51

Re: citricidal

60 kvapiek GSE do  litra vody, pit po malych glgoch kazdu stvrthodinu tak, aby to za den bolo vypite, najlepsie do 6 vecer a okolo desiatej zobrat probiotika.
Ale nma protikvasinkovu kuru treba jest len bezsacharodive jedla a naviac brat aj oreganovy olej a kokosovy olej.
Tak ako to mas v teme "candida"
Kvalitne oreganove oleje musia specifikovat dostatocne mnozstvo carvacrolu, ucinnej latky v divokom oregane
Tak ako je to napr v tychto
http://www.swansonvitamins.com/NW630/ItemDetail?n=0
http://www.swansonvitamins.com/NWF339/ItemDetail?n=0

Ked pouzivas cisty oreganovy olej alebo 50% tekuty, davka carvacrolu v nich musi byt aspon 3x100 mg denne na ucinnost, moze byt aj dvojnasobok, ako sam sam na sebe zistil, bez ohladu na to, co hovori vyrobca na flaske.
Privela oreganovych vyrobkov na trhu sa tomuto ani neprioblizuje, zialbohu a neuvadza mnozstvo ucinnej latky, carvacrolu a dava tam rozne ine nepodstatne data na pomylenie zakaznika.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-13 22:02:04)



52

Re: citricidal

Dakujem, ja mam tento, bude to stacit?

http://www.swansonvitamins.com/SWH104/ItemDetail?n=0

Samozrejme na bezsacharidovu kuru som pripraveny - ryby, zelenina, vajicka a orechy nic viac vsak?

O kokosovom oleji si nehovoril. Je to potrebne?
a este si spominal vytazok z olivovych listov. To sa berie ako?



53

Re: citricidal

Ako som povedal, ked to nehovori, kolko to ma ucinnej latky , carvacrolu, nemozno predpovedat aku to bude mat klinicku ucinnost.
Inac v teme candida je to uz viackrat spomenute, podrobne
http://rng.nazory.eu/candida



54

Re: citricidal

Vdaka, a moze GSE brat aj dieťa vo veku jedno 3 roky a druhe 1 rok? A v akych davkach a pri akych chorobach?



55

Re: citricidal

Bakterie u dospelych su take iste ako u deti, to plati aj pre ine mikroby, tj treba pouzivat tie iste ucinne prostriedky na ne. Vynimka su kojenci, na tych sa este nedaju pouzivat urcite doplnky pre ich nedovyvinute travenia.
Samozrejme, kedze deti vazia menej, nez dospeli, treba davky prepocitat podla vahy.
Nakoniec to iste plati pre dospelych, ved 100 kilovy musi pouzivat vacsiu davku, ako 50 kg pipenda.
Na ucinnost citricidalu na rozne bakterie a ine som tu uviedol tabulky, ktore maju nejake uvedene.
http://rng.nazory.eu/citricidal
Samozrejme, je ich ovela viac v skutocnosti, nez je v tych tabulkach. Tabulky su z roku 1982 na podporu ucinnosti citricidalu.
Zialbohu odvtedy nikto nevydal ziadne ine, hoci sa citricidal pouziva na ovela viac mikrobov, nez je v tabulkach uvedene.
MImoriadne je ucinny najma na problematicke infekcie, VRE, MRSA, clostridium difficile a ine, na ktore casto atb. nezaberaju.
Ale aj v tabulkach vidno, ze su take, na ktore citricidal neucinkuje, tj neberte to ako "zazrak"na vsetko , len velmi uzitocny antimikrobialny potravinovy doplnok, bez skodlivych postrannych ucinkov.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-15 21:11:55)



56

Re: citricidal

RNG, ako sa prosim ta da zlikvodovat hnisavy vacok nad korenom zuba, trojka ocny. Mojej mame maju robit resekciu, teda prerezat dasno a vybrat ten hnis. Ta sa to urobit aj inak, napriklad Citricidalom? Ma tam vyvrtanu dierku takze sa tam da nejako dostat. Vdaka.



