51

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Ahoj RNG,
mam ulceroznu kolitidu, na co uzivam Salofalk 3x1000mg. Pri 37rokoch mam silnu osteoporozu, mala som aj zlomeni bederny klb. Na zaklade Tvojich rad som sa asi za rok zbavila candidy smile
Mam aj ine traviacie tazkosti ako aj kopu alergii, drzim prisnu dietu a uzivam Betain HCL s pepsinom, aj traviacie enzymy. Miesam rozne enzymy na zaklade toho, ake jedlo akurat zjem. Citala som, ze na precistenie pecene aj
organizmu,criev a na zrychlenie metabolizmu je dobre uzivat enzymy s Lipazou aj medzi jedlami - daju sa takto na lacno uzivat aj pankreaticke enzymy - alebo aj hociktore ine?
Neuskodia?

2. Ak niektory skodi na lacno - ktory to je?/Uzivam TriEnza od HoustonEnzymes alebo ProEnzymes od GIProhealth-su podobne, LypoGold od Enzimedica alebo Pancreatin - no a kombinujem ich - je to tak dobre?/

3.Nie je uzivanie betainu a enzymov navykove? Nemozem sa "predavkovat" alebo nevhodne si vybrat?

4.Ked uzivam Salofalk/mesalazin/ - ma sucasne uzivanie enzymov na to vplyv? /oboje uzivam pri jedle/

5.A je na zapaly criev a zaludka dobry Lyprinol alebo serrapeptaza? Ak nie, co by si odporucil?

Dakujem dopredu za odpovede!



52

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Katka, potravinove doplnky schvaluju na to urceni lekari a hygienici a pripustia ich na trh, len kjed nemaju ZIADNE SKODLIVE UCINKY V ODPORUCENYCH DAVKACH.
2. tj nepoznam ziadne skodlive enzymaticke doplnky, ani ich kombinacie.
3 predavckovat sa da s cimkolvek, preto treba dbat na rady lekarov, co s nimi pracuju a pocuvat na reakcia vlastneho tela, lebo tak ako sme kazdy individualni, mame aj individulalne potreby enzymov a kyselin.
4. mesalazine  je chemikalia odvodena zo salicylickej kyseliny, podobne ako aspirin, a sice je protizapalova, ale skodi telu a crevam, pozri viac na
http://en.wikipedia.org/wiki/Mesalazine
Su rozne protizapalove, co crevam neskodia, ako napr curcuminoidy, boswelin, serrapeptaza, triphala, Sangre de grado a podobne.
Triphala, aloe vera a DGL pomozu crevam a zaludku sa dokonca vyhojit/regenerovat.



53

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Dakujem za odpoved - ved prave sa mi zda, ze cim dalej, tym viac enzymov potrebujem na stravenie potravy a to sa mi nepaci. Triphala by mohla pomoct aj zvysit tvorbu enzymov? A tento produkt by bol vhodny? http://www.svetharmonie.sk/vyzivove-dop … organic-i/

2.Teraz som zacala uzivat aj stavu zo zeleneho jacmena - mohla by pomoct aj ona? Popripade dalo by sa uzivat naraz aj Triphala aj jacmen?

3.A ako dlho ich treba uzivat?

4.Zial Salofalk sa teraz neodvazim vynechat zatial, aj ked viem, ze je to velmi zle, len neviem ako by som potom zvladla nove vzplanutie choroby. Myslis, ze po case uzivania Triphaly/Jacmena by som ho mohla uplne vynechat?

Dakujem.

Naposledy upravil: katka75 (2012-06-18 21:07:51)



54

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Salofalk potlaca zapaly,
ja tu ale hovorim o vylieceni a regeneracii criev.
Totiz creva vyrabaju tiez rozne enzymy a ked sa poskodzuju ta vyroba enzymov sa znizuje.

Uvedena triphala je len zmes susenych ovoci. Ja odporucam z nich vytazok, tj aktivne latky ako mas napr v tomto silnom vyrobku, mnohonasobne silnejsom nez len prasok zo suseneho ovocia  http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Triph … Vcaps/4546
A z toho odporucam 2 gramy denne, viac ako vyrobca,  teda podla mna 2 x 2 kapsule denne

Salofalk mozes nahradit napr curcuminom, intenzivne 3 x 3 denne z tohoto,
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13 po case sa to da znizit na 3 x 2, telo ti povie kedy. A su aj ine protizapalove, ako Boswelin(2 x 500 mg plus) serrapeptaza a ine.
Ale musis si napravit crevnu floru mikrovlakninami a probiotikami, to urobi pre creva viac, nez vsetko ostatne dokopy.

Naposledy upravil: RNG (2012-06-19 12:02:19)



55

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Ten druhy link na Curcumin nefunguje - ale skusila som to tam vyhladat, len  co mi povie zaludok na take silne nieco, teraz vobec nijake korenie alebo ine podrazdenie neznesie /mam zapal aj tam/ Alebo je lepsi potom Boswelin alebo serrapeptaza?

2. Tu Triphalu si teda objednam, skusim - a na tej slovenskej stranke pisu, ze by sa mala uzivat 3mesiace a potom mesiac-dva pauza - mam to tak uzivat?

3. Ten zeleny jacmen mi teda v nicom nepomoze? Aspon na upravu PH?? Mozem ho uzivat, ked ho uz mam spolu aj s Triphalou?

4. Probiotika uzivam, tak ich budem potom uzivat dalej aj Triphalou - takze spolu: Triphalu+serrapeptaza+mikrovlakniny+probiotika, aj zatial Betain+traviacie/pankreaticke enzymy aj nejake chelovane mineraly uzivam+ obcas vytazok z cesnaku - to sa vsetko moze spolu??

Ano, chcem si vyliecit a zregenerovat creva ako sa len da - o to menej budem potom zavisla na doplnkoch smile Dakujem za pomoc! smile



56

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Ahoj RNG, diky za linky a info.  Objednam tie veci z iherbu, skusim tam najst aj ten extrakt z olivovych listov, nech to objednam od jednej firmy.

