1

Téma: intolerancia laktozy

Asi pred dvoma mesiacmmi mi zistili intoleranciu laktozy. dennodenne som mala krce v bruchu a dost casto som trpela hnackami. pri sonde do zaludka mi zistili aj zvacseny prstenec na dvanastorniku na ktory uzivam helicid. mliecne vyrobky sa snazim obmedzovat a pripadne uzivam laktazan kupila som si aj probiotika probio-fix. a kedze som dost schudla pila som cely december popri strave nutridrinky. ak nezjem vela laktozy hnacky a krce v bruchu ustupia, ale uz cely tyzden  mam mierne bolesti zaludka a posledne tri dni sa objavila silna tupa bolest najprv v zaludku potom nizsie v bruchu a ustupi az po hodine dvoch. niekedy pomoze aj caj na zaludok a dobre travenie.
Je mozne ze to sposobuju probiotika alebo je to laktozou? vies mi poradit nejaky sposob ako sa zbavit bolesti a dosiahnut konecne dobre travenie? dakujem



2

Re: intolerancia laktozy

Krce v bruchu su casto sposobene nedostatkom kyseliny,, ktorej vyrobu helicid(omeprazole) este viac potlaca.
Pri nedostatku kyseliny nemoze byt dobre travenie a naviac kyselina v zaludku je ochranna bariera, ktora ma znicit rozne mikroby, ktore dostavame v surovom nesterilizovanom jedle. Ked sa tieto neznicia a dokonca v zaludku a crevach rozmnozia, sposobuju otravy(hnitie a kvasenie) a nasledovne bolesti, hnacky  a oslabenie tela.



3

Re: intolerancia laktozy

ahoj dakujem za odpoved. helicid som vysadila a bolesti zaludka ustupili aj ked lekar mi povedal, ze jedna tableta denne nemoze zapricinit taky pokles kyseliny aby sa potrava nerozlozila dostatocne hlavne vsak je ze uz ho neberiem a je mi lepsie. predpisal mi ganaton a ndalej beriem laktazan pred konzumaciou mliecnych vyrobkov a rano a vecer jednu tabletu probio-fix. traviace problemy vsak uplne neustupili a nadalej mam nafuknuty zaludok a brucho. podoba sa brusku v stvrtom mesiaci avsak vazim iba 46kil takze okrem brucha som uplne chuducka. chcela by som sa opytat ci nie je nejake prirodne liecivo, ktore by mi upravilo travenie a taktiez odstranilo nafuknute brucho mozno nie je problem len v laktoze. dakujem. wendy.



4

Re: intolerancia laktozy

Ganaton(itopride) je patentovazna chemikalia podporujuca motilitu.
Motilitu=pohyb potravy v crevach podporia aj dostatocne mnozstva mikroceluloz.
Zrejme potrebujes opak helicidu, doplnok kyseliny.Mas ho napr v betaine HCl, pepsine HCl, L-lysine HCL atd.
Po vyse 15 rokoch trapenia sa s antiacidmi na lekarske odporucania pouzivam NAOPAK  zdroje kyselin uz roky a traviace problemy su prec.



5

Re: intolerancia laktozy

Ahoj RNG, chcem sa ta  opytat ake probiotika by som mala uzivat, ked mam intoleranciu laktozy. Citala som, ze odporucas od f. SWANSON Lee Swanson Signature Line Ultimate Probiotic Formula. Obsahuju aj laktozu? Nebude to problem?  Tu na SK maju probiotika max 10 mld zivych kultur, co je velmi malo:-(o proti probiotikam z USA.Dakujem za info,velmi mi pomozes.



6

Re: intolerancia laktozy

http://www.swansonvitamins.com/SWL008/ItemDetail
Ja tam nikde nevidim ziadnu laktozu. Inac laktoza je dnes v doplnkoch velmi zriedkava, ak ju este vobec niekde najdes.
Skor napr zacina byt bezne davat enzym laktazu(tj enzym spracujuci laktozu) do roznych enzymatickych zmesi, pre istotu,,lebo vela ludi ma problemy s laktozou, najma v Azijskych krajinach, v Europe je to len okolo 10% populacie.
V USA su ludia z celeho sveta, teda aj z Azie a casto je to dost [remiesane, takze je rozumne pridavat do enzymatickych zmesi a enzym laktazu a ine na stravenie mliecnych produktov bez problemov a zamorenia tela.



