1

Téma: 2-tyždnová očista od kyseliny

Ahoj rng, spravil som si novy nick , lebo teraz začinam od znova a všetko predtym neham tak a rozhodol som sa bojovať takto........ sme si pisali najprv o tej kandide , potom kyseline askrobovej a prekyslenia organizmu nasledneho unavenia celotyždnoveho , nesustredenosti , stresu depresie......
dnes som všetko zahodil za hlavu a rozhodol som sa bojovať zo stravou..... podla teba je prospešna dvojtyždnova takato kura zamerana na jedlo hlavne zasadite lahko stravitelne a prevažne so surovej stravy..ozaj potrebujem byť do dvoch tyždnov fit.......
chcem sa ta spytať či:
1. rano na lačno citronova šťava z olivovym olejom pôsobí zasadito
2. či ryža natural je zasadita
3. a cele dva tyždne planujem jesť najma ryžu natural, pohanku, zemiaky, zelenina /brokolica, paradajky, paprika, redkovka, mrkva , cesnak cibula/ bylinkové čaje , zelene čaje , rooibos..... plus tieto doplnky..... kokosak, oregano , psyllium, probiotika, enzymi super now, vapnik, magne b 6 , ester c , zincforac, selen, 

bude to ok? je všetko zasadite? neviem či to je zrovna viralny utok alebo oslabenie organizmu.....čo i len mala zmena ma posunie do predu..........dufam



2

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

Neviem ako chces bojovat proti kvasinkam, ked ich chces krmit skrobovinami!
Ty nemas ziadny problem s kyslym telom,aspn tvoje ph to nepotvrdzuje nijak

Ale podporujem tu dietu plnu zeleniny, len tam nevidim nikde zdroj bielkovin, tj silny zdroj, ako maso, ryby, vajcia atd, aspon trochu, inac si oslabis telo a znemoznis regeneraciu
Tymto sa vyhybas len ked si chces odkyslit telo, co v tvojom pripaden NIE JE  PROBLEM!!!.
Naozaj  kysle telo cita pod ph6 v slinach a moci!!!!



3

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

rng tak ale ide o to ...že mi už tyžden nechutí jesť , ozaj neviem o čo ide ...som malatny unaveny nesustredeny a ked ma zachvati stres tak sa bojim aby som neodpadol....tlak mam nizky......     určite mam podraždeny žaludok lebo mi proste nechuti jesť ..a neviem či teda tou kyselinou askrobovou alebo čim............. jednoznačne idem bojovať so stravou a tvojimi radami a doplnkami. ......... potrebujem silu....každa rada ma posunie do predu.............. chcem sa spytať či jednodovy detox na baze zeleniny mi teraz prospeje alebo nie...........a dalši problem je že mi tlčie cele telo.... /možno to pulzovanie pri spankoch na hlave je o čosi menej intenzívnejšie/ ale napr pod rebrom mi teraz začalo niečo biť....... vyzera to na boj organizmu alebo čo.



4

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

bojim sa že zo dna na den som si poškodil mozog, lebo proste zabudam veci, potrebujem aby si ma uistil o niektroych veciach či je možne takto /či už kvôli nejakej velkej intoxicite alebo neviem čoho/ si poškodiť zo dna na den takto zdravie.....alebo ozaj treba len čas.....ale ked ja vlastne už tyžden sa citim malatny predtym tyžden som bol akože nachladnuty a mal som asi 4 dnove liečenie megadavkami vit c....ved vieš kyselina askrobova:(((((



5

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

Symptomy, co popisujes su skor tetania, nez nejaky boj organizmu, tj nedostatok mineralov.
Hodne zeleniny ti , a kazdemu , velmi prispeje, ale aj tak by soim bral aspon nejake enzymi a kyseliny, lebo nie doplnky, ale spravne stravena strava maju byt hlavnym zdrojom zivin, tj aj mineralov, jen schodok sa moze doplnit, alebo pripadne docasne brat na urychlenie hojenia a regeneracie tela po roznych mikrobialnych utokoch.

Ked telo bojuje, mas horucky, zapalove procesy,rozne ine symptomy, nie len slabost a tetanicke(mineralove) nedostatky.

