51

Re: malé deti

Ďakujem.
Neporadil by si mi ešte nejaké dobré GSE v kapsuliach?

Naposledy upravil: tinapp (2011-11-17 22:53:10)



52

Re: malé deti

Najmensie je toto
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Grapef … /4210?at=0
kde mas aj trochu artemisininu a echinacey, ktore su tiez antimikrobialne.



53

Re: malé deti

Ahoj RNG,idem ťa poprosiť znova o radu.Moja 9 ročná dcerka má stále opakujuce sa problémy s nosom.Momentálne kašle a má nádchu.Včera sme boli na vyšetrení a dr.nás poslala na rontgen hlavy,kde zistili ,že má nehomog.zatienenie maxil.dutiny vlavo,bez hladinky.DR.mi povedala ,že to môže byť hnis alebo cysta.V decembri máme prísť na kontrolný rontgen a CT.Stále sa to opakuje a ja už neviem,čo by jej pomohlo.V lete som jej dávala Bromelain a Quercetin,ale netuším ,či jej to zabralo.Teraz jej predpísali Avamys a Aerius a sinupret. Ja som jej začala dávať citridical 5x2kvapky,oregano 2x2,večer probiotiká.Citridical som jej dávala s hlavou silno zaklonenou,lebo som si stále myslela,že problem je v čelných dutinách a teraz sa ukázalo,že to je v lícnej.Ako sa to tam dostane?Po akej dobe by malo nastať zlepšenie ,aby som vedela ,že sme sa trafili správne?

Naposledy upravil: anit (2011-11-22 17:08:09)



54

Re: malé deti

Dutiny v hlave(sinysy) su pospajane a infekcia zvrchu sa moze dostat dole(gravitacia) a casto aj hore, dokonca cez Eustachovu trubicu niekedy aj do vnutorneho ucha.
Taka diagnoza, ze to moze byt to alebo to alebo aj ine nestoji za nic. Vidia len, ze tam nieco je, tj dutiny nie su prazdne a hadaju.
Ale mikroby v dutinach sa daju vyhubit systematickym kvapkanim antimikrobialnych latok do nosa, len tu hlavu zaklanaj dozadu, lebo sa to musi dostat aj do celnych dutin, do licnych to stecie aj tak .
Len pokracuj v tom co robis poctivo dalej. . Ak chces, pouzi obcas aj koloidnu striebornyu vodu ta hubi silne aj virusy, tj moze pomoct aj v tom.
Dnes je vo vzduchu plno kvapociek, ludia kaslu a tak sa delia o svoje neduhy so vsetkymi, co su na blizku. A do tela sa to dostava najma cez nos a usadi sa to v dutinach, kde sa nedostava ju biele krvinky ani nic ine, co by to verdelo znicit, len sa vutvaraju extra hlieny, co tu nakazu aspon odtlacaju od sliznic. Zialbohu pri zahlieneni sa do hlienov usadia mikroby, ktore vedia z hlienov zit(napre aspergilus pneumoniae a ine)a aj ich cinnost drazdi a skodi telu. Preto treba v rych dutinach vsetky mikroby vyhubit a pripadne nasadit probiotika na ochranu. Totiz na kazdej sliznicnej vlhkej oblasti v tele su probiotika, a ine mikroby, nie len v crevach. Ale zatial sa o tom velmi nerozprava a tak ako kedysi v crevach, ked sa vyhubia zle mikroby sa automaticky predpokladalo, ze sa to kolonizuje len dobrymi probiotikami.
Zialbohu to nie je vzdy tak,preto na creva uz predavaju probiotika,ale zatial nie na ine casti tela, s vynimkou vaginalnych, a teda rekultivacia napr v prinosnych dutinach je slaba,  najma ked probiotik je dnes vo vzduchu pramalo a ludskych nakaz hromada, hlavne v uzavretych priestoroch.



