1

Téma: helicobacter pylori

Chcel by som sa spytat na moznu liecbu Helicobactera Pylori pre moju sestru. Problem je ze este koji svoji dceru. Je nejaky setrny sposob na odstranenie Helicobacteru bez antibiotik? A da sa nejako zistit, ze ma Helicobacter? Alebo musi ist na gastro? Totizto ma silny biely povlak na jazyku a doktorka jej vravi, ze moze mat prave tuto bakteriu. Ale mozno aj nie. Z coho by taky povlak ale bol?

Dakujem pekne.



2

Re: helicobacter pylori

Biely povlak na jazyku su plesne alebo kvasne kultury. Pozri na temu candida.

Helikobakter moze mat hocikto, je to velmi rozsirena bakteria. Po patdesiatke ho ma 1/2 ludi.
Sposobuje najma vredy na zaludku, pripadne acne a zriedka aj zapaly na srdci. Je na nu jednoduchy krvny test a dokonca aj dychovy. Lekari maju na nu kombinaciu 2 antibiotik a zluceninu bismutu.
Dobre pracuje aj koloidna strieborna voda a zluceniny zinku, najma specialna predavana pod menom Pep Zin(zinc carnosine)



3

Re: helicobacter pylori

nechcem zakladat novu temu,tak sa spytam tu.este to nemam potvrdene,ale bola som v piatok na gastre a zo zaludku mi vzali 2 vzorky,lebo tam bol zapal.doktor mi povedal,ze uvidime,ci sa potvrdi helicobacter.no a nieco som si o tom citala,tak mi je jasne,ze ak ano,daju mi antibiotika.tie brat planujem,ale chcem to podporit aj niecim inym-doplnkami stravy.citala som hlavne o striebornej vode a GSE.doma mam len to GSE,takze dufam,ze by stacilo len to.no a moja otazka je,ze ci mam brat roztok GSE sucasne spolu s antibiotikami,alebo az potom,co antibiotika doberiem? a ako dlho asi to bude potrebne?
totizto nejake tazkosti nemam,takze ani tym sa nemozem riadit,ze pokial tazkosti neustupia.



4

Re: helicobacter pylori

Nuz ja nie som lekar, aby som ti odporucal antibiotika, ale "doplnkar" co podobne problemy odstranuje potravinovymi doplnkami. A ono to pracuje vyborne, napodiv.
Moj brat si odstranil helikobaktera, ktory sa mu vratil aj po pouziti trojkombinacie, 2 atb a bismuthovy preparat. Urobil to tak, ze pil 3x2 lyzice az poldeci  koloidnej striebornej vody  pocas 4 tyzdniov. ked isiel potom na dychovy test, potvrdil mu lekar, ze je H.p zniceny. Samozrejme krvny test ukazuje este aj po pol roku protilatky, telo len tak rychlo nevypne produkciu protilatok,. aj ked je nakaza uz znicena.

Zapaly zaludka su casto z nakaz, ktore nie su znicene pre nedostatok kyselin v zaludku.



5

Re: helicobacter pylori

a mozem tu striebornu vodu teda nahradit s GSE?lebo to doma mam ale striebornu vodu nie.
no a este som citala,ze ste odporucali aj zinok brat.da sa taky kupit aj u nas v lekarni,alebo by ste mi vedeli poradit nejaky z iherbu?



6

Re: helicobacter pylori

Citricidal moze vybit aj helikobakter, ale to nemam nijak vyskusane. Co vybije helikobakter isto je napr monolaurin.
Zinok vo forme PepZin(zinc carnosine) je udajne tiez na to dobry, len to je zdlhavejsie.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-PepZ … /2467?at=0



7

Re: helicobacter pylori

ak sa potvrdi ten helicobacter,tak vyberiem antibiotika,ale popri tom budem brat aj GSE(ten zinok asi az neskor,lebo nestihne prist) a to uz snad zaberie.ak by nie,tak kupim aj koloidne striebro.vedeli by ste mi aj to poradit nejake z iherbu?ked uz budem objednavat...



8

Re: helicobacter pylori

Weva, prave som sa dozvedel, ze v Lucenci este stale vyrabaju koloidnu striebornu vodu na zariadeni co som tam povodne este namontoval. Ich telefon je 0949 127 872. Takze to je lacnejsie, nez dovoz.



