúpila, vždy sa pre istotu spýtam RNG :-) ale asi to vyskúšam...
ja sa zatiaľ zásobím a chcem vyskúšať viac vecí naraz, nech to má čo najväčší účinok:-) tiež som našla dnes výťažky z ďateliny - vitex a tiež boli o ňom fajn recenzie písané



255

Re: AKNE

GLA  z borakoveho oleja je dost silne protizapalove, ale okrem toho, ze to potlaci zapaly v acniach to nema ine ucinky. Teda nie v davkach 2 gramy denne.
Na precistenie tela od znicenych olejov "preplachnutim" panenskymi  olejami, co tie znicene rozpustia /rozriedia  treba pravdepodobne ovela vacsie davky. Nakoniec si to mozete precitat aj v lekarskej literature.
http://www.livestrong.com/article/28920 … -for-acne/
Ale spolu so zinkom, vytazkom z korenov zihlavy, DIM, a plno panenskymi olejami to iste aspon ciastocne zaberie.

Inac GLA v pupalkovom oleji spolu s inymi zlozkami ma ciastocne hormonalny ucinok, tj je mozne, ze niekomu to predsa len pomoze nejakym sposobom.
Vitex z ovocia  agnus castus/chaste tree je jeden z hormonalnych modulatorov, znizuje lutenizing hormon,zvysenie progesteronu a znizenie   prolaktinu .
Moze posobit aj na  ciastocne aj acne, ktore su spojene s vykolajenym hormonalnym cyklom.
Viac pozri napr na 
http://altmedicine.about.com/od/herbsup … /Vitex.htm

Naposledy upravil: RNG (2013-02-01 23:58:28)



Re: AKNE

RNG, myslíte, že by som mohla biely cukor nahradiť týmto produktom? http://www.vemica.eu/eshop/sacharidy-st … ion-stevia
Podľa článkov na internete biely cukor ovplyvňuje hladinu hormónov, rovnako aj biela múka. Stévia podobné negatívne účinky nemá?



257

Re: AKNE

Stevia je sice velmi sladka, stevisidy a rebaudianiosidy az niektore 300 krat tak sladke ako cukor, ale su pre nas prakticky nestravitelne.Kedze sa neabsorbuju do tela vo vacsich kvantitach, tak nemozu nic ovplyvnovat .
Problem ale je, ze vytazky maju pre niekoho  pachut, ktoru nie kazdy znasa(licorice/pendrek) a rozne vyrobky ju maju rozne odstranenu.
Inulin je mikrovlaknina, ktora podporuje cistenie criev, absorbciu toxinov a je vyziva pre probiotika, ale nie pre candidu.
Teda ten vyrobok ako sladidlo je dobry a nema s cukrami a bielymi mukami nic spolovne.
Jedine, o com v tej reklame pochybujem, ze sa s tym da piect. Ja som to vyskusal a hanebne na tom  pohorel. Stevisidy nemaju tepelnu odolnost cukrov.
Ja pouzivam aj inulin aj vytazky zo stevie, najma pre to, ze podporuju funkciu pankreasu a som cukrovkar DM2, tj mam naruseny /pretazeny pankreas.



Re: AKNE

Super, tak ja to skúsim, pretože biely cukor som úplne vylúčila a teraz, keď vidím nejakú tyčinku, mám sliny až na bruchu :-) chýba mi sladká chuť...
našla som zaujímavý článok o zinku a akné:
http://www.squidoo.com/zinc-reduces-acne
no je tam písané až o 100 mg, asi dosť veľa... hľadala som preto ďalej a našla som, že aj niektorí americkí lekári používajú 100 mg na liečbu a úspešne. Ja beriem teraz 50 a ak by všetky ostatné doplnky (wild yam, výťažky zo žihlavy, palmetto, lecitín, psyllium, A-čko, E, D3, jód, selén, púpalka, borák, vitex, dim...) nezabrali možno by som vyskúšala aspoň 75 mg.
Ešte by som sa Vás chcela spýtať... zatiaľ si objednávam všetky doplnky a chcem ich začať brať naraz hneď ako vysadím HAK, aby to malo čo najväčší účinok, nemôže veľké množstvo doplnkov, najmä tých, ktoré upravujú hormóny v tele (yam, palmetto, dim, žihľava, vitex) nejak uškodiť? alebo bude naopak efekt viac výrazný, čo myslíte?