Inac mal by si zaujat iny, optimisticky pristup k sebe, lebo stress a prilisne strachovanie sa o seba posobia na telo  v konecnom dosledku velmi negativne.
Skus zobrat vitaminovu zmes Stress B, to casto pomoze na take situacie.
Alebo SJW, ako berie moja zena, ked sa citi, ako keby mala vyskocit z koze alebo v depresii. Samozrejme to sa berie len obcas, narazovo, to zvysuje hladinu neurotransmiteru serotoninu, ktory sa v strese spotrebuva vo vacsich mnozstvach , nez telo produkuje a to vedie k dusevnym a nervovym problemom.
Takze raz-dva krat za mesiac, ked ocakava nejaky stress alebo privela spolocnosti si zoberie dopredu 3 kapsulky SWJ na ukludnenie a to posobi asi 8 az 10 hodin, nastartuje asi 2 hodiny po brani.
Dokonca aj ja som to uz parkrat zobral, ked ma zakaznik priviedol do zurivosti hlupymi navrhmi..
Stress B tiez beriem obcas, hlavne v poslednom case, ked taham aj vyse 12 hodin denne,a to uz na stareho cloveka, ako ja , je davno privela.



6

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

a čo je to vlastne tetania....da sa to dostať takpovediac zodna na den......predtym som bol cely ok.....aj tlak som mal v poriadku....... tiež si myslim že mam malo mineralov......... existuje niečo ako akutny pripad.............. da sa z toho dostať? alebo čo mam robiť???



7

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

a nemôže to byť nejake poškodenie ked aj ten žaludok nechce nejak prijimať potravu? to hadam nemam tetaniuuuu:((((



8

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

Tetania nie je choroba, je to len prejav nedostatku mineralov, ked nervy nevedia dobre vodit signaly(mineraly vlastne ich iony su vodice) alebo nedostatky v neurotransmiteroch v mozgu. Je to casto len velmi docasny stav.
Okamzite sa z toho da dostat doplnkom mineralov, ale dlhodobo by tie mineraly mali prichadzat z potravy a preto treba adresovat napravenie travenia az pokial sa poskodeny zaludok a creva nezregeneruju.
Ja napr ako stary clovek uz nemozem dufat, ze sa mi vyrobi dost kyselin a enzymov v tele, tak si ich doplnujem kazdodenne vo forme surovej zeleniny a doplnkov, specificky vyrobenych s vysokym obsahom enzymov.
Nechutenstvo a malatnost je problem aj vyzivy a travenia, preto ti odporucam prostriedky na zlepsenie travenia v prvom rade.
Samozrejme doplnky to urychlia, ale su trvalym riesenim len pre ludi s oslabenym traviacim procesom(vek, potravinove alergie, naduvanie....)

Naposledy upravil: RNG (2010-08-06 19:46:47)



9

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

rng a toto mi nepomôže? Mineraly Bone essentials                                                                                                                                 a čo znamena okamžite cca kolko to môže trvať pri mne navrat mineralov cca?

a o ktore minerali sa jedna..... môžem teda viac ako 50 mg zinku denne?
vôbec nemam šajnu koho kolko čo treba



10

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

a travenie si dam do poriadku probiotikami? či s čim ..aloe? psyllium? enzymi



11

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

Aloe hoji zaludok a creva.
Inac pozri na  http://rng.nazory.eu/travenie



12

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

rng a prosimťa porad mi ako čo najrychlejšie doplniť minerali...da sa to? ...... chcem pomôcť so stravou k tomu a samozrejme doplnkymi.......len neviem či tie mineraly bone essentials su vhodne .....alebo kolko čoho....prosimťa porad mi či nejake masivne davky su vhodne a hlavne aky pomer dôležitych mineralov denne mam vo forme doplnkov konzumovať



13

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

a čo by si mi radil teraz robiť? nechuti mi jesť , citim zvýšenu unavu / asi nedostatok mineralov / a neviem sa sustrediť........... snažim sa myslieť poztitivne preto aj tento den sa mi zda krajší .  ale ozaj sa potrebujem dať do poriadku... mam enzymi mam probiotika psyllium mam chlorelu ale planujem objednať nejaku zelenu zmes a dva tyždne si odmorovať telo...... bude dobre?



