1

Téma: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Viete mi, prosim, niekto poradit co robit? Objednavam odtial uz dlho a toto sa mi stalo poprvykrat. Objednala som teraz 2 baliky s odstupom 3-och dni a ten druhy uz mam doma od pondelka a ten, co som objednavala ako prvy - nedosiel. Bol od nich posielany 25.11.
Stalo sa vam nieco podobne? Ako ste to riesili, kedze je to asi posielane bez poistenia? Budu s tym nieco robit,ked tam napisem?
Dakujem vopred za odpoved.



2

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Z toho si nic nerob, mne bezne pride balik a o tyzden dalsi, ktory som objednaval o dva dni skor, ako doruceny.....treba pockat, on Ti pride. Viackrat som reklamoval v iherbe a vzdy mi odpisali, ze balik bol odoslany...on Ti pride, treba len cakat..



3

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Posta okolo sviatkov je extremne pretazena. Vsetko je v zmatku.Nic zvlastne.
Ja sa snazim okolo sviatkov neobjednavat. Este aj ludia sa divne spravaju v tom sviatkovom osiali.



4

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ano, mas pravdu. Si predstav, ani sme ho uz necakali, nakolko presiel pomaly mesiac od jeho odoslania z i-Herbu /posielali ho 25.11./, chcelisme objednat opat novy balik a stal sa zazrak. Presne den pred Vianocami -23.12. dosiel. Neverila som vlastnym ociam. Bol cely zdeformovany, popuceny, mokry. Ale bol. To je zaklad. Postar povedal, ze vela balikov zo zahranicia ide do Slovinska, ze si to vo svete mylia tieto dva staty...takze mozno aj tento putoval tam, ale musel podla toho, ako vyzeral prejst velky kus cesty.......



5

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ja som prave reklamoval dodavku materialu, ktoru som dal 8 decembra, je to z jedneho miestneho zdroja, material bol v zasobe a dosial neodisiel, je tam zrejme nejaka chyba v procese posielania....Inac mi to predavac slubil, ze odide nasledujuci den, a je to uz vyse 3 tyzdne..... A je to miestny zdroj, sotva 20 km odtialto....



6

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

959touareg mne sa stalo to iste, objednaval som z iHERB 27.11 a dlho nic, uz som sa s tym aj zmieril, ci vobec pride. Lebo uz sa mi stalo, ze balik prisiel aj po 3 tyzdnoch. Si predstav, ze teraz 28.12 ten balik prisiel aj s balikom, ktory som objednaval 15.12, takze uz je vsetko mozne pri dorucovani klasickou postou....



7

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

959touareg, dobrý večer. Ja som prvý krát objednávala z iherb 8.11 a do dnešného dňa som ho nedostala. Bola som sa pýtať na našej pošte v Petržalke, oni ma poslali na hlavnú poštu, ale nikto mi nevedel nič povedať. Dokonca z iherb mi napísali,že ako som spokojná s doplnkami čo som si objednala. Tak som odpísala, že som ich ešte nedostala. Napísali ,že balíček bol odoslaný je bez sledovania, určite sa niekde stratil už ani nečakám že príde, veď je to skoro 2 mesiace. Tak som sa tešila, až som sa dotešila.Ale chcem objednať z vitaminlife.com, tak dúfam že sa to podarí...



8

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Mozete mi  verit, ze sa baliky nestracaju na strane USA. Ja som objednal dosial uz vyse tisica e objednaviek a zatial mi kazda prisla, sice obcas nebol uplne spravny obsah, ale mi to po staznosti promptne napravili.
Toto je aj jeden z dovodov, preco Swanson nechce posielat baliky do Europy najlacnejsou postou, ale len takou, kde musi kazdy podpisat, cez ktoreho ruky balik prechadza.



9

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

treba počkať, boli sviatky, kedy majú aj desaťnásobok objednávok



10

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

tak musim sa podelit s vami o jeden mily sok, ktory som dnes zazila.
objednavala som balik z i-Herbu iba teraz v pondelok, 2.1.2012 a dnes rano 4.1.2012 mi ho postarka dala do ruk. skoro som odpadla. je to vobec  mozne? za necele 3 dni, sice dnesok by som ani nemala ratat mi prisiel z Ameriky. to je rekord. neskutocne.
a co je najviac prekvapujuce je fakt, ze cakam este na 2 baliky, ktore mi boli posielane od nas, zo Slovenska a to v sobotu 31.12.2011 a dodnes mi nedosli. co na to poviete?
ale nic nove pod slnkom, nemam slov na slovensku postu uz davno a najma na to, ako sa u nas kradne. tolko balikov mi nedoslo, co boli posielane v ramci Slovenska ako obycajna zasielka.....