259

Re: AKNE

Pozor s tym zinkom,!!! Davky nad 50 mg ta mozu po case ochudobnit o med!
Aste stale nemas vysledky s tymi velkymi davkami vitaminu A, retinyl palmitatom. To je proti acne daleko majucinnejsie, hoci v davkach 50 000 IU uz mozes ocakavat silne vyschynanie pleti. Nakoniec ked chces zastavit vylucovanie tukov cez kozu tak musis vyschynanie pleti ocakavat. Na stastie je to len docasne a nezamoris si telo ako s chemickym liekom izotretinoinom.

Naposledy upravil: RNG (2013-02-03 18:46:02)



Re: AKNE

A-čko ku mne stále cestuje z iherbu, pritom zo swansonu mi prišli veci za 5 dní od objednania. Viete čo, ja to vysychanie pleti nejak prežijem a vyskúšam to... ak by to malo pomôcť, začnem s menšími dávkami a uvidím, ako bude telo reagovať.
Ale priznám sa, že mám z toho nočnú moru, doslova, doberiem toto balenie HAK  a začnem hneď brať všetky doplnky... naposledy bolo to vysadenie HAK tak hrozné, že som sa k nej musela znovu vrátiť :-( Takže som riadne vystresovaná...
Ale všimla som si, že odkedy som sa začala stravovať podľa toho, čo ste písali, žiadne zničené tuky, iba panenské, vyhodila som ten cukor, múku, všetky mliečne výrobky, mäsko obmedzujem, už za týždeň sa mi pleť riadne vyčistila, teraz dokonca nemám ani jeden jediný púčik, takže wau a ďakujem :-) to som pritom mávala vyrážky skoro každý deň nové aj napriek antikoncepcií. Takže tie tvrdenia lekárov, že strava akné neovplyvňuje sú naozaj len bludy...



261

Re: AKNE

Lekari rozsiruju hromady ucelovych bludov, casto ale tieto pochadzaju s vyssich lekarskych kruhov, tj veducich, ktori diktuju politiku mediciny, nie liecenie.
A politika mediciny je zamerana na zvysenie ziskov v medickom priemysle, zvysenie obratu, a co najviac zakaznikov, tj nepriamo a dokonca surovo priamo podporuju choroby, a nie naopak adresuju co najviac zdravych ludi.
Tam je ten "pes zakopany" v dnesnom zdravotnictve, ze sleduje, ako vsetci ostatni na svete peniaze a nie zdravie ludi.

Nestresuj sa, to ti zdraviu nepomaha, aj ked budes mat docasne reakciu na prerusenie pouzivania HAK, v konecnom dosledku sa ti to oplati, ked nahradis skodlive  synteticke chemikalie prirodnymi neskodnymi doplnkami.

A ked si nebudes zamorovat telo znicenymi potravinami , nebude sa snazit ich vyhodit hoci aj cez kozu.



Re: AKNE

Ďakujem, ste zlatý... Presne tak ako hovoríte :-)
Včera som našla na amerických stránkach zaujímavý článok, len ho teraz v rýchlosti neviem nájsť...
Bolo tam vysvetlované, ako strava ovplyvňuje stav pokožky. Že niektorí ľudia reagujú na stravu viac ako iní, napr. ja mám kamarátky, ktorí môžu zjesť tony čokolády, vysmážaného a majú dokonalú pokožku. Ale ich telo tento odpad odvádza inými cestami a pokožku im to neovplyvní. A ja vidím radikálne zmeny odkedy sa stravujem tak, ako ste poradili. Ďalej tam boli vysvetlované aj tie nešťastné hormóny, ak ich má niekto v poriadku, potraviny s vysokým glykemickým indexom ich hladiny nerozkolíšu a hormóny ovplyvňujú aj vylučovanie mazu, teda zvyškov tých prepálených tukov. Možno preto akné vzniká hlavne v puberte. Takto nejak to tam bolo vysvetlené. Takže ak si dám pozor na stravu, upravím trošku hormóny prírodnými doplnkami a pridám vitamíny, možno to zaberie... uvidíme smile



263

Re: AKNE

Kazda troska v spravnom smere pomoze vacsine. Zaruky nikto nemoze zialbohu davat, kedze kazde telo je velmi individualne.



