1

Téma: pretrvavajuce problemy s travenim

ako uz som v jednej teme pisala mam uz dlhotrvajuce problemy s travenim najma nepravidelne travenie a plynatost, neviem sa toho vobec zbavit neviem sice ci je to tymto ale myslim si ze to zacalo asi takto: asi pred 6 -7 rokmi som niekolko mesiacov takmer nic nejedla (mala som rozne problemy a proste som odmietala jest podotykam ze to urcite nebolo tym ze by som mala anorexiu alebo sklony k nej, to urcite nie) ptom pocas studia som naopak jedla iba rozne vyprazane veci fastfoody a podobne takmer ziadne polievky proste len nezdrave veci a odvtedy (asi uz 6-7 rokov) mam stale problemy s travenim, za poslednych asi 18 mesiacov som schudla takmer 8 kg (neviem ci to je tym ze som sa zacala lepsie stravovat alebo je v tom nieco ine) no a kedze som predpokladala ze tieto problemy by mohli suvisiet aj so zlym stavom pecene (vzhladom na predchadzajucu zivotospravu), kupila som si pestrec mariansky a kazdy den pijem 2 hrnceky tohto caju (pijem ho asi 5 dni) a odkedy som ho zacala pit tak chodim na velku kazdy den co ma tesi ale vsimla som si ze odkedy pijem tento caj tak stolica mava taku farbu az do cierna neviete ci to moze sposobovat ten caj alebo preco zrazu zmenila farbu? dalej pred nedavnom som si tiez vsimla ze v stolici mavam vela hlienu ktory je takej oranzovej niekedy zltej farby tiez neviem co to moze sposobovat? ja uz som zufala, neviem ci mam problem len s crevami alebo to suvisi aj s inymi organmi ale ako som uz povedala stale ma trapi plynatost a nepravidelna stolica (teda okrem poslednych dni odkedy pijem ten pestrec) uz mi robili vela vysetreni z krvi a stolice na rozne parazity, helicobaktera a rozne ine ale nikdy nic nenasi, bola som aj na usg brucha povedali ze vsetko je ok, uz sa na mna pozeraju ako na hypochondera ale ja si to naozaj nevymyslam. uz naozaj neviem co s tym mam robit ja chcem konecne zit normalne (co sa mi vdaka tomuto bohuzial nedari) co by si mi poradil, co s tym mam robit? a este jedna otazka ako dlhomozem pit ten caj z toho pestreca marianskeho?



2

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Na travenie su potrebne kyseliny, enzymi, mikrovlakniny a probioticka flora v crevach.
Ked mas nedostatok hociktoreho, mas problemy s travenim, absorbciou, cistenim tela a dokonca s imunitou.
Ked sa pecen postupne zamorui(zachytava z krvi vsetky neziaduce latky, ktore nevypadli cez ladviny von) a rozklada ich enzymami=zneskodnuje a vylucuje cez zlc von. Zialbohu zlc moze tiect pomaly a odmorovanie casto neslyzi dobre, lebo bez mikrovlaknin sa zlc reabsorbuje v crevach spat do krvi aj so spinami, ktore z ven boli. Preto tak zdoraznujem, ze je nevyhnutne brat mikrovlakniny ako absorbenty, inac telo ostava zamorene. Ostropestrec zvysuje tok zlci a regeneruje pecen, ale treba brat mikrovklakniny, aby to bolo ucinne. Mikrovlakniny zaroven podporuju nase probiotika, ktore nielenze pomahaju travit, ale vyrabaju kopu zivin a najma obrannych latok pre telo
Pri nedostatku kyselin ma clovek nielen paly a naduvanie, ale sa mu zarovern cez zaludok dostanu do criev rozne skodlive mikroby a tam sa zivia z nestravenych zloziek v zaludku a nerozlozenych a absorbovanych pre nedostatok enzymov.
Takze si podla potreby dopln kyseliny, enzymy ber vzdy dostatok mikrovlaknin a obcas si nasad kvalitne probiotika, nech sa rozmnozia a obsadia creva a vytlacia ine mikroby z nich.



