151

Re: vaginálna infekcia

Dakujem.Ešte by som sa chcela spýtať na toho s.agalticae. Pokial ho manosou vymyjem plus teda zničím prostrednictvom GSE je tam šanca,že sa v krátkej dobe objaví opäť.Lebo som čítala,že – keď sa žena raz prelieči, do šiestich týždňov sa kolonizácia môže obnoviť.?



152

Re: vaginálna infekcia

Nuz neviem ci to "preliecenie" bolo ucinne, ked sa to znovu objavi. Asi nie, vsakze, lebo S agalactie nevznikne sam od seba z luftu, ked sa to "vrati" tak to zrejme nebolo dokonale znicene. Pri beznych "preliecovaniach" pomocou atb sa tam a v crevach  znici flora probiotik, ktore su tie, co maju zabranovat, aby sa tam usadili parazitne kultury



153

Re: vaginálna infekcia

Dakujem za rady. Ešte by ma zaujímalo k tej manose-treba ju brať 3dni každé 3hodiny po 2gramy a je jedno akým množstvom vody ju zapijem?



154

Re: vaginálna infekcia

Pi dost vody pocas dna, telo treba precistit a voda je cislo 1 cistidlo pre telo.
D-manoza odhakne a pomoze splachnut von mnohe infekcie z urinarneho traktu, ale nie viralne. Na to si potrebujes zvysovat viralnu imunitu. Na kvasne kultury treba GSE a oreganovy olej a v prvom rade ich treba vyhubit v crevach a nahradit probiotikami, inac sa nedaju znicit v inych castiach tela.



155

Re: vaginálna infekcia

Vody pijem dostatok, oreganový olej však v tehotenstve brať nemôžem,tak si teraz nasadzujem pitie roztoku GSE na týžden plus manosa na tri dni a dlhodobo probiotiká plus mikrovlákniny.Snád to zaberie,lebo tie bakterie sa mi neustále vracajú napriek podla mna 100%hygienie.



156

Re: vaginálna infekcia

OK



157

Re: vaginálna infekcia

Rng, prosím ťa lecitín môžem užívať tento http://www.vemica.eu/eshop/lecitiny
on je vlastne vyrábaný zo soje? to neprekáža?kedže soja je hormon



158

Re: vaginálna infekcia

Lecitin je vyrobok zo soje a obsah fytpohormanov v jednej lyzicka 90% lecvitinu je primaly na problemy, len pre tych top je nevhodne, co maju vyslovene silne alergie na soju.
Tam odporucam lecitin zo slnecnice/sunflower, alebo dokonca vajecny/egg, ktore su samozrejme drahsie.



159

Re: vaginálna infekcia

Dakujem.alergiu na soju nemam,ale moze sa aj v tehotenstve?



160

Re: vaginálna infekcia

Nevidim ziadny dovod proti. Predsa je to len velmi malicko fytohormonov, to nie je ako keby si sa zivila masivnymi davkami soje, ako niektori vegetariani.



161

Re: vaginálna infekcia

Rng mozem poprosit o nazor.kedze mam v kultivacii z posvy e.coli plus streptokoka agalticae a to iste v moci no v slabejkoncentracii,nasadila som si v sobotu manosu na 3dni po 2g kazde tri hodiny plus teda gse 60 kv.do litra vody,zajtra tomu bude teda tyzden co to pijem avsak priznaky infekcie mam stale-mojim priznakom je zelenozlty hlienovity vytok s miernym zapachom. Je mozne ze mi gse nezabralo?



162

Re: vaginálna infekcia

Mam este radsej pokracovat par dni?



