101

Re: zlé trávenie

Neviem ake prejavy sa myslia tým " škriabaním po stene " ale ani po 600 mg som nepocitíl neake prejavy čo by som si nasebe povšimol .. jedine uz spomínany hlad ale to az po troch tyzdnoch uzivania.  a napriklad taka koloidna stieborna voda sa pri brani ALA nemoze pit či ?



102

Re: zlé trávenie

a čo vlastne robit v prípade ze telo je zamorene ortutov..? okrem toho ze sa znízia dávky ?



103

Re: zlé trávenie

Virenie ortuti sposobuje hrozne dusevne stavy, od triasok cez hlboke depresie,depersonalizaciu, velke bolesti hlavy a unavu dlhe hodiny .
To sa neda si nepovsimnut.
Zrejme, ked nic take nemas po zobrati 600 mg ALA, ziadne zamorenie ortutou nemas.
Takze o tom je ti zbytocne dalej spekulovat.
Sustred sa na travenie a napravenie si crevnej flory, tj vyhubenie candidy, ktoru pravdepodobne mas, ked si mal stravu plnu volnych cukrov a primalo mikrovlaknin alebo ked si mal znicenu probioticku floru antibiotikami a neobnovil si si ju .
Tie potrebne 2-3 tyzdne vydrzis
.Teda 2-3 tyzdne, ked budes dodrziavat za ten cas bezsacharidovu dietu, brat menovane protikandidove doplnky a brat dobre probiotika a hromadu mikrovlaknin. a samozrejme vody
Ked len jedno vynechas/nedodrzis, predlzi sa to na mesiace.

Naposledy upravil: RNG (2012-03-27 08:12:30)



104

Re: zlé trávenie

RNG velmi pekne dakujem za rady, chcel som sa nato sustredit len som stale znepokojeny z posudku mojho doktora  ( chron pankreatic ) preto som aj predčasne ukončil protiplesnovu dietu lebo tolkym masom si pankreas iba zatazujem..a velmi by ma ta dieta oslabila takiez imunitu. na druhej strane únavu som mával otrasnu pri brani ALA  aj dnes vpodstate tri hodiny po davke 300 mg ALA som si nezvladal  ani jest  spravit iba do postele stale padam, depky mam aj bez toho a niekedy sa dost prehlbia az som prestal sex. fungovat z priatelkov .. no pripisoval som tu unavu a depky k ibs alebo choremu pankreasu , triašky nemavam iba uplne miernu bolest hlavy som mal len raz. pride mi dolezitejši ten pankreas pokial sa neako nepride nato ze to grganie zo stavami aj bez, pomale vyprazdnovanie zaludka, vyčepranost su priznakmi IBS a pankreas je ok.  posledné dni ma po vačšom jedle mierne bolelo v oblasti pupku no dost som zjedol a neviem uz či som si to sam psychikov neprivodil. V kazdom prípade mi protokol v jeden mesiac  určite pomohol v traveni viac jedla. Ak by to boli predsa len príznaky virenia ako sa im branit? v menšom davkovani ?



105

Re: zlé trávenie

Kedze ortut sposobuje problemy z hormonmi tak asi som z nej dostal davku, nerozumiem potom prečo nepišu v pribalovych letakoch varovania možnej otravi ortutov z blômb.



106

Re: zlé trávenie

jeden z možných vedlajšich učinkov ktorý myslim ze som pocitil aj ja
http://translate.googleusercontent.com/ … kHDz3WyXuA

okrem toho moze rozkolisat a menit hladinu hormonov v štítnej žlaze nehovoriac o amalgamoch v zuboch pri jej pouziti škoda ze taketo veci sa tu dozviem ako posledne



107

Re: zlé trávenie

ALA je potrebna v tele, prave jej nedostatok vyvolava hromadenie ortuti, ktoru ma telom vytvarana ALA chelovat.
Tie zalezitosti okolo hypoglykemie nie su konkluzivne, moze sa jednat o daco celkom ine, a moze to mat kludne hormonalne dovody , ktore su sposobene viriacou sa ortutou a inymi latkami, ktore rozviri ALA.
Ak neznesies vacsiu davku ALA, rozpustil by som ju vo vode a pouzival trosku kazdu hodinu, aJ castejsie. Samozrejme v kombinacii aj s inymi chelatormi, ako jod, selen,tekute zeolity, modifikovane citrusove pektiny,rozne mikrovlakniny, co vynesu zamorenu zlc z tela, cilantro,spirulina,a ine.
Je to velky boj, moze ti o tom povedat urcite viac administrator tohoto fora, Ivan.
A treba kombinovat co najviac tycyh prostriedkov naraz, jedni na uvolnenie ortuti, druhe na jej zachyt a vynesenie von z tela.