Naposledy upravil: 959touareg (2012-01-04 16:34:03)



11

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Mne odoslali balík z Ameriky (nie iherb, iný obchod) 29.12 a došiel mi utorok doobeda, medzitým bol ale víkend.



12

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

no super,ta nasa posta sa moze hanbit. mala by si zobrat priklad z tej americkej , akou rychlostou oni dokazu poslat zasielku z druheho konca sveta......
vzdy mi z i-Herbu pridu baliky do tych 7 dni povacsine, akurat minule to bolo takmer mesiac, co sa mi niekam zatulal...ale prisiel nastastie
takze s ich  sluzbami som nanajvys spokojna

Naposledy upravil: 959touareg (2012-01-04 18:09:06)



13

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Neviete mi dat odpoved niekto, kto ste teraz objednavali z I-herbu? totizto nevidim tam uz pstovne 4 USD, najnizsia suma je 6USD aj pri kupe jedneho  doplnku. Zvysili cenu postovneho ?



14

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Zvysili na 6 pri objednavkach do 40 dolarov... Ak si objednas v hodnote nad 40 tak mas postovne za 4, co ale neodporucam pretoze mi teraz zastavili 2 balicky ktore mali hodnotu cca 42-45 dolarov a musel som platit DPH. Takze radsej si priplatit 2dolare za balik v hodnote cca 30dolarov ako potom doplacat 20% z ceny balika smile



15

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Neviem o akych objednavkach hovorite resp o akych mnozstvach balikov, ale ked si objednavate za vyssie sumy, t.j. viac balikov, oplati sa prepocitat si, ci nie je vyhodnejsie baliky nad 60 USD, aj ked zaplatite 6 USD postovne za balik a 20% DPH, pretoze ak objednate viac malych balickov za 4 USD sice ste oslobodeni od DPH, ale 4 USD musite zaplatit viackrat! Navyse nad 60 USD dostanete 5% zlavu navyse !!!
Ja som takto usetrila dost.

Naposledy upravil: Yannie (2012-01-29 18:00:28)



16

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

dakujem za objasnenie tomeasy. to ja si vzdy davam bacha, aby mi hodnota tovaru , teda odcitajuc postovne nepresiahla 22€. do tej sumy sa neplati DPH.
takze budem aj teraz kupovat do tych 22€ a teda postovne je uz vyssie o 2 UDS.



17

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Yannie napísal(a):

Neviem o akych objednavkach hovorite resp o akych mnozstvach balikov, ale ked si objednavate za vyssie sumy, t.j. viac balikov, oplati sa prepocitat si, ci nie je vyhodnejsie baliky nad 60 USD, aj ked zaplatite 6 USD postovne za balik a 20% DPH, pretoze ak objednate viac malych balickov za 4 USD sice ste oslobodeni od DPH, ale 4 USD musite zaplatit viackrat! Navyse nad 60 USD dostanete 5% zlavu navyse !!!
Ja som takto usetrila dost.

Trosku som to teraz prerataval a a vyslo mi ze lacnejsia bude ta moja moznost. Aj ked len o malo...
Uvediem priklad: Chcem si objednat tovar v hodnote 60$
Moznost 1. objednam si 2 baliky v hodnote 30$, neplatim DPH, platim postovne 2x6$, to je dokopy 72$
Moznost 2. objednam si 1 balik v hodnote   60$, platim DPH 20%, platim postovne 4$, mam 5% zlavu, to je dokopy 60-3$(zlava) + 4 + 12(dph) to je spolu 73$

Keby chcem balik v hodnote 80$(viac uz iba drahsou postou) tak tu uz to je horsie pretoze k mojim dvom za 40 by mohli pricitat DPH. Do noveho roku mi nezastavili ani jeden balik s hodnotou okolo  45$ ... A po novom hned 2 :-/ Asi to zacali viac kontrolovat... takze teraz sa budem snazit objednavat s hodnotou okolo tych 22€ teda 30$.

Len tolko som chcel povedat smile



18

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

tomeasy napísal(a):
Yannie napísal(a):

Neviem o akych objednavkach hovorite resp o akych mnozstvach balikov, ale ked si objednavate za vyssie sumy, t.j. viac balikov, oplati sa prepocitat si, ci nie je vyhodnejsie baliky nad 60 USD, aj ked zaplatite 6 USD postovne za balik a 20% DPH, pretoze ak objednate viac malych balickov za 4 USD sice ste oslobodeni od DPH, ale 4 USD musite zaplatit viackrat! Navyse nad 60 USD dostanete 5% zlavu navyse !!!
Ja som takto usetrila dost.

