101

Re: GSE-ktoré je účinné?

tracheus napísal(a):

link je tu: http://www.komplexnizdravi.cz/doplnky-s … apefruitu/

ja idem zajtra na postu tak uvidime ako to bude, ci ta latka bude horka ako ma byt. ale zatial som este nepocul ze by biochem stopoval vyrobu. takze snad bude pokracovat sam


Ahoj,
tak ako? Uz mas ten pripravok, skusal si ho? Ma to chut originalu, pripadne je to ucinne?



102

Re: GSE-ktoré je účinné?

Cora, citricidal(povodny) bol len velmi slabo ucinny na virusy, hoci pri virusovych su vzdy sekundarne infekcie, takze citis casto vyrazne zlepsenie pri pouziti povodneho citricidalu.Na virusy osobne pouzivam gram esteru C kazdu hodinu, pripadne chaparal a chagu.
Ten anglicky produkt nepoznam, ale tvrdia, ze sa jedna o citricidal TM(trade mark) tj povodny patentovany, takze mozno tvrdia pravdu, pes vie.



103

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ja viem,ked sme mali chripku,tak sme si davali Cecko a Chaparal..Teraz ale vidim rychle zlepsenie bakterialnych infekcii,ktore mali byt teoreticky znicene GSE-ak spravne predpokladam,ze tablety su tiez ucinne ako roztok.Ved som s tabletami ,GSE sprejom do nosa,KS a ostatnymi vecami 4 mesiace nedokazala krpca dostat z neustalych infekcii..Az teraz pri Citricidale vidim zlepsenie behom 3 dni..

Skoda,ze na tej anglickej stranke sa neda poriadne precitat zlozenie..Ale skusim ich kupit,a idem si do zasoby kupit aj Citricidal z ceskej stranky,aj ked je drahy,ved tolko penazi som uz dala za tie 4 mesiace za neucinne GSE tablety..:-(((



104

Re: GSE-ktoré je účinné?

Aspon orientacne si vyskusat ucinnost akehokolvek sirokospektralneho prirodneho antibiotika vobec nie je problem. Myslim, ze tu uz niekto popisoval svoj jednoduchy kuchynsky experiment s kvasnicami apod... A o tom to presne je!

Vytvorte si pozadovanu ppm koncentraciu Vasich "Citricidalov" (idealne ak mate povodny ako referenciu + napr. nove GSE) v urcitom mnozstve vody. Tuto vodu zmiesajte s cerstvym mliekom (pozor na pomer, opat sa Vam zmensi ppm koncentracia). Mlieko bez citricidalu v podobnom mnozstve a podobnej nadobe postavte vedla seba a po case uvidite, ci jedno skyslo a druhe nie - takymto sposobom si aspon overite ucinnost na bakterie mliecneho kvasenia.

Dalsi pokus zamerany na plesne. Vami pripravenu vodu s citricidalom dajte do rozprasovaca. 2 kusky cerstveho chleba dajte do dvoch poharov od detskej vyzivy (ale sackov), jeden postriekate Citricid-roztokom a druhy obycajnou vodou a odlozte na par dni bokom. Po case skontrolujte ako jeden chlieb postupne plesnivie a druhy nie (v pripade ucinneho antibiotika)... a pod...

Viem, ze taketo testy nam nam nedaju informaciu, ci dany Citricidal spolahlivo znici Staphyloccus aurerus uz v koncentracii 2ppm, ale aspon vieme rozdelit produkty na absolutne neucinne a pravdepodobne ucinne. Este dolezitejsiu informaciu vieme ziskat ak mame referencnu vzorku t.j. vieme ze stary citricidal v teste obstal a novy nie = nie je to ten isty produkt a novy je menej ucinny alebo neucinny !!!

Takymto sposobom si testujem stabilitu Koloidneho striebra, ktore si doma sam vyrabam. Striebro vyrobene pred pol rokom je zatial stale rovnako ucinne ako to nove a pod....

