101

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

a co si myslite o melase velmi mi padaju vlasy a kozna lekarka mi odporucila ze si mam kupit melasu a uzivat denne 1 polievkovu lyzicu melasy po dobu 30 dni vraj obsahuje vela vitaminov, ale niekde na internete som nasla ze podporuje kvasenie tak by som chcela vediet ci tiez moze zhorsit moje problemy s nafukovanim



102

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Melasa je odpad pri vyrobe cukru a je pravda, ze je bohata na mineraly. S vitaminmi je to ale chybna informacia, lebo tie su pri priemyselniom vytazovani cukru v nej viacmenej znicene.
Osobne radsej odporucam rozne zelene zdroje, ako napr spirulinu alebo stavy z mladych trav.
Nezabudaj na doplnky, najma selen jod a zinok a vitaminy C E a D-3
A samozrejme v tvojom pripade kyseliny a enzymy a kazdemu odporucam brat extra mikrovlakniny a nasadit si kvalitne probiotika. To tu neustale opakujem, aby sa vam to konecne vrylo do pamati, lebo to podstatne zlepsi zdravie celkove.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-04 23:43:26)



103

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

a ked si vsetky tieto vitaminy a mineraly selen jod a zinok a vitaminy C E a D-3 A zaobstaram tak mozem vsetko uzit naraz alebo v akej kombinacii to mam uzivat



104

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Menovane sa vzajomne nebiju, ale naopak doplnuju, takze ich mozes brat hoci aj naraz.



105

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Ahoj RNG, nedavno sa mi vyliala jodova tinktura na bankovku, myslela som ze je po nej, ale ani neviem preco posypala som to kyselinou askorbovou, a flak uplne zmizol behom par sekund. Tak ma len napadlo ze aku reakciu to spravi v tele smile



106

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Nuz to ti neviem povedat, co sa vytvori z jodu a kyseliny askorbovej. Ale jod nezanika, to je prvok, a nuklearna reakcia tam iste nenastala, len chemicka, tj jod sa zlucil do inej formy, ale nezanikol. tak isto zmizne farba jodu ked ho zlucis s nenasytenymi olejami. To je standartna metoda na meranie , kolko nenasytenych olejov sa nachadza vo zmesi olejov, tzv jodove cislo . Inac je zname, ze kyselina askorbova sa zlucuje so vsetkymi halogenami, tj chlor , fluor, jod a brom. Je to jedna z metod zbavenia vody skodliveho plynneho chloru tym ze sa s nim kyselina askorbova zluci a tym sa stane pre telo neagresivny=neskodny.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-05 21:18:46)



107

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Aha! Dakujem velmi pekne. Takze kombinacia - voda, kyselina askorbova, msm, par kvapiek jod. tinktury, je v pohode z hladiska ucinnosti, nic sa tam nebije hej? smile Zapijaju tym vitaminy a mineraly moji rodicia, ktori si nechcu natierat jod na telo.



108

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Ja osobne neberiem dokopy kyselinu askorbovu a jod, lebo si jod vo forme jodovej tinktury natieram pod pazuchu. Ako sa sprava jod fo forme zluceniny s kyselinou askorbovou v tele  nemam ani sajnu. Takze by som ich nebral nikdy spolu ale vzdy oddelil aspon 2 hodiny pri ustnom podavani.



109

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

doma mam kyselinu kaprylovu ale vsimla som si ze na flaske bolo trosku pootvorene viecko a tiez som vyhodila to vrecusko co bolo vo vnutry myslite ze ju mam radsej vyhodit a kupit si novu alebo ju mozem dalej pouzivat



110

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

To vrecusko je na absorbovanie vlhkosti, aby boli kapsule/tobolky v suchu.
Nemyslim, ze kaprylova kyselina sa kazi rychlo, lebo je to prostriedok prioti plesniam, hnitiu a kvaseniu. Takze je to iste OK.