57

Re: citricidal

pozri na
http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro



58

Re: citricidal

Prosim ta, zacal som dnes tu protikvasinkovu dietu. Pises, ze treba brat denne 3 krat 100 mg carvacrolu? Tablety su ale po 50 mg Oregano oil a v nich je 75-85 % carvacrolu. To by znamenalo, ze traba brat 6-7 capsul denne? Nie je to vela? Na obale pisu brat 1 capsulu denne.

Mimochodom o aky druch kvasinky sa jedna nevies?



59

Re: citricidal

Ja sem pisem len co mi moje lekarske zdroje oznamuju. Osobne som take davky carvacrolu bral na rozne choroby hornych dychacich ciest uz mnohokrat, bez skodlivych ucinkov a vybornymi vysledkami.
Carvacrol je nielen proti roznym candidam, ale aj inym kvasnym a plesnovym kulturam.
Osobne ma vlastne ani velmi nezaujima, ake nakazy dostavam, co ma zaujima je ako sa ich zbavit.
Diagnozy prenechavam lekarom a laboratoriam

Nezabudaj zacat s nizsimi davkami a postupne ich zvysit na odporucenu, A oreganovy olej vzdy s jedlom, lebo je to silna korenina



60

Re: citricidal

Vdaka, skoda, ze som si objednal len to jedno balenie. Inak ten Citricidal je ale horky. Ale da sa to vydrzat aj s tou dietou. Len neviem, ci je to ten pravy problem mojej Seborei. Uvidim, v kazdom pripade kvasinky mam. Zistili mi to pod mikroskopom. Vraj typicka krv Slovakov, ale podla mna to tam nema co robit.

Este prosim ta, pri tejto kure sa moze brat aj Chlorella? A myslim, ze si kedysi spominal aj vytazok z olivovych listov. Je to tiez prospesne?



61

Re: citricidal

Chlorellu mozes brat pri vsetkom, je to vyborny koncentrat vzacnych zivin a zaroven odmorovac.
Vytazok z olivovych listoiv je najma antibakterialny, ale ma aj antiviralne a hlavne antimykoplazmicke ucinky, pre to ho spominam ako dobry doplnok pri borelioze, chlamidiach pneumoniae a inych mykoplazmickych chorobach, hlavne vhodny na dlhodobe branie pri tazko liecitelnych chlamidiach pneumoniae.



62

Re: citricidal

Vdaka
a myslis, ze dva tyzde tejto kury budu stacit?



63

Re: citricidal

Nuz na candidu by 2 tyzdne stacili, ked budes brat vsetko, co som odporucal pri nizkosacharidovej diete vcitane kokosoveho oleja a na noc probiotik.
Na ine mozne infekcie, kto vie. Na niektore treba az mesiace(borelioza, chlamidie) a to samozrejme rozne ine antimikrobialne latky.
Nepoznam tvoju diagnozu, alebo este lepsie, co mas v tele , lebo aj diagnozy to nemusia objavit.



64

Re: citricidal

Ja mam tu Seboreu uz 30 rokov, co mi sposobuje lupiny a velke svrbenie vo vlasoch. Takze by to nemala byt psoriaza lebo na tele to nemam. Vraj to sposobuju kvasinky. Zistili mi ich aj v krvi, ale neviem aky druh. Ale mozno je za tym aj nieco ine.