Ja este cakam na svoje prve GSE od NutriBiotics, ked dorazi, dam vediet, ale som presvedceny, ked nieco chutilo 20 rokov neznesitelne horko, tak asi nebolo take jednoduche tu horkost odstranit. Ak nove GSE chuti citronovo, tak je to uz urcite o niecom inom. Len ma prekvapuje situaci, do ktorej sa NutriBiotics sam dostal. Ked zacal vyrabat nove mozno neucinne GSE, preco jednoducho nenapodobil aspon povodnu horku chut, aby nevznikali podozrenia. Dnes sa predsa da napodobnit chut hocicoho... hmmm...



105

Re: GSE-ktoré je účinné?

Na to mam 2 mozne vysvetlenia: alebo sa dali kupit alebo zastrasit,
alebo tam niekto nevie, co robi.



106

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG prosím Ťa dáš link odkiaľ objednať v USA citricidal z firmy BioChem research ? Ďakujem.



107

Re: GSE-ktoré je účinné?

Pozri na
http://www.forresthealth.com/bio-chem-research/
Ale nasiel som viacero stranok, kde bolo meno BioChem spojene s Nutribiotic, takze neviem ci nie su tiez nejak kupeni a kontrolovani niekym inym "spoza opony"
http://www.healingedge.net/store/biochem_research.html.
http://andrews-george.com/product/detai … citricidal

Naposledy upravil: RNG (2013-02-13 00:17:06)



108

Re: GSE-ktoré je účinné?

ved ked je citricidal patentovo chraneny nieje patent verejny aj s uvedenim postupu vyroby?
US patent v EU neplati a urcite by sa najsiel niekto kto by to vyrabal

a nieje v USA nieco ako nas obchodny register kde by sa dalo zistit ci nemaju bio/chem a nutribiotic spolocneho majitela?

Naposledy upravil: tracheus (2013-02-13 01:31:23)



109

Re: GSE-ktoré je účinné?

Citricidal od BioChem-u predávajú aj na Amazone (kvapky/tabletky), ale tiež je tam spojenie s NutriBiotic, možno tie prvé produkty sú priamo od BioChemu, neviem vám povedať, nekupoval som, ale pri ďalších produktoch nižšie sú síce obrázky citricidal-u od BioChem-u, ale píšu o Nutribiotic:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_ … citricidal

Na iHerb-e majú GSE vo forme tabliet aj od iných firiem ako NutriBiotic, nakoľko sú účinné, neviem:
http://www.iherb.com/Grapefruit-Seed-Extract?p=1

Naposledy upravil: graupel (2013-02-13 14:31:43)



110

Re: GSE-ktoré je účinné?

Patenty dnes platia na celom svwete, tj US plati aj v EU. Jedine cina niekedy nstreckuje, ale aj ta je dnes uz prakticky "skrotena" svetovladou.
Urcit kto vlastne co vlastni nie je jednoduche v akciovych spolocnostiach, ktore maju akcie na volnom trhu, , lebo vlastnictvo je podla akcii a akcie na volnom akciovom trhu menia vlastnikov aj v stotinach sekund, kupovane a predavane pocitacmi podla auromatickych programov. A formalne vedenie firmy su casto len nastrceni ludia, ktori robia najma podla pokynov  vacsich akcionarov-tzv kontrolneho balika akcii.



111

Re: GSE-ktoré je účinné?

Po mesiaci mi z NutriBiotic odpísali. Pýtal som sa, koľko % citricidal-u je v novej formule GSE. Tu je odpoveď:
Our GSE Liquid Concentrate consists of 67% vegetable glycerin and 33% grapefruit seed extract. We use to use Citricidal brand grapefruit seed extract as the grapefruit seed extract portion of our GSE, but are using a different supplier now, which has an improved taste.



112

Re: GSE-ktoré je účinné?

Takze ti potvrdili, ze nepouzivaju citricidal. A prave ten patentovane posilneny vytazok zo semien grapefruitu je ten ucinny citricidal, ine su samozrejme podstatne menej ucinnke, ked vobec.To bola aj podstata toho patentu, ze priemyselnym procesom sa podstatne zvysila ucinnost toho vytazku, radove. Takze mozeme na GSE zabudnut a pozret sa na ten  citricidal, ci aj to je uz zmenene, alebo je to este povodne. Ked to niekto zisti, prosim napiste to sem.

