1

Téma: suchý kašeľ

pekný deň, chcela by som sa informovať na nejaky alternativny sposob liečby suchého kašľa nakoľko manžel už 3 týždne kašle, hlavne cez deň. na noc aby sa vyspal si dava kodynal. lekari hovoria ze to treba len preckat ze je to len taka virozka a zvysit prisun vitaminu C. dakujem za odpoved



2

Re: suchý kašeľ

Kasel je z drazdenia pluc hlienami, co sa tam nazbierali a kazia sa.
NAC a oreganovy olej su oba odhlienovace, naviac oreganovy olej je aj silne antimikrobialny. Hlieny pochadzaju najma z nosa a mozu sa vytvaral z dovodov alergii alebo infekcii
http://rng.nazory.eu/alergie
http://rng.nazory.eu/infekcie

Inac ked je to sposobene virozou(co zrejme lekari len hadaju, lebo neurobili na to ziadny test)treba bojovat proti virusom zvysenim viralnej imunity a nie len nechat telo trpiet,"ved sa aj samo vylieci" ano, ale za aku cenu!

Inac pod vysokymi davkami vitaminu C ja myslim 1 gram esteru C kazdu hodinu, aj v noci(vtedy kazde 3 hodiny 2 gramy) A to potlaci virus za 24 az 48 hodin.To mam na sebe a mnohych v rodine mnohokrat vyskusane.

http://rng.nazory.eu/herpes



3

Re: suchý kašeľ

Syn (4roky) bojuje s kaslom a  casto sa to opakuje.Skusim oregano.Mam vytlacit kapsulku napr. do jedla?Kolko denne?Ake davky vitaminu C mu mozem dat?Zaroven pri kasli dospelej osoby , v akych davkach uzivat oregano?
Ktore C-cko z iherb je vhodne.Staci pre dospelych, malemu to rozstvrtim.Vrela vdaka!!!

Naposledy upravil: liaro (2011-06-04 07:48:05)



4

Re: suchý kašeľ

Kasdel m oze byt spodobeny aj alergiami, viac na
http://rng.nazory.eu/alergie
Kasel je casto spojeny z hlienami a nakazami v hlienoch. Najucinnejsie na to je carvacrol, tj aktivna latka v oleji z divokeho oregana. Kvalitny produkt zo 100 mg carvacrolu na kazdu kapsulu je napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
kde odporucam pri kasli na odhlienenie 3x2 kapsule tohoto silneho vyrobku. Samozrejme pre deti staci podla vahy menej.
Tento vyrobok ma ochrannu entericku kapsulu, ktorea sa rozpusta az v crevach, tj nedrazdi zaludok a nepali hrdlo ako tekute oreganove vyrobky.Predavkovasnia sa nemusis bat, nanajvys ti to moze sposobitPodfrazdenie zaludkas alebo ctriev, lebpo sa nejedna o lieky, a v tomyto pripade vlastne len o koreninu.
Na vitamin C pouzivam najma tento
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 10241?at=0
Ester C je forma vitaminu C, neutralna a v tele je az 5 krat tak dlho, ako kyselina askorbova. Bioflavonoidy v nej este zvysia ucinnost vitaminu C a sami o sebe su dost silne antioxidanty, najma prispievaju k spruznovaniu ciev.
Kapsule mam radsej, lebo sa lahsie hltaju, ako tabletky a nedostavas v nich rozne zbytocne e-cka potrebne na tabletovanie. Nieutralny ester C sa da zamiesat do jedla, kapsula obsahuje prasok.
Ja beriem podla odporucenia Linusa Paulinga 3 gramy C cka denne.
Predavkovanie C- ckom je stanovene nad 300 gramov na den, takze nemusis mat ziadne obavy.



5

Re: suchý kašeľ

Tu davku 3g C-cka denne si myslel ako denny limit pre dospeleho?Zda sa mi to vela, kedze sa bezne predava ako najvacsia davka 500mg...Tento, ktory spominas sa da teda otvorit a obsah zamiesat do jedla?

V pripade , ze je to alergicky kasel-co moze byt-, v inej diskusii som nasla ze radis pripravok bromelain. Vobec nepoznam....Kde dostat?Aj u iherb???

Co sa tyka toho oregana, o otvorenie kapsuly mi ide hlavne v suvislosti s dietatom, ktore mi ju neprehltne v ziadnom pripade.... Inak synova vaha je cca 15 kg. Takze mi to vychadza 1 kapsula denne.Moze byt?Dnes som mu jednu tak dala, ze som ju vyliala do sladkeho bazoveho sirupu...
vdaka!!!