Este by ma zaujimalo, ci to vsetko brat naraz (samozrejme s 2 hodinovymi rozostupmi gse od probiotik a oreganoveho oleja), alebo dva tyzdne brat nieco a potom dva tyzdne druhu kombinaciu. Pripadne ako to este kombinovat so striebornou koloidnou vodou.



57

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

RNG,radis pouzivat mikrovlakniny.Ja som si kupila vo vemice.sk inulín,ale je to na chuť dosť sladké,až príkre.V akom množstve sa má inulín užívať?dakujem



58

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Katka, ten druhy link mal extra ciarku, pozostatok mojej gramatiky, co pocitace nerozumia. Uz to chodi.
Neriad sa odporuceniami vyrobcov a predajcov, ale lekarov/ Na triphalu netreba ziadna pauza v pouzivani a treba jej brat viac, alebo ucinnejsie vytazky, nez tie slovenske.
Zeleny jacmen tj stava z neho je superpotravina a iste pomoze pri regeneracii tela a odmoreni. Je znacne ucinny najma na kozne problemy, kde ho definitivne odporucam
4. OK

Naposledy upravil: RNG (2012-06-19 12:15:47)



59

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Petorad, pauza medzi antimikrobialnymi a probiotikami musi byt aspon 4 hodiny, aby sa ti to v zaludku nezmiesalo a koncentrovane antimikrobialne ti neznicili aj probiotika.



60

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

oriesok, ja radim pridavat do stravy aspon 15 gramov roznych mikrovlaknin, podla moznosti viacerych, probiotika totiz tak isto potrebuju pestru stravu, ako my. Ako to zamiesas do jedla a pitia zalezi len na tvojej fantazii a chuti.



61

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

RNG, z coho vlastne vyplyva Tvoj nick?
15 g je kolko asi? polievkova lyzica denne..teda dve cajove lyzicky,trebars po jednej psylia a jednej inulin..a lecitin sa do toho uz nerata, vsak?gse ked je v malom mnozstve v piti,tak nenici probiotika??
premyslam nad tym zlym pomerom cholesterolu,,mam ich v pomere 2:1 a nie 3:1,nie je to kvoli mlieku od susedovej kravy? alebo je to dlhodobe zamorenie a musim ho vylucit z pecene tym protokolom na ocistenie pecene a potom to bude ok?



62

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Podla definicie polievkova lyzica je 15 ml, cajova 5 ml. To je samozrejme objem, nie vaha. Rozne latky maju rozne specificke vahy, casto to zavisi aj od upravy(jemne mletie znizuje specificku vahu) takze sa nedaju objemy preratavat na vahy.
Cholesterol a triglyceridy sa lahko upravia doplnkom z listov cukrovej trstiny, Policosanolom. Tento reguluje nasu pecen, aby nevutvarala tolko LDL, a triglyceridov, ale trochu vic HDL. Je to velmi bezpecne a cenove dostupne. Davka 20 az 40 mg denne, tj len trosticku tohoto specialneho cukru.
Cistenie pecene vyberie nielen nazhromazdene cholesteroly, ale aj ine, latky  vcitane toxinov, co pecen filtruje z krvi.
Takze cistenie pecene a mikrovlakniny odporucam kazdemu.



63

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Dakujem RNG, uz som si objednala tuto triphalu, ktoru si mi odporucil: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Triph … Vcaps/4546  Chcela by som sa vsak spytat - nie je tam napisane a nikde som nenasla, ci je to organicky, cisty, "bio" vytazok = som uz v takom stave, ze ked treba investovat, investujem, len nech je to najlepsie, co mozem uzivat. Hladala som aj na internete aj ine Triphaly, ale zial sa neda vacsinou zistit, ci je to teda len rozmleta rastlina alebo silnejsi vytazok. Prosim, napis mi, ktory pripravok je najlepsi, najkvalitnejsi = ak tento, ktory si odporucal, budem potom aj nadalej ten uzivat - tie 4caps/den ako si pisal.

2.Ak chcem uzivat Serrapeptazu namiesto Salofalku a na zapal zaludocnej sliznice a pankreasu, je vhodna tato?: http://www.iherb.com/Enzymedica-SerraGo … sules/6869

3.Kolko mg Serrapeptazy je potrebnych? A ako dlho treba uzivat na vyliecenie criev? Roky? A treba to potom ako Salofalk "dozivotne" uzivat alebo je mozne ho uplne vynechat?

4. Niekde som citala, ze Serrapeptasa nie je vhodna, ak mate zaludocne vredy alebo krvacavost - a aj jedno aj druhe mam/aj vredy aj krvave hnacky = Ulcerozna kolitida aj dost silnu mensturaciu/ Mozem serrapeptasu napriek tomu uzivat?

5. upravuje Triphala a Serrapeptasa aj PH? Triphala zvysuje tvorbu enzymov, to som citala, tak dufam po case mnozstvo mnou uzivanych enzymov budem moct znizit - aj Betain Hcl s pepsinom mozno uplne vynechat.