264

Re: AKNE

do 40 ml kokosaku som dala 8 kv. citricidalu. da sa takato koncentracia pouzivat lokalne na aknoznu tvar? nie je velmi silna? co sa moze stat na kozi, ak sa potiera silnejsou koncentraciou? na jar a v lete nemoze to vyvolat hyperpigmentaciu - posobenie slnka na plet na tvari + lokalna aplikacia koncentrovaneho roztoku citricidalu?

dakujem za odpoved.



265

Re: AKNE

Je to privela, velmi citliva plet z toho moze aj opuchnut alebo ocerveniet. Na sterilizaciu koze staci aj 6 kvapiek na 100 ml velmi dostatovne.
Silnejsie koncentracie su len na plesne na nohach, teda vlastne na nechtoch a zhrubnutej  okolitej kozi.



Re: AKNE

RNG poradil by ste s užívaním prípravku DIM?
našla som tento: http://www.iherb.com/Source-Naturals-DI … lets/18225
Myslíte, že je dosť kvalitný? Odporúčal ste ho najmä na úpravu hormónov a našla som aj veľa štúdií, kde uvádzajú, že má silný antiandrogénny účinok, takže super.
Myslíte, že dávkovanie 4 tablety je na to postačujúce?



267

Re: AKNE

Ja beze odporucam obvykle  2 x 100 mg, ale aj 400 mg denne je bezpecne, kedze ziadny vyrobca by sa neodvazil odporucat predavkovanie.
Samozrejme ze Source Naturals je dobry zdroj.



Re: AKNE

RNG, čo hovoríte na Methylsulfonylmethane (MSM), mohla by som ho pridať k doplnkom? Mohol by pomôcť?



269

Re: AKNE

Nuz ja akostarsi clovek s castym :tu ma boli, tu ma picha..." si ho pridavam do mojej vody na pitie(2 gramy), spolu s mikrovlakninami. Na klbove problemy definitivne pomaha a ako univerzalne polarne rozpustidlo pomaha aj odmorovat telo.



Re: AKNE

Vyskúšam to teda aj ja :-)
začala som teraz brať aj pomleté ľanové semiačka, ktoré by mali mať výrazný antiandrogénny účinok. Na rôznych fórach pridávali komenty ľudia, ktorí jedli 2 polievkové lyžice denne. Ale ako som našla, ľanové semienka sa radia k fytoestrogénom, takže by mohli narobiť asi aj viac škody, však?



271

Re: AKNE

Nuz phytoestrogeny nemaju az tak silny antiandrogenny ucinok. Okrem toho je ich v roznych rastlinach kopa a mnozstvo roznych druhov. U lanoveho semena je to najma silny antioxidant, lignan.
Nikde som nevidel studiu, ze by lyzica-dve mleteho lanoveho semena zmenili hormonalnu rovnovahu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Phytoestrogens



272

Re: AKNE

Dobrý deň potreboval by som radu.Trápim sa už 15rokov s ťažšou formou akné.Môj otec sa s týmto problémom trápi tiež.
Obaja máme veľmi citlivú a zároveň aknóznu pleť. Po aplikácii niektorých prípravkov je velmi vysušená, nepoužívame prípravky na báze alkoholu.Na vyčistenie pleti používame RSB.
Skúšal som už rôzne lieky a prípravky spomeniem zineryt,roacuttane,eryfluid a mnohé iné.Dočasne pomohli, stále sa mi však akné vracia naspäť.Probiotiká čiastočne pomohli, ale po vysadení sa
to postupne vždy zhorší. Z výteru na pleti bolo zistené propinobacterium acnes, zlatý stafylokok a streptokoky.Približne 2-3 roky sa stravujem zdravo, pijem rôzne čaje, skrátka všetko čo patrí k zdravému životnému štýlu.Mal som vyššie CRP dávnejšie a zapaluje sa mi z času na čas viečko a mám ho čiastočne opuchnuté.Operatívne mi odstránili chalazión na viečku asi pred rokom.Mám alergiu na peľ a roztoče.

Momentálne som si objednal citricidal z čiech.Uvítal by som Vaše odporúčanie ako si mám pomôcť.
Zaujímalo by ma ako použiť citricidal konkrétne pri tomto probléme na pleť, viečka a vnútorne, ako aj pri depresii-úzkosti u člena rodiny.
Ďakujem za odpoveď Feri.



