Téma: Lecithin

Pán RNG, prosim Vás o radu. Kúpila som si JAMIESON LECITÍN 1200 mg cps 1x120 ks a chcem vedieť, či je  kvalitný.
Ďakujem.



2

Re: Lecithin

Pridrahy a primalo.  Jamieson produkty su slabe a drahe, pretlacane cez lekarne.
Na doplnky pozeraj na doplnkove obchody
Pozri na dobry a lacny slovensky
http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny
Tam maju aj inulin, vybornu a lacnu mikrovlakninu



3

Re: Lecithin

Niekde som citala, ze sylimarin je dobre brat s lecitinom. Lecitin beriem 2xtyzd. po 1velkej polievkovej lyzici v zel.polievke tak, ako doporucujete. Ten sylimarin treba brat iba v tie  dni, sucasne s lecitinom, alebo nepretrzite kazdy den? Dakujem.



4

Re: Lecithin

Sylimarin zvysuje tok zlci a posobi regeneracne na pecen.
Niekto si potrebuje regenerovat pecen, takze ho berie dlhodobo. Ini ho pouzivaju len kratkodobo, v protokole dr Berksona, na odmorenie pecene. Samozrejme pri zvysenom toku zlce ju treba nasat do mikrovlaknin a vyniest z tela aj so zamorenim v nej, inac sa to cele reabsorbuje spat do krvi, a nic sa nedosiahlo, ziadne odmorenie tela/pecene.



5

Re: Lecithin

Pomaha pri tom "upratovani zvyseneho toku zlce" okrem vyssie spomenuteho aj zvysena konzumacia vlakniny, napr. ovsenych vlociek? Dakujem.



6

Re: Lecithin

Ovsenna vlaknina obsahuje cast mikrovlaknin, cast betaglukanov(1,4) a cast hrubej vlakniny. Kazdy celozrnny vyrobok je lepsi, ako jemne muky, ktore mikrovlakniny neobsahuju.
Samozrejme vlakniny absorbuju cast zlci a v nej roznych latok (toxiny, splodiny, tuky cholesteroly) a vynesu ju z tela, cim sa telo odmori.



7

Re: Lecithin

Dakujem, tak som si to myslela, len som si nebola celkom ista. Este by som sa chcela spytat, ten inulin sa ma ako pouzivat? Denne, alebo ako lecitin? Ake je vhodne davkovanie?



8

Re: Lecithin

Inulin potrebujes ako sucast kazdodennych vlaknin/mikropvlaknin , ja si ho davam  lyzicku  az dve do vody na pitie, co pijem cely den. Spolu s arabinogalaktanom(ina mikrovlaknina) praskovym esterom C s bioflavonoidmi a pridavam si tam aj MSM, kedze mam dost problemy s klbami(pokrocily vek)
Mikrovlakniny potrebujes kazdodenne, na cistenie criev, absorbciu roznych neziaducich latok a vyzivu probiotik.



9

Re: Lecithin

Vdaka.



10

Re: Lecithin

OK



11

Re: Lecithin

A je lepsi sojovy ci slnecnicovy lecitin? Kedze sojove vyrobky neodporucate, tak som na pochybach. A ak chcem pridat ten lecitin napr do polievky, nesmie byt robena so ziadnym tukom ano? Lebo beztukovu polievku prakticky nevarim. Varim s kokosovym olejom. Ako je potom dobre konzumovat ten lecitin?



12

Re: Lecithin

Nuz ked lecitin nasytis tukom uz pri vareni, nemoze ti cistit cievy od tukov. Zeleninova polievka nevyzaduje extra tuk.
Lecitin zo soje moze obsahovat fytohormony, aj ked v malom mnozstve v porovnani s inymi sojovymi vyrobkami. Preto odporucam skor slnecnicovy lecitin, ktory neobsahuje ziadne fytohormonalne latky.
Ale dlhe roky som bral sojovy, 95% a asi mi nijak neuskodil.
Lecitinovy prasok si mozes davat do cohokolvek, trebars aj posypat salaty alebo davat do jogurtu(nizkotucny)