55

Re: malé deti

anit napísal(a):

Ahoj RNG,idem ťa poprosiť znova o radu.Moja 9 ročná dcerka má stále opakujuce sa problémy s nosom.Momentálne kašle a má nádchu.Včera sme boli na vyšetrení a dr.nás poslala na rontgen hlavy,kde zistili ,že má nehomog.zatienenie maxil.dutiny vlavo,bez hladinky.DR.mi povedala ,že to môže byť hnis alebo cysta.V decembri máme prísť na kontrolný rontgen a CT.Stále sa to opakuje a ja už neviem,čo by jej pomohlo.V lete som jej dávala Bromelain a Quercetin,ale netuším ,či jej to zabralo.Teraz jej predpísali Avamys a Aerius a sinupret. Ja som jej začala dávať citridical 5x2kvapky,oregano 2x2,večer probiotiká.Citridical som jej dávala s hlavou silno zaklonenou,lebo som si stále myslela,že problem je v čelných dutinách a teraz sa ukázalo,že to je v lícnej.Ako sa to tam dostane?Po akej dobe by malo nastať zlepšenie ,aby som vedela ,že sme sa trafili správne?


AhojRNG,dcerke sa stav nezlepšil,stále má zapchaté dutiny a kašle-každe rano jej davam selen ,zinok,ester C,E,D,kvapkam citridical 4xdenne,po obede oregano a beta glukan,N-acety L-cysteine a tri kvapky 2xdenne sangre de grado.Všetko mám s iherb.Máme isť na kontrolu a bojím sa toho ,že jej budu chcieť prebíjať dutiny.Všimla som si,že,ked príde s tepla do zimy,tak sa jej na tom lavom líci urobi červený flak.Porad mi prosím ,s čím by som jej to ešte mohla uvolniť?Alebo niečo pridať ,či zvýšiť dávky?

Naposledy upravil: tinapp (2011-12-09 09:14:35)



56

Re: malé deti

Neviem ake davky oregana jej davas, ale pre dospeleho davka musi obsahovat 3 x 200 mg carvacrolu. Preto odporucam toto, kde je v kazdej kapsuli 100 mg carvacrolu, tj 3 x 1 kapsula s jedlom by jej mala stacit. Pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
Ked treba nieco z tela odpratat, potrebujes brat silne enzymi na prazdny zaludok pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0  davka 2 x 1 denne

Naviac proti zapalom odporucam silne protizapalovy curcumin, davka curcuminoidov s bioperinom pre dospeleho je 3 x 1500 mg, pre nu 3 x 2 kapsule tohoto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … es/13?at=0

Sangre de grado mozes kludne zvysit na 2 x 15 kvapiek ja beriem 2 x 20 +.
Je mierne antiviralne, protizapalove a snad ciastocne aj adaptogenicke.



57

Re: malé deti

Ahoj, dávam jej momentálne enzymi na prazdny žalúdok,ktore si mi odporučil +3xdenne kvapky gse do nosa.Bola som s nou na vyšetrenie a chcela by som vedieť tvoj názor : http://www.holistichealth-quantumdoctor … c045601fc/



58

Re: malé deti

Adresa nepracuje takze sa nemozem vyjadrit.



59

Re: malé deti

otvorte tento link (dvakrat do nho myskou tuknite) http://www.virtualpill.net/report-3744d … 6c045601fc a ked sa Vam otvori web stranka stlacte na nej Log On a potom do okienka:
Username: napiste Grivalska Emma
Password: napiste 197929



60

Re: malé deti

Nuz na zabijanie patogenov  tezonancnymi frekvenciami(zapper) sa neviem vyjadrit zarucene pozitivne, niekomu to pomoze, niekomu nie.
Dr Hulda Clark, cest jej pamiatke, to tlacila desatrocia, ale zatial najspolahlivejsi prstriedok proti parazitom je jej protokol



61

Re: malé deti

Ahoj,RNG,hladala som nejaky betaglukan pre deti a nasla som toto:


http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Ep … 22372?at=0


moze byt,alebo je cisty betaglukan na posilnenie imunity lepsi?