14

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

Kvalitna zelena zmes je napr
http://www.puritan.com/green-food-057/l … ?NewPage=1
Ja ju pouziva uz nejaky cas, samozrejme velmi nepravidelne,raz dva krat do tyzdna, do joghurtu
Obsahuje aj rozne riasy, aj mlade tracy aj niektore byliny a dokonca probiotika v mensom mnozstve.
To je naozaj ako by som to nazval superjedlo zlozenim, teda ked clovek potrebuje okrem normalnej potravy nieco extra na posilnenie a detoxifikaciu.



15

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

a tie mineraly aké a kolko treba doplniť na urychlenie doplnenia tej tetanie .....



16

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

2 x 2 kapsule napr z tohoto
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/ItemDetail?n=0



17

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

ano mas pravdu! musim dať do poriadku travenie a nasledne doplniť minerali, vieš mi poradiť ako čo najúčinejšie a najrychlejšie?   predtym ako vravim som nemal najmenšie problemy s travením. da sa dostať z toho za cca 2 tyždne ...budem použivať  http://www.swansonvitamins.com/NWF098/ItemDetail?n=0   , psyllium, probiotika,..................... plus oregano kokosak ester c chlorellu



18

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

a samozrejme objednam si toto http://www.swansonvitamins.com/SWC037/ItemDetail?n=0



19

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

OK



20

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

to ok môžem brať tak že sa da do dvoch tyždnov niečo stym spraviť? chcem sa tento pripravok http://www.swansonvitamins.com/NWF098/ItemDetail?n=0 obsahuje aj kyseliny či len enzymi? lebo čital som že si pisal že jedno bez druheho nie je možné napraviť travenie.....čiže probiotika mam, psyllium tiež, a toto su aj kyseliny a enzymi?

a druha otazka môže byť nizky tlak /predtym som maval normalny/ dôvod nedostatku tych mineralov ktore potrebujem doplniť? čiže tieto pomôžu? http://www.swansonvitamins.com/SWC037/ItemDetail?n=0



21

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

Kyseliny su kyseliny, enzymy su enzymy, vlakniny su vlakniny a probiotika su uzitocne bakterie v crevach.To vsetko potrebujes na normalne travenie a chod tela a ked z hociktoreho  nemas dost, mas problemy. Vtedy si je dobre chybajuce doplnit.
NOW Super Enzymes obsahuju aj trochu kyseliny aj plno enzymov.
Na rychle doplnenie mineralov je zmes Bone Essentials zo Swansonu velmi dobra.



22

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

ok tak mineraly si doplnim z bone essentials...... a now super enzymes mi budu stačiť? či radšej aj hclbetain? ........... a chcem sa spytať čo mam teraz jesť ak mam podraždeny žaludok...či mam aj maso jesť alebo nejaku dietu nariadiť......a ta čierna stolica nemôže byť kvôli vyplavovaniu sa žlče?



23

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

Zlc zafarbi stolicu na tmavohnedo, hlavne ked sa jedlo zdrziava v crevach dlho,  nie celkom cierno, na to by si musel byt zapeceny vyse 5 dni.
Na podrazdeny zaludok treba mensie davky castejsie a podla moznosti lahkostravitelne jedla.Ale neviem, z coho by si mal ten zaludok podrazdeny, leda ak poskodenie virusom.
Na podrazdeny zaludok je najlepsie brat DGL, 2 tabletky rozzut pred jedlom.
To pomaha vyhojit aj vredy na zaludku a krvacanie(lesions) v crevach. Nie ze by som hovoril, ze to mas, ale keby si to mal....



24

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

a čo ak som bol zapečeny peť dní. lebo aj tolko mi nechutilo jesť cca.....do teraz............... to nie je alternativa?



25

Re: 2-tyždnová očista od kyseliny

Ak si bol zapeceny 5 dni a zlc sa ti cely cas vylucovala, stolica je velmi tmava, skoro cierna.
Ale akonakle sa ta z tela dostane von, dalsia uz nema byt viac nez tmavohneda.Pokial totiz nie je zafarbena od zeleza alebo jediel obsahujuce vela zeleza, nuz a tiez moze byt z krvacania, ako som uz bol naznacil.
Clovek ma jest bez ohlkadu na to, ci mu chuti alebo nie, tak isto pit, hlavne ked je telo napadnute nejakymi mikrobami. Ked nejes, velmi sa oslabis a to je pre telo skodlive.