Naposledy upravil: RNG (2013-02-14 06:30:17)



113

Re: GSE-ktoré je účinné?

Zial, aj ja som dnes OPAT dostala v baliku balenia GSE, ktore ma sladkokyslú chut ...  na porazenie. Co mam s tym robit? Neverim, ze to ma taku silu ako to pôvodne s horkou chutou. Ja to dam zajtra na chemicky rozbor do laborky.



114

Re: GSE-ktoré je účinné?

teda na rozbor preto, či to nie je iba ochutená voda.



115

Re: GSE-ktoré je účinné?

ešte som zabudla napísať, že cez víkend som reklamovala GSE v iherb.com a behom 1 dňa mi odpísali, že mi vracajú peniaze na účet. Aj tak urobili. Ani nechceli GSE naspäť...  len ešte odporučili kontaktovať Nutribiotic. To som urobila a behom dňa som dostala ich obvyklú odpoveď ako vy všetci ostatní - vraj zmenili iba dodávateľa, ale formula je rovnaká. Čudné je to, že iherb.com poslal peniaze naspäť bleskovo, takže zrejme majú veľa sťažností a nebolo to pre nich nič nové v súvislosti s gse.



116

Re: GSE-ktoré je účinné?

mne prislo dnes toto gse a je horke
http://www.vitaminlife.com/product-exec … h2MDAAAEAA



117

Re: GSE-ktoré je účinné?

to máš šťastie. Môžeš užívať. Lebo mne prišli dnes 2 malé a 2 veľké balenia z iherb.com a čuduj sa svete - malé balenia sú horké a veľké balenia sú sladkokyslé.....  Veľké balenie má šaržu LT 27912-2, exp. 10/17. Malé balenie má šaržu LT 27212-3, exp. 9/17. To je na porazenie.



118

Re: GSE-ktoré je účinné?

Takze niekedy koncom septembra minuleho roku to zmenili, lebo trvanlivost GSE bola 5 rokov od datumu vyroby, historicky.
Dara, ja som si isty, ze aJ nova formula je vytazok z grapefruitovych semien, inac by riskovali sud a prenasledovanie od FDA. Ale to, co bolo dosial tak dobre na GSE bol upraveny/posilneny/potenciovany patentovany citricidal, proti ktoremu sa tak strasne brojilo kvoli jeho neodskriepitelnej  vysokej ucinnosti



119

Re: GSE-ktoré je účinné?

ahojte aj mne prislo gse to slabe, skoda,ze som nevedela skor o tejto diskusii. tak mam dve vacsie balenia a nakoniec skoro neucinne:(. na co pouzivate este tieto slabotinky? ozaj a aj by sa to inac riedilo,tiez to neucinkuje? maju v ponuke aj silnejsie 60perc http://www.nutribiotic.com/maximum-gse- … trate.html mate ho niekto, je horke?



120

Re: GSE-ktoré je účinné?

DaraB napísal(a):

ešte som zabudla napísať, že cez víkend som reklamovala GSE v iherb.com a behom 1 dňa mi odpísali, že mi vracajú peniaze na účet. Aj tak urobili. Ani nechceli GSE naspäť...  len ešte odporučili kontaktovať Nutribiotic. To som urobila a behom dňa som dostala ich obvyklú odpoveď ako vy všetci ostatní - vraj zmenili iba dodávateľa, ale formula je rovnaká. Čudné je to, že iherb.com poslal peniaze naspäť bleskovo, takže zrejme majú veľa sťažností a nebolo to pre nich nič nové v súvislosti s gse.


tak to musim aj ja takto skusit, vies mi skopirovat co si im presne napisala prosim



121

Re: GSE-ktoré je účinné?

asi takto (určite máš v e-mailoch ich potvrdenie dodávky, tak len ho daj preposlať na adresu dodávateľa, aby to potvrdenie bolo pod Tvojou reklamáciou):  Good morning,
I received a shipment  with GSE liquid bottle (see your confirmation below) and, unfortunately, the product is not bitter. The taste is acidulent. The product is not the same like I had before, so I don´t believe in this new one which has a new formula probably. I´ll return this bottle back to you. Please do you know what has happened and when we can order the product with the old bitter formula? This new product seems to be powerless and that means not solving the health problems.