108

Re: zlé trávenie

mno ale ked ma niekto komu amalgamov tak asi moze akurat tu ortut rozprudit, no to ano moze to mat kopu dôvodov tak ako pišu či uz koli zvyšenemu vyuzivaniu cukrov alebo ine v kazdom pripade potom su vysoke davky 600 1200mg asi bezpečne pre kazdeho človeka neni?..
RNG nevieš ktory internetovy obchod predava alebo kde sa da zohnat CALABRON?  obsahuje soli bromu a vapnika



109

Re: zlé trávenie

Reci okolo odplavovania ortuti z amalgamov pri brani ALA su nepodlozene nicim a bezpredmetne.
Cirkulacia krvi okolo plomb je minimalna. Ortut z plomb sa dostava do tela najma pri zuti, kde sa vytvoria ortutove pary ktore vdychneme alebo sa dostanu s jedlom do zaludka. Cast sa odbura aj galvanickou koroziou, ale ovela mensia cast.
Kazdy potravinovy doplnok moze zostat na trhu len dovtedy, pokial je bezpecny. Pri dokaze o skodlivosti by ho z trhu davno stiahli
Brom je pre telo skodlivy a teda ho rozhodne nehladaj medzi potravinovymi doplnkami.   
Bromolactobionat kalcia, patri medzi "oblbovaky, rabuje telo o jod, ktory je potrebny nielen na cinnost stitnej zlazy (tam vyvola znizenu cinnost) ale aj na ine zlazy, vcitane tych co vyrabaju pohlavne hormony, brom sa nezodpovedne pridaval do caju na potlacenie sexuality, ale aj na vyrobu roznych cistiacich enzymov a podobne. Je to priamo aj nepriamo karcinogen.
Zialbohu si to vacsina lekarov dosial nechce uvedomit...

Naposledy upravil: RNG (2012-04-03 15:41:31)



110

Re: zlé trávenie

Cirkulacia je minimalna ale však aj minimalne mnozstvo ortuti je silne toxicke. A Grandaxin pouzivany trebars na zaludočnu neurozu je bezpečnejši ?



111

Re: zlé trávenie

Ako som povedal, ortut sa dostava do tela pri zuti, nie ako udmyvanie krvou z plomby.
Mnozstvo krvi, ktore do mrtveho zubu dojde do kontasktu s ortutou je uplne mizive.
Takze este raz, rosiruju sa tu neopodstatnene bludy okolo ALA.
Ale ked mas nedostatok ALA v tele dlhodobo, ortut sa ti necheluje vlastnym telom dostatocne a zacne sa hromadit.
Az pri vyssich zamoreniach poznas skodlive ucinky ortuti, co ma velmi male percento ludi. Ostatni to vedia z tela dostat bez problemov, pokial su davky nie privelke naraz, ako napr z vakcin
.A len pri silnom zamoreni je rozvirenie hladiny v tele  chelatorom , co nie perfektne ortut viaze poznatelne a cast sa z jej dostane do mozgu a sposobuje skody na nervoch, co sa prejavi ako depresie a podobne



112

Re: zlé trávenie

moaj aotazka znie: moze sa uzivat lecitin a psylium sucasne? vecer pijeme cca 1 liter caju..vtedy priatel uziva lecitim a chcela som mu pridat aj psylium...je to OK?
dik, RNG.



113

Re: zlé trávenie

Samozrejme je to OK.