Trosku som to teraz prerataval a a vyslo mi ze lacnejsia bude ta moja moznost. Aj ked len o malo...
Uvediem priklad: Chcem si objednat tovar v hodnote 60$
Moznost 1. objednam si 2 baliky v hodnote 30$, neplatim DPH, platim postovne 2x6$, to je dokopy 72$
Moznost 2. objednam si 1 balik v hodnote   60$, platim DPH 20%, platim postovne 4$, mam 5% zlavu, to je dokopy 60-3$(zlava) + 4 + 12(dph) to je spolu 73$

Keby chcem balik v hodnote 80$(viac uz iba drahsou postou) tak tu uz to je horsie pretoze k mojim dvom za 40 by mohli pricitat DPH. Do noveho roku mi nezastavili ani jeden balik s hodnotou okolo  45$ ... A po novom hned 2 :-/ Asi to zacali viac kontrolovat... takze teraz sa budem snazit objednavat s hodnotou okolo tych 22€ teda 30$.

Len tolko som chcel povedat smile

Pardon, zabudla som napisat to najdolezitejsie :-) Casto je, ze colnica neodchyti baliky aj vo vacsej sume atym padom je to cisty zisk (t.j. platis iba raz 4 USD postovne, dostanes 3USD zlavu ale neplatis 20%DPH)
Ja som teraz napr. objednala 12 balikov v hodnote cca 60-70 USD a colnica mi z toho odchytila iba 6 ks!
Takze pri tych balikoch som platila 1 ks balik 4 USD, dostala som 5%zlavu, to vyslo priblize akokeby som to mala bez postovneho a nic ine. Pri 12 ks balikoch som usetrila 80 USD.

Naposledy upravil: Yannie (2012-01-29 18:57:21)



19

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Nech si kazdy jeden uzna za vhodne aku moznost si vyberie big_smile Niekto nepotrebuje veci za 80$...  niekto zas ano, niekto si nemoze dovolit za 80$ niekto ano... A balik je taktiez vahovo obmedzeny, niekedy som 1,8kg vycerpal uz pri 20$.... Uz to nechajme tak big_smile Mier big_smile



20

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Mne osobne tiez vyhovuje kupovat mensie baliky postupne. Naraz mi je to vela dat tolko peniazkov. Ale ako pises, to si musi kazdy sam uvazit, ako mu to vyhovuje a podla toho sa zariadit.



21

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Tomeasy nechapem, ja som dala len typ do plena, nesmerovala som moj prispevok tebe. Bezne si tu takto radime. Ak ty neobjednavas viac balikov naraz resp za vacsie sumy, je to na tebe, su taki, ktori ano. Verim ze niekomu moje informacie pomohli. Ak nie, o jeden prispevok viac.

Ja nepotrebujem nastolovat mier, pretoze ja nebojujem. Ani sa nehnevam :-)



22

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Momentálne ja som nejak nervózny z toho, že mi nedošiel ešte balík, ktorý som si objednal 6.10...ono nerobím si ilúzie, no väčšinou mi zhruba tak za dva týždne všetko došlo



23

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

ešte to má čas, najdlhšie to podľa mojich skúseností trvalo balíku z iherbu bez zadržania na colnici 21 dní



24

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

No dúfam, že to bude v poriadku...tiež ako mnohí sa snažím skôr objednávať menšie balíky za nižšiu sumu.



25

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Teraz ráno mi došiel balík, ktorý som si objednával 13.10., ale ten zo 6.10. ešte stále nedošiel...



26

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Obncas sa nieco aj strati. Preto Swanson posiela drahsou garantovanou postou.



27

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Podľa mňa ti príde, teraz aj môjmu jednému trvalo takmer 3 týždne kým dorazil.. iherb dosť spomalil, keď som objednával prvé razy, tak to chodilo tak do cca 10 dní vždy a teraz to takmer už pravidelne prevyšuje 2 týždne



28

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ahojte, podelim sa zo svojou skusenostou> vcera mi prisiel prvy balik co som objednaval z I-herbu, trvalo to necele dva tyzdne, obsah balika vsetko ok. Neplatil som ani DPH napriek tomu ze hodnota objednavky bola skoro 90USD, takze spokojnost.



