1

Téma: Vhodný enzymatický doplnok

Dobrý deň,
    Vedeli byste mi prosim poradiť, už dlhsiu dobu mám nadmernú plynatosť zo všetkých jedál aj napriek tomu že sa zdravo stravujem (vyvážená strava, zelenina surová ) a sportujem. Bolesti nemám žiadne. Čítal som vo Vašich radách že vhodné by boli tráviace enzýmy...Zaujal ma Digest Platinum od NOW z jeho komplexným a asi  biologicky aktívnym zložením. Je na trhu aj niečo kvalitnejšie? Hladám taký ktorý ma účinnú podporu trávenia a zároveň aj značnú regeneračnú schopnosť na obnovenie tkanív (poškodených po tréningu) ako napr. wobenzym ( aspoň to o ňom tvrdia smile

Za radu Vám budem vďačný

Prajem príjemný deň                                            Z pozdravom          Roman



2

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Nuz wobenzyme je vyse 40 rokov stary farmaciou vyrabany enzym. Pri dnesnom prudkom pokroku v doplnkoch , podobne ako elektronike, samozrejme je na trhu plno silnejsich a ovela lacnejsich enzymov, vyrabanych doplnkovym priemyslom, ktory ma lepsiu reputaciu bezpecnosti nez farmacia.
Mozes mat nedostatok kyselin, enzymov nespravnu crevnu floru tj odporucam doplnokl kyselin enzymov a ako kazdemu extra mikrovlakniny a probiotika.
Lepsie travenie a absorbcia znamena lepsi prisun zivin a s tym spojena aj regeneracia. Pancreatine, zivocisny enzym je najlacnejsi na trhu, takze mozes dostat hodne velke davky, za rozumnu cenu, odporucam brat 2 az 4 gramy s vacsim jedlom, tj jednu az dve kapsul tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
Digest platinum je vyrobeny z fungalnych , bakterialnycn a rastlinnych zdrojov, ma hromadu zloziek, aj take co v opancreatine chybaju. Ja pouzivam oboje.



3

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zdravim Ta,

Dakujem za tvoj cas a radu:), uz som to objednal...Vidim ze tie americke produkty su na "trosku inej" urovni ako tie dostupne tu na SR, vedel by si prosim Ta nieco ucinne poradit na imunitu bo mam dost treningov aj vonku, a casto ma to "chiti". Asi to bude tym ze borelioza mi rozladila imunitu.Nedavno som zohnal produkt od Organic mission: http://www.organicmission.sk/products/21c ten ma na 1tab 250mg 1/3 1/6 glucanov z pivovarskych kvasnic, olivovy list, nieco z brokolice, vitaminy....Ale je dost drahy...z dovozom 60eur na mesiac. Myslis ze tie beta glucany su v porovnani z inymi produktami na spicke v posileni imunity?

Za tvoj cas a ochotu este raz dakujem

Z pozdravom        Roman

Naposledy upravil: Romanes25 (2012-11-27 16:35:59)



4

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Ak si mal boreliozu, tak je zrejme este askrytu mas, aj ked ti to lekar9o svojiomi nedokonalymi metodami nevedia zistit.
A teda by som proti nej bojoval a hlavne zbrane su NAC, extrakt z olivovych listov  Samento a rozne enzymi, ktore tiez pomahaju tieto infekcie odmaskovat.
Rozne sekundarne infekcie su len dosledok znizenej imunity kvoli tejto "tvrdohlavej" nakaze.
A to nevyriesis zvysovanim imunity betaglukanmi, aj ked to rozhodne neuskodi skusit. Sekundarne mozes na cas takto potlacit, ale zakladny problem je potlacit primarny zdroj znizenej imunity(tam patria rozne mozne, ako boreliozy, chlamidie, biofilmy L-formy a mykoplazmy)
Totiz tieto "tvrdohlave" sa vedia pre telo maskovat, takze ani zvyseny pocet NK krviniek, a co sa da betaglukanmi velmi rychle docielit, tu nema velky ucinok, lebo maskovanie zabrani bielym krvinkam tie zamaskovane mikroby "vidiet" a teda na ne zaucinkovat
Pozri na  http://rng.nazory.eu/borelioza a rozne prispevky na "autoimunitu", chlamidie  a podobne

Naposledy upravil: RNG (2012-11-27 17:45:07)