Dakujem,Cora



62

Re: malé deti

A na ten streptococus a helikobakter jej bude stačiť z tohto 3x1? http://www.iherb.com/NutriBiotic-Grapef … /4210?at=0 Nechce totiž piť gse? Je to rovnako účinné?Má asi 35kg.Ďakujem

Naposledy upravil: anit (2012-01-16 14:09:16)



63

Re: malé deti

Ten EpiCor(specialne kvasnice) odporucaju viaceri lekari, ale ja by som osobne bral z roho dvojnasobnu davku, ako odporuca vyrobca.
Tie kapsule obsahuju ekvivalent 12 kvapiek GSE, tj na 35 kg dieta 3 x 1 je spravna davka. Davaj mu to spolu s jedlom, aby sa to v zaludku dostatocne rozriedilo, inac vysoka koncentracia moze poskodit probiotika v crevach



64

Re: malé deti

Ahoj RNG.
Chcel by som objednat pre nas a syna rozne doplnky (vitaminy, probiotika, antimikrobialne pripravky, podpora imunity atd.). Nevies mi prosim ta poradit, ci niekde existuje nejaka tabulka kolko sa coho doporucuje brat (pre dieta ak treba  niektore preratat podla hmotnosti) v pripade choroby, pripadne preventivne? Nechcem sa ta na kazdy produkt vypytovat, viem, ze sa to uz viac krat spominalo aj na tychto strankach. Takato sumarizacia by velmi pomohla,
pripadne nevie niekto poradit?Dakujem.



65

Re: malé deti

V prvom rade kazdemu radim brat selen, zinok, jod vitaminy C E a D-3, plus plno mikrovlaknin a obcas nasadit probiotika na rozmnozovanie s ;pomocou tych mikrovlaknin. Ine oporucam len podla potreby.

Davky pre deti su prepocitane podla vahy dospele davky. Napr 35 kd dieta dostane 1/2 davky 70 kg dospeleho.

Tabulky odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa lekari tak krcovite spiatocnicky dosial drzia samozrejme uz davno nedodrzujem a neodporucam dodrzovat. Za tych vyse 64 rokov je hromada vyskumu, ktory dokazuje ich nedostatocnost.
A ine tabulky neexistuju, lebo lekarska komunita blokuje kazdu zmenu, ktoru sa snazili rozni lekari na zaklade vyskumu a svojej dennej praxi  do toho priniest.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-10 16:18:19)



66

Re: malé deti

Ahoj RNG.
Chcem ta poprosit o radu. Len co sme sa zbavili streptokoka, 3-rocny syn (15 kg) zacal po tyzdni pokasliavat a dnes sa mu zvysila aj teplota na 37,6, rano mal aj 38. Zda sa vsak ze nijake hlieny nevykasliava, kasel bol suchy, aj ked pred chvilou sa zdalo, ako by predsa nejake tie hlieny na prieduskach mal.
Hned som mu nasadil:
- kazdu hodinu 600 mg esteru C
- 5000 IU D3
- v priebehu dna vypil 13 kvapiek GSE
- ACC Long 2 x 150 mg
- Sirup Mucosolvan Junior

Chcel by som mu objednat aj oreganovy olej candimis:
http://biocare.sk/eshop/produkt/candimin

Mas s nim prosim ta nejake skusenosti, kolkp kvapiek denne na vnutorne pouzitie, pripadne do akej tekutiny. objednal som aj s iherb, ale ten pride az koncom buduceho tyzdna.

Mam sa obavat tej zvysenej teploty?

Dakujem



67

Re: malé deti

Prosim ta este jednu radu, malemu musim kapsulu s probiotikami vzdy otvorit a vysypat prasok do jedla, kapsulu by neprehltol. Maju potom probiotika nejaky ucinok?Nie je tam ten obal dolezity?