9

Re: helicobacter pylori

vdaka smile



10

Re: helicobacter pylori

Dobrý deň, prosím o prípravok s monolaurínom z iherbu a dávkovanie. Ako dlho ho brať pri H.P.? Ďakujem



11

Re: helicobacter pylori

Zialbohu jediny monolaurin co ma iherb je tato draha forma
http://www.iherb.com/Cardiovascular-Res … 23529?at=0
Ja som pouzival a pouzivam obcas tento
http://www.amazon.com/Ultimate-Monolaur … _sim_hpc_1
Na helicobacretr som spomenul lacnejsima ucinnu metodu pouzivanim koloidne striebornej vody, 4 x 2 lyzice(stvrt deci) denne, moj brat tak potlacil helikobakter za nieco viac ako 3 tyzdne.



12

Re: helicobacter pylori

Aha.
Pozerám to koloidné striebro sa dá kúpiť aj na SK. Ale ja som na striebro alergická, v tom prípade to užívať asi nemôžem?



13

Re: helicobacter pylori

Nepoznam nikoho alergickeho na striebro, ale na primesy v nom, najma na dnes uz nelegalne ale stale predavane pokutne striebro s obsahom niklu.



14

Re: helicobacter pylori

RNG
je efektívnejšie to koloidné striebro na liečbu H.P. alebo je účinnejší http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-PepZ … /2467?at=0 ?

S tou alergiou to je ťažko, nebola som testovaná, ale dotraz každé striebro mi na pokožke vyvolalo alerg. reakciu. Kupovať koloidné striebro len preto, aby som vyskúšala, či mi to skúškou na koži niečo urobí alebo neurobí - drahé experimenty pre mňa, preto by som radšej stavila na istotu.



15

Re: helicobacter pylori

A ešte prosím odpoved - keby som užívala pepzin 2x1 - koľko asi zinku denne dostanem? Vtedy na čas by bolo treba vysadiť ten štandardný zinok?



16

Re: helicobacter pylori

Pep zin ma len 8 mg zinku v jednej kapsuli, tj ked budes brat aj 4 denne, nemusis sa obavat predavkovanim zinkom. Samozrejme vtedy nepotrebujes ine zdroje zinku.
Neprekracuj davku zinku 50 mg denne, dokopy zo vsetkych zdrojov.



17

Re: helicobacter pylori

Ďakujem za informáciu, toto všetko je pre mňa úplne nová oblasť, takže mám z tvojho fóra aj z iných tvojich názorov hlavu ako melón, všetko poctivo čítam, ale niekedy mi súvislosti unikajú, prepáč.

Na odstránenie H.P. je podla vás lepší ten pepzin?



18

Re: helicobacter pylori

Neviem, moj brat si ho odstanil, ked sa mu po antibiotickej liecbe vratil obycajnou koloidnou striebornou vodou, 4 x stvrtdeci denne, asi 3 tyzdne.
A teraz berie obcas aj betain HCl, tj obcas si zvysi kyslost v zaludku aj pod PH 2.5, co tu neprijemnu bakteriu tiez zabije, alebo aspon potlaci.
Inac zo starsich ako 60 ju ma vyse 50%, u deti je to len 20% a vacsina ludi o tom nevie a neskodi im natolko, ze by to poznali.



19

Re: helicobacter pylori

Ja to skúsim s tym pepzinom. Dám vedieť ako sa liečim.
A mimo toho, patrí vám moje veľké dakujem, za všetok čas, čo ste mi venovali a venujete do budúcna. Ste pre mňa také svetlo v tejto tme farmaceutických ťahov.



20

Re: helicobacter pylori

OK



21

Re: helicobacter pylori

RNG objednal som znamej monolaurin na HP, chcela aj DGL, ale vraj sa lieci na vysoky tlak a preto sa boji sladovku uzivat..Mohlo by jej to ublizit??
Vdaka--



22

Re: helicobacter pylori

Slasdovkas(glycerrhyza glabra) obsahuje glycerhyzin. DGL =deglycerhyzinated licorice, tj je tam glycerhyzzin odstraneny, takze nezvysuje tlak
. Na tlak treba v prvom rade odstranit stres, potom cistit cievy lecitinom, riedit krv nattokinazou a rozsirovat cievy hlohom/Hathorne, efekt ACE, roznako ako ACE lieky=vasodilatanty, len bez skodlivych postrannych ucinkov.
Vsetky predpisove lieky na tlak ta oberaju velmi o energiu, preto radim ludom sa im vyhybat. Nehovoriac o tom, ze su skodlive zamorenie=cudzia chemikalia v tele.