5

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zdravim,

Pozeral som tie clanky o borelioze, je dost nazorov ako to riesit. Ja sa nebranim ani chemii...Som bol s tym u Durovskej, kt. nieje zrovna lacna...mam tu diseminovanu formu dostal som to asi pred 11 rokmi, vtedy preliecil 3 tyzdne Clacidom...teraz som bral 3-komb. Amoxiklav, ....a mam to stale ibaze znizene...Durivska by to riesila stale, neviem ci y toho nerobi aj biznis..Doktory na SR tvrdia ze v malom mnozstve to bude v tele stale...Ja si myslim ze to tvrdia preto ze to nevedia riesit...klasika:) Nerobim si z toho niake starosti...len o tu imunitu mi ide hlavne...Co by si mi poradil ze co podstupit, aku kuru? bo dost tu je rieseni...ale neviem sa zorientovat.



6

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Jamby som ti radil brat oleuropein, 2 x 150 mg(mas ho v extrakte z olivovych listov) ja som s tym mal slusny uspech u 3 pribuznych pred viacerymi rokmi, ktorym sa to po pouziti atb vracalo stale spat. Dnes maju uz roky pokoj. Pouzivali to v davkach vyssich na zaciatko asi mesiac, a potom dlhodobo, vyse pol roka v tychto mensich davkach=udrzobnych.



7

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Co hovoris na ATB liecbu ako je spomenuta v tych protokoloch.?Nieje ucinnejsia? Prrirodne to asi bude dlhodobejsie uzivanie. Ona mi napadla dost nervovu sustavu tym sposobom ze som zacal mat depresivne myslienky, podrazdeny som bol spanok sa zhorsil...mal som 15nast rokov a nasi to pripisovali k puberte a hyperaktivite... Postupne sa to niako zahladilo...osvojil som si zaklady pozitivneho psychickeho pristupu a tak riesim vsetko...Len tu nervovu sustavu mam stale podrazdenu...prejavuje sa to tak ze mam "slabe nervy" aj ked som v psychickej pohode a prezivam radost.
Trosku ina tema teraz, pozeram vitamin C, hladam 500ku z postupnym uvolnovanim + bioflavonoidy alebo zmes daka pre lepsie vstrebanie. Tu mam niake typy, co by si odporucil prosim Ta?
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Pure … lets/14049
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … blets/1653
http://www.iherb.com/Rexall-Sundown-Nat … ules/41123

Ako si nazbieral tolke skusenosti?

Nech sa dari:)



8

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Teraz by som zas ja usetril pracu RNG, myslim, ze lepsiu forma cečka mas Ester-C  s bioflavonoidmi  ,http://www.iherb.com/American-Health-Ester-C-500-mg-with-Citrus-Bioflavonoids-120-Capsules/13682 ktory zosilní ucinky vitaminu C, kazdopadne je dobry napriklad na spruznenie ciev, preto radsej kupovat C-cko s bioflavonoidmi ako bez nich. ester C je najucinejsia forma C-cka, nakolko sa v tele dokaze udrzat najdlhsie, preto je uplne najlepsou volbou....lepsia je forma caps bez ečiek ako tablety s nimi..



9

Re: Vhodný enzymatický doplnok

http://www.iherb.com/American-Health-Es … ules/13682



10

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Lepší výber je lacnejšia prášková forma. Ak chceš platiť extra za kapsulovanie, tak prosím.. http://www.iherb.com/American-Health-Es … 6-8-g/9937
RNG nezabudni na príspevok č.7



11

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Ked som mal pred vyse 17 rokmi kopu zdravotnych problemov napriek castej navsteve lekarov a dfrziac sa ich rad, tak som zacal hladat ine inform,acie a narazil som na roznycyh alternativnych lekarov, ktorych periodika som si predplatil a obcas vydaju aj knihy. A to mam doviedlo k doplnkom, kde som nazbieral tolko dat od tychto lekarov(a samozrejme aj osdobnych skusenosti) ze som mal dokonca jeden cas na Slovensku otvorene doplnkove obchody. Na posilnenie predaja a hlavne znalosti doplnkov, co na Slovensku je dosial na nizkej urovni  som zacal prispievat do zdravie.sk(vcitane platenych reklam) aj do zzz.sk kde ma uz dasvnejsie dokladne vymazavaju, kedze si nezelaju prispevky od alternativnych lekarov, co som tam daval. Po zavreti predajni na Slovensku(privelke straty, personalne problemy, nedostatok casu, byrokracia pri schvalovani...) som predsa len zostal prispievat a toto forum a stranky zalozil jeden z mojich priaznivcov na zachovanie roznych prispevkov, ktore sa na zdravie.sk velmi rychlo zasypali roznymi inymi prispevkami

Co sa tyka praskovych foriem ja pouzivam lyzicku denne toho praskoveho esteru C do pol litra mojho mixu na pitie, za  cely den vypijem aspon 2 flasky(1/2 litrove) toho mixu. Takze ziadne kapsulovanie mi netreba
Do mixu davam aj mikrovlakniny, aj ovocny koncentrat, aj trosku aloe vera(freeze dried prasok), aj MSM.