29

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Memo1978, mal si stastie s neplatenim DPH. Mne dosiel balik z I-Herbu pred tyzdnom ,suma bola 60USD a DPH som platil. Ono to zavisi od stastia. Niekedy mam aj ja objednavku 70-80USD a neplatim. Teraz si moj balik odchytili.



30

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

959touareg,

ked si musel zaplatit DPH, isiel si na colnicu, alebo sa to plati na poste? aby som vedel do buducna, prave robim dalsiu objednavku, niektore pripravky hlavne ked su v akciach su na tom iherbe naozaj ze velmi vyhodne.Nie je to tak, ze colnici maju v databaze ze ako casto dostavas baliky z Usa a preto ti DPH dali? asi ked clovek u nich este registrovany nie je, dotal balik iba prvykrat, tak sa na DPH asi vykaslu..?



31

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ja objednavam uz roky odtial a malokedy som este platil DPH. Teraz ano a viem asi z akeho dovodu....bolo mi povedane, ze tesne pred Vianocami sa NIKDY neoplati objednavat,lebo vtedy na colnici odchytavaju takmer vsetky baliky. Asi chcu dohnat resty co mali pocas celeho roka. Ze pocas roka je to volnejsie, nesleduju to tak.
A ako sa plati DPH? No pride ti domov postou dopis z colnice, ze ti zadsrzali balik a mas bud osobne, alebo mailom im vydokladovat fakturu. Tam ti presne uvedu co im mas poslat, cislo faktury, kody atd. A kedze Bratislava je pre mna veeelmi daleko, prekopiroval som im fakturu-objednavku z PC a zaslal im to mailom. Asi do hodiny mi dosla od nich odpoved, ze to eviduju, daju colnikovi a poslu balik.  Do 3. dni sommal doma balik. Pri preberani balika somna poste zaplatil to DPH, teda 20% z ceny balika, co teraz u mna cinilo cca 11€



32

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

takze nikdy si z PC nevymaz tu fakturu, objednavku co ti pride na mail z I-herbu po objednani balicka. nikdy nevies, kedy ju budes musiet preposlat na colnicu.



33

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

ďakujem za info. Podla mna sa teraz oplati nakupovat, lebo iherb ma do 31.12. dopravu zadarmo a aj Euro je voci Usd relativne dost silne.:-)



34

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

niet za co.
ono aj ja som mal dopravu zadarmo, no kedze som mal smolu a platil DPH 11€ tak mi to vyslo akoby som platil postovne, pretoze inak by som si tu sumu 60 USD rozdelil do 2.balikov a posta jedneho je 6 USD, takze by ma to vyslo narovnoko. lebo zadarmo posta bola vtedy nad sumu tovaru 45 USD tusim. no nevadi, aspon viem, ze pred Vianocami uz nebudem radsej objednavat. sice balik mozu vymaknut aj hocikedy cez rok, no na Vianoce je to takmer iste. co viem zadrzali mnohym vtedy aj ked objednavali z inych firiem a rozne tovary.



35

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ahojte!

     Pridám ku Vám moje skúsenosti s platením DPH.  Nakoľko Má IHERB už dávnejšie poštovné nad 40 dol. zdarma, objednávam v tejto hodnote +- 5 dolárov. Nedá sa paušalizovať, kedy DPH zaplatíš, kedy nie. Ale podľa mojich skúseností, záleží od toho, kade zásielka ide.  Niekedy mám nálepku nemecko a prelepené Cargo, vtedy mám zásielku doručenú bez DPH. Raz mi ale tri takéto zásielky odchytila colná pošta Bratislava a poslali mi tri listy, podľa ktorých som im musela poslať kopie objednávok. O tri dni mi zásielky prišli poštou, doručovateľke som zaplatila vypočítané DPH. Napriek všetkému boli zásielky otvorené a prelepené, čiže kontrolované. Nestačilo im  moje doklady. Ked som objednávala zo Swansonu,  to bolo  do 150 eur aj s poštovným, tiež šla zásielka cez colnú poštu v Ba. Tí odo mna nechceli nič, zásielku prekontrolovali, prelepili a poslali s vypočítaným DPH  UPS, kde som poplatok zaplatila. Takže táto záležitosť ohladom DPH je nevypočítateľná. Ešte čakám jednu zásielku z Iherbu,  okolo 40 dolárov, dúfam, že v pondelok príde,   šťastie u mňa zotrvá a DPH mi nevyrúbu.