23

Re: helicobacter pylori

Dobrý večer.RNG prečítala som si kopu vaších príspevkov a verím že poradíte aj mne,už som zúfalá.Zhruba pred 8 rokmi som bola liečená na HB 3kombináciou ATB.Tá pliaga sa vrátila a aby toho nebolo málo aj vredy.Sú dni keď mám také bolesti že ma to totálne psychicky vyčerpáva.K tomu sa pridružila sebaroická dematitída čo vraj súvisí s HB.Začala som užívať Rakytníkové  tabletky 2 krát na deň+3krát na deň po 15 kvapiek propolisu.Chcela by som sa tej pliagy zbaviť len sa bojím ak KV zničí HB nemôže sa stať že mi praskne vred?Ja som už z toho všetkého zrelá na psycho.Zabudla som dodať že beriem aj probiotiká a sem tak cviklovu šťavu,zemiakovu alebo kapustovu.Ako by som mala začať s liečbou?Môžem Ks piť a k tomu aj to čo beriem doteraz?Ďakujem veľmi za to že si pre nás nájdete čas.



24

Re: helicobacter pylori

Koloidne striebro obsahuje len 10 az 20 mg striebra na liter ultracistej demineralizovanej vody. Keby to nechutilo trochu kovovo, ani by si to nepoznala a myslela by si si, ze pijes cistu vodu. Rakytnikove tabletky ti pomozu dost malo, tak isto aj tak malicko propolisovej tinktury.
Ale koloidne striebro mam odskusane zabera dobree, nedrazdi a tak isto odporucam na zaludok DGL pred kazdym jedlom, lebo je to tiez velmi hojivy adaptogen.
Vredy su dosledok posobenia helikobaktera na 98%, tj ked znicis helikobaktera, aj vredy sa zahoja.



25

Re: helicobacter pylori

RNG veľmi ti ďakujem že si taký trpezliví a venuješ sa nám.Prosím ťa a ak začnem užívať to KS je nutné ho troška poomieľať v ústach a tak prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody?A ako je to z Probiotikami, mám brať aj probio?A ten rakytník a propolis vynechať?Ten rakytník mi veľmi pomáha na vlasy.Kde zoženiem to DGL?



26

Re: helicobacter pylori

KS na herlikobakter treba prehltnut rychlo, lebo zmiesanim zo slinami sa velmi rychlo deaktivuje. A najlepsie je ho brat na prazdny zaludok.
Inac mozes brat akekolvek ine doplnky, len ich neber naraz z koloidnym striebrom, daj medzi ne pauzu aspon 10 minut.
DGL dostanes prakticky vsade, pozri napr na
http://www.iherb.com/Search?kw=DGL
Dokonca dochadzaju rozne prichutene, lebo su to zuvacie tablety, ktore sa aktivuju zutim a slinami, takze ich zacali rozne prichucovat pozri napr na cokoladove
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … lets/22403



27

Re: helicobacter pylori

Rng ďakujem za link zajtra si objednám tie enzymi.Prosím ťa Koloidné striebro mám zapíjať vodou alebo nie?Všade totiž ináč píšu tak si chcem byť istá.Pri mojej váhe 47kg koľko mám užívať denne?Stačí mesiac?Aké máš poznatky o tom asi za ako dlho začne zaberať a tlmiť bolesť spôsobenú tou pliagou?Ešte raz obrovská vďaka za trpezlivosť.



28

Re: helicobacter pylori

Nezapijaj koloidne striebro nicim, to ho len rozriedis a oslabis ucinok na helikobakter.
Zapijanie vodiu sa pouziva len, ked chces, aby sa ti cas KS dostalo do criev, co je dost nepravdepodobne.



29

Re: helicobacter pylori

Dobrý deň RNG-
Chcela by som začať užívať zinok na potlačenie HP.Prosím Vás ktorá forma zinku je účinná,a ako dlho a v akých dávkach treba brať? Taktiež manžel mal pred rokmi vyliečený HP,keď mu zistili aj vred žaludka aj refluxnu chorobu pažeráka.Výrazné problémy s trávením nemá,len občas berie Helicid na pálenie záhy. Mohli by ste poradiť tiež výrobky na regeneráciu žaludka a ako dlho treba uživať tieto produkty predtým ako sa začne s napravenim trávenia (enzýmy,kyselina,vlaknina, probiotika) Dá sa kombinovať výrobky na regeneráciu a zinok? Dakujem za odpoved.