114

Re: zlé trávenie

Pancreatin na cistenie sa berie v enterickych kapsuliach. Platinun Digest obsahuje ale rastlinne a fungalne enzymi, ktore sa povacsine kyselinami v zaludku neznicia.
Rozne formy aminokyselin dochadzaju ak cloridy ci sulfaty., pre to, ze su inac nerozpustne vo vode. Samozrejme okrem aminokyseliny dostavas s nimi aj HCl, co je potrebne najma pre ludi s nedostatkami zaludocnych kyselin. V tom pripade sa musis ale zaroven v inom case alkalizovat, lebo nemozes brat len kyseliny a nie alkalie, hoci aj v inom case, aby si si neokyslila telo.



115

Re: zlé trávenie

Inak nerozumiem tejto veci: "nemozes brat len kyseliny a nie alkalie, hoci aj v inom case, aby si si neokyslila telo." - HCl ako kyselina chlorovodíková, kt. je na nápravu trávenia spôsobuje prekyslenosť organizmu? Teda spôsobuje nízke PH? Ked má niekto PH v normále (napr. ja mám PH v norme, teda zásadité prostredie - jem zásadotvornú stravu - najmä zeleniny)
Nerozumiem tomu či HCL znižuje PH.. Ak hej, tak to je proti logike nie? Ved správne trávenie a pod. zabezpečuje zásadité prostredie..



116

Re: zlé trávenie

Telo tvori rovnake mnozstvo HCL a NaHCO3 v parietalnych buniek zo soli(NaCL) Teda to okysli sice zaludok, ale zozasadovie krv a do criev sa potom z krvi vyluci NaHCO3 a zneutralizuje tie kyseliny.
Ked mas malo vytvorenych kyselin, tak mas aj malo vytvorenych zasad v krvi. Preto ked si dodas kyseliny do zaludka, aby si mohol travit, neskor na prazdny zaludok musis zobrat rovnake mnozstvo zasad, ina si zi okyslil telo.



117

Re: zlé trávenie

RNG prostim ta, ked je pečen a slezina mierne zvačšena môze to svedčit aj o neakych miernejšich dočasnych ochoreniach? alebo to vačšinou su vaznejšie veci lebo moc okolo toho nemozem najst a ked tak tak vačšinov iba vaznejšie ochorenia.
dakujem



118

Re: zlé trávenie

Zvacsena pecen moze hovorit o pretucnenosti, to treba odtucnit. V prevopm rade sa vyhybat extra cukrom, najma fruktoze, tiez alkoholu, a pouzivat lecitin,lipazu, calcium D glucarate a protokol dr Berksona. To sice nie je choroba, ale moze viezt k hromade chorob, ako to vcas neadresujes.



119

Re: zlé trávenie

Pretučneny sa mysli ako pri tele? ak jo tak to niesom. zistili mi mierne zvačšenu pečen a slezinu z malym hemangiomom v pečeni. mam obavi pretoze ako pozeram zvačšenie tychto organov sa spaja s pohlavnymi chorobami, žltačkami a pod. Nerozumiem sčoho to mozem mat..navyše pred mesiacom som robil berksona.  moze to byt aj dlhodobe? trebars ze som mal neaky zapal alebo pod. vminulosti  a odtedy to ostalo ? Takze nemusi to znamenat nic vazne?



120

Re: zlé trávenie

Ja robim polovicneho Berksona prakticky cely cas.
Aj chudi ludia, co vobec nepiju alkohol mozu mat napriek tomu pretucnenu pecen.
Pri silnom viralnom poskodeni pecene to vidiet na rozbore krvi, ked su pecenove enzymi zvysene. Teda obvykle.
Bez ohladu na to, kazdemu radim si preventivne zvysovat viralnu imunitu, kazdy dnes nesie v tele hromadu roznych virusov permanentne, nikto nie je vynimka a tie virusy nam zacnu skodit vazne, kedykolvej je viralna imunita znizena.



121

Re: zlé trávenie

RNG môže mierne pobolievanie v pravej spodnej časti podbruška kusok od praveho bedra byt ako jedinym priznakom zapalu slepeho čreva? alebo to moze byt iba pričinov zapchy ktoru mam ?  Taktiez by ma zaujimal neaky silny a hlavne neškodny upokojuci prostriedok najlepšie prírodny na zaludočne symptomi totiz nato neprijemne grganie po jedle mi zabrala vyzšia davka elenia ktore viem ake nesie rizika..