163

Re: vaginálna infekcia

Nebud si ista, ze to je len strep. agalactiae, moze to byt aj ina infekcia, ktoru nevedie poriadne kultivovat tj  ani diagnozovat.
Skus zobrat aj nieco ine, ako napr extrakt z olivovych listov.
A pokracuj aj s GSE pre istotu, keby tam nejak prezili niektore s tych odolnejsich streptokokov, aby sa ti tie odolne zostavajuce znova nepremnozili a to by bolo o to tazsie vyhubit.
A nezabudaj na hromadu mikrovlaknin a probiotika, ked mas dobru crevnu probioticku floru, ta ti vyprodukuje hromady roznych protilatok. Mozno by si mohla brat aj napr beta glukany, 3 x 500 mg , ktore znacne zvysuju rozne imunity stimulovanim tvorenia a aktivity bielych krviniek.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-26 17:25:50)



164

Re: vaginálna infekcia

No dnes som uz gse nemala ale zajtra si ho nasadim,nebude tam prekazat jeden vynechany den? Extrakt z oliv.listov ani betaglukany doma nemam tak si ich musim objednat,len doktm mi pridu asi nebudem brat gse ale potom si nasadim zas vsetko spolu ci? A smu sa tieto dve veci v tehotenstve?



165

Re: vaginálna infekcia

Oba su bezpecne v tehotenstve. inac  by ich moji lekari neradili.
Tak isto vacsie davky collostra su uplne bezpecne, tiez mikrovlakniny a probiotika, samozrejme.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-27 01:47:55)



166

Re: vaginálna infekcia

Dobrý den, RNG. dnes som bola na kultivačnom vyšetrení pošvy,takže výsledky budú až za týžden-no predpokladám,že budú na niečo pozitívne, kedže moj žltozelený výtok pretrváva a aj v moči-vyšetrovanom chemicky som mala trochu zvýšené leukocyty.V prípade pozitívneho nálezu napr na e.coli alebo strept.agalticae si budem mať opäť nasadiť GSE,kedže teraz to vyzerá že mi nezabralo? a to som brala podstivo aj manosu. K tomu mi zistili pri glukozovom zaťažovom teste hodnotu až 9,64 pričom norma je do 7,80.



167

Re: vaginálna infekcia

NUz niekedy sa bakterie a ine mikroby zdruzuju do biofilmov a tak je ich tazsie znicit. Na porusenie tychto barier, ktorymi sa ochranuju pomaha brat odhlienovaci NAC, 2 x 600 az 1200 mg, kedze neodporucaju brat oreganovy olej pre podozrenie ze moze zvysit pravdepodobnost spontanneho potratu tym, ze ako korenina prekrvi placentu. Skus brat betaglukany, to by nemalo v tehotenstve vadit a tieto zvysuju celkove imunitu tela. Davka 3 x 500 mg intenzivne, 2 x 250 mg udrzobne.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … caps/35770



168

Re: vaginálna infekcia

Takže mám brať ten NAC plus betaglukany(obojo sa smie v tehotenstve? )ale k tomu si mám opäť nasadiť aj GSE?



169

Re: vaginálna infekcia

Ber vsetky tri. NAC odmaskuje,
citricidal potlaci odmaskovane bakterie
a betaglukan(typ polysacharidu) vyprovokuje tvorenie a aktivitu bielych krviniek, najma typu NK.



170

Re: vaginálna infekcia

A môžem ten citricidal tak často brať? kedže som ho brala už za toto tehotenstvo tri krát, a naposledy pred cca týždnom a môžem poprosiť o link na NAC



171

Re: vaginálna infekcia

Nikde na citricidale nie je obmedzxenie na cas pouzivania. Pouzivas ho, ako kady potravinovy doplnok dovtedy, dokial ho potrebujes.
Na NAC je napr
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/41653
kde ho mas aj so selenom a  molybdeniom, co su potrebne stopove prvky,
alebo ho najdes aj na Slovensku, dufam ze nie prilis zasvineny roznymi e-ckami ako acc=acetylcystein, odhlienovac. A samozrejme za ovela vyssiu cenu, mensie davky a plno upozorneni, typicka farmacia v pristupe k  neskodnym potravinovym doplnkom, bububu.
Ked ich aj vyrobia, tak primale davky, privela pridavnych latok a hromadu strasenia samozrejme bez akychkolvek dokazov.
NAC je dolezite brat od mensich davok a postupne stupnovat. Je totiz zname, ze pri mnohych silnych infekciach ked sa prirychlo odmaskuju a znicia ci uz vlastnou telesnou obranou, alevo antimikrobialnymi latkami a antibiotikami, moze nastat uhynova reakcia=herxheimer/jarish a tomui je dobre sa vyhnut . Takze zacni s polovicnymi davkami 2 x 300 mg a az po niekolkyuch dnoch zvys na 2 x 600 mg, ak zistis , ze nemas ziadnu vacsiu reakciu.
Uhynova/herxheimerova reakcia je vlastne mierna otrava privela toxinami naraz vypustenymi zo znicenych mikroorganizmov, pomahapri tom  znizit davky, pit hodne vody a brat enzymy, aby sa telo co najskor z nich zbavilo. Ked je vacsina vyhubena, reakcia po case zmizne a mozno nasadit plne davky.



