1

Téma: Problémy s nosovou sliznicou

Dobrý deň. Som rád, že som narazil na takých odborníkov, akí sú na tomto fóre., resp. je výborné, že sa snažíte takto pomáhať ľuďom. Ja by som Vás tiež chcel poprosiť o nejaké rady. Zdr. problémou mám viac, ale najskôr začnem nosom. Pokúsim sa to podrobne opísať, lebo si myslím, že každý detail môže byť dôležitý. Asi pred 12 r. som dostal úder päsťou do nosa, ktorý si v podstate ani nepamätám, lebo som bol opitý, ale následky potom nie sú pre mňa sranda. Vtedy som prvýkrát spozoroval v zrkadle napuchnuté dolné mušle, ktoré som nikdy predtým tak nevidel. Nevedel som, čo to je, vidím, ako mi napúchajú a odpúchajú ešte aj dnes a dokonca sa ich môžem aj dotknúť a keď sú napuchnuté cítim, aké sú tvrdé. Nakrátko potom sa u mňa objavila alergia na peľ, zrejme najmä trávy, keď som išiel okolo vysokej trávy ma chytila taká silná reakcia ako nikdy predtým. Svrbenie očí, napuchnutie a veľké tečenie bielej kvap. z nosa. Vtedy som bol mladý, tak som tomu nevenoval takú pozornosť, resp. som to podcenil a nešiel som s tým možno 3 r. alergológovi. Mal som také stavy, resp. tak napuchnutú sliznicu, že som nemohol nosom vôbec dýchať. Ale bol som na operácii nosnej prepážky s vraj aj mukotómiou v Bratislave. Po tej operácii sa mi určite časom o niečo zlepšilo dýchanie, ale stále to nebolo ono. Momentálne navštevujem aj alerogologičku aj nosnú doktorku a môj stav je taký, že z alergologického hľadiska mám problémy len s tou sliznicou v nose, teda, svrbenie očí a iné príznaky alergie sú minimálne. Ale trápi ma ten nos. Bol som aj na druhej operácii rfitt turbinoplastika, to je na základe rádiových vĺn, to bolo robené asi 8 r. po tej operácii prepážky. Opäť je to dýchanie len o niečo lepšie. Ale teraz, aby som opísal, čo ma na tom najviac trápi je tá suchosť tej sliznice. Okrem toho mi neustále striedavo opúcha. Osobne si myslím, že toto je dosť vážny problém a nedá sa vyriešiť. Tá suchá sliznica na mňa pôsobí zle psychicky a to doslovne. Ako by mi to dýchanie odoberalo životnú energiu. Je možné, že takto ucpaný nos bráni dobrému okysličovaniu? Podľa mňa to súvisí s tým, že tá nosová sliznica je veľmi jemná a dôležitá. Je prekrvená a cez ňu sa dostávajú do krvi rôzne látky. Naštudoval som o tom všetko možné. Bojím sa, že mi v tomto asi nič nepomôže stabilizovať na dlhšiu dobu. Môžno vývar z prasličky a preplachovanie slanou vodou. Bol som sa opýtať aj na laserovú mukotómiu, doktor mi povedal, že priechody mám voľné a doktorka ma straší, že potom môžem dostať atrofickú nádchu. Jediné, čo chcem je jednak, aby mi stále tá sliznica neopúchala a hlavne, nech nie je suchá, teda, nech mám prirodzené prostredie v nose. Neviem, či ísť alebo neísť na tú laserovú mukotómiu alebo nejakému liečiteľovi s bioenergiou? Keďže mi to ide na psychiku ( je to na mne aj vidieť a cítim to, aký som bledý, myslím, že je to kvôli tomu dýchaniu ), v čom to môže byť? Len v tej suchosti, alebo aj opuch a týmpádom tlak a ucpanie dutín, možno mám niečo nahromadené v čelnej dutine a nevie to ísť von? Robili mi aj Ct hlavy a doktorka tam nič nenašla. Ešte som nespomenul, že mne vôbec netečú sople resp. žiadne tekutiny z nosa, akurát trochu cítim semtam zatekanie do hrdla. Najlepšie som sa cítil na dovolenke v Taliansku pri mori, kde mi bolo dobre aj psychicky. Lenže problém je v tom, že doma také prostredie ťažko vytvoriť, profesionálny prístroj je drahý, určite aj odberom energie, takže je to nepraktické. Navyše sliznica je taká citlivá, že keď sa vyjde z bytu sa to opäť obnoví. Existuje niečo také, že vám to absolútne prečistí prínosové aj čelnú dutinu tak, že sa vám spustí sprcha nečistôt? ( okrem Energy prípravkov a punkcie smile ). Takže budem rád za akúkoľvek radu. Ďakujem pekne.