13

Re: Lecithin

Dobrý deň.
Naďabila som na tekutý slnečnicový lecitín od NOW http://www.iherb.com/Now-Foods-Sunflowe … 3-ml/56886
Neviem sa rozhodnúť či ten od NOW alebo  práškový z firmy Vemica. Vedeli by ste mi poradiť, ktorý z nich je výhodnejší prípadne lepší?
Ďakujem.
Laura smile

Naposledy upravil: Laura (2014-05-14 18:41:06)



14

Re: Lecithin

V popise toho tekuteho to sice nepisu, ale skoro polovica vahy toho produktu su tuky a nie lecitin. TPozri na zlozenie, kde uvadzaju 5 gramov plus 3 gramy tukov na 15 ml davku.
Lecitin uz nasyteny tukom nemoze dalsie tuky rozpustat.
Preto zasadne radim cisty lecitin, bez olejov a tukov, tj praskovy alebo granulat, bez ohladu na znacku.
Vemica ma dobry sojovy a este lepsi slnecnicovy.



15

Re: Lecithin

Ďakujem za radu. Objednám ten od Vemici.:)
Laura



16

Re: Lecithin

OK



17

Re: Lecithin

Dobrý den,praškový sojový lecitín pre 20kg dieťa treba akú dávku?pre dospelého 1až 2 polievkové lyžice za týžden a pre dieťa menej?



18

Re: Lecithin

Nuz podla vahy staci kavova lyzicka raz za tyzden.
Ale moja zena to pridava najma do zeleninovych polievok a tak to dostane kazdy z nas.



19

Re: Lecithin

Ďakujem.



20

Re: Lecithin

OK



21

Re: Lecithin

Ahoj RNG.
Prosim, mohol by si sa vyjadrit k Lecitinu z DM vo forme granul? Cenu ma dobru, 5 eur, 300g. Je to sojovy lecitin.
Hlavne, ci ide o ten nasyteny tukmi, co uz nic nerozpusta, alebo je to ten dobry, co este nieje nasyteny tukmi, a teda sa da pouzivat na rozpustanie tukov v tele.
Diky.



22

Re: Lecithin

Samozrejme granulat alebo prasok je cisty, tukami nenasyteny lecitin.



23

Re: Lecithin

Na etikete som pozeral, a su tam uvedene nejake tuky. Je to v poriadku?
http://www.dm.de/de_homepage/dasgesunde … pseln.html
Ked kliknes na "Nahwerte", vyskoci ti zlozenie na 100g. Na 100g to obsahuje 84g tuku. Je to v poriadku?



24

Re: Lecithin

To je dost nezrozumitelne napisane, lebo lecitin samotny sa sklada z roznych tukov a cholinov.
Pozri na
http://www.encyclopedia.com/topic/Lecithin.aspx
Ked hovorim o cistom lecitine, myslim praskovy a nie rozpusteny v tukoch.



25

Re: Lecithin

To je v pohode, len mi povedz, ci je porovnatelny s tym z vemici. Viem, ze je sojovy, ale snad by tam nemali byt tie skodlive bielkoviny? (Otazne je len, ci je to z NON-GMO)
Co sa tyka ceny, je uplne super.

Naposledy upravil: Xion (2014-12-14 17:27:04)



26

Re: Lecithin

Vemica tvrsi, ze ich lecitin nie je vytazovany z GMO soje.
Ale ja osobne pouzivam aj tak slnecnicovy lecitin, lebo soja, aj geneticky nemanipulovana  obsahuje prohormonalne latky a je goitrogen.



27

Re: Lecithin

Ahoj RNG, niektore vitaminy ako A, D, K a E sa lepsie vstrebavaju spolu s tukom. Takisto aj Q10.
Chcem sa opytat, ked to davam na ranajky napriklad k dvom bananom, ze ci staci k tym bananom pridat lecitin. Teda ci sa to rozpusti aj v tom tuku, co je v lecitine. A ci lecitin nejak pomaha s vyuzitelnostou tychto vitaminov.
Totiz, tuk k ovociu mi nejak nejde a rano jem vacsinou len ovocie.
Ide teda pouzit aj lecitin? Zobral by som k tomu napriklad jednu kapsulu 1200mg lecitinu. Staci to?