7

Re: intolerancia laktozy

http://www.lidovky.cz/proc-se-v-asii-ne … n_veda_ape



8

Re: intolerancia laktozy

OK



9

Re: intolerancia laktozy

Dobrý deň, prosím vás existujú už nejaké enzými alebo iné prostriedky pri intolerancii vaječných bielkov ? Ďakujem pekne



10

Re: intolerancia laktozy

Samozrejme su na to enzymy. obvykle je to sucast pancreatinu, tj enzymatickej zmesi, co vyraba aj nas pankreas a ked ti napr proteazy(bielkovinnyc enzymov) tvoj pankreas nevyrobi dost, daju sa doplnit.
Ber kyselinu a pancreatin s jedlom, pripadne pancreatin aj bez jedla na precistenie tela,  ktore mas iste zamorene, ked mas reakciu na bielok.
Na precistenie/odmorenie tela je ucinnejsie brat entericky pokryte enzymy.



11

Re: intolerancia laktozy

Dobrý deň pán RNG.
Potreboval by som váš názor na moje problémy, keďže obvodná lekárka je úplne k ničomu.
Už niekoľko mesiacov mávam problémy s plynatosťou až meteorizmus a niekedy nadúvanie brucha.
Nemávam bolesti,krče,hnačky,zápchu, žalúdok ma nebolieva a ani ma nenadáva žeby som mala málo kyselín cítim že problém je nižšie.
Jediný problém je tá neustála plynatosť. Užívam pravidelne vlákniny,probiotiká,enzými. Bohužial to pomôže na chvílu a na ďalší týždeň mám zase problém, už neviem ako to riešiť ,kde je chyba. Mám len 20 rokov. Skúšal som vylučovať lepok,laktozu no nepomohlo. Mohla by to byť nejaká intolerancia potravín alebo candida?



12

Re: intolerancia laktozy

Co tak nedostatok kyselin? Bez kyselin sa v zaludku rozmnozuju rozne skodlive mikroby a znocit probioticku crevnu floru a aj cinnost enzymov je ovela slabsia bez dostatku kyselin.
Dnes obieha cely svet hromada virusov, co napadaju zaludok a ine organy, cim znizia vyrobu kyselin a enzymov. U mna to tohoto roku po dvoch zaludocnych virozach, hoci sopm ich potlacil za 2 dni ,stacilo uplne znicit vyrobu kyselin, takze bez 2-3 kapsuli betainu HCl mam po jedle za hodinu vazne problemy, co mozu viest az k otrave zaludka.



13

Re: intolerancia laktozy

Chcel by som Vás poprosiť o Váš názor pán RNG:

-vyšlo mi na biorezonancii minule ze som intolerantny na kravske mlieko
-teraz dnes som si robil Food detective a vyslo mi kravske mlieko tiez  (takze ta biorezonancia celkom funguje asi aj)  +  vajcia

mno a teraz, samozrejme vyradim mlieko a mliecne veci aj tie vajcia... ale uvazujem nahlas kedze moje telo je intolerantne a ja som mlieko a mliecne vyrobky dlhe roky pil a jedol a teraz mam vseljake traviace problemy.... bolo by vhodne si objednat nejaky kvalitny enzym lactase a vyuzivat aj tak len nalacno aby sa mi poodmorovalo telo ?    kedze som istotne zaneseny pekne za tie roky.



14

Re: intolerancia laktozy

letto napísal(a):

Chcel by som Vás poprosiť o Váš názor pán RNG:

-vyšlo mi na biorezonancii minule ze som intolerantny na kravske mlieko
-teraz dnes som si robil Food detective a vyslo mi kravske mlieko tiez  (takze ta biorezonancia celkom funguje asi aj)  +  vajcia

mno a teraz, samozrejme vyradim mlieko a mliecne veci aj tie vajcia... ale uvazujem nahlas kedze moje telo je intolerantne a ja som mlieko a mliecne vyrobky dlhe roky pil a jedol a teraz mam vseljake traviace problemy.... bolo by vhodne si objednat nejaky kvalitny enzym lactase a vyuzivat aj tak len nalacno aby sa mi poodmorovalo telo ?    kedze som istotne zaneseny pekne za tie roky.

ako velmi ti zafarbilo ? mne kravske mlieko teiz aj vajcia ale len trochu asi to prve zafarbenie ze velmi malicko .