65

Re: citricidal

Nuz lupanie kozi moze byt aj ichtioza, co ja mam od narodenia a ked nechcem aby sa mi to prejavilo, nezmiem pouzivat napr mydla ani sampony a musim si olejovat pokozku.
To mi toho roztoca, ktorych mame kazdy v kozi mnoho druhov, jemne pridusi a dovoli mu teda len uzitocnu cast cinnosti-rozkuskovanie uz mrtvej starej pokozky a nie drazdenie podkozneho vaziva na vytvaranie extra koze, ked sa premnozi.
Inac kozne roztoce(demodex foliculorum) maju casto v ich traviacom trakte rozne skodlive pre nas bakterie a tie mozu sposobit svojimi toxickymi vyluckami drazdenie a lupiny.
Tak som dostal taky zvlastny napad, ze ked pouzivam na kozu oleje s pridavkom citricidalu, tak im (tj roztocom) tie skodlive
bakterie z ich traviaceho traktu odstrani.
Inac ja citricidal aj tak musim pouzivat do kremov, co si vyrabam, lebo su zlozene vylucne z jedlych zloziek a tie by sa kazili po case, takze ich treba konzervovat a na to je citricidal vyborny.



66

Re: citricidal

A neda sa toho roztoca nejako zbavit?

Nepadaju ti z toho vlasy, lebo mne akosi aj hej.



67

Re: citricidal

Sice aj acne aj seborhea mozu sposobit padanie vlasov, ale hlavny dovod padania vlasov je priskrtenie ich vyzivy tym ze sa zvysi vyroba DHT hormonu(dihydrat testosteronu) a tym zvysi vylucovanie mazua zvacsia sa mazove zlazy.
Zialbohu, proti tomu pomoze len hormonalny zasah a ten neodporucam, lebo kvoli vzhladu sa neoplati zahravat so zdravim.
Aj celkom holohlavy moze byt pritazlivy, pozri na Jul Brynnera....

Naposledy upravil: RNG (2010-07-05 21:21:15)



68

Re: citricidal

A co ten roztoc, neda sa nejako vykynozit?

Mam GSE aj  v tabletach 125 mg. Ake su tam davky, lebo doteraz som bral len kvapkany?



69

Re: citricidal

125 mg kapsule GSE maju zhuba taky ovsah citricidalu, ako 12 kvapiek GSE
Dostat aj 250 mg kapsule, ktore maju az 25 kvapiek GSE. Je to vhodne najma ked mas odpor ku horkemu a potrebujes brat velke davky ako napr 120 kvapiek za den na niektore "tvrdohlave"  infekcie



70

Re: citricidal

Dobre je aj to, ze to staci vziat raz za den naraz 3 tablety a nemusim pit ten liter horkeho cely den, je to tak? Alebo to aj v tabletach treba rozdelit?



71

Re: citricidal

Problem s branim naraz je, ze ked sa ti to naraz dostane do criev, moze ti znicit aj dobre probiotika. Preto to treba rozdelit co najviac pocas dna. To ale nie je ziadny problem, lebo kazdych par hodin zapit kapsulu je lepsie, nez pit horkac.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-06 21:59:39)



72

Re: citricidal

RNG, mozem pocas protikvasinkovej kury jest kyslu kvasenu kapustu ked je tam kyselina mliecna?



73

Re: citricidal

Kyselina mliecna neskodi, v tele jej potrebujeme kvanta procese vymeny energie(mitochondrialne procesy).
Ale kvasene produkty sa pocas protikvasinkovej diety neodporucaju, lebo obsahuju mnozstvo nekontrolovanych kvasnych kultur, tj nie len probiotika

Naposledy upravil: RNG (2010-07-12 23:02:59)



74

Re: citricidal

aha tak vdaka



75

Re: citricidal

a co huby? tie sa mozu jest pocas tejto protikvasinkovej kury?



76

Re: citricidal

Neodporucaju sa, preto ze maju obsah podobny, ako niektore plesne a protikandidova kura je zaroven protiplesnova.
Ale osobne neviem, nakolko je to dolezite.



77

Re: citricidal

dal som si hriby len vcera a zajtra to uz budu dva tyzdne, neviem kolko este v tom mam vytrvat, a co postupne pridavat v strave. Zacinaju dozrievat cierne ribezle a tie by som si nerad nechal ujst. Predsa je to len raz za rok a je tam tiez mnoho dobrych veci.