Naposledy upravil: katka75 (2012-06-21 10:01:10)



64

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Tzv Bitter Principles su vsetko vodorozpustne latky takze sa tazia vodou(dufam).
2. Vdaka za uvedenie noveho silneho enzymatickeho prostriedku. Ucinna davka serrapeptazy je okolo 2 x 120 000 IU.
Serrapeptaza sa ale pouziva najma na cistenie tela a to vo forme enterickych, tj v zaludku nerozpustnych kapsuliach, co tato nema.
Teoreticky vsetky enzymy rozkladaju aj nechranene tkaniva, ale bez enzymov neexistuje poriadne travenie, takze nemas na vyber velmi.
5. Hlavna uloha triphaly je hojiva, cistiaca a uprava crevnej flory na pomoc probiotikam. Spolu s aloe vera,. collostrom  a DGL  pomozu vyhojit creva. Potom sa mozu creva zregenerovat natolko, ze vylucia dost enzymov na travenie a hlavne zlepsi sa v nich absorbcia. Bitter principles/trpciny v triphale tiez maju funkciu koagulacnu, tj potlacaju krvacanie v zaludku a crevach.
Katka, znova zdoraznujem, nezabudaj na extra mikrovlakniny a probiotika. Tie maju na creva obzvlast silnu rolu pri potlacani skodlivych mikroorganizmov, co vlastne to poskodenie sposobuju.
A dobre je pouzivat viacero mikrovlaknin, nech maju probiotika "pestru stravu"



65

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Dakujem za rychlu odpoved, tak este dobre, ze som si tu serrapeptazu od Enyzmedica zatial neobjednala. A ktory vyrobok odporucas Ty? Hned dnes si ho objednam.

2. Mozem serrapeptazu uzit aj v noci, nadranom - vzdy chodim na toaletu - kedze Triphalu treba vecer ako posledne a rano ako prve?

3. Ak by mi nejak ta serrapeptaza nicila zaludok, pocitim to hned? Ale ked si pisal, ze sa to moze uzivat namiesto Salofalku, tak by mi asi malo viac pomoct nez uskodit, nie? Alebo ho radsej nemam uzivat?

4. Probiotika uzivam, aj sacchromyces boulardii, len uz bude tazke kedy ich zaradit, aby sa hned nevymietli s Triphalou. 2hodinovy casovy interval staci medzi nimi? /napr.probiotika si dam o 20.00 vecer a Triphalu o 22.00?

5. Tieto probiotika som este neskusala, mohli by byt dobre? http://www.magneticclay.com/store/presc … iotic.aspx

Dakujem znovu, este pockam na odpoved a idem si objednat dalsie potrebne doplnky smile

6. Zial na Aloe vera mam silnu intoleranciu, aj sa vyhadzem z nej, ale DGL -to je Deglycyrrhizinated Licorice Root Extract, vsak? - by som mala este spolu aj s Triphalou uzivat? Alebo staci aj ta Triphala?

Naposledy upravil: katka75 (2012-06-21 12:47:20)



66

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

serrapeptazu mozes pouzit kedykolvek. Drazdenie zaludka citis za par minut. Mozno DGL ti to zmierni, lebo pod;poruje tvorbu ochranneho zaludocneho mazu.
4. Sacharomyces boulardii su vyborne, ale creva potrebuju plno inych probiotik, lebo kazde z nich vyrabaju ine ochranne latky a ziviny pre nas.  Tie uvedene su trochu exoticke pre mna, ale v pripade, ze ti bezne nepomozu dost mozno je to krok  v spravnom smere. Zatial ale by som pouzival napr tieto na striedacku
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
Triphala nic nevymetie, naopak podpori osidlovenie criev probiotikami a potlaca ine, casto skodlive kultury.
DGL je dobre pouzivat pre kazdeho, lebo je hojive na zaludok a creva, je to nedrazdivy vytazok zo sladovky hladkoplodej/licorice/sladke drievko, co je dost silny adaptogen.
Neviem, ake aloe vera si pouzivala, mozno mas z niektoreho alergiu na konzervanty.
Ja pouzivam len "freeze dried" tj silny nekonzervovany vymrazeny koncentrat
Alergie su casto z nedostatku roznych enzymov, co je u teba so zaludocnymi a crevnymi problemami zrejme. Ale enzymy sa daju doplnit cim alergie povacsine zmiznu.



67

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Uz som zacala so serrapeptazou, Triphala mi este nedorazila. Ked som vsak zvisila - zatial, idem pomaly hore kvoli zaludku - na 2x60.000 units serrapeptazy, tak mi zacnu krce v zaludku. Niekde som citala na spec.stranke, ze je dobre vtedy serrapeptazu uzit spolu s 1/2cajovej lyzicky sodabikarbony v 200ml vody /inac pijem dost, aj serrapeptazu zapijam velkym poharom vody/ Je to mozne, mam to skusit? Nezneutralizuje sodabicarbona enzymy?? mam aj tak velmi nizke PH, aj na to by mi to asi pomohlo - ale ze ci to nezneskodni serrapeptazu??

A este by som sa chcela spytat, ci sa da so serrapeptazou a Triphalou a DGL uzivat aj ten curcumin, alebo to je uz vela? /hlavne na zapaleny zaludok/?

Dakujem.

Naposledy upravil: katka75 (2012-06-26 09:45:33)



68

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Serrapaptaza je proteolyticky enzym, tj rozklada bielkoviny. Ptreto na cistene tela odporucam ju brat len v enterickych kapsuliach, tj takych, co sa rozpustia az v crevach. Vtedy sa samozreme nesmie pouzit alkalizator(bikarbona) lebo by sa enztericka kapsula rozpustila uz v zaludku, ked ho alkalizujes.
Inac soda bikarbona sama nijak nenici ziadne enzymy
Curcumin by mal prave ukludnovat zaludok, nie drazdit. Ale najviac na to je uzitocny DGL.
Musis postupovat podla toho, ako tim telo dovoli, postupne.



69

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Ahoj RNG, som rada, ze stranka znovu funguje smile

1. Zacala som uzivat podla Tvojich rad Serrapeptazu /1x250.000U/, 2x2 Triphalu a DGL. Na Ph som zacala uzivat obcas aj detske mnozstvo tekuteho draslika. A po 2tyzdnoch postupneho zvysovania tychto veci na tuto davku som si pozrela moc a mala som Ph az 8!! Je to normalne? Doteraz som sa NIKDY nedostala ani na 7. Aj sa tesim, ale neviem, ci je to zdrave /budem si pre istotu priebezne merat/ Stravu som nemenila.