12

Re: Vhodný enzymatický doplnok

To je chvalyhodne ze takto davas rady ludom, bo vela doktorov a inych biznismanov to roby pre peniaze hlavne, co je podla mna svinstvo zarabat na ludskom zdravy.

   Pozeral som spominany Estrer Cko v prasku...ten Vapnik co tam je sa da porovnat ku plnohodnotnej davke Vapniku? dalej tam je 1500mg Cka, neni to vela naraz?...ci ma to postupne uvolnovanie?... Co hovoris na doplnky Cka z postupnym uvolnovanim? Ked som alergicky na citrusy, mozem aj tie pripravky kde su pridane bioflavonoidy?...bo skoda by bolo bez nich davkovat ked to ma synergicky efekt:)

Diki moc:)                                                      Z pozdravom       Roman

Naposledy upravil: Romanes25 (2012-12-04 13:41:14)



13

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Ja ten prasok pouzivam do mojich drinkov, tj do vody co pijem cely den. Davam pol lyzicky do pollitrovych flasiek, ktore vypijem najmenej dve. Takze dostanem do seba postupne vyse 3 gramov esteru C
Postupne uvolnovanie vyzaduje zbytocne e-cka
Vapnika je tam len 50 mg na 1 gram esteru C, ale je to vyborna forma.



14

Re: Vhodný enzymatický doplnok

S tymy bioflavonoidami z citrusov a alergiov na citrusy?...moze to vivolat alergicku reakci ked mam na citrusy alegiu?
Cital som tu vela o tom rybom tuku, ale nenasiel som priamo vyrobok ktory odporucas, zatial viem ze nech to je z krillu, z obsahom fosfolipidov a 3 - 15g denne. Mozes mi dat nejaky kvalitny typ? Dikes



15

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Bioflavonidy s citrusov nemusia vyvolat alergiu, aj ked mas alergiu na citrusove plodiny. Nepomoze nic ine, nez si to vyskusat.
Z krillu staci brat 1.5 az 2 gramy, mlebo je az 6 krat tak ucinny, ako rybaci olej. Pozri napr tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Neptune- … gels/14424



16

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Diki za tip:)

Diriesujem este tu podporu imunity popri odstranovani borelii...Myslis ze Epicor od NOWu a v nom obsiahnutych 500mg kvasnic alebo vytazku z nich obsahuje aspon 250mg 1-3/1-6 betaglukanov? Je tento zdroj kvasnic z piva kvalitativne na to tak ako ine zdroje napr. z chlebarenskych kvasnic?



17

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Je jedno, ktore kvasnice, hlavne nech obsahuju Beta 1,3 na 1,6 glukany. nakoniec aj mnohe huby ich obsahuju, nielen kvasnice.
Epicor je pomerne drahy, lebo je okolo neho hromada reklam, len teraz j3eho cena postupne klesa. ja osobne odporucam este stale
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … caps/35770



18

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Dakujem:)

Chcem sa Ta este opytat, ktora forma zinku je lepsie  vstrebatelnejsia popr. vyuzitelnejsia, zinoc picolinat bo glicinat chelat? Robim si taku prirodnu kuru na zvysenie testosteronu a zinok je sucastou...Nevies inac este dake typy na zvysenie testosteronu?



19

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Glycinat a bis glycinat su asi najucinnejsie na vstrebavanie.
Na hormony pozri temu
http://www.rng.nazory.eu/hormony



20

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zdravim Ta,

    Dneska som bol vyzdvihnut produkty na colnici a nechal som tam darcek 8 euro a 2h zivota a zaspominal na komousou. Objednavka bola za 49 dolarov. Hladal som to tu ze ako objednavat tak aby to niako obyslo colnicu popr. nech tam nemusim chodit a platit.
Vopred diki za radu.                  Roman



21

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zialbohu, v tom ti nepomozem, to je miestna zalezitost, cast ludi ju vobec nepozna.