68

Re: malé deti

Najdi si druh, co je kyselinovzdorny, z toho sa vacsina dostane predsa len do criev aj bez ochrany kapsule. Tu mas take co odporucam obvykle, ktore su tepelne aj kyselinovo odolne, tj vies za ked ich kupis su este stale aktivne a ked ich zoberies s dostatkom jedla a vody, kyseliny sa natolko rozriedia, ze neznicia tieto kyselinovo odolne druhy
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518



69

Re: malé deti

Ahoj RNG.
Znova sa na  teba obraciam s prosbou o radu. Pred nedavnnom sa syn zbavil streptokoka piogenes aj vdaka tvojej rade s GSE. Ako som ti pred nedavnom pisal, dostal zhruba po dvoch tyzdnoch laringitidu. Zda sa, ze je to uz na ustupe a zasa nas postihla dalsia neprijemna vec. Dnes rano po zobudeni zacal plakat, ze ho bolia nozicky.
Manzelka si najskor myslela, ze nejako zle spinkal a mal "odkrevnu" nozicku. Potom sa po chvilke zdalo, ze to odznelo, ale zacal krivat a stale sa stazoval na bolest. Zasli k lekarovi, ktory jej povedal, ze to moze byt sposobene nejakou infekciou alebo aj tym streptokokom, ze sa to mohlo dostat na klby.
Zobrala mu krv na vysetrenie, zajtra budu vysledky. Povedala, ze to deticky mavaju, niektore vraj niekedy nemozu ani chodit. On chodit moze, ale je vidiet, ze s tym ma problemy, preto ho drzime v klude.
Prosim ta, nevedel by si poradit, co robit? Moze tam byt nejaky zapal? Klby opuchnute ani zacervenane nema.
Dalo by sa nieco ucinne nasadit aj hned?
Dakujem



70

Re: malé deti

Hustu krv=prilisnu zrazanlivost mozu mat aj deti. Vtedy treba brat fibrinolyticke enzymy v davkach dostatocnych na to, aby mal nizsiu zrazanlivost. Moze to byt docasne, ako nasledok predoslej nakazy, ale moze to byt vec geneticka, co je u Stredoeuropanov dost caste.
Odporucam pre istotu testy na zrazanlivost krvi a ASLO a aspon niekolko dni brat nattokinazu



71

Re: malé deti

Najdi si druh, co je kyselinovzdorny, z toho sa vacsina dostane predsa len do criev aj bez ochrany kapsule. Tu mas take co odporucam obvykle, ktore su tepelne aj kyselinovo odolne, tj vies za ked ich kupis su este stale aktivne a ked ich zoberies s dostatkom jedla a vody, kyseliny sa natolko rozriedia, ze neznicia tieto kyselinovo odolne druhy
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518

Prosim ta, mozem dat malemu aj prbiotika, co obsahuju 30 bilionov bakterii? Nie je to pre 3 rocne dieta prisilne? Alebo si mam pohladat nejake slabsie...



72

Re: malé deti

Este ma napadlo, ak chcem podavat malemu doplnky na podporu viralnej imunity, obycajne su doplnky dodavane ako tablety alebo kapsule. Mozem mu ich rozdelit, rozdrvit a pridat do jedla? Alebo existuju aj ine formy (praskove, tekute), ktore by sa vzhladom na jeho hmotnost lepsie davkovali?
Dakujem



73

Re: malé deti

Uvedene  probiotikum sa da vysypat do jedla, najlepsie do jablkoveho pretlaku, lebo obsahuje kyselinovo odolne probiotika, tj nema ochranny obal.
Na podporu viralnej imunity napr odporucam colostrum a praskove aloe vera, pripadne kvapky Sangre de Grado.
Aloe dlhsie brane postupne zvysi celkovu imunitu tym, ze sa zabuduje do bunecnych stien v celom tele a urobi ich viac odolnych proti prieniku mikrobov vseobecne.
Vyborny zdroj plnohpodnotneho(neprehriateho a nekonzervovaneho) aloe vera najdes vo vymrazenom koncentrate(200 : 1), co je v tejto forme aj najlacnejsi zdroj zaroven, kedze 50 gramovy obsah sa rozriedi vodou na 10 litrov aloe vera gelu.
Ja si ho davam do svojho kazdodenneho mixu 1/4 az 1/2 lyzicky, spolu s toznymi inymi, ako praskovym ester C, ovocnymi koncentrovanymi stavami(Nesmiem mat sladene ako cukrovkar, ale potrebujem napr antioxidanty z cucoriedok, ciernych ribezli, z ceresni a podobne, tak si kupujem ciste koncentratu, obvykle az 20 ku 1 skoncentrovane ciste stavy), arabinogalaktanom alebo najnovsie glucomananom ako zdrojom mikrovlaknin.
http://www.swansonvitamins.com/SWF061/ItemDetail?n=0
http://www.swansonvitamins.com/SWU508/ItemDetail
Mimochodom, arabinogalaktan nielen zivi probiotika a tym zvysuje imunitu, ale zaroven sam o sebe podporuje telesnu imunitu