15

Re: intolerancia laktozy

vajcia uplne najvac namodro a mlieko kravske o troska menej.........  a lepok a ryzu malilinko uplne to ani videt nebolo poriadne ... ale hentie dve prve teda poriadne mi zafarbilo... a akurat pred tym som dojedol omeletu z 3vajec a slaniny do slaka big_smile .. sa necudujem ani ze som potreboval 4betainy silne 50min po dojedeni.... a tusim ze aj 5ty by som znisol big_smile ..... takze od zajtra mliecne vyrobky a vajcia seruste...



16

Re: intolerancia laktozy

letto napísal(a):

vajcia uplne najvac namodro a mlieko kravske o troska menej.........  a lepok a ryzu malilinko uplne to ani videt nebolo poriadne ... ale hentie dve prve teda poriadne mi zafarbilo... a akurat pred tym som dojedol omeletu z 3vajec a slaniny do slaka big_smile .. sa necudujem ani ze som potreboval 4betainy silne 50min po dojedeni.... a tusim ze aj 5ty by som znisol big_smile ..... takze od zajtra mliecne vyrobky a vajcia seruste...

pekne mne to len velmi slabucko zafarbilo smile na tej biorezonancii si bol kvoli tymto intoleranciam ? aj ja by som to skusil kolko to stoji ? a tam sa ide len na prikaz doktorky alebo sa tam da objedanvat ?



17

Re: intolerancia laktozy

mno mne citelne...   hej v podstate som tam zacal chodit kvoli alergii ktoru som mal silnu vzdy na jar ako svina.. tam mi povedal doktorko ze zanesene hrube crevo a nech vyradim mlieko .. potom som chodil na terapie a ta alergia ako keby fakt zmizla.. tento rok som mal asi 2% z nej ani som ju nepostrehol a známi co maju alergiu taku istu ako ja minule roky boli na tabletkach dosmrkani uplne nasalat...... ale to mlieko som sice vyradil....ale vymyslam kraviny s kefirom atd a nevim ci mi aj to neskodi... lebo aj to mi povedal doktor nech to nedavam do seba..........  alergia je fuc , vsetko mi krasne fungovalo zdravie ALE zrazu zo dna na den som prekonal crevnozaludocnu chripku a odvtedy moj zaludok je OFF a s tymto si zatial nevie velmi rady ani na biorezonancii..... sice k nemu chodim pravidelne pre istotu sa dat ,,omerat'' ci nejaka chronta mi nevznika z toho nuloveho travenia atd ale nevie zatial rozlusknut ze preco mi to netravi.. pankreas vravi ze mam uplne 100% ale ja bez enzymov sa ani nenajem ty kokos .. dnes som to skusil a pekne som citil to jedlo az v krku .. pak som si dal 4enzymy a 3betainy a vsetko ustupilo do 10min...... ale tak zas.... to ze mi pankreas nevylucuje traviace enzymy a parietalne bunky nemusi byt LEN chybou pankreasu alebo tych buniek... moze to byt aj psychicke napr, nieco zablokovane , alebo dlhodoby stres.. proste kolko krat som cital o ludoch ktori si vyliecili nieco uplne diametralne ine a zacalo im fugovat aj iny uplne iny organ.......


nie tam sa nedostanes od doktorky big_smile doktori bezni tieto veci zatracuju a smeju sa z toho ale ja som si uz velmi vela krat potrvdil ze to co tam ten doktor vidi je fakt tak... ked som si to bol dat overit u doktorov beznych tak mi to potvrdili.... ale o tom potom.... musis sa objednat a ides sukromne....  100€ stoji prva kontrola ktoru zaplatis len raz a pak uz vsetky dalsie su zadarmo....  a terapia pak co sa chodi cca 1x tyzdenne 10€..

Ty si ako na tom ked si vysadil enzymy btw?