2. Ked mi Ph tak stupla, zlepsila, znamena to, ze sa mi este viac znizi mnozstvo zaludocnych kyselin? Doteraz som uzivala 0,5 caps.BetainuHcl ku kazdemu jedlu. Mam tu davku zvisit? /podla zaludku to az tak neviem posudit, kedze ho velmi velakrat nemam uplne O.K./

3. Ph mocu a palenie zahy spolu suvisia?

4. Ale co je super - asi ucinok tej serrapeptazy - ze po dlhych rokoch STALEJ krvi v mocu /az na tri kriziky som mala!/ konecne mam moc cisty!! Tak sa tesim!!

5. Chcela by som sa este spytat na traviacie enzymy. Odporucil si Digest Platinum alebo Pancreatin. Kupila som si pancreatin, kedze v DigestPlatinume je ananas a pred rokom mi krvne testy ukazali velmi silnu intoleranciu na ananas. Ale pancreatin mi nejak nerobi dobre. Zatial kombinujem teda Lypogold na tuky+slabsi sirokospektralny a obcas +Phenol assist pri vlaknitejsich veciach. Plus samozrejme Betain.  Ale velmi rada by som si vyskusala aj ten Digest Platinum - myslis, ze to mam risknut? Zial teraz nebudem mat moznost ist znovu na testy, ale mozno za ten rok sa ta intolerancia aj zlepsila.

6. Alebo by si mohol potom odporucit nieco ine namiesto Digest Platinumu?

7. Takze tato Triphala je dobra? http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Triph … Vcaps/4546

8. Mozem teda uzivat vecer o 20.00 Probiotika a potom o 2 hodiny na to Triphalu? Ak nie, kolko by mal byt casovy rozdiel? /aj co sa tyka jedal a probiotik - kedy ich uzit/

Dakujem!

Naposledy upravil: katinka (2012-07-11 18:14:03)



70

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1.2.3.PH mocu a mnozstvo zaludocnych kyselin vzajomne nesuvisia priamo.
Prilisna alkalinita mocu znamena ze telo dostava plno alkalickych zloziek z vonka a zbavuje sa ich, samozrejme.PH mocu 8 nie je ziadny propblem, PH krvi nad 7.6 zacina byt problem.
4. sererapeptaza a ine enzymy odmaskuju rozne infekcie a tiez su protizapalove, takze mozu vyriesit rozne problemy
5. intolerancie su casto vysledok nedostatku roznych specifickych enzymov, a je to velmi individualne, tj mousis si to sama na sebe vyskusat. A zacat samozrejme s malymi davkami, postupne zvysovat, lebo sa casto v tele zacnu rozne cistiace procesy, ktore mozu docasne "zvirit" rozne ulozene zamorenia. A aj telo niekedy potrebuje cas si na novy doplnok/jedlo/liek postupne navyknut.
6.?
7. tu istu obcas pouzivam aj ja.
8. triphala a probiotika sa vzajomne podporuju, tj mozes ich brat aj naraz.



71

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Ahoj,
tak skusim objednat 1balik Digest Platinum a po jednom pridat - vystriedat s mojimi doterajsimi enzymami a uvidim ako budem reagovat.

1. Este ako som tak prezerala iherb, nasla som aj tuto Triphalu, pisu tam, ze je to extract 1:100 http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Org … -Caps/4890

Ktora je silnejsia? :
- ta od Nature´s Way
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Triph … Vcaps/4546

alebo

tato od Pradise herbs
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Org … -Caps/4890

2. Ak tato druha od Paradise Herbs, aj tuto by som mala uzivat 2x2?

Dakujem!



72

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Nature's Way je ovela silnejsia, uvadza 45% taninov, ta druha len ze je to vytazok, neznama koncentracia.



73

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Uz 3 tyzdne uzivam, 1x250.000 Serrapeptazy a 2x2 Triphaly, Ionizovany Zn,Se, K /okrem ineho, ale toto je nove/ a DGL, obcas rakytnikovy olej. Zacala som k tomu uzivat aj tie nove probiotika:  http://www.shop.gapsdiet.com/product.sc … tegoryId=6  ale zatial len tak, ze 1tabl. z tohto jeden den a druhy den 1tabl.z "klasickych" s lactobacilmi atd.

1. Mozem tie probiotika takto striedat obden?

2. Alebo mam uplne prejst iba na Prescript Assist a vyjst az na 2tabl/den?

3. Pol roka som uzivala aj Sachrom.boulardii, tie som teraz prestala, aby som az tolko nemiesala - mala by som radsej aj to pridat alebo je lepsie ich na cas vynechat?

4. Pred tyzdnom som ale zacala mat v ustach take male pupaky - nie afty! Take priesvitne, ktore sa neskor roztlcu a su bolave. Vcera som uz mala pod hornou perou uplne vsade. Je to znak ocisty od Triphaly, Serrapeptazy alebo je to znak toho, ze nieco telu chyba?? Ked kloktam s GSE, je to lepsie, ale potom sa hned o par hodin vratia nove.

5.  S Triphalou mam stolicu denne, niekedy aj 2x. Mam vsak ulceroznu kolitidu /aj na to si mi tieto vyrobky odporucil uzivat/ a v poslednych dnoch mam znovu cerstvu krv na stolici... Moze to byt tiez znakom ocisty?? Uzivam zatial aj Salofalk/najvyssiu davku/, akurat som ho chcela znizit, ale kedze tam mam denne krv, sa neodvazim. Mam zvysit este Serrapeptazu? Alebo vynechat Triphalu? Prosim, porad!