273

Re: AKNE

Citricidal, je antimikrobialny, tj pomoze ti na infekcie v acniach. Samotne acne ale neodstrani, len zapaly a hnisania v nich. Pouzivaj ho ako pridavok do olejov na plet, kokosak, konopny alebo aspon olivovy.Najma na noc. pre dlhe posobenie.
Odporucam max 4 kvapky(60% citricidal TM)  na deci oleja , dobre zamiesat. Ale aj dve  stacia na vacsinu infekcii, tj na streptopkoky a stafylokoky definitivne.
Na pitie  odporucam pri roznych vnutornych infekciach 35 kvapiek (60%) na liter vody a pit pop malych hltovj pocas celeho dna. Nie naraz!!!
Citricidal nema s depresiami nic spolocne.Na to su ine prostriedky ako 5-HTP, Picamilon, L-DOPA, hypericin a hyperforin, L-theanine a podobne. Podla toho, co tie depresie vyvolava.

Na vzdusne alergie je quercitin(3 x 500 mg) boswelin(2 x 500 mg,) a enzymiy, ako napr serrapepraza( az 3 x 120 000 IU)



Re: AKNE

Pán RNG, beriem to A-čko 50 000 IU, nemôže mi jarné slniečko teraz ublížiť? Niekde som čítala, že opaľovanie je pri braní A-čka veľmi nebezpečné, slnko mi robí na pleť veľmi dobre a dodáva mi super energiu, takže by som sa pred ním skrývať nechcela :-)
okrem toho beriem pantothenic acid 500 mg x20
selén 200 mcg
E-čko 400 iu
zinok 100 mg
meď 2,5 mg
D3 5000 iu
C-čko 1000ku
psyllium, lecitín, a zmenila som jedálniček, vďaka tomuto všetkému sa mi pleť krásne vyčistila a spraví sa mi len sem tam jeden pupáčik, s antikoncepciou som to vyriešila tak, že si znižujem dávky, aby si telo zvyklo, teraz beriem už 3mesiac iba polovičné tabletky a pleť mám lepšiu ako keď som ju brala normálne, týmto spôsobom by som chcela prejšť na 4-nové dávky a postupne úplne vysadiť a začnem brať prírodné doplnky(YAm... a podobné, čo ste mi už poradil)
Len sa bojím teraz toho opaľovania, aby mi to viac neublížilo a myslím, že to A-čko spolu so zinkom a B5 majú asi najväčší vplyv na moju pleť, preto to A-čko vysadiť nechcem, beriem ho cca mesiac ...



275

Re: AKNE

Nuz velke davky A-cka vysusuju plet, tj je ovela citlivejsia na ultrafialove poskodenie. Preto neodporucaju pocas tejto liecby chodit velmi na slnko. Pouzivaj kremy s tienenim minimum 10 SPF, tym si plet ochranis aj ked sa ti z tela nevylucuje dost ochrannych tukov, zvys davku vitaminu E na 800 IU, vitamin C na 2 az 3 x 1000 mg, a myslim ze s tym budes dostatocne ochranena.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-19 12:50:58)



Re: AKNE

Pán RNG, ten vitamín V mám ako hľadať? neviem ho ani na iherbe nájsť...
a nejaký krém s SPF, s tým je dosť problém, veľmi mi dráždia pleť, skúsim nájsť nejaký nekomedogénny



277

Re: AKNE

Preklep, jedna sa o vitamin C.
Namiesaj si vlastny krem z jedlych zloziek, nebude ti drazdit plet.Tienenie v nom prevadza ZnO prasok,  a aj samotny olej, ktory ma podla hrubky vrstvy SPF od 4 do 8  .
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prirodna-kozmetika
Inac niektore lahke oleje vedia dokonca zmakcit/ rozpustit uhry, tj stvrdnute oleje v poroch.Napriklad konopny olej, panensky.



278

Re: AKNE

Ahoj RNG,
prosim Ta o radu, kupila som si susene korene zihlavy, akym sposobom a ako casto ich pripravovat pre co najefektivnejsie pouzitie pri znizovani DHT.

Dakujem!



279

Re: AKNE

Caj z 10 gramov korenov, varit pomaly 1 hodinu, nechat odstat aspon 2-3 hodiny

Naposledy upravil: RNG (2013-06-06 23:57:06)



280

Re: AKNE

Ok,dakujem. Moze mat znizovanie DHT vplyv aj na kolagen v pokozke? mam pocit ze mastnejsia pokozka je elastickejsia, s menej vraskami. Inak aj tak nechapem, ako mozu mat moji rovesnici ktori sa stravuju ovela horsie nez ja, krasnu cistu pokozku.. ten rozdiel je naozaj len v tvorbe DHT?