Naposledy upravil: liaro (2011-06-04 22:14:18)



6

Re: suchý kašeľ

Tie 3 gramy nie su denny limit, to Linus pauiling odporucal pre kazdeho ako potrebny doplnok, On sam bral jeden cas az 18 gramov askorbatu sodneho, a vtedy este nebola tato forma, ester C, co je esterizovany askorbat vapenaty na trhu.
Inac nan trhu su aj jednogramove tablety askorbatu vapenateho a esteru C. Ja som ich dost dlho pouzival pri prvej znamke virusu chripok a to 1 gram kazdu hodinu. Za dva dni bolo po chripke.
Dnes pouzivam len tie kapsule, lebo sa daju lahsie hltat a neobsahuju pre telo zbytocne tabletovacie pridavky
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 15080?at=0

Hura, podarilo sa ti dostat do dietata stiplavu koreninu! Prve, co to spravi je ze sa zacnu z neho valit hlieny, lebo oregano potlaci zapal a vsetky zhromazdene hlieny sa zacnu obnovenou funkciou cilii(chlpky co vynasaju hlieny a su nakazou v hlienoch paralyzovane) pomerne rychlo dostavat von , aj kasel bude znacne produktivnejsi.
A ked sa velka vacsina tych nakazenych rozkladajucich hlienov dostane von, za par dni to poznas.

Inac bazovy sirup znacne zvysuje viralnu imunitu, to je mudry tah v case viralnych epidemii v skolkach.A je celkom chutny, idealne pre deti.



7

Re: suchý kašeľ

RNG napísal(a):

Tie 3 gramy nie su denny limit, to Linus pauiling odporucal pre kazdeho ako potrebny doplnok, On sam bral jeden cas az 18 gramov askorbatu sodneho, a vtedy este nebola tato forma, ester C, co je esterizovany askorbat vapenaty na trhu.
Inac nan trhu su aj jednogramove tablety askorbatu vapenateho a esteru C. Ja som ich dost dlho pouzival pri prvej znamke virusu chripok a to 1 gram kazdu hodinu. Za dva dni bolo po chripke.
Dnes pouzivam len tie kapsule, lebo sa daju lahsie hltat a neobsahuju pre telo zbytocne tabletovacie pridavky
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 15080?at=0

Hura, podarilo sa ti dostat do dietata stiplavu koreninu! Prve, co to spravi je ze sa zacnu z neho valit hlieny, lebo oregano potlaci zapal a vsetky zhromazdene hlieny sa zacnu obnovenou funkciou cilii(chlpky co vynasaju hlieny a su nakazou v hlienoch paralyzovane) pomerne rychlo dostavat von , aj kasel bude znacne produktivnejsi.
A ked sa velka vacsina tych nakazenych rozkladajucich hlienov dostane von, za par dni to poznas.

Inac bazovy sirup znacne zvysuje viralnu imunitu, to je mudry tah v case viralnych epidemii v skolkach.A je celkom chutny, idealne pre deti.


Ved prave, on uz hlieny ani tak nema, skor ten kasel.A vcera vecer bol mimoriadne produktivny, az som sa bala, ze neprestane a chcela ist na pohotovost. Dala som mu este polku dithiadenu, potom sa mu podarilo zaspat.Ale ten kasel bol fakt hrozivy:(((....

Stale sa vraciam k tomu esteru C-cka. Ked si ho objednam, da sa vysypat ten obsah, t.j. budem ho vediet dat aj dietatu v mensich davkach???A akych...ta hmotnost je cca 15 kg.

Obrovska  vdaka za vsetky rady, ktore pomahaju!!!



8

Re: suchý kašeľ

Da sa kupit aj praskova forma:
http://www.iherb.com/Ester-C-Powder



9

Re: suchý kašeľ

Igor napísal(a):

Da sa kupit aj praskova forma:
http://www.iherb.com/Ester-C-Powder


Vdaka!!!Len v tej kapsuli by to bolo uz navazene...a takto s miligramami moze byt problem....

Naposledy upravil: liaro (2011-06-05 10:20:08)



10

Re: suchý kašeľ

Ziadny problem, esterom C sa nemozes predavkovat,ako som napisal, predavkovanie vitaminom C jevyse  300 gramov za den na dospeleho. Tj pre 15 kg je to 50 gramov, a ked donho dostanes 2 gramy mozes si gratulovat.



11

Re: suchý kašeľ

RNG napísal(a):

Ziadny problem, esterom C sa nemozes predavkovat,ako som napisal, predavkovanie vitaminom C jevyse  300 gramov za den na dospeleho. Tj pre 15 kg je to 50 gramov, a ked donho dostanes 2 gramy mozes si gratulovat.

Da sa vysypat obsah tych kapsul?



12

Re: suchý kašeľ

Samozrejme ze sa da vysypat obsah tych kap[sul, Su to len obycajne zelatinove kapsule, ktore sa v zaludku okamzite rozpustia.