30

Re: helicobacter pylori

Specialna forma zinku, protimhelikobakteru a na hojenie/regeneraciu zaludka je PepZin GI co je zinok viazany na aminokyselinu L-carnosine. Hojeniu tiez pomaha brat DGL, 2 tabletky rozzut pred kazdym jedlom.

Pala ma dovod v NEDOSTATKU kyselin, ked sa uzaver na zaludku neuzavrie pevne(signal na uzavretie je koncentracia kyselin v zaludku) a v nedostatocne kyslom zaludku kvasi a hnije, tiez sa rozmnozuju rozne ine mikroby, vcitane H.p.
Neutralizovanie kyselin sice pocit paly potlaci(nema co palit) ale zaroven znici aj travenie a zaludocnu kyselinovu barieru proti rozmnozovaniu a zabranovaniu prioeniku mikrobov do tela cez zaludok.
Na vyssiu koncentraciu kyselin na lepsie travenie niekomu staci s velkym jedlom nepit, aby si nerozriedil prilis kyseliny a pit  hojne az 3 hodiny neskor, aby si si dobre stravene jedlo so zabitymi mikrobami splachol do criev.
Zlozvyk, ako jest najprv polievku a pit vela s jedlom natolko rozriedi kyseliny, ze nevedia jedlo rozlozit ani zabit mikroby na nom a tak toto sedi v zaludku, kvasi a hnije a kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom a obsah zaludka sa natlaci do pazeraku, ktory nema ochranu ani proti velmi rozriedenym zaludocnym kyselinam.

Znova pripominam, mam to osobne oskusane, dlhorocne paly, ktore som nevedel odstranit dnes nemam, s velky jedlo sa snazim nepit a beriem extra kyseliny(betain HCl, pepsin HCl, l-lysin HCL, berberine HCl...), najma s vela masom. A beriem aj enzymy, lebo v mojom pokrocilom veku telo nevyraba ani dostatok kyselin , ani enzymov a rozhodne sa nechcem scvrkavat, ako je to bezne u strsich ludi, ktori si nenapravia travenie.



31

Re: helicobacter pylori

RNG aký máte názor na tento produkt?

http://www.swanson.cz/pepzin-60pcs

Všade čitam ,že Betain HCL nemôžu uživať tí ktorí majú vred žaludka.Ako potom dodať potrebné kyseliny na trávenie?



32

Re: helicobacter pylori

Nuz neviem, provorade je vyhubit helikobakter, co je pricina vredov, vyhojit zaludok pouzitim DGL, aloe vera a PepZnu a az potom mozes  brat viac kyselin.
Poruseny zaludok nema poriadnu ochranu proti kyselinam a tak by ti kyseliny rozkladali nechranene steny okolo vredov.



33

Re: helicobacter pylori

Nuz neviem, provorade je vyhubit helikobakter, co je pricina vredov, vyhojit zaludok pouzitim DGL, aloe vera a PepZinu a az potom mozes  brat viac kyselin.
Poruseny zaludok nema poriadnu ochranu proti kyselinam a tak by ti kyseliny rozkladali nechranene steny zaludka kyselinovzdornym mazom(mucosa) okolo vredov.



34

Re: helicobacter pylori

Dakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímala ako dlho treba brať tie doplnky na vyhubenie HP,regenaráciu žaludka?



35

Re: helicobacter pylori

Mesiac az 6 tyzdnov by malo stacit. Su ale ludia, co beru DGL pravidelne a dlhodobo, lebo im robi dobre na zaludok. Je to totiz dost silny adaptogen.
A podporuje vyrobu mukozy=ochrana zaludka proti kyselinam a mechanickemu poraneniu.

Naposledy upravil: RNG (2012-06-08 16:22:01)



36

Re: helicobacter pylori

Dobré ráno RNG.Prosím ťa začala som užívať to KS na HB.Chcela by som sa opýtať či môžem vzájomne užívať aj silymarin.Neviem čim to je ale žaludok ma prestal bolieť ale pre zmenu cítim bolesť na pravej strane pod rebrom až ku chrbtu.Neviem či je to žlčník alebo bolesť od vredu preto sa ťa pýtam,pretože som veľa čítala o silymarine že je účinný aj na žlčník.Nepokazím tým nič?