281

Re: AKNE

DHT a kolagen nemaju nic so sebou spolocne.
Telo sa snazi vylucit neziaduce latky, v tomto pripade najma znicene -oxidovane rastlinne a ziviocisne oleje, ktorych zialbohu jeme v sucasnosti kvanta. Vyssia hladina DHT to vylucovanie zvysuje.
A kazdy sme velmi individualni, co jednemu este neskodi moze byt pre druheho vazny probem.



282

Re: AKNE

AHOJ RNG
mam kamaratku, ktora sa trapi s akne vyse 4 rokov,papulo-makulozne akne,vytvarali sa jej uzliky v podkozi a hlavne lica a okolo usi. akne viacmenej nebolo tak vidiel , iba ked si to presla prstom a ked ho stlacila, tak jej z toho vystriekol hnis a tvorili sa jej male biele komedomy,bolo to raz vo faze kludu a zapalu, stale sa to opakovalo, raz sa zlepsilo, raz zhorsilo, ako na hojdacke, potom sa jej to uz vsak nezlepsilo a na odporucanie koznej zacala brat lieky isotretionin, ktore uziva 4 mesiace a 20 dni a denne berie 40 mg

v minulosti lezala na koznom 10 dni ked mala 19, mala rosaceu

posledne 2 tyzdne ju bolo chrbat a tri tyzdne jej tiekla krv z nosa( pravdepodobne vedlajsie ucinky liekov, takisto dnes mala stav paniky a uzkosti so silnym busenim srdca, stalo sa jej to prvykrat,
v teste krvi jej helikobaktera nezistili,  ma chronicku tonsilitidu, mandle su momentalne ok

co by si jej odporucil? viem, je toho asi vela, nieco podobne som nasiel co si tu popisoval ale tak nechcem jej poradit zle..
dakujem pekne smile

Naposledy upravil: johnnysvk (2013-08-27 20:51:31)



283

Re: AKNE

Nuz neviem, co by som jej mal; poradit ine, ako antimikrobialne zvonku,
odmorovanie tela od skodlivych tukov(enzym, lipaza a lecitin) zvnutra a
znizovanie hormonu DHT, DIM, zinkom, samozrejme pravym vitaminom A(retinol palmitate), davkami 20 az 50 tisic IU a nie chemickou skodivou nahrazkou isotretinoinom.
"Chronicke'(  tj lekarmi neliecitelne, cest vynimkam) zapaly hornychj dychacich ciest nie su z mandli, ale infekcii v prinopsnych dutinach , kam sa dostanu kvapockovou infekciou  zo vzduchu a zdrzuju sa tam dlhe mesiace a s hlienami nakazuju znova a znova mandle, krdlo, priedusku a pluca, dokonca aj stredne ucho cez Eustachovu trubicu.
Ustne brane lieky su na to neucinne, dokonca niektore atb to este zhorsia, viac pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie



284

Re: AKNE

http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … ftgels/382

nasiel som  tentov tiamin len ma zarazilo trosku toto:
Warnings
Do not exceed the recommended dose. Do not use if you are pregnant, may become pregnant, or are breast feeding. Consult with your healthcare practitioner.
California Proposition 65 Warning: This product contains a chemical known to the state of California to cause birth defects or other reproductive harm.

mam kamoske objednat iny vitamin a, alebo je to len varovanie ze obsahuje nieco chemicke a mohlo by poskodit plod?
ona nie je tehotna ale tak raz bude...tak len pre istotu sa pytam smile