36

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ahojte, ja čakam na balik z Iherbu od 28.12.2012 a zatial nič preto sa Vas chcem spytať ci sa da nejako zistiť kde ten baliček je...?viem že to neni sledovane tou lacnou medzinárodnou prepravou, ale ked mi to colnici na Slovensku zadržali tak sa tam da nejako dovolat a spyýtať sa ci to nahodou nezadržali! Z iherbu mi napisali mail, že to bolo odoslane na Slovensko ale že to može trwat do 2 týždnov, ale už je to viac ako 2 týždne:D najvačsia chyba bola, že som to objednával cez sviatky:P ta objednavka bola okolo 50dolarov teda 36€ cca. zaleži mi na tých potrav. doplnkoch a chcel by som ich mat už doma tak preto sa pýtam co mam robit aby som sa k nim dopatral.
Ďakujem za odpovede.



37

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ahoj, doplnky objednavane  pocas sviatkov chodili s velkym oneskorenim. Mne asi po 3 tyzdnoch, kamaratovi cestoval skoro mesiac a to neboli ani zadrzane na colnici.



38

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Nuž Lukacs nie si sám, ani mne ešte nedošiel balík z IHERBU, objednaný 28.12.2012,  doplnky v hodnote 45 dolárov, čo je 34 eur.

Naposledy upravil: Zorana (2013-01-16 14:58:14)



39

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Mne prave prisiel balik odoslany 19 nov.2012 z IHERB a to byvam v Kanade ,je zbytocne im pisat pokial balik nema tracking number.



40

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Na to, aby si mal tracking number musis pouzivat drahsi servis, tj drahsie postovne.
Preto napr Swanson ma tak drahe postovne, lebo posiela poistene zasielky s tracking number. Podla slovenskeho prislovia   " za viac penazi viac muziky"

Naposledy upravil: RNG (2013-01-17 02:59:27)



41

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Takže mam čakat kym mi nepride...:D a može sa stat ze by mi ten baliček neprišiel..? ma niekto s tym už nejake skusenosti..?



42

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Bud trpezlivy, mne prisla zasielka z iHERB teraz 18.1. ktoru som obj. 27.12. Zasielky, co viem, skoro kazdemu meskali kvoli sviatkom..



43

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ako Lukacs? už  Ti prišla tá meškajúca zásielka z IHErbu? Mne prišli dnes  tri. Tá meškajúca z 28.12. a dve , ktoré som objednávala 13.1. a 14.1. 2013. Tá z 28. 12. bola 45 dolárová, prišla bez poplatku, tie dve sú  v sume 22 eur, preto prišli tak skoro. Už som pokojná, mala som dosť obavy, či mi vôbec príde. Zatiaľ, sa mi to nestalo, ale vždy je prvý raz.

Naposledy upravil: Zorana (2013-01-22 12:54:08)



44

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

hej hej Zorana, akurat som sem chcel pisat, ze mi dneska prisiel ten balicek. takze ozaj to chcelo len trpezlivost a clovek sa dočka...takže pohoda...:D



45

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

tak nie je celkom pravda, ze za viac penazi viac muziky. swanson mi odoslal balik 7.1. a dodnes ho nemam, ani oznamenie.



46

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Zuzinka, ten balík Ti držia na Slovensku colníci alebo bratislavská colná pošta. Mne zo Swansonu v novembri prišiel balíček za 10 dní. Zadržala ho l bratislavská  colná  pošta, kde mi ho otvorili, prezreli, zalepili a bez  toho, žeby ma kontaktovali kvoli nejakým dokladom, kurierom odoslali. Jemu som zaplatila patričné DPH a bolo.



47

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

ano, aj mne to tak minule poslali. ale prislo to cca o 10 dni, urcite to bolo do 2 tyzdnov. a inak ten tracking link tam akosi nefunguje a kedze neviem, akym kurierom to posielaju, neviem to cislo pouzit.



48

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

To číslo nefungovalo ani mne. Chcela som vedieť, ako sa s mojim balíkom nakladá, ale nedalo sa. Prvý krát som si objednávala balík z IHERBU v o vyššej sume, takže  aj poštovné bolo vyššie a balík šiel DHL. Tak to som ho mohla kontrolovať od prvého dňa, ako prišiel na Slovensko. S tým balíkom boli peripetie, vštko možné som colníkom prefocovala a držali ho tam 2 týždne. Z A meriky prišiel na Slovensko za dva dni a doručený bol za 14.dní



49

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Najlacnejsie postovne nema "tracking" Az drahsie ho maju, zialbohu.



50

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Dobrý deň, prosím o radu, objednávam z iHerbu a nedá sa mi objednávka potvrdiť stále to odomňa pýta číslo kreditnej karty. To sa platí dopredu? Ja som si myslela že keď sa mi doručí tovar ďakujem