172

Re: vaginálna infekcia

Ok, dakujem a kolko by mala trvať táto kúra?GSE som brala naposledy týžden, probiotiká plus mikrovlákniny samozrejme dlhodobo. A kedže mám tehotenskú cukrovku,nič z týchto liekov mi neovplyvní hodnoty?Ešte sa mi zdá,že ste spomínali ,že aj vy máte cukrovku,ako si držíte hodnoty v norme,len nejak upravenou stravou?



173

Re: vaginálna infekcia

Mikrovlakniny musis brat cely zivot, lebo s nimi terlo lepsie pracuje a v dnesnej potrave je ich primalo. Probiotika treba obcas znovu nasadit, pre istotu, aby sa spravne mikroby v crevach rozmnozovali, nie len nahodne ziskane zo surovych potravin a zo vzduchu.
Ja mam silnu cukrovku DM2 uz dlhe roky a udrzujem ju len pomocou roznych doplnkov, potravy a obcas(zialbohu mam malo casu na to co je najdolezitejsie pre cukrovkarov DM2) cvicenia a dlhych prechadzok. Samozrejme neadresujem len hladinu cukru v krvi, ale aj predchadzanie roznym skodam, co cukrovkarsky skodlivy glykacny proces na tele sposobuje.
Tehotenska cukrovka je len docasna a menej nebezpecna, pri jedeni menej sacharidov a najma obmedzeni sacharidov na take, co maju nizky glycemicky index sa to da bez problemu kontrolovat. Takze sa nenechaj strasit lekarmi a neber na to ziadne skodlive chemikalie(tj dnesne "lieky" proti cukrovke)
Ja tu neodporucam ziadne lieky, len neskodne  a napriek tomu ucinne potravinove doplnky.
GSE beriem velmi casto, lebo od detstva som nachylny na choroby hornych dychacich ciest a dlhe roky som bol viackrat do roka chory, lezal praceneschopny  a bral atb. Ja to nazyvam "horkac" a pije ho casto aj moja zena, ked sa neciti celkom fit.
Za poslednych 17 rokov, ako som presiel na alternativne metody som nebol ani u lekara, ani som nezobral ziadny farmaceuticky  liek, len potravinove doplnky. A choroby potlacim v zarodku, necakam , kym sa mikroby rozmnozia a sposobia skody.
Za cely ten cas som zostal doma len 1 den so zvysenou teplotou, lebo som zanedbal prve priznaky nastupujucej choroby z prilisnej pracovnej zaneprazdnenosti. Druhy krat taku blbost nespravim a radsej zoberiem viacero antimikrobialnych a obranu posilnujucich potravinovych doplnkov aj zbytocne, nez aby som riskoval, ze sa vo mne nejaky skodlivy mikrob premnozi.

Inac moj cukor je vzdy vyssi, nez je norma, ktoru lekari umelo vytvorili a neustale sprisnuju, aby zvysili pocet "chorych" a spotrebu farmaceutickych  liekov.
Ja viem, ze to nie je idealny stav, ale za dlhe roky je vyhovujuci, tj menej nebezpecny, nez branie odporucenych cukrovkarskych liekov, ktore by mi sice znizili hladinu do lekarmi urcenej normy (povacsine, lebo pri inzuline casto kolisu hore aj dole do smrtelne nebezpecnych nizkych hodnot), ale skratili zivot celkove.
A to aj tak  neadresuje vsetky skody, co so sebou cukrovka prinasa, aj keby mi znizili hladinu glukozy v krvi na "normalnu", lebo cukrovka DM2 je komplexna choroba sposobujuca skody aj ked je hladina cukru umelo potlacena do tej lekarmi dnes  nazyvanej "normalnej"