22

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Roman, ceny budem uvadzat bez postovneho lebo to sa nezaratava. Objednavka do 22e neplatis dan ani clo, objednavka 22 - 150e platis dan, clo nie (moze sa stat, ze im to nejak unikne a prejde to aj bez toho, mne sa to raz postastilo na balik na hodnote 70$). Objednavka nad 150e platis uz aj clo. Riesilo sa to tu uz vela krat a colna sprava to ma tiez na stranke. Treba si niekedy dat troska namahu a pohladat. Na colnicu nemusis chodit osobne, v liste ktory zasielaju mas popisane aj dalsie moznosti. Ja to riesim jednoducho cez email, kde im poslem len objednavku. Potom pride balik aj so sumou ktoru treba doplatit na DPH. Dufam, ze som pomohol.

Matus



23

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Diki Matus za info, uz som zorientovany...oni tie listy pisu ze ani pravnik nevie ktora bije...hlasky ako neobchodny tovar a tak...Prijemne sviatky:))



24

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Rad som pomohol, pekne sviatky aj tebe.



25

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Rada by som sa spytala,ktore enzymi na travenie a cistenie sa daju pouzit po odstraneni zaludka pre rakovinu.
dakujem



26

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Enzymy mozes pouzivat, ci mas zaludok alebo nie.
Lenze bez zaludka sa clovek velmi dlho nedozije, zialbohu. To je potrebny organ pre nas, ktory sa nema co cely vyoperovat ale treba ho vyliecit.



27

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Myslím, že tu došlo Matúš B k omylu. Do ceny balíka sa totiž počíta aj poštovné. Len IHERB má už dlho akciu, že nad 40 dolárov do 8O dolárov poštovné neúčtuje. Je totiž zdarma.



28

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Nie postovne sa nezaratava. Ja si stale objednam doplnky do 22 eur co je asi 28 dolarov + postovne k tomu co je vo vysledku 34$ (26eur). Urobil som tak 20+ krat. Prave to, ze sa teraz neplati postovne tak objednavam za vacsiu sumu lebo sa to oplati o nieco viac aj za cenu platenia DPH, avsak na ukor casu za ktory to pride.



29

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zdravim Ta Roman RNG,

Vratim sa k teme k tomu traveniu. Bol som u dost sikovnej maserky, a ta mi na zakl. zdereneho a mierne bolestiveho reflexneho bodu pankreasu na nohe  zistila ze ho mam podrazdeny. Robim kulturistiku dost jem, tak pakreasko asi "maka naplno" ..mozno aj ta borelioza ma nejake nasledky...Myslis ze protokol dr. berksona by pomohol? bo pankreaticke enzymy?Ze aj  betakaroten regeneruje trav. organy pekne, co na to hovoris?
Popr. je tu niekde odkaz na prospesne potraviny pri takychto problemoch? Alebo comu sa vyhybat? Ked je problem z pankreasom kde to boli, bo mna pri piti alkoholu  akokeby pali asi 5cm na lavo od pupka?
Ten protokol dr. Berksona sa da objednat ako celok bo musis jednotlivo, das mi nejaky typ?

Dikes za rady:))

Naposledy upravil: Romanes25 (2012-12-15 15:11:13)



30

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Na Berksonov protokol musis jednotlive zlozky objednat osobitne.Najma sylimarinu treba hodne.
Na zapal pankreasu odporucam brat silne enzymy, najma pancreatin a serrapeptazu, pripadne aj protizapalovy curcumin, tj curcuminoidy s bioperinom



31

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Myslis ze ten protokol berksonov pomaha aj na ten pankreas? Neni to len na pecen?



32

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zdravim Ta Roman,

Co by sim poradil na tvrdu stolicu, ktora trapi mojho rodinneho prislusnika uz dlhsiu dobu, ma okolo 50ky, drzal pred pol rokom dunkanovu dietu, Je pomerne dost obezny.ň

Dakujem za radu



33

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Viac vody , pripadne lyzicu olivoveho oleja. Moja babka vzdy vravela stare porekadlo, ze creva si treba vymastit. preto od pradavna davali do kase lyzicu masla alebo konopneho oleja
\A samozrejme kazdemu radim si doplnovat kazdodenne mikrovlakniny a obcas si nasadit probiotika.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-17 04:07:44)



34

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zdravim,

Zelam krasne vianoce a len tie najlepsie veci do noveho roka big_smile

Zistoval som na tu boreliozu ze co sete zabera, najnovsie si chvalia ludia koloidne striebro. Rad by som vedel tvoj nazor

Z pozdravom Roman



35

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Davky koloidneho striebra na vynicenie boreliozy su pomerne velmi vysoke a jedna sa teda o koncentacie az vyse 1000 ppm. To uz samozrejme nepatri medzi kategoriu potravinovych doplnkov.