285

Re: AKNE

V Californii sa pouzivalo velmi vela roacutanu/accutane proti acne a to vo velmi vysokych davkach a dlhodobo, takze mnohym to poskodilo pecen a dokonca aj ladviny. Samozrejme to vplyva aj na plod. preoto sa isotretinoin, chemikalia co to sposobila stiahla zo zoznamu bezpecnych liekov(tj ked take dnes vobec existuju) a pri tej prilezitosti samozrejme obvinili aj prirodny vitamin A, ze moze (klucove slovo je moze, bez dokazov samozrejme) sposobit tie iste skody, ako ta synteticka chemikalia, co ma molekulu podobnu, tj nie vobec taku istu, ako retinol=vitamin A a tato chemikalia bola samozrejme podvodne nazvana "forma vitaminu  A'
Vitaminy su latky v prirode, ktore nase telo nevie vytvarat, ale potrebujeme ich dostavat v potravinach na rozne procesy v tele. Tak znie definicia
. Tj patentovana latka, tj chemikalia, kde musia pri poziadani o patent dokazat svoju prioritu, tj ze ten material nikdy pred tym nikde neexistoval a ziadatel o patent ho prvy vyprodukovalstvoril, je absurdna loz take nieco povazovat za formu vitaminu, kedze to ani v prirode predtym neexistovalo, ani telo nic take nepotrebuje dostavat z potravy pre svoju existenciu, ba prave naopak.
Tu jasne vidis, ake podvody sa robia v tom skorumpovanom monopolnom medickom priemysle
To odsuhlasila v Californii skorumpovana medicka komisia, sluziaca zaujmom farmaceutickeho priemyslu, ale neschvalila to FDA, federalna organizacia pre potraviny  a lieky, lebo v ich pravidlach je, ze pred varovanim alebo zakazom musia mat nejake dokazy, alebo aspon silne podozrenie a to samozrejme nemaju.
FDA si ale vyslapala , ze sa na mnohe doplnky  musi pisat varovanie, ze neboli pozitivne dokazane pre pouzitie tehotnych zien a deti, hoci na to tak isto nie je ziadny dokaz o skodlivosti. To sa im podarilo natlacit na vyrobcov , v sluzbach farmacie a monopolnej mediciny, s odovodenim, ze mnohe doplnkove davky vysoko presahuju povodne odporucene archaicke denne davky, ktorych sa bez dokazov, ba prave naopak ignorovanim desiatok tisicov vedeckych a lekarskych papierov krcovite a spiatocnicky drzia.
A potom drzo tvrdia nieco o "modernej medicine a jej vydobytkoch?!?"



286

Re: AKNE

no presne to ma napadalo co si pisal, len som si tym chcel byt isty...je to velmi smutne...sam citim rozdiel ked beriem tie veci co si mi poradil, ake zlepsenie nastalo a hlavne je to prirodne a neskodi mi to...
akurat som sa s mamcou doma o tom rozpraval ze rakoviny ked este ona bola dieta, dospievala(rocnik 1955) neboli tak rozsirene, pretoze vlastne si ludia vystacili sami vlastnym kefirom,mliekom, masom, zeleninou, vsade boli ci broskyne, jablka, orechy, hrusky, co uz sa teraz "nenosi" v modernej dobe.
Nastastie zacina sa to trosku zlepsovat smile



287

Re: AKNE

Nuz ja som este starsi a pamatam viac, tj nepamatam sa na alergie rozsirene ako dnes, hoci rakoviny som poznal, kedze sme vyrastali v blizkosti chemickych podnikov, co hrozne zamorovali vzduch aj vodu, tj miestne bolo rakoviny habadej. Ale nie inde.



288

Re: AKNE

Dobrý deň rng,
opäť potrebujem tvoju radu. Aby si bol v obraze, tak uvediem aj vek - mám 49 rokov a v januári sa mi začali robiť na brade hnisavé vredy. Postupne to ustúpilo. Ale teraz sa to objavilo zase - už asi druhý týždeň. Neviem, či je to spôsobené hormonánymi zmenami v tele alebo nejakou vážnejšou chorobou. Chodím masérke na masáže a vraj vredy na brade môžu signalizovať problém s tenkým črevom. Vieš mi poradiť prosím? Pre Tvoje info  - už dlhšie beriem na anémiu iron easy, B6, B12, silný C-vitamn, meď  a opäť som nasadila zmes enzýmov.
Vopred vďaka za radu. Som vždy vďačná , lebo vždy to pomôže.
Dara



289

Re: AKNE

ešte som zabudla - beriem Yam 2 x 2 kapsule denne - kvôli pravidelnému menzesu a menzesovým kŕčom.



290

Re: AKNE

Nuz ked telo nevie veci rozlozit a vylucit normalnymi cestami, pokusa sa hoci aj cez kozu, cim sa koza narusi a mozu sa tam dostat infekcie, ako napr stafylokoky, co sposobuju hnisanie.
Odporucam pouzivat na plet kokosovy olej s pridavkom par kvapiek citricidalu(to zabije stafylokoky) a viac enzymov, aj na cistenie tela, aby to telo nemuselo vyhadzovat nudzove cez kozu.
Anemia signalizuje poruchu travenia alebo absorbcie, a travenie je vec kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik. Mozno ti chyba dostatok kyselin alebo si ich s jedlom prilis riedis pitim. Pi az 3 hodiny po jedle a to hodne, aby si dobre natravene jedlo silnymi kyselinami splachla do criev.