6. Mohli by to krvacanie sposobit aj nove probiotika? /ten prescript assist/ Mam ich predsa vynechat?

7. Minule som pisala, ze sa mi konecne upravilo PH mocu na 7-8, comu som sa velmi tesila. Ale zial v poslednych dnoch ho mam znovu najviac 6...nic som nemenila ani v strave ani v pripravkoch. S cim by sa dalo este to PH upravit? Uzivam aj 2x1 Betain sHcl na travenie /aj enzymy/ ale kalinat by som sa neodvazila uzivat, mam velmi citlivy traviaci trakt. Uzivam tu Serrapept,Triphalu,Kalium a predsa sa to vratilo na tak nizke hodnoty. Z coho to moze byt a ako to napravit?

Dakujem znovu za pomoc!



74

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1.2.3. Probiotik je hromada, preto brat co najviac kmenov je spravne.
Ci su vsetky prpobiotika pre kazdeho rovnako uzitocne, to ti neviem povedat. O SOD som cital rozne spravy a zrejme to zavisi od tpoho aj ake je ich zlozenie. Ale mnohym ludom, co im obycajne bezne probiotika nepomohli dostatocne, im SOD pomohli.
Drobne vodove pupaky su casto dosledok prekyslenia tela, takze ked pouzivas betain HCl, musis pouzivat aj alkalizatory, ked nemozes kalinat(to mi je velmi divne, lebo sa da rozriedit tak, ze nesposobuje problemy) tak aspon pi hodne zeleninovych stiav a ber mineraly na kosti, tie su tak isto alkalizatory. To aj tak potrebujes, aspon dovtedy, kym sa ti creva nevyhoja.
Co tu nevidim a povazujem za asi najdolezitejsie su mikrovlakniny(psylium pektiny, inulin, arabinogalaktany, glucomanan...)bez nich sa creva nemozu odmorit ani probiotika rozmnozit a potlacit skodlive kultury, co ti sposobuju zapaly v crevach. A tie malicke niekolkosto miligramove kapsulky su absolutne nedostacujuce, to je len nasad, co sa musi rozmnozit velatisic krat, kym to plne osadi creva. Celkove osadenie zdravych criev obsahuje az 1 kg probiotik, tj tych mikrovlaknin treba kopa, aspon 20 gramov denne zmesy roznych.
A na Slovensku dostat velmi lacne psylium a inulin, pektiny su v hruskach a jablkach, arabinogalaktany su v stave zo stromov, najma z smrekovca opadaveho(larix deciduosa) ja ich kupujem zo swansonviramins.com. Na hojenie criev pomoze aj aloe vera a DGL, co by som ti odporucil pozut 2 tabletky pred kazdym jedlom.
Vnutorne krvacania sa daju zastavit lyzicou suseneho rebarboroveho prasku.

Takze este raz, musis brat hromadu mikrovlaknin, inac nemas sancu z toho vist.



75

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Dakujem  -  mohol by si mi aj konkretne napisat vyrobok zo smrekovca a tiez kde sa da kupit a konkretne ktory suseny prasok z rebarbory? Uz tolko rokov sa snazim a so vsetkym nejako to vsetko zlepsit ale okrem candidy sa mi este nic ine nepodarilo vyliecit alebo zlepsit. /aj ta candida je uspech = a to som sa riadila tiez Tvojimi radami, prisne, 3/4roka smile / Ale teraz som uz dost zufala...na kosti uzivam chelovany vapnik a horcik, mam osteoporozu aj pred pol rokom zlomeninu krcku bederneho klbu /a to mam 37rokov/. Trvalo to pol roka, kym mi to konecne zrastlo aj tak to este nie je v poradku. Ale viem, aj to je nasledok tych crevnych problemov.



76

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

http://www.swansonvitamins.com/q?kw=ara … n+%28ag%29
Na tu rebarboru, kedysi som cital od dr Whittakera tuto perlicku u pacienta, ktory mal vnutorne krvacanie a lekari ho nevedeli nijak zastavit a viacmenej ho uz odpisali, a toho zachranilo niekolko lyziciek tohoto doma vyrobeneho prasku z rebarbory. Neviem, ci tento produkt ma rovnale vlastnosti, ale to som nasiel najblizsie k tomu
http://www.swansonvitamins.com/SW1040/ItemDetail.
Mozno si to budes ale musiet vyrobit sama, lebo na ten koren rebarbory som nenasiel ucinok zastavenia krvacania, hoci tvcrdia ze na creva je uzitocna
http://www.botanical.com/botanical/mgmh/r/rhubar14.html
Tu ale napr tvrdia, ze je proti krvacaniu, takze je mozne ze aj koren je rovnako ucinny=astringenty su koagulanty
http://www.webmd.com/vitamins-supplemen … me=RHUBARB

Inac tato turkey rhubarb nie je zahradna rebarbora, ale medicinalna rastlina z toho isteho kmena.



77

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

http://www.swansonvitamins.com/q?kw=ara … n+%28ag%29
Na tu rebarboru, kedysi som cital od dr Whittakera tuto perlicku u pacienta, ktory mal vnutorne krvacanie a lekari ho nevedeli nijak zastavit a viacmenej ho uz odpisali, a toho zachranilo niekolko lyziciek tohoto doma vyrobeneho prasku z rebarbory. Neviem, ci tento produkt ma rovnale vlastnosti, ale to som nasiel najblizsie k tomu
http://www.swansonvitamins.com/SW1040/ItemDetail.
Mozno si to budes ale musiet vyrobit sama, lebo na ten koren rebarbory som nenasiel ucinok zastavenia krvacania  v tejto literature, hoci tvrdia ze na creva je uzitocna
http://www.botanical.com/botanical/mgmh/r/rhubar14.html
Tu ale napr tvrdia, ze je proti krvacaniu gasto intestinalnemu, takze je mozne ze aj koren je rovnako ucinny, lebo astringenty/trpciny su koagulanty
http://www.webmd.com/vitamins-supplemen … me=RHUBARB

Inac tato turkey rhubarb nie je zahradna rebarbora, ale medicinalna rastlina z toho isteho kmena.



78

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Este by som mala otazku - ako a kedy to vsetko treba uzivat?