122

Re: zlé trávenie

Zapal slepehopreva citis obvykle vyssie.
Grganie je zle teavenie a na zlepsenie potrebujes kyseliny, enzymi a samozrejme mikrovlakniny a dostatok vody. Obcas je dobre brat aj probiotika, pre istotu, najma po hnacke, ked je vacsina crevnej flory doslova vyhodena, lebo sa telo chce zbavit nejakej premnozenej skodlivej kultury. Vtedy je dobre tam zasadit dobru a hojne ju zivit mikrovlakninami.



123

Re: zlé trávenie

no najprv som citieval mierne akoby dotik na pupuku občas pobolievanie okolo pupka po jedle.. to mi prešlo po kratkodobom nasadeni anxiolitik čize to bolo pravdepdobne nervoveho povodu asi... no ale občas ma pichavalo aj v lavom boku nedaval som tomu pozornost.. no a ten mierny tlak a mierne pobolievanie je niekde v strede medzi pupkom a pravym bedrovym klbom vlizšie k bedrovemu klbu no, no asi po dvoch rokoch hnačkoveho ibs mam zacpu tak pravdpodobne to pobolievanie bude stoho a nie slepak? aj tlak sa zmenšil po stolici.. kyselin doplnam dost stym to prehanat zas nemozem aj enzymi sa snazim. s menšim jedlom pri vačšom dodani kyselin 3 tbl a taktiez enzymov som skoro hned hladny a grganie aj tak je.. ale minimalne .. kopu krat sa mi grga aj po piti vody.. iba na skušku som skusil ukludnujuce prostriedky na zaludok a na podiv zabrali. Zevraj pri roznych neurozach mozu byt rozne symptomy aj ked je inak všetko v poriadku ..



124

Re: zlé trávenie

Nervozita moze zhorsovat travenie a vyvolat aj hnacky.
Ale grganie je z plynov a plyny sa vyvijaju len kvasenim a hnitim, tj pri nedostatku kyselin, nedostatku spravnych enzymov a zlom osadeni criev probiotikami.
Ukludnuje napr GABA, L-theanine a vseobecne, pozri na temu stres



125

Re: zlé trávenie

Nedava to zmysel ako je potom mozné ze pri takom istom stravovani aj vačšej porcii jedla.. aj pri nedodani kyselin /betainu hcl/a enzymov  ale podani ukludnujuceho prostriedku, grganie zo štavami aj bez takmer uuuplne vymizne.. asi len  predsa to nasvedčuje o prejave poškodenia nervov alebo neakej nervoze .. ktorej symptomi mozu byt rozne, takze čo mi pomoze ako mlademu davat si velke davky kyseliny ..



126

Re: zlé trávenie

Nuz ja neppoznam ziadny proces, ktorym by nase telo samo vyrabalo plyny, vzdy je to zalezitost mikroorganizmov a ich kontrola.



127

Re: zlé trávenie

RNG napísal(a):

Z enzymov asi najsilnejsi  za cenu je zivocisny pancreatin, ktory na to aby sa dostal do criev musi byt enzymaticky pokryty, ale aby travil v zaludku rozne zlozky, (nie len tuky ako pancreolan, ktory vyrobili z pancreatinu, kde zlozky ako amylaza a proteaza su z velkej casti vytiahnute a zostane tam len lipaza,) zase nesmie byt enzymaticky pokryty.
Preto je dobre pouzit z neho velke davky nepokryteho, aby sa cast pouzila v zaludku a predsa nieco este zostalo do criev.Dobry je napr tento:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … s/716?at=0  davka s jedlom az 3 kapsule.

Ja uz z som z toho jelen, pomooc!

Doteraz som to chapala tak, ze Pancreatin bez enterickeho obalu, - vid hore ten z NOW - je vhodny na alkalicky zaludok, lebo sa v zaludku znici. Ten som doteraz uzivala pri rannej alkalizacii a s jedlom som uzivala tento:
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … blets/1718

Ale tu pises opak. Ako je to?



