1

Téma: Spánok - mi chýba

Prajem pekný deň pán RNG,

pisal som uz uz viac krat ale ani raz ma nepadlo sa opytat na Vas nazor......

Ide oto,ze uz Viac ako 4roky mam problmy so spanim pamatam si casi ked som spal ako male babo az do rana... no lezne teraz je to horsie....

Ide oto ze kazdu jednu noc kazdu noc ! mam problem so spanim zaspin natvrdo tak mozno na 4 hodinky a potom sa budim az do sameho rana kazdu hodinku pol priblizne to je cca 5-8 krat zanoc....Velmi ma to trapi lebo niesom vyspaty nic !

Napriklad ak idem s priatelkou na ples,alebo na ladovu diskoteku a pridem domov niekedy rano o 2-3 tak uz sa vyspim duplom nic..... ale vobec nic zaspim tak maximalne na hodinku dva a potom so hre....

Uz ozaj neviem co mam robit skusal som vsetok: otvori okno cez noc, byt obleceny teplo,zjes jablko na vecer no ale nic nepomaha proste kadzu jednu noc nemozem spat stale sa budim 5 krat a najlepsie natom je ze o piatej rano som uz hore a uz nezaspim aj keby neviem co sad:(:(

Neviete mi prosim poradit ? sad(( velmi ma to trapi  spanok mi chyba



2

Re: Spánok - mi chýba

Pozri na temy
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
Mozna tam najdes odpoved ako na to.
A ked mas problemy s travenim pozri na temu travenie



3

Re: Spánok - mi chýba

dakujem za tieto temy,

prestudoval som si ich a chcel by som teda skusit ten MELATONIN konkretne tento

http://www.ilekharmonia.sk/zbozi/T06167 … mg-blistre

je tam pravde podobnost ze ak to budem brat teda ten 1 mesiac ze moj spanok sa moze upravit a vratit do stavu normalneho spanku bez nocneho budenia sa ? sad:(:(

Alebo ak to zaucinkuje ma to len docasny ucinok ?

Priznam sa ze mam obavy ci to vobec zaucinkuje skusal som uz vciat aj original tabletku na spanie ucinok ziaden ...... a to som ju bral este s vedomim ze to treba pekne vyspat no namna to nemalo vpliv

------------
Napriklad dnes ked som Vam pisal vcera vecer som spal presne 2 hodiny od 22.00 do 0.00
a do rana som bol hore len som sa prevaloval v posteli teraz ma boli hlava



4

Re: Spánok - mi chýba

Bolest hlavy sa dostavi niekedy, ked je v mozgu zaroven uspavajuci melatonin a zaroven zo stresu, kortizol a adrenalin, ktore budia.
Myslim ze sa potrebujes destresovat



5

Re: Spánok - mi chýba

Pekny den pan RNG,

vyskusal som dnes vecer MELATONIN ( 5mg ), neviem ci je potrebne to brat aspon tyzden aby sa preukazalo zlepsenie ale pocas dnesnej noci sa nic nezmenilo.Jedno co nastalo,ze som mal sen to uz ani neviem kedy naposledy sa mi snivalo,ale vsetko skoncilo po 3 hodinach spanku od 21.30 do 0:30 potom som sa uz prebudzal az do rana priblizne kazdu hodinu.

Mozno ze aj PC ma na moj spanok velky vplyv a riadator.Ja mam postel respektive hlavu hned vedla PC bedne cca 15 cm a zhruba cca 20cm radiator horuci od hlavy kedze je teraz zima.

Pisem to preto ci nemoze mat aj toto na nespavost nejaku ucinnost a taktiez aj WIFI siete kde ich celkom 7 ked dam vyhladat kolko wifi siete je v okoli.

Vopred dakujem za Vas nazor



6

Re: Spánok - mi chýba

Ak si citlivy na vysokofrwekvencne polia, vypni vsetko v izbe . A daj si podusku na druhu stranu postele, tak aby si mal hlavu prec od radiatora., Ked chces vyskusat vysokofrekvencne tienenie, zober su alobal a urob z neho ciapku na hlavu
Ak ti to bude pracovat, zozen si medenne tkaniny a usi z nich ciapku na spanie.