1. Ked skusim napr.sodabikarbonu na alkalizaciu - mozem ju vypit ca.2hod.po jedle a uziti BetainuHcl? /o 18.00 veceriam s betainom a o 20.00 by som uzila sodabikarbonu, o hodinu na to o 21.00 Probiotika a nakoniec Triphalu s teplou vodou?/ Takto by sa dalo? Aky velky odstup by mal byt medzi Betainom-alkalizaciou-probiotikami?

2. Rano si davam na lacno Triphalu s teplou vodou a ca.o 30-40minut na to ranajky s BetainomHcl. Takze Rano a vecer si davam BETAIN.

Enzymy si davam s kazdym jedlom. Plus Chelovany vapnik, Inonizovany Horcik. Pri druhom jedle Inonizovany Se,Zn,K. Medzi jedlami fermentovany olej z trescej pecene alebo rakytn.olej. 3x2 Salofalku uz s jedlom, lebo som mala od neho bolesti zaludka/Dufam, ze casom budem moct znizit aj vynechat/. V noci si davam 250.000U.Serrapeptazy. Planujem este doobeda jednu davku suseneho jacmena. Takto je to dobre?

3. Kedy do toho este vtesnat citrusovy pektin /zial na jablka mam alergiu/arabinogalactany/Psyllium? Kedy ich mam presne uzit??

4. A kedy tu alkalizaciu?

5. Bolo by dobre aj toto na alkalizaciu?
http://www.suncity.sk/young-phorever-ph … p-530.html

alebo toto:

http://www.suncity.sk/young-phorever-pu … p-531.html

6. Nasla som iba modifikovany citrusovy pektin - modified citrus pectin - aj ten je dobry? Ak nie, prosim napis konkretny vyrobok. Dakujem!

Naposledy upravil: katinka (2012-07-29 13:06:18)



79

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Alkaqlizovat sa ma len prazdny zaludok, ked v nom mas jedlo, a neutralizujes kyseliny, zacne sa jedlo kvasit a hnit.
Triphalu mozes brast kedykolvek
Ja si arabinogalaktan , glucomanan a inulin davam do vody, ktoru pijem celu den.
5. na alkalizaciu pouzi ovela lacnejsi KHCO3(draselna bikarbona," hydrogenuhlicitandraselny", na Slovensku predavany vo vinarskych potrebach ako Kalinat
http://www.farmarik.sk/product/kalinat- … -1-kg-461/
Na mikrovklakniny mas na Slovensku dobry a lacny zdroj, pozri na
http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky
a v tom istom obchode maju aj psylium a lecitin.
Modifikovany citrusovy pektin je najlepsi, lebo ma tak malu molekulu, ze sa cas neho vstreba do krvneho obehu a cisti /odmoruje v celom tele, ale zia;lbohu je na vahu velmi drahy a mikrovlaknin potrebujes na vahu vela(20 gramov denne). takze ked poterebujes okrem inulinu a psylia este jednu mikrovlakniny, pozeraj na arabinogalactan, ktory je dokonca aj protirakovinny.
Ja ho kupujem odtialto, lebo maju daleko najlacnejsiu cenu
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=ara … n+%28ag%29



80

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1. A prosim Ta aku dlho sa nesmie nic jest/pit, nieco uzit, ked alkalizujem hned rano na lacno? Za aku dobu mozem zjest ranajky s Beatinom prip.Triphalu? /ten najmensi cas aky ma byt - pol hodina?/

2. pripadne mozem vypit alkalizacny roztok aj v noci, ked idem na zachod, vsak?

3. A mozem uzit serrapeptazu hodinu po podani probiotik?

Naposledy upravil: katinka (2012-07-29 19:22:34)



81

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Ak sa alkalizujes, zaludok je alkalicky, pokial nevyluci dostatok kyselin, aby sa znovu okyslil a az vtwedy mozes jest, lebo inac v nekyslom zaludku sa ti bude vsetko kvasit a hnit. Ja osobne zacnem jest az 2 hodiny po alkalizacii
Nad ranom, ked uz nemas v zaludku jedlo(lahsia vecera)sa alkalizuje najlepsie.
Serrapaptazxu mozes pouzit kedykolvek, ale nie pri alkalizacii, lebo sa nachadzas v enterickom obale, tj ma sa rozpustit az v alkalickom prostredi criev a nespotrebovat na jedlo, ked si nou chces cistit telo.Na pomoc pri traveni je trochu pridraha, na to pouzi radsej pancreatin, ktory ma viac zloziek a teda nie len proteolyticku(bielkovinnu) ako serrapeptaza.



82

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Nie je potrebne serrapeptazu ako cistiaci a protizapalovy prostriedok uzivat nalacno?



83

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Samozrejme na lacno je to ucinnejsie, ale serrapeptaza obvykle prichadza v enterickych kapsuliach, ktore sa nerozpustia v kyslom zaludku, ale az v zasaditom prostredi criev.



84

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1. Zacala som s alkalizaciuo - v noci od 2.00 do 5.00 niekedy ako sa mi to podari - uz mam aj psyllium a objednala som si arabinogalactany. Chcem sa vsak spytat, ci sa daju zmiesat do jedneho pohara 5g psyllia+ 5g arabinogalactanu a naraz vypit /pol hodinu pred jedlom/ ?

2. Serrapeptazu uzivam vecer o 22.00 hod - 2 hod.po Triphale+probiotikach /to si odporucal uzit naraz spolu/. Je to tak O.K?