13

Re: suchý kašeľ

Prajem pekný den Rng,chcela by som sa poradiť.Dcerka kašle už asi dva týždne,dávala som jej inhalovať do rolky nakvapkaný oreganový olej,Dvakrat denne oreganový olej od NoW,medzitým kapsule GSE,cečko,selen ,zinok a navečer probiotika.Nezabralo,kašel je strašný.Čítam si infekcie a alergie,ale neviem ,či bude stačiť pridať ešte jod -10 kvapiek?Čo by si mi ešte poradil?



14

Re: suchý kašeľ

Davas jej tie silne kapsule oreganoveho oleja
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0      3 x 2 kapsule pre dospeleho
alebo nieco, ine?
Na odhlienovanie pomoze aj NAC, 2 x 500 mg denne(na Slovensku sa predava ako ACC(acetyl cystein)
Nuz ked je to ale alergia tam pomoze quercitin, 3 x 500 mg, bromelain 2 x 1000 GDU +



15

Re: suchý kašeľ

Ano,presne tento oreganový olej  jej dávam 2x1,   http://www.iherb.com/Life-Extension-N-A … /4809?at=0  Mám tento odhlienovač,ale skor si myslím ,že je to alergia a rada by som jej dala quercitin, 3 x 500 mg, bromelain 2 x 1000 GDU +,odporučíš mi prosím link na niečo vhodné ,dávky sú pisane na dospeleho?? A medzi quercitin a bromelain musí byť trojhodinová prestávka ,alebo to može brať spolu?? Ďakujem

Naposledy upravil: tinapp (2011-07-24 17:40:22)



16

Re: suchý kašeľ

Quercitin a bromelain mozes brtat kludne spolu, len na cistenie tela je dobre brat bromelain na prazdny zaludok, bez jedla, aby sa cela jeho bielkoviny rozkladajuca funkcia previedla v tele, na roznych zamoreniach a nie rozkladom jedla sa vycerpal.
Tu je jeden dokonca entericky pokryty, tj rozpusti sa az v crevach a nedrazdi zaludok(poznal som zopar ludi, co im nerobil bromelain na prazdny zaludok dobre, tento ale znesie prakticky kazdy)  http://www.iherb.com/Life-Extension-Bro … 10100?at=0
tu mas quercitin
http://www.iherb.com/Now-Foods-Querceti … s/774?at=0
Tu nas kombinaciu, ale obsahuje trochu malo bropmelainu
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Quer … les/7?at=0



17

Re: suchý kašeľ

Ahoj,včera mi prišli : http://www.iherb.com/Life-Extension-Bro … 10100?at=0 a http://www.iherb.com/Now-Foods-Querceti … s/774?at=0 a quercitin,  Tuto davku si písal pre dospeleho ,alebo to možem dať aj 37kg Emmke?? 3 x 500 mg, bromelain 2 x 1000 GDU.Ako dlho jej to mám dávať?



18

Re: suchý kašeľ

Beries ich spolu jedno podporuje druhe a pre dieta najlepsie s jedlom, nech jej nepodrazdi zaludok.
Ja osobne beriem Quercitin pocas celej pelovej sezony.
Zacni s mensich davok, ako obvykle s kazdym novym jedlom, doplnkom a malo by to platit aj na lieky, co zialbohu lekari nepraktizuju,, aby nahodna  vzdy mozna individualna alergia nesposobila prilisne problemy.
Podla vahy bt mozno stacilo asj tak len 2 x 500 mg quercitinu a 1 x 1000 GDU bromelainu, ale ani dospela davka nemoze uskodit(tj pokial ju zaludok znesie)



19

Re: suchý kašeľ

Ahoj,dcerka berie rano nalačno 2 x 500 mg quercitinu a 1 x 1000 GDU bromelainu ,ale dnes som volala doktorke ,ktorá jej brala krv a ona mi povedala,že má stafylokoka a vírus.Mám jej ešte pridať gse a oreganový olej? Neviem ,ako to rozdeliť,a aké prestávky medzi tým dávať,aby som jej to všetko dala cez den.Mám jej dať aj probiotiká na noc ?



20

Re: suchý kašeľ

Stafylokokov mame roznych vsetci, otazka aky je a kde sa nachadza. V nose a prinosnych sa da lahko vynicit kvapkami roztoku GSE.
Na odhlienenie je vyborny oreganovy olej, ktory zaroven potlaca rozne infekcie, ktore sa udrzuju v hlienoch. Tiez NAC, 2 x 500 mg
Ja beriem probiotika s jablkom zakazdym, ked na mna nieco lezie, lebo kto vie, ci pricina nie je oslabenie probiotickej flory, ktora normalne produkuje az 70% vsetkych obrannych latok potrebnych pre telo.
Neviem ako lekarka zistila virus a ktory(to si obvykle len "vycucaju" s prsta, lebo urcovanie o aky virus sa jedna je laboratorne velmi tazke a drahe.)
Inac v kazdeho tele sa nachadza viacero virusov permanentne, ako HSV1,  HSV2, CMV, EBV, HPV, VZV... a je len otazka, nakolko je viralna imunita znizena, aby sa ukazali naplno.