Za posledne roky bolo odvolanych ako prilis skodlivych 5 roznych  proticukrovkarskych liekov. Co mi dava istotu, ze za par rokov nebudu odvolane aj tie, ktore este dnes zostali na trhu?? A keby som pocuval na lekarov, tak by som uz 10 rokov bral tie, co boli odvolane ako skodlive. Alebo by som tu uz nebol pre znicenu pecen a ladviny.



174

Re: vaginálna infekcia

Dobrý den RNG, tak mám výsledky z kultivácie z pošvy-mám tam enterococy-čomu teda už fakt nechápem,lebo pred kultiváciou som dobrala GSE,predtým som mala problém so streptokokom agalticae a e.coli a vždy tam nájdu niečo nové:-p S hygienou problém nemám, nohavičky si periem na 70st.celzia plus následné žehlenie, už som prestala nosiť aj intimky a riešim to častou výmenou spodného prádla a teda probiotiká beriem dlhodobo.Zajtra si mám ísť po recept na vaginálne čipky. Takže poprosím o radu čo si nasadiť(momentálne som v 30tom tt tehotenstva)? Ešte som zvedavá na výsledky kultivácie z moču,tie budem mať asi v piatok



175

Re: vaginálna infekcia

Probioticke cipky nie su zly napad, hici neviem, nakolko su ucinne a ake probiotika vlastne obsahuju.



176

Re: vaginálna infekcia

A na toho enterococa zaberie aj gse?lebo mne vaginalne cipky s nejakou atb latkou co mi predpise dr nezaberaju a teda hlavne ak ich budem mat aj v moci



177

Re: vaginálna infekcia

Strep agalactiae aj rozne enterococci vedia tvorit biofilmy, cim sa maskuju proti telesnej obrane, antimikrobialnym prosdtriedkom a samozrejme aj proti antibiotikam.
Maskovanie sa da rozpustit branim NAC(2 x 600 az 1200 mg) a roznych silnych enzymov.
Po odmaskovani ich vie ucinnejsie odstranovat nasa telesna obrana,protilatky, co nam vyrabaju probiotika, tiez aj rozne antimikrobialne  doplnky a antibiotika. Takze ber kombinaciu GSE a NAC.



178

Re: vaginálna infekcia

A tá uhynová reakcia pri braní NAC,kedže ju popisujete ako otravu toxinmi,nemôže nejak uškodiť plodu? respektíve tie toxíny neprejdu cez placentu?



179

Re: vaginálna infekcia

Nuz aby nebola ta herxheimerova reakcia prilis velka, treba zacat s malickymi davkami a postupne stupnovat. Samozrejme cast toxinov z tela matky sa dostava aj do plodu, tomu sa neda vyhnut
.Ale je to lepsie,  nez by sa cez placentu prebojovali nejake mikroby do plodu, lebo aj to sa moze za urcitych okolnosti stat.



180

Re: vaginálna infekcia

pozerala som ten NAC teda ako acc aj na slovenských stránkach,ale teda to mi vyhodilo všetko len šumivé tabletky, kt. sa dávajú pri dých.ochoreniach. Takže jedine si budem musieť objednať ten NAC-len tou dobou dodania oddalujem liečbu... Gynekolog mi predpísal http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de … 14695.html .
Len zaujímavé je to,že ja som mala problémy so streptokokom agalticae a e.coli a teraz tam mám enterococy-čo je teda samozrejme tiež črevná bakteria,ale teda ked mi GSE vyhubilo tie dve bakterie tak sa asi nezdružili do biofilmov,len sa mi tam prepašovala nejak zas nová bakteria



181

Re: vaginálna infekcia

a už mám aj výsledky z moču mala som tam enterococus species a stafylococa species ale v koncentraci 10na 2/ml čo je ževraj velmi slabá koncentrácia a nerobili ani kultiváciu.Avšak mne aj toto sposobuje problémy a v prvom tehu mi aj slabšie koncentrácie vyvolali predčasný porod. Tak asi teda nasadím opäť gse a skúsim zohnať ten NAC



182

Re: vaginálna infekcia

OK, len sa bran, nevyckavaj zbytocne, telo casto potrebuje pomoc s roznymi problemami.