Naposledy upravil: katinka (2012-08-01 07:34:16)



85

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1. samozrejme, ja to tak robim
2. OK



86

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Dufam, ze nevadi, ze tuto otazku tiez pisem do tejto temy, ale kedze som sa tu hore akurat o doplnkoch pytala, a suvisi to s mojimi problemami s travenim, ktore som vyssie spominala, tak by som sa chcela spytat: Pisala som, ze pred 8mesiacmi mi v 37r.pri pade /a dosledkom osteoporozy/ zlomil krcok stehenneho klbu a trvalo 6mesiacov, kym sa mi vobec zhojila kost. Ostali mi vsak nasledky - kvoli nakrvacaniu do stehenneho svalu sa mi neohyba koleno /vlastne cela noha/ a tiez mam tvrdy zapuzdreny hrbol pri lavom klbe. Neviem tiez stupit normalne na tu nohu, lebo je kost posunuta a tak aj zrastena. S tym sa zial uz neda nic robit. Ale chcela by som byt aspon schopna ohnut sa aspon natolko, aby som si mohla obut topanky, pancuchy,ponozky a umyt si nohy sama. Lekar vravel, ze nijaka specialna rehabilitacia uz nakrvacanemu svalu nepomoze viac ho ohnut, ked je to uz takto zapuzdrene - ale ma napadlo, ci by na to predsa nejak nepomohla aj Serrapeptaza, ktoru uzivam?? Teraz uzivam 1x250000 U. Ak nie ta, co ine by mohlo pomoct vstrebaniu zapuzdrenej krvi vo svalu - ak je nieco vobec? Dakujem!

Naposledy upravil: katinka (2012-08-02 11:39:45)



87

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Nattokinaza definitivne rozbija krvne zrazeniny, ciastocne aj serrapaptaza, a teda to ti moze pomoct s klbom a klbovym vazivom.
"Zapuzdrenie" je nefunkcne tkanivo=smetny kos, ktore sa da enzymami odstranit/odburat.



88

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1.A daju sa tieto dva pripravky naraz uzivat? /aj s triphalou/

2.Ak ano, ake by malo byt davkovanie a kedy ich uzit?

3.Ak sa nedaju spolu uzivat, ktory by som mala radsej uzivat, aby to bolo aj na Ulceroznu kolitidu, creva a pod. a plus aj na tento zakrvacany sval a rozhybanie svalu,klbu?

4.Ak by sa dal iba jeden uzivat - ake by bolo davkovanie Nattokinazy?

5. Ak zostanem pri tej serrapeptaze iba - mam zvysit davkovanie? /na kolko?/



89

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1.daju, ale aj tak by som ich nepouzival naraz, lebo ked ich oddelis, tak o to lepsie sa v krvi udrzi ich hladina.
2. rozne, najmenej 1 x 2000FU nattokinazy, ale v tvojom pripade by som isiel na vyssie, najmenej 3 x 2000FU denne. Ja som pri zrazenine v clenku , v cieve, ked mi modralo chodidlo pouzil 4 x 4000 FU a za 2 dni to bolo v poriadku, odblokovane, chodidlo ruzove.
Co sa tyka serrapeptazy, ja tu bezne odporucam davku 120 000 IU, ale ja sam to beriem naraz, rano na prazdny zaludok spolu s 2000 az 4000 FU nattokinazy.Inac na to casto zabudnem...A to sa mi, s hustou krvou a DM2 nemusi raz vyplatit!
3. Na regeneraciu klbu treba klbove doplnky, nielen enzymi a to najma mucosacharidy(glucosamin, chondroitin, zvieraciu zelatinu, obhryzanie do makka uvarenych klbov a sliach), tiez MSM, pripadne hyaluronicku kyselinu a jest 2 avokada tyzdenne na klbovy maz.



90

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Dakujem. Este by som mala otazku ohladom uzivania - ako som to tak presla, uz mi ani nezostava kedy tu Nattokinazu uzit na lacno, tolko veci uzivam smile A tak:

1. Dala by sa Nattokinaza uzit splu s Triphalou?

2. Alebo dala by sa Serrapeptaza uzit spolu s Triphalou?

3. Kolko hodin sa nesmie jeste pred a po Nattokinaze a ci sa do toho "jedla" zaratavaju aj ine potravinove doplnky/Ako napr. psyllium, pectiny, Triphala, mineraly apod./?

4. Najhorsom pripade teda mozem uzivat denne vecer pred spanim ca.5000 FU nattokinazy+120000IU Serrapeptazy spolu a naraz?

Hladala som na nete, ale vsade su ine informacie ohladom uzivania, tak sa radsej spytam Teba. Dakujem!!



91

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

!. ano
2.ano
3. nattokinaza sa sice absorbuje lepsie na prazdny zaludok, ale ja ju beriem hocikedy cez den, lebo aj trochu menej ucinnosti je lepsie ako ked ju nezoberiem.
4. radsej si to rozdel na viac davok, lebo nattokinaza zostava v tele len urcity cas, tak isto serrapeptaza, takze ked chces mat stale krv menej hustu, ber ich postupne pocas dna.
Inac serapeptaza prichadza v enterickych kapsuliach, tj rozpustia sa az v crevach, kde sa znacna cast z nej pomerne rychlo absorbuje.



92

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1. Nasla som na iherbe tuto zmes enzymov - ako pozeram na zlozenie, mohla by mi stacit aj jedna tabletka za den/v tom pripade nie je drahsia nez ostatne/ = mohol by si sa prosim pozriet, ci je to dobry produkt?

http://www.iherb.com/Arthur-Andrew-Medi … ules/23711

2. Taktiez som videla, ze v mnohych inych produktoch nattokinazy je odstraneny vit.K - a ten by mohol byt uzitocny pri mojej osteoporoze. Aky mam teda kupit vyrobok nattokinazy? /videla som aj surovu natto v tabl/