Naposledy upravil: Euro (2012-10-25 11:30:11)



2

Re: Problémy s nosovou sliznicou

Pozri na
http://rng.nazory.eu/alergie
Pritizapalove au napr curcumin s bioperinom, boswelin, rozne enzymy a podobne.
Na pripadne infekcie v prinosnych dutinach, kde sa mozy udrzovat aj roky pozri na
http://rng.nazory.eu/infekcie



3

Re: Problémy s nosovou sliznicou

O.k., pozriem. Ďakujem.



4

Re: Problémy s nosovou sliznicou

Inac rozne nosne kvapky s obsahom chemikalii alebo silne spane rozztoky tu sliznicu skor poskodia, nez napravia. Skor by som si tam daval kvapky kokosoveho oleja, co je ukludnujuce, vyziva pre sliznice a kozu a zaroven zabranuje vyschnutiu sliznic.



5

Re: Problémy s nosovou sliznicou

To asi hej, ale aspoň mi stiahnu ten opuch. Vyskúšam na zvlhčenie aj ten olej. Majú to aj v lekárni? Objavil som nejaký na Biocare.sk. To som nevedel, díky.

Naposledy upravil: Euro (2012-10-01 18:18:38)



6

Re: Problémy s nosovou sliznicou

Potravinove doplnky hladaj v specializovanych obchodoch, ekarne su na lieky. Kokosak je potravinarska zalezitost. na curcumin odporucam napr tento velmi silny s bioperinom
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
Na vzdusne alergie zase tento
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Quer … Capsules/7
kde bromelain(enzym z ananasu) je zaroven protizapalovy



7

Re: Problémy s nosovou sliznicou

Ahoj. Vieš, ja neviem, či tam mám zápal, myslím, že nie., ani infekciu. Mňa trápi to opúchanie dolných mušlí a ich vyschýnanie. Úplne ma to ničí. Asi predsa len budem musieť ísť na tú laser. mukotomiu. Ani keď si dám olej na zvlhčenie to nieje ono, zachvíľu to opäť vyschne. Myslím, že to bude kvôli tomu opuchaniu. Myslíš, že po tom užívaní bioperinu a bromelainu s kokosákom mi to už nebude tak stále opúchať?



8

Re: Problémy s nosovou sliznicou

Zapal ma za sebou vzdy nejaku pricinu, alebo alergiu(zamorenie) alebo nejake mikroby a oboje sa da adresovat.
Moja zasada je vyliecit, nie vyrezat ci vypalit.



9

Re: Problémy s nosovou sliznicou

Dobry den RNG.
Mam este takyto dlhorocny problem.
Asi pred 18 rokmi som bol na operaciu nosnych mandli. Pred samotnym zakrokom do mna strkali sondu na nejake zistenie. Tou sondou mi narusili sliznicu v nose. Odvtedy sa mi na tom mieste tvori  stale chrasta , priskvar. Stale mi ta chrasta vadi tak si ju strhavam. Niekedy sa mi spusti krv. Liecil mi to lekar niekolko krat ale nic. /najprv mast framikoin, nasledne na to mast bactroban./  Myslim si ze je tam daka infekcia zrejme stafylokok aureus. Po precitani tvojich rad  som si zacal striekat citricidal. Samozrejme briem aj NAC na odmaskovanie. Vcera som zacal aj pit 1 liter denne vody a 35 kvapiek citricidalu vnutorne. Pretoze ma dlhorocne trapi aureus v tele na niektorych miestach. Jedno z nich je sliznica nosa.
1. Do 20 ml vody 1 kvapka citricidalu je ok?
2. Kolko krat do dna kvapkat?
3. Citricidal znici infekciu. A co by som mal pouzit na obnovu sliznice? A kedy to aplikovat?
4. Je lepsie kvapkat alebo pouzit rozprasovač?
Mam z vincentky aplikkator aj na rozprasovanie.
Vopred vdaka

Naposledy upravil: Marosko (2013-05-04 15:17:12)



10

Re: Problémy s nosovou sliznicou

Nuz tu ti nepomoem velmi, okrem rady davat si tam nerjaky hojivy krem. Ja sam mam podobny pripad, ked som si vdaska mojej zvedavosti pred vyse 30 rokmi napchal do nosa rozdrveny cesnak v snahe znicit infekciu. PO 3 hodinach mi uplne rozozral sliznicu, ktora sa mi docial uplne nevyhojila a krvacanie z nosa a chrasty v nom  mam dost casto. najma v zime, ked je vzduch extra suchy mi ta "regenerovana" ale ovela menej funkcna sliznica casto praska a krvaca.

Keby som si tam daval pravidelne moj hojivy/tregeneracny krem(pozri temu prirodna kozmetika), mozno by som na tom bol ovela lepsie. Ale som neporiadny a zabudam, cast aj vyse tyzdna a krvacania ma promptne na to upozorni.