1

Téma: Graviola

Prosím o radu, ktorý z týhto prípravkov má väčší obsah gravioly, resp.ktorá je účinnejšia?
http://www.iherb.com/Rain-Tree-Nutritio … 17438?at=0
tu je uvedené Graviola 600 mg a v príbalovom letáku dolu sa píše 1,8 mg. Nechápem to.
alebo

http://www.iherb.com/Now-Foods-Graviola … /5018?at=0
alebo
http://www.iherb.com/Rain-Tree-Nutritio … /4677?at=0

Dakujem



2

Re: Graviola

Pozor na slova: in three capsules, tj v troch kapsuliach.
Inac ja osobne kupujem ovela lacnejsie graviolu v prasku, "bulk" priamo z www.rain-tree.com a pouzival som polievkovu lyzicu(7 gramov) na caj. kde som vypil aj usadeninu, lebo clovek nevie, co sa vyvari do vody a co ostane v usadenine.
Niektore latky su totiz nerozpustne vo vode ale my ich vieme vytazit pomocou zlce v traviacom trakte.
Inac, ked ju chces naozaj v kapsuliach(tj 600 mg ako tie druhe) tak ich mas lacnejsie zo Swansonu
http://www.swansonvitamins.com/SW998/ItemDetail?n=0



3

Re: Graviola

Aha to ze v troch tbl. som si vôbec nevsimna. A táto? má až 1000mg v jednej tablete
http://www.iherb.com/Now-Foods-Graviola … /5018?at=0
Je Now dôveryhodná značka?

Naposledy upravil: kamilka (2010-06-22 13:54:42)



4

Re: Graviola

NOW je vyborna firma, videl som ich operaciu, ked mali "open house"tj navstevny den.
Vyrobna sa nachadza v Bloomingdale,Illinois,  co je na pol hodiny odomna.
Ale zase, nejedna sa o tabletky, ale 500 mg kapsule. Kapsule su lepsie, lebo nemaju prodane tabletovacie e-cka.
Ale je to 100 x 500 mg=50 gramov.
Ja kupujem prasok gravioly za 24 dolarov libru=454 gramov.
Vlastne som kupoval kedysi ako obchodnik s polovicnou zlavou,. tj ovela lacnejsie.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-23 14:37:00)



5

Re: Graviola

tie now graviola capsule su strasne velke,prehltnem ich v pohode ale potom mi je niako zle ako keby ma boelo dol v krku a nie som ssa mked som to dal druhym-to iste.da sa s tym nieco spravit? vyvarit sa to asi neda ako caj ze? asi jedine vysypat a vypit....ale vyzera to tusim ako blato ,myslim ze to aj tak chuti-je to akokeby jemny prasok myslim-vyzera tak aj ta tvoja graviola na vahu rng?da sa s tym niako vybabrat?lebo tie kapsuel su strasne obrovske nie len na mna  sad



6

Re: Graviola

Nuz ja som pil caj z lyzice gravioly(6-7 gramov) a aj s usadeninou, co chutilo ako blato. Trochu sa to dalo zmiernit ovocnymi stavami, najma ribezlovou, lebo ma dost intenzivnu chut.



7

Re: Graviola

pocuj a tebe ta graviola nic nerobila,a skusal si ju aj v tabletach?mna z tych obrovskych now tabliet bolel pazerak zrejme mi ho to pdrazdilo pri ceste do zaludku,a tak som si vysypal 4tablety do vody vypil ale potom mi bolo par hodin tak strasne zle som sa citil ako s 39 horuckou a myslel som ze sa povracam ,ale ja mam dobry zaludok a bezne konzumujem velek mnozstvo tabletiek doplnkov a nikdy som taky problem nemal