3

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

enzymy mozu byt napr taketo? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9636848&tab=10, kolko tabletiek enzymov sa musi denne uzivat a uzivaju sa pred alebo po jedle



4

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Tie enzymy sa beru s jedlom, podla velkosti jedla  a potreby. Obvykle je to 1 az 3, ked zjes vela masa alebo syrov.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … ablets/856
Osobne odporucam radsej kapsule, su trosku drahsie, ale menej drazdia zaludok a lahsie sa hltaju.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … psules/857

Naposledy upravil: RNG (2012-08-13 19:56:44)



5

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

ked si pomeliem lanove semienka mozem si ich pomliet do zasoby priblizne na tyzden a dat si to do chladnicky? nepokazi sa mi to? lebo kazdy den nemam na to cas



6

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Pomlete semienka zacnu velmo rychlo oxidovat(kazit) takze to nieje dobry napad, radsej cerstve...



7

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Dobre uzavrete vo flaske s vieckom sa v ladnicke za tyzden nepokazia prilis. Samozrejme niet nad cerstvost...



8

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

pisal si ze na travenie su dobre kyseliny, tie sa nachadzaju v strave alebo sa daju niekde kupit?



9

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

a este jedna otazka tieto probiotika http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518 staci brat jednu kapsulu vecer pred spanim alebo ich treba viac?



10

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Zaludocna kyselina, HCl je velmi silna a nenachadza sa v ziadnom jedle, ale predavaju sa doplnky, ktore ju obsahuju(betain HCl, pepsin HCl, L-lysin HCl, arginin HCL atd.)
Probiotka v kapsulke, aj ked su v miliardach, co sa vidi vysoke cislo, sa musia v crevach rozmnozit mnohotisic krat, aby osidlili creva. Tj najdolezitejsie je ich nasadit a hojne krmit mikrovlakninami, ako psylium, pektiny, inulin, arabinogalaktany, atd.
Dobre obsahene creva maju vyse 90% populacie mikrobov probiotika. A tieto vazia az 1 kg, tj na tolko ich musis krmenim mikrovlakninami rozmnozit.
Samozrejme je dovre pouzit co najsilnejsie probiotika a take, co sa zarucene dostanu do criev(tepelne a kyselinovo odolne), ale podstata po tom je ich krmit, aby sa rychlo rozmnozovali. Za den sa mozu az zostvornasobnit, ba dokonca viac. Takze po 2-3 dnoch je ich v crevach radove viac, nez v tych kapsulkach, Osobne radim brat probiotika tak 3-4 dni, vzdy po hnacke alebo brani atb. ostatne je len vec rozmozovania.



11

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

to znamena ze ked budem s tymi probiotikami jest aj dost vlaknin tak mi staci uzivat jednu tabletu?



12

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

mozem to robit tak ze tie probiotika budem zapijat vodou s inulinom?



13

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Vyborne.
Ja som dosial radil brat ich na noc s jablkom,zdrojom mikrovlakniny pektinu, asi 3 gramy v jednom jablku,  ale zistil som, ze na Slovensku maju vyborny a lacny zdroj inulinu z korenov cakanky(firma www.Vemica.eu), maju tam aj psylium, aj lecitin
Inulinu mozes rozpustit v pohari/flaske vody aj 20 gramov, tj podporit tie probiotika poriadne.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-15 22:50:40)



14

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

este som zabudla napisat ze niekedy ma pichava tesne dad pupkom je to taka ostra bolest, co to moze sposobovat?



15

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

ozaj a pisal si ze na to travenie treba enzymy a kyseliny, to ich budem musiet jest uz stale  alebo sa to casom upravi a uz ich nebudem musiet brat? lebo som mlada a neviem si predstavit ze mam cely zivot brat nejake doplnky



16

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Ani ja som si nikdy nepredstavoval, ze budem brat doplnky na hrste, ale co sa da robit, bez nich by som na tom bol velmi zle.
U mladych je dost velka moznost regeneracie, ked boli problemy nie vrodene ale ziskane poskodenim napr mikrobami.
Ale musis to chapat takto: toto moje telo potrebuje pre normalnu cinnost(voda, ovocie sol, sacharidy...) a tie doplnkyn potravy su len sucast toho, co moje telo vyzaduje



17

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

kazdy vecer pijem 50 ml tejto vody http://ke.potraviny.eu/nealkoholicke-na … ks-1l.html , nemoze to nejako ovplyvnit tie probiotika?