Preto zdoraznujem zvysovanie viralnej imunity pre kazdeho, ako udrzbu a predchadzanie problemom.

Naposledy upravil: RNG (2011-08-16 23:21:21)



21

Re: suchý kašeľ

pekný deň
chcela by som sa spýtať ohľadne kašla, dcéra mala spočiatku suchý kašeľ, začala som jej dávať 3x denne 500 mg esterc a 3x denne 1 kapsulu oregana od now, teraz po 3 dńoch má aj výtok z nosa a kašeľ je riedky so žltkavou prímesou a občas ťažko vykašľatelný, začala som jej dávať ráno a večer ACC 600mg a sinupret tabletky a ktomu sa jej na mandli vytvorila akási biela bodka, ktorá išla odstrániť a ústa si vydezinfikovala. Chcem sa spýtať či jej nemám to oregano pri hmotnosti 80 kg zvýšiť. dakujem



22

Re: suchý kašeľ

Nuz 80 kg je viac, nez priemerna vaha.
Ja osobne(100 kg), ked som mal prudky zapal priedusiek som bral aj 3 x 4 kapsule niekolko dni, na zrychlenie ucinku.
A beriem nie 3 x 500 mg esteru C, ale aspon 3 x 2 gramy(4 kapsule) aspon 3 dni.  a 2 x 500 mg ACC(NAC v USA)
Ked si myslim, ze je to viralneho povodu,, beriem 2 dni dokonca 1 gram esteru C kazdu hodinu

A samozrejme pijem horkac, tj roztok GSE/citricidal, 60 kvapiek GSE na liter vody, pijem casto male glgy, tak aby som ten liter do vecera vypil. Par kvapiek z toho isteho roztoku si dam 3 krat denne do kazdej nosnej dierky, v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, lebo prinosne dutiny su casto zdrojom nakaz, kde sa tieto mozu zdrzovat dlhe roky a znova a znova s hlienami nakazovat hrdlo, mandle a priedusky, dokonca po case aj pluca a stredne ucho cez Eustachovu trubicu.



23

Re: suchý kašeľ

ďakujem
no to s tou vahou vieme že je viac ako priemerna, už sa na tom začína pracovať len chce to čas nakoľko je ťažko vysvetlovať toto nemôžeš toto musíš jesť takto. Ale ešte jedna otázočka ako sa dá rozlíšiť bakteriálne a virálna infekcia? K tomu GSE ten máme tak jej ho budem pridávať do čaju. Ja si skôr myslím že u nás sú zdrojom nákazy mandle krrčné lebo sa jej tam robia také biele bodky (neviem ako sa to volá) Niekedy si ich odstráni , vykloktá listerinom a nič nie je a niekedy robia probém. Takže vyskúšam zvýšiť to oregano, aj ester C, len sa bojím aby sa pri kašli "nezadrhla".



24

Re: suchý kašeľ

Infekcia je casto v prinosnych dutinach kam sa dostane zo vzduchu pri dychani, a vo vzduchu su drobne kvapocky z kaslania inych ludi. Na nestastie, tam ich telo nevie nijak odstanit, len odtlacat vyrobou hlienu. Preto su tak dolezite tie nosne kvapky.
Horkac treba nosit so sebou, aby clovek mohol kazdych 10 minut si glgnut, co cisti hrdlo, a usta od nakaz neustale.
Takze male a caste glgy je to najdolezitejsie na GSE/citricidale.
Nahradi ti vyborne chemikale z listerinu, naviac to nemusis vyplut , ale prehltnut, a to robi uzitok aj inde v tele. Naviac ten roztok je aj tak ucinnejsi a lacnejsi nez listerine.
Zioalbohu, povod choroby na zaciatku
, ci je viralny alebo bakterialny alebo na zaciatku viralny a postupne sa pri oslabeni tela pridaju aj ine mikroby, vyuziju situaciu,
sa neda povedat, len ked je velmi nahly, tak su to iste aj virusy tam.
Ja ked pridem z nejakych masovych akcii a na druhy den citim, ze na mna nieco lezie som si isty, ze to musi byt virus, lebo bakterie nemaju tak rychly ucinok obvykle(dlhsia inkubacna doba) a teda prve2-3 dni okrem inych beriem aj tie masove davky vitaminu C , pre istotu. Dalej, ako to merdzitym nepreslo pouzivam uvedene prostriedky na ine mikroby, co sa s tym zviezli.



25

Re: suchý kašeľ

RNG chcem sa prosim informovat o ucinnom davkovani NAC http://www.iherb.com/Source-Naturals-N- … /1291?at=0 pri suchom kasli.....dakujem



26

Re: suchý kašeľ

2 x 600 mg
Ale to len odstranuje hlieny, neadresuje to nakazy v nich. Na to potrebujes oreganovy olej



27

Re: suchý kašeľ

vdaka za odpoved, davam synovi, berie aj oreg,oil NOW co doporucujes 3x2 + GSE



28

Re: suchý kašeľ

OK. Tomby malo zabrat pomerne rychlo a spravit kasel produktivnym, cim sa pluca a priedusky precistia.