74

Re: malé deti

Dakujem za odpoved.
Bolo by prosim ta nieco obdobne aj na iHerb, pripadne gelova forma?
A z tych arabinograntov, co by bolo na iHerb? Neviem, v akej kategorii ich tam pohladat.



75

Re: malé deti

Zialbohu, iherb nema tieto. Aspon nie za taku nizku cenu ani v tejto praskovej lacnej forme. Pri geli platis za vahu vody postovne plus to musi byt konzervovane, tj kvalita je nizsia(konzervacne latky, pasteurizacia teplom)



76

Re: malé deti

Objednal som to praskove aloe vera zo swansonu, co si mi doporucil. Chcel by som ho rozriedit na gel.
Prosim ta, kolko toho gelu ma vypit denne dospely clovek (aka je davka)?
Dakujem



77

Re: malé deti

Prosim ta, este jedna vec. Moze sa ten gel pokazit? Je potrebne ho drzat v chladnicke?



78

Re: malé deti

Neskladuj gel, okamzite pouzi. Tj napr daj si pol lyzicky prasku  do flase s vodou a vypi v priebehu par hodin , alebo naraz.
Vymrazene ale vera obsahuje aj enzymy, ktore sami nicia niektore komplexne sacharidy. Vymrazenim sa cerstvost zachova, ale rozriedenim sa to zacne znovu degradovat=rozkladat.
Pre deti pouzi 1/4 lyzicky alebo este menej a pit to treba co najskor.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-14 15:33:04)



79

Re: malé deti

dobry den,chcem vas poprosit o radu.Moje deti maju celkovo velmi slabu imunitu,to uz som spominala.
Momentalne ma dcerka horucky a lekar jej zistil infekciu uska a k tomu ma este zapalene ocko,vyteka jej z ocka hnis.
Samozrejme jej predpisal antibiotika,s cim nie som velmi spokojna,kedze ma len 9 mesiacov a to uz su od narodenia tretie.
Chcem sa opytat,ak kupim tie kvapky GSE,ake mnozstvo mozem davat malej.Myslim,ze ste spominal 6 kvapiek GSE na 6 kvapiek vody.Mozem jej to kvapkat do uska? ako jej to mam davat pit?
Tiez ma zaujima konkretny produkt na oregano olej.aky je najvhodnejsi pre deti.Ak mi mozte prosim uviest konkretny produkt a presne davkovanie.Dcerka ma 9 kg.
Tiez poradit nieco,ako ju od infekcii chranit.dakujem



80

Re: malé deti

Ahoj, len kym RNG napise presnejsie, to GSE sa riedi 6 kvapiek na 100ml vody. Cize 60 kvapiek na liter. Je to inak dost horke tak neviem ci to deti budu chciet pit.



81

Re: malé deti

6 kvapiek na 100 ml vody!!!!. A takto zriedeny je vhodny na pitie, do nosa do usiek, do oci. Nikdy nepouzivajte vyssie koncentracie na sliznice , prosim!!  To by bola tragicka chyba!!!
Na 9 kg by stacilo 1.5 dcl toho roztoku. Ciastocne sa da zamaskovat ovocnymi stavami.