18

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Nemyslim, ze by trochu siranu horecnateho znicilo probioticku floru, najma ked si to rozriedis viac vodou.Zajecicka podla vyrobcu ma 5000 mg siranu horecnateho(Epsom salt) na liter, tj v poldeci je 250 mg.



19

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

je normalne ak vysledok vysetreni je u mna vzdy e coli?



20

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

E coli je velke mnozstvo druhov, niektore velmi skodlive, niektore nevinne a je dokonca aj jedna e-coli, ktora nam pomaha recirkulovat zelezo. Meno je podla tvaru bakterie, nie podla toho, ci je uzitocna alebo skodliva. Zialbohu bezne o tom lekari vedia dost malo a este stale zialbohu  prevlada nazor, ze najlepsie je, ked su mikroby mrtve.



21

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

nevies nahodou co moze sposobovat ze rano mi nikdy nechuti jest? ak ranajkujem tak je to vacsinou nasilu



22

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Nedostatok kyselin, enzymov, mikrovlkaknin a zla probioticka flora v crevach spomaluje traviaci proces, vytvaraju sa tam toxiny a to samozrejme ovplyvnuje chut do jedenia. Ked ma rano clovek tazky zaludok, tj je v nom zvysok jedla a plno toxinov z mikrobialnej cinnostiu, treba ho v prvom rade preplachnut teplou vodou. Japonci maju dobry zvyk ako prvu vec rano vypit pollitra teplej vody alebo zeleneho caju. Jedia az 1.5 hodiny neskor, ked je zaludok preplachnuty a nazbiera sa v nom dost kyselin. Prve jedlo je mensie,druhe vacsie  a 2 hodiny pred spankom sa  uz len napiju a nejedia.
Prial by som si byt tak disciplinovany....



23

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

este by som sa chcela vratit k tej e coli, ja som to myslela tak ze na gyn. vysetreni mi zistili e coli, v crevach tiez e coli, aj ked mi robili vyter z nosa alebo hrdla (uz si nepamatam) tak mi zistili e coli, len som chcela vediet ci je to normalne ked pri kazdom vysetreni mi ju najdu, a co sa toho vyteru z hrdla tyka este bolo v naleze napisane: Streptococcus viridans - co to znamena? netreba na to nejake lieky? lebo mne na to lekarka nic nepovedala



24

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

E coli je hrozne vela druhov a len niektore su pre nas velmi skodlive.
Strep viridians je tak isto bezna, vsade sa nachadzajuca skupina bakterii, obvykle nizkotoxicka, len niektore jej dryhy su nebezpecne, najma ked sa prebojuju cez ranky do krvneho obehu, kde sposobia otravu krvi(bactremia)
Obe sa dajn znicit velmi lahko aj nizkymi koncentraciami roztoku GSE(pod 60 ppm) co este neznici uzitocne probiotika.



25

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

pan RNG jablko obsahuje tiez traviace enzymy? pretoze ak sa niekedy najem a je mi ťažko a zjem jablko tak citim ako ako mi to v zaludku začne pracovať vsetko a super mi stravi :-)



26

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Hlavny dovod, preco jablko naprava travenie, lebo obsahuje az 3 gramy mikrovlaknin, pectinov, ktore nielenze absorbuju, ale pomahaju crevam posuvat potravu(crevo sa ma do coho zapriet) a zivia nase prepotrebne probiotika, tj ozdravuju crevnu floru.
Ja odporucam az 15 gramov zmesi mikrovlaknin denne, na cely zivot, ked si chces zabezpecit spravny posuv jedla, absorbciu toxinov a neprestajne podporovanie probiotik



27

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

čiže možem zjesť jablko po každom jedle? aj ked zjem maso? dakujem za odpoved :-)