128

Re: zlé trávenie

Ked nechces, aby sa ti pankreatin spotreboval na jedlo v zaludku, beries ho vo forme, ktora sa rozpusta az v crevach. Ale ked si alkalizujes zaludok, moze sa aj entericka kapsula  rozpustit uz v zaludku a po case ho novovytvorene kyseliny mozu ciastocne znicit. Hovorim ciastocne, lebo cast z neho sa uz dostane do criev=splachne.



129

Re: zlé trávenie

Entericke som nikdy neuzivala na alkalicky zaludok, aby sa nerozpustilo v zaludku.

Ked chcem pouzit enzym na stravenie jedla a nie na  cistenie tela, tak tie enzymy to jedlo travia uz v zaludku a nie az v crevach?



130

Re: zlé trávenie

Enzymy zacinaju travit uz v ustach(pepsin), v zaludku pokracuju a niektore sa dostanu az do criev.
Uvedeny pankreatin z Country Life je entericky. Ten z NOW, 4 x 500 mg nie je entericky, ale ked ho zoberies dost, predsa sa cast len prebojuje do criev a absorbuje do krvi na cistenie tela



131

Re: zlé trávenie

Dakujem.



132

Re: zlé trávenie

RNG uziti kalinatu rano na lacno pri rakovine, moze dotycny zobrat na odmorovanie 4 cps tohto pancreatinu? http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … blets/1718



133

Re: zlé trávenie

a superenzyenzymes od now je entericky, alebo nie?



134

Re: zlé trávenie

Superenzymes nemoze byt entericky, lebo obsahuje kyseliny pre zaludok.



135

Re: zlé trávenie

keď chcem súčasne aj alkalizovať aj zobrať enzýmy na čistenie tela tak vtedy sú lepšie tie bez enterického pokrytia, napr tie z NOW 4x500?



136

Re: zlé trávenie

Ked mas alkalicky zaludok, tak sa tam cokolvek entericky pokryte aj tak rozpusti, a tie 4 x 500 pancreatin z Now je pomerne lacny a silny enzym, cast z neho sa iste neznici alebo neaspotrebuje na jedlo(teda ked to beries na prazdny zaludok) a dostane do criev, kde sa absorbuje do krvi.



137

Re: zlé trávenie

RNG, prosim mozes mi odpovedat na otazku 132?



138

Re: zlé trávenie

Pri rakovine je velmi dolezite dostat co najviac enzymov do krvi, tj je potrebne ich brat na prazdny  zaludok a v enterickom obale. Ked ale zaroven telo alkalizujes a zaludok zneutralizujes, kapsula sa rozpusti uz v zaludku, co znizi jej ucinnost.



139

Re: zlé trávenie

A tento pancreatin http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … blets/1718  ma entericky obal?



140

Re: zlé trávenie

Takze pri alkalizacii skoro rano nie je dobre zobrat spolu napr spomenuty pancreatin na cistebie?



141

Re: zlé trávenie

Zdravím Vás RNG.

Po 2 týždňoch pomaly finišujem s proticandidovou diétou a plánujem si ešte aspoň na ďalšie 2 týždne nasadiť nejakú "udržiavaciu". S diétou som začala z dôvodu neustále nafúknutého brucha a gyn. problémov. Čo sa týka tých gyn. problémov, cítim, že sa to zlepšilo čomu sa naozaj teším, lebo už to pre mňa nemalo konca kraja. Čo sa však týka toho môjho brucha, zatial som nepocítila žiadne zlepšenie. S väčším jedlom beriem BetainHcl + Superenzymes, ale plánujem dávku zvýšiť nakoľko výsledok zatiaľ žiadny. Večer samozrejme beriem silné probiotiká a cez deň konzumujem veľa čerstvej zeleniny. Jedná sa mi však o tú alkalizáciu žalúdka. Neviem koľko Hcl mi na to brucho zaberie, či budem musieť postupne brať 2 alebo 3 kapsule, ale kedy je vhodný čas na alkalizáciu (ráno, večer?) a ako často? Bude mi na to stačiť obyčajná sóda bikarbona? A stačí keď tie kyseliny a enzýmy beriem iba s väčším jedlom? Rada si počas dňa len tak niečo zobnem keďže mi strašne rýchlo trávi a hlad pociťujem dosť často.