111

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Konecne som nasla niekoho kto sa tom rozumie.Ved to nie je normalne aby x doktorov si nevedeli dat rady a stale je vsetko ok.Uz ma to vazne znechucuje tam chodit.Mojim dlhotrvajucim problemom je pribrat.Stale mi skrka v zaludku,prelieva sa to tam najma v noci ked idem spat.Dost casto byvam chora co je pochopitelne asi koli mojej vahe nemam imunitu.Su to caste ochorenia typu hnacky,horucky,som nervozna a vycerpana.Mam 173cm,50kg,29r.Kazdy sa ma pyta ci nejem.Mozem hocico jest ja jednoducho nepriberem.Doktor mi povedal ze mam prekyselenie zaludku dal mi nieco a tym to haslo.Mam byt rada ze vacsinou chcu schudnut.Ako toto je pristup co?A mam sa s tym zmierit.Vsetky testy mam dobre.Tak ale to z niecoho musi byt.Som presvedcena o tom ze ked priberiem ani tak chora nebudem.Mna len ofukne a uz mam teplotu.Uz ma to fakt nebavi az depky mam uz z toho.Citala som,ako uz viac krat ste tu doporucovali tie enzimy,probiotika atd.Pisete to v gramoch..Ja tomu nechapem mam ist do lekarne a pytat si co?Alebo odporucate dost zahranic.produkty ako sa to da objednat?Nemam s tym skusenosti.Neda sa to nahradit SVK produktmii?Keby ste mi prosim Vas vysvetlili preco clovek nemoze pribrat a ako sa to da?A doporucili nejake konkretne produkty.Srdecne dakujem za odpoved.

Naposledy upravil: andrea30 (2013-07-06 12:01:06)



112

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Kvasenie v zaludku je pre NEDOSTATOK kyselin. Kysweliny totiz znicia/konzervuju vsetky mikroby, tj aj kvasne a hnilobne kultury. Takze neutralizacia aj toho primala kyselin , hoci to robia lekari ako na pase, je velmi zle rozhodnutie. a znici travenie.
Kedze na Slovensku je velmi slaby vyber doplnkov a privysoke ceny, mnozstvo citatelov tu si uz davnejsie objednava doplnky zo zahranicia cez internet. Staci na to kreditna karta as minimalna znalost anglictiny, alebo si najdi kamarata, co ti s tym, pomoze.
Konkretne potrebujes doplnok kyselin(betaine HCl) a nejake dobre enzymy, pozri napr
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … sules/7353
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
Na iherb najdes aj zlavny kupon pre prvonakupcu
http://rng.nazory.eu/

Ked si zlepsis travenie, zlepsis si aj absorbciu zivin, tj telo dostane z tej istej potravy viac.



113

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Ahaa ...ok..dakujem..no ako zistim ci mam kvasenie?Kedze mam to skvrkanie v bruchu a take prlievanie az..Som si myslela ze to mam vela kyselin a tie mi zeru tu potravu preto nepriberiem.



114

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

RNG prosim vas maju tieto probiotika entericky povlak? /zacnu ucinkovat az v crevach?/   http://swanson.sk/p/334/probiotic-komplex



115

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Zialbohu nic take vyrobcas, Swanson neuvadza. Tj ani tepelnu odolnost, ani kyselinovu odolnost. Su to viacmenej jogurtove kvasinky s pridanou kulturou rhamosus Osobne skor doverujem silnejsim zdrojom probiotik, ktore obsahuju viac kultur a su tepelne a kyselinovo odolne, ako napr
http://www.swansonvitamins.com/healthy- … u-60-vcaps
alebo
http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … 0-veg-caps
pripadne ked teploty poklesnu by som objednal
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … csp=SWA014
alebo velmi silny
http://www.swansonvitamins.com/lee-swan … csp=SWL018
Druhov roznych probiotik, co nam vyrabaju rozne uzitocne latky su stovky dosial, mozno aj tisice.
Takze obmedzovat sa na yogurtove kvasnice je dost nerozumne a brat take, ktore to nepreziju v teple alebo prechodom do criev cez zaludocne kyseliny je zbytocne vyhadzovanie penazi a vlastne tiez hazardovanie so zdravim.