78

Re: citricidal

Ak si dodrziaval prisnw tu dietu a bral vsetky protikandidove doplnky a dobre probiotika, je iste uz po velkej vacsine kandidy v tele.
Teraz ti staci len nejest prilis vela cukrov a brat este urcity cas probiotika, aby sa ti to nevratilo.
Cierne ribezle urcite nevynechaj!!



79

Re: citricidal

Bral som to dost poctivo. Ale neviem ci je to kandida. Budem to pridavat tak pozvolne. Ale chlebu a cestovinam sa este par tyzdnov vyhnem. A sladkostiam tiez. Len ten horkac uz asi nebudem pit. Je to fakt neprijemne. Probiotik mam este dost.



80

Re: citricidal

OK



81

Re: citricidal

Je to zvlastne, ale akosi ma rozboleli z toho "horkaca" dasna na dvoch zuboch hore presne na tych istych miestach, ale len na dvoch. Netusis, co to moze byt? Su makke a citlive pri žuti, ako keby mi rastli nove zuby mudrosti. Pri jedeni to dost boli. Jeden som mal uz umrtveny pre velky kaz v nom. Zeby este nejake pozostatky infekcie. Nemas s tym skusenosti? Vyplachujem si s tym usta. Jazyk je strpnuty, ale to by nevadilo. Len tie dasna su citlive. Neviem, mam prestat s vyplachom?



82

Re: citricidal

Usta su miesto, kde je v tele najvacsi vyber bakterii a inych mikrobov.
Obvykle rozne antomikrobialne pomozu cast z tychto mikrobov znicit. Ale je aj iny pristup, podobny ako pri crevnej flore, daju sa do ust nasadit specialne probiotika, ktore pri rozmnozeni potlacia ine mikroby.
Ak ti horkac nepomaha, moze to byt nejaka plesnova alebo kvasna infekcia, na co je oreganovy olej vhodnejsi.
Momentalne dr Julian Whittaker prisiel z bakteriou z Noveho Zealandu, S. salivarius K12, ktoru dostat vo forme cukriku.
Nuz ale ked mas nakazu pod zubom  alebo zapal okostice z tej pozostavajucej infekcie, treba brat protizapalove aj antimikrobialne latky naraz.
Inac dobra metoda je aj  iontoforeza striebra , ja som ju bol nuteny pouzit uz viackrat, inac by som stratil zopar zubov.
Pozri na
http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro



83

Re: citricidal

A da sa oreganovym olejom aj vyplachovat? Myslim, existuje v kvapkach?



84

Re: citricidal

Samozrejme sa da dostat oreganovy olej aj v kvapkach. Tak je velmi ucinny na nakazy v hrdle. Odporucam ho ale riedit 1:10 s alkoholom(napr vodka, dat do flastickyy a dobre pretriast) lebo inac ostane plavat na povrchu.Potom zoberies miesto 2-4 kvapiek 20-40 kvapiek do vody, vytvori to mliecnu emulziu.
Ja to samozrejme podrzim v ustach nejaky cas a potom prehltnem, skoda to vypluvat.
Nezabudni, ze je to korenina a trochu stipe. Takze nesetri s vodou a ber to podla moznosti na plny zaludok.
Na nakazy v ustach a hrdle to ber po malych glgoch castejsie cez den.
Davaj pozor na to, aby doplnok hovoril presne, kolko obsahuje ucinnej latky, carvacrolu. Oreganove oleje su rozne a mnohe malo ucinne, lebo obsah carvacrolu maju nizky
Ja odporucam 3x100 mg carvacrolu pre klinicku ucinnost denne, alebo aspon polovicu z toho v tekutom stave na usta a hrdlo
http://www.swansonvitamins.com/NAT067/ItemDetail?n=0
ma  50 % carvacrolu, tj zhruba 7 mg na kvapku
tento zase v kapsuliach ma skoro 100 mg carvacrolu na kapsulu
http://www.swansonvitamins.com/NWF339/ItemDetail?n=0

Oregana su rozne, od pestovanych korenin, co obsahuju ovela menej ucinny thymol az po divokorastuce s obsahmi az 75% carvacrolu,ktory je aspon 10 x tak ucinny, ako thymol.