Vopred Vám ďakujem za odpoveď.



142

Re: zlé trávenie

Nafukovanie moze byt z nedostatku roznych enzymov, nielen toho, co obsahuje suoperenzymes. Napr na travenie zeleninovych cukrov a strukovinovych treba enzym alfa galactosidaza, najmenej 600 jednotiek. Pozri napr na tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … s/257?at=0
co je silnejsi ako Superenzymes a ma v sebe aj enzym na travenie zeleninovych cukrov.
Alkaliziovanie odporucam KHCO3 radsej nez NaHCO3, lebo mame v potrave privela sodika a dostr malo draslika. Kalinat stoji len 11 euro za kilo, co ti vydrzi vyse roka.



143

Re: zlé trávenie

RNG takže s jedlom si namiesto superenzymes mám dávať alfa galactosidaza alebo oboje? Kalinat si už zháňam ale nie je mi jasné koľko ho treba dávkovať. Dajme tomu že za deň mám 3 väčšie jedlá s ktorými si dám jednu kapsulu BetainHcl, takže mi bude stačiť keď si na alkalizovanie dám 3 menšie lyžičky kalinatu? Alebo ako to presnejšie dávkovať  a hlavne kedy? Je to vhodné brať na večer s probiotikami? Ráno to pre mňa zrovna najvhodnejšie nie je keďže som naučená raňajkovať asi do hodiny po prebudení. Ďakujem.



144

Re: zlé trávenie

AU!, pol lyzicky kalinatu staci, maximalne lyzicka. To su 3-4 gramy,  to sa postara o mnoho tabletiek /kapsul betainu HCl.
Yarrozymes plus obsahuju 2. 5 krat tolko panceratinu ako Superenzymes, plus tu alfa galactosidazu
Probiotika, polial nie su chranene enterickou kapsulou sa do znacnej miery znicia kyselinami , preto ich brat s doplnkom kyseliny je nevhodne.



145

Re: zlé trávenie

Aha chápem, by som si teda dala tými tromi lyžičkami :-) Takže budem užívať ten betain hcl podľa potreby, uvidím ako mi žalúdok zareaguje aj na tie Yarrozymes plus a ráno hneď po prebudení si teda dám pol lyžičky kalinatu s vodou. A sú prosím Vás Superenzymes vhodné na užívanie pri prečistení organizmu? Alebo si objedať radšej nejaké iné enzýmy?



146

Re: zlé trávenie

Precistenie organizmu znamena brat enzymy na prazdny zaludok, aby sa nespotrebovali na jedlo a absorbovali do krvi, ktora ich roznesie po tele a tam rozkladaju rozne neziaduce zhluky a nefunkcne utvary.
No a na prazdny zaludok nie je dobre brat kyseliny, tj Superenzymes je navrhnuty na branie s jedlom, na lepsie stravenie jedla, nie na cistenie tela.



147

Re: zlé trávenie

A ktoré konkrétne enzýmy odporúčate na čistenie tela?



148

Re: zlé trávenie

Pomerne lacny a silny je napr  pancreatin firmy NOW, 4 x 500 mg, tj ekvivalent 2000 mg v kazdej kapsuli
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716
Rastlinne a fungalne enzymy su drahsie, ale niekedy su potrebne na odstranenie urcitych zamoreni, co pancreatin neodstrani. Pozri napr na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … caps/21321
No a samozrejme pre niekoho treba specificke enzymi, ako enzymy na mlieko(Dairy enzymes) alebo na lepok/gluten alebo kombinacia ako napr tento
http://www.iherb.com/MegaFood-DailyFood … ules/16686

Totiz aj ked sa v sucasnosti vyhybas lepku a mlieku, neznamena, ze v tele nemas zamorenie z minulosti, alebo ze sa obcas nieco nedostane aj pri bezlepkovej a bezmliecnej diete do tvojej stravy. najma v restauraciach a priemyselnych jedlach sa to dost casto stava.



149

Re: zlé trávenie

Ďakujem Vám RNG.



150

Re: zlé trávenie

OK