Zialbohu na tak male dieta korenina ako oreganovy olej je nevhodna, lebo tak isto pali a najlepsie je ju brat vo forme enterickych kapsul, ale to by muselo dieta prehltnut a nemyslim ze pod 5 rokov sa im to da vysvetlit.
Detom mozno podavat probiotika, zamiesane do jedla, betaglukany, arabinogalaktany do pitia, pektiny vo forme jablcneho pretlaku(nesladene, prosim), vitasmin C, najma formu ester C, ktory mozno kupit praskovy a zamiesat pol lyzicky do vody/caju/dzusu. Na Slovensku dostat aj lacny inulin, sladka vlaknina na podporu probiotik. vhodne pre deti, lyzicka
http://www.vemica.sk/vlaknina_inulin.php?sekce=22
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 6-8-g/9937
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … caps/35770
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518



82

Re: malé deti

Dobry den RNG,

chcem sa opytat.Mam dve dcery 5 a 6 rocnu no su stale chore.Ta starsia behom mesiaca vybrala troje antibiotik.Mala vysoke horucky tie presli no kasel ma stale slabsi ale ma.Od vcera nam zase zacala teplotovat.Nechcem s nou ist k lekarke lebo jej zase da antibiotika a aj tak jej nepomozu.Povedala som si ze uz stacilo a objednala som na odporucanie kamaratky tablety z oreganovym olejom.Myslite ze je to v ich pripade ok?Som z toho dost na nervy,pretoze nie je mesiac aby jednej alebo druhej nic nebolo.A este by som sa chcela opytat co je dobre na imunitu a pre tu mladsiu nieco,lebo sa mi zda ze malo je a je od detstva chudokrvna.

Dakujem...



83

Re: malé deti

Kvapockove nakazy idu do nosa, prinoisnych dutin a tam sa mozu zdrzovat aj mesiace a s tecenim hlienov sa dostavat na mandler, proedusky do pluc a niekedy pri kasli aj hore Eustachpovou trubicou do vnutorneho ucha. A su to casto nakazy, na ktore atb neucinkuju dostatocne, najma ich nevedia vyhubit z prinosnych dutin.Vyhubit ich tam vedia najma kvapky roztoku GSE, tj 6 kvapiek GSE na deci vody, kvapkat niekolko kvapiek do kazdej nosnej dierky, v leze, s hlavou zaklonenou co najvioac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin, opakovat 3 krat denne.
http://rng.nazory.eu/infekcie
Oreganovy olej pokryva aj take nakazy, kde atb nezaberaju a je odhlieniuuci, tj jeho zlozka carvacrol, ktorej davka na dospelu vahu(75 kg) je 3 x 200 mg, tj nie vaha oreganoveho oleja, ale carvacrolu.Na mensie vahy prepocitane podla pomeru vah menej.



84

Re: malé deti

Ahoj RNG,
chcela by som ta poprosiť o radu.Na Tvoje odporučanie kupujem Digest platinum a poslali mi Digest Ultimate ,je to jedno a to iste ,alebo sa pomýlili?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … p;flt=0000



85

Re: malé deti

Neviem, ake je zlozenie Digest Ultimate, takze ti neviem povedat nakolko je tam zhoda.



86

Re: malé deti

Inac odchadzam na dlhy weekend, tj nebudem odpovedat 3-4 dni.



87

Re: malé deti

Tak si to uzite a oddychnite si :-)



88

Re: malé deti

Vyplnene dokonale. Blaznil som sa s vnucatami cely weekend v hoteli s vodnym parkom a Quest-om . Dokonale ohluseny a zrekreovany.



89

Re: malé deti

RNG napísal(a):

Vyplnene dokonale. Blaznil som sa s vnucatami cely weekend v hoteli s vodnym parkom a Quest-om . Dokonale ohluseny a zrekreovany.

tak to je super, ja by som hned sla do tepla:)
mame novy problem, u nas v skole s aobjavili vsi medzi detmi.
ako im predchadzat, rsp. ako ich znicit?



90

Re: malé deti

Nic zvlastne, deti su v blizkom styku, takze staci jedinec a maju to vsetky. najma ked sa to usadi v kobercoch...
Na vsi je plno prostriedkov, od samponov az po mechanicke vycesavanie hnid.
Aj moj syn kedysi davno  ked bol v materskej skole dosial zavsivaveny. Zena dostala skoro z toho hystak, okamzite vystriekala cely byt, oprala kompletne cele pradlo v horucej vode s prostriedkami proti vsiam.