29

Re: suchý kašeľ

RNG syn ma stale vysoke teploty v noci mal 39,6, rano 38, 7 ma 12 rokov , rano som mu dal 2 cps oreg, olej, NAC 600 mg, kazdu hodinu 1000 mg ester-C, pije stale vodu,caj ale teplota nie a nie odist, zena mu dala kedze ma 80 kg 2x 500 mg paralen a teplota klesla tak do hod. na 38,7 , na obed zas zobral 2 x oreg,olej cps, ta teplota stale pretrvava, teraz som mu dal Chaparal 500 mg aj cordyceps cps. Ta teplota nas znepokojuje, co by si este poradil....GSE pije postupne 60 kv. pocas dna...uz sme asi vsetko vyskusali...teraz bol aj vo vlaznej sprche a zena mu dala biely jogurt na prsia......stale 38,7,bojim sa co bude vecer a v noci...



30

Re: suchý kašeľ

Nuz to je dasleko od vsetkeho. Doplnov je dnes tisice. Skuste extrakt z olivovych listov a Sangre de Grado(dracia krv) ktora je ciastocne antiviralna a znizuje zapaly.
Tak isto znizuje zapalove procesy curcumin, boswelin, quercitin a dumbier/zazvor.

Tento rok obieha nejaja zakerna tvrdohlava infekcia. My sme ju mali vsetci a bojovali sme s nou vyse 2 tyzdnov, nezvykle dlho. Na stastie, kedze sme pouzivali vsetky menovane, nikdy to nedospelo az k vyssim horuckam, len tak na hranicu zvysenej teploty. Ale citili sme sa pod psa a poriadne zahlieneni.



31

Re: suchý kašeľ

Ahoj RNG,

uz vyse tyzdna ma trapia problemy s prieduskami, opat u nas prebehla virusova epidemia, uspesne som sa jej branil, no po absolvovani oslavy s alkoholovym dodatkom si za obet tato mrcha vybrala aj mna smile

Zacalo to ako suchy, drazdivy kasel s palivou bolestou na prieduskach, upchatym nosom a vytokom z neho. Horucky neboli ziadne. Potom asi o tri - styri dni sa to preklenulo do vlhkeho hlienoviteho kasla s chrapcanim na prieduskach.

Prve styri az pat dni som sa snazil bojovat proti tomu ako som len vedel. Cibulove caje, cesnak, zazvorove caje, prieduskove caje, velke davky lesneho medu, L - Glutamin v davkach okolo 10 g. denne spolu s 3 g. vit. C denne, VapoRub na hrudnik. Chcel som sa za kazdu cenu vyhnut ATB u lekara, ale nic nezaberalo, tak som ho bol nuteny (bohuzial) navstivit skor nez by mi to sadlo na pluca.

Bral som najskor BIOPAROX 4x denne do ust aj nosa a potom uz len ATB Fromilid uno 500 mg. (klaritromycin), 1x á 24 hod. ATB som nemal uz asi vyse rok aj pol mozno aj dva a chcel som sa im za kazdu cenu vyhnut. Sem tam mam bolesti brucha, zobral som tretiu tabletu zo siedmych ale rozmyslam ze ich vysadim skor nez zabijem vacsinu probiotik v crevach.

Kasel ustupil, hlieny zmizli, no chrapcanie na prieduskach neustupilo nadalej. Myslis si ze je vhodne teraz prerusit ATB a na doliecenie zacat uzivat NAC? Popr. sa vratit k BIOPAROX-u ktore posobi ako ATB ale len lokalne?

Dakujem pekne za radu a zelam vsetko dobre.

B.



32

Re: suchý kašeľ

Nuz ja v podobnych pripadoch beriem roztok GSE(60 kvapiek do litra vody pit postupne cely den), kvapkam si z neho aj do nosa, beriem NAC(2 x 500 mg), carvacrol ( 3 x 200 mg, vo forme enterickych kapsul oreganoveho oleja), pripadne aj ine, ako chaparal(2 x 1 gram, ucinne na virusy) a 1 gram esteru C kazdu hodinu, aspon 2 dni v kuse, vcitane nocnych davok 3 gramy kazde 3 hodiny)
Tento rok tu tiez bola nejaka velmi odolna nakaza, mozno kombinacia virusov a bakterii alebo inych mikrobov, tak so pridal este aj citral, a extrakt z olivovych listov. Kedze ale vsetci okol;o mna boli chori roznako, tak nam trvalo sa toho zbavit vyse 2 tyzdnov, lebo sme sa vzajomne jeden druheho znova nakazovali. A druhi odmietali berat take kvanta doplnkov ako ja, takze ma udrzovali v nakaze.
Samozrejme pri tolko doplnkoch aj ked  som sa citil sice dost mizerne, ale nechybal som v praci ani som nemal ziadne horucky. A ked druhi prestali byt chori, aj ja som bol okamzite zdravy.