Este sa chcem opytat, ci sylimarin a lecitin nejak spolu ucinkuju, ked sa beru spolu. Diky.



28

Re: Lecithin

Nuz lecitin  je zlozeny z rpznychu foriem tukov,  tj pomoze absorbovat aj tukorozpustne vitaminy.
Sylimarin zvysuje tok zlci, tj aj vylucovanie napr cholesterolov.
Lecitin rozpusta/emulzifikuje tuky aj niektore  tukovobielkovinne zluceniny v tele tj aj v peceni,  takze viacmenej spolupracuju v tele.



29

Re: Lecithin

cital som, ze najlepsie je zobrat omega-3 mastne kyseliny, a kyselinu gama-linolenovu, ze tieto zvysuju ucinnost antioxidantov. Jedna sa o betakaroten, vitamin E, koenzym Q a ALA. Ze k tymto sa doporucuje omega-3, najlepsie rybi tuk a ta gama-linolenova. Cital som to v jednej knihe o doplnkoch. Tam bral vsetky tie veci, spolu s vitaminom C, selenom a zinkom, a k tomu doporucoval zhltnut jednu tabletku s rybim tukom a jednu tabletku gama-linoleovej kyseliny, ze tak su vsetky tie anti-oxidanty ucinnejsie.
Tak mozno bude tieto dve tabletky lepsie zobrat, nez lecitin. K tomu ovociu.
Potom ma este napadlo trochu chia semienok. Tie obsahuju ale omega-3 nie vo forme DHA a EPA ale A-LA. Mozno to uz nebude fungovat, mozno to funguje len s DHA  a EPA tento trik.
V kazdom pripade C dokaze regenerovat E, a ALA dokaze regenerovat C aj E. Takisto Q10 je antioxidant, aj betakaroten. Ten zase dobre ucinkuje s lypokenom, co je tiez velmi silny antioxidant. A este pyknogenol vychvaluje, ze ten antioxidant tiez dokaze regenerovat vitamin C. Cize ten vitamin C, co sa k tomu vezme, je vlastne regenerovany ALA aj pyknogenolom, takze vzrasta jeho ucinnost a takisto aj vitaminu E

Naposledy upravil: Xion (2014-12-23 22:51:39)



30

Re: Lecithin

Nyz tukorozpustne doplnky je lepsie brat s tukmi a kedze mame omega 3 malo, tak si to musime niekedy doplnat.
Lecitin je nevyhnutna zovina pre mozog, kde tvcori az 30% suchej vahy. Ked tu odporucam lecitin, tak je to hlavne z dovodu cistenie ciev, lebo az 50% ludi zomiera na nasledky zapchatych ciev.



31

Re: Lecithin

ale tam nejde o to, ze sa to bere s tukmi, ale ze specialne tie omega-3 a gla, este zvysuju ucinnost antioxidantov. Teda, ked to zoberies s inym tukom, tak to nebude az tak ucinne, ako ked to zoberies s omega-3. A staci male mnozstvo (ved kolko sa uz vojde do 1 kapsuly), co je vyhodne, ze netreba si toho tuku davat vela.
Podla mna ked uz niekto plati tolko za antioxidanty, a dava si namahy vsetky ich pohltat, tak by bolo nerozumne nepridat tam tie omega-3, ked to este zdvihne ucinnost.

Naposledy upravil: Xion (2014-12-23 22:53:56)



32

Re: Lecithin

Od dnes je  mozne zasluhou jedneho citatela tohto fora  zakupit slnecnicovy lecitin v prasku vo Vemice v 2 kg baleni za cenu 60 EUR, cim usetrite cca 44 EUR.
Tu je link na Gastro balenie :http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny-slnecnicove/slnecnicovy-lecitin-v-prasku-gastro-balenie-83



33

Re: Lecithin

OK.