28

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Samozrejme mozes, hoci po mase je najlepsie cakat aspon 2 hodiny s co najmenej inym, aby si si nerozriedila kyseliny. Jablka su vyborne, obsahuju aj kyselinu jablcnu=chelator aj plno antioxidantov v supke, najma cervene.
Ale  radsej odporucam si urobit drink s mikrovlakninami tak ako to robim ja  a pripadne do toho dam aj MSM a ester C  zaroven a samozrejme nejakly nesladeny ovocny koncentrat, aby to bolo pitne a zaroven zdroj antioxidasntov.
(napr Psylium a inulin, co su na Slovensku velmi lacne, pozri na  http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky, kde maju aj psylium aj dobry lecitin, tiez hodne lacny)



29

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

hned si to pišem, dakujem krasne. radim sa vašimi radami a moja myasthenia nejako ustupuje :-) dakujem :-)



30

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Vyborne. Posilenie tela zrejme pomaha na mnoho zdravotnych problemov. Nezabudaj nas informovat o vyvine
A aj tak si myslim, ze telo nie je az tak hlupe, aby napadalo samo seba a ze za autoimunnymi su rozne dosial nezistene kombinacie nakaz.



31

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Určite vas budem ifnormovať. Presne tak, ludske telo je moc dokonale na to, aby "len tak" napadalo samo seba - autoimunita je uplne nelogicke slovo podla mna :-)
Narodila som sa uplne zdrava a mám v plane tak prezit svoj život - v zdravi :-)
idem si objednat z USA - GSE, extrakt oliv. listov, cats claw, enzymy digest platinum, oregan. olej, krill olej, NAC.
odkedy uzívam psylium tak sa citim ovela energickejšia a uz teraz sa tešim ako zautočim na boreliu, ktoru mi sice lekari nenašli ale mám jej priznaky.a nakoniec sa vrhnem na očistu pečene.



32

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

RNG mozes sem prosim dat recept na drink, ktory si denne sam pripravujes??
Link na potrebne doplnky,ak mozes daj z iherb, popripade zo slovenskych zdrojov...
Vopred dakujem...



33

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Nuz ja pijem pravidelne 2-3 pollitrove flasky, kde davam
1 lyzicku esteru C,
10 kvapiek 30% oleja z Lemon Grass(zdroj citralu)v cistom alkohole(96% potravinarsky), aby sa to dobre emulzifikovalo,
dam tam pre moje bolave klby lyzicku MSM a
kvoli znizeniu glycemickeho indexu potravin a ako zdroj vyzivy pre probiotika  lyzicku zmesi arabinogalaktanu s glucomananom a trochou praskoveho aloe vera(10%?)

Zmes mikrovlaknin treba dobre pretrepat hned po pridani, inac vytvori hrce.

Prichutim si to ovocnym koncentratom, nesladenym, najma z visni, granatovych jablk alebo cucoriedok. Tieto su bohate zdroje roznych antioxidantov.
Ak mam extra cas, pripravim si z bobulovin, jablk, kiwi a dokonca aj zelenin mix na velmi silnom mixeri, ktory rozdrvi aj semienka na prach a prave tie su zdrojom roznych antioxidantov(anto a  proanto kyanidy, polyfenoly atd) ktore inac nevieme z celych semien vytazit., tie cez nas prejdu v celosti, napr cucoriedkove, malinove, cernicove atd.

http://www.iherb.com/American-Health-Es … 6-8-g/9937
http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … 30-ml/3330
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … er-250-g/5
http://www.iherb.com/Natural-Sources-10 … fl-oz/5927
https://www.swansonvitamins.com/q?kw=bl … oncentrate
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr
https://www.swansonvitamins.com/swanson … 76-oz-pwdr

Samozrejme na rozne ine ovocne koncentraty pouzivam rozne ine potravinove zdroje, ktore pochybujem, ze by sa zaujimali o posielanie do zahranicia, ale iste najdes v Strednej Europe rozne zdroje koncentratov, ved vsetky ovocne stavy sa tam prakticky vyrabaju z koncentratov, tak ako aj tu.
Inac mate tam dobry a lacny zdroj inulinu tak isto velmi cennej mikrovlakniny, pozri firmu
http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky
tam maju aj psylium, lecitin a ine, z domacich zdrojov.



