51

Re: suchý kašeľ

Tekuty oreganovy olej odporucam len na kloktanie v hrdle, nehodi sa nikde inde. lebo pali. Sice sa da prehltnut, ale tak sa neda dat do tela dostatok carvacrolu. Je to ale vyborne na mandle a zapaly v ustach.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … -30-ml/937
Ja som si cisty oreganovy olej rozriedil 1:9 s vodkou, dobre pretrepal vo flasi a daval kvapky do vody, takto nezostane ten olej cely plavat na povrchu vody ale cast sa emulzifikuje.
Pozri napr na tento cisty, kde sice neuvadzaju obsah carvacrolu, ale ten je v cistom oleji z divokeho  oregana medzi 50 az 85%, tj najmenej polovica je carvacrol.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-26 20:01:09)



52

Re: suchý kašeľ

Zdravim.Snazim sa zbavit kasla a 2 den beriem.Ester C 3 gramy denne, selen 200 mcg, zinok 50 mcg, 3x2 oregano oil casuly a
2x 600mg NAC  a popijam po glgoch liter vody s GSE 60 kapiek.Problem je ze ma zacalo prehanat a 2 dni som mam len riedku stolicu pachnucu po oregane.To prehananie nie je nejake caste 2-3x do dna.Co by to z veci co uzivam mohlo sposobovat????Mam citlivy zaludok a aktualne neuzivam nic na podporu traveniu kvoli financiam.Neznizia sa tym prehananim ucinky jednotlivych doplnkov, lebo by som sa toho kasla rad zbavil



53

Re: suchý kašeľ

Nikdy sa neda predpovedat, na co jednotlivec bude reagovat, na ktore jedlo, doplnok, chemikaliu/liek a podobne. .
ked mas hnacku, samozrejme ze pachne po oregane, ked sa v tebe neudrzala stolica dost dlho, aby sa oregano absorbovalo. Ci je to z oregana, alebo niecoho ineho , neviem. Moze to byt dokonca aj herxheimerova reakcia, ked si mal v crevach plno candidy.
Zniz oregano docasne na 3 x 1 a ber mikrovlakniny, tie tam nevidim spomenute a predsa kazdy ich potrebuje, ci uz na cistenie creiv, absorbciu toxinov ci podporu nasich probiotik. ktore nam vyrabaju az do 70% vsetkych obrannych latok a daju sa znicit lahko atb, alebo zatlacit nespravniou dietou podporujucou kvasne a hnilobne kultury v crevach. ktore samozrejme sposobuju aj hnacky, aj desiatky inych zdravotnych problemov a naviac znizuju imunitu vseobecne.



54

Re: suchý kašeľ

Ahoj RNG, prosim o radu. Po suchom kasli spred cca 2-3 mesiacov mi ostal v hrdle hlien co som absolutne nevedela vykaslat a citim ho stale. Rano po prebudeni takmer ani nie ale potom cely den ... 60 kv GSE a oreganovy olej? Kolko toho oleja? Mala by som sa zdrazat aj neakych potravin? Dakujem za odpoved.



55

Re: suchý kašeľ

Oreganovy olej a NAC su odhlienovace. Davka carvacrolu z oreganoveho oleja by mala byt 3 x 200 mg, tj 3 x 2 kapsule tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
NAC treba 2 x 600 mg, pozri napr tento
http://www.iherb.com/Twinlab-NAC-N-Acet … sules/2386



56

Re: suchý kašeľ

Prosím vás, je nejaká pomoc pre čierny kašel. zistili mi ho z krvi, beriem antibiotika. myslela som si, ze mam zapal dutin, prinosných, to sa mi stale opakuje, a kasel som myslela ze mam zo stekajucich hlienov.



57

Re: suchý kašeľ

Cierny kasel(pertusis) je sposobeny bakteriou Bordatella pertusis. Teoreticky by uz nemal existovat, najma v krajinach kde je bezne ockovanie, ale zrejme to ockovanie neochranuje dostatocne
http://en.wikipedia.org/wiki/Pertussis
Kedze bordfatella pertusis tvori polysacharidmi viazane biofilmy, tj zdryzyje sa pre svoju ochranu pred protilatkami a maskuje, tak NAC a silne enzymy pomahaju pri jej zniceni Tiez, kedze sa zdrzuje v prinosnych dutinach najma, dobre je ju z nich vyplachnut napr 15% roztokom xilitolu s pridanymi par kvapkami citricidalu.
http://www.iherb.com/Xlear-Inc-Xclear-X … l&ic=6



58

Re: suchý kašeľ

Dobry den, chcela by som sa s Vami poradit ohladne mojej 5 rocnej dcerke, neustale trpi nadchami, popripade kaslom, situacia je taka, ze je 3 dni v skolke a 4-5 dni doma, par dni dobre a zas sopliky, nadcha, kasel. V sucastnosti sa dostavame z kasla, ktory trva skoro mesiac, CRP bolo v poriadku, teploty nema. Neviem ci je to porucha imunity, lekar tvrdi ze je to normalne, brali sme uz aj ribomunyl, imunoglukan, bez vacsieho zlepsienia. Ma vsak nepravidelnu stolicu kazde 2-3 dni, tak jej zakazujem sladkosti no ona sa ich strasne dozaduje. Vedeli by ste nam nieco poradit, nakolko nas to trapi uz niekolko rokov a teraz infikuje aj svoju mladsiu sestru. Velka vdaka.



59

Re: suchý kašeľ

V skolke aj v skole su relativne male vzdialenosti medzi detmi, takze kvapockovy prenos infekcii je velmi pravdepodobny, ked je co len jedno dieta medzi nimi chore.
Kvapockova infekcia sa dostane do tela pri dychani a najskor nakazi prinosne dutiny,kde sa moze zdrzovat aj mesiace, a  odkial sa s hlienmi dostane inde v tele. Takze tam ju treba adresovat najskor kvapkami. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
Nepravidelna stolica je dosledok zlej stravy alebo travenia. Travenie je vec kyselin, enzymov, MIKROVLAKNIN a PROBIOTIK. Chybajuce treba doplnit, kde mikrovlakniny odporucam brat kazdemu,. lebo v nasej potrave definitivne kazdemu chybaju. To iste plati o probiotikach, pri nasej hygiene, chemicky hnojenych poliach a tepelnych upravach potravin, ktore prakticky znemoznia pravidelny prisun probiotik do tela, co telo potrebuje.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-11 08:39:07)



60

Re: suchý kašeľ

Vdaka za radu, tak ak by som sa rozhodla kupit citricidal alebo oreganovy olej, co je vhodnejsie pre 5 rocne dieta a v akom mnozstve? Staci to len kvapkat do nosa, ci aj uzivat? Poslali by ste mi link, kde to kupim? Co sa tyka toho zlepsenia travenia, detske probiotoka som uz kupila, ale nie su mi jasne kyseliny, enzymy a mikrovlakniny(myslite napr.psylium) v tomto pripade vhodne pre dieta ?  VDAKA



61

Re: suchý kašeľ

Detsky zaludok, pankreas a creva produkuju a potrebuju rovnake kyseliny, enzymy a mikrovlakniny a probiotika, ako dospeli, len v mensom mnozstve, tj podla vahy.
A na znicenie mikrobov v nose treba rovnaku koncentraciu roztoku citricidalu, ako pre dospelych, lebo su tam rovnake mikroby.
Najvacsi problem z detmi je dat im nieco, co ma neprijemnu chut alebo privelke kapsule(oreganovy olej), co nevedia este prehltnut.
Ale ten isty problem mozu mat aj niektori dospeli, napr moj syn.....
Mikrovlakniny(psylium, pektiny arabinogalactany, inulin glucomanan) predstavuju najmensi problem,. lebo sa daju pridat do vody na pitie(vo flasi dobre pretriast) , ochutit ovocnymi stavami(najma koncentraty) a tak dat dietatu pit.
NAC sa da rozpustit vo vode, tak to davam aj vnucke akoze "citrinovu vodu, samozrejme ochutene, aby sa nezjezila.
Davka pre dospeleho je 2 x 600 mg, pre mensie vahy prepocitane podla vahy. Roztok sa da rozdelit na viacero davok lahko.