122

Re: GSE-ktoré je účinné?

zabudla som ešte napísať, že Ti odpíšu, že oni sú iba distribútori a máš sa obrátiť na výrobcu Nutribiotic. Ale to nič nemení na tom, že iherb.com by mal peniaze vrátiť.



123

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ja som si objednala tento citricidal
http://www.liecivemasti.com/products/ci … pky-45-ml/
Dnes mi prišiel a chuťovo sa zdá taký istý horký ako pôvodné GSE. Zloženie je 34% citricidal a rastlinný glycerol. Je k nemu priložený návod na použitie, ktorý je spoločný aj pre GSE, ktoré majú tiež v ponuke. Píšu, že sa jedná o identické výrobky s rovnakou účinnosťou iba iným miestom výroby. Toto je z VB.
Nemali ste niekto už tento citricidal, či má naozaj rovnakú účinnosť ako pôvodné GSE?



124

Re: GSE-ktoré je účinné?

Nepoznam, ale ked to vyrobili z povodneho citricidalu, ktoreho aptent vlastnil BioChem research, tak to musi byt to iste, ako povodne GSE. Ale kto vie?....



125

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG pisal si ze povodne ucinne GSE ma expiracnu dobu do 9/2017, tak som teraz na pochybach, ci aspon to ktore mam doma je ucinne, expiracnu dobu ma do 4/2018, ale odoslane z iherb.com bolo 5.9.2012. Je horke, pijem ho preventivne. Co myslis? dakujem.



126

Re: GSE-ktoré je účinné?

5-9 je september 2012, ked pravdepodobne este robili to povodne GSE, len tam mas datum trvanlivosti o rok dlhsi. Ja len hadam, ze davali 5 rokov trvanlivost, mozno to zmenili na 6?
Nakoniec je to konzervacna latka, cize by to malo mat trvanlivost skoro neobmedzenu.



127

Re: GSE-ktoré je účinné?

Vie uz niekto iste ze je to nove GSE neucinne?Chcela by som si dat protikandidovu dietu..a teraz neviem ci to bude mat zmysel pit...
Rng...mozem pri tej diete si prisladit xilitolom,tak sa mi zda ze nekde som od teba citala ze ano a niekde zasa ze nie..tak teraz neviem ...



128

Re: GSE-ktoré je účinné?

ja som dnes ešte raz ochutnala to veľke balenie čo mi prišlo tento tyzden. Prvykrat sa mi zdalo kyslaste, ale teraz sa mi zda, ze je trochu horke. No nie je to taka horkost ako pri starej formule, ale nejaka slabsia nahrada citricidalu. Ak ma Nutribiotic noveho dodavatela úcinnej latky, tak to nie je citricidal od BioChem. Ten im túto zložku dodával zrejme do septembra 2012. Na starom baleni GSE z marca 2012 je napisane, že GSE obsahuje Citricidal. Na tychto novych baleniach je už napísané, že obsahuje výťažok z grepového jadierka...



129

Re: GSE-ktoré je účinné?

Sisa, hlavne protikandidove je ju vyhladovat dietou bez sacharidovou, potlacit oreganovym olejom, kokosovym olejom brat hromadu mikrovlaknin a vytlacit ju rozmnozovanim probiotik. Pomoze  aj napadnut jej steny enzymom Candex. Takze to iste pojde aj bez citricidalu.
Horsie bude nahradit citricidal pri infekciach prinosnych dutin....

Naposledy upravil: RNG (2013-02-16 22:13:47)



130

Re: GSE-ktoré je účinné?

ten citricidal co som kupoval z ciech je v poriadku. je 2x taky silny ako GSE od nutribiotic ale funguje tak ako ma.



131

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ak ma niekto z Iherbu nove nehorke GSE a este nepoziadal o vratenie penazi tak im kludne napiste, ze mate od nich neucinne GSE bez horkosti a  peniaze vam vratia wink



132

Re: GSE-ktoré je účinné?