37

Re: helicobacter pylori

Nic nepokazis, KS nevyvola ziadne bolesti pecene ani zlcnika, to mas z niecoho ineho.
Sylimarin vyvola zvysenie toku zlci a zaroven stimuluje regeneraciu pecene a ciastocne aj pankreasu. Vvysenie toku znamena redsiu zlc, ktora moze rozpustit pripadne zlcove kamene, alebo kamene v peceni(stvrdnuty cholesterol)
Odporucam brat zaroven hodne mikrovlaknin, aspon 15 gramov denne, ci uz psylia, arabinogalaktanov, pektinov, alebo inulinu, ktory dostanes velmi lacno napr odtialto
http://www.vemica.eu/eshop/index.php?ro … duct_id=11
Tieto vynesu zamorenu zlc z tela tym ze ju do seba nasiaknu, inac by sa dalej v crevach reabsorbovala, aj s roznymi latkami, ktorych sa telo snazi zlcou zbavit.

Rozne doplnky potravy sa spravidla bez problemov daju kombinovat, na rozdiel od liekov.
Je len velmi malo vynimiek z toho, aj tam sa nejedna o nic skodlive, len napr ked zoberieszantimikrobialny prostriedok spolu s probiotikami, tak tie probiotika znicis. Ale ziadna ina skoda sa nestane.
Medzi antimikrobialnymi doplnkami  a probiotikami musi byt pre to dost dlha pauza, aspon 3-4 hodiny.

Naposledy upravil: RNG (2012-06-19 03:26:51)



38

Re: helicobacter pylori

RNG prosím ťa objednávam si silymarin +imulin.Silymarin môže byť aj tento?http://www.mojalekaren.sk/gen-silymarin-140-1x60cps/.Ako to mám potom prosím ťa užívať?Ks beriem tri krát na deň +probiotika asi po hodine.Keď začnem brať silymarin+imulin probiotiká mam vynechať?Ako dlho mam užívať tieto prípravky?Čítala som že aj vred na dvanástniku bolí na pravej strane v podrebrí takže neviem či je tá tlaková bolesť daná vredom alebo žlčníkom.Pokiaľ neni na škodu užívať naraz tieto prípravky myslím že bude len na osoh vyčistiť aj pečeň a žlčník.



39

Re: helicobacter pylori

Inulin zivi probiotika, tj ber ho spolu s probiotikami.



40

Re: helicobacter pylori

Dobrý večer RNG.Mám už všetky prípravky doma,čiže DGL,Psyllium,Silymarin.Koloidné striebro užívam už od 14.6+ probiotiká.Chcela by som ťa poprosiť aby si mi napísal ako užívať zvyšok prípravkov.Ak som dobre čítala DGL  treba užívať pred jedlom 2 tabletky.A ako mám užívať Psylium a Silymarin?Verím že mi to pomôže zbaviť sa bolestí.Viem že vredy sú bolestivá záležitosť ale už by to mohlo prestať.Aloe vera gel mám vynechať alebo ho brať tiež?nebude mať môj žalúdok už z toho miš maš?Propolis a rakytník som vysadila.Ďakujem za radu.Dám vedieť ako reaguje môj žaludok na Dgl.



41

Re: helicobacter pylori

Psylium pouzivaj a lyzicu, zamiesaj rychlo do vody a vypi skor nez zhustne.Rob to podla moznosti osobitne od jedla, lebo ti to zaplni zaludok a rozriedi kyseliny na najmenej hodinu.
Sylimarin mozes brat kedykolvek, davka je 400 az 1000 mg, podla toho, ako rychlo si chces pecen cistit a regenerovat, alebo podla zamorenia pecene.
Ziadne z uvedenych nie je na zaludok tazke, prave naopak pomozu odstranit nasledky zapalov a toxinov.



42

Re: helicobacter pylori

Rng dobre som objednala?http://www.iherb.com/Now-Foods-Licorice-Root-450-mg-100-Capsules/686
Rozžuť 1hodinu pred jedlom?



43

Re: helicobacter pylori

Dobrý večer.
Rng chcela by som sa informovať ako je to s užívaním Dgl.Podľa testu bol HB zlkvidovaný,brala som 25dni poctvo Ks+probiotiká.Teraz už tretí týždeň beriem Dgl.Je to obrovský rozdiel.Tie hrozné bolesti ustúpili aj keď je pravda že ten vredík ešte cítim.Pokračujem v braní Dgl a neviem ako dlho ho môžem užívať?Objednala som si ešte Pep zin.Ako dlho môžem použvať ten,a môžem ho kombinovať s Dgl?Viem že vredy sa hneď nezhoja a hlavne je treba dávať pozor na stravu.Včera som neodolala dala som si sladkosť a už cítim miernu bolesť vredíka a myslím že tomu dosť pomohol studený červený melon.Ako dlho trvá kým sa vred vysuší a hlavne zregeneruje žaludok,myslím že to nejaký ten mesiac potrvá.