18

Re: intolerancia laktozy

letto napísal(a):

mno mne citelne...   hej v podstate som tam zacal chodit kvoli alergii ktoru som mal silnu vzdy na jar ako svina.. tam mi povedal doktorko ze zanesene hrube crevo a nech vyradim mlieko .. potom som chodil na terapie a ta alergia ako keby fakt zmizla.. tento rok som mal asi 2% z nej ani som ju nepostrehol a známi co maju alergiu taku istu ako ja minule roky boli na tabletkach dosmrkani uplne nasalat...... ale to mlieko som sice vyradil....ale vymyslam kraviny s kefirom atd a nevim ci mi aj to neskodi... lebo aj to mi povedal doktor nech to nedavam do seba..........  alergia je fuc , vsetko mi krasne fungovalo zdravie ALE zrazu zo dna na den som prekonal crevnozaludocnu chripku a odvtedy moj zaludok je OFF a s tymto si zatial nevie velmi rady ani na biorezonancii..... sice k nemu chodim pravidelne pre istotu sa dat ,,omerat'' ci nejaka chronta mi nevznika z toho nuloveho travenia atd ale nevie zatial rozlusknut ze preco mi to netravi.. pankreas vravi ze mam uplne 100% ale ja bez enzymov sa ani nenajem ty kokos .. dnes som to skusil a pekne som citil to jedlo az v krku .. pak som si dal 4enzymy a 3betainy a vsetko ustupilo do 10min...... ale tak zas.... to ze mi pankreas nevylucuje traviace enzymy a parietalne bunky nemusi byt LEN chybou pankreasu alebo tych buniek... moze to byt aj psychicke napr, nieco zablokovane , alebo dlhodoby stres.. proste kolko krat som cital o ludoch ktori si vyliecili nieco uplne diametralne ine a zacalo im fugovat aj iny uplne iny organ.......
tak isto big_smile:D ale plynnatost mam stale aj smradlave sad takze to pankreatinom tento krat nebolo .
ale jem dost vajicok aj mliecnych a predca len mi to trosilinku ten food detectiv zafarbil ...
a co vsetko sa na tej biorezonancii robi , tie intolerancie hned na prvom sedeni urobia ? a na kolko potravin sa to robi ?

nie tam sa nedostanes od doktorky big_smile doktori bezni tieto veci zatracuju a smeju sa z toho ale ja som si uz velmi vela krat potrvdil ze to co tam ten doktor vidi je fakt tak... ked som si to bol dat overit u doktorov beznych tak mi to potvrdili.... ale o tom potom.... musis sa objednat a ides sukromne....  100€ stoji prva kontrola ktoru zaplatis len raz a pak uz vsetky dalsie su zadarmo....  a terapia pak co sa chodi cca 1x tyzdenne 10€..

Ty si ako na tom ked si vysadil enzymy btw?



19

Re: intolerancia laktozy

ja som si to myslel hned tez... lebo ja uz jazdi ale 8mesiacov na pankratine a nic take som nemal... a zrazu zeby som ich mal navyse??? to by mohlo byt len vtedy keby sa mi zrazu rozbehlo travenie ale to by som hned citil v momente.... takze podla mna tie zapachajuce vetry su zo zle natravenej potravy v zaludku.. ja to mam tez .. skusim teraz davat resp napocitat mnozstvo enzymov tak aby roztravili celu potravu ktoru zjem a budem davat aj probiotika 3x denne aj mikrovlakniny a uvidime ci budu tie vetry ...

na biorezonancii nerobi konkretne intolerancne testy na rôznorode veci... tam je zamerany hlavne na mlieko lebo je presvedceny ze megagiga vacsine ludi mlieko skodi... podla mna ma aj pravdu nakolko cim je clovek starsi tym sa mu menej tvorí enzým na mliecne veci a tym padom vznikaju vseljake problemy....   on Ti tam prekontroluje vsetky organy, bakterie, virusy, parazity,  dokonca aj psychicky stav normalne mi povedal ze vidi ze som pretazeny pracovne (ano som ) a povedal mi ze mam niecoho plne zuby a nechuť (a to su tieto moje stavy ze musim prepocitavat denne enzymy a betain a milion veci musim dodrzivat aby som fungoval ako clovek normalny) ..... takze podla mna si tie veci necuca z prsta ako tvrdia ludia ale ma to proste nejaky zmysel ta analyza....  tak isto som bol na krv na helikobaktera a prisiel som k nemu a v momente pozrel na obrazovku a povedal mi ze nemam helikobaktera na 100% (a to som mu nasledne potom povedal ze toto iste mi povedali na testoch krvnych predvcerom) ...

neviem ale ja tie veci vyradim asi, nebudem pokusat.. ked mam na to intoleranciu tak to moje telo nevie travit a tym padom sa zamorujem a podla mna aj som zamoreny za tie roky a preto chcem sa odmorit popritom ze zistim preco je moj zaludok na dovolenke big_smile