36

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zdravim Vas,

    Este raz zelam vsetko dobre v Novom roku, vela zdravicka hlavne, pohodky, energie a splnenych cielov.

Snazim sa co najmenej zatazovat Vas otazkamy a hladam si na foreuz spomenute otazky a odpovede na ne.
   Temu na nervovo-svalovy zapal z nadmernej svalovej cinnosti som nenasiel. Moj otec ma pretazeny trapez z prilisnej prace na PC z mysou. Okrem vhodnej rehab. a strecingu, co by ste doporucily protizapalove a regeneracne. Nasiel som tu ze bromelain al. serrapeptazu, al. pancreaticke enzymy, alebo aj kurkumin+ bioperin... Neviem vsak co je ucinnejsie a naraz to bude asi aj drahe. Mohli by ste mi prosim poradit ucinnu kombinaciu?
   Este jednu radu,...mama ma podla dr. vysuchany ramenny klb a z toho sa jej tam asi tvori zapal a boli to, prejavuje sa to ako reuma a vystreluje to az do ruky celej. Co by ste doporucili na to

Vazim si Vas cas                                 Z pozdravom Roman



37

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Curcumin je prpotizapalovy vytazok z kurkumy/turmeric a pouziva sa v kombinacii s bioperinom, vytazkom z cierneho korenia na zvysenie ucinnosti az 6 nasobne(zlepsena absorbcia)
Na klbovy maz treba jest 2 avokada ryzdenne, ine  doplnky su najma cetylovane oleje, najlepsie CMO, a tiez ciastocne hyaluronicka kyselina.
Nenamazane klby sa rychlo vydieraju a vydrate miesta sa zapalia, co este znizi vyrobu klboveho mazu. Pomaha aj MSM, ja ho pijem pridany do vody na pitie, zhruba lyzicku denne. MSM pouzivam aj do mojich kremov, lebo ako starsi clovek mam casto klbove a svalove bolesti a MSM ako zdroj siry a najma ako univerzalne polarne rozpustidlo na take problemy pomaha.
Na nervove bolesti si treba zvysovat viralnu imunitu a brat DHA olej, ktory je potrebny na regeneraciu nervovych obalov(myelin)



38

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Dakujem za info...viete mi aj odporucit nejaky z curkuminovych produktov bo vela ich je a neviem ze ktory vybrat?



39

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Este jedna otazocka ...mam lactobaciili od NOW tie 10kmenove, 25 miliard...Prvy tyzden brania ma pobolievalo brucho v dolnej casti...teraz uz nie...a takisto otec ich zacal brat teraz a jeho tiez pobolieva brucho...co to moze byt prosim Vas? Mali byt zabalene v ICE
ale boli v takom "bublinkovom" obale...ze ci sa neznehodnotili pri prevode...

Dakujem a prijemnu nedelu zelam:)

Naposledy upravil: Romanes25 (2013-01-06 13:06:53)



40

Re: Vhodný enzymatický doplnok

ICE  je lad, tj to boli probiotika , ktore sa nesmu zahriat ale drzat v chladnicke.
Preto tu radim len take, co vydrzia beznu izbovu teplotu. A dokonca aj zaludocne kyseliny.
Bolest brucha po brani probiotik moze byt reakcia na vytlacanie roznych inych mikrobov v crevach, ale je to dost nezvykle, moze to byt pri rychlom uhyne roznych skodlivych, ako candida.



41

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Diki ...Ja ich drzim v ladnicke od dorucenia... mozu byt tie moje lactobacily neaktivne alebo mrtve  po nespravnom prenose, z coho je potom pri uzivani ta bolest brucha? . Neviete ci je ten  bublinkovy obal tepelne izolacny?

Asi predpokladam ze je lepsie kupovat tie z enterickym povrchom, viete aj nejake doporucit...a takisto ten produkt z kurkuminom prosim?

Naposledy upravil: Romanes25 (2013-01-06 20:24:07)



42

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zuialbohu probiotika oznacovane ICE sa musia cely cas drzat v chladnicke, a ked sa zahreju na izbovu teplotu, alebo vys,  mozu stratit az 99% ucinnosti.
Momentalne odporucam tieto probiotika
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
Na curcuminoidy s bioperinom odporucam tieto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
intenzivna davka 3 x 3 kapsule, udrzobne 2 x 2 kapsule.