DaraB napísal(a):

asi takto (určite máš v e-mailoch ich potvrdenie dodávky, tak len ho daj preposlať na adresu dodávateľa, aby to potvrdenie bolo pod Tvojou reklamáciou):  Good morning,
I received a shipment  with GSE liquid bottle (see your confirmation below) and, unfortunately, the product is not bitter. The taste is acidulent. The product is not the same like I had before, so I don´t believe in this new one which has a new formula probably. I´ll return this bottle back to you. Please do you know what has happened and when we can order the product with the old bitter formula? This new product seems to be powerless and that means not solving the health problems.


ahoj ,dakujem, ja som im hned v piatok pisala, no zatial nic:(, tak ktovie:(



133

Re: GSE-ktoré je účinné?

Podľa mňa toto bude kvalitný extrakt z grepových jadierok, je to dobrá firma, aj keď mám od nej kúpené iné produkty (éterický levanduľový olej), som spokojný:
http://www.nobilis-tilia.eu/nte0123.htm … rd=extrakt

Ináč negatívnych komentárov k novej formule GSE pribúda.
http://www.amazon.com/NutriBiotic-Grape … ewpoints=0

Naposledy upravil: graupel (2013-02-18 20:13:58)



134

Re: GSE-ktoré je účinné?

ja som tiež pridala negatívny komentár priamo na iherb k výrobku. nebola som prvá... dúfam, že sťažujúcich sa bude čo najviac.



135

Re: GSE-ktoré je účinné?

Graupel, je to len vytazok, lebo ucinnost je tam uvedena pri 0.1%=1000 ppm. A ed sa pozries na ucinok citricidalu, povodneho, tam hovoria o ovela nizsich koncentaciach ako ucinnych,
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
Na stafylokoky 2 az 6 ppm, na streptokoky 20 az 60 ppm atd.
Takze v tom je to patentovane posilnenie vytazku z grapefruitovych jadierok.



136

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG, bez ohľadu na to či je tento článok pravdivý, alebo nie, zrejme si FDA vytvorila nejakú zámienku, že syntetické GSE je škodlivé, opľula ho a bez dôkazov škodlivosti klepla NutriBiotic-u po prstoch, ja si to takto vysvetľujem.
http://www.livestrong.com/article/14160 … t-dangers/

Naposledy upravil: graupel (2013-02-18 21:14:59)



137

Re: GSE-ktoré je účinné?

To uz je stara zalezitost, ale to v roku 2001 nebol dostatocny dokaz a kedze nikto iny nenasiel ziadnu zamienku\ skodlivosti, tak sa to v USA nepodarilo zakazat. Ale v inych krajinach, napr v skandinavskych to jednoducho zatrhli, tam maju zdravotne autority vyssie prava a netreba im ziadny dokaz na zakazy.
Citricidal je samozrejme umely patentovany produkt, kde vytazok z jadierok chemicky aktivovali na ovela vyssiu ucinnost.A tak to nie je potravinovy doplnok v plnom slova zmysle a ako liek to nebolo nikdy schvalene, lebo to je prilis drahy spas v USA, trva to vyse 10 rokov a cena za to je vyse 850 milion dolarov, takze sa do toho nikto samozrejme nehrnul.
Vyrok FDA je verejna zalezitost, tj ak by to FDA spravila, tak to musi byt aj zistitelne cez internet. Takze ked NutriBiotic boli nejak prinuteni z toho odstupit, jedna sa o akciu pod stolom, nie verejne oficialne FDA.



138

Re: GSE-ktoré je účinné?

Našiel som slovenskú stránku, kde predávajú CITRICIDAL od BioChem-u, ale aj od NutriBiotic (viď. menu vľavo). Pred kúpou by asi bolo potrebné sa informovať u predajcu či majú k dispozícii ešte staré formuly (horké).
http://www.biozdravie.sk/index1.html



139

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ja som si odtiaľ objednala ešte začiatkom januára GSE Maximum Tekutý koncentrát, ale doteraz mi ešte neprišiel



140

Re: GSE-ktoré je účinné?