Ale myslim si osobne , ze je to u teba ciste stres, lebo bolest hlavy je dost dobry indikator po zobrani melatoninu, ked ti stres zvysi hladinu adrenalinu a potlaci vplyv melatoninu.



7

Re: Spánok - mi chýba

Dakujem za Vas prispevok pan RNG,

viete ak sa mam priznat,  vravi mi to aj moja priatelka a ak sa nad tym vsetkym zamyslim mna mate pravdu o strese.Ten stres ja vnimam divne napriklad ak mame skusku v skole uz sa bojim ucitela a  sa aj trasiem, alebo ak ma niekto na nieco poziada ze to mam zariadit uz stresujem ako to zvladnem ci to zvladnem dobre.A to uz nevravim otom ze nezacal letny semester a uz sa priatelke vyplaseny zdoverujem ako to vsetko zvladnem sad

Lenze mna nikdy nenapadlo ze stres moze sposobovat aj to ze mam problem spat.
Keby som vedel ako prezivat rozne chvile bez stresu mozno by mi to aj pomohlo lepsie spat ako ste to napisal.

Skusil som si dokupit aj MAGNE B6 aby som znizil trosku nervozitost.



8

Re: Spánok - mi chýba

Stresy su rozne, su ludia co sa ich nevedia zbavit, preto som dal viacero moznych prostriedkov ako na to, tj nielen rozne doplnky, ale aj cvicenie. Mne napriklad robi velmi dobre cvicenie thai chi alebo hodinova prechadzka v lese.



9

Re: Spánok - mi chýba

Prepacte mi ak Vas uz otravujem mojim pisanim,ale.....

Proste dnesnu noc som opat prelezal v posteli pred spanim som si este vravel konecne sa dnes vyspim a vstanem az rano ! Dal som si Magne B6 a ten melatonin potom priamo pred spanim som vypil kako ako to vsade pisu ze je to dobre..... No lenze uz som hned pocitoval ze sa mi nechce spat....A takt som to prelezal az ro bozieho rana... Aj ked cca o tej piatej hodine som mal pocit ze moje telo chce spat ale ono to vobec neslo...Celu noc som si vravel uz zaspi zaspi chcem spat myslel som nato ze chcem spat a neslo to sad:(:(
A o siedmej rano ked som vstal z posteli uz nepocitujem ani unavu ze chcem spat vobec nic ako keby som spal.....

Zacinam mam pocit cim viac riesim moju nespavost oto horsia je dufam ze to nezajde az to takeho stadia ze noc uz nikdy nebudem spat co sie tie choroby....

Mam pocit ze by som mal ist k lekarovi ale viem ze mi stym nepomozu...sice ano pomozu daju mi nejaky HYPNOTIKA ale tie hluposti jest nebudem!Ja verim tomu ze ten problem toho vsetkeho je v mojej mysli no len neviem ako to napravit aby som uz spal je to tazke sad



10

Re: Spánok - mi chýba

Kakao je zle jedlo pred spankom, obsahuje povzbudzu juce latky ako cukor,  kofein a teobromin. Zly napad.  Adresujj destresovanie a nejedz tesne pred spanim ic stimulujuce, prave naopak, ukludnujuce.



11

Re: Spánok - mi chýba

Pan RNG,

ak by som Vas mohol poprosit skusili by ste mi navrhnut nieco ukludnujuce velmi rad to si to vyskuskam.

( Dnesna cize druha noc v poradi bez spanku ) Je to presne stres lebo sa mi poradilo asi 3x zaspat ale v momente som sa prebral.A teraz cez den ani necitim unavu nie je to divne ?



12

Re: Spánok - mi chýba

L - Tryptofan by mohol byt vhodny ?



13

Re: Spánok - mi chýba

Tryptophan je primarny zdroj polotovaru na serotonin. Ale ovela ucinnejsi je 5-HTP, ktory sa v tele meni na 5-HT=serotonin
http://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin



14

Re: Spánok - mi chýba

ja uz ozaj neviem co mam robit....

tyzden som nespal do riti uz som normalne podrazdeny celu noc sa snazim zaspat a sa to neda proste vkuse som hore tyzden bez spanku.....



15

Re: Spánok - mi chýba

Opakujem znova a znova, destresovat a cez den byt na silnom slnku, v noci v uplnej tme. Intenzivne cvicenie tiez niekomu pomaha.