34

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

potrebujem poradit stale mam problemy s travenim, stolica nie je taka aka by mala byt aj napriek tomu ze beriem psyllium, enzymy a kazdy druhy den probiotika. kde moze byt pricina dakujem



35

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Mozno nedostatok kyselin, mozno nakaza v crevach, mozno nejake potravinove alergie, enzymov je roznych hromada. To iste plati na mikrovlakniny, nie je to len psylium...



36

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

kyseliny mam pri enzymach od now, snazim sa zdravsie stravovat, potravinove alergie mam na mlieko a soju ale vyhybam sa im na 99% tak neviem



37

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Vyraz "mam kyseliny" znamena casto pravy opak, tj nedostatok kyselin, kde v zaludku pre prilis rozriedene kyseliny alebo ich nedostatok vytvoreny sa neznicia mikroby a nastane kvasenie a hnitie. Samozrejme to vytlaca nasilne obsah zaludka do nechraneneho pazeraku, a premnozene mikroby zo zaludka sa dostanu do criev, a samozrejme v crevach robia neplechu, tak sa ich telo snazi vyhodit=hnacky a makka stolica=nedostatocna absorbcia zivin=oslabenie tela celkove.



38

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

RNG zrejme si ju zle pochopil
"kyseliny mam pri enzymach od now"
Myslím, že chcela povedať, že jej enzýmy od NOW (pravdepodobne myslela super enzymes) obsahujú aj kyselinu,
a nie že jej spôsobujú kyselinu, pálenie záhy,..



39

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

dakujem Delux presne tak som to myslela



40

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Super Enzymi sice obsahuju trochu betainu HCl, al;e obvykle [pre ludi s palou je to dost malo. Bezne doplnovane je od 600 do 1200 mg betainu HCl s vacsim jedlom silne bielkovinnym .



41

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Ahoj RNG už dosť dlho čítam tvoju stánku je perfektná , ale až teraz som sa zaregistrovala nemala som odvahu.
Tiež mám problém s trávením ale už nie taký veľký ako pred 4 mesiacmi. Liečila som sa u alternatívnej MUDr.
Liečila ma kvapkami NES keď poznáš ale je jeseň a napriek tomu sa mi zase ozvalo zlé trávenie zatiaľ nemám kyselinu ale plynatosť neskutočná . Momentálne odčervujem Clarkiou aj to mi asi trošku pomohlo beriem probiotiká od firmi StarLife neviem či sú dobré AC Zimes a myslím si že sú slabé . Rozhodla som sa preto začať s tvojou alternatívou Betain HCL Firma NOW  majú to na stránke www.swanson.cz /kyseliny , enzýmy Bio CORE , ale probitiká majú vypredané tak zatiaľ musím čakať . Ešte si kúpim Inulín  a Curcumin lebo mi zistili začiatočnú gastritídu. Ale mna už k doktorovi nedostane nik.Stravu som samozrejme musela zmeniť takže zelenina ovocie občas ujdem ale potom sa hneď vrátim k zdravej strave. Beriem zelený jačmeň ten mi pomáha trošku tráviť len som ho vysadila lebo som odčervovala  a bolo mi povedané že ho musím vypustiť aby som nevyživovala iné parazity a pod. Kúpila som si Bioqant a úplne mi prešla alergia na Palinu a senná nádcha za 3 mesiace som ani nevedela že som ju mala  a používam  ho stále . Takže toho som sa zbavila v podstate veľmi rýchlo .Ale vrátim sa k môjmu problému s trávením keď mám kyselinu teda pálu tak mám málo kyselín? Tie produkty čo som ti popísla sú OK a môžem ich brať spolu ?



42

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Vyraz "mam kyselinu " znamena, ze ti kvasi v zaludku pre nedostatok kyselin a plyny z kvasenia a peny ti nasilne otvoria inac pevne uzavrety uzaver medzi zaludkom a pazerakom.
Viac kyselin znamena zabite kvasne a ine mikroby a uzaver medzi zaludkom a pazerakom je pevne uzavrety.
Zaludok je proti kyselinam vyborne ochraneny mazom, takze bolesti zo zaludka nie su kvoli kyselinam, ale kvoli roznym infekciam, a vacsina z nich sa tam moze udrzat len pri NEDOSTATKU kyselin.