91

Re: malé deti

RNG napísal(a):

Nic zvlastne, deti su v blizkom styku, takze staci jedinec a maju to vsetky. najma ked sa to usadi v kobercoch...
Na vsi je plno prostriedkov, od samponov az po mechanicke vycesavanie hnid.
Aj moj syn kedysi davno  ked bol v materskej skole dosial zavsivaveny. Zena dostala skoro z toho hystak, okamzite vystriekala cely byt, oprala kompletne cele pradlo v horucej vode s prostriedkami proti vsiam.

ano, aj viem, ze je vela prosstriedkov, ale su na chemickej baze..myslela som skor nieco prirodne



92

Re: malé deti

Zialbohu s tym som sa dosial este nestretol, ale iste ma priroda plno materialov , ktore vedia aj tieto male pliagy znicit.



93

Re: malé deti

Dobrý den,
chcela by som poprosiť,aby ste sa na to pozrel,lebo ja sa tomu nerozumiem a nerada by som dcerke davala niečo ine.Objednala som digest platinum a poslali mi digest ultimate .Zloženie je rovnake,len v tom digest ultimate chýba Papain 300,000 FCC PU.Je to koli tomu menej učinne?A ako to dlho može brať?Je menej chora ,ale dutiny su stale upchate.
https://mail.google.com/mail/u/0/?shva= … ddd739b793

Naposledy upravil: anit (2013-11-14 09:17:04)



94

Re: malé deti

Neviem ten digest ultimate najst, ale kedze hovoris, ze su rovnake zlozenim, tak musia aj rovnako pracovat.  300 000 jednotiek papainu sa sivce vidi vela, ale v skutku to nie je az tak vela.
Nos treba precistit kvapkami koloidnej striebornej vody a roztoku citricidalu. Tieto totiz tam sidliace infekcie znicia, inac neviem, ako ich mozes znicit len branim ustnym ucinne



95

Re: malé deti

RNG napísal(a):

Zialbohu s tym som sa dosial este nestretol, ale iste ma priroda plno materialov , ktore vedia aj tieto male pliagy znicit.

poradili mi ako prevenciu silicu levandulu a cajovnik, tak potieram aspon to...



96

Re: malé deti

Chcela by  som poprosit, aby si sa pozrel na tento gel http://www.aaaleky.cz/zbozi/phyteneo-ne … skupina=45
Odporucila mi ho lekarka na biely povlak na jazyku u dietata.
Do akej miery je bezpecny?
dakujem



97

Re: malé deti

Biely povlak su plesne alebo kvasne kultury.
Vseobecne napravenie ustnej flory sa da dosiahnut bez baktericid, ako je tento prostriedok nasadenim ustnych probiotik, ktore sa postaraju o spravnu floru v ustach, ochranuju zuby a ciastocne aj hrdlo, mandle a stredne ucho pred roznymi nakazami. Najdes ich pod menom "oral probiotic" a maju obvykle dobru ovocnu chut, takze deti proti nim neprotestuju.



98

Re: malé deti

RNG napísal(a):

Biely povlak su plesne alebo kvasne kultury.
Vseobecne napravenie ustnej flory sa da dosiahnut bez baktericid, ako je tento prostriedok nasadenim ustnych probiotik, ktore sa postaraju o spravnu floru v ustach, ochranuju zuby a ciastocne aj hrdlo, mandle a stredne ucho pred roznymi nakazami. Najdes ich pod menom "oral probiotic" a maju obvykle dobru ovocnu chut, takze deti proti nim neprotestuju.


a su aj v kvapkovej forme?lebo dieta je este male...



99

Re: malé deti

Nuz to musis rozdrvit na prasok a rozpustit vo vode, takze tie kvapky si zastial musis vyrabat sama



100

Re: malé deti

http://www.magister.sk/produkt/detail/p … -deti-60g/

a co povies na tieto?