8

Re: Graviola

Ked zoberies silne antimikrobialnu latku(to graviola je) a mas plno mikrobov v tele, mozes dostat herxheimerovu(uhynovu) reakciu, kde sa mikroby rozpadnu a uvolnia naraz privela toxinov a telu trva nejaky cas, kym ich odstrani. Priznaky su bolest zaludla, brucha, zvysena teplota a priznaky tiez podobne chripke.
Preto treba kazdu  novu latku,hlavne tie velmi silne,ale tyka sa to vsetkych vcitane neznamych pre telo potravin , brat najprv v malych mnozstvavh a postupne stupnovat, aby si nedostal nejaku prudku reakciu na to a dal telu moznost sa pripadne prisposobit.
Inac ako som poverdal ja som si robil caj z praskovej gravioly, cistej, bez tabletovacich primesi(www.rain-tree.com, bulk herbs). 1 lyzica do 1 litra vody, povarit 5 minut, odstst 2-3 hodiny prikryte a, potom  pit aj s usadeninou,
a zacal som s pol sialkou, a par hodin znova pol sialkou, lebo som nevedel, ci to nahodov v jednej velkej davke nevyhubi hned aj probioticku crevnu floru.(to iste odporucam aj na horkac/citricidal, takze sledoval som podobnu techniku)
Tym ze som zacal postupne a pil rozdelene na cely den som si neznicil crevnu floru, ani som nemal Herxheimerovu reakciu.
Inac viaceri lekari upozornuju, ze ked beries vacsie davky gravioly treba po tyzdni =dvoch brat aj probiotika, lebo graviola je tak silne antimikrobialna, ze moze potlacit aj probioticku floru v crevach

Inac ja ju velmi  neodporucam na mikrobialne choroby prave z dovodu, ze je tak silna a zatial nie je dost dat, co a ako z mikrobov v tele nici
.Ine antimikrobialne  prostriedky su lepsie zname, tak sa radsej sustredim na ne
.Graviolu doporucim, ked vsetky ostatne bezne  nezabrali

Odporucal som ju hlavne pre jej znacnu citotoxicitu na rozne rakoviny. Snad je to do znacnej miery aj jej antimikrobialna cinnost, lebo dnes su uz viacere rakoviny spojene s roznymi mikrobami a zrejme mnohe dosial nezistene spojenia rakovin  s mikrobami v blizkej buducnostii objavia.
Pri rakovine nebolo co spekulovat, lebo prostriedky organizovanej mediciny a onkologie su radove skodlivejsie a menej ucinne a vyckavat sa rozhodne nevyplaca.
Moja osobna preferencia vyskusana s uspechom na rakoviny je graviola/betaglukany/enzymi, chelacia  a absorbenty na detoxifikaciu a samozrejme hromada roznych antioxidantov(vitaminy C, E D-3, anto a proantokyanidy a ine polyfenoly, elagitanin atd. a velke davky z kazdeho, nielen naznaky alebo doplnkove odporucene kvantity vyrobcov)

Naposledy upravil: RNG (2010-09-18 12:09:02)



9

Re: Graviola

RNG prosím Ta ked toto tak čítam nemôžem mať tú Herxheimerovu reakciu? Po užití Gravioly cítim že mi zaťažuje žalúdok, potom to prejde. Niekdy mám pocit akoby mi žalúdok dlho trávil potravu, a mám zaťažený žalúdok ráno ešte z večere. Pritom som jedla len cestoviny a potom horkú čokoládu. Užívam Graviolu v kapsulách 2500 mg denne.  Dakujem



10

Re: Graviola

Moze to byt herxheimerova reakcia , ale ta by mala za menej nez tyzden prejst.
Inac mozes mat alergiu na nieco z gravioly alebo mozes mat problemy s travenim(malo kyselin, enzymov, vlaknin alebo zlu probioticku floru.
Tazko povedat, ale ked prestanes brat graviolu a problemy neprejdu, tak to bolo travenie, nie graviola.
Inac horka cokolada je velmi tazka na travenie vo vacsich mnozstvach lebo spomaluje crevny pohyb(motilita, peristaltika)



11

Re: Graviola

RNG a toto je zaujimava vec, alebo slavsi priemer, kedze si toto doteraz neodporucal :

http://www.iherb.com/Now-Foods-Hawthorn … s/631?at=0



12

Re: Graviola

Hloh(hawthorne, cratageus) som odporucal dost casto na rozsirenie ciev(vasodilatant, ACE mechanizmus) pre ludi s vyssim tlakom a to niekolko gramov denne suseneho ovocia, to iste, co mas v tych kapsuliach v prasku.
Hloh je aj dobry zdroj antioxidantov, celkove zdrave ovocie.