116

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Ahojte, ako to tu citam, vidim, ze s problemami s travenim a podobne ma docela vela ludi. Prosim mam dotaz. Nepoznate niekto nahodou probiotika Biopron forte? jedna sa mi presne o tieto: http://www.valosun.com/produkty/biopron … -tob.html. Kamoska mi to odporuca, ale uz som skusala mnoho vyzivovych doplnkov, co ide hrozne moc do penazi a stejne mi nic moc nezabralo. Nemate prosim teda niekto s tymto skusenost? Diky za odpoved wink



117

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Vyrobok podla popisu obsahuje 10 miliard probiotik v DVOCH kapsuliach, 3 rozne druhy, uvadza ze sa moze skladovat az do 25 stupnov celzia, ale nehovori nic okolo odolnosti proti kyselinam.
Porvnaj ich s horeuvedenymi, kde napr jedna kapsula obsahuje 30 miliard, z 8 roznych druhov a je aj tepelne aj kyselinovo odolna, pricom je aj lacnejsia na kapsulu.
Samozrejme aj tie najsilnejsie probiotika sa musia rozmnozit aspon 1000 krat , tj musis brat plno mikrovklaknin, najlepsie zmes roznych. Na to vacsina zabuda a preto aj ked beru probiotika, nevypestuju  si dobru probioticku floru v crevach



118

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

RNG napísal(a):

Vyrobok podla popisu obsahuje 10 miliard probiotik v DVOCH kapsuliach, 3 rozne druhy, uvadza ze sa moze skladovat az do 25 stupnov celzia, ale nehovori nic okolo odolnosti proti kyselinam.
Porvnaj ich s horeuvedenymi, kde napr jedna kapsula obsahuje 30 miliard, z 8 roznych druhov a je aj tepelne aj kyselinovo odolna, pricom je aj lacnejsia na kapsulu.
Samozrejme aj tie najsilnejsie probiotika sa musia rozmnozit aspon 1000 krat , tj musis brat plno mikrovklaknin, najlepsie zmes roznych. Na to vacsina zabuda a preto aj ked beru probiotika, nevypestuju  si dobru probioticku floru v crevach

No, praveze ja o tom moc vela veci neviem, snazim sa na netu vyhladat nejake informacie, ale mam dojem, ze vela stranok hovori vela roznych informacii. A co myslis tym, ze musim brat i vela mikrovlaknin? Z coho ich mam vziat? K comu je to vobec dobre? Uplne presne ta nechapem. Prosim, ak budes moct, prosim o laickejsie vysvetlenie no smile



119

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Nuz 30 miloiard probiotik sa mozno vidi velmi velke cislo, ale je to dokopy len par desiatok miligramov. A plnwe osadene creva prpobiotikami maju vahu probiotik az 1 kg!.
Tj tu malicku kapsulku probiotik  musis natolko rozmnozit, mnohotisickrat, aby to probiotika plne obsadili creva. No a to je mozne len ked tieto probiotika dobre krmis.
Probiotika potrebuju na svoje rozmnozovanie a zivot najma mikrovlakniny, ktorych mame v dnesnej potrave primalo, preto ich kazdemu odporucam doplnovat a brat cely zivot, ak si chceme dobru probioticku floru v crevach zachovat stale.
Mirovlakniny sa predavaju z roznych zdrojov, napr
psylium, to su jemne plevy z  indickeho zrna
inulin je z korenov  najma z korejna cakanky
pektiny su rozpustne celulozy v jablkach a hruskach, alebo nerozpustne v duzine citrusovych plodov
arabinogalactany su susene stavy roznych stromov, ale najma zo smrekovca opadaveho/larch
glucomannan je z korena  rastliny amorphophallus konjac
a podobne .
Tieto mikrovklakniny su sice pre nas nestravitelne, ale maju vybornu cistiacu/absorbcnu schopnost a su vyborna potrava pre nase  probiotika.