93

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

15 000 IU rozpusti 15 000 mg=15 gramov fibrinov, mozno. Ale moze sa spotrebovat aj na rozne ine proteiny.
Takze tento vyrobok by som rozhodne nekupoval. Aj tak vsetky vyrobky, za ktorymi su mena roznych lekarov a tuto dokonca farmacii su nemozne predrazene na obsah.
Ak [potrebujes vitamin K proti osteoporoze(a tiez vitamin D-3) tak si ich doplnuj.
Su mineralove zmesy, ktore tieto oba obsahuju, ale spravna davka je 2000 IU vitaminy D-3 minimum a 90 mikrogramov vitaminu K-2(MK7)
http://www.iherb.com/Now-Foods-Full-Spe … psules/690
a kazdy druhy den zober
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Vi … ules/22869
http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … caps/36220



94

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

1. A tato Nattokinaza by bola dobra?

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Na … caps/40590

alebo tato - je silnejsia:

http://www.iherb.com/Arthur-Andrew-Medi … ules/40058

V tom provom nie je vit.K, to by som si potom zvlast doplnila /takze cenovo to nie je az taky rozdiel - a radsej nech je drahsie ale ucinne a bez GMO soje/ V tom druhom su aj nejake probiotika a je surova - neviem, ci je to teda aj lepsie, silnejsie?
Na D uzivam fermentovany olej z trescej pecene.  Len neviem, ktoru nattokinazu si kupit, prosim porad! Dakujem!! A uz aj dnes si ho objednam.

2. Este stale mam v ustach vodove pupaky - a pritom alkalizujem kalinatom - a k tomu zacinam stracat aj chut. Ionizovany zinok uzivam. Z coho to moze byt a co by pomohlo? /uzivam enzymy,beatin,Se,K,zinok,FCLO,Ca,Mg,Triphalu,Serrapeptazu,rakytnikovy olej, psyllium - moze to byt z niektoreho z nich?/

3. Nemoze mi nattokinaza uskodit ak mam velmi krehke a praskajuce zily a velmi nizky tlak /80/55/ ?

Naposledy upravil: katinka (2012-08-05 17:05:39)



95

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Neviem, ci je ta raw=surova nattokinaza lepsia, ale rozhodne je ovela drahsia, takze by som ju nekupoval.
NMattokinaza sa zatial prakticky vyraba len v Japonsku a rozhodne tam nepouzivaju GMO soju na to, dnes to aj tak uz pestuju na inych substratoch, lebo natto bakteriu(bacilus subtilis natto) mozxes pestovat na roznych substratoch. Detaily tohop sa velmi taja, takze ti neviem presne povedat, ako to pestuju a izoluju.

Co sa tuka tych doplnkov, ziadny ti nemoze sposobovat stratu chuti ani pupaky v ustach,ale neviem co je to to FCLO
Neviem co za ionizovany zinok beries, ale bezne citraty, maleaty a glycinaty su vyborne formy a prave zxinok je zodpovedny za cinnost chutovych buniek a vone v nose.
Nattokinaza neposkodzuje steny ciev, krehkost je z usadenin na nich a preto si ich treba cistit(lecitin, lipaza) a posilnovat(vitamin C,E a rozne bioflavonoidy(rutin, hesperidin, diosmin...), pripadne robit aj chelaciu na odburanie mineralovych usadenyn na nich.
Trescia pecen je zialbohu dost zamorena(drava ryba) preto by som odporucal brat vitamin D-3 radsej ako vyrobeny izolat(fermerntaciou z roznych olejov) a zdroje EPA a DHA ovela ucinnejsie biologicky su napr v Krill oleji, kde mas aj silny antioxidant, astaxanthin, co sa ti na tie krehke cievy zide, okrem ineho.



96

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Dobrý deň rng,
dnes som bola na CT irigografii a po prvom nasmínaní (pred podaním kontrastnej látky) sa ma spýtal lekár, či mi nedávno robili vyšetrenie s kontrastnou látkou, pretože mám v ľadvinách zvyšky kontrastnej látky. Naposledy som bola na takom vyšetrení prd 30 rokmi, keď mi robili roentgen ľadvín s kontrastnou látkou. Odvtedy nie, tak ma to prekvapilo. Nič ma nenapadá, že čo sa mohlo stať, len ma napadlo, že včera dopoludnia som vypila asi 1 dcl cvikľovej šťavy. Možno je to hlúposť, ale čo si o tom myslíš? A o tých "možných" zvyškoch kontrastnej látky v ľadvinách.
Ospravedlňujem sa, že píšem v tejto sekcii, ale nevedela som to inde zaradiť. Srdečná vďaka. Darina



97

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Nemam ani sajnu, ake chemikalie sa dnes pouzivaju ako kontrastna latka, ale cviklova stava ich rozhopdne neobsahuje. Ci to moze mat podobne ucinku, ako kontrastne latky nemam ani sajnu.
Tu mas bezne kontrastne latky, ktore sa pri CT pouzivaju
http://www.e-radiography.net/contrast_m … agents.htm

Ale skor by som povedal, ze to bola len chyba merania, tie pristroje nie su 100%, ako skoro nic na svete, len lekari, ktori sa do pristrojov rozumeju dost malo(na to treba elektronika/fyzika ako som bol kedysi ja) a dalsie kontrolne porovnavajuce snimky.
Bezne kontrasne latky-najcastejsie su s obsahom tazkeho kovu baria.
Ja nie som extra nadseny s branim tazkych kovov do tela, co kazdy vie, ze je zamorenie.



98

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Veď mne to bolo hneď divné, že po 30-tich rokoch by tam boli ešte nejaké zbytky kontrastnej látky. Vôbec sa mi to nezdá. Aj tak ďakujem za názor.



99

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Ešte ma napadlo - tiež mi hovorila jedna kolegyňa čo mala obrovské tráviace problémy a bolesti, že bola neviem koľkokrát na CT a sone a nič nevideli ... a mala nádor taký, že jej hrozila perforácia čreva.  Tiež jej jeden známy povedal, že iba minimum lekárov vie dobre čítať obrázky zo sono alebo CT.



100

Re: Poruchy trávenia + poruchy s tým súvisiace ?

Zialbohu situacia s testami nie je tak ruzova, ako to lekari tvrdia.