183

Re: vaginálna infekcia

Takze si myslite,ze ten NAC mozem kludne brat v tehotenstve a plodu to neuskodi?a



184

Re: vaginálna infekcia

A ako ho brat?teda kolko dni?



185

Re: vaginálna infekcia

Zacni od 1 x 600 mg, po par dnoch zvys na 2 x 600 mg pripadne aj viac. Totiz ked odmaskujes naraz privela mikrobov a znicis ich, zamorenie s ich tela sa moze nahromadit prirychlo a sposobit uhynovu reakciu(herxheimer/jarish) ktora sa prejavuje podobne ako nastup chripky. Takze opatrne. Je to sice reakcia len docasna, toxiny sa z tela vyplavia, ale v tehotenstve treba byt extra opatrny.



186

Re: vaginálna infekcia

Dakujem.A k tomu teda budem brať GSE-stačí brať oba prípravky týžden alebo radšej dlhšie?



187

Re: vaginálna infekcia

Vsetky doplnky sa beru podla potreby a dokedy to budes potrebovat nemam ani sajnu.
Ale ked mas nejaku "tvrdohlavu" zamaskovanu infekciu, tak hovorime o dost dlhom lieceni obvykle.
Zialbohu, to sa neda nijak predpovedat, to ti potvrdi jedine labak, ci sa ti to podarilo alebo to treba brat este dlhsie.



188

Re: vaginálna infekcia

no len mojím príznakom je jedine výtok,len aj ten je v tehotenstve bežný a  nie vždy svedčí o infekcii. A tiež doktori nie sú moc ustretoví robiť stále kultivačné vyšetrenia. Tak si skúsim nasadiť GSE plus ten NAC na 2týždne, myslíte že to postačí?



189

Re: vaginálna infekcia

Preventivne to staci,samozrejme , ved uvidis, ci ti to pomoze.



190

Re: vaginálna infekcia

RNG,takže budem piť roztok GSE plus probiotika a mikrovlakniny a teda ten NAC-najprv 1x600mg a čo ja viem po troch dnoch prejdem na 2x600mg-može to byť takto? Je to všetko bezpečné pre plod a jeho rast?



191

Re: vaginálna infekcia

Zacni dokoncas s mensou davkou NAC, na Slovensku ho predavaju ako acc, acetyl cystein. pre istotu, nech mam moju iopatrnicku dusu na poriadku.
Lebo v literature, hoci nie vsetkemu sa da verit, popisuju Herxheimerovu reakciu aj pri nizsej davke, ako 600 mg a to pouzili na potlacanie acetyl cysteinu v snahe ho nahradit mmakromolekularnymi antibiotikami, ktore vsak maju plno skodlivych postrannych nasledkov

Pre istotu, aby som videl, ci sa da kapsula vysypat do pohara vody a postupne pit, som to na sebe vyskusal, v sialke(3 deci) vody som  si prave rozpustil 600 mg NAC, roztok je mierne kysly ale nie neprijemny.Takze to ide davkovat postupne od mensich davok



192

Re: vaginálna infekcia

Aha, no na SK som našla len toto http://www.magister.sk/produkt/detail/p … l-6x600mg/ to má tiež obsah 600mg ale je to šumivá tableta,potom som našla aj s obsahom 200mg a 100mg .Len teda neviem či tam nie sú iné škodlivé látky,či nemám radšej užívať toto(aj ked doma ho ešte nemám) http://zdravie.bazar.sk/4171502-nac-600-mg-120-cps



193

Re: vaginálna infekcia

Nuz uvedeny vyrobok je plny farmaceutickych e-ciek, ale na vyskusanie na zaciatok nevyzera prilis skodlivy. Ale v buducnostio sa vyhybaj farmacii ked to porovnas s obsahom napr
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
kde je pridana len zivocisna zelatina(dobre na klby) a rastlinny magnesium stearat, pochopis pre co mam radsej potravinarske/doplnkarske firmy nez farmaceuticke/chemicke.