RNG napísal(a):

To uz je stara zalezitost, ale to v roku 2001 nebol dostatocny dokaz a kedze nikto iny nenasiel ziadnu zamienku\ skodlivosti, tak sa to v USA nepodarilo zakazat. Ale v inych krajinach, napr v skandinavskych to jednoducho zatrhli, tam maju zdravotne autority vyssie prava a netreba im ziadny dokaz na zakazy.
Citricidal je samozrejme umely patentovany produkt, kde vytazok z jadierok chemicky aktivovali na ovela vyssiu ucinnost.A tak to nie je potravinovy doplnok v plnom slova zmysle a ako liek to nebolo nikdy schvalene, lebo to je prilis drahy spas v USA, trva to vyse 10 rokov a cena za to je vyse 850 milion dolarov, takze sa do toho nikto samozrejme nehrnul.
Vyrok FDA je verejna zalezitost, tj ak by to FDA spravila, tak to musi byt aj zistitelne cez internet. Takze ked NutriBiotic boli nejak prinuteni z toho odstupit, jedna sa o akciu pod stolom, nie verejne oficialne FDA.


hmm

Naposledy upravil: lenkaple (2013-02-21 12:54:05)



141

Re: GSE-ktoré je účinné?

Neviete niekto, ci tenta CITRICIDAL je ten povodny? Ak ano, tak by sme sa mozno mohli viaceri dat dokopy, objednat a zdielat naklady na dopravu.
http://www.gaines.com/store/Biochem/EM-CITLQinfo.html

Martin



142

Re: GSE-ktoré je účinné?

sad

Naposledy upravil: lenkaple (2013-02-20 14:02:03)



143

Re: GSE-ktoré je účinné?

Zialbohu este stale neviem na ten citricidal odpoved.
Celkove obieha momentalne pliaga, kombinacia roznych virusov a mikrobov, lebo aj mna to chytilo uz 3 krat a keby som sa nebranil vyustilo by to do horuciek.



144

Re: GSE-ktoré je účinné?

Ja som si tiez objednala citricidal z tejto stranky http://www.liecivemasti.com/products/ci … pky-45-ml/
Dnes mi prisiel a je horky a drazdivy, tak ako povodne GSE, vyskusam ci bude ucinkovat a neskor dam vediet. V zlozeni je uvedeny obsah Citricidalu (TM) 34%. Je mozne aby mala znacka Citricidal rozne zlozenie od roznych vyrobcov? Predsa musi existovat nejaka patentova ochrana.



145

Re: GSE-ktoré je účinné?

Patentova ochrana plati len 16 rokov  a citricidal dostal patent v roku 1982.Takze jedine, co je dosial chranene je meno=trademark,( ta znacka  TM v kruzku ).



146

Re: GSE-ktoré je účinné?

Takze ani trademark nie je zarukou nezmeneneho obsahu? Ten citricidal (tm) ktory mi dnes dosiel ma na obale uvedene ze je vyrobeny v USA / Velkej britanii. smile



147

Re: GSE-ktoré je účinné?

Trade mark =ochranna znamka nezarucuje obsah, ale len meno vyrobku.
Drzim palce , aby to bol povodny citricidal!!!



148

Re: GSE-ktoré je účinné?

Inak na Amazone kupis flasku Citricidal 100ml za £11,40..je to o nieco lacnejsie ako ten 45mililitrovy..:-)


P.S.  RNG prosim ta porad nieco ten moj syn ma uz dva mesiace po operacii ucha a to operovane ucho citi este stale strpnute...a ked sa ustipne na tej strane tak vravi ze to akosi inak citi,,to bude nervom,,co by mu na to mohlo dobre zabrat a dat do normalu?Vdaka za odpoved....

Naposledy upravil: Sisa 24 (2013-02-21 00:07:15)



149

Re: GSE-ktoré je účinné?

Na regeneraciu nervovych obalov treba omega 3 olej DHA. Ten najdes v rybacich olejoch, krill oleji alebo najnovsie je na terhu calamarine, ktory ho obsahuje kopu. Ucinna davka je az 1 gram.
Ak je to z nejakej krvnej zrazeniny, pooperacne, davaj mu nattokinazu, 3 x 2000 FU, ta postupne rozpusti zablokovane cievky.



150

Re: GSE-ktoré je účinné?

Poslels mi prosim nejaky dobry link na ten calamarine???Dakujem vopred..:-)