85

Re: citricidal

rng prosim ta tento od swansonu ma kolko carvarcrolu http://www.swansonvitamins.com/SW1016/I … ;cs=NWF339  pisu tam akurat ze 10:1 koncentracia.da sa to niako z toho vyvodit?co to znamena?
tak isto mam aj tento a u toho tiez nemam sajnu kolko ho obsahuje http://www.swansonvitamins.com/SWH104/ItemDetail?n=0
dakujem



86

Re: citricidal

Zialbohu, co, tam nie je napisane, nemozem nijak hadat. Preto po rokoch brania som presiel na vyrobky, kde je obsah carvacrolu zaruceny a tie mi pracuju (napodiv??) ovela ucinnejsie.
Teraz pouzivam tento:
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 26&y=8
kde je v kapsuli vyse 100 mg carvacrolu a naviac (enteric coating) sa kapsula rozpusta az v crevach.



87

Re: citricidal

Zdravim. V skratke: cca pol roka :vyter z uretry: Klebsiella pneumoniae (vo vacsej) a Enterococcus feacalis (v mensej drobnej kultivacii) , za ten cas ma to uz dost zmohlo- slabsie zapaly prostaty , mocovych ciest zvacsene nadsemenniky- ppodobne tiez zapalane. Ako kazdy ATB liecba bez ucinku, s krabiciek si mozem zateplit izbu. Rad by som Vas poprosil o radu, ohladne kombinacie- Citricidal+Probiotikum+ATB(podla kultivacie)+Vitaminy+(a popripade nejaky olej) ...Davkovanie, cas uzitia a druhy danych pripravkov... Dakujem za radu (Kvitujem vasej odhodlanosti v odpovediach smile



88

Re: citricidal

Citricidal, 35 kvapiek do litra vody, postupne pit cely den po malych glgoch dopit okolo 6 vecer, o desiatej tesne pred spankom zobrat nejake silne probiotikum, napr Ultimate probiotic zo Swansonvitamins.com
Ber pripadne aj oreganovy olej zaroven(kvalitny a bohaty na carvacrol je napr tento 
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 27&y=6
, lebo kto vie, ci nemas nejaku plesnovu/kvasnu infekciu zaroven, co ti zatial nenasli a pripadne pozri na temu "herpes", lebo pri oslabeni tela jednou infekciou nase vzdy v nas pritomne virusy sa premnozia a sposobuju rozne zapaly sliznic, nervov a podobne



89

Re: citricidal

understood... a este jedna vecicka... mozu vzniknut nejake komplikacie pri combinacii popripade ampicilinu, sulbactamu (nevem co mi zajtra nadeli) totizto.... s tym probiotikom...



90

Re: citricidal

Antibiotika brat spolu s probiotikami nie je najrozumnejsie, ale ked das medzi ne aspom 4 hodiny pauzy, da sa to.
Nie je to ziadny problem, len ked zoberies atb spolu s probiotikom, tak to probiotikum atb znici.
Preto treba medzi nimi pauza.
Ale citricidal je velmi ucinny aj na klebsielu pneumoniae(6 ppm ju potlaci) a pravdepodobne aj na enterococcus, hoci na to nemam data.



91

Re: citricidal

No vcera pred spanim som prvy krat kloktal s GSE... do poldeci vodi som dal asi 4 kvapky ...

Nebolo to az take horke ako som myslel, no horku chut som mal este na druhy den naobed, so snizenou citlivostou
na chute... akoby som mal mierne strpnutu dutinu, najma jazyk...
Manzelke som namiesal to iste a volala mi z prace, co som jej to urobil, ze ma tie iste priznaky...
Skusim teda len 3 kvapky do poldeci ...?...?...