291

Re: AKNE

OK, ďakujem za radu. Tiež si myslím, že by to mohlo byť zlým trávením alebo aj poruchou funkcie toho tenkého čreva - vzhľadom na tú anémiu. Lebo si myslím, že železa dodávam dosť, len ho telo nespracuje.
Este sa spytam - ake kyseliny by si mi odporucil?



292

Re: AKNE

Nuz zaludocne , samozrejme, co je HCl. Su rozne zdroje HCl, spomeniem najma Betain HCl, Pepsin HCl a L lysin HCl, ktoere bezne dostat v doplnkovych obchodoch.
Ale to moze byt aj chyba nedostatku niektorych enzymov v crevach, na co odporucam napr brat pancreatin s jedlom,
alebo to moze byt aj porucha absorbcie, ked su steny criev napr ulepene od lepku alebo roznych  usadenin co treba precistit najma mikrovklakninami aj hrubsimi vlakninami  a s pomocou probiotik, ktore tiez vedia rozne usadeniny rozlozit.
Nedostatok kyselin sa prejavuje palou a grganim hodinu-dve po jedle, nedostatok enzymov castym naduvanim z brucha/creva,
nedostatok mikrovlaknin zanesenim criev a slabou imunitou kvoli crevnej flore neosadenej dostatocne probiotikami.

Celkove travenie si treba napravit, lebo vedie po case k stovkam roznych zdravotnych problemov a doplnkami sa neda vsetko chybajuce zo zlej absorbcie doplnit.



293

Re: AKNE

OK, ďakujem za vysvetlenie a radu.



294

Re: AKNE

OK



295

Re: AKNE

Ahoj RNG,
precitala som si celu temu aj dalsie, ale nenasla som odpoved ako konkretne moze skodit v tele branie vitaminu A vo vysokych davkach? Vedlajsie ucinky ako suche pery, dlane, koza, to dokazem zvladnut, ale bojim sa nejakych vacsich problemov. Mozno to bude hlupa otazka, ale nezabrani to vylucovaniu tukov aj inde v tele? napriklad ked sa snazim schudnut tuk, ci to nejak nespomali chudnutie.
Dakujem pekne!



296

Re: AKNE

Nie je to hlupa otazka, ale vylucovanie tukov z pecene a spalovanie tukov v bunkach to neovplyvnuje. Cez kozu vylucovanie tukov to ovplyvni znizenim DHT.
Nuz nikdy som nehovoril, ze tak vysoke davky vitaminu A su neskodne, ale je to menej skodlive a bez trvalych nasledkov, ako branie chemikalie isotretinoinu.



297

Re: AKNE

moze zena uzivat zinok v obdobi kojenia? neposkodi to dietatku?



298

Re: AKNE

Ziadny doplnok v spravnom mnozstve nemoze sposobit skodu ani matke, ani dietatu



299

Re: AKNE

RNG prosim o radu. V strede tvare sa mi urobila jedna velka vyrazka, taka makka cysticka. Uz vyse mesiaca je rovnaka, nezmensuje sa, nehoji, neda sa vycistit. Je to velmi neprijemne, hlavne pri praci s ludmi. Natieram sa kokosakom s GSE a vitamin C, plus obcas potriem jodovou tinkturou. Porad mi ako by som sa jej mohla co najskor zbavit.. Asi pred 10 rokmi sa mi stala podobna vec a lekarka mi to sebum vytahovala injekcnou striekackou, nechcela by som to znova podstupit. Niekde si tusim spominal produkt Lerosett, existuje nieco podobne, dostupnejsie co by efektivne otvorilo pory? Lebo uz som zufala hmm
Dakujem velmi pekne!



300

Re: AKNE

Na hnisave vyrazky, ked ti nepomoze zmes kokosaku a ucinneho citricidalu, profesional(dnes je GSE velmi malo ucinny, zialbohu, lebo uz neobsahuje povodny citricidal) by som pouzil napr metodu iontoforezy striebra.
http://rng.nazory.eu/rubriky/z/zapal-hn … a-striebro
Cysty telo vie absorbovat s pomocou enzymov, ked v nich znicis mikroby.