43

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

takže mám brať tie doplnky čo som napísala? Alebo mi poradíš niečo iné



44

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Nemusis na nic cakat a objednaj si enzymi a probiotika cez internet zo zahranicia, napr z firmy iherb, ako tu objednavaju uz mnohi ludia sami. Tam mal ovela lepsi vyber, lepsie ceny a teda nema zmysel platit viac za horsie produkty len za to, ze to niekto dovaza do Ciech alebo na Slovensko.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
Na mikrovlakniny ale nemusis ist do zahranicia, zmes inulinum, psylia a ovsennej vlakniny si http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou.
Odporucam 15 gramov denne kazdemu a kazdy den a samozrrejme s tym aspon 1/2 litra vody, inac ta moze zapiect.
Quercitin(2 x 500 mg) potlaci sennu nadchu za par dni.Okrem toho senna nadcha je len par mesiacov do roka, tj mozno ti presla len pre to, ze skoncila na nu sezona. Ved uvidis na jar...



45

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Nemusis na nic cakat a objednaj si enzymi a probiotika cez internet zo zahranicia, napr z firmy iherb, ako tu objednavaju uz mnohi ludia sami. Tam mal ovela lepsi vyber, lepsie ceny a teda nema zmysel platit viac za horsie produkty len za to, ze to niekto dovaza do Ciech alebo na Slovensko.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
Na mikrovlakniny ale nemusis ist do zahranicia, zmes inulinum, psylia a ovsennej vlakniny si http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou.
Odporucam 15 gramov denne kazdemu a kazdy den a samozrrejme s tym aspon 1/2 litra vody, inac ta moze zapiect.
Quercitin(2 x 500 mg) potlaci sennu nadchu za par dni.Okrem toho senna nadcha je len par mesiacov do roka, tj mozno ti presla len pre to, ze skoncila na nu sezona. Ved uvidis na jar...



46

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

objednám si tie probiotiká vyzerajú super nemôžem mať  z nich nejaké komplikácie sú dosť silné
Napríklad omylom som si zobrala 2 tablety Lactobacillus acidophilis v jednej tabletke sú 2 miliardy baktérií a točila sa mi hlava
dúfam že som to neprehnala trochu ma páli pažerák



47

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Plne osadene creva maju nie 2 miliardy, ale 100 000 miliard, tj vahove az 1 kg probiotik . Takze aj tie najsilnejsie doplnky su len malicilinka nasada, ktoru treba rozmnozovat mnohotisic krat mikrovlakninami, kym to obsadi creva..
Ved si uvaz, v tej probiotickej tabletke je len povedzme 10 mg bakterii a ty potrebujes v crevach az jeden kilogram!!!.



48

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

len som sa zlakla lebo mi začalo búšiť srcde a tŕpla mi tvár
Ešte nemám tie enzýmy a už od včera ma bolí a páli celý pažerák tak som skúsila homeopatiu a super mi zabrala ale nechcem nič čo bude len na chvíľu chcem sa vyliečiť a budem trpezlivá
tak som posla email na ten účet Zuno no nikto sa mi neozval



49

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

ako som ti napísala že sa mi nikto neozval na ten účet za minútu som mala email  v schránke
Super pozrela som si tú stránku je super  budem objednávať len škoda že len do 22 euro lebo mala som vybraté produkty za 90 euro a to budem dlho čakať



50

Re: pretrvavajuce problemy s travenim

Zlaknutie, hyperventilacia, trpnutie tvare, to je vasetko zalezitost vodenia elektrickych signalov , kde treba dostatok mineralov(kovy) a CO2. Pri prudkom dychani sa znizi v krvi CO2 a tym sa porusi vodenie nervovych signalov=hyperventilacna tetania/trpnutie z prudkeho dychania.
K tomu zrejme u teba prispieva aj nedostatok kovov/mineralov pre oslabene travenie a pre to  ich absorbciu z jedla. Takze mas definitivne tetaniu a prejavi sa ti najma pri nervozite a strese.