13

Re: Graviola

RNG, môžu Graviolu užívať aj deti?
Ja som ju začala včera užívať a niečo určite hneď zasiahla. Celú noc som sa potila, som slabá, bolí ma hlava.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Graviola … 5018?at=0]
Je tam odporúčené dávkovanie  2 kps.(2g) 3-4 krát denne. Súhlasíš s tým?

Naposledy upravil: Svetlana (2011-02-26 08:59:24)



14

Re: Graviola

Graviola je velmi silne antimikrobialna, tj pri vacsich davkach moze na zaciatku sposobit herxheimerovu(uhynovu) reakciu=zvysena teplota, potenie, slabost Je to nasledok privela toxinov uvolnenych z masoveho uhynu mikrobov naraz v tele=mierna otrava.
Takze nasadzuj to postupne od mensich davok.A zvysuj podla reakcie tela.
Plnu davku napr pri rakovinach odporucam polievkova lyzica=6 gramov denne. Oskusane osobne na viacerych, aj sebe(zo zvedavosti) vo forme nefiltrovaneho caju.

Ak mas tie iste reakcia aj v mensich davkach, mozes mat na nu alergiu, co som sice este nepocul, ale take jedlo a doplnok
na svete nie su, co by aspon par ludi na svete neznasalo.

Vseobecne , na kazde nove jedlo,doplnok ci liek by ludia mali zacat s mensou davkou, a dat telu moznost reagovat jemnejsie  a pripadne sa prisposobit.

Inac gravioly su najmenej dve rozne, aj obsahy maju velmi rozdielne a velke mnozstva roznych ucinnych latok
http://www.rain-tree.com/graviola.htm

Naposledy upravil: RNG (2011-02-26 09:57:10)



15

Re: Graviola

Mozem davat Graviolu spolu s oreg. olejom a enzymami?Dakujem...

Naposledy upravil: Sisa 24 (2012-01-06 19:45:02)



16

Re: Graviola

Samozrejme. Len by som dal medzi enzymi a graviolu aspon 2 hodiny prestavku, nechj nahodou enzymi nerozlozia nejake ucinne latky z gravioly.



17

Re: Graviola

Pre zaujemcov o Graviolu zo Slovenska. Mam moznost zohnat Graviolu 10:1 Extrakt z listov vo forme prasku, cena je 117USD/kg. 10x silnejsie nez prasok bezne v kapsuliach alebo caju. Sam si idem objednat ale keby nas bolo viac tak vacsiu objednavku mame lacnejsie na kg.

Ak mate zaujem napiste mi na lumio83@gmail.com.



18

Re: Graviola

Pri extrakcii sa nieco vytazi a ostatok vyhodi. Otazka je co zostava a je skoncentrovane.Ci to obsahuje 10 nasobok tych ucinnych latok(acetinogeny) alebo nie.
Inac, keby to naozaj boli tie ucinne (acetinogeniny roznych druhov) latky skoncentrovane, bolo by to vyborne vo forme kapsuli na rakoviny.
Takze velmi zalezi od extrakcnej metody a rozpustnosti roznych zloziek v extrakcnom cinidle.
Pravdepodobne vodoalkoholova extrakcia  by mala stacit.



19

Re: Graviola

Je to odtialto: http://www.vigorous-tech.com
Vyrobca mi poslal aj detail o extrakte:
http://img825.imageshack.us/img825/7517/graviola.jpg

Uploaded with ImageShack.us



20

Re: Graviola

Zda sa to v poriadku, ale Cinania nie su priam spolahlivy zdroj bez kontroly nezavislych laboratorii, ktore pouzivaju US spolocnosti specificky na Cinske vyrobky, kedze sa tam opalili privelakrat.
Ja tiez nemam osobne doveru v kvalitu Cinskych vyrobkov, totiz prve serie su obvykle dobre a casom sa kvalita zhorsuje, lebo vymyslaju, ako by na procesoch usetrili.



21

Re: Graviola

Dobry den, mohli by ste mi poradit recept na pripravu napoja z listov? chcem ho zacat pouzivat pri liecbe rakoviny. niekde je pisane ze staci iba luhovat(zaliate vodou 80stupnov), inde ze treba varit (rozne case 5 minut, alebo 20 minut). Takisto si nie som isty, ci to moze dojst do styku s kovom. ak nie, v akej nadobe sa to da varit? dakujem



22

Re: Graviola

Vysusenim listov a rozbitim na prasok sa luhovanie roznych zloziek velmi zvysuje. Takze by som odporucal nie listy, ale jemny vysuseny prasok z nich.



23

Re: Graviola

prosim Vas nazor na tuto graviolu, dakujem!

http://www.koloid.sk/eshop/graviola/gra … -ml-detail



24

Re: Graviola

Obycajna exoticka ovocna stava. Ucinne latky z gravioly/soursop(anonna muricata) su najma v listoch, len nepatrne  v ovoci.



25

Re: Graviola

Dobrý deň RNG,
chcela by som sa opýtať na Váš názor čo sa týka Gravioly, čo je podľa Vás účinnejšie 100 % džús z gravioly alebo prášok ???
Potrebujeme niečo účinné pre môjho brata, ktorý podstúpil chemo v roku 2011 po odstránení semenníka, po roku po liečbe sa mu choroba vratila, odstránili mu druhý semmeník, ale bol bez liečby pretože mu onkomarkery klesli na normu... Chodí na kontroly každý mesiac, no a krvné výsledky sú raz výborné a raz má jeden z onkomarkerov mierne zvýšený. CT je čisté. Ospravelňujem sa ak som otázku naezaradila do vhodnej témy, ale nepodarilo sa mi otvoriť novú tému na moju otázku.... Ak by ste nám vedeli poradiť aké výživové doplnky mu nasadiť, boli by sme veľmi vďační, a tiež by som Vás poprosila o vyjadrenie sa ku graviole a k dávkovaniu a či je to pre neho vhodné.



26

Re: Graviola

Ked tu hovorim o graviole, tak nemyslim nikdy ovocie tohoto stromu, ale susene listy. Ovocie ma obsah ucinnych protirakovinnych latok len stopove.
Rakoviny sa vytvaraju ako nasledok zamorenia tela, tj v prvom rade treba telo odmorovat, a na to su silne entericky chranene enzymy.
Inac sa rakovinne bunky znova a znova vytvaraju vo velkej miere, ktore telo nestasci znicit, takze prerastu na vacsie utvary=nadory, bez ohladu na to, ci sa jeden nador vyoperuje alebo znici ziarenim a chemoterapiou.
Chemo dokonca este viac zamori telo, takze  tvorenie novych rakovin dez odmorenia  je v nom doslova zarucene.
Kedze som na rakoviny pisal uz plno, pozri na tomto fore a tiez na http://rng.nazory.eu/rubriky/r/rakovina
nebudem sa zbytocne opakovat.
Gravioly treba asi 6 gramov denne v delenych davkach. Vlastnosti gravioly su antimikrobialne a citotoxicke na rakovinne bunky



27

Re: Graviola

Prečítala som si nejaké fóra, v ktorých odporúčate výživové doplnky, ale musím sa priznať že v tom mám trošku chaos. Vypísala som si vitamíny, ktoré by mal brat užívať ale chcela by som Vás poprosiť či by ste to mohli odkontrolvať či som to pochopila a vypísala správne. Potrebné je upraviť PH, sám tvrdí že je zakyslený, takže tam by mohol brať zelený ječmeň, je nejaké špeciálne užívanie alebo sa stačí pridržiavať návodu? Po prípade ste inéhoo názoru čo sa týka toho odkyslenia??? Ten komplex výživových doplnkov o ktorých som sa na vašich fórach dočítala by mala byť Graviola v prášku 6 g v delených dávkach denne. Povariť 10 min a nechať odstáť 2 - 3 hodiny, piť postupne aj s usadeninou. Potom by to mali byť Betaglukány 3 x 500 g denne - môže to byť hliva ustricová v kapsulách???? alebo je niečo lepšie???  B - 17 výťažok z jadier marhule, zinok 50 g denne, selen 600 mg denne, jod aspoň 5 mg alebo vo forme KJ až 50 mg denne, vitamín C 10 g denne, vitamín E- aké je dávkovanie??, vitamín D - 3 - aké je dávkovanie???. Akú firmu by ste nám odporúčali na uvedené výživové doplnky??? Tiež som sa dočítala že ak by užíval čaj z gravioly tak je potrebné užívať probiotiká s jablkom na noc. tiež som sa dočítala že nie je vhodné kombinovať probiotiká s antimikrobialnymi látkami... písali ste mi že graviola má antimikrobiálne účinky. Je ptm vhodné graviolu kombinovať s probiotikom s jablkami ako som sa dočítala na Vašom fóre??? Nehnevajte sa že mám toľko otázok na raz ale chcela by som odbornú radu na výživový komplex vitamínov pre brata.... Keď hľadáte radu od lekára tak Vám povedia že treba užívať to čomu veríte. Pre nás to nie je odpoveď potrebujeme niečo účinné a hlavne rady odborníka... Po prípade by ste mi mohli napísať na súkromný mail kristi.bara@gmail.com.



28

Re: Graviola

Pozor davka selenu je len 600 mikrogramov, nie miligramov. A na betaglukany pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … caps/35770
davka 3 x 2 kapsule.
Samozrejme aj betaglukany z hlivy ustricovej su OK, len z nich musis tak isto brat 3 x 500 mg betaglukanov na ucinok, nie nejake malicke davky, co odporuca vyrobca.
Graviola je silne antimikrobialna, nielen cytotoxikum, na rakovinne bunky. Takze ju nesmies brat naraz s probiotikami. Da sa brat ao caj ale aj v kapsuliach, davka je 6 gramov denne, tj alebo kopcom lyzica na caj, alebo 3 x 2 gramy v kapsuliach.

A nevidim tu to najdolezitejsie, silne entericky pokryte enzymy, bez ktorych odmorenie/ocista tela nie je mozna.
Pozri napr na   http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
davka 2 x 2 tabletky, 3 hodiny po jedle dobre zapit.
Na odkyslenie treba jest hromadu zelenin, tj miesto chlebovin a skrobovin, cast aj surovu.
Na odkyslenie pomaha ale napr pol lyzicky Kalinatu, zobrat skoro rano na prazdny zaludok a jest az 2 hodiny neskor.
Je aj ovela silnejsi prostriedok ale zialbohu neviem, ci sa k nemu dostanes, cezium chlorid, davka 2 x 1.5 gramu

Pozor na horke semienka z roznych ovoci, maximalne sa naraz da zobrat  zhruba 10 semienok(horke marhulove, broskynove slivkove dokonca aj ceresnove) a musis ich dobre pozut. Neopakuj viac, ako 3 krat denne

Medicina je vedas, nie viera. Treba pouzivat tpo, co je dokazane ze pracuje mnohymi lekarmi, aj ked to nemusi byt schvalene skorumpovanym medickym monopolom.
Co pracuje, pracuje aj bez viery alebo oficialneho schvalenia. Samozrejme viera v to pomaha liecit, to kazdy lekar dobre vie a nazyva sa to "placebo efekt", kde vierou posilnene telo lepsie pracuje, lepsie sa brani aj regeneruje



29

Re: Graviola

Takže na odkyslenie 1/2 lyžičky kalinatu - užiť skoro ráno na lačno a jesť až za 2 hodiny. Ale lyžičku akú? Kávovú, alebo čajovú? V prípade ak by sme vedeli zohnať tak silnejší je cezium chlorid 2 x 1,5 g denne. GRAVIOLA, čo je lepšie čaj alebo kapsule? Selén 60 mikrogramov denne, betaglukány 3 x 2 kapsule denne - to čo ste mi poslali link, enzými 2 x 2 tablety 3 h po jedle dobre zapiť - tie čo ste mi poslali link, zinok 50 g denne, vitamín C 10 g denne, Jód 5 mg alebo vo forme KJ až 50 mg denne, ktorý by ste mi odporúčali????? vitamín E, vitamín D-3 - aké je tu vhodné dávkovanie??? Okrem tohoto všetkého jesť veľa surovej zeleniny a ovocia.... Chcem sa Vás ešte opýtať ako dlho by mal toto všetko užívať???? a kedy to zase zopakovať???? Ďakujem Vám za Váš čas a ochotu poradiť. Tie výživové doplnky by som objednala z tej stránky čo ste odporúčali pretože je strašne veľa výrobcov a neviem ktoré sú ako kvalitné... Treba k tomuto všetkému užívať ešte niečo, lapacho, paw paw, vilcacora, lactoferin, elagitanin, sangre de drago,....????? Alebo stačí to čo som vyššie vypísala??? Aby zase toho nebolo príliš veľa, neviem čo je ako vhodné kombinovať. Brat má len 22 rokov, chceme aby očistil svoj organizmus, vážim si každú Vašu radu. Ďakujem.



30

Re: Graviola

Selen 600 mikrogramov denne.
Ja neviem aky je rozdielmedzi kavovou a cajovou lyzickou lyzicka v USA je defakto miera, 5 ml.
Pol lyzicky teda je asi 2 gramy.
Cezium chlorid je extremne ucinny, zialbohu od osemdesiatych rokoch , ked na to viaceri vyskumnici dosli tato chemikalia prakticky zmizla z trhu, farmacia sa zrejme o to postarala.
Ja som ho v USDA vobec nevedel dostat, predali by mi ho len keby som mal nejaky dokaz, ze to chcem pouzivat vo vyskume v genetike, tak soom to zohnal z Kanady, kde sa mi podarilo objednat  nez dokumentov. Samozrejme za premrstenu cenu, lebo Cina to ponuka vo velkom za desatinu. Lenze v malom to nechcu predavat.
Viac pozri na http://rng.nazory.eu/rubriky/r/rakovina
tiez na www.cancertutor.org
Samozrejme je plno dalsich, pomocnych ako tie co si napr menovala a rozne silne antioxidanty,co tiez pomahaju proti rakovinam,  ale telo treba v prvom rade precistit, tj tam potreba zacat a posilnit jeho cinnost a pocet NK bielych krviniek betaglukanmi,. lebo tieto su zakladna obrana nasho tela proti rakovinam.
   
E odporucam kazdemu asi 400 IU a D-3  odporucam2000 az 5000 IU, kratkodobe aj ovela viac.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-30 18:55:44)



31

Re: Graviola

Chcela by som objednáť Graviolu prášok na čaj z web stránok ktoré odporúčate a to bulk.com alebo rain-tree.com. Je tam množstvo info ktoré som si prečítala ale neviem sa dopracovať k tomu ako sa to objednáva. Vedeli by ste mi poslať link priamo na objednanie uvedeného produktu na jednej z tých stránok, prosím? Ešte sa chcem opýtať že ak sa varí čaj z gravioly z tých 6 g tak koľko vody je na to potrebné??? Ďakujem...



32

Re: Graviola

našla som Rain tree Nutrition Graviola Powder, je to to čo ste mysleli??? http://www.iherb.com/Rain-Tree-Nutritio … -Item/5470



33

Re: Graviola

Ano to kedysi bolo to prave, zialbohu majitelka Rain-tree firmu zavrela , takze musis hladat ine zdroje. Pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Graviola … sules/5018
davka je 3 x 4 kapsule=6 gramov byliny
alebo tento extrakt, hoci neviem davku, lebo nie je tam naznaceny extrakcny pomer
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Bra … Caps/40252
Takze toto nemusis varit.