RNG poprosím môžte sa pozriet na moju otazku resp príspevok č. 13 ? smile dík

Naposledy upravil: letto (2015-09-07 21:51:57)



20

Re: intolerancia laktozy

letto, mozno by ti stacilo telo odmorit len entericky pokrytym pancreatinom, ale ked si myslis, ze si zamoreny mliecnymi sproduktami, tak ber urcity cas aj enzym specificky na mlieko, pozri
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-M … sules/6072
Na prazdny zaludok ti telo odmori od roznycy mliecnych zvyskov.
Inac ce;kove na svete az 67% ludi ma intoleranciu na Lactosu a celkove mlieko, ale na stastie my sme potomci pastierskych narodov takze medzi nami je intolerancia na lactosu  len 5%. Problem s kravskym mliekom nie je len intolerancia na lactosu a mliecne bielkoviny(casein) ale mozno na hormony  na zvysene dojivosti a atb, plus rozne polnohospodarske chemikalie, co sa dostanu do krmnych zmesiek pre dobytok.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-17 14:37:49)



21

Re: intolerancia laktozy

ok vyskusam , dík smile

Inak to je sila ze mozno by to mlieko ludom ani tak neskodilo keby bolo cerstve ciste , ale skodia im tam tie hormony na zvysenie dojivosti co pisete + chemikalie.......  cele zle uz toto....



22

Re: intolerancia laktozy

Ako som ppovedal, az 67% ludi na svetre neznaqsa mlieko,, lebo sa s nim tisice rokov nestretavali, ako my, potomci pastierskych narodov.  Takze s tou "skodlivostou mlieka" je to velmi individualne.
Samozrejme zamorenia v mlieku su skodlive pre kazdeho



23

Re: intolerancia laktozy

Rng ked hovoris ze neznasaju mlieko dobre , myslis tym mliecnu bielkovinu alebo laktozu ?
pred par mesiacmi som si robil test food detective vyslo mi ze kravske mlieko a vajicka ze jemne mi telo neznasa .
mam si dat urobit test na laktozu a zistit ci to je bielkovina alebo laktoza ?

Letto ty si ako natom ked si prestal jest mliecne a vajicka ? lepsie ?

cital som ze ten food detective ked ti vide pozitivne na kravske mlieko tak je to mliecna bielkovina a nie laktoza ze laktoza sa tym testom nezistuje . nevies otom nieco LETTO alebo RNG ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-10-02 09:57:27)



24

Re: intolerancia laktozy

Co na tom zalezi, ci je to na laktozu alebo bielkoviny v mlieku. tak co tak ked ho chces pit musis mat dostatok enzymiov nan, tj ked ti telo nevyrobi, musis si ich dodat, alebo sa mlieku vyhybat.



25

Re: intolerancia laktozy

RNG napísal(a):

Co na tom zalezi, ci je to na laktozu alebo bielkoviny v mlieku. tak co tak ked ho chces pit musis mat dostatok enzymiov nan, tj ked ti telo nevyrobi, musis si ich dodat, alebo sa mlieku vyhybat.

a ako sa vola enzym na travenie mliecnej bielkoviny , nie laktozy teraz .



26

Re: intolerancia laktozy

Zmes na mlieko, kompletnu, najdes napr tu
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-M … sules/6072



27

Re: intolerancia laktozy

Je zaujímavé, čo tento profesor vyskúmal. Osobne robil výskumy.
https://www.youtube.com/watch?v=vN0ape6tGNE



28

Re: intolerancia laktozy

chani napísal(a):

Je zaujímavé, čo tento profesor vyskúmal. Osobne robil výskumy.
https://www.youtube.com/watch?v=vN0ape6tGNE

Pekne , RNG spomina sa tam ze CASEIN je zly pre ludi lebo potrebuje dlhe travenie teda viacje kysle prostredie a kysle potom zdrazdi creva . Nemoze to tak byt aj s Betainom ? ze sa moc prekysluje zaludok a to poto mdrazdi ?



29

Re: intolerancia laktozy

Kazein je zly pre to, ze plno ludi ho nevie [poriadne stravit a tak zamori telo.
Betain nezamoruje telo, pokial viem, ale moze okyslit telo az do takej davky, ze to moze skodit. O prekysleni zaludka tu vobec nehovorim, lebo zaludok je proti kyselinam dobre chraneny.
Ale creva nie su, takze prekyslenie moze vyvolat hnacky.