92

Re: citricidal

4 kvapky na poldeci su 80 kvapiek na liter, tj viac ako obvykle odporucam na GSE s obsahom 33% citrocidalu. Aky obsah ma tvoj GSE neviem, lebo na trhu je plno roznych znaciek, niektore vobec neobsahuju citricidal.
Moj odporucasny "horkac" mas 35 kvapiek citricidalu na liter, tj zhruba koncentraciu 950 ppm a na vyplachy je ucinne aj ovela menej, pozri tabulky na citricidal na rozne mikroby. Napr na streptokoky v ustnej dutine staci uz 60 ppm
http://rng.nazory.eu/citricidal
Horkac som navrhol a aj pouzivam uz dlhe roky vzhladom najma na pitie, aby v celom tele dosiahol koncentracie na potlacenie roznych mikrobov po zriedeni do celej telesnej hmoty.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-14 19:49:49)



93

Re: citricidal

no ja mam tento GSE :
http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4211?at=0
a odporucal si do deci vody 4 kvaply citricidalu alebo 8 kvapiek tejto slabsej GSE.
Takze do poldeci som dal 4 kvapky GSE ...
Dnes dam 3 kvapky a porovnam ...



94

Re: citricidal

OK, tak to zniz hoc aj na polovicu, aj tak je to este vyse 500 ppm



95

Re: citricidal

ta tabulka citricidalu, ktora uvadza urcite ppm .... to je myslene na okamzity ucinok ? alebo pri posobeni akej dlhej doby.
Napriklad ked si pozriem ako nici chlornan sodny bakterie, tak je to rozdelene podla koncentracie a casu posobenia...



96

Re: citricidal

PPM je miligramy na liter. takze tam je ta koncentracia.
Tabulky hovoria o inhibicii, tj zastaveni rastu a rozmnozovania, tak sa vyhodnocuju aj vsetky lieky, najma atb.
Bakteria, ktora ma zastaveny rast a rozmnozovanie samozrejme po case uhynie, alebo ju najde a znici telesna obrana.



97

Re: citricidal

takze ide uz o inhibicu kratkodobym kontaktom... ak tomu spravne rozumiem, co sa tyka casoveho posobenia



98

Re: citricidal

Neviem presne ako to robili ale predpokladam, ze vypestovali na petriho miske kultury, pridali do nich rozne koncentracie citricidalu a pozorovali, ci sa zvacsuju alebo zmensuju kolonie.
Bod inhibicie je, ked dalej kolonia nenarasta tj je to presny bod, pri ktorom kultura sa  uz ani nezvacsuje ani este nezmensuje.
Presne tak isto, ako sa to robi vo vyskume liekov.
Tj jedna sa nie o dynamicky, ale staticky bod.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-15 18:10:02)



99

Re: citricidal

dobry den,
dcerka ma 3 a pol roka, nahodnym vyterom jej bol zisteny hemofil a enterobakter v hrdle ... casto uziva atb., kedze teraz je aj napriek tymto "navstevnikom" zdrava, rozhodli sme sa tentokrat atb nedat a skusit to prave pomocou GSE
planujem objednat GSE 33%, ktory ste odporucili
viete mi poradit, v akej koncentracii a ako dlho by to mala dcerka uzivat? staci kloktanie alebo uzivat aj vnutorne.
dakujem



100

Re: citricidal

Pri castom pouzivani atb. je najma potrebne davat dietatu probiotika na zvysenie imunity, ktore atb rutinne znicia a tym oslabia znacne imunitu.
Citricidal/GSE odporucam pouzivat zvnutra aj zvonka, nosne kvapky 4-5 krat denne a pit,, lebo nakazy v prinosnych dutinach neznicis branim len ustne a naopak nakazy inde v tele neznicis kvapkami do nosa.
Horkac je 35 kvapiek citricidalu alebo 60 kvapiek praveho GSE(NUtriBiotic) do litra vody.
Na 18 kg dieta (odhadom podla veku) staci jedna stvrtina tejto davky