43

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zdravim Vas

Mohli by ste mi poradit, pre setru 17rocnu hladam dobre vstrebatelne multivitaminy zo 100% max 200% dennej davky na capsulu ...neviem ju naucit na zdravu stravu tak aspon najeke doplnky nech ma raz zacas...Chcel by som napr. ako tieto :

http://www.iherb.com/Now-Foods-Daily-Vi … ablets/528

  Ibaze mi tam nesedi ta forma magnezium oxid a calcium carbonate. Su to dobre vstrebatelne formy. Respektive viete mi prosim poradit nejaku lepsiu alternativu multivitaminu?

Dakujem                    Z pozdravom Roman



44

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Zialbohu nie su take "zazracne pilulky" kde sa da strcit vsetko co potrebujes
A tato nie je vynimka, obsahuje D-2 miesto D-3 (umely ergo calciferol nie cholecalciferol=D-3)
Oxid a carbonate su velmi slabo absorbovatelne. Takze tie cisla % su mytus, ,kedze sa to neabsorbuje.
Osobne odporucam najma selen, zinok, jod, vitaminy C, E a D-3 a mikrovlakniny brat osobitne na dennej baze. A obcas si cistit cievy lecitinom a nasadit kvalitne probiotika, pripadne brat rybacie/krill./calamarine oleje na nervy a mozog.
Inac nespravna strava sa neda nijak nahradit pilulkami doplnkov, to si vyhod z hlavy. Su tisice zivin, co potrebujes a tie sa nedaju "vypilulkovat."
Co tu radim doplnit je len to, co nemozes dostat ani z tej najlepsej stravy, podla najnovsich vedomosti, nie podla archaickych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa tak spiatocnicky a zatate medicka komunita drzi.



45

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Dakujem za odpoved.

     Pisali sme si o koloidnom striebre na boreliozu. Jedna takato kura vyde na mesiac okolo 140eur.  Vy ste spominaly ze ten oleouperin tiez na to zabera. Mate s tym skusenost alebo niekoho kto sa z chronickej formy uz vyliecil. Bral by som popripade to bo lacnejsie to vide.
   
    Z pozdravom                                 Roman Ďuriš



46

Re: Vhodný enzymatický doplnok

A vyliecil s tym tu boreliozu?  Asi je to koloidne striebro taka najvhodnejsia alternativa ze?Nevies nahodou Ake mnozstvo toho bral a kolko ppm prosim Ta?

Dikes

Naposledy upravil: Romanes25 (2013-01-24 20:17:22)



47

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Sorry, uz som to vymazal, lebo som prehliadol ze sa jedna o liecenie boreliozy. Na boreliozu som nikdy neodporucal koloidne striebro, skusenosti mam u 3 pribuznych s pouzivanim extraktu z olivovych listov a nebol to moj brat, ale dve  sesternice a jedna z ich dcer.
U koloidneho striebra je ucinnost zavisla najma od velkosti ciastociek, nie od ppm.
Moj brat si vyliecil helikobakter pilori koloidnym/ionickym striebrom, Ucinnost koloidno ionickeho striebra v zaludku je len sekundy, ale to staci na znicenie helikobaktera. Do krvi sa vstreba uz velmi malo ucinna forma striebra, rekombinovasna a zlucena so zaludocnou kyselinou.Take v tele dalej toho vela nespravi, len keby si bral masivne davky a ovela vyssie koncentracie.

Spravy o lieceni koloidnym striebrom na internete  su s velmi vysokymi koncentraciami, od 2000 do 10 000 ppm, co nie je uz zalezitost doplnkov potravy  v ziadnom pripade, a teda mimo mojho zaujmu.



48

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Ja mam tu diseminovanu formu chronicku, ale len nizke hodnoty...takze hovoris ze striebro 40ppm po 2 dcl denne nema efekt.
Tvoji pribuzny sa z toho uplne vyliecili pomocou extraktu z olivovych listov ?



49

Re: Vhodný enzymatický doplnok

Ano, vyse  pol roka brania extraktu z olivovych listov, celkove dlhodobo obsahom  teda 3 x 100 mg oleuropeinu.



50

Re: Vhodný enzymatický doplnok

RNG, prosim o nazor na tieto enzymy a ich kvalitu: http://www.iherb.com/Natrol-Enzyme-Comp … ules/42520
Oplatia sa?
Dakujem.