44

Re: helicobacter pylori

DGL mozes pouzivat cely zivot, ked ti to robi dobre. Sladovka hladkoploda/licorice, z ktorej sa vyraba je vyborny adaptogen a znacne sa podiela na hojeni zaludka a vyrobe ochranneho zaludocneho mazu.
PepZin mozes tak isto pouzivat neobmedzene dlho, ja som ho napr pouzival ako drahy zdroj zinku. L carnosine v nom je tiez prispievajuci k hojeniu.
Studene nie je dobre na zaludok a opatrne s jedenim, na maso nepi ani neber ovocie aspon 3 hodiny. Potom si mozes dopriat hodne vody, ktora to splachne do criev, natravene a sterilizovane kyselinami. Potom pockaj hodinu aby sa ti vytvcorili kyseliny a mozes sa najest do syta ovocia.. Zase, neodporucam s tym pit, ale az za 2-3 hodiny.



45

Re: helicobacter pylori

RNG prosim Ta ake davkovanie  monolaurinu je vhodne pouzit u 45 kg zeny pri helikobacteri pylori, viem ,ze doporucujes bezne 3 g denne??
vopred vdaka...



46

Re: helicobacter pylori

Monolaurin, co som ja kupil ma v sebe davkovaciu lyzicku, no a ja vzhladom k svojek vyssej vahe som bral 1.5 lyzicky, na 45 kg iste staci 3/4 lyzicky.



47

Re: helicobacter pylori

Dakujem, ale konkretne z tohoto http://www.iherb.com/Cardiovascular-Res … ules/23529 kolko denne ma uzivat?
Vopred dakujem..



48

Re: helicobacter pylori

Ja by som bral 3 x 2 denne



Re: helicobacter pylori

Moja 18 rocna dcera ma zisteny HP, je bez traviacich tazkosti, ma iba vyrazky na chrbte, gastroent. jej predpisal helicid, a antib. Fromilid a Duomox, pred touto liecbou by som chcela skusit liecenie koloid. striebrom, ktore som si objednala z Lucenca a Pepzinom. Teraz uziva Betavital (extrakt z cervenej repy) a probitioka. Prosim o radu kolko by mala trvat liecba a v akom mnozstve a co treba este doplnit.     Dcera ma este niekolkorocny problem s menstruaciou, neprestavajuce stlabe krvacanie (niekedy len spinenie) pocas celeho mesiaca, najpv bolo podozrenie na von Wilebrandovu chorobu (znizena zrazanl,. krvi), ale sa nepotvrdila, krvny obraz ma v poriadku . Pila cinske caje od Dr .Maceka, aj homeopatiu, ale bez zlepsenia. U gynekol. ultrazvuk. vysetrenie v poriadku, iba podozrenie na polycysticke vajecniky, predpisany Dufaston, ktory by mala zacat brat. Prs. o radu, ci by sa dalo v tomto pomoct, lebo uz sme bezradni. Dakujem za Vasu radu.



50

Re: helicobacter pylori

Helicid potlaci vyrobu kyselin, tj znici travenie aj zaludocnu antimikrobialnu barieru, Zly napad!.

Na helikobakter staci povacsine pit stvrt az poldeci striebornej vody 3 x denne, obvykle je H.pilori za 3 tyzdne zniceny. Pomaha tiez zinok vo forme carnosinu zinku pod menom PepZin GI, tiez napr monolaurin a ine.
Zaroven odporucam si napravit travenie alebo aspon rezim jedenia, kde pri jedle sa nemaju rozriedovat zaludocne kyseliny ale pit az 2-3 hodinyn po jedeni, a to hojne. Samozrejme odporucam aj doplnky mikrovlaknin kazdodenne(15 gramov plus) a obcas nasadit kvalitne probiotika.
Na problemy s menstruaciou asi najlepsie je brat yam, 2 gramy(10% diosgeninu)

Na cysty je dobre brat jod a silne enzymy  co tie cysty odstrania.

Cysty na vajecnikoch su sposobene ciastocne aj  hormonalnou nerovnovahou, preto odporucam brat okrem yamu  zaroven aj I3C(600 mg) alebo DIM(200 mg),vytazky z kapustovin, protirakovinne a znizujuce hladinu DHT a estrogenicke hladiny.