194

Re: vaginálna infekcia

A tie farmaceutické éčka nemôžu uškodiť plodu?Ak tak,tak kolko miligramový si kúpiť 600,200 alebo 100mg? A ako si to potom dávkovať?
A samozrejme chápem význam výživových doplnkov,ktoré neobsahujú kadejaké prímesy a majú vyšší obsah učinnej látky-fakt škoda,že sa u nás nedajú zohnať:-p



195

Re: vaginálna infekcia

Nuz vsetky e-cka su dovolene pridavat len vtedy, ked ich zdravotne autority prehlasia za neskodne. Zialbohu zdravotnym autoritam sa mvelmi neda verit, pre to com menej roznych pridavnych latok, najma syntetickych chemikalii, tym lepsie.
Mnohe ecka su prirodne latky, ako napr sladidla, skroby na zahustenie, zelatina atd. Tych sa nemusi clovek obavat. Ine zase su casto z trhu strhovane(hromada farbiv bola stiehnuta po dlhych rokoch pouzivania akoze "bezpecne", aj mnohe ine, napr mastenec, aspartame,rozne konzervanty atd su podla mna definitivne neuzitocne a dost pravdepodobne skodlive, aj ked su schvalene ako "bezpecne")

Nuz zijene v globalnom svete, nemozes si predstavit, ze na malom Slovensku najdes vsetko to najnovsie a najlepsie.Takze sa musis naucit objednavat z krajin, kde ziadane veci maju.
Ja osobne objednavam doplnky len z internetu, bez ohladu, odkial povodne pochadzaju.Na stastie ako americanovi, znacna cast je domaca vyroba, ale nezdragham sa objednat ani zo zahranicia, napr z Noveho Zealandu, Juznej Ameriky a pod, ked to tu miestne nenajdem cez internet. Zopar veci som chcel dokonca priami z Ciny, ale pre ich mizernu kontrolu kvality som sa zatial neodvazil. Podobne je aj Rusko na tom, kde maju rozne doplnky, co tu nemozem najst, lebo ,ich zatlacili tunajsie (US)  autority a vsemocna Farmacia. ako napr vytazok z brezovej kory, betulin, silne antiviralna a protirakovinna latka.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-18 23:11:58)



196

Re: vaginálna infekcia

Chápem, tak ja na to ACC z našich lekárni radšej kašlem. Ono ani nie je problém objednať to,ako skor tá čakacia doba dodania ked treba surne riešiť nejaký zdravotný problém-preto by mal byť asi ten základ doma,však?:-)
No a včera som bola na urologii-nalez v moči mám enterococus 10na2.čo nie je vela, dr sa napr čudoval,že ja nemám žiadne prejavy tej infekcie,že vobec nemám zvýšené leukocyty .Asi si už telo na tie bakterie zvyklo.... Dohodli sme sa tak,že atb mi teraz určite nedá(ani by som nechcela) ale dal mi odporúčanie aby mi pred porodom nasadili ATB do žily konkretne on napísal augmentin a potom ešte dve dávky nech mi dajú po porode-len to potom neviem ako s kojením.Musím si to pozisťovať. Takto sa atb pri porode nasadzujú aj pri streptokokovi agalticae,ktorého som tiež mala,no momentálne je nález negatívny,tak snad sa už nebude opakovať.



197

Re: vaginálna infekcia

Kedze enterokokov je hromada a nie vsetky su nam skodlive, tak by som sa z takeho nalezu bez specifikacie, o aky enterococcus sa jedna.
Viac na http://emedicine.medscape.com/article/216993-overview
Lekari pred menom enterococcus maju strach. elbo mnohe z nich maju antibioticku odolnost, najma VRE a mnohe su ziskana v nemovniciach, kde sa taketo vyslachtili(nocosomialne infekcie). Na stastie aj ked su atb rezistentne, je na ne ucinny citricidal a skor nez by som si nechal dat do zily chemicke antibiotika, radsej by som zobral vacsiu davku citricidalu, napr v tabletkach, kde jedna tabletka ma obsah az 25 kvapiek GSE, takze masivnejsia davka, 120 kvapiek sa da nahradit 5 x 1 tabletka/kapsula napr tohoto
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … blets/4728
alebo ked to nechces komplikovat inymi zlozkami   v tom doplnku. tak 5 x 2  tabletky tohoto niekolko dni
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Grapef … blets/4214

Inac co sa tyka ampicilinu, ten patri tiez medzi neucinne antibiotika v pripade VRE, hoci je ucinny na ine enterococci
http://health.utah.gov/epi/fact_sheets/vre.html

Prenos tych antibioticky odolnych/resistent enterokokov(VRE) je najma dotykom pri vysetrovani v nemocniach a pradlom nedostatocne sterilizovanym. Preto sa okolo neho informacie co najviac potlacaju, ako aj o ostatnych nemocnicnych/nocosomial nakazach, najma obavaneho MRSA a clostridium difficile.

Samozrejme, vobec nemusis mat tento odolny druh enterokoku, dokonca ani nie skodlivy druh, ale bezny, co sa nachadza skoro u kazdeho v crevnej flore.



198

Re: vaginálna infekcia

No z kultivácie moču vyšlo enterococcus sp. a staphylococcus sp.-toho stafylokoka tam mám neustále, na to mi zatial GSE ani manosa nezabrali,ale ževraj to je nejaký stafylokok na koži a oni ho neriešia...však ako inak.Ale ten enterokok teda neviem konkrétne akého druhu je a kedže tá koncentrácia bola 10na 2 tak v labáku nerobili ani citlivosť.
Urolog mi tie ATB pri porode doporučil preto,lebo som mu vravela,že prvý porod som mala predčasný v 35tt tehotenstva plus dieťa malo po porode diagnostikovaný zápal plúc.A lekári usudzovali,že z tej infekcie-vtedy to boli e.coli na striedacku s enterokokmi.Ale tento lekár mi povedal,že si nemyslí,že to bolo tým infektom,že až takú silu nemá-tak nechápem



199

Re: vaginálna infekcia

skratka spp v diagnioze znamena viacere druhy. Tj nic specificke.
Lekar teda len tapa, nevie ziadny pozitivny fakt, ani ci na tvoj nalez by navrhnute atb pracovali. To sa da laboratorne lahko zistit na kultivacii, ale zrejme sa to robi len vynimocne.
Kedze rozne e-coli a enterokoky su bezne v crevnej flore, a stafylokoky na kozi, tak na to bezne lekari  viacmenej kaslu, pokial nenarazia na velmi skodliveho a potom su povacsine bezzradni, aj ked sa tvaria suverenne, lebo ich nastroje su casto nedostatocne a ine nechcu pouzivat a povacsine  ani zialbohu nepoznaju.
Novorodenecky zapal pluc/neonatal pneumonia , najma u predcasne narodenych deti, a ma povod v este nedostatocne vyvinutej imunite a roznych bakteriach, ci uz u matky, dotykom roznych na kozi nosenych beznych  mikrobov alebo vzdusnymi infekciami, vcitane roznych beznych virusov, na ktore ma vacsina dospelych uz imunitu. Dieta len ziskava imunitu v prvych 35 tyzdnoch a dovtedy velmi zavisi od imunity a imunitnych latok z materskeho mlieka. Pri nizkej imuniter matky a nekojenych detoch je dobre pouzit doplnok colostra, ktore obsahuje rozne imunoglobuliny na boj proti roznym infekciam. Inac aj materske/ludske mlieko ich obsahuje, ale kravske collostrum, nadojene prvych 24 hodin je ovela bohatsi zdroj imunoglobulinov, nez ludske prve mlieko.
http://www.livestrong.com/article/51676 … e-newborn/



200

Re: vaginálna infekcia

A to colostrum má dieťa užívať po porode,alebo ešte matka počas tehotenstva?
A kedže teda nemám toho enterokoka bližšie špecifikovaného tak by ste mi odporučili brať to GSE v tabletách?