1

Téma: meniaca sa stolica

Dobry den.Mam taky problem ktory sa mi prejavil od kedy som si povedal ze si dam pauzu s posilnovanim a zjedol som na vecer pecene buchty a do toho pil pivo.Nemal som uz v ten den nejaky dobry pocit z toho ze som castejsie siel na WC no po tejto kombinacii som dostal hnacku vecer apotom na druhy den som bol aj rano.Od vtedy som mal niekolko dni kazdy den rano riedku stolicu ( na WC som chodil len rano alebo maximalne este vecer ).Potom som mal problem rano ze som sa prebudzal na to ze mi je tazko od zaludka az na vracanie co sa po par dnoch zhorsilo ze som uz v noci nemohol ani spat a budil som sa naten zly pocit.Na vecer som ale prestal jest tazke a mastne jedla a problem uplne zmizol, uz spim a rano mi je od zaludka dobre.Teraz som mal asi 3 dni po sebe normalnejsiu stolicu no vzdy inu.Raz hnedu, potom hnedu a medzi nimi zelena cast , ale  riedka nebola.Vcera ma vecerom uz trochu naduvalo a mal som casto vetry ( bez zapachu) a tak som siel na WC a stolica bola taka trochu svetlejsia skladajuca sa z mensich casti.Rano som sa zobudil skorej na to ze musim utekat na WC a mal  som riedku hnedu stolicu.Teraz cca o piatej som bol na WC druhy krat a stolica trochu spevnela (asi 5 kusov) , ale vo vode sarozpadla.Mala taku svetlejsiu farbu az do zlta a boli v nej hrudky ako keby nestravene zvysky potravy.Stravujem sa menej ako som sa stravoval ked som riadne cvicil co sa  postaralo o ubytok hmotnosti za 3 tyzdne 6kg co moze byt aj urcita cast voda pretoze som uzival creatin.Momentalne neviem co mam robit, ci riadne jest ako predtym a cvicit... znepokojuje ma ta stale meniaca sa stolica.Bolesti brucha nemam a nieje mi ani tazko , jest mi chuti, na WC chodim 1-2x denne.Vpodstate  nemam ine tazkosti iba ta stolica a niekedy plynatost zvysena co po vyprazneni pominie.Moze ist o nejaku vaznejsiu chorobu, alebo mam len nejaku poruchu travenia?Pred pauzou s cvicenim som jedaval dost vajec.. prazenica kazdy den ak by to mohlo mat suvislost.Este by som chcel dodat ze som si objednal aj tento vyzivovy doplnok k cviceniu... moze mi to pomoct , alebo je vhodne ho brat? http://www.protein.sk/e-183-bioenzyme-complex---kompava  Inak mam 24 rokov. Dakujem za radu.

Naposledy upravil: ezz (2012-11-27 19:06:36)



2

Re: meniaca sa stolica

Nuz pravdepodobne mas nejake neprijemne mikroby premnozene v crevach, ktore sa crevo snazi vyhodit v nadeji, ze sa tam dostanu sancu rozmnozit uzitocne probiotika. len tie treba dodat a zivit mikrovlakninami, aby sa rozmnozili, co nerobis. Prave naopak,silne bielkovinnym jedlom a hodne vyrobkami z bielych muk krmis plesne a candidu v crevach, tak sa nediv, ze sa ich creva snazia zbavit hnackou.
Enzymiya kyseliny ti pomozu travit, ale poriadne, silne, nie take co na smiech predava Kompava. Ked hovorim o enzymoch, tak hovorim napr o doplnku 2 gramy az 4 gramy pankreatinu s jedlom.  Pozri napr 2 kapsule tohoto s ekvivalentom obsahu 4 gramy pankreatinu na dve kapsule    http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
Ked hovcorim o probiotikach, tak hovorim o tepelne a kyselinovo odolnych, ako napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
Ked hovorim o mikrovlakninach, minimum je napr 2 lyzice zmesi ovosnej, vlakniny, psylia a inulinu s 3/4 litrom vody.To mozes dostat aj na Slovensku, pozri na
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou



3

Re: meniaca sa stolica

Dakujem za radu.Biely chlieb som prestal uplne jest nahradil som ho 100% celozrnnym koli znizeniu konzumacie tej bielej muky.Pokusim sa teda este zrusit tu objednavku od Kompavy kedze je to slabe.Len skoda ze vacsina z tych doplnkov nieje dostupna na SR, mozem si zohnat akurat tak tie vyrobky s vlakninou.Chcem sa este spytat ci by stacilo jest surovu zeleninu miesto tych doplnkov na vyliecenie mojho problemu.Dakujem este raz.



4

Re: meniaca sa stolica

Enzymy su podstatne lacnejsie vo forme doplnkov, nez sa to snazit dostat vo forme jediel. Ale ked to chces robit tak, mozes si odstavovat surovy ananas, papaju, cviklu , mrkvu a zelerovu vnat. To su vsetko zdroje prirodnych enzymov.
Ale osobne odporucam zmesy od vyrobcov, ktore su silne a ucinne, na rozdiel od inych zdrojov, ktore su alebo slabe, alebo neurcite.



5

Re: meniaca sa stolica

Zozeniem nejake postacujuce doplnky na enzymy aj na slovensku?Stacila by ta vlaknina z vemica.eu , alebo su to nejake ine pripravky?



6

Re: meniaca sa stolica

Dnes som sa zase zobudil ze mi bolo trochu tazko od zaludka aj teraz rano ale je to len mierne a trochu sa mi grga ale uz to prechadza.Bol som na WC a stolicu som mal tmavo hnedu (moznoze stmavla trochu od susenych cucuriedok co som si dal vcera rano a vecer) pevnej kozistencie asi 4ks a trochu pachla ako keby za masom.Vcera vecer som jedol nejake zemiaky na kyslo ci co to bolo.

Naposledy upravil: ezz (2012-11-28 07:10:56)



7

Re: meniaca sa stolica

Slovensko je velmi slaby zdroj doplnkov. Odporucam dovoz z krajin, kde sa ich vyraba ovela viac, najma z USA, kde je velakonkyurencnych firiem, takze konkurenciou sa zvysila podastatne kvalita a znizila cena.
Predstavovat si, ze na Slovensku, ktore tvori sotva 1/1000 svetovej rozlohy a tak isto menej nez  1/1000 svetovej populacie ze tam dostanes vsetky spickove svetove  produkty je dost naivne Na zlepsenie trasvenia potrebujes kyseliny, rozne enzymi, mikrovlakniny aj nasadit kvalitne probipotika.
Inac to nepojde a polovicate riesenia  zialbohu nepracuju.



8

Re: meniaca sa stolica

Kolko by ma vyslo vlastne postovne na SK keby som si objednal doplnky z toho iherb.com ? Jeden pan totiz predava tieto doplnky na bazari  na SK.



9

Re: meniaca sa stolica

Momentalne na iherb zadarmo postovne za objednavku nad 40 dolarov, inac pocita 6 dolarov. Na bazari ludia objednavaju z US zdrojov , prirataju k tomu postovne, clo a nejaku ziskovu mieru. Neviem o nikom, ze by objednaval v takych kvantitach, ze by od vyrobcu dostaval zlavy, tj nakup za velkoobchodne ceny.