33

Re: suchý kašeľ

Musim s tebou suhlasit, ja som na tom presne tak isto. V mojom okoli boli vsetci chori, ja jediny som sa drzal v pohode, bral som Quercetin + Bromelain + L - Glutamine + vit. C a MSM.

Drzalo ma to pekne od choroby, ale akonahle som to vysadil den pred oslavou, a na oslave pozil alkohol, prilis sa nevyspal ma to okamzite knock-outovalo.

Daval som si skutocne vela veci, silne prirodne recepty, dokonca som si robil klincekove vyvary a caje + olej z nich, co je asi najsilnejsi mozny antioxidant v tejto kategorii (eugenol), silnejsi nez carvacrol, silnejsi nez thymol alebo skorica.

Takze skutocne netusim kde moze byt problem, dokonca este dnes po tom tretom Fromilid-e (ATB) mi este stale chrapci v prieduskach. Tyzden uz presiel.

Neodpovedal si mi vsak na otazku, co s tymi zacatymi ATB. Dobrat, prerusit a obnovit mikrofloru, alebo...? Pretoze nechcem zbytocne vziat vsetkych 7 tabliet a zahltit si organizmus s tym viac ako je nutne. Alebo ich prerusit a vratit sa k BIOPAROX-u? Co je vlastne lokalne ATB na baze fusafunginu.

Naposledy upravil: Breston (2012-03-19 19:15:44)



34

Re: suchý kašeľ

ATB neodhlienuju a nakaza v plucach sa casto casom zmeni na kvasne a hnilobne, ako napr aspergillus pneumoniae, ktory sa zivi hlienami a drazdi na dalsie zahlienovanie. Drazdenie prejde na zapal a to umrtvi cinnost chlpkov, co vynasaju von hlien(cilie) a teda clovek zosatava dlho zahlieneny. Naviac v nose a prinosnych dutinach atb nemoze znicit nakazu, na to treba kvapky, ktore su ucinne na rozne mozne nakazy v nose, vcitane roznych hnilobnych a rozkladnych, ktorer ziju z hlienov.
Lekari odporucaju atb dobrat, lebo tie bakterie, ktore preziju atb su o to odolnejsie proti atb.
Ja ale odporucam prirodne antimikrobialne, na ktore si za miliony rokov ich existencie v prirode dosial mnohe bakterie, plesne, kvasne infekcie a mykoplazmy nevedeli navyknut.
Eugenol je silnejsi antioxidant , ako carvacrol, ale carvacrol je ovela viac niciaci rozne bakterie a kvasne infekcie, ako eugenol.
Takze odporucam najma antimikrobialne ako citricidal(pit aj kvapky do nosa) carvacrol v davkach 3 x 200 mg na potlacenie infekcii v hlienoch , co spusti cistiacu akciu cilii, ktore vynasaju von hlien aj proti gravitacii. NAC ako aminokyselina tiez odhlienuje, lebo podporuje odmorovanie toxinov, co paralyzuju cilie
Pripadne pouzi aj extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu), to jen prostriedok, ktory odporucaju uz v starom pisme(vyse 6000 rokov tradicie).
Ziadne z tychto v odporucenych davkach a rozlozenom brani(male glgy cely den z roztoku GSE) neznici nasu uzitocnu preobioticku floru.
A probiotika vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok v tele, tj viac, nez samo telo ich vie vyrobit a preto ked ich znicia atb, tak zaroven znicia az 70% obranyschopnosti tela. Preto prirodne antimikrobialne, co neznicia probiotika , ale znicia skodlive mikroby su neporovnatelne lepsie, aj ked podla zakonov v USA nesmies o nicom tvrdit, ze je liecive, okrem nasou FDA schvalenymi liekmi, ktore su dnes vsetky kvoli ekonomii len patentovane=musia byt umele, niekdy pred tym nikde neexistujuce.
To je zialbohu na patent nevyhnutne.



35

Re: suchý kašeľ

RNG syn ma este stale taky dost silny suchsi kasel, NAC  600 mg berie 2x 1, kedze ma 80 kg tak uziva 3x2 http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … /731?at=0, chaparral 500 mg 2x1, GSE 60 kv do litra vody. Cim by sa dalo este ten silny a suchy kasel nejako zmiernit??



36

Re: suchý kašeľ

Nuz na mikroby berie dost, pokial to nie je nejaka prilis tvrdohlava nakaza, ako napr L-formy chlamidie pneumoniae, ktore vykynozit trva aj vyse roka
Ale moze to byt ciste zalezitost alergii(prach, pel vytrusy plesni, roztoce...)nuz a na to pomozu ine prostriedky, ako napr Quercitin(3 x 500 mg)vitamin C(3 grany) boswelin(2 x 500 mg) , rozne enzymi atd. Najlepsie viacero menovanych, samozrejme.
My tu mame priskoro neocakavane jaro, vsetko kvitne, v zemi hniju zbytky minulorocnych rastlin  tj mame vsetci oci cervene, ako kralici a tecuci nos. Ja som musel zacat brat quercitin a spavat na bruchu, inac by sa mi dostalo hromadu hkienov do pluc, kde by sa rozkladali a nutili na kasel.
Clovek moze dostat obcas aj zapal pluc z privela hlienov v plucach, ked sa do nich nastahuje rozkladna kultura aspergilus pneumoniae.
Vzdusne alergie treba adresovat, inac mozu narobit  v tele galibu.



37

Re: suchý kašeľ

RNG,prosim ta kolko mozem denne toho Chaparralu?Uz asi druhy den lezim,som unavena ,pokasliavam,hlavne v noci...pijem GSE,c-vit a Chaparral,mam 500mg -vy a davam si ho tri krat denne.Dakujem...



38

Re: suchý kašeľ

Viac, ako 2 gramy denne chaparalu netreba brat. Je to hodne silmy prostriedok proti virusom.
Na odhlienenie pluc treba brat carvacrol 3 x 200 mg(najdes v kapsuliach firmy NOW). Nezabudni na kvapkanie roztoku GSE do nosa, po leziacky,  s hlavou zaklonenou co najviac dozadu. aby sa ti do dostalo aj do celnych dutin, kde kvapockova nakaza vdychnuta casto vytrvava aj mesiace, stare sa tvoria hlieny a tie nakazene nakzia mandle, hrdlo bza sa dostanu aj do pluc, a z toho je ten kasel.
Ked mi tecie nos, spim vzdy na bruchu, inac sa ta patalia s kaslom zacne a trva tyzdne



39

Re: suchý kašeľ

No teda..pekne..:-)...dnes som si dala tri krat po dve kapsule....tj 3gramy....co to moze poskodit?Dufam ze jeden krat...to nebude take tragicke....



40

Re: suchý kašeľ

No teda..pekne..:-)...dnes som si dala tri krat po dve kapsule....tj 3gramy....co to moze poskodit?Dufam ze jeden krat...to nebude take tragicke....



41

Re: suchý kašeľ

Nic okrem penazenky, pripadne trochu nevolnosti u malej casti ludi. Vseobecne doplnky su casto bezpecne aj na mnohonasobne davky.
Indiani pouzivalu caj z hrste chaparalu, co je ovela viac. Ale na ucinnost staci niekedy aj len 1 gram, 2 su lepsie a ja osobne by som pouzil; az 4 gramy v pripade silneho akutneho viralneho utoku(pasovy herpes, viralny zapal mozgovych blan, viralny zapal pluc, silna akutna  mononukleoza..)



42

Re: suchý kašeľ

Informácie, ktoré som dnes objavila vďaka Vám, sú pre mňa nesmierne dôležité. Hlavne pre to, že môjho manžela aj mňa trápi niekoľkoročný kašeľ (čo je dôležité, sme vďakabohu bývalí fajčiari), naše dve deti cca 4 a 7 rokov trápi niekoľkotýždňový aj niekoľkomesačný kašeľ. Nám, dospelím, samozrejme z bežných odberov krvných aj výterov, nezistili nič, manžel dokonca absolvoval aj bronchoskopiu. Bola mu nasadená liečba ako pre astmatika, ale keďže sa po nej manžel necítil vôbec dobre, prerušili sme ju. Deti tak sporadicky bakteriálne infekcie preliečené atb, prekonané aj nejaké vírusové infekcie. Chodia do kolektívu. Starší potravinová alergia - mlieko, pred niekoľkými rokmi diagnostikovaná oslabená imunita. Čo ma dosť trápi, začína mať problémy s laryngytídou, hlavne tento rok. Pre začiatok ma zaujíma oregánový olej fin candi mis, ktorý doma mám, t.j. jeho účinnosť a dávkovanie aj pre deti, vzhľadom na Váš názor o jeho dôležitosti. Pravdupovediac, sama si nemôžem objednať vitamínové doplnky od Vami odporúčanej firmy. Nedá sa ich kúpa nejako sprostredkovať? Bola by som nesmierne vďačná a šťastná, keďže mám veľký záujem dostať svoju rodinu zo zdravotných problémov. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.



43

Re: suchý kašeľ

Nevidim ziadny problem s objednavkou zo zahranicia. Clovek na to len potrebuje, aby mu jeho banka vydala kreditnu alebo debitnu kartu, ktora sa da pouzuivat na zahranicne objednavky.
Zijeme v globalizovanom svete a obmedzovat tovar len na to, co dostaneme v nasej stvrti je dnes zaostale.
Fin candimis je slaby a kedze je v tekutej forme je prilis palivy a drazdivy.Naviac je na obsah ucinnej latky, carvacrolu aj velmi drahy.
http://rng.nazory.eu/infekcie
http://rng.nazory.eu/herpes



44

Re: suchý kašeľ

Dobry den RNG,mam taku otazku-syn mava zachvaty drazdiveho kasla,davam mu viacero veci ktore odporucas ale zaujima ma cim moze byt sposobe to ze ked mu nakvapkam do nosa roztok GSE vzdy zacne potom kaslat a odrhovat*vyskusala som si tie kvapky kvapnut ja, kaslat som sice nezacala ale mala som pocit ze mi z acinaju stekat hlieny a musela som ich vypluvat a dost ma palil nos a hrdlo.Vies mi povedat preco po tych kvapkach zacne tak kaslat?dakujem indiga

Naposledy upravil: indiga (2012-07-10 20:36:43)



45

Re: suchý kašeľ

Nuz zalezi od koncentracie GSE roztoku. Pri 6 kvapkach do deci vody je to znesitelne, ale trochu tecu par minut hlieny aj mne.
To je pre to, ze to nema dost koncentracie soli a drazdi sliznicu chvilku.. Tzv fyziologicky roztok, tj nedrazdivy musi obsahovat 9 gramov soli na liter vody.
Ale to je iba par minut docasna reakcia, tj nema to s nakazou ani alergiami  nic spolocne.



46

Re: suchý kašeľ

Chcel by som sa opytat, v pripade pretrvavajuceho drazdiveho kasla, v hrdle bol vyterom najdeny H. parainfluenze, je mozne pouzit aj nieco na inhalaciu? Hlieny nevykasliavam, len citim, ako sa pri preglgani, kdesi urputne drzia. Napr. ak sa napijem, pri preglagani citim steklenie, takze obcas to ani nemozem prehltnut, spusti sa zachvat kasla. Vychadzam z toho, ze GSE alebo oreganovy olej posobia na problemove partie kratko, hned su v zaludku. Inhalaciou by mohli byt ucinnejsie (?). Dakujem



47

Re: suchý kašeľ

Na Heamophilus influenzae je citricidal velmi slabo ucinny, zialbohu. Oreganovy olej, tekuty by bol mozno lepsi vyber, pretoze odhlienuje, tj rozbija biofilmy pod ktorymi sa niektore bakterie nachadzaju a preto sa do nich ani nedostane nioc. NAC a mnohe enzymi vedia tie ochranne filmy odstranit as mozno by tam pomohol aj jod. Ale odporucam ti aj tak kvapkat si do nosa roztok GSE, najsilnejsi, ako znesies, tj az 6 kvapiek do 30 ml flasticky, sice budes po tom kychat aj hodinu, ale ta koncentracia je vyse 2200 ppm a to je dost aj na povrchove znicenie toho haemophilu. I
nac na inhalaciu oreganoveho oleja staci papierova trubka z toaletneho papiera a dat na nu 2-3 kvapky oreganoveho oleja a dychat cez nu, nosom aj ustami
Kedysi na infekcia na mandliach pouzivali dokonca jodovu tinkturu na vaticke, ktorou pretreli mandle.
Inac o tej bakterii,. ktora sa bezne v ustach vyskytuje a obvykle nesposobuje ziadne problemy, pokial mas dobru imunitu si mozes precitat napr tu(z hladiska klasickej mediciny)
http://en.wikipedia.org/wiki/HACEK_organism

Takze zrejme posilnovanie imunity, najma podpora dobrej crevnej flory tu moze znacne pomoct. Na to su potrebne nasadit kval;tne probiotika a zivit ich/rozmnozit az 1000 nasobne branim dostatku mikrovlaknin, aspon 15 gramov roznych denne.
A to vlastne radim kazdemu, podobne ako brat rozne doplnky, ktorych nedostavame z potravin dost, opakujem zinok, selen jod, vitaminy C E D-3



48

Re: suchý kašeľ

Aha, tak citricidal je nato slaby.
Tema oreganoveho oleja uz bola velakrat rozoberana, predsa, ktory by si mi v sucasnosti odporucil (viem, ze je tam rozhodujuci podiel karvakrolu)?
Budem brat samozrejme aj probiotika + vlaknina.



49

Re: suchý kašeľ

Tento ma 100 mg carvacrolu nqa kapsulu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Minuly tyzden na mna nieco liezlo tak som zobral 2 x 4 tieto kapsule 3 dni po sebe a uz je to potlacene. Ktovie, co to bolo, pre istotu som zobral GSE, olivovy list a dokonca 2 dni aj prima una de gato, lebo som mal v hlave tlak, tak isto odhlienujuci NAC.



50

Re: suchý kašeľ

Ano, ale ja reagujem na prispevok c.47, kde mi odporucas oreganovy olej v tekutej forme, chem mat istotu, nech nekupim